La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.05.01. 12:02:14

Azért ebben nem lennék olyan biztos. A Valencia és a Sevilla is nagyon erős idén, nekünk is rengeteg gondunk volt velük, most pedig fej-fej mellett haladnak a 4. helyért, s nyilván mindkettőnek nagyon fontos, hogy odaérjen a BL-be. Nem fogja egyik sem olcsón adni a bőrét, főleg a Sevilla nem a Pizjuánban.
igazából ha így lesz, és botlanak valahol, az még jobb verzió.
de én azért azzal számolok, hogy nyerik mind a kettőt, és közte a juventust is lerendezik, nekem ez a rossz megérzésem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.05.01. 11:58:21

shutterisland írta:ha a real veri a valenciát és sevillát (verni fogja szerintem)
Azért ebben nem lennék olyan biztos. A Valencia és a Sevilla is nagyon erős idén, nekünk is rengeteg gondunk volt velük, most pedig fej-fej mellett haladnak a 4. helyért, s nyilván mindkettőnek nagyon fontos, hogy odaérjen a BL-be. Nem fogja egyik sem olcsón adni a bőrét, főleg a Sevilla nem a Pizjuánban.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.05.01. 10:55:23

Matematikailag még nem esett ki a Cordoba.
20 pontjuk van, 4 fordulóval a vége előtt 11 pontra van az utolsó bennmaradó helyt, úgy, hogy 3 csapatot kellene megelőzzenek, semmi esélyük nincsen.
mert a 0.001% = semmi.
ezt pedig rajtad kívül mindenki, még ők is tudják, hogy ennek már annyi, a levante ellen ment el az előző fordulóban.

a Sociedad nagyon kemény menet közben
a sociedad otthon nem szokott gondot okozni, csak idegenben.
most ráadásul mi bajnoki címért megyünk, nekik pedig már nincs extra motiváció.

a Depor meg ha nem esik ki akkora, akkor biztos hogy mindent megfog próbálni.
ha addigra kiesnek, akkor mindegy, ha pedig még lesz esélyük, akkor is szinte biztosan nyerniük kell majd és nem lesz elég az x, ez sem feltétlen hátrány.
vagyis jobb, mintha beállnának 11-en a gólvonalra.

Atletico
nehéz megítélni azt a meccset.
ha a real veri a valenciát és sevillát (verni fogja szerintem) akkor már biztos 3. helyük lesz a 37. fordulóra, és bár nem az a csapat, amelyik kimegy tingli-tanglizni, de nem hiszem, hogy túl nagy tűz lesz bennük annak érdekében, hogy egy pontszerzéssel bajnokká avassák a realt.
a másik verzió, hogy a sevilla-valencia kettős közül legalább az egyiket nem veri meg a real, de az meg más szempontból döntő jelentőségű. :)

én összességében azt mondom, hogy jól jön ki nekünk a vége, vagy könnyű meccsek, vagy nehezek, amik a körülmények miatt kicsit könnyebbek lesznek, mint lehetnének, ezt KI KELL HASZNÁLNI.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.01. 10:30:00

Petr írta:
visca el barca írta:rayo-valencia :lol:

http://gfycat.com/AcademicFloweryBluegill" target="_blank
A védelmében hadd mondjam el, hogy kb. nem látott semmit. Persze ettől függetlenül tényleg vicces :D.
Bobnak, küldeném, múltkor beégtem, hogy semmi régi focis cuccra nem emlékszem, dehogynem :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ms8qTqrXjn0" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.01. 10:27:58

Matematikailag még nem esett ki a Cordoba. Egyébként valóban elvileg az ellenfeleinknek nem lesz fontos egy adott meccs, de a Sociedad nagyon kemény menet közben és minimális pihenési időszakban érkezik az Atletico az Atletico, s a Depor meg ha nem esik ki akkora, akkor biztos hogy mindent megfog próbálni. A hétvégi meccs a Cordoba ellen a legkönnyebb a többi azért húzós lehet szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.05.01. 10:08:40

Parázs kis meccs volt, nekünk talán jó is, a Valencia pontvesztés, mert a Sevillának elérhető közelségbe került a 4. hely, ami BL selejtezőt jelent.
nem csak ezért jó, hanem azért is, mert leszakadnak az atletiről.

egyébként ha jól alakulnak a körülmények, akár mind a négy meccsünk is olyan lehet, ahol az ellenfélnek már nincs miért küzdenie.

