Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.23. 06:24:16

shutterisland írta:ugyan meg kéne várnom a mai(szerdai) eredményeket, mert sok a kérdőjel, és a "ha" de érdemes belegondolni valamibe.

az arsenal és a chelsea vezeti a csoportját, jelenleg szerintem több esélyük van az 1. helyre, mint a 2.-ra.

ugye a manchestert pedig csak a csoda mentheti meg attól, hogy ne másodikként menjen tovább.

ha mi csoportelsők leszünk (ehhez ugye elég az x is szerintem...) akkor az lesz a szitu, hogy :

csoportelsők : real,barca,arsenal,chelsea,benfica,inter, bayern + a G csoport elsője.

viszont mivel a mu csoport második lesz, és a benficát nem kaphatja, illetőleg a két angolt sem kaphatja, hiszen azonos nemzet csapatai nem találkozhatnak a 16 között, így 5 csapat marad, amiből 2 a real-barca.

nem kicsit lenne durva egy mu-barca vagy mu-real már itt a 16 között, és erre azért lesz esély, ha úgy lesznek az események, ahogy várom.

Sőt abban az 5 csapatban a Bayern is benne van. Meg az Inter és az (valószínűleg) Apoel/Zenit. Ezeknek van akkor mákjuk, hogy megkapják az utóbbi 2-ből vmelyiket.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.23. 01:09:07

ugyan meg kéne várnom a mai(szerdai) eredményeket, mert sok a kérdőjel, és a "ha" de érdemes belegondolni valamibe.

az arsenal és a chelsea vezeti a csoportját, jelenleg szerintem több esélyük van az 1. helyre, mint a 2.-ra.

ugye a manchestert pedig csak a csoda mentheti meg attól, hogy ne másodikként menjen tovább.

ha mi csoportelsők leszünk (ehhez ugye elég az x is szerintem...) akkor az lesz a szitu, hogy :

csoportelsők : real,barca,arsenal,chelsea,benfica,inter, bayern + a G csoport elsője.

viszont mivel a mu csoport második lesz, és a benficát nem kaphatja, illetőleg a két angolt sem kaphatja, hiszen azonos nemzet csapatai nem találkozhatnak a 16 között, így 5 csapat marad, amiből 2 a real-barca.

nem kicsit lenne durva egy mu-barca vagy mu-real már itt a 16 között, és erre azért lesz esély, ha úgy lesznek az események, ahogy várom.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.11.22. 23:47:10

Bayern Munich 3 - 1 Villarreal
Napoli 2 - 1 Manchester C.
CSKA Moscow 0 - 2 Lille
Trabzonspor 1 - 1 Inter Milan
Manchester U. 2 - 2 Benfica
Otelul Galati 2 - 3 Basel
Lyon 0 - 0 Ajax Amsterdam
Real Madrid 6 - 2 Dinamo Zagreb

Bayern elég könnyedén veszi ezt a csoportot, ez dícséretes, de az angol listavezető szenved, s a Napoli beelőzött!December 7én iszonyat érdekes lesz a city Bayern!A sárgák viszont lehet pontélkül zárnak, mert a Napolinak nagyon kellenek a pontok!

Internek 1 pont kellett a katlanban meglett, grat nekik!A Lille otthon is el kellett volna verje a CSKA-t akkor viszont felálltak, most ez nagy győzelem a francia bajnoktól és otthon a törökök ellen tovább mehetnek!Nagyon izgalmas ez a csoport!

A Benfica nagyot játszott az Old Traffordon is, s igaz az egynlítéshez kellett az egész manchesteri védelem, De Geaval Fabioval az élen, de megérdemelt a portugál iksz, s a végén az a balos ha bemegy..... :lol:
Baselben továbbfognak menni az angolok, de innentől a portugálok vezetik a csoportot és otthon a Galatit be kell gyűrni!A románok majdnem fellltak 0:3ról, de val 0 ponttal zárnak!

