Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.19. 06:22:45

Lionel85 írta:Ramos olaszba igazol?

http://sportgeza.hu/futball/hirek/2011/ ... _madridot/

Érdekes cikk, kicsit hápogósnak érzem, fura lenne, ha egy játékos miatt távozna. Ilyen erővel a fél Real eligazolhatna, mert kb. annyian nincsenek egy hullámhosszon a csajszival. És pont az a Ramos, aki szintén megosztja a szurkolókat, főleg az El Clásico óta.
még tegnap jött a másik hír,hogy 2017ig hosszabbít. nem megy sehova.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2011.01.19. 00:48:15

zola8787 írta:Barca - Real meccs után írtam 1 kis versikét, [...]
Hát nem vagyok 1 Petőfi :lol:
Hát tényleg nem, de ma már annak is örülni kell, ha valakinek ilyesmi jut az eszébe. Mi pedig örülünk (általában) ha valaki verset ír a Barcáról! :wink:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.01.18. 23:46:50

Barca - Real meccs után írtam 1 kis versikét, csak eddig elfelejtettem bemásolni:

Kapusunk Victor Valdéz a nagyszerű tar,
Real játéka egyszerűen …
Esélyük se volt Abidalék ellen,
Akkor se ha segít nekik 1 rakás szellem,
5-0 lett az el classico vége,
Pedig nem is volt a meccs megvéve.
Ronaldo a szégyen láttán elsírta magát a gyepen,
De mit képzeltek, mikor védekeztek vagy heten?
Reméljük sehol sincsen most hideg és nem fáztok,
Ez 1 nagyon rossz végszó volt, úgyhogy császtok.

Hát nem vagyok 1 Petőfi :lol:
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.01.18. 23:18:33

Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.01.18. 23:04:20

Lionel85 írta:Ramos olaszba igazol?

http://sportgeza.hu/futball/hirek/2011/ ... _madridot/

Érdekes cikk, kicsit hápogósnak érzem, fura lenne, ha egy játékos miatt távozna. Ilyen erővel a fél Real eligazolhatna, mert kb. annyian nincsenek egy hullámhosszon a csajszival. És pont az a Ramos, aki szintén megosztja a szurkolókat, főleg az El Clásico óta.
Ha elmegy Dani, jöhet Ramos :lol: Viccet félretéve szerintem is kacsa, de örülnék neki :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.18. 22:53:43

Na én most tekintettem meg a hétvégi meccseket. :)
Elég kellemes meglepetés, lehet hogy ezentúl nem szurkolom le a madrid meccseket, hátha ez bejön máskor is.
Végre nem győzött ez az okádék játékuk, már nagyon érett a dolog 4-5 meccs óta.

4pont, + a 3 a clasicoról, ami azért eléggé valószínűsíthető még ilyen távlatból is, megint csak támaszkodva a két csapat közti látható szakadékra.

De már a 4el is egy meccsen kívül vagyunk, hurrá!
Van igazság. Egyelőre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
espa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.12. 15:06:05

2011.01.18. 20:04:56

Érdekes cikk, kicsit hápogósnak érzem, fura lenne, ha egy játékos miatt távozna. Ilyen erővel a fél Real eligazolhatna, mert kb. annyian nincsenek egy hullámhosszon a csajszival. És pont az a Ramos, aki szintén megosztja a szurkolókat, főleg az El Clásico óta
Lehet benne valami. Lassan kicserélődik az egész Madrid, Casillas ,Ramos a két régi róka ,Pepe,Marcelo akik már 4 éve vannak kb. A többiek érkeztek évröl évre. Guti és Raul is hiányozhat Ramosnak,így aztán elképzelhető a csapatváltás. Amúgy én több Real meccsen észrevettem Casillason is ,hogy fejben nincs valami rendben nála. Persze játszott ő már éveket egy-egy bombaerős Madridban.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2011.01.18. 19:52:32

Lionel85 írta:Ramos olaszba igazol?

