Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 22:42:08

S.Agüero írta:
James mi a fenének kellett oda? Helyére mehetne a szűrő a kp-ra.
Perez papának kellett valamit villantani Suárez után. :mrgreen:
Pontosan, ha már lemarad a "sztárigazolásról" akkor valamivel mégis el kell terelnie a figyelmet :mrgreen:
Tavaly is Neymarnak már előre hogy örültek a realosok, aztán nálunk kötött ki, szóval rögtön kellett valakiért 100 milliót adni, és Bale lett az. Idén meg Hámesz, mert lőtt egy szép gólt a VB-n.
Persze nagy tehetség, de nem ért annyit, meg ugye Odegaard 3 milliós fizetése se gyenge :mrgreen:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.12. 21:49:59

daffy írta:Kicsit kavarjuk meg a vizet :twisted:
Az El Confidencial szerint Flo kész eladni Ronaldot.
Kinek mi a véleménye?
A, hogy jelenleg tényleg top embe,r szóval elképesztő összegért válthatna klubbot (ha lenne aki megvegye) és annyit nem ér a következő 2-3 szezon, hogy ne érné meg (értem úgy, hogy 2-3 év múlva már nem lesz ennyire jó, szerintem).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.12. 21:40:33

James mi a fenének kellett oda? Helyére mehetne a szűrő a kp-ra.
Perez papának kellett valamit villantani Suárez után. :mrgreen:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.02.12. 21:28:50

daffy írta:Kicsit kavarjuk meg a vizet :twisted:
Az El Confidencial szerint Flo kész eladni Ronaldot.
Kinek mi a véleménye?
Igazad van, csapatszinten pótolható. Az árából kell egy Reus, egy igazi szűrő és egy fiatalabb kapus (pl.: De Gea) és még marad is rengeteg pénz keretet erősíteni. Bár szerintem Bale sokkal kevésbé illik oda, abból a pénzből kellett volna mindezt megcsinálni. James mi a fenének kellett oda? Helyére mehetne a szűrő a kp-ra.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.02.12. 21:18:14

Lehet csak azért lett bedobva, hogy erről beszélneken ne a sérülésről meg a buliról. Ha másért nem azért se érné eladni, mert CR mezt adnak el a legtöbbet meg az ő marketingje a legjobb és főleg Ázsiában sokan csak miatta nézik a Real meccseit, ugyanúgy mint nálunk Messi meg Neymar miatt a miénket. Gazdaságilak nem biztos, hogy megérné eladni. Meg Messin és Neymaron kívül még nincs olyan játékos akivel ennyi mindent lehetne eladni. Esetleg Jamesben van ez a potenciál de az még a jövő zenéje.
Szakmai szempontból szerintem lehetne pótolni de arra egy év minimum rámenni míg az új taktika kialakul, de mindenhol kell korszakváltás ami a Realnál nemsokára esedékes nálunk meg most zajlik.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.12. 21:00:16

palesz77 írta:Szerintem is pótolható lenne, de ahhoz kéne egy olyan csapat is. Amíg Balekre és Hámeszre kell építeni, akik közül az egyik egyáltalán nem illik a spanyol fociba, a másiknak meg még nincs meg igazán a posztja, addig elég merész ötlet lenne szerintem..
Azért azt feltételezem,hogy bármelyik szélső is távozik,a helyén Reus fog szaladgálni. Ha Bale megy,akkor kb az árának a feléből. Ha Cr,akkor a harmadából,negyedéből. Okosan is lehet(ne) költeni a pénzt. Mondjuk nem James-ekre(aki pl egy nagybetűs csapatban nem rossz,már ami a hozzáállását illeti)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.12. 20:55:21

Szerintem is pótolható lenne, de ahhoz kéne egy olyan csapat is. Amíg Balekre és Hámeszre kell építeni, akik közül az egyik egyáltalán nem illik a spanyol fociba, a másiknak meg még nincs meg igazán a posztja, addig elég merész ötlet lenne szerintem..
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.12. 20:49:39

Kicsit kavarjuk meg a vizet :twisted:
Az El Confidencial szerint Flo kész eladni Ronaldot.
Kinek mi a véleménye?