Lyonban ugyanaz történt mint Amsterdamban :lol:
Így ha valami csoda nem történik akkor a Lyon lesz a 3ik, bár a RM ma is szórta a gólokat!Most +3 az Ajax gólaránya és -4 a Lyoné nagy pénzt lehetne fogni egy Lyon továbbjutással, de hajrá AJAX :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.11.22. 23:43:30

Születtek érdekes eredmények ma.
A City kikapott a Napoli otthonában, eléggé nehéz helyzetben vannak a manchesteriek, egy fordulóval a vége előtt csak a harmadikok és ha az utolsó meccsen nyer a Napoli, akkor kiestek. A meccset nem láttam, de a statisztikákból az jön le, h a City volt fölényben, de Cavani döntött.

A Bayern 3-1re verte a Villarrealt. Szegény spanyolok még pontot sem szereztek.

A Real rúgott egy laza hatost a horvátoknak, ebben sok meglepetés nincsen, kezd összeszokni a Mourinho team.

MU csak egy xre volt jó a Benfica ellen, s ezzel csak a második helyen állnak, igaz ugyanannyi pontjuk van, mint a portugáloknak. Azért otthon egy Benficát illett volna megverni.
A másik meccsen a Basel verte a Galatiot, a svájciak 8 ponttal állnak, azt hiszem ezt látatlanba simán aláírták volna.

Nyert a Lille a CSZKA ellen, ebben a csoportban még nagy küzdelem lesz a második helyért, remélem az oroszok továbbmennek.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.03. 18:32:31

Barcaman1993 írta:
shutterisland írta:amúgy ha már gomez...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LfDC0RHKDw

azért ez nem semmi, csoda, hogy a kapus elérte.
Ha megfordul és nem eszeveszetten fut hátra, akkor lekezeli ezt a labdát... Így nehezebb és fárasztóbb volt.
de menőbb is :lol:
én kapus vagyok, ha egy távoli bombát megfogok, úgy, hogy nem pattan ki, akkor kapok 1-2 "bravo"-t, ha meg egy könnyebb labdát kipaskolok szögletre, akkor én vagyok az isten...sajnos a látvány sokat nyom a lattba, de ez más téma, a lényeg, hogy azért gomezt én tudom értékelni, nagyon jó kapuérzéke van.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.03. 18:25:17

shutterisland írta:amúgy ha már gomez...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LfDC0RHKDw

azért ez nem semmi, csoda, hogy a kapus elérte.
Ha megfordul és nem eszeveszetten fut hátra, akkor lekezeli ezt a labdát... Így nehezebb és fárasztóbb volt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.03. 18:23:09

amúgy ha már gomez...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LfDC0RHKDw

azért ez nem semmi, csoda, hogy a kapus elérte.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.11.03. 15:06:33

A Lyon egyre gyengébb. Nem költenek játékosokra, ráadásul az utóbbi időben a vételek se jöttek a lehető legjobban össze(Gourcuff).Nem egy kategória a Reallal. Szurkolok h az Ajax jusson tovább!
A Fifa egy szégyen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.03. 14:38:38

Barcaman14 írta:Bíztam benne hogy a Lyon megnehezíti a Real dolgát, de nem jött össze. Nekik is megvan a továbbjutás, szinte biztos hogy 1. helyen. Ami azért elismerésre méltó hogy még nem kaptak gólt a BL-ben idén! Remélemaz Ajax továbbmegy mögöttük!
következő meccs lyon - ajax lesz. ha ott nem kap ki az ajax,akkor továbbmegy,mert sanszos,hogy mi 100%-os mérleggel megnyerjük a csoportot és a lyon gondolom megveri a zágrábot.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.03. 14:07:32

Bíztam benne hogy a Lyon megnehezíti a Real dolgát, de nem jött össze. Nekik is megvan a továbbjutás, szinte biztos hogy 1. helyen. Ami azért elismerésre méltó hogy még nem kaptak gólt a BL-ben idén! Remélemaz Ajax továbbmegy mögöttük!

