La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.17. 10:26:49

Samper írta:Egyre valószínűbb a B-nknek a kiesés. Ez alighanem új koncepciót, új edzőt és nagy játékosmozgást fog jelenteni.
Az edzőváltás szerintem a kieséstől/bennmaradástól függetlenül biztosra vehető, és a nagy játékosmozgás is mindenképpen meglesz, ahogy az megszokott. Ha kiesik a csapat, akkor az lesz a kifogás, hogy "kell a sok új igazolás, hogy ismét feljussunk a Segunda A-ba", ha pedig valamilyen csoda folytán nem esnek ki, akkor jöhet az a szöveg, hogy "kell a sok új igazolás, hogy jövőre könnyebb legyen a bennmaradás". :D

A kiesés egyik következménye valószínűleg az lesz, hogy a nemrégiben igazolt (kölcsön)játékosok többsége igyekezni fog gyorsan elhagyni a süllyedő hajót. Costas, Ruiz de Galarreta, Arnáiz, Nahuel, Rivera... Meg lennék lepve, ha irántuk nem érdeklődne majd egy-két együttes a Segunda A-ból. Megkockáztatom, hogy Galarreta egy-egy La Liga-csapatban is hasznos játékos lehetne.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.17. 03:24:39

Egyre valószínűbb a B-nknek a kiesés. Ez alighanem új koncepciót, új edzőt és nagy játékosmozgást fog jelenteni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.13. 17:53:15

Samper írta:A Sport szerint a Club szeretné, ha nyártól Jordi Cruyff itt működne és ha az edzői szerepkört ambicionálja, átvehetné a B-t.
én Xavinak örülnék mint b edző. Aztán jöhet előrébb
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.13. 16:58:21

A Sport szerint a Club szeretné, ha nyártól Jordi Cruyff itt működne és ha az edzői szerepkört ambicionálja, átvehetné a B-t.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.09. 09:09:29

Petr írta: Az utóbbi időben tendencia, hogy nemhogy a nagyok közé a pályára becserélve, de még a kispadra sem tudnak leülni a B játékosai a keret nagysága miatt.

Ez már egy ideje fennáll, ami miatt nem csodálom, hogy sokan nem hisznek a berobbanásban. Máshol megkapják a felnőttcsapat ígéretét, így elmennek oda. Gondolom ezzel nem vállalnak nagyobb kockázatot, különben nem mennének el. Szerintem szimplán baromi rosszul van menedzselve a kapu a B csapat és a nagyok között.

Mondhatjuk, hogy megtiszteltetés a Barcában játszani, de nem sokan akarnak huszonévesen is a másodosztályban játszani azzal az ígérettel, hogy egyszer talán leülhetsz a felnőtt kispadra. Ha máshol nagyobb garanciát, vagy egyáltalán lehetőséget kap arra, hogy karrierje legyen, nyilván eligazol. Nem is hibáztatom érte.

Másrészről elég könnyű megrekedni egy szinten, ha nem látod a továbblépés lehetőségét és a másodosztályban kell fociznod legalább 22-23 éves korodig úgy, hogy elsőosztályú tudással rendelkezel.
Így van, de ezen változtatni csak egyszerre három helyen lehet. 1., Az igazoláspolitikában, hogy legyen hely az A keretben fiatalok kipróbálására. 2., A B csapat edzői posztján, ahová olyan ember kell, aki elsőrendű feladatának a fiatal játékosok egyéni fejlesztését tartja, nem pedig csapata helyezését. 3., A La Masiaban, ahol biztosabb és biometriailag és pszichológiailag is megalapozott szem kell a jövendő klasszisjátékosok felfedezésére és kiemelésére.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.08. 20:23:29

MQuCsabi írta:Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Kicsit gondolj bele. Te mennyi pénzt kerestél 16-19 éves korodban. Ezek a gyerekek kapnak egy tűrhető összeget a csapattól, de ha valaki odajönne hozzám, hogy: "Itt kapsz annyit, amiből vígan eléldegélsz albérletben és még félre is tudsz egy kicsit tenni, ami szép, de ha eljössz Angliába, akkor 3-4 hónap alatt annyit keresel h saját házat vehetsz. "

Már bocs, de nem telne bele 3 perc és már a szomszéd Mari néni is tudná h lépek le Angliába.