http://sportgeza.hu/futball/hirek/2011/ ... _madridot/

Érdekes cikk, kicsit hápogósnak érzem, fura lenne, ha egy játékos miatt távozna. Ilyen erővel a fél Real eligazolhatna, mert kb. annyian nincsenek egy hullámhosszon a csajszival. És pont az a Ramos, aki szintén megosztja a szurkolókat, főleg az El Clásico óta.
Itt sehol sem írják,h olaszba igazolna,csak annyit,h a Gazettában jelent meg a hír illetve,h a Chelsea érdeklődött iránta tavaly. Egyébként kizártnak tartom,h emiatt távozzon,már,ha egyáltalán igaz,hogy megromlott a viszonyuk és nem csak bulvárhír.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.18. 19:37:01

Ramos olaszba igazol?

http://sportgeza.hu/futball/hirek/2011/ ... _madridot/

Érdekes cikk, kicsit hápogósnak érzem, fura lenne, ha egy játékos miatt távozna. Ilyen erővel a fél Real eligazolhatna, mert kb. annyian nincsenek egy hullámhosszon a csajszival. És pont az a Ramos, aki szintén megosztja a szurkolókat, főleg az El Clásico óta.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.18. 12:54:48

Meg lehetne csinálni azt is, hogy 100 Barcás kiáll oda és eléneklik a himnuszt :D
Egyébként nagy respect neki!:D
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2011.01.18. 12:47:30

Ember ez kumma nagy!! :D Mikor megszólalt a trombita, úgy kirázott a hideg, mint még mostanában soha! :oops: :lol:
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Budo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:46:16

2011.01.17. 18:14:41

Barcaman1993 írta: Egyik sem volt 11-es. Csak nézd meg a visszajátszást. Benzema egyértelmű, szépen földobta magát. Másrészt én azt a kezezést nem fújtam volna le.Az arcát védte a játékos nem pedig a labdát akarta szándékosan elütni. Azt meg nem is mondom, hogy 16-os kívül volt. Csak nézzétek meg! A játékosok előre fele ugranak el és ugye, akkor a kezük is előrébb van. Egyébként én is osztom, hogy mostanában a Realnak annyi mákos meccse, hogy ideje volt már egyszer megbotlani.
Nem fújtad volna le, mert nem ismered a szabályokat és a board véleményét az ilyen kezezésekről. (ez nem kötözködés akar lenni)
Tehát röviden: ez az arcát, fejét védte, ilyen nincs a profi labdarúgásban, csak a játszótéren, meg az oviban. Profi játékos bele tud fejelni a labdába. Más kérdés, hogy nem biztos, hogy bárki szívesen belefejelne egy ilyen löketbe, de nem lehet kivételezni.

A "mákolás" meg még mindig vicces. :lol:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.01.17. 15:25:34

Abi & Tito
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.01.17. 15:05:06

Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.17. 14:33:01

kennyke04 írta:
Bono írta:Már Mou is csak nevet Cé-n:

http://www.youtube.com/watch?v=BSnxUAifAy4
hát érdekes, szerintem a bírót nevette, hogy ezt lefújta, vagy ha le is fújta a szabálytalanságot, ellenük fújt, habár fordított szituba azért hőzöngött volna, hogy ez miért nem sárga...
Írtam egy kommentet a videó alá, hogy min is kellene Mourinhónak nevetnie. :) Bezzeg akkor csak a pofazacskóját fújta fel. :D

Amúgy szerintem se a gay guyon röhögött, hanem a bírón talán.
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca 1986
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2010.03.23. 14:44:08
Tartózkodási hely: Barcelona, Travessera de les Corts 82. / Nyíregyháza

2011.01.17. 14:30:23

tippjátékban eltaláltam az almeria real

duplaöröm
desde 07.05.1986. Steaua Bucharest - FC Barcelona
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.01.17. 14:27:36

csababarca írta:Mondjuk eleve a lefújás is véleményes. Ilyet olyan fele-fele arányban fújnak le a sporik,hogy bezúzzák a sorfalba,és kéz. De legyen,1 tizit nem adtak meg nekik.

A másik az melyik lehetett? Amikor Benzemával szemben szabálytalankodtak? mert az még kívül történt,maga a szabálytalanság a 16-on kívül volt.

Egyébként ez tényleg szánalmas,egy utolsó Almeria ellen nem egy 90+os 50-50es tizin kell a hibát keresni. ELőtte kellett volna berúgni a helyzeteket,és senkit nem érdekelne az egész.

