Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.05. 14:51:29

Most tényleg 3 meccses eltiltást kapott Cunci? :D
Még ha nagyon szőrös szívű akarnék is lenni sem tudnám azt mondani, hogy bármilyen formában jogos volt a piros lapja... most meg még meccsekre el is tiltják miatta.
Komoly összegben fogadni mertem volna rá, hogy eltörlik a lapját.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.05. 14:32:02

teljesen egyértelmű, hogy azért kapott 3 meccses eltiltást, mert elkezdtünk botladozni és a szövetségnek minket kell tolnia. gusztustalan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2014.02.05. 13:54:35

[quote] hát elég vicces, hogy ezért ilyen eltiltást kapott, de nyilván nem dőlünk a kardunkba. [/quote]

titeket most a spanyol kupa vagy a bajnokság érdekel jobban?
vagy 3-3 meccset kellett volna kapnia,hogy ha esetleg továbbjutunk akkor a döntőbe se játszon? :roll:

a meccs tiltás az oda szól ahol kapta,az időpontos mindenre.csak szólok.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.05. 13:17:33

biztos a születésnapjára kapta.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.05. 13:14:11

shutterisland írta:ronaldo 3 meccset kapott, elvileg a villarreal, elche és getafe elleni meccseket hagyja ki.

hát elég vicces, hogy ezért ilyen eltiltást kapott, de nyilván nem dőlünk a kardunkba.
mondjuk sokat nem profitálunk belőle, mert ezeket a meccseket (mivel a sárgák ellen is otthon tolják) bale-jese duóval is simán hozzák.
maximum messi faraghat a hátrányából, de az már szerintem nagyjából lehetetlen, hogy innen befogja ronaldot.
Max közelebb kerülhet, a mostani 13at lecsökkentheti 10re mondjuk..Sevilla idegenben, Vallo itthon, Sociedad idegenben a 3 meccs,amin faraghat, nem egyszerű. Ha lő ezeken 3-4 gólt akkor már elégedett leszek.

Én Cének már csak azért is adtam volna a pirosat a meccsen,amilyen tenyérbemászóan vigyorgott a bilbaosok arcába. Csoda hogy valamelyik nem terítette be úgy komolyba.
3 meccses eltiltás is túlzás, tekintve hogy Ramos vagy Marcelo az ellenünk való hentelésekért 1-1t kapott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.05. 12:55:51

ronaldo 3 meccset kapott, elvileg a villarreal, elche és getafe elleni meccseket hagyja ki.

hát elég vicces, hogy ezért ilyen eltiltást kapott, de nyilván nem dőlünk a kardunkba.
mondjuk sokat nem profitálunk belőle, mert ezeket a meccseket (mivel a sárgák ellen is otthon tolják) bale-jese duóval is simán hozzák.
maximum messi faraghat a hátrányából, de az már szerintem nagyjából lehetetlen, hogy innen befogja ronaldot.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 18:58:44

Ronaldo kiállítása vicckategória, jó eséllyel el is törlik majd szerintem. Viszont ha már itt tartunk, számomra nagy kérdés, mi lesz Isco sorsa. Nagy spíler a srác, elnézném nálunk is, de ebben a rendszerben tényleg nincs helye...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.02.03. 18:32:43

Barcaman1993 írta:Ferninho, ha jól látom te a madridi oldalt képviseled itt. Mostanában se időm, se türelmem nem igazán volt Real meccset nézni, de 1-2x alkalommal sikerült belekukkantanom. Komolyan mi van ezzel a Jesé gyerekkel? Akárhányszor látom nagyon jól mozog a pályán és az utóbbi időben szépen kezdte termelni a dolgokat. Egy kis áttekintést tudnál erről mondani? Komolyan mondom ez az ember sokkal jobban illik arra a posztra, mint a walesi csődör (ezt nem provokációnak szántam). Nagyon tehetséges kölyökről van szó.
hát őt már nagyon régóta a Real utánpótlás legnagyobb tehetségének tartják, a spanyol utánpótlás csapatokban Deulofeu-val együtt játszottak az aktuális csapatokban és ő kettőjüket emelték ki mindig is, a 2012es U19es EB-t meg is nyerték, Jesé 5 góllal gólkirály lett, a Döntőben is ő talált be és 1-0ra megverték a görögöket.
Jesé már az utolsó Mourinho-s szezonban is ott volt a nagycsapat kapujában (sőt, a 2011/12es szezonban már beállt 1 liga meg egy kupa meccsen is) és a 2012es nyári felkészülésen is játszogatott és gólt is szerzett, de Mourinhotól nem kapott utána a szezonban lehetőséget.

