Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.06.03. 00:46:28

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06

Szóval a lényeg, hogy szerintem kifejezetten KELL foglalkozni a játékvezetői tévedésekkel, ha az valóban indokolt. Hátha egyszer borul a bili.

Azzal nagyon egyetértek, hogy foglalkozni kell a tévedésekkel és sok reformra is szükség lenne. Példának okáért a játékvezetőnek a VAR szobában kellene lennie, a pályán pedig a segédjeik lennének. Vagy legalábbis, aktívabb szereplőnek kellene lennie annak aki a VAR szobában ül.

Én azt nem szeretem mikor egy-egy csapat miatt bírózunk. Sőt, nagyon károsnak tartom, mert az elvakult gyűlölet miatt pont megtesszük azt a szívességet a bíróknak, hogy igazából senki se foglalkozzon velük. Mert az utálkozás, a sárdobálás elviszi a fókuszt. Ha azzal dobáljuk egymást, hogy a másiknak kedveznek a bírók, akkor ők röhögnek rajta, az a válaszuk, hogy nem.
De ha a klubok összefognának és a sok tévedés miatt változtatásokat akarnak, akkor kényetelenek lennének ezzel foglalkozni.
A La Ligában elképesztő mennyi komoly bírói tévedés volt ebben az idényben és én nem láttam következetességet, hogy a Realt segítenék..Éppenséggel a Real ellen is tévedtek sokszor.
Nem mellesleg a BL-ben a Real-City első meccsen jobb volt a Real, ráadásul az egyik angol 15 percen belül háromszor rángatta meg a realos mezét, és volt egy felrúgása is, összesen kapott egy sárgát ezért. Azért maradt meg bennem, mert pont arra gondoltam, hogy az életben egyszer játszik normálisan a Real, akkor fognak kikapni, pláne, hogy még a bíró is ellenük van.
Azt kell látni, hogy nagyon sok az ilyen ítélet, nyilván akire haragszik az ember, azt jobban megjegyzi. De rendszerszintű a probléma.

Szükség lenne a vitás esetekhez egy független (akár külföldi) bírói bizottságra, amely állást tudna foglalni a vitás ügyekben. És az a bíró, aki sok rossz döntést hoz, mehetne a levesbe.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.03. 00:43:15

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06
szurkolók ugyanígy gúnyolódtak
Nem gúnyolódtam senkin és semmin.
Egyszerűen nálam alap, hogy a pályán a bírónak mindíg igaza van és sípszótól sípszóig tart a játék.

superman írta:
2024.06.02. 22:54:26
először a saját házunk előtt kéne sepregetni
Sokminden előrébb tartana a föld nevű bolygónkon, ha ez lenne az általános szemlélet.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.02. 22:54:26

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06
Hozzátenném, hogy a spanyol ligában a mi ártatlanságunkban sem vagyok biztos, úgy érzem, hogy voltak olyan időszakok, ahol segített minket a játékvezetés. Hogy ez szándékos volt-e, vagy csak véletlenük pont úgy jött ki, hogy vak spanyol bírók többnyire nekünk tévedtek, azt nem tudom.
De akkor először a saját házunk előtt kéne sepregetni, nem? Főleg, hogy ellenünk folyik eljárás. Nem túl elegáns így mást kérdőre vonni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.02. 20:53:06

Peter írta:
2024.06.02. 14:16:41
A labdarúgás egyik örök igazsága, hogy a bíróval és az egyéb körülményekkel csak a vesztesek foglalkoznak.
Ott volt az olasz bundabotrány. Mielőtt borult volna a bili, a Juventus szurkolók ugyanígy gúnyolódtak azokon, akik nem érteték, hogy pl. miért nem fújnak ellenük 11-est. Aztán csak kiderült, hogy mégis van kaka a palacsintában. De sokszor nem derül ki. Én úgy gondolom, hogy a mai napig is van szándékos beavatkozás még a legfelsőbb szinteken is. Nem mindig rendszerszinten egy csapat mellett/ellen, de vannak elcsalt meccsek. Gondolom néhány befolyásos embernek túl sok pénze múlik ezeken.

Szóval a lényeg, hogy szerintem kifejezetten KELL foglalkozni a játékvezetői tévedésekkel, ha az valóban indokolt. Hátha egyszer borul a bili.