Ezek a fiatalok nem robotok és nem is egy romantikus regény főszereplői. A Masia szép és jó, de semmi garancia h belekerüljenek az első csapatba. Legvalószínűbb h vmi spanyol 2-3. osztályos csapatban lesznek állandó kezdők, ami ugyan nem rossz pénz, de nem annyi, amiből a visszavonulás után marad elég egy életre. Ehelyett elmehetnek Angilába, ahol annyi pénzt kapnak alapból, mintha itt frissen kerültek volna fel az első csapathoz. Sajnálatos tény, de maximálisan meg tudom érteni a fiataljainkat és én is ugyanezt tenném a helyükben...

Vannak ritka kivételek: Messi, Iniesta, Krkic, Muniesa, most Xavi Simons, stb.. Ők biztosak lehettek abban h felkerülnek az első csapathoz, ezért nem is akartak lelépni sehova.
A Fifa egy szégyen
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.08. 20:15:54

MQuCsabi írta:Persze, csak miért pont Anglia. Csak a pénzt látom meggyőző erőként.
Most ment egy nagyobb tehetség a Dortmundba is. Nekik szerintem mindegy, hogy hol, csak előrelépés legyen. Ha pedig pénzt is kap érte, hát nem fog a kardjába dőlni. Nem gondolom, hogy (csak) az anyagiak lennének a meggyőző erők.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 20:13:54

Persze, csak miért pont Anglia. Csak a pénzt látom meggyőző erőként.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.08. 20:12:12

MQuCsabi írta:Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Az utóbbi időben tendencia, hogy nemhogy a nagyok közé a pályára becserélve, de még a kispadra sem tudnak leülni a B játékosai a keret nagysága miatt.

Ez már egy ideje fennáll, ami miatt nem csodálom, hogy sokan nem hisznek a berobbanásban. Máshol megkapják a felnőttcsapat ígéretét, így elmennek oda. Gondolom ezzel nem vállalnak nagyobb kockázatot, különben nem mennének el. Szerintem szimplán baromi rosszul van menedzselve a kapu a B csapat és a nagyok között.

Mondhatjuk, hogy megtiszteltetés a Barcában játszani, de nem sokan akarnak huszonévesen is a másodosztályban játszani azzal az ígérettel, hogy egyszer talán leülhetsz a felnőtt kispadra. Ha máshol nagyobb garanciát, vagy egyáltalán lehetőséget kap arra, hogy karrierje legyen, nyilván eligazol. Nem is hibáztatom érte.

Másrészről elég könnyű megrekedni egy szinten, ha nem látod a továbblépés lehetőségét és a másodosztályban kell fociznod legalább 22-23 éves korodig úgy, hogy elsőosztályú tudással rendelkezel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2018.04.08. 20:14:31-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 20:07:36

Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 19:56:35

Nagyon nem jött jól a B-nek ez a tegnapi vereség a közvetlen rivális Cultural Leonesa ellen, ráadásul ma a Córdoba is nyerni tudott...

Így néz ki jelenleg az alsóház:
14. Nástic 42 pont
15. Reus 41
16. Alcorcón 41
17. Almería 38
18. Barça B 37
19. Cultural Leonesa 36
20. Córdoba 35
21. Sevilla B 22 (eggyel kevesebb lejátszott meccs)
22. Lorca 22

Ugyebár az utolsó négy helyezett esik ki. A probléma leginkább az, hogy a Cultural és a Córdoba hátralévő meccsei jóval könnyebbek, mint a Barça B menetrendje. A B-nek ugyanis még játszania kell a tabella jelenlegi első ÖT helyezettjének mindegyikével... :D

Ha valakit érdekel, ide kattintva és kicsit lejjebb görgetve végigböngészheti a kiesőjelöltek hátralévő mérkőzéseinek listáját: https://www.transfermarkt.co.uk/segunda ... on_id/2017" target="_blank

Nem vagyok túl bizakodó... :?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7420
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.04. 10:53:03

palesz77 írta:Hát, végülis ha rengeteget foglalkoznak vele, talán. De igazából elnézve, hogy mit nyújt, meg elnézve, hogy Pérez vagy a többi Masiás fiatal mit, nem érzem indokoltnak, hogy ennyit foglalkozzanak vele. Mert ott volt Adama pl, nekem nem volt a szívem csücske, de az a gyerek az önzősége ellenére egy szörnyeteg volt, a jó értelemben. Ő megvert bárkit 1v1-ben, áradt belőle, hogy van benne kraft. (Neki a PL tökéletes húzás is volt szerintem.) Ballout ha nézem, egyáltalán nem ez jön át róla, az eddigiek alapján nem egy istenadta tehetség, akibe ölni kéne mindenképp a perceket.
Ez különben tényleg jó párhuzam, bár én iszonyatosan kíváncsi voltam a srácra, egyik ismerősömtől hallottam róla és eléggé magasztalta, de komoly potenciált én sem látok benne.