Számomra hiába a világ egyik legjobbja,pótolható. Hogy miért,arra ismét a német csapatot hoznám fel példának. Nekik nincs Ronaldo,sem Messi. Csapatként megoldják. A Real Madrid kerete (és a CR-ért beszedhető pénz) minimum lehetővé kéne hogy tegye a csapatszintű pótlást. Függetlenül attól,hogy sosem voltam oda érte,top 3 focista ma. De ha beérkezne egy 150+ millió euró,akkor ott már lehet vakargatni a kopasz buksit.
Ettől függetlenül maradjon még a fenekén. Nem megy neki,ezért most őt kezdik ki mindennel,ahogy eddig Messit. Remélem Bale távozik,nem ő.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 15:07:00

mess2009 írta:figyelem a Real játékát is és arra jutottam, hogy,csak olyan csapatnak van esélye ellenük akik támadó focit játszanak.( egy adott szinten !!)
lejjebb írtátok, hogy a támadó sztárok védekező munkája a kulcs náluk ez igaz ha a gyengéjüket keressük de megfordítva: erősségük, hogy a védelem igen aktívan támogatja a támadásokat!! Marcello és egyre inkább Carvalaj is kifejezetten veszélyes támadó-focira képes viszont ha u. itt védekezni kényszerülnek borul az erőviszony!
Varane : már most a világ egyik legjobb védőjének tartom. a legutóbbi meccsen ugyan nem ízlett neki a párosítás, de egy az egyben szinte verhetetlen.
Szerintem ahhoz egy igazán masszív csapat kell, erős aggresszív támadással és jó védekezéssel, mert ha csak támadni tud akkor könnyen ráfázhat mint pl a Bayern tavaly mert szétkontrázta a Real.
Ja és az egyik kulcsfontosságú: Nem szabad Roniékat beengedni a 16oson belülre, mert ha ők dobják fel magukat akkor általában be szokták fújni, ami mindent eldönthet.
Lásd pl az Atletico, régóta szorongatják a Realt, utoljára a BL döntőben tudtak nyerni ellenük, ott is ha nincs Ramos akkor bukta, mert a bekapott gól után lényegében köze se volt a Realnak a meccshez. Azóta a Spanyol Szuperkupát is elnyerték a Real elöl, illetve a Spanyol Kupából is kiejtették a Realt. Plusz a Bernabeuban is 1-2-re verték, úgy hogy a Realnak az az egyetlen gólja is a szokásos Ronaldo dive =11-es kombóból lett.

Talán nekünk pl lenne esélyünkaz Atleticon kívül, sokkal erősebb mentálisan is a csapat mint októberben, ott is hozhattuk volna jó eséllyel a meccset, csak nagyon szétesett a csapat, kérdéses 11-es után csúszott ki a kezünkből a meccs, és onnan jöttek sorra a bajok.
Deszép is lenne megint kiütni a Realt a Bl-ből mint 2011-ben.... :lol: bár azt se bánnám ha pl az Atletico ejtené ki, de úgyis elintézik hogy a buszos csapatokat mi kapjuk, mert a Realnak mégjobban nem fekszik a buszfoci elleni játék mint nekünk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.12. 08:34:04

figyelem a Real játékát is és arra jutottam, hogy,csak olyan csapatnak van esélye ellenük akik támadó focit játszanak.( egy adott szinten !!)
lejjebb írtátok, hogy a támadó sztárok védekező munkája a kulcs náluk ez igaz ha a gyengéjüket keressük de megfordítva: erősségük, hogy a védelem igen aktívan támogatja a támadásokat!! Marcello és egyre inkább Carvalaj is kifejezetten veszélyes támadó-focira képes viszont ha u. itt védekezni kényszerülnek borul az erőviszony!
Varane : már most a világ egyik legjobb védőjének tartom. a legutóbbi meccsen ugyan nem ízlett neki a párosítás, de egy az egyben szinte verhetetlen.
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2015.02.12. 08:16:24

LG írta:
MessiNeymarSuarez írta:Szerintetek BL-ben a Realt ki képes kiejteni? (atleticon kivül,mert úgyis megoldják hogy elkerüljék egymást mert égő lenne ha kiejtené az Atletico)
Én a 4-0 ellenére is azt mondom, két meccsen kiejtené a Real a városi riválist.
Ne feledjük azt sem, hogy Ancelottinak a BL-ben mindig ment.
Én úgy gondolom, hogy a Chelsea, Barca, Bayern hármasnak lehet reális esélye kiejteni a Realt, de 50 százaléknál egyiknek sem adnék nagyobb esélyt a továbbjutásra.
Játszottak már idén oda-vissza vágót, és 4-2-vel a matracosok jutottak tovább.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.02.11. 23:30:56

MessiNeymarSuarez írta:Szerintetek BL-ben a Realt ki képes kiejteni? (atleticon kivül,mert úgyis megoldják hogy elkerüljék egymást mert égő lenne ha kiejtené az Atletico)
Én a 4-0 ellenére is azt mondom, két meccsen kiejtené a Real a városi riválist.
Ne feledjük azt sem, hogy Ancelottinak a BL-ben mindig ment.
Én úgy gondolom, hogy a Chelsea, Barca, Bayern hármasnak lehet reális esélye kiejteni a Realt, de 50 százaléknál egyiknek sem adnék nagyobb esélyt a továbbjutásra.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.11. 22:47:42