Tehát az előző szezonban emiatt ugye a Castillában játszott a másodosztályban és ott a Góllövőlistán 2. lett 22 góllal és megdöntötte Emilio Butrageno 83-84-es Castillás gólrekordját, aki 21 góllal tartotta ezt a rekordot.
Szerencsére Ancelotti meg Zidane is bízott benne annyira, hogy egyértelműen az első csapatba kerüljön végre és idáig meghálálja a bizalmat.
Neki még rutin kell, de a gólokat azért már így is szépen rugdossa :)
Nagy potenciál van benne és így, hogy Di Maria mostanában a középpályán játszik most elég sok lehetőséget kap és bőven eljátszik ő az elülső hármasban bárhol.

Bale miatt nem aggódok, bele fog ő jönni, de azért örömmel tölt el, hogy van egy ilyen tehetsége a Realnak, aki bármikor be tud ugrani akár Bale, akár a többi támadó helyére :)
De neki még egy kis idő kell és minél több játékperc, de nagyon nagy tehetség, nem véletlenül foglalkozik vele Zidane személyesen is az edzések után.
madridista
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 11:01:43

szomorú hogy ebbe az irányba tart a foci. rendben van hogy a szándékot is büntetni kell, de gyakorlatilag meglett legyintve a gyerek, még talán annyi se, és elkezd fetrengeni mint valami idióta.

ráadásul az elején a bilbaos gyerek kezdett el magyarázni.


mindenesetre az nem kis hátrány hogy a villareal ellen egy ronaldoval kevesebben lesznek, nem bánnám ha ott is csak egy pont jutna nekik.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 10:48:58

CR vicces volt. :) egy sárgát megért, az biztos, de a piros... ? mindenesetre azért megadható... láttuk, meg is adták. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 10:15:29

miután kövi alkalommal a villarreallal játszanak, 99%, hogy eltörlik. ha csak egy elche vagy granada lenne az ellenfél meghagynák.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.03. 09:40:27

csababarca írta:Semmi büntetést nem fog kapni, úgy törlik el,ahogy szokták náluk.
Majdnem biztosra veszem, hogy eltörlik neki. Az viszont problémát okozhat, hogy akkor Iturraspe sárgáját is törölniük kéne, amit már elég nehéz lenne megmagyarázni. Van egy sanda gyanúm, hogy helyben hagyják az 1 meccset és ezzel letudják a dolgot.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 09:27:46

Charlie írta:cé piros

Látszódott az ütőmozdulat, szóval kár vitázni. Iturraspenak is járt volna ugyanazzal a lendülettel a fejelésért. Tök lényegtelen amúgy, úgyis eltörlik. Reklamálás címen rendeztek a reálosok az nem semmi, bírót lökdösni, üvölteni a képébe...roppant szimpatikus.
C.
Pedig ők ezt SOSE csinálják,csak ránk jellemző ez.

Cé piros adható volt,meg nem is, mindenesetre nem szabadna belemennie ilyenekbe. A semmire reklamált,egész meccsen füstön volt, tudta hogy nem megy neki,ezért durrant el az agya.
Semmi büntetést nem fog kapni, úgy törlik el,ahogy szokták náluk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.02.03. 09:02:44

cé piros

Látszódott az ütőmozdulat, szóval kár vitázni. Iturraspenak is járt volna ugyanazzal a lendülettel a fejelésért. Tök lényegtelen amúgy, úgyis eltörlik. Reklamálás címen rendeztek a reálosok az nem semmi, bírót lökdösni, üvölteni a képébe...roppant szimpatikus.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.02.03. 08:37:40

Nekem nem a pirossal van bajom, hanem azzal h nem volt konzekvens a bíró. Ha Ronaldo megmozdulása pirosat ért, akkor én Itturraspet is kiküldtem volna. Egyébként a reklamálás irritálóbb utána, mert az egy dolog, h belemásznak a bíró képébe (bár ez se szép dolog, a mi részünkről sem), de h lökdösik kézzel. Töketlen bírót lehet csak így kezelni, ha a pirossal tudott szigorú lenni, akkor ezekre még súlyosabban kellene reagálnia, mert Ronaldo sem csinált többet, ahogy a Bilbao játékosok sem.
Innen pontosan lemérhető, h mennyire volt úr a pályán. Röhejes ami spanyol honban megy, ilyen csapatok, játékosok mellé normális bírókat kellene összeszedni.
Ha máshogy nem megy, szégyen, nem szégyen, én külföldről hoznék bírókat, pl. először csak a kupába, mondjuk a legjobb 32-től. Aztán lehetne ámulni, h pl egy angol bírónak mekkora tekintélye van, ha durvább focit is enged, és nem tördeli a játékot. Más lenne, fura lenne, sőt talán nekünk lenne nagy hátrányunk belőle, de inkább szívjunk egy-két meccsen emiatt 2-3 évig, míg változást nem eredményez, minthogy ilyen barmok döntsék el a liga v a kupa sorsát, teljes mértékben függetlenül az eredménytől ( h az éppen kinek kedvez).
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.02.03. 08:36:36

