Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.02.15. 21:15:48

Lionel85 írta:Már délelőtt megírtam, hogy az Espanyol leadja a meccset a Realnak, Messithebesttől meg kaptam hideget-meleget. Hát talán mégis igazam lesz...
Beraknád ide h pontosan hol "oltottalak le" téged?? Vissza olvastam ebben a topicban is 6-7 oldalt,meg a bajnoki topicban is,és sehol semmi. Egyébként a véleményem: Szerintem a Real nem játszott rosszul,pláne úgy hogy 2. percben már kiállították Ikert. Espanyolból én nem néztem volna ki,hogy ennyire gyenge lesz... na nem baj. 5 pont még mindig sok,ha a Clasicót neadjisten elvesztenénk akkor is még 1 meccset el kell veszítsünk nekik meg nyerni ahhoz hogy megelőzzenek szóval még nyugodtak lehetünk.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2011.02.15. 20:58:20

Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2011.02.15. 20:54:01

Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.14. 20:18:49

miihii írta:Egy rossz vicc ez az Espanyol,ellenünk 5 perc alatt többet mutatnak,mint amennyit tegnap egész meccsen.
Ez mondjuk érthető, mivel nekik mi vagyunk az igazi rivális és nem a Madrid. Én is ideges voltam hogy nem képesek megszorongatni ezt a Reált, de nem gondolom hogy azért "feladták" a meccset hogy csökkenjen az előnyünk.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.02.14. 19:42:50

Ilúvatar írta:Már csak 5 pont hátrány :!:
Előny az a hátrány,ha BARCA szurkolóként nézzük,nemde? :wink:

Belenézegettem az Espanyol-reálba.Egy nagy fájdalom volt az egész meccs,főleg a hazaiak hozzáállása,illetve hozzá nem állása :roll: Úgy tűnt,h meg sem fordult a fejükben a pontszerzés lehetősége,pedig mikor ha most nem!?Egy igen közepes teljesítménnyel is gólokkal verhették volna el őket az emberhátrányban játszó madridiak.Egy rossz vicc ez az Espanyol,ellenünk 5 perc alatt többet mutatnak,mint amennyit tegnap egész meccsen.És nem azért mert ennyire fölé nőtt a reál a kék-fehéreknek,hanem inkább "alá csökkent" a blankóknak a katalán brigád.
Sebaj,még így is lőtávolon kívül a Madrid,és még mindketten fogunk pontot hullatni...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.14. 15:28:41

„Továbbra is kedvelem Mateu Lahozt. Nem tudom, Casillas pirosat érdemelt-e. Mindenesetre mindegy, hogy kiállítás volt-e vagy sem, kellett-e volna büntetőt ítélnie vagy sem, nem örülök annak, hogy Casillas nem játszhat a következő meccsünkön. De kedvelem a játékvezetőt, mert nem fúj be mindent állandóan, hanem engedi a játékot. Olyan bíró, aki nem szereti a színészeket, és az én csapatomban nincsenek színészek” – mondta Mourinho.


persze, h nincsenek :D

egyébként a nyakamat teszem rá, ha a partjelző elengedi az Espanyol játékosát abban a szituációban és egyenlítenek, akkor nem így nyilatkozott volna a luzitán...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.14. 14:54:50

Lionel85 írta:Messithebest, várom a véleményed a meccsről!
Nem ő vagyok, de van véleményem. Szvsz nem azért kapott ki az Espanyol, h velünk csesszen ki, hanem azért mert szimplán bénák.
Nem hinném, h nekik az a fontosabb, h a Real közelebb zárkózzon hozzánk, s mint, h ők szerezzenek pontot.
:wink:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.14. 11:48:59

