Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.31. 13:17:37

Nekem valahogy olyan érzésem volt egész meccsen,hogy jó nekünk az X is, nem pörögtek,nem akartak támadni a srácok,átadtuk a területet a Madridnak (végre),de ebből nem jöttek gyilkos kontrák,amire képes lehetne a gárda,ha néha meg is próbálná.
Nem a bíró miatt lett X ez tény,viszont a partjelzők elmehetnek azért a .... pont oda ! Ennyire egy tróger semmit érő bandát,mint akik az lfp égisze alatt fújják a sípot,és lengetik a zászlót,ez egyszerűen FELHÁBORÍTÓ !
Hány tévesen lesen megállított akciónk volt? lehet,hogy egy kezemen nem tudnám megszámolni ! Ha a bárki úgy végezné a munkáját a civil életben mint ezek a söpredékek évek óta,akkor senkinek nem lenne már állása!

Messiben egy kicsit csalódtam,nem az volt a baj,hogy nem ment,nála ez belefér,hanem az,hogy nem is vállalt,ellézengett a középpályán,el volt a langyos vízben,és mindezt egy Real ellen ! :?

Piqué,Puyol jár a pacsi,ha Varane-t illetük a teljesítménye alapján (abszolút jogosan) világklasszis jelzővel,akkor Gerrardinho-nak is kijár ez !

Alba oldaláról rengeteg veszélyes beadás jött be,és 1az1be egyszer sem tudta elverni Essient,ami számomra csalódás volt !

Alves abszolút tűrhető volt,javarészt levédekezte CR-t,aki szintén 00 volt a meccs során.

Busi,és Xavi botrány volt amit műveltek,látszik,hogy elszoktak tőle,hogy nyomás alatt játszanak,mert szorongatott helyzetben nem volt egy jó döntésük sem körülbelül ,ennél mind2-nél sokkal,de sokkal több kell,ha BL-t akarunk nyerni!

Cesc a gólján kívül pályán volt? vagy csak arra az 1 támadásra ugrott be ?

Pedro,ha nem impotens eldönthette volna a meccset,és valószínűleg attól úgy megzuhant volna a Madrird,hogy még közé rakunk legalább 1-et meccsfordító szitu volt sajnos !

Iniesta meg egyszerűen zseni,akkor csinált bohócot a madridiakból,amikor akart!

Az viszont egy nevetséges eleme a játékunknak,hogy nem támadjuk a kaput,a szélső már a 16-os vonalában van,és a mi ELSŐ VONALUNK!!! még a térfél közepén lézeng ! Lehet szidni Alvest,meg a szélsőket,hogy minek adják be,de valaki súgja már meg,hogy a többiek miért nem érkeznek soha a labdákra ??


Összegezve: Egyik csapat sem hagyta,hogy a másik a játékát játssza,és ebből született egy igazságos pontosztozkodás!
Elszomorít,hogy ami az elmúlt 5évben minket jellemzett,hogy minden Clássicon a maxot hozzuk,mintha vért ittunk volna,az most a Real védjegyévé vált,mi meg csak elkavirnyázunk a pályán,ezt nem lehet megengedni!
És ami a legbosszantóbb,hogy így is kivégezhettük volna őket,ha odafigyelünk a helyzetkihasználásra!
Kimondhatatlanul csalódott vagyok,hogy ahelyett,hogy elvágtuk volna ezt az évüket,visszahoztuk őket a szezonba!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.31. 13:13:06

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
:lol: :lol: :lol:

remy ne haragudj, de azért kicsit tulzásba estetek odaát. a gyerek lehozott egy jó meccset, egyszer szerelte messit, meg egyszer lefutotta egy 5m-es sprintben, ti meg ugy ajnározzátok mintha évek óta leradírozná a világ legjobbjait mindenhonnan :lol:

élvezzétek ki h játszott mert jo5é ugy teszi a padra ramos és pepe visszatértével mint a pinty :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.31. 13:11:18

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Ha Messi jó napot fog ki, akár a jóisten is lehet a madrid védősorában...
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.31. 13:01:13