Az Internek nagyon kellett ez a győzelem, egy kicsit fellélegezhetnek. A Bayen-Napoli jó kis meccs lehetett, kár hogy a Napoli nem tudott pontot szerezni. Viszont megsérült Schweinsteiger, kidőlt kb 6 hétre, ez nagy érvágás. Nincs minőségi pótlásuk, Tymoshchuknak kell megoldani, de nem fog menni. Alappillére az idei (eddig) robogó Bayernnek Schweinsteiger!
Gomez: Valóban érdekes figura, egy középszerű játékos, de világklasszis gólérzékenységgel! De nincs is más dolga csak a gólokat lőni, a többit elvégzik helyette mások, ezt pedig teljesíti nem is akárhogy! Alighanem nem fog aranylabdával visszavonulni, de ez szerintem egy bajor szurkolót sem érdekel, amíg így termel! :)

A Villarreal esetében bíztam egy bravúr győzelemben, de nem volt sok esélyük. Sok a sérült, ráadásul alapemberek, az amúgy sem túlerős keretben. Így nehéz eredményeket elérni! :roll: Érdekes lesz még az A csoport!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.03. 11:38:49

Nekem nem hiányzik Touré. A posztját teljesen jól lefedi a Busquets, Mascherano, Keita hármas és bár a katalánt ki nem állhatom, az argentint pedig nem kedvelem különösebben, de Yayáért sem voltam annyira oda, hogy könnyezve nézzem a City meccseket. Jó kis játékos, a világ egyik legjobbja a posztján, de eligazolt és én rég lezártam már magamban.


Gomez? Nem egy játékosból vált szó szerint legenda úgy, hogy igazából semmit nem tudtak kiemelkedően, "csak" helyzetbe kerülni és azt bekotorni. A mai élfociban talán kicsivel kevesebb ilyen csatár van, mivel kívánatosabbak a sokoldalúbb játékosok a poszton, meg mi túlságosan is sok Barca meccset nézünk, elszoktunk az ilyen jellegű befejezőktől Messit nézegetve, de én semmi meglepőt nem látok a Gomez-jelenségben. De nem is ő fog elsőre eszünkbe jutni a 10-es évek focijáról.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.03. 03:18:04

Bányász írta:
Buitre írta:nem hiányoljátok Yayat?

én bármikor szívesen látnám a Madridban, Barcas múltja ellenére.

hihetetlen jó zsugás
Én a magam részéről b*szottul hiányolom. :(
keita helyett jó lenne (picit túlzás lenne mondjuk már :lol: ) viszont busquetset, bármilyen szimulálós kis alattomos g..i néha, és hiába fut úgy, mint egy női kosaras, mégsem venném ki senki kedvéért iniesta és xavi (cesc,thiago...) mögül, nagyon passzol ő oda, még ha yaya jobb képességű is.

mascherano-t pedig annyira megkedveltem a csupaszív, kemény, de mégsem durva és amúgy sallangmentes játéka miatt, hogy ő helyére meg ezért nem hoznám vissza a Sziklát.

mondom, menjen keita, jöjjön yaya, és akkor a cseresor a kp-ra yaya,cesc,thiago :D

és hogy ne legyen off :
gomez témához...tökmindegy, ha egy 140 kilós kövér ork lenne, aki a góljai 90%-át úgy szerzi, hogy hátba rúgják és úgy pattan be, az érdemeit akkor sem lehet elvitatni.

láttam már pár gólját (a mai 3-at is megnéztem) tényleg általában egyszerű gólók, de ehhez kell az az ütemérzék, helyezkedés, amit meg nehéz megtanulni, ez inkább vele született lesipuskás képesség.
ugyanannyira a része ez a focinak, mint ha valaki a fülén pörgeti a labdát, jól ad be, vagy mondjuk jól fejel.
(mondjuk a mai első góljánál szépen elküldte a védőjét.)

amúgy halkan jegyzem meg, messi is elég sok olyan gólt rúg, amiben neki van a legkevesebb érdeme, mint pl. a mallorca elleni második, amit adriano eltört, és csak beletette a lábát, vagy a bate ellen, mikor a kapus kiejtette, és befejelte, stb.
(persze eszem ágában sincs összehasonlítani a két játékost, de a gól az akkor is gól, ha 1 méterről kipattanót paskolnak be, vagy ha 25-ről kiszedik a pipát...mario gomez előbbiben jeleskedik, és evvel segíti a legjobban a csapatát.)
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.11.03. 01:51:06

Buitre írta:nem hiányoljátok Yayat?