Adama számomra hatalmas talány. Az a gyerek már 16-17 évesen félelmetes volt. Olyan robbanékonyságot nagyon keveset láttam még focistánál. Nagy jövő előtt állt, még seggén volt a tojáshéj amikor rendszeresen a nagyokkal edzett és játszott is. Szerintem kicsit korán váltott, ha egy évet marad, akár itt is befuthatott volna, vagy egy jó kölcsönszerződés keretében, de ott is a pénz beszélt. Mondjuk szerencséje sem volt a sérülésével, de gyakorlatilag össze-vissza dobálják az alsóházi angol csapatok. Nagy karrierje nem hiszem hogy lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.04. 10:51:26

Palesz77

Ismét kösz.
Amikor januárban olvastam a leigazolásról szóló hírt, azt gondoltam, hogy egy csiszolatlan gyémántot találtak Kanadában, aki annyival jobb, mint az itteni gyerekek, hogy muszáj elhappolni a Real elől. De úgy látszik, mégsem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.04. 09:07:28

Hát, végülis ha rengeteget foglalkoznak vele, talán. De igazából elnézve, hogy mit nyújt, meg elnézve, hogy Pérez vagy a többi Masiás fiatal mit, nem érzem indokoltnak, hogy ennyit foglalkozzanak vele. Mert ott volt Adama pl, nekem nem volt a szívem csücske, de az a gyerek az önzősége ellenére egy szörnyeteg volt, a jó értelemben. Ő megvert bárkit 1v1-ben, áradt belőle, hogy van benne kraft. (Neki a PL tökéletes húzás is volt szerintem.) Ballout ha nézem, egyáltalán nem ez jön át róla, az eddigiek alapján nem egy istenadta tehetség, akibe ölni kéne mindenképp a perceket.

Nekem tipikusan az egy a sok közül esete, nem hiszem, hogy nagyítóval kéne keresni hónapokig még egy olyan tehetséges szélsőt, mint ő. Rögtön itt van Pérez, szerintem nincs nagy különbség kettejük között - ha van egyáltalán -, csak az egyik érzi a játékunkat is. Ő is kezd már egy ideje amúgy, szerintem nem is nagyon fog ez változni - pedig ő se egy nagyon "hű ha" gyerek szerintem.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.03. 23:57:14

palesz77 írta: bazi önző
Kösz. Talán az önzőségből egy jó edző tud valamennyit nyesegetni, ha egyéb baja nincs a gyereknek. És, az igazat megvallva, a legtöbb fiatal csatárra jellemző, hogy szereti egyedül ellőni a labdát, ráadásul benne biztosan nagyon erős a bizonyítási vágy. Vagy hülyeséget mondok?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.03. 23:36:45

Semmi rasszizmus, de a fizimiskájáról nem a kanadai nemzetiség ugrana be. :mrgreen: De amúgy nem túl meggyőző eddig, bazi önző, nem érzi nagyon ezt a fajta játékot, bazi sokat kell még fejlődnie ahhoz, hogy szóba kerüljön majd egyáltalán az első csapatnál. Szerintem nem is fog soha.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.03. 20:22:48

palesz77 írta: … Ha meg már B, ez a hétvégi meccs…
Látszik, hogy nagyon képben vagy, ezért biztosan van valamilyen véleményed a januárban igazolt, kanadai Jean-Yves Ballouról. Láttam a képeken, hogy legutóbb ő is a nagyokkal edzhetett. És azt is látom a Wikipedián, hogy 6 meccsen játszott, de még nem lőtt gólt. Milyen a srác, van benne valami? Mert ugye, Kanada nem az a kimondott futballnagyüzem.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.04.03. 14:13:20

Ezekről az elvágyódó, PL csapatok által csábított 15-16 évesekről csak annyit, hogy jó pár éve volt egy Jon Toral nevű játékosunk, aki fene nagy tehetségnek számított korosztályában. 16 évesen elment az állítólagos hamarabbi felnőttcsapatba kerülés miatt (valójában a pénz inkább dominálhatott). Szerintem soha,sehol nem volt megemlítve komolyabb szinten a gyerek, jelenleg a veretes Hull City-ben tengeti életét.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.03. 11:32:26