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Azért ne csináljunk a srácból rögtön világlegjobbja védőjét, főleg itt ne.. Kétségtelen, nagyot játszott a srác, szomorú, hogy ahogy felépül az idegileg gyenge kettős, rögtön ők lesznek a kezdők.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

Joan Garcia - Koundé, Eric Garcia, Cubarsi, Baldé - Bernal, Pedri - Yamal, Olmo, Raphinha - Rashford
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.01.31. 12:57:02

Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.31. 12:46:08

Szerintem meg pont, hogy a Real nem tudta a játékát játszani... az utóbbi madrid elleni meccseket nézve most először éreztem azt, hogy nem tudtak lekontrázni minket (annyiszor) a jobb oldalon kétszer ha elmentek, a balon egyszer se (Ronci-Benzema kényszerítőjét nem számolva, mert az gyakorlatilag középen volt), csak ugye onnét érkezett pár veszélyes beívelés főleg szögletek után. De slusz-passz ennyi... Nem mentünk bele adok-kapokba amibe korábban annyiszor (a rohanás egyik kaputól a másik értem ez alatt) továbbá végre nem az ellenfél térfelének közepéig volt feltolva a védekezésünk!
Mou ellenünk kitalált taktikáját mással nem tudjuk megfogni, idomulnunk kellett valamelyest és megtettük. Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 16027
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.31. 12:22:13

Mi nem tudtuk a játékunkat játszani, ez a real érdeme javarészt,másrészt a mi bénaságunk,és az,hogy edző nélkül játszunk hetek óta. Ezt a meccset a félidőben,vagy meccs elején elmondott 3 egyszerű taktikai mondattal meg lehetett volna izgalommentesen nyerni, ehelyett ment a lötyögés.

Mert azt szerintem mindenki látta a meccs kezdetekor már,hogy míg a real játékosok pörögnek,hajtanak, mi meg lézengtünk kedvtelenül.
A vicc az,hogy még így is röhögve nyerhettünk volna, ha nem vagyunk a kapu előtt bénák.

Nah mindegy, ez is egy olyan klasszikus volt, amin nem tudtunk dominálni, és egyre többször van ez, már nem csak 5-10 percekre.

Hibákról meg inkább nem beszélek,mert annyira nyílvánvaló taktikai hibákat vétünk,hogy nem igaz,hogy nem látja a szakmai stáb, hiszen ordít a képernyőről,hogy mit csinálunk rosszul.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.01.31. 11:55:27

barlacy írta:A mérkőzés elején a Real jobb volt, de csak a mi kisebb hibáink miatt került fölénybe.
azért ez vicces :D általában azért kap ki egy csapat vagy azért X-elnek le, mert hibáznak és nem azt játsszák, amit tudnak.

Ha nem így lenne, akkor felesleges is lenne lejátszani a bajnokságot, mert a 20 csapatból 18 csapat tuti vereséget szenvedne a Real - Barca ellen... és a "döntő" a klasszikus lenne...
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.01.31. 11:45:28

A mérkőzés elején a Real jobb volt, de csak a mi kisebb hibáink miatt került fölénybe. Szerencsére ezután Busiék megnyugodtak, és nyomtunk.A helyzetek alapján nyerni kellett volna,a durva játékot produkáló Madridot segítette az elfogult,12.játékosként szereplő sípos.
Kettős emberelőnyben kellett volna zárulnia a meccsnek!Fel nem foghatom, hogy a durva stílus hogyan engedhető meg ! A kemény férfias játék nem azonos az aljas durvasággal!!!
Arbeloa? X.Alonso? Essien?Néha Khedira?Callejon?
Nálunk Alves produkál sok szabálytalanságot, de talán ilyen durva még egyszer sem volt mint ezek...
Remélem a visszavágón sikerül nyernünk.Csak ilyen bírót ne küldjenek!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.31. 10:38:10