én bármikor szívesen látnám a Madridban, Barcas múltja ellenére.

hihetetlen jó zsugás
Én a magam részéről b*szottul hiányolom. :(
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.11.03. 00:20:53

socio66 írta:semmi skillje nincs ennek a gomeznek,semmi.
lassú,buta,béna,mégis sz.rja a gólokat.
hogy lehetséges ez?
Ha még nem olvastad, akkor ajánlom ezt a cikket :lol: :
http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... io_Gomezt/

Ebben a naptári évben csak C. Ronaldo és Gomez rúgott több gólt RvP-nél.

(Nem is értem, hogy RvP miért nincs az Aranylabda 23 jelöltje között...)

Nekem idáig a Lille a legnagyobb negatív meglepetés, az APOEL viszont nagyon küldi neki :D Remélem a Napoli továbbjut.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.02. 23:32:52

Buitre írta:nem hiányoljátok Yayat?

én bármikor szívesen látnám a Madridban, Barcas múltja ellenére.

hihetetlen jó zsugás
ha nem lenne ilyen jó a kp-nk busquetssel kiegészülve, talán ő lenne a legjobb választás, de szerintem jobb ez így.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.02. 23:08:40

Egy csatárnak ez kell, gólt lőni :D Jobban érvényesül, mint Torres :lol:
"And my heart will leave you never."
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.02. 22:17:14

újabb Yaya gól...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.11.02. 21:41:34

socio66 írta:semmi skillje nincs ennek a gomeznek,semmi.
lassú,buta,béna,mégis sz.rja a gólokat.
hogy lehetséges ez?
ezen gondolkodtam én is :D

egy akkora antitalentum h hihetetlen... bár nem nézek bájern meccset soha, de szerintem a jatek minden eleme a csúcsékre van kihegyezve... ennyi erovel jatszhatnék ott én is :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.02. 21:41:27

Ballotelli kiosztott egy hatalmas bőrt majd egy Villarealos kézzel hozzáért a hátához és elesett (szerintem még a mi Sergionk is lehet talpon kibírta volna :D ) a 11-est Mario értékesítette

OFF:
Mostanában elég sok angol meccset nézek egyébként és érdekesnek találtam , hogy ott is rengeteg a színészkedés, sírás -rívás
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2011.11.02. 21:36:40

nem hiányoljátok Yayat?

én bármikor szívesen látnám a Madridban, Barcas múltja ellenére.

hihetetlen jó zsugás
socio66

2011.11.02. 21:32:35

semmi skillje nincs ennek a gomeznek,semmi.
lassú,buta,béna,mégis sz.rja a gólokat.
hogy lehetséges ez?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.02. 21:29:10

zola8787 írta: tripla :D
innentől azért már csak megy neki :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.11.02. 21:27:23

daffy írta:
#David Villa# írta:City meccshez van valakinek jó linkje?
apropó ez a Gomez gyerek nagyon termeli a gólokat. Messi előtt jár?
nem,17nél tart a mai duplával együtt
tripla :D
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.02. 21:27:22

#David Villa# írta:köszi, linket nem tudsz adni?
Sopcast-on a korábban írt csatorna...olvass vissza
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.02. 21:26:22

#David Villa# írta:köszi, linket nem tudsz adni?
nem sajnos,én a real meccset nézem,de a rojadirecta.me oldalon biztosan van pár
Válasz küldése