- a cordoba kiesett.
- a sociedad full középmezőny, se kupaindulás nem kecsegteti, se kiesés nem fenyegeti.
- az atletico várhatóan matematikailag is biztos 3. lesz addigra.
- akár a depor is kieshet addig, de ez nem biztos, ez az egyetlen meccs, ami még az ellenfél számára is fontos lehet.
de az biztosnak tűnik, hogy az x nem lesz nekik elég a nou campban, tehát nem állhatnak majd be bekkelni, győzelemre kell játszanak...
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.05.01. 08:57:26

visca el barca írta:rayo-valencia :lol:

http://gfycat.com/AcademicFloweryBluegill" target="_blank
A védelmében hadd mondjam el, hogy kb. nem látott semmit. Persze ettől függetlenül tényleg vicces :D.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.05.01. 07:56:15

visca el barca írta:rayo-valencia :lol:

http://gfycat.com/AcademicFloweryBluegill" target="_blank
Pedig anno őt is környékeztük. :D
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.05.01. 06:38:35

Egész jó kis meccs volt a Rayo-Valencia. Magam is meglepődtem, amikor a játékvezető tökösen, azonnali pirost vett el (jogosan) az utolsó emberként szabálytalankodó Rayo játékosnak. Spanyol játékvezetőtől ritka, a karakán ítélet. Persze, nem sokkal később kompenzált, ahelyett, hogy leküldte volna a Rayo kapusát is, kiállította törlesztésért a Valencia játékost. Parázs kis meccs volt, nekünk talán jó is, a Valencia pontvesztés, mert a Sevillának elérhető közelségbe került a 4. hely, ami BL selejtezőt jelent. Remélem holnap menni fognak, mint a veszedelem a Real ellen, mert pontszámban beérnék a Valenciát egy esetleges győzelemmel, ráadásul utána a Valencia a Bernabéuban vizitál.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.30. 21:21:32

rayo-valencia :lol:

http://gfycat.com/AcademicFloweryBluegill" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.04.29. 20:48:49

Vazze, csak betalált a margit. Azt hittem kihúzzák a félidőig. James gyerek nagy gólt lőtt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.04.29. 11:48:03

MQuCsabi írta: Na jó, csak, ha meg nem tiltják el őket, pedig ugyan olyan "bűnöket" követtek el, abból meg szintén felháborodás lesz.
persze, ez is igaz, az egész ügy nevetséges kezdve a mi eltiltásunkkal.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 11:28:02

mennyire durván befolyásolnák már mind a bajnokságokat, mind az európai kupaporondot azzal, hogy különböző időpontokban tiltják el a csapatokat ugyanolyan múltbéli szabálytalanságok miatt.
Na jó, csak, ha meg nem tiltják el őket, pedig ugyan olyan "bűnöket" követtek el, abból meg szintén felháborodás lesz. Most elvonatkoztatva Barca-Real ellentéttől. Sehogy sem lesz jó. Úgy érzem, megint a kapkodás van. Nyilván lehetett tudni, hogy kik sárosak, aztán lehetett volna hozni egy 'korrekt', mindenkire kiterjedő döntést. Ezek miatt a butaságok miatt hiheti a szurkoló, hogy valakiek böktük a csőrét.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.04.29. 11:24:19

Bob_Marley írta:Sokban igazad van, csapongtam én is. A népvándorlás egy természetes folyamat, az viszont félő, hogy az elment gyerekek adott ország válogatottjához csatlakoznak. Ez meg egy inkább most kialakuló dolog szerintem.
nem hiszem, hogy ez reális félelem lehetne, semmi nem utal erre.

az viszont vicc lenne, ha most az atleticot és a realt is megbüntetnék. mennyire durván befolyásolnák már mind a bajnokságokat, mind az európai kupaporondot azzal, hogy különböző időpontokban tiltják el a csapatokat ugyanolyan múltbéli szabálytalanságok miatt. most a barca, jövőre a real meg az atletico, aztán két év múlva pedig a villarreal meg a sevilla szívja meg?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.04.29. 11:23:52

Kizúgott a Cordoba, talán így könnyebb lesz szombaton :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.29. 10:52:38

Sokban igazad van, csapongtam én is. A népvándorlás egy természetes folyamat, az viszont félő, hogy az elment gyerekek adott ország válogatottjához csatlakoznak. Ez meg egy inkább most kialakuló dolog szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.04.29. 10:24:20

Bob_Marley írta: Hozzáteszem a Fifa fellépése jogos, mert tényleg nem normális, hogy a nagy csapatok szipkázzák be a világ minden részéről a gyerekeket, s legális "embercsempészet" üzemel.
Ezekkel nem értek egyet. Afrikai meg ázsiai fiatalok miatt kaptuk az eltiltásunkat. Most őszintén, ha egy koreai gyereket nem engednek a Barcába/Realba, mert nem engedik a legális "embercsempészetet" akkor élete álmától fosztják meg. Valószínű, hogy mondjuk Lee a koreai akadémiákon nem azt a színvonalú képzést kapta volna, mint mondjuk itt.