Eltudom képzelni, ahogy Messi ott várt Arbeloa-ra mint anno Mourinho a bíróra. Ja persze :lol: Messi provokálta a mérkőzésen Abeloa-t? Én úgy láttam egész meccsen ő rugdosta Leot, amit meg is említett neki Messi. De, hogy ő provokálta egész mérkőzésen... :roll:

A Punto Pelota exkluzív értesülése szerint a tegnapi El Clasico után Messi a parkolóban provokálta Arbeloát, aki a feleségével az autójukban ült és távozni készültek. Az argentin többek közt hülyének nevezte a Real Madrid védőjét. Helyszíni szemlélők szerint az argentin csatár a mérkőzés tetemes részét is Arbeloa provokálásával töltötte.

http://www.mundodeportivo.com/20130131/ ... 80211.html
Kép
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2013.01.31. 10:30:13

Én is úgy érzem, hogy lesz ami lesz alapon játszott a csapat, de attól nem félek, hogy a Nou Campban ne vernénk meg a reált.
Viszont én ott látom a problémát, hogy olyan edző van a csapat elött, aki van amikor ott van, van amikor nincs. Ez így nem jó.
Amikor Guardiola volt az edző, mindenki lenyilatkozta (kötelességből vagy nem, de volt benne igazság) Guardiola nélkül nem lennének ott ahol. Tehát vezette a csapatot.
Tito meg van amikor ott van amikor nincs. Úgy gondolom, hogy egy olyan edző kellene aki azt a szemléletet mutatja mint Guardiola vagy Tito, de ott van. Nyilván a legjobb az lenne, ha Tito űlne ott, de továbbra is azt vallom, ez így nem jó, hogy van is meg nincs is. Ettől természetesen nem azt mondom hogy Tito rossz edző vagy ember, hanem ellenkezőleg. Jó választás volt kinevezni, de csak akkor ha a csapatnak is jó. Ez így pedig nem biztos.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2013.01.31. 10:08:07

Számomra a legszembetűnőbb volt, hogy ha Messinek nem megy, akkor nincs csatársor, és ez már nem először van így sajnos. Ennyi kapura impotens embert (Pedro, Alexis) elől még nem láttam. Könyörgőm, hogy nem lehet 4 méterről azt a 7,30 méteres kaput eltalálni??!!

Nem tudom mi lesz, ha Messi lesérül vagy csak hasonló formát mutat, mint tegnap, mert akkor nem csak a Margit, de más csapat ellen is szenvedni fogunk. A védekezés király volt meg hát volt egy kis szerencsénk is, ahogy a a másik oldalnak is.

A bíróról viszont megint nem mondanék véleményt, Alvest, Jordit szétaprítják és se sárga se semmi, de mikor Alves belépője véleményes már megy is a sárga. Na meg az a kezezés. Pff

Otthon ütni kell őket! :) Hajrá Barca!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.31. 09:53:19

Szerintem örök szabály kupában idegenben döntetlen, otthon gyözelem.
Másrészt ez a Reál nem volt nagyon tartalékos éppen Varane volt a legjobbjuk. Sajnos én ugy láttam hogy:
- nem volt maximális erőbedobás, győzniakarás
- rengeteg elpasszolt labda - utobbi időben máskor is
- Messi sétálgatott
- középpályás labdaszerzés elfelejtve
- golhelyzetek kimaradtak - de ennyi?
- lassu a jéték középen
- nem tudtuk folyamatosan nyomás alatt tartani a Reált
Végül ne abból induljunk ki, hogy több góllal is vertük Őket Madridban -3-0,6-2 - akkor mindig igy lesz, ezt nem lehet elvárni. Viszont otthon 2 talán 3 gól is kell, mert Ők rugni fognak gól, vagy gólokat.
Fecó
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.31. 09:17:40