Ugyis eltorlik a piros lapjat, szokas szerint. Szval folosleges errol beszelni, h milesz Roncika nelkul...
KépKép
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2014.02.03. 08:29:41

shutterisland írta:a real most játszik 2x az atleticoval, remélhetőleg kikészítik egymást.
ráadásul ha ronaldo nélkül, azért az durván átírja a forgatókönyvet.
bár ott van bale, aki így játszhatna a baloson.
Miért játszanának Ronaldo nélkül? A kiállítás csak a bajnokira vonatkozik tudtommal. De javítsatok ki, ha tévedek...
Bocsánat, csak most olvasom Ferinho bejegyzését, így már értem. Mindenestre ugye senki nem aggódik, hogy egy bizottság majd olyan ítéletet hoz, ami rossz a Madridnak? :-) Jó, ha megmarad a piros.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.03. 08:27:53

Ferninho, ha jól látom te a madridi oldalt képviseled itt. Mostanában se időm, se türelmem nem igazán volt Real meccset nézni, de 1-2x alkalommal sikerült belekukkantanom. Komolyan mi van ezzel a Jesé gyerekkel? Akárhányszor látom nagyon jól mozog a pályán és az utóbbi időben szépen kezdte termelni a dolgokat. Egy kis áttekintést tudnál erről mondani? Komolyan mondom ez az ember sokkal jobban illik arra a posztra, mint a walesi csődör (ezt nem provokációnak szántam). Nagyon tehetséges kölyökről van szó.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.03. 00:50:24

kétes piros volt, véleményem szerint a jó döntés egy páros sárga (esetleg a többi kiskakast is díjazva) lett volna, ronaldonak, és az őt provokálónak.
tipikusan annak az esete volt, hogy ha felülsz a provokációnak, megszívod.
vv simon-t is így zárták ki a villából. :mrgreen:

a real most játszik 2x az atleticoval, remélhetőleg kikészítik egymást.
ráadásul ha ronaldo nélkül, azért az durván átírja a forgatókönyvet.
bár ott van bale, aki így játszhatna a baloson.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.02.03. 00:01:30

amúgy ebben a piros lapban nem az idegesített, hogy nagyon befolyásolta a mérkőzést, meg emiatt vesztett pontokat a Real, mert az X bőven kijárt a Bilbaonak, hanem ez...
Cristiano Ronaldo piros lapot kapott a Bilbao elleni bajnokin, amivel 1 meccses eltiltást kap, és ki kell hagynia a Villarreal elleni bajnokit. Ám amennyiben a versenybizottság agresszivitásnak minősíti az esetet, ez azonnali 3 mérkőzéses eltiltást vonhat maga után, így ki kellene hagynia a kupa elődöntőjének mindkét mérkőzését az Atlético Madrid ellen.
és lehet emiatt a retard spori miatt a Kupát is elbukja a Real... azért Ronaldo nélkül az Atleti ellen... és a Villarreal se egy könnyű ellenfél...
és ez a legidegesítőbb, hogy ezzel nem csak ebbe a meccsbe nyúlt bele a bíró...
de voltak még szép dolgai a meccsen, nem ez volt az egyetlen dolog, amit nem igazán értettem, láthatjátok ezt a videót is róla.... :lol:
madridista
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.02. 23:58:30