Hozzátenném, hogy a spanyol ligában a mi ártatlanságunkban sem vagyok biztos, úgy érzem, hogy voltak olyan időszakok, ahol segített minket a játékvezetés. Hogy ez szándékos volt-e, vagy csak véletlenük pont úgy jött ki, hogy vak spanyol bírók többnyire nekünk tévedtek, azt nem tudom.

Fergie idején a MU-t segítették látványosab, főleg a howard webb nevezetű trágyakupac. Szerintem az legalább olyan szintű volt, mint a Juventus tolása korábban, itt mégsem borult a bili.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.02. 16:17:19

FCBsteve írta:
2024.06.02. 13:32:00
csak a Dortmund peches volt...
Nem peches volt, hanem béna. Ők elbénázták az összes helyzetüket, a Real Madrid meg nem. Ezért érdemli meg a Real Madrid a serleget, és nem a Dortmund.

Az sem pech, ha valaki a kapufára rúgja a labdát. Nem pech miatt lett kapufa, hanem azért, mert a játékos oda rúgta. Tehát nem peches, hanem rosszul célzott.
bali 15 írta:
2024.06.02. 15:05:51
az elmúlt években a Top 5 európai bajnokság közül a spanyol lett az egyik legdefenzívebb. Évek óta figyelem és az átlagos mérkőzésenkénti gólok számában és a várható gólok számában sok esetben a Serie A is a La Liga előtt volt.

A Real Madridon és a Barcelonan kívül jóformán szinte senki se akar győzni, inkább a vereséget elkerülni. Ez is egy tipikus kupasorozatban nagyon jól alkalmazható felfogás.
Pontosan, ezért a spanyolok a legeslegeredményesebbek és a legeslegerősebbek a nemzetközi sorozatokban. Nem az angolok, hanem a spanyolok. A Real Madrid pedig nagyon jól megedződött a spanyol bajnokságban, a sok szívós spanyol kiscsapat ellen. Semmi meglepetés nem éri a Real Madridot a Bajnokok Ligájában. A spanyol kiscsapatok olyan jól védekeznek, hogy nagyon gyakran csak a hajrában tudják bedarálni őket, a 80. percig nagyon sokszor még x az állás. Ehhez már hozzászokott a Real Madrid a spanyol bajnokságban, a hajrában nyerni, fordítani nekik már tényleg ujjgyakorlat.
Damask írta:
2024.06.02. 14:14:11
Milyen kár hogy a Barca hétről hétre a Luton és a Sheffield ellen játszik bajnokikat ahelyett hogy a Cadiz és Getafe meccsekkel készülne a BL-re. Várjunk csak...
Az a mi szegénységi bizonyítványunk, hogy nem találtuk az ellenszert egy olyan taktika ellen, amivel hétről hétre találkoztunk. Sokszor estünk ki legnagyobb esélyesként a BL-ből, olyan bunkerfoci által, amivel a spanyol bajnokságban hetente találkoztunk.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.06.02. 14:46:13

Lewa ugyanugy lokott el valakit itt az utolso fordulokban, mint Vinicius Orbant. Ott sem volt lap.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.02. 14:40:34

Mindig minden egyes csapat szurkolói a bírót (is) hibáztatják, ha van valami. És persze ennek van is táptalaja, hiszen tele van a labdarúgás érthetetlen, és téves ítéletekkel. MINDEN csapat ellen tévednek, nézd meg a youtube-on, minden nagy csapat elleni tévedésekről televan montázsvideókkal. Vagy éppen valamelyik javára. A sikeres csapatokra hatványozottan igaz ez. Emlékeztek még mit kaptunk a Pep érában? A mai napig övrebóznak...

Másrészt a Barca ellen folyik jelenleg is hivatalos eljárás a bírók befolyásolása miatt, más csapat ellen nem.