Persze értem én mire akarsz kilyukadni, de a szabályokat máshol kell szigorítani, például, hogy a védendő fiatalok után eleve olyan összeget kelljen fizetni a nevelőklubjának, hogy érdemes legyen megfontolni, hogy melyik külföldit igazolja át a klub (például ha belekerül 1M-ba egy fiatal tehetség nevelési díja, akkor nem fognak tizenötösével elhozni úgy fiatalokat, hogy hátha egy beválik, mert 15M-ból már kész játékost lehet venni, hanem tényleg azok jönnek, akiben komoly potenciált lát a klub, akiért megéri a rizikó). Vagy ha már leigazolt egy külföldi fiatalt a klub, akkor vállalja, hogy legalább 3 évig a klubnál tartja, de még lehetne ilyen ténylegesen a játékosok érdekeit védő szabályt hozni.
Bob_Marley írta:Fifa részéről az elvnek annak kéne lennie, hogy ezek a gyerekek később saját országuk válogatottjában játsszanak.Mert az aztán tényleg nem normális, hogy mindenkit összeszednek a nagyok és perui, kínai, húsvét-szigeteki, eszkimó játszik egy válogatottban. Gyakorlatilag gyarmatosítás történik, ami ellen valóban fel kell lépni.
Amit a válogatottakról írsz, az meg igazából a nagy csapatokra nem igaz. A világelitbe tartozó válogatottaknál egyáltalán nem jellemző az a fajta honosítás, hogy fiatalkorban az országba érkezett játékost "igazolnak át". A bevándorlók gyerekeként az országban születetteket meg nem lehet megfosztani a jogtól, hogy a szülőföldjük válogatottai legyenek, elvégre hol mondod meg egy El Haddadinak, El Shaarawynak, Özilnek, hogy te a (nagy)szüleid válogatottjában kell játssz?

Az meg igazából a gazdag országok válogatottairól nem mondható el, hogy tömegével lennének fiatalon az országba igazolt játékosok, akik felvették az állampolgárságot és utána kerültek a válogatottba (Senna, Camoranesi, Deco, Pepe jut hirtelen eszembe, biztos van több, de egyáltalán nem jellemző, hogy ilyenek játékosokra épülnének válogatottak)

Az a fajta tömeges igazolás inkább a pénzes országokról mondható el, mint pl Katar, illetve kisebb számban a gyengébb futballnemzetek igazolnak át mondjuk brazilokat, akik közelbe nem férnek hazájuk válogatottjába.

Na mind1 nem akarom tovább csépeni a szót, a szabály mögötti elgondolás alapvetően nem helytelen, de a kivitelezés nevetséges és a szabály megkerülésére sarkall. Mert őszintén mekkora balf elvárás, hogy a szülő nem a klubhoz kötődő okból költözzön az országba? Persze mindenki megtalálja álmai állását mondjuk egy barcelonai étteremben, ha ez kell, hogy a fia a Barca akadémiájára kerülhessen, akkor meg jöjjön az éles szemű ellenőr és zárja ki a klubot az átigazolásból...

De remélem sikerül a FIFÁ-nak megakadályoznia az emberkereskedelmet, és az összes tehetséges elefántcsontparti játékos marad szépen otthon, mert neki az a jó és nem az, ha mondjuk az Arsenal akadémiáján kell nevelkedjen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.29. 09:55:48

Én el is vonatkoztatok általában, bírókról se szoktam írni, ezek se szoktak érdekelni, mert nem ér annyit. Állítom a német foci 60 éve matat, hogy ott legyen Beckenbauerrel az élen, lenyelem. Bizonyíték úgy sincs rá, feltételezhet az ember, de most ez annyira felbosszantott, hogy kijött belőlem. :D Irigykedésnek meg rosszindulatnak nagyon nem vagyok a híve, csapattól bármitől függetlenül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 09:45:09

Ebben teljesen igazad van. Sajnos egy bizonyos szint felett - és ez nem olyan magas szint, mondjuk a grund szint felett :mrgreen: , csak eltérő mértékben -, bűnözés folyik, ez köztudott. Nem lehet vele mit csinálni. Egyszerűen, ahol a pénz és az ember egyszerre van jelen, ott nem tudod ezt kiküszöbölni. 10-ből 9 ember megvehető vagy bármilyen más formában korrumpálható, a maradék egy pedig megfélemlíthető vagy eltehető az útból....
Mindegy, hogy hogy hívjuk, összeesküvés elméletnek, vagy csak annak, hogy bármi elképzelhető ebben a világban, a lényeg, hogy igyekezni kell szerintem elvonatkoztatni bizonyos dolgoktól. Nekünk szurkolóknak élvezni kell azt, ami van -lesarkítva -, a meccseket és szép megmozdulásokat. Az, hogy a háttérben milyen háborúk dúlnak, azt csak lekövetni, nyugtázni tudjuk.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.29. 09:25:35