Érdekesen alakul a bajnokság, a mi szempontunkból korántsem jól. Az utóbbi 3 fordulóban haza pályán játszottunk a Málaga, majd a Valencia ellen, idegenben a Levante ellen. Nem mondhatjuk, hogy a jelenlegi kereteket és formákat nézve hozhatatlan meccsek lettek volna, a 3 győzelemmel pedig most 2 ponttal az Atletico és 5 ponttal a Real előtt állnánk. De a futballban nincsen "ha".
Így ha megnézzük a 3 nagyot, akkor elmondhatjuk, hogy a Real Madrid áll a legjobban, ugyanis a kicsik ellen ők bukták a legkevesebb pontot, 3 döntetlennel, 6 elveszített ponttal, mindet idegenben. Ezzel szemben az Atletico 2 döntetlen mellett 1 vereséget is beszedett a "kicsik" ellen, ami 7 elbukott pontot jelent. Ellenben mi 2 döntetlennel és 2 vereséggel állunk, 10 elveszített ponttal. Az Atleti egy döntetlent, mi pedig egy vereséget szívtunk be hazai környezetben.
És akkor ez miért fontos: az őszi rangadókon a Real mindkét vetélytársa ellen esélyesként fog pályára lépni, ellenünk a hazai pálya, az Atelti ellen pedig az utóbbi 10 év eredményei miatt (az utóbbi 10 szezonban az Atletico hazai környezetben 9 vereség mellett egy döntetlenre volt csupán képes a Reallal szemben). Az Atletico ellen hazai környezetben mi is esélyesként fogunk pályára lépni. Ha ezt nézzük, akkor csakis akkor lehet esélyünk a Real ellen, ha az Ateltico-t megverjük és egy döntetlent ki tudunk bekkelni a Bernabeú-ban.
Döntő fontosságú lesz a szezon végkifejlettjére nézve a BL. Szerintem nagy valószínűséggel az győz, aki hamarabb zúg ki a BL-ből. "Szerencsére" erre most nekünk van a legnagyobb sanszunk... :roll:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.02. 23:37:45

ferninho írta: ja és a bíró úr még az első félidőben
Ez amúgy itt mit szeretett volna?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.02. 23:23:40

Mihu írta:Szerintem meg oda lehetett adni érte a pirost, amolyan halmozati büntetésként. Ütés, fejelés, pofon. Ez a hármas ért így egy pirosat. Persze azért egyik se volt olyan, hogy felszakadjon a feje az ellennek, vagy KO legyen, de ahogy szokás mondani, a szándékot is büntetni kell. Leállt hisztizni azért, mert a védő két combja között pattogott a labda, és ő szokás szerint elkezdte verni magát. Majd egy apró lökés volt, amit baromira túlreagált. Nézze meg mindenki az AtMa-Sevilla meccset...amit ott Diego Costával leművelt a védője 90 percen keresztül, azt én még nem láttam focipályán. Costa mégse tépte szét, még akkor sem, amikor a Sevilla egyenlített a meccs vége felé, pedig mindenki tudja, hogy a spanyol-brazil mekkora egy tapló gyökér...Szerintem oda lehetett adni érte a pirosat. Ha csak az ütő mozdulat lett volna, akkor nem, de így ez a hármas megért egy piroskát.
Azért ha egy nálad 2 fejjel kisebb gyerek fejelgetne, szerintem te sem vennéd jó néven. Én is visszabólintottam volna neki, hogy azért térjen már magához... De a pirosban szerintem ez nem játszott szerepet.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.02. 23:23:40

ferninho írta: ja és a bíró úr még az első félidőben
:lol:
Hát, gondolom azért kapott egyik pirosat, másik sárgát, mert CR 'többet' követett el. Először az első legyintette meg, utána meg neki ment a másodiknak. Míg a második 'csak' egyszer ment neki Cének. Kizárólag ezen logika mentén tudom megérteni a különböző színű lapokat. :-k

Amúgy az Alba sárga azért megérdemelt vt a videóból látva. :)

Előre kijelentem továbbra is kb 3%-ot adok az Atleti végső győzelmére, de...
azért valljuk be, meglenne a bája, ha hoppon maradna a 2 nagy és Madrid piros-fehér része ünnepelhetne év végén. :D
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.02. 23:18:31

Szerintem meg oda lehetett adni érte a pirost, amolyan halmozati büntetésként. Ütés, fejelés, pofon. Ez a hármas ért így egy pirosat. Persze azért egyik se volt olyan, hogy felszakadjon a feje az ellennek, vagy KO legyen, de ahogy szokás mondani, a szándékot is büntetni kell. Leállt hisztizni azért, mert a védő két combja között pattogott a labda, és ő szokás szerint elkezdte verni magát. Majd egy apró lökés volt, amit baromira túlreagált. Nézze meg mindenki az AtMa-Sevilla meccset...amit ott Diego Costával leművelt a védője 90 percen keresztül, azt én még nem láttam focipályán. Costa mégse tépte szét, még akkor sem, amikor a Sevilla egyenlített a meccs vége felé, pedig mindenki tudja, hogy a spanyol-brazil mekkora egy tapló gyökér...Szerintem oda lehetett adni érte a pirosat. Ha csak az ütő mozdulat lett volna, akkor nem, de így ez a hármas megért egy piroskát.
Kép
Válasz küldése