Harmadrészt, az egész uefa gyűlöli őket a szuperliga miatt, el tudjátok képzelni, hogy éveken át folyamatosan, szervezetten lefizetik a bírókat, és ez soha sehol nem bukik ki? Ceferin ugrálna örömében, ha lenne valami ilyesmi a kezében ellenük, és azonnal a legnagyobb nyilvánosság előtt szabná ki őket mindenből, amiből csak lehet.
Damask
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2024.04.18. 22:40:13

2024.06.02. 14:36:16

LG írta:
2024.06.02. 13:51:24
Tegnap pl. Viniciust akár ki is lehetett volna állítani.
A BL döntők valaha volt legnevetségesebb ítélete lett volna. Ezt mezőnyben bármelyik oldalra le sem fújják, a labdát elpasszolta, majd a lendülete miatt elesett az elé / labda útjába bevetődni próbáló játékosban, esetleg egy 16-os közeli esetnél amikor a passzt kapó megáll és jelzi hogy nem kér előnyszabályt, akkor lehet hogy lefújja a spori szabadnak 50-50%, de mezőnyben felesleges, semmi, megy tovább a játék.

Itt annyi volt a különbség, hogy a kapusról volt szó, azokat egy fokkal jobban védik, ráadásul eljátszotta még a nagy halált, annyira fetrengett hogy azt hittem eltört minden lába, távolról pedig nem látszott a bírónak hogy kicsit hozzáért-e a becsúszás vagy nem, de ha már ennyire szenved a kapus akkor adok egy sárgát, az a kis brazil p*cs úgyis annyira reklamált nemrég egy bedobás miatt, megérdemli alapon.
Ha befújja pirosnak, nincs az a VAR ami azt a semmit helybenhagyja pirosnak, bármelyik csapat játékosa kapja ilyenre, bármelyik csapat ellen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.02. 14:16:41

A labdarúgás egyik örök igazsága, hogy a bíróval és az egyéb körülményekkel csak a vesztesek foglalkoznak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.02. 13:51:24

safranek írta:
2024.06.02. 13:17:14
kmb írta:
2024.06.02. 12:17:11
mert érzik minden szinten hogy ha bajba vannak jönni fog a támogatás.Ill ellenük nem lesz.
En azt nem ertem, hogy aki kepes ilyen hulyeseget komolyan leirni, az minek nez focit? En pl tuti nem neznek olyan sportagat ahol azt gondolom, hogy valamelyik csapatot tamogatjak a birok.

Evekig verte agyon a barca a realt, akkor nem volt tamogatas? A 2000-es evek elejen tobb mint 10 evig a real nem nyert bl-t, akkor sem jott tamogatas?
A spanyol liga más kávéház, ott voltak olyan időszakok, ahol ők jöttek ki rosszabbul a játékvezetői hibákból, volt amikor mi. Ez így reális. Ezzel szemben a BL-ben jó 10 éve csak pozitívan jönnek ki belőle, ez pedig így már nehezen tudom elhinni, hogy véletlen lenne. Tegnap pl. Viniciust akár ki is lehetett volna állítani. Akár kapthatott volna büntetőt is a Dortmund. Talán szigorú, de adható ítéletek lettek volna. De meg sem fordult a bíró fejében egyik sem. Az még okés lenne, hogy 1 meccsen nem fújják be ellenük, de kostans nem teszik, sőt még az egyértelműbbeket sem, pl. szintén Vini ámokfutása a Lipcse ellen. Szintén a Lipcse ellen volt egy véleményes les is. A Bayern ellen is belefújnak a szabad szemmel abszolút nem megállapítható leshelyzetes támadásba. Az is véletlen lenne? És ez csak egy szezon mocska. Soroljuk a többit? Szeencsétlen Bayernt folyamatosan meglpoják, 2017-ben és 18-ban is elfújták ellenük a párharcot. És akkor a féreg belefúj idén is akcióba. Instant örökös eltiltás a partjelzőnek és a patkány marciniaknak is. De ehelyett nyilván nézhetjük a nyomorékokat az EB-n is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.06.02. 13:46:28

kmb írta:
2024.06.02. 12:17:11
A Lipcse elleni párharcról beszélek ahol Viniciust ki kellett volna állítani,jó pár meccses eltiltással megspékelve.Ja hogy pont nem láttad,és gondolom nem is hallottál róla...Javaslom nézd meg.Ott ha akkor helyes döntés születik ott nekik végállomás,hiába mondod hogy akkor is továbbmennek.Ráadásul utána ő szerezte meg a vezetést a Realnak.Saját szurkolóik fütyülték őket annyira pocskul játszottak.A Lipcse még így is majdnem kiegyenlített a végén.Én elismerem hogy mentálisan mindenki felett vannak bőven,de ez nagyrészt azért alakult ki náluk mert érzik minden szinten hogy ha bajba vannak jönni fog a támogatás.Ill ellenük nem lesz.
Hát nem láttam, ne haragudj nem hiszem, hogy neked erről el kellene számolnom.