Magát a kizárást hozta le egy rádió, hivatalos infót én még nem olvastam.
@MQuCasabi
Nem mondok konkrétumot, de sokan irigykedhetnek a spanyol focira és annak sikerére. Angolok tömik bele a pénzt, de a játékosok mégis Ibériába mennek, s itt nem csak Real Madrid-Barcelona. Atletico is gyakorlatilag Top5 csapat, Sevilla adott esetben megint megnyerheti az Uefa/El-t 10 éven belül negyedszer!!!!Spanyol válogatott oda-vissza-keresztbe verte/veri a világot, utánpótlás válogatottak szintén sikeresek. Nagy pénzek mozognak a fociban, ilyesfajta egyeduralkodást nem néznek jó szemmel....Olasz focit tönkretették, amikor nekik nagyon ment, most a spanyol focin a sor? Ha a három legerősebb csapat nem tud igazolni az csak egy lépcsőfok. Szponzori pénzek mehetnek el, Liga hírneve is csorbul, TV díjak mehetnek el és nem utolsó sorban játékosok mehetnek el. Mi kizárásunknál is ezt írtam, hogy ez a spanyol focinak sem tesz jót, így meg hogy a 2 madridi is lehet ki lesz zárva, még komolyabb problémákat okozhat.

Hozzáteszem a Fifa fellépése jogos, mert tényleg nem normális, hogy a nagy csapatok szipkázzák be a világ minden részéről a gyerekeket, s legális "embercsempészet" üzemel. Nem vagyok rosszindulatú és bízok benne ez nem összeesküvés, de jelenleg a spanyolok szívják meg a legeslegjobban. Patthelyzet, mert valamit lépni is kell, de jelenleg ez nagy szívás. Fifa részéről az elvnek annak kéne lennie, hogy ezek a gyerekek később saját országuk válogatottjában játsszanak. Mert az aztán tényleg nem normális, hogy mindenkit összeszednek a nagyok és perui, kínai, húsvét-szigeteki, eszkimó játszik egy válogatottban. Gyakorlatilag gyarmatosítás történik, ami ellen valóban fel kell lépni.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.04.29. 09:08:14

Bob_Marley írta: Egy rádió hozta ezt le és vette át mindenki.
Valóban a mostani infót egy rádió hozta le, de amikor a mi eltiltásunk volt porondon, akkor már volt egy hivatalos közlemény a FIFA részéről, hogy a másik két csapat körül is vizsgálódnak.
Fogalmam nincs, hogy mi tartott ilyen hosszan a másik két történetben, de az biztos, hogy valós dolog.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.04.29. 09:04:47

S.Agüero írta:LEL.

BREAKING: According to Cadena SER and Cadena COPE, Real Madrid and Atletico de Madrid will be transfer banned like Barcelona was.
Még a végén kiderül,hogy nem is Perez áll mögötte :roll:
Jó poén lenne,de legalább maradna a herceg a csapatnál :mrgreen: úristen... #-o
Nem annyira para a dolog,már "május" van. Ítélet,fellebbezések. Simán lehet nyáron igazolni. Aztán max most nem 200,hanem 300 lesz és le van tudva jövőre is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2015.04.29. 09:12:14-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 08:26:04

Óriási összeesküvés elméletet tudnék erről gyártani, hogy ez kinek jó és kinek nem, de ezek csak feltételezések.
Egyértelmű, hogy az angol szövetség áll mögötte. A céljuk, hogy újra visszakerüljenek Európa trónjára. :twisted:
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.04.29. 08:16:45

Amikor minket megbüntettek valami nagyon nagy számú szerződés került szóba(10000 rémlk, de nem akarok hülyeséget állítani), akkor jelent meg cikk arról, hogy a Real pont ugyanazt csinálta, csak a szerződések száma a miénknek kb 50-70%-a volt, az Atleticoé pedig valamivel kevesebb, szóval az egész spanyol bajnokságot meg kéne büntetni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.29. 06:15:38

Deus írta:
Realt még megértem :mrgreen: de hogy Atlético? Az meg hogy sikerült összehozniuk? Mit követtek el?
Ugyanazok a vádak mint ellenünk, miszerint a fiatalkorú játékosok szerződéseivel, igazolásaival kapcsolatban vannak gondok.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése