Az a szomorú, hogy nem annyira vicces ez, és akár komolyan el lehetne gondolkodni rajta.


Az a szomorú, hogy nem annyira vicces ez, és akár komolyan el lehetne gondolkodni rajta.
Ilyen a szurkolói lélektan.Troym írta: ↑2024.08.13. 11:38:00Amúgy jópofa, amikor valaki felhozza a túlárazott szerződéseket, de csak egy apróság:
Lewa szerződése 33 millió idénre - aláírta Laporta
Gündo szerződése 19 millió idénre - aláírta Laporta
Fati szerződése 14 millió idénre - aláírta Laporta
Ferran szerződése 13 millió idénre - aláírta Laporta
és így tovább.
2 szerződést nem ő írt alá Lenglet és Frenkie.
Magyarán ez a bérkeret ilyen FFP szabályok mellett a túlnyomó részt a jelenlegi klubvezetés munkája, mégis megy a visszamutogatás.
Mikor meg keressük, hogy az Atletico hogyan vehet bárkit, akár 100 millióért, akkor meg kell nézni az ő bérlistájukat, Oblak 21m, Griezmann 12, Llorente 8,5, többiek alatta, jellemzően 3-6 millió, holott az Atletico a BL-ben 3 negyeddöntőt játszott 5 év alatt.
https://en.as.com/soccer/top-european-p ... in-2024-n/jclayton írta: ↑2024.08.13. 11:05:59Szerintem is az átigazolási időszak végén lehet majd normálisan megítélni, mire is volt jó a taktikájuk. Nem kéne augusztus közepén senkit se keresztre feszíteni.
Viszont a fentiek ellenére egy markáns kritikát meg lehet fogalmazni már most. Konkrétan azt, hogy mi a fészkes fenével foglalkozott a sportvezetés tavasszal? Egy éve olyankor sikerült lebeszélni a Gündogan-féle ingyentranszfert, valamint Martínez is, Cancelo masszírozása is hónapokkal előtte elkezdődött. Namármost simán lehetett sejteni, hogy az FFP-zsonglőrködésen idén is átesik a csapat, semmi nem akadályozta Decót és-vagy Laportát (de még a korán csatlakozó Flicket sem), hogy azonosítsanak legalább 1-2 játékost, aki ingyen leigazolható és azonnali segítséget tud nyújtani ennek a keretnek. Ehhez képest szó szerint semmi nem történt az első Alemany-nélküli nyár legelején.
Szerintem is az átigazolási időszak végén lehet majd normálisan megítélni, mire is volt jó a taktikájuk. Nem kéne augusztus közepén senkit se keresztre feszíteni.FcBarcelona1 írta: ↑2024.08.13. 10:55:41FFP átigazolás szempontjából mindenki találgat.
1. Korlátlanul lehet igazolni jelenleg
2. Amennyiért eladunk annyiért lehet igazolni
3. Eladások függvényében 1 euróból 25 cent költhető
Szóval itt nincs semmi pontos hír.
Minden hírforrás mást ír.
Ennek függvényében egyelőre jelenleg lehetetlen megítélni a vezetőség munkásságát.
Cadena Ser szerint nem vagyunk 1az1-ben. Nem tudjuk regisztrálni Olmot.
Tegyük fel, hogy ez nem az ő hibájuk, egyetértek alapvetően, elmebaj, ami történik ffp szinten. De most induljunk ki abból, hogy ez van, és ehhez képest mit tudunk csinálni.FcBarcelona1 írta: ↑2024.08.13. 09:42:06Várjuk már ki a végét. Van még augusztus 31-ig elég idő.
Szerintem a klub vezetése nem tehet arról, hogy 1,2 milliárd és 800 milliós bevételte nem tudnak igazolni és beregisztrálni.
A klub vezetősége arról tehet, hogy amikor elkezdődik az átigazolási szezon, akkor a különösen lyukas posztokra menjen a fókusz. Ez történik? Nem. Januártól Augusztusig hajkurászták Nico-t, aki aztán kihátrált belőle, majd gyorsan megvettük Olmo-t, valószínű ellőve az összes puskaport. Majd most 31-ig megy a kapkodás, hogy csak kellene egy vkp, de ki is, hiszen senkivel se tárgyaltunk érdemben. Csere 9-es (aki inkább kezdő is lehetne lassan)?FcBarcelona1 írta: ↑2024.08.13. 09:42:06Várjuk már ki a végét. Van még augusztus 31-ig elég idő.
Szerintem a klub vezetése nem tehet arról, hogy 1,2 milliárd és 800 milliós bevételte nem tudnak igazolni és beregisztrálni. Sajnos ez lesz a hónap végéig, amíg a La Liga el nem fogadja a Barca Studios értékesítését, és nem lesznek meg a távozók, nem jön pénz belőlük, illetve nem szabadul fel bér. Még akkor is lehet, hogy megint elnöki letét lesz a vége, hogy minden játékos regisztrálva legyen.
Kovbal88 írta: ↑2024.08.13. 09:27:16Pár év alatt kb 200 millióból Laportáék új csapatot építettek. Nem tudom a 200 millió sok vagy kevés, Realhoz képest nyilván kevés mikor egy játékos jön ott 100 körül, de a spanyol bajnokságban annyira már nem. Hibának tartom Xavi elküldését, vele nem játszottunk olyan nagy meccseket
de tavaly a ligában 5 veresége volt
kettő a Real ellen az utolsó percekben és a második meccs több mint érdekes volt, Nem adták meg Lamine gólját, a Real meg ajándékba kapott egy 11 est
a Villarreal ellen volt egy érdekes meccs amiből rosszul jöttünk ki
illetve a Girona ellen mind a két meccsen vezettünk, ott is élete góljait lőtte a támadó.
így lettünk végül másodikok.
Bl ben sikerült legyőzni a Psg-t az első meccsen, pedig jó ideje már eredményesebbek. Nem hiszem, megnyertük volna a sorozatot, de azért a legjobb négy benne volt. Az pedig nálunk utóbbi éveket nézve szintén nagy eredmény. És mindezt egy 19 fős kerettel
most meg elment 60 millió ha ennyi pénz volt akkor abból nem egy játékost kellett volna hozni, ha viszont még van akkor muszáj igazolni, szélső hátvédet, Koundé nem az csak ott játszik. és egy védekező középpályást, illetve előre is kell valaki.
Pár év alatt kb 200 millióból Laportáék új csapatot építettek. Nem tudom a 200 millió sok vagy kevés, Realhoz képest nyilván kevés mikor egy játékos jön ott 100 körül, de a spanyol bajnokságban annyira már nem. Hibának tartom Xavi elküldését, vele nem játszottunk olyan nagy meccseket
Nyugi ha Mendes istállójában lenne egy közepes portugál vkp. meg egy olyan támadó aki nálunk még nem sült meg már rég ide játszották volna.Hihetetlen, hogy lassan 10 éve képtelenek vagyunk posztra igazolni…
A 60 milliót augusztusban hiába várjuk.FcBarcelona1 írta: ↑2024.08.12. 18:21:55most a hírek szerint kellene a 60 is augusztusban. Gondolom azért nem tudunk még most sem regisztrálni
Ha ezt tesszük, még a BL-győzelemre is lett volna esélyünk. De nekünk a tinik kellenek. Megkapjuk őket. Vkp, csatár, cserekapus. Ez lehetett volna a prioritás.
Zubimendi visszamondta a Poolt, jöhetne. Vagy Fabian Ruiz. Durva, hogy csak Roque helyett lehetett volna kb bármelyikük. ( v Merino)Ronaldinho&Barca írta: ↑2024.08.12. 22:11:18Ha nem hozunk egy minőségi vkp-t és a dolog nagyon úgy fest, hogy nincs is akit már lehetne hozni, mert Merino elúszott, akkor ez az átigazolási időszak a 62 milliós Olmoval nagyon csúnyán 1-es értékelés nálam. Kíváncsi lennék mi volt a háttérben a koncepció, de gondolom vártunk a végletekig Niconak, akinek a bilbao oda adta a 10-es mezt ő meg köszöni otthon van. Inigo lenyom egy teljes meccset de Faye aki tök jól mozgott legutóbb egy percet sem kap, Lewa meg bőven túltesz az utolsó szezonos Suarezen, ez egyértelmű. Persze lehet mondani ez egy gamper, de ugyan az a fos ami tavaly volt, csak akkor Xavi nyakába lehetett varrni, hogy "ez kellett neki" főzze ki.
Ha játszik tetmeccsen, kaphat.
Egyik hír üti a másikat kb. Fatit kidobjuk, közben regisztráljuk, Roque már a gamperen sincs keretben, de az hogy Torre miért nem kap lehetőséget, így hogy se Pedri, se Gavi, se FDJ.. nagyon "érdekes" hétvégi nyitó fordulónk lesz.
Gondolom hasznos, ha a hétvégén lesz elég játékosunk pályára lépni a Valencia ellen.FcBarcelona1 írta: ↑2024.08.12. 20:29:44https://www.barcablaugranes.com/2023/8/ ... d-defender
Tavaly is ezt csináltuk. Nem tudom miért kell regisztrálni, majd el, és kölcsön adni. Marca gondolom erre gondolt, de nem látom semmi értelmét, lent írtam róla.