Bob_Marley írta: 80-at viszont egészen biztos nem ér, s kockázatos kiadni érte ennyit.
És ha azt mondom,hogy Illarra 30+, Bale kb 90?
60at ennek fényében szerintem megér. Sőt,James-nél is többre tartom,az árát be sem írom...
A Realnál úgyis el kell gondolkodni, hogy mit is akarnak, mert szerintem a védelembe jobban kéne erősítés nekik, Pepe még pár évig jó, Varanet meg ha elkerülik a sérülések a közeljövő egyik legjobb középsővédője lehet de ahhoz játszatni kéne. Az AtMa ellen is érződött rajt a meccshiány.
Szerintem nem a védelemben van a baj,hanem a védekezésben. Kroos a seggén veszi a levegőt. Bale és Ronaldo "védekezését" Ancelotti is lehozza az oldalvonal mellett. Ma már ha nem veszi ki a részét mind a 11 ember a védekezésből,akkor ott emberhátrány van valahol.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.11. 21:58:08

MessiNeymarSuarez írta:link
A különbség...
Nekem teljesen mindegy, hogy ki lövi a tizenegyest, csak értékesítse. Ráadásul pont annak a Neymarnak kellett átadni a lehetőséget, akinek a legkevésbé ment a hármasból?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.11. 21:54:00

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.11. 21:16:33

Még mindig erősebb egy olasz bajnokság mint egy brazil. Írhattam volna Napolit vagy Laziot is. Inter sajnos valóban középcsapat de ez remélhetőleg nem lesz sokáig így. :evil:
Kép
Kép
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.02.11. 21:09:05

Bob_Marley írta: Neymar Európátban sem járt még előtte, míg a francia már Inter meg Milan vagy éppen Roma ellen játszott ha nem éppen EL vagy BL meccse volt. 80-at viszont egészen biztos nem ér, s kockázatos kiadni érte ennyit.
Csak a bibi az az, hogy a Milan meg az Inter jelen pillanatban a nem túl erős olasz bajnokságban is középcsapat. Ha meg a Milan akkor nem tudok elmenni szó nélkül arról, hogy a tavaly mennyire sztárolt Lopez nem tudott komolyabb csapatba menni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.11. 21:03:52

Erős túlzás, hogy Pogba nem teljesített még magasabb szinteken. Juventus meghatározó játékosa, nemzetközi rutinnal s válogatott szerepléssel. Neymar Európátban sem járt még előtte, míg a francia már Inter meg Milan vagy éppen Roma ellen játszott ha nem éppen EL vagy BL meccse volt. 80-at viszont egészen biztos nem ér, s kockázatos kiadni érte ennyit.
Kép
Kép
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.02.11. 20:58:27

Ha a Juvénak van esze akkor eladja 80-100millióért ennyinél többet úgy se kaphat érte, meg abból a pénzből amit kapnak érte vehetne 3-4 jó játékost. Úgyis már csak egy európai középcsapat ahhoz, hogy újra nagycsapat legyen kéne olyan 250-300millió amit szabadon elkölthetnek.
A Realnál úgyis el kell gondolkodni, hogy mit is akarnak, mert szerintem a védelembe jobban kéne erősítés nekik, Pepe még pár évig jó, Varanet meg ha elkerülik a sérülések a közeljövő egyik legjobb középsővédője lehet de ahhoz játszatni kéne. Az AtMa ellen is érződött rajt a meccshiány.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.11. 20:58:21

Én csak annyit mondtam,hogy még semmit sem bizonyított komolyabb szinteken.
Mint ahogy Neymar is úgy jött ide, hogy nagyobb volt a hype mint a valós teljesítmény.
De úgy néz ki bevált a dolog.

Reust meg nekem nem kell bemutatni, kb a legjobb német, nem is értem miért Pogba kerülne 80ba, Reus meg 40be, kb fordítva lenne reális a dolog.
Ezzel nem lenézem Pogbát, mert posztján a legnagyobb ígéret,ez valóban így van.