Régen így gondolkoztam mint Te, kerestem ezeket a nagy "HA" momentumokat. Azóta, hogy elfogadtam azt, hogy a BL a real terepe, sokkal kevésbé idegeskedek a meccseiken. Hiába szajkózod azt a kiállítást, most megnéztem, gondolom az Orban ellenire gondolsz, láttam már ilyenért pirosat adni, de a bíró nem adott. Lehet mert megvették kilóra, meg az egész VAR szobát is, nem mondom, hogy nem.
De állandóan erre fogni? Unalmas.
City ellen, Bayern ellen is volt valami probléma?
Jah az utolsó másodperces történet? Valóban hiba volt egyből jelezni, de emlékeim szerint lesen álltak ketten is. Szóval elvették volna a gólt.

Nézd, megvolt a Citynek, Bayernnek, Dortmundnak is, hogy megverje a realt. Voltak gólhelyzeteik, lehetőségeik, kihagyták őket. A real meg amikor odakerül, akkor beveri. Ezért nyernek.


De ha szerinted valami összeesküvés van, és Perez lefizetett mindenkit, akkor a vitának nincs értelme.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.06.02. 13:35:51

safranek írta:
2024.06.02. 13:17:14
kmb írta:
2024.06.02. 12:17:11
mert érzik minden szinten hogy ha bajba vannak jönni fog a támogatás.Ill ellenük nem lesz.
En azt nem ertem, hogy aki kepes ilyen hulyeseget komolyan leirni, az minek nez focit? En pl tuti nem neznek olyan sportagat ahol azt gondolom, hogy valamelyik csapatot tamogatjak a birok.

Evekig verte agyon a barca a realt, akkor nem volt tamogatas? A 2000-es evek elejen tobb mint 10 evig a real nem nyert bl-t, akkor sem jott tamogatas?
Te látod is mostanában a Real meccseit,vagy csak nézed?A klaszikós botrányhoz mit szólsz,hogy pont az a kamera nem működött amelyiknek kellett volna,és csak akkor nem amikor kellett volna.Bellingham góljánál a végén véletlenül bejátszottak egy felvételt ami arról a kameráról volt.Az akkori Barcelona fölényét nem lehetett kompenzálni semmivel az a helyzet.Anno Pep is lenyilatkozta hogy a Relt csak akkor győzöd le ha sokkal jobb vagy,máskülönben nincs esélyed.Gondolom nem a kisujjábol szívta ki(.2000-ben lett elnök Perez,2002-ben bl győzelem)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.06.02. 13:32:00

gránit írta:
2024.06.02. 11:48:08
Én csak azt nem értem, hogy ha az egyik csapat kihagyja az összes helyzetét, a másik meg belő két helyzetet, az miért mázli? Ez nem mázli, hanem tudáskülönbség. Ez nem mázli, a másik csapat szemszögéből meg nem pech, hanem a két csapat közötti különbség.
Az a mázli, amit a csapat nem befolyásol tudatosan...

Hogy egy kapufán pattanó labda pont bemegy, vagy sem, hogy egy ki(meg)pattanó labda csatár elé kerül vagy sem, stb. Összefoglaló alapján ilyenből volt a döntőn is, csak a Dortmund peches volt...
safranek
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.06.02. 13:17:14

kmb írta:
2024.06.02. 12:17:11
mert érzik minden szinten hogy ha bajba vannak jönni fog a támogatás.Ill ellenük nem lesz.
En azt nem ertem, hogy aki kepes ilyen hulyeseget komolyan leirni, az minek nez focit? En pl tuti nem neznek olyan sportagat ahol azt gondolom, hogy valamelyik csapatot tamogatjak a birok.