Én azt mondom,hogy annyiszor mentette már meg így a meccset a real, hogy törvényszerű volt,hogy egyszer elpártol tőlük az ilyesfajta nyerés.
Egyik sem volt 11-es. Csak nézd meg a visszajátszást. Benzema egyértelmű, szépen földobta magát. Másrészt én azt a kezezést nem fújtam volna le.Az arcát védte a játékos nem pedig a labdát akarta szándékosan elütni. Azt meg nem is mondom, hogy 16-os kívül volt. Csak nézzétek meg! A játékosok előre fele ugranak el és ugye, akkor a kezük is előrébb van. Egyébként én is osztom, hogy mostanában a Realnak annyi mákos meccse, hogy ideje volt már egyszer megbotlani.

Szerk: Azt meg nem is mondom, hogy Mou és a csapata milyen szánalmasak. Emlékszem az elmúlt klasszikók előtt (na Mou nem, mert ő nem volt), de szinte mindig ígérték, hogy nyernek és stb. Most meg ha bármi csoda folytán botlanak, akkor állandóan a kifogásokat kell keresni. És ez a szégyen a Madridnál. Nem tudják egyszer azt kimondani, hogy ma nem voltunk jók és az ellenfél jobb volt nálunk (vagy, ha jobb nem is, de megérdemelte a szerzett ponto(kat)t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2011.01.17. 14:33:54-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.01.17. 13:01:54

Bono írta:Már Mou is csak nevet Cé-n:

http://www.youtube.com/watch?v=BSnxUAifAy4
hát érdekes, szerintem a bírót nevette, hogy ezt lefújta, vagy ha le is fújta a szabálytalanságot, ellenük fújt, habár fordított szituba azért hőzöngött volna, hogy ez miért nem sárga...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.17. 12:22:25

Gauchomester írta:Nso-n egy cikk szerint Mou megint a játékvezetőt osztja. Erre csak annyit, elég guszutstalan, hogy minden forduló után ezzel jön, másfelől pedig nem veszi észre magát, hogy a tökutolsó ellen a bíráskodással próbálja takargatni a borzasztóan halovány teljesítményt?
Hajrá Mou, csak így tovább, és mindenhol nevetség tárgya leszel.
ez azért ironikus, mert ő állítólag sose bírózik... (2005-ös Barca elleni párharca óta van egy "pár" eset, amivel ezt lehetne cáfolni, de mind1...)


más: van egy érdekes elméletem, nem biztos, h helytálló, de lehetséges...

szóval a Real tegnap "megmutatta", h nem tud center nélkül játszani... daffy már többször írta a 4-3-3-at a 3 vkp-val, végiggondolva valóban lehetne létjogosultsága, mert míg a Barcában az elől levők rendszeresen visszazárnak így elég az 1 vkp, addig Cé és Özil nem, vagy csak nagyon ritkán. orrnehéz a csapat, sok a támadó, a középpályán nem tudnak fölényt kialakítani... gyakorlatilag az erejük abban rejlik, h gyorsan átrohannak a középpályán. de láthattuk, h mi van akkor, ha egy erős középpályával állnak szemben, ilyenkor az átrohanás nem működik... ilyenkor a támadósoruk túlságosan távol kerül a középpályájuktól, nincs meg a kontakt, a sok elől levő játékos pazarlás ebben az esetben, nettó emberhátrányt jelent védekezésben... az egyensúlyhoz nekik szükségük lenne egy 3. vkp-ra is, szintén daffy-hoz csatlakozva, hiszen Xabi a rombolás mellett azért, ha formában van, akkor jó passzokat képes adni, a másik két védekező meg megmaradna rombolni...