mess2009 írta: ehez képest pocsék amit Messi csinált, az álló helyből próbálkozásai, a lezser visszapasszai, ...stb. szóval ez így nem volt méltó hozzá - szerintem.
Teljesen egyetértek Veled, az egyik legnagyobb játékos, akit valaha láttam (ha nem a legnagyobb), de ez a produkció Tőle elfogadhatatlan!
Ha nincs kedve játszani, akkor miért nem kér cserét? Tudom, kötetlen szerepkör stb, stb, de egy klasszikuson kicsit tegye már oda magát, ha máskor nem is.
Nem tudom mi az oka, de a Bernabeuban úgy néz ki rendre be vagyunk tojva az utóbbi időben. Ennyi eladott labdát Xavitól Busitól egész évben nem látok összesen, mint egyetlen mérkőzésen a Madrid ellen. Rendre a saját fegyverünkkel tesznek hidegre, (majdnem) a saját térfelünkön a tizenhatosunk előtt rengeteg labdát eladunk, mert majd mi kihozzuk finom passzokkal. Még most sem vagyok lehiggadva, amikor a Madrid kicsit hitehagyott lett eldönthettük volna a meccset, de ment a tili-toli, aztán a menetrendszerű kapott gól! Most nem írok többet, mert nincs időm, de annyi minden van bennem... [/b]
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.31. 08:33:47

még egy-két gondolat: ezuttal a védelmünk előtt le a kalappal, egy ilyen támadó gépezetet otthon feltüzelve így megfogni komoly tett! a kapu elé belőtt labdák: ez Madridi specialitás, majd minden meccsen beveszünk egyet! a hibát ott kellene keresni, hogy(sokszor írtam!) Alba időnként nem támadja meg a beadni készülő emberét!! most is ez történt, onnantól a kavarodás miatt nincs biztos módszer ezek ilyenkor 6-7-en rontanak be az ötösre.....
ziccerek márpedig voltak, lesznek!! ezuttal a sors nagyjából elosztotta igazságosan....
azért azt nem gondolom, hogy tegnap Iniesta csak "tette-vette" ő volt az egyetlen aki parádésan etette a fél Madridot! és ezt bírta is végig!! ehez képest pocsék amit Messi csinált, az álló helyből próbálkozásai, a lezser visszapasszai, ...stb. szóval ez így nem volt méltó hozzá - szerintem.
ez csak privát, de nekem nem volt meglepetés a Madrid potenciálja, nagyjából le is írtam a meccs előtt, és abban is egyetértek mindazokkal akik látják, hogy otthon sem leszünk előnyben! csak egy lehetőség van: nagyon akarni és hajtani főleg a húzó embereknek.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.31. 08:24:49

Szerintem igazságos döntetlen született. Teljesen mindegy, hogy a bírók mit csináltak. Ez van. Pár hozzászólást olvasva, annyit hozzá tennék, és kiváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok. Én úgy érzem, hogy fejbe egy kicsit fáradt a csapat. Ez évek óta így van, január vége és február eleje mindig ilyen. Amiben tegnap teljesen kijött ez szerintem. Valaki már írta, hogy rengeteg labdát szortunk el az első félidőben, de ami számomra még szembetűnőbb volt, az a második félidőbeni pontatlanság, méghozzá amikor óriási területeink voltak. Egy friss barcának ekkora területei nyílnak, akkor szétszedi az ellenfeleket, tegnap viszont Pedro és Fabregas ziccerén kívül nem volt több igazi lehetőség. A passzkirályok Xavi, Ini, Fabre szinte kivétel nélkül rossz döntést hoztak, ami valljuk be nem jellemző, ha frissek a srácok.
Sok esetben felállt, betömörülő védelmek ellen jönnek a gyilkos passzok, most meg ott tántongott a sok szabad teület és....! Messin is érzem a fáradtságot. Nem félek a visszavágótól. Azért nem, mert addigra már frissebbek lesznek, és valljuk be őszintén, a real tegnap ismét csúcsteljesítmény közelébe járt, mi viszont ennél jóval többet tudunk!