De inkább ez a Bale-t megveszi a Mu 90ért....komolyan ha ez megtörténik az évszázad vicce lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.11. 20:57:24

Szerintem több a jobb játékos a németeknél,mint a franciáknál. Ezzel nem érzem úgy,hogy lenézem őket. Szerintem 10 közös meccsből (ha nincs x) 7-8at elhoznak a friccek.
A VB-n is a franciák szorongatták meg őket legjobban, soknak érzem a 7-8at is. :D Elfogult vagyok valószínűleg, mert a franciákat nagyon szeretem.
Ha ennyi lenne,akkor azt mondanám,hogy hozzuk.Legyen 80milla. De nem tudom,hogy képes-e Ronaldo,Ramos,Kroos,stb mögé beállni és nem balhézni,hanem mindent alárendelni a munkájának. Mert kulcs poszt lenne az övé,oda nem érkezhet bulis,ne adj' isten link alak.
Ez hátránya, de még roppant fiatal 20-on akárhány évesen azért már tudott bizonyítani a válogatottban és a Juventusban is. Vannak vele morális gondok olykor, de szerintem ez inkább a fiatalos hévnek köszönhető mert a játékán ez nem szokott kijönni. Juventusban keveset láttam erről kevésbé tudok nyilatkozni, de a válogatottban ahol nem ő a "sztár" szépen teljesít és beáll a sorba.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.11. 20:51:56

Bob_Marley írta:Azért azzal nagyon vitatkoznék hogy a francia meg a német csapat közel sem egy szint. Lehet erősebbek a németek, de nem sokkal. A francia csapat nagyon le van nézve, majd az EB-n remélem oda pörkölnek mindenkinek.
Per pill 10-ből hétszer-nyolcszor simán a németek nyernek, ez van. Jelenleg a világ legjobb válogatottját alkotják. Ezzel együtt a franciákat lenézni hiba, sok jó játékosuk van, fiatal a mag, és tehetséges, kérdés, milyen csapatot tudnak összehozni? Hazai pályán mindenképp számolni kell velük.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.11. 20:45:40

Bob_Marley írta:Azért azzal nagyon vitatkoznék hogy a francia meg a német csapat közel sem egy szint. Lehet erősebbek a németek, de nem sokkal. A francia csapat nagyon le van nézve, majd az EB-n remélem oda pörkölnek mindenkinek.
Szerintem több a jobb játékos a németeknél,mint a franciáknál. Ezzel nem érzem úgy,hogy lenézem őket. Szerintem 10 közös meccsből (ha nincs x) 7-8at elhoznak a friccek.
Sajnos Pogbának nem volt jó VB-je, de nagyon kevés olyan játékos van mint ő. Hatalmas munkabírás, rengeteg megnyert párharc és mellé magas játékintelligencia.
Ha ennyi lenne,akkor azt mondanám,hogy hozzuk.Legyen 80milla. De nem tudom,hogy képes-e Ronaldo,Ramos,Kroos,stb mögé beállni és nem balhézni,hanem mindent alárendelni a munkájának. Mert kulcs poszt lenne az övé,oda nem érkezhet bulis,ne adj' isten link alak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.11. 20:38:33

Azért azzal nagyon vitatkoznék hogy a francia meg a német csapat közel sem egy szint. Lehet erősebbek a németek, de nem sokkal. A francia csapat nagyon le van nézve, majd az EB-n remélem oda pörkölnek mindenkinek.
Sajnos Pogbának nem volt jó VB-je, de nagyon kevés olyan játékos van mint ő. Hatalmas munkabírás, rengeteg megnyert párharc és mellé magas játékintelligencia.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.11. 20:29:08

csababarca írta: Illaramendi egy optimális világban 10-15 max.
Az az optimális világ sajnos úgy 5 éve ért véget.
Mindenki megéri az árát,elvégre van aki kifizeti.
Reus nálam ha nem is egyértelműen a legjobb,de top3 német focista. Ami látva a németeket nem kis szó. Pogba is lehet top3 francia,csak a két válogatott nincs közel sem azonos szinten(szerintem!!). Az egyikük egy "biztos" vétel,a másikuk egy olyan ígéret,mellyel hatalmasat lehet nyerni és bukni is. A Real egy top klub,megengedheti a kockázatot.
Reus-t csak akkor hoznám,ha a wales-i exvágtázó távozik. Szépen elviszi a MU 90ért,puszi-pacsi és mindenki boldog. Ha nem is Pogba,de valaki kell a kp-ra. Még egy okos befektetés kell és nem több. Abban nem vagyok biztos,hogy egy ekkora egyéniségre van szüksége a Realnak.
Szerintem ez az egész ott kezdődött hogy az olajmágnások birtokában lévő csapatok minden mozgó dologért minimum 2szeresét ajánlják
Ezzel egyet tudok érteni. Ha valaki ad a kiflimért 200ft-ot,akkor miért adjam másnak 35ért?
Válasz küldése