Benzema behozatala tegnap jó megoldásnak tűnt, hiszen egy tankszerű csatár, aki képes megtartani a labdát középen területet nyerne a két szélvészgyors szélsőnek, más kérdés, h ennek magas szintű művelésére a francia (még) nem képes... ebbe a taktikába úgy gondolom, h a svéd illene tökéletesen... nem szeretném, h odamenjen, ez csak elmélkedés... ;)

azon gondolkodtam, h JM taktikája és Cé sok esetben kizárja egymást... egyik oldalon ott van a hatékony góltermelés, de mivel JM erősebb csapatok ellen általában dolgos emberekre épít, akik a védekezésben is részt vesznek(pl Samu tavaly...), ehhez Cé absz. nem passzol, ilyenkor emberhátrányt jelent a jelenléte... vagy JM-nek kell igazodnia ehhez(itt visszautalnék a +védekező emberre), vagy Cét kell átnevelnie, nem kell hangsúlyoznom, h egyik se könnyű feladat... (halkan megjegyzem, h JM általában a keretet alakítja a saját ízlésére, mintsem a kerethez igazítaná a taktikáját...)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.01.17. 14:32:28-kor.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.01.17. 12:17:51

Nso-n egy cikk szerint Mou megint a játékvezetőt osztja. Erre csak annyit, elég guszutstalan, hogy minden forduló után ezzel jön, másfelől pedig nem veszi észre magát, hogy a tökutolsó ellen a bíráskodással próbálja takargatni a borzasztóan halovány teljesítményt?
Hajrá Mou, csak így tovább, és mindenhol nevetség tárgya leszel.
Avatar
Bono
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:13:04
Tartózkodási hely: Dunaföldvár

2011.01.17. 11:10:47

Már Mou is csak nevet Cé-n:

http://www.youtube.com/watch?v=BSnxUAifAy4
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.17. 11:02:44

barca2010 írta:Egy nagyon nagy baj van Madridban és ez Mou óriási hibája! Nem rotál eléggé, és ennek meg fogja inni a csapata a levét! Már most látszott, hogy fáradtak a játékosok! Ha most nem rotál el mehet nekik a bajnokság, aminek nagyon örülnék azt hozzá kell tennem! A spanyol kupában játszanak egy nagy derbit az Atl. Madrid ellen, ami nem lesz könnyű, mert nem frissek! Aztán, ha tovább mennek, akkor megint nehéz ellenfél jön, és úgy látom, kezdenek elkészülni az erejükkel! Ezzel szemben a Barca pihenhet egy kicsit! Ha így megy tovább, február végére lehet 8 pont előny, az pedig azt jelenti, hogy meg is nyerjük a bajnokságot!
Ez azért túlzás, az Almeria gólja konkrétan a semmiből jött.

Pont hogy közvetve, de erőből darálják be az ellenfelet, gyorsak, határozottak, én semmi jelét nem fogtam a Madrid állítólagos kondi problémájának..

Sőt! Ilyenkor(mármint az Almeria vezető gólja előtt, második félidő derekán) szokták dominálni a labdát mint mi, ezáltal még jobban kifullad az ellenfél.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.17. 10:57:05

Egy nagyon nagy baj van Madridban és ez Mou óriási hibája! Nem rotál eléggé, és ennek meg fogja inni a csapata a levét! Már most látszott, hogy fáradtak a játékosok! Ha most nem rotál el mehet nekik a bajnokság, aminek nagyon örülnék azt hozzá kell tennem! A spanyol kupában játszanak egy nagy derbit az Atl. Madrid ellen, ami nem lesz könnyű, mert nem frissek! Aztán, ha tovább mennek, akkor megint nehéz ellenfél jön, és úgy látom, kezdenek elkészülni az erejükkel! Ezzel szemben a Barca pihenhet egy kicsit! Ha így megy tovább, február végére lehet 8 pont előny, az pedig azt jelenti, hogy meg is nyerjük a bajnokságot!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Istvaan
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2005.07.05. 08:51:38
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.01.17. 09:23:04

Ilúvatar írta:
Az lett volna a vicces, ha az a labda lepattant volna Fábián -ról s be a kapuba... :lol: Akkor az már szabályos gól lett volna nem? mivel "kirúgta" a labdát a kapus.

Bár vérparaszt volt Fábián...
Nem lett volna szabályos, mert nem zavarható a kapus, miközben játékba hozza a labdát. Emlékezhetünk, mikor anno Ronaldinho csinálta ezt még Barca mezben, és talán még lapot is kapott érte...
Válasz küldése