Na szép napot!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3960
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.31. 07:14:02

Az első játékrész pocsék volt, ennyi eladott labdát az őszi szezonban nem hoztunk össze, mint akkor. A 2. játékrészért viszont jár a pacsi, mert az már kiváló volt. Összességében elmondható, hogy jobbak voltunk, és simán el kellett volna rendezni a továbbjutást, de eljátszottuk az esélyünket. Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni. Alvesnek és Piquének meg jár a pacsi, mert nélkülük nem biztos, hogy ez lett volna a végeredmény. A bíró gárdának is köszönjük a csodálatos teljesítményüket, megint kitettek magukért. Konkrétan 2 lest fújtak vissza, ami nem volt az és mehettünk volna a kapusra. Aztán ott van az elmaradt piros Callejonnak és a második játékrészben Carvalho pályán maradása is talány volt. Nem mellesleg utóbbi után kaptuk a gólt rögtön. És akkor az ilyen Arbeloa-Essien-Alonso féle mocskosságokat meg sem említettem. Az viszont szembetűnő volt, hogy egy ilyen hulla gyönge védelem ellen 1 cselt nem próbáltunk meg egész meccsen az alapvonal felé :!: Így meg tényleg nehéz gól lőni. Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de sztem innen már nem fogunk továbbmenni. Biztos vagyok benne, hogy fogunk gólt kapni, onnantól meg már csak a győzelem lesz elfogadható. Akkor viszont már lesz Pepe, Ramos... Nincs jó előérzetem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.31. 07:06:40

Na így meló elött pár sort gyorsan!
Nem értem sok ember "arroganciáját"! Mit vártunk, azt hogy elmegyünk a Bérnabéuba, és mert nem játszik 3 alapemberük, majd 8-at közé gurítunk?
Sok fórumon "társalogtam", és a szurkolóink kb 90 %-a meg volt győződve hogy sima 3 lesz közte. Amikor meg elmondtam a véleményem le voltam hurrogva. Klasszikuson ha a szertárosok is játszanak, óvatosan kell a meccset kezelni, és túl nagy elvárások elé állítani a csapatot nem szabad.
Sokadszorra mondom, hogy nem tetszik az hogy Xavi, és Cesc 1xre a pályán van... nagyon lassú lessz tőle a játékunk... stílusuk nagyon egyforma, szerintem bőven elég lenne az egyikük a kezdőbe.
Majd meló után írok még! Szép napot mindenkinek! :D
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.01.31. 02:46:16

Akartam én is írni a meccsről, de ronaldinho89 véleményével teljes mértékben egyetértek. Jó kis ki-ki meccs volt, lehetett volna ugyanúgy 3-1 ahogy 1-3 is, én személy szerint nagyon élveztem, és amúgy az eredmény is inkább Messiéknek kedvez. Először amúgy furcsa volt a Madrid kezdőcsapata, én úgy gondoltam, hogy ez nekik nagyon fontos meccs, mivel bajnokság már elúszott nekik, a BL-t meg pokoli nehéz lesz behúzni, ergo vagy a kupa vagy valószínűleg semmi. Ehhez képest engem meglepett Verane és Essien a kezdőben (ok, most olvasom, hogy a többiek sérültek vagy eltiltottak voltak), de mindketten nagyon jól játszottak, ezt a Verane gyereket én még nem nagyon láttam, de rengeteg jó megmozdulása volt.

A mi oldalunkon sajnos nem nagyon volt kiemelkedően jó teljesítmény, Pedrora kifejezetten haragszom, ott azt a helyzetet neki be kellett volna lőnie, ezért van a pályán. Fabregas ugyan gólt lőtt, de azon kívül szinte semmi, amúgy én az ő játékával nem nagyon vagyok megelégedve, sokszor beleszürkül a meccsbe, mondjuk egy Messi, Iniesta, Xavi társak mellett ez nem is olyan nehéz... Szóval nem ez volt a legjobb meccs az évben na, de ez részben az ellenfélnek is köszönhető, szerencsére a Madrid sem tudja hozni ezt a szintet tartósan, rajtuk kívül meg csak két-három csapat van Európában, akik gondot okozhatnak.
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2013.01.31. 01:18:42

Nem osztom itt egy két ember véleményét. Tény, hogy most meccs után ( pár jager és sör után) nem biztos hogy teljesen jó az ítélőképességem, DE:

1. nem volt rossz a madrid. az első negyed órában kifejezetten rosszul, és félénken fociztunk.
2. kb az előző októberi madrid meccs óta az EGYETLEN csapat most megint a madrid volt aki bármilyen zavart tudott okozni számunkra.
3. tulságosan megszoktuk a hihetetlen fölényt amit a mérkőzéseken zajlanak. az ég világon senki nem tudott megszorítani minket: hagyjuk a sociedad vereséget, hagyjuk a malagát, senkik. jött a madrid, letámadott és máris voltak zavarok a gépezetben. nem láttam a folyamatos passzoglatós játékunkat amit mindig hozunk, minden körülmények között. vagyis nem láttam a meccs elején. aztán egyre jobban felszabadultunk. a világon csakis a madrid tud minket megfogni valamilyen szinten. senki más. hétvégén is sima lesz a valencia és utána is bárki.
4. TÉNY: hogy az előző pontban felsoroltak közzül nem minden igaz. nem fényesíteni akarom a madridot, mindösszesen tényként kezelem, hogy igenis voltak gondjaink velük, és ami SZOMORU: hogy simán nyerhettük volna a meccset. ok-okozat. helyzetkihasználás. ez az a szó ami kell. Jordi ALba az elején és a végén, Pedro fiam egy az egybe és volt még helyzet. BE kell lőni. és kész. xavi kapufája.
5. a 4. pontot megcáfolva senki ne írja szerintem azt, hogy sima lett volna én sem írhatom mert akár a madrid számára is sima lehetet volna. már az első percben gondjaink voltak lásd Piqué szabálytalanság? stb. akár ők is eldönthették volna ha berugják a helyzeteiket. volt itt azért ROnaldo fejes, szabadrugás, Benzema ballal fölétekert. ha ez bemegy bajunk lett volna.

Összeségében tehát igazságos a döntetlen, de mindkét csapat megnyerhett e volna. a visszavágón jóval több kell. számomra egyetlen "embertől" kell több. Ő pedig Lionel Messi. Ő fog minket továbbjuttatni.
Jó éjszakát.
Adios amigo
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.31. 01:06:43

Én nem emelnék ki senkit sem negatív irányba, az egész csapat és az egész játékunk olyan ötlettelen, na most mit csináljunk letámadtak minket, nem kell kapkodni a 93pecben lőtt góllal is lehet nyerni hozzáállással viszont nem voltam megelégedve.
A Real játékosok nagyon hajtottak, lelkesek voltak viszont ők sem játszottak jól. Feltűnt, hogy a real játékosok piszkosul idegesek, kb. az agyvérzést határán voltak mind kivéve talán Cuncit. Kicsit túlságosan fel lettek hergelve ami már inkább rontott mint használt volna a játékuknak. Bár gondolom már hetek óta erre a meccsre gyúrtak.
Visszatérve ránk iszonyat, hogy milyen lassan pörög fel a csapat. Ma nem is sikerült nekik. Ezzel azért jó lenne kezdeni valamit, mert egy szerencsésebb ugyan ennyire akaró és küzdő (jó) csapat ellen cumi lesz, az első 10 percben megszórnak minket 3 góllal aztán pisloghatunk, hogy mi történt.

Ez az 1-1-es döntetlen kb. igazságos eredmény. Itt is ott is maradtak ki nagy helyzetek és egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Ha a helyszínt nézzük akkor idegenben jó eredmény született, viszont ha a Madrid névsorát akkor ma majdhogynem simán kellett volna nyerni 1-2 góllal.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1745
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.01.31. 00:50:32