barca2010 írta:Semmiféle probléma nem történt, hogy 5 pont lett az előny! Tudomásul kell venni, hogy a kis csapatok sokkal nehezebbek lesznek mind a két nagy számára, mint az úgymond nehezebbnek tűnő ellenfelek! Miért mondom?
Barca pontvesztései: Mallorca (1-1), Hercules (0-2), Gijon (1-1)
Real pontvesztései: Mallorca (0-0), Osasuna (0-1), Barca (0-5), Levante (0-0), Almeria (1-1)
Ebből tisztán látszik, hogy a kis csapatok veszélyesebbek, mert Ők az életükért harcolnak a nagyok ellen, míg ezek a "jó" csapatok csak meg akarják úszni nagy verés nélkül! Én ezért sokkal jobban bízom egy Bilbaói pontvesztésben a Real részéről, mint Valenciában vagy Sevillában stb.
Annyit még hozzátennék. Biztos van benne elfogultság, de az Atletico Madrid mindig megnehezíti a dolgunkat, mai rendben is van, mert Madrid-Barcelona csata. Az Espanyol is mindig szívja a vérünket, mert katalán rangadó, ez is rendben van! Kérdem én, hogy az Atl. Madrid miért nem harap a Real ellen, ami ugye városi derbi? Az Espanyolról meg nem is beszélek a tegnapi meccs után. Egy igazi féreg csapat!
Akkor mi kis csapat vagyunk és küzdünk az életünkért? :D Pont ez az, hogy ha a Madrid igazi emberére akad egy hasonló szintű csapattal, akkor nem tud ellene érvényesülni. De majd kiderül a BL-ben mikre elegek ezek az 1-0-ák. Még abba se lehet kapaszkodni Madridban, hogy volt ősszel 6-0 is, meg sok 4-0, de hát ugye nem a múltból élünk.

Az igazi kiscsapatok viszont tény, hogy össze tudják szedni magukat egy-egy meccsre, de ha igazán küzd a nagycsapat, akkor azért eltudja őket kalapálni. Lásd Guardiola bemutatkozó idényében a gijóni 6-1-et. Akkor felszívták magukat Messiék, most pedig nem ment a játék. Ez van. Lesz még jobb is! Amíg nem kerülünk egy győzelmen belülre (0 pont, 1 pont, 2 pont) még nincs gond, de ha már hanyatlást vélek felfedezni, akkor ráérek aggódni. Ettől a gijóni 1-1-től még nem ugrok ki az erkélyen...
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.02.14. 10:17:08

Semmiféle probléma nem történt, hogy 5 pont lett az előny! Tudomásul kell venni, hogy a kis csapatok sokkal nehezebbek lesznek mind a két nagy számára, mint az úgymond nehezebbnek tűnő ellenfelek! Miért mondom?
Barca pontvesztései: Mallorca (1-1), Hercules (0-2), Gijon (1-1)
Real pontvesztései: Mallorca (0-0), Osasuna (0-1), Barca (0-5), Levante (0-0), Almeria (1-1)
Ebből tisztán látszik, hogy a kis csapatok veszélyesebbek, mert Ők az életükért harcolnak a nagyok ellen, míg ezek a "jó" csapatok csak meg akarják úszni nagy verés nélkül! Én ezért sokkal jobban bízom egy Bilbaói pontvesztésben a Real részéről, mint Valenciában vagy Sevillában stb.
Annyit még hozzátennék. Biztos van benne elfogultság, de az Atletico Madrid mindig megnehezíti a dolgunkat, mai rendben is van, mert Madrid-Barcelona csata. Az Espanyol is mindig szívja a vérünket, mert katalán rangadó, ez is rendben van! Kérdem én, hogy az Atl. Madrid miért nem harap a Real ellen, ami ugye városi derbi? Az Espanyolról meg nem is beszélek a tegnapi meccs után. Egy igazi féreg csapat!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.02.14. 09:25:55

Az a szomorú,hogy a Ligában csak nagy véletlen során fordulhat elő az,hogy bármelyik csapat pontot raboljon a két nagytól így kis túlzással tényleg az egymás elleni meccsek döntik el a bajnokság sorsát.Tegnap néztem a Madrid meccsét egy félidő erejéig bírtam,az emberelőnyben játszó Espanyol szerencsétlenkedését.Szomorú vagy vicc?!
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.14. 09:24:23

Messithebest, várom a véleményed a meccsről!
Kép
Kép
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.02.14. 09:08:44

Jó volna valóban ha az Espanyol is "tenne nekünk akkora szívességet", mint az Atletico Madrid szokott a Real-nak, nevezetessen pontokat rabolni a fő riválistól!!
De mindenki csak ellenünk játssza szezonbeli legnagyobb meccsét...