Evekig verte agyon a barca a realt, akkor nem volt tamogatas? A 2000-es evek elejen tobb mint 10 evig a real nem nyert bl-t, akkor sem jott tamogatas?
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.06.02. 12:17:11

A Lipcse elleni párharcról beszélek ahol Viniciust ki kellett volna állítani,jó pár meccses eltiltással megspékelve.Ja hogy pont nem láttad,és gondolom nem is hallottál róla...Javaslom nézd meg.Ott ha akkor helyes döntés születik ott nekik végállomás,hiába mondod hogy akkor is továbbmennek.Ráadásul utána ő szerezte meg a vezetést a Realnak.Saját szurkolóik fütyülték őket annyira pocskul játszottak.A Lipcse még így is majdnem kiegyenlített a végén.Én elismerem hogy mentálisan mindenki felett vannak bőven,de ez nagyrészt azért alakult ki náluk mert érzik minden szinten hogy ha bajba vannak jönni fog a támogatás.Ill ellenük nem lesz.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.02. 11:48:08

Én csak azt nem értem, hogy ha az egyik csapat kihagyja az összes helyzetét, a másik meg belő két helyzetet, az miért mázli? Ez nem mázli, hanem tudáskülönbség. Ez nem mázli, a másik csapat szemszögéből meg nem pech, hanem a két csapat közötti különbség.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.06.02. 11:38:20

Egyrészt ha ennyire követed az ottani munkásságomat, tudhatod, hogy nagyjából a hozzászólásaim 80-90%-a politika, off és nba topikba megy. Politikáról és nba-ről itt nem lehet nagyon beszélgetni.
A maradék meg a real-barca topikba, sajnálom, ha a realosokkal megegyezik a véleményem a jelen barcájáról.
EGyébként nem szoktam szapulni a realt már itt sem, egy-egy játékosuk az, akit nem bírok elviselni, de a többséget élén Kroos-al, és Ancelottival kedvelem is. De mindenképp elismerem.

Másrészt miért érdemelték meg, teszed fel a kérdést.
Azért mert annyit és úgy fociztak, amennyit kellett. Ők kihozták a maxot magukból, arról nem ők tehetnek, hogy a city impotens volt a kapu előtt. EGyébként az odavágón átlövés gólokkal volt életben a city, egyszerűen nem tudtak normális gólhelyzeteket kialakítani. Visszavágón meg megint hiába a nyomasztó fölény, és jópár lehetőség, nem éltek vele, a real meg igen.
Bayern ellen szintén, senki nem tiltotta meg a bayernnek, hogy gólra/gólokra váltsa a helyzeteit. Azt sem tiltotta meg nekik senki, hogy egy középszerű Joselut megfogjanak a hajrában, nem pedig hagyni hogy senkitől se zavartatva érkezzen. Vagy Neuernek se tiltotta meg senki, hogy azt a lagymatag lövést egyszerűen megfogja.

Tegnap meg az első félidőben egy 15-20 perces periódusban a Dortmund lőhetett volna gólt, gólokat, de kihagyták a helyzeteket. Real meg belőtte amit bekellett a másodikban, ahol már jócskán fölényben játszottak szinte végig.
Akkor tudtam, hogy a dortmund semmire nem lesz képes, amikor Adeyemi a bl döntők történetének egyik legnagyobb és legtisztább gólhelyzetéből még kapura lőni sem tudott.

A lipcsei párharcot nem láttam, nem tudom miért kellett volna kiállítani Viniciust, de nélküle is meglettek volna. TEgnap meg a kapusba belemenés egy sima sárga, pirosat nem ért egyáltalán.

Szóval összegezve, szerintem azért érdemelte meg a real, mert ők magukból kihozták a maxot, az ellenfeleik meg összetojták magukat a 16-oson belül ha odajutottak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.06.02. 11:27:10

csababarca írta:
2024.06.01. 22:39:56
Ezért se lehet megverni a realt, mélynövésű Carvajal fejel a desszantosok között.

Első félidőben volt esélyük, másodikban momentum nèlkül a Dortmund.
Adeyemi gyors, de full vak a focihoz, nem tud labdát kezelni, átvenni, semmi. pl.

Na mindegy, ez van.