Gyenge játék, gyenge ellenfél ellen. Megint mi hoztuk fel őket a túlzott elégedettséggel, azzal hogy nem akartunk igazán támadni. Messinek nem volt kedve, Pedro semmi, annak ellenére, hogy állandóan jobb oldalt volt a labda. Fabregas halvány, Iniesta sokat keverget, de így nincs senki a bal oldalon. Jó csak Xavi és különösen Piqué. Pinto és Puyol is megfelelt. Remélem ez a forma nem tart sokáig, mert így kiesés lesz a vége.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3219
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.01.31. 00:33:45

salas9 írta:Ahogy olvasom nem csak én vagyok mérges... Földbe kellett volna őket gyepálni, ehelyett megint felhoztuk őket. Első félidőben még mondtam magamban, hogy nincsen Pepe és Ramos nincs akkora favágás, de második félidőben Alonso és Arbeloa eszembe juttatta a dolgokat :D

Összességében nem voltunk jók, Fabregas a góljáig el volt tűnve, a középpálya nem úgy működött ahogy kellett volna. Varane viszont remekül játszott, és ha nem törik meg a fejlődése jó kis playa válhat belőle :roll:

Attól meg falra másztam, hogy néha úgy tötyögtünk lötyögtünk mintha esküvőn lennénk... :evil:
Nem csak te vagy mérges! Rég voltam ennyire ideges meccs miatt!
Nagyot csalódtam a srácokban, nem is a rossz forma miatt ( de kezd már gyanús lenni, hogy ezek a "rossz napok" valahogy állandóan a Real elleni meccsekre csúsznak be), hanem a hozzáállás miatt. Mi történt? Komolyan mondom, összekuláztuk magunkat a Madridtól! És már nem először. De mire fel? Ennél még egy sörmeccsen is jobban hajt a csapat. Kislányos zavarban voltunk a pályán, eladott labdák, féltünk odalépni, egyszerűen féltünk tőlük! Ezt nem tudom megemészteni. Még a ziccereknél is megremegett a láb.

A másik meg, hogy kieséses párharcokban idén állandóan ez a forgatókönyv. Kihagyunk minimum 5 1000000%-os ziccert, agyonnyert meccseket adunk le. Ugyanaz volt ma is, mint tavaly a Chelsea ellen. Ha ezen idén sem tudunk javítani, BL győzelemről szerintem ne is álmodozzunk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.31. 00:05:55

Sanama írta:Azt elfelejtettem mondani, hogy nálunk pedig szerintem Piqué a meccs embere. Az elején megijedtem 1perc alatt összeszedte a sárgát, de aztán remek volt.

(érdeksség: volt olyan állás hogy 15-1 volt a szabálytalanságok aránya, mi azért az 1ért sárgát is kaptunk, tény hogy jogosan.)
piqué nagyot tolt, ma itt ott is egy-egy középhátvéd volt a legjobb. de varane klényegtelen, jo5é usem fogja játszatni ha a két hentes felépül :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2013.01.31. 00:05:22

Jól van azért nem kell ilyen szigorúnak lenni. Én is egy 0-3 ra tippeltem volna ezt a meccset, de jobban örülök, hogy nincs sérülés. Rendben, hogy classico, de akkor se érte volna meg feláldozni 1-2 embert. Mi is inkább a BL-re koncentráljunk. Címvédők akarunk lenni nem? Ez azért még is csak egy király kupa...
Camp Nou-ban ezt simán lehozzuk nem kell aggódni! Pigué-t, Daniel Alves-t és Jordi Albat szeretném külön megdicsérni nem egy góltól mentettek meg minket. Carles meg hozta a szokásos jó formáját. Xavi, Iniesta és Messi tényleg lazábban játszottak a szokásoshoz képest, de szerintem érthető, nem kéne a Bl sorozatok előtt egy sérülés!

Ha a helyzeteinket nézzük: Pedro mit kihagyott? Jordi mit kihagyott? Messi helyzetét befújták lesre (ami nem is volt les) Fabregas mit hagyott ki? Xavi kapufájáról meg ne is beszéljünk!

De hasonlókat sorolhatnék a Realnál: Ronaldo mit hagyott ki (mellé fejelte)? Benzema mit lőtt mellé? Higuain mit cselezett el a 16-os előteréről?

Ha ilyen szempontból nézzük ügye, hogy nem is rossz az a döntetlen idegenben?
Barcelona Unity is Strenght!
Válasz küldése