Mintha pályán sem lettek volna, és egyszerűen mintha nem is akartak volna tenni a sikerért... mintha úgy lettek volna: "csak már legyünk túl"
emberelőnyben tölteni egy meccset úgy hogy kikaphattak volna mondjuk 3-al is, nos kicsit elgondolkodtattó....
Egy Almeria szintű hozzáállás kellett volna, vagy mint a Gijon-é ellenünk..
könyörgöm a Real játékosai is emberek... a Barcelonai kék-fehérek úgy mentek a labdákért, mintha be lettek volna .........
ááááá!!!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.02.13. 23:07:35

Már csak 5 pont hátrány :!:
KépKép
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2011.02.13. 23:03:18

Adan pályára lépett, de nem kellet megizzadnia, egyszer sem tették próbára képességeit. Reméljük a következő bajnokikon (egy-kettő?) majd lesz munkája bővebben.
Figyeltétek, hogy Pocetino (vagy hogy is hívják) milyen végtelen nyugalommal szemlélte csapata semmittevését?
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.02.13. 22:59:13

Ez vicc volt............
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2011.02.13. 22:56:42

Na az Espanol sikeresen alulmúlta még az első félidei teljesítményét is. Nem is pazarolok erre több szót, mert nem érdemli meg egyik csapat se.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.13. 22:56:08

daffy írta:gondolom ismeritek a spanyol bajnokságot. a 38 meccsből 30 gyerekjáték és 36ot illik megnyerni mind2 nagycsapatnak. ha becsúszik a pontvesztés,arra tekintsetek gyereknapként. nem kell várni se a realtól,se a barcától,hogy "majd most buknak...". ha mégis,akkor lehet örülni,de kár beleélnetek magatokat. nagyon gyenge a színvonal. és ez az espanyol szándékozik európai porondon szerepelni....szép :roll:

Ez így van. Viszont ettől még lehetne kicsit pörögni, legalább a látszatát kelteni annak,hogy valamit akarnak is kezdeni a meccsel. Nulla akarattal játszott az Espanyol. És ez a baj, nem az hogy tudásban gyengék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.13. 22:51:42

gondolom ismeritek a spanyol bajnokságot. a 38 meccsből 30 gyerekjáték és 36ot illik megnyerni mind2 nagycsapatnak. ha becsúszik a pontvesztés,arra tekintsetek gyereknapként. nem kell várni se a realtól,se a barcától,hogy "majd most buknak...". ha mégis,akkor lehet örülni,de kár beleélnetek magatokat. nagyon gyenge a színvonal. és ez az espanyol szándékozik európai porondon szerepelni....szép :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.13. 22:51:30

Megérdemelten nyert a real. Akár több góllal is nyerhettek volna.

Espanyol meg remélem 2-3 szezon múlva legkésőbb kiesik az első osztályból,mert ez a hozzáállás nem méltó a spanyol első osztályhoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2011.02.13. 22:48:13

Replay írta:Arrafelé köztudott, hogy az espanyol mindennél jobban utálja a Barca-t...


Azt hiszem igazad van. Eddig sem volt túl szimpatikus számomra ez a csapat, de a mai játéka kritikán aluli.
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2011.02.13. 22:47:28

csababarca írta: Cé meg ahogy nézem adott a barnítókrémjéből Özölnek :lol:
Lass és Ade kicsit túlzásba vitte a barnító krémet. :lol:

Ez a meccs nem tesz jót az idegeimnek. Az Espanyol semmit nem csinál, egyértelműen leadja a meccset. A bíró eddig max ping-pong meccseket vezethetett. Szánalom.....
Kép

"No kérem szépen, ha most ez cirkusz lenne, akkor lenne egy csomó bohócunk."

-Hajdu B. a Barcelona-Arsenal (4-1) meccsen Messi 4. gólja után.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2011.02.13. 22:44:42

Arrafelé köztudott, hogy az espanyol mindennél jobban utálja a Barca-t...
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.02.13. 22:44:16

Spanyol bajnokság hatodik helyezett egy 10 emberrel játszó reáltól kaphatna 4 -t is akár. Semmit nem csinálnak, menjenek ...valahova.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.02.13. 22:37:57

Ezt a meccset látva olyan érzése támad az embernek, hogy ha még 2 embert kiszórnának a madridból, az Espanyol akkor is inkább hátul adogatna. Pedig ha valamikor, akkor most elkaphatnák a madridot, így emberelőnyben. De hát az már túl nagy ajándék lenne nekünk.
Am most nem jönnek azzal a kollégák, hogy ki fekszik le kinek... :x
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2011.02.13. 22:35:46

Biztosan nem jól ítélem meg a történéseket, de nagyon úgy tűnik, hogy az Espanyol nagyon nem akar gólt rúgni, még véletlenül sem.
Válasz küldése