Grat a realnak, abszolút megérdemlik idén is.
Megérdemlik idén is???
Aztán miért érdemlik meg áruld már el...
A Lipcse elleni derékszögben lejtő idegenbeli ,és hazai pálya előnye miatt?
Esetleg a City elleni labdanyomozásos csúcsfocijuk miatt?
Talán a Bayern elleni ismételten hatalmas bírói támogatás miatt?
Vagy a mai teljesítmény nélküli,hatalmas mákfaktorjuk miatt hogy mindent kihagynak ellenük?
Vagy az miatt hogy Vinicius ha megkapja a piros lapját,amit minden más csapat játékosa megkapott volna bármilyen csapat ellen kivéve a realt? Kb a Bayern elleni első meccsen léphetett volna pályára esetleg,de még az sem biztos ha 3 meccsett kap.Na de akkor viszont nagy valószínüséggel kizúgnak a Lipcse ellen,így meg lőtt 1gólt meg 2-őt Bayern ellen úgy hogy ott sem lehetett volna.Undorító hogy mindig mikor baj van,gusztustalanul megvannak támogatva,és nem kicsit hanem nagyon!
Ezek után ha szerinted megérdemelték akkor nincs mit hozzáfűznöm...bár a Madridomon rosszúl jönne ki számodra ha itt szapulod őket,ott meg hízelegsz meg mindenben egyetértesz velük mikor alpári módon szapulják a Barcelonát.
"idén is" #-o
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.02. 02:30:32

Erről volt szó egy másik topic-ban. A Real Madrid egy teljes meccses csapat. Végig bírják a legmagasabb iramot. A Dortmund jó volt egy félidőre, de úgy, hogy nem tankoltak fel előnnyel akkor, amikor még partiban voltak, tudtam, hogy végük, mert a hajrát a Madrid fogja nyerni. És ez így is történt. A végén már nagyon sok hibát követett el a Dortmund, a védekező és semleges harmad határán rengeteg labdát eladtak.

Az a BL szégyene, hogy a Bundesliga 5. helyezettje döntőt játszik, ez azért beárazza a BL értelmét. Olyan kevés meccset játszanak, hogy egy tavalyi Inter meg egy idei Dortmund el tudott jutni a döntőig. Olyan kevés meccset játszanak, hogy néhány meccs kibekkelésével eljutnak a döntőig, miközben egy erősebb sorozatban ezt már nem tudnák fenntartani. De kevesebb meccset játszanak a BL-ben, mint az NFL-ben, miközben ott egy életveszélyes sportágról van szó.

Mindannyian tudtuk, hogy ezt a Madrid fogja nyerni, ez egy olyan meccs volt, ami előtt 100%-ot adtam az egyik csapatnak, 0%-ot a másiknak. Ha ezt százszor lejátsszák, százszor ez a forgatókönyv.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.06.02. 01:02:53

Engem szerintem ez a BL győzelmük zavart a legkevésbé, egyrészt talán ebben az idényben a szokásosnál kevesebbszer mákolták be a győzelmet, a Citynél az első meccsen simán jobbak is voltak(mellesleg az a meccs volt szerintem a BL legjobb mérkőzése) - oké, a másodiknál jött a szokásos mázli... Illetve emberileg sincsenek tele olyan visszataszító pofával, sőt, Kroosra és Valverdére aztán tényleg nem lehet rosszat mondani. Ebben az idényben már Viniciustól sincs herótom, sokkal kevesebbet pofázik, szerintem hat rá Ancelotti és Valverde erősen. Nyilván aki nagyon-nagyon utálja, az megtalálja rajta mindig a fogást, de mostanra full átlagos focista viselkedésileg. Barcában azért nem szívesen látnám(szerencsére ez a veszély nem fenyeget), de nincs vele se igazából problémám. A mai meccsen is biztosan páran hőbörögnek, hogy miért nem állították ki..hát azért nem, mert semmit nem csinált. A kapus a gólvonal előtt dédelgeti a labdát, milyen csatár nem ugrana oda? Nem találta el a kapust sem, nyilván vitte a lendület és átesett a hátán a kapus. Ilyenért azért ne is állítsanak ki senkit.

Amúgy jó kis csapat ez a Dortmund, ezt az összerakást szerettük volna látni nálunk is.. Ugyanakkor biztos ott van a fejekben, hogy úristen, nem rúgjuk be a helyzeteket, akkor jön majd a Real gól. És jött is. Szerintem fejben fáradtak el előbb a németek, el is kezdtek rugdosódni elég keményen. Aztán bejött, amitől féltek. Ugyanakkor a Realnak is nehéz dolga volt. Bizonyos szempontból esélytelenebb csapat ellen nehezebb játszani, mert döntő ide, vagy oda, de kevésbé pörögnek fel az emberek, az ellenfél pedig nyilván vért iszik meccs előtt..