Én csak olvastam róla, ügyes támadó középpályás ha minden igaz, videók alapján jól dribblizik, a Masiával foglalkozó twitter oldalak régóta a top tehetségek között tartják. Viszont ezt rohadtul nem értem, hogy egy City mivel vonzóbb jelenleg - pénz nyilván, de azon kívül. Ha egy Dortmundba menne el, mint ahogy S. Gómez tette, azt még megérteném, most a München ellen már a padon ott is volt, még ha csak a sérülések miatt is, de ott tényleg számolnak vele. Jövőre már elvileg a nagyokkal lesz, gondolom hasonlóan fog játszani, mint idén Sancho. Az sportszakmailag tényleg egy biztosabb lépés, ez részben elfogadható is, bár annyira nem tudom azokat sajnálni, akik próba nélkül "feladják" a Barcás álmot. De egy City? 15 éves a gyerek, mire a felnőtt csapat közelébe kerülhetne, Pep már rég nem lesz ott, szóval még ezt se tudom komoly érvként elfogadni.. Nem mintha ő amúgy annyira használná a fiatalokat egyelőre, szerintem ez után is inkább vásárolni fog, szóval elég megkérdőjelezhető döntés lenne, de ő tudja.

Egy kis pozitívum viszont, Riqui a felnőttekkel edzett tegnap! Már a B-be is elkezdett feljárni, játszani még csak 2-szer játszott mondjuk, de ennyire se számítottam idén, hogy minden héten szinte a keretbe lesz év végére. Edzőpartnernek meg elég jót kapott.. :mrgreen:

Ha meg már B, ez a hétvégi meccs.. Te jó isten. A tök utolsó Sevilla ellen nyomultak mint a barom 50-60 percig, helyzet helyzet után, Alená 2 kapufát is eltalált 1 lövésből, erre egy szabad utáni beívelésből gólt kapnak. Mennek tovább, Cucu beleugrik a támadó nyakába az oldalvonal mellett, szabad, a beívelésnél luftot rúg szintén ő, a csatár elé pattan, 2-0.. 3-1 lett a vége amúgy, de katasztrófa mi volt itt a végén. Vitinho legalább meglőtte az első gólját a csapatban, de az a gyerek nekem még mindig olyan súlytalan, hogy az bődület. Az első félidőben ő jött be csereként Hongla sérülésénél, GL remélem lassan ilyenkor már Riquit fogja hozni.. Nem mondom, hogy jobb lenne már most, de abba a gyerekbe legalább fantázia van, meg a mi kutyánk kölyke. Vitinho meg.. Őszintén ledöbbennék, ha megvennénk év végén, konkrétan a szép labdakezelésén kívül semmi nem indokolná, de az meg nem ok.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.04.02. 20:18:03

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... et-2627751" target="_blank vélemény? Valaki ismeri őt? Tudna írni róla.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.03.30. 16:19:18

McGuane nagyon nem szerintem, a többi stimmel igazából. De az a cikk, jézusom. Morey középhátvéd szerintük, Piqué magassága van - 175 max ránézésre -, Colldao a B legjobb középpályása, miközben 1 felejthető meccset játszott eddig ott csak. Valamelyikük képének helyére meg berakták Abel Ruiz fotóját. :D Kb olyan volt az acikk, hogy valaki, aki nem látott még 2 Barca B meccsnél többet, írt egy cikket Twitter alapján.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.30. 10:25:44

A Goal.com szerint az alábbi 10 fiatal Barca-tehetségre érdemes figyelni:

Abel Ruiz, Oriol Busquets, Alex Collado, Mateu Morey, Xavi Simons,Marc Cucurella, Juan Miranda, Riqui Puig, Marcus McGuane, Jorge Cuenca

Ellenvélemény?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.25. 07:40:34

Samper írta:Marca English 03.20. - Most többet jelent?
Most hiteles.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.25. 07:22:44

Petr írta:
Samper írta:Hír lett belőle, hogy szerződéshosszabbításra készülünk Oriol Busquetssel és Mirandával. Az első érthető: ő sérült, a szezon végén lejár a szerződése, de meg akarjuk tartani. Mirandanak viszont még van egy éve és poszt-versenytársa Cucurellanak. Itt talán külső érdeklődés a magyarázat.
Tudom, minek kerdezem, de hol lett hir?
Marca English 03.20. - Most többet jelent?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.25. 07:06:16

Samper írta:Hír lett belőle, hogy szerződéshosszabbításra készülünk Oriol Busquetssel és Mirandával. Az első érthető: ő sérült, a szezon végén lejár a szerződése, de meg akarjuk tartani. Mirandanak viszont még van egy éve és poszt-versenytársa Cucurellanak. Itt talán külső érdeklődés a magyarázat.
Tudom, minek kerdezem, de hol lett hir?
Válasz küldése