Carlo meg elképesztő. Én sokat szidom, sok szempontból nagyon pocsék.. Taktikailag néha gyenge, néha visszataszító, a játékosaiból öli a kreativitást és a fiatalokban nagyon nem bízik, nem jól építi be őket. Talán nem is jön ki velük jól. Amikor az újságírók kérdezik, még fel is háborodik, mondván hagyják békén ezzel, őt azért tartják, hogy eredményeket hozzon, nem azért, hogy dajkálja az ovisokat.
Másrészről elképesztő a hidegvére és hogy mennyire rendben tudja tartani fejben a játékosait, hatalmas tekintélye van, nagyon a kezében tartja az öltözőt. Amit kér, azt a játékosok tudják és teszik is. Ez nagyon hiányzik belőlünk.

Annak is örülök, hogy spanyol-német döntő volt. Az úgymond legerősebb angol bajnokságból senki nem volt a döntő közelében sem a BL-ben, sem az EL-ben. Én nem akarnám, hogy a Barcának ez legyen a játéka, remélem Flick megmutatja hogy milyen is a modern szép, támadó foci, de azért vannak olyan elemek, amiket jó lenne ellesni a Realtól. Annyira jellemző, hogy a Realnál BL győztest csinálnak Józsikából(aki hozzá is tette a magáét!), addig mi a gyengébb játékosból kihozzuk a még gyengébbet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.01. 23:48:29

Egy félidőn keresztül azért az látszott, hogy a Dortmund nem teljesen véletlenül jutott el a döntőig, de aztán látványosan kijött, hogy nem azonos súlycsoport a két csapat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.06.01. 23:16:38

Nyerni nagyon tudnak,és múltkor előjött,nálam nem Ancelotti a legjobb edző,de az tény hogy sok esetben érzi hogy a lassú víz partot most. Most is,inkább felorolnek az ellenfelet. Spanyolok nyertek,ez örömteli mindig,Dortmundot sajnálom,de Adeyami elfutasain kívül,felépített játékban nem mutattak sokat. Adeyami meg mindent elszorakozott.

RM felépítése ilyen, Perez ezen nőtt fel,Puskás és társai. Prioritás náluk, így válogatnak,ezt sulykoljak. Én nem irigylem tőlük,mert hosszútávon játékban ez nem tükrözi,persze az eredmények a lényeg valahol. De hát ha úgy vesszük ez a két csapat normál esetben nem is indulhatott volna idén :) Mert hat bajnok egyik sem volt.

Jövőre másabb lebonyolítás,kíváncsi vagyok,bár számomra közel sincs meg a varázsa ennek,hogy nevében egy liga,ahol mindenki indul. De a bajnoksághoz kicsit jobban hasonlító rendszer nekünk kedvezőbb mint ami volt,bár kieséses szakasz akkor se a terepunk. Mindegy is,majd kiderül. Gratulálok nekik, németeket egyesével kipontoztak,ez plusz örömteli.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2798
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.01. 23:08:05

csababarca írta:
2024.06.01. 23:04:17
Troym írta:
2024.06.01. 22:56:19
az aranyladba Krooshoz fog kerülni, szeretik az ilyen érmeket, elég ha a németek 4 közé jutnak
Adná az ég. Ha van real jàtékos akitől nem sajnálnám az ő.
Egy rendkívül szimpatikus, intelligens, világklasszis jàtékos.
nézzétek meg kik szavaznak. Egyrészt néhány újságíró, másrészt a válogatottak csk-i, harmadrészt szurkolók. Kroos kb olyan, mint itt anno Iniesta. Újságírók és csapatkapitányok rá fognak szavazni, szurkolók közül is sokan, főleg, hogy addigra 5 hónapja nyugdíjban lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.06.01. 23:04:17

Troym írta:
2024.06.01. 22:56:19
az aranyladba Krooshoz fog kerülni, szeretik az ilyen érmeket, elég ha a németek 4 közé jutnak
Adná az ég. Ha van real jàtékos akitől nem sajnálnám az ő.
Egy rendkívül szimpatikus, intelligens, világklasszis jàtékos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.06.01. 22:59:31

Kroos megerdemelne siman.
Válasz küldése