Hattrick.org - Eurobarca Föderáció

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.06.01. 14:03:12

Látom nyomjátok még páran :)

Harmadszor vágok bele :D Bármilyen tippet, ötletet elfogadok :)
"And my heart will leave you never."
Zsoklop6
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2020.09.15. 12:07:31

2021.01.19. 08:52:19

Sziasztok! Most kezdtem el pár napja játszani, és az ifiakadémiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni! Mit érdemes edzeni elsődleges, és másodlagos edzésként, mikor hasznos az egyéni edzés?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.05.25. 17:20:43

kudu írta:
2020.05.25. 12:25:29
Az ifiből holnap fogok felhozni egy játékost (Zoltán Becser, 258852977) , jelenleg a következő képességekkel rendelkezik.

Specialitása Technikás
Védés pocsék ?/2
Védekezés megfelelő ?/6
Játékszervezés megfelelő 6/6
Szélsőjáték csapnivaló ?/3
Átadás csapnivaló 3/3
Gólszerzés csapnivaló ?/3
Pontrúgás ismeretlen

Milyen edzést adnátok neki felnőtteknél?
Jelenleg játékszervezés edzésen vagyok, de elgondolkodtam...
A játékszervezés szerintem teljesen jó neki, de amúgy annyira nem kirívóan extrás ifi, hogy nagyon átalakítsd az edzéstervedet miatta.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2020.05.25. 12:25:29

Az ifiből holnap fogok felhozni egy játékost (Zoltán Becser, 258852977) , jelenleg a következő képességekkel rendelkezik.

Specialitása Technikás
Védés pocsék ?/2
Védekezés megfelelő ?/6
Játékszervezés megfelelő 6/6
Szélsőjáték csapnivaló ?/3
Átadás csapnivaló 3/3
Gólszerzés csapnivaló ?/3
Pontrúgás ismeretlen

Milyen edzést adnátok neki felnőtteknél?
Jelenleg játékszervezés edzésen vagyok, de elgondolkodtam...
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.21. 23:18:35

MichaaBee írta:Kép

Íme. :D A 4. forduló után jön a Masters, majd szurkoljatok! :)
Azért a GD, legtöbb lőtt, mellette egy híján egálban a legkevesebb kapott, na ez igen. 8) Szép munka, cimbi! :D Nem gyengén be lett árazva a liga. :D Legalább Messengeren tudósíts, hogy hogy megy a Masters, viel Glück! :mrgreen:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.02.21. 18:52:16

Rinku írta:szerk.: wtf Mike, meglett? :D Egy screent csatolj már pls a záróforduló utánról! :D
Kép
Íme. :D A 4. forduló után jön a Masters, majd szurkoljatok! :)
Rinku írta:
kudu írta:Az ifiakadémián az edzésre van hatással a barátságos meccs?
Régen játszottam a játékkal, de bátran kijelentem, hogy +1 edzés, teljes értékű. Ezért éri meg 4 csapatos bajnokságokban játszani, mert az utolsó forduló után 1-2 nappal már kezdheted az újat, amivel éves szinten több plusz edzést nyerhetsz.

Azt már elfelejtettem, hogy a felnőtt barátságos jelent-e x0.9, a hétvégi bajnoki x1.0 értéknyi edzést, vagy az ifi, de az előbbire tippelek. Szóval nyomassad a barikat, ahogy csak lehet. :)
A felnőtt barátságos meccs edzés szempontjából teljesen egyenértékű a bajnokival. Ifiknél a barátságos kevesebb edzést ad, de hogy mennyivel azt én se tudom fejből és meg kellett néznem. Valahova 50-75% közé saccolják. Minden lehetséges barátságost le kell játszani, akár felnőtt, akár ifi, különben jelentős (felnőttek esetében behozhatatlan) versenyhátrányba kerülsz.
geridoss írta:Amúgy az Egyéni edzés az ifiknél ugyanolyan hatásfokkal edz, mint mondjuk ha egy képességet edzek? Pl ha Egyénit edzek, az ugyanolyan hatásos egy csatárnak, mint a Gólszerzés edzés?
Nem, illetve nem feltétlenül, különben mindenki csak egyénit edzene. :) Az egyéni valahogy úgy működik, hogy valamilyen valószínűséggel edzi az adott poszton játszó adott játékos képességét. Én nem különösebben szeretem, úgyhogy sose használtam és nem szántam időt a pontos megértésére, de a kíváncsiaknak itt egy fórum post, ahol mindenféle infó elérhető az egyéni edzésről: 17308544.39

Amúgy az unwritten manual-t nagyon tudom ajánlani mindenkinek, aki angolul akar olvasni a játékról, tele van hasznos life hack-ekkel. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.02.21. 13:18:56

MichaaBee írta:Pang a topic és én is rég jártam erre, de most muszáj volt írnom. :) Remélem ránéztetek az NB1 tabellájára a szezon végén. :D
A.S.C. Mike? :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.21. 13:11:49

kudu írta:Az ifiakadémián az edzésre van hatással a barátságos meccs?
Régen játszottam a játékkal, de bátran kijelentem, hogy +1 edzés, teljes értékű. Ezért éri meg 4 csapatos bajnokságokban játszani, mert az utolsó forduló után 1-2 nappal már kezdheted az újat, amivel éves szinten több plusz edzést nyerhetsz.

Azt már elfelejtettem, hogy a felnőtt barátságos jelent-e x0.9, a hétvégi bajnoki x1.0 értéknyi edzést, vagy az ifi, de az előbbire tippelek. Szóval nyomassad a barikat, ahogy csak lehet. :)

szerk.: wtf Mike, meglett? :D Egy screent csatolj már pls a záróforduló utánról! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2020.02.21. 14:16:38-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.02.21. 13:07:36

kudu írta:Az ifiakadémián az edzésre van hatással a barátságos meccs?
Van, legalábbis én kapok utána edzésjelentést, ebből gondolom. :D

Amúgy az Egyéni edzés az ifiknél ugyanolyan hatásfokkal edz, mint mondjuk ha egy képességet edzek? Pl ha Egyénit edzek, az ugyanolyan hatásos egy csatárnak, mint a Gólszerzés edzés?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2020.02.21. 13:16:21-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2020.02.21. 10:16:26

Az ifiakadémián az edzésre van hatással a barátságos meccs?
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.02.04. 23:46:49

Pang a topic és én is rég jártam erre, de most muszáj volt írnom. :) Remélem ránéztetek az NB1 tabellájára a szezon végén. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.12.13. 15:41:29

geridoss írta:Felhoztam 17 évesen a következő ifit. Felfigyelt rá az ifi szövetségi kapitány is. Jelenleg gólszerzés edzés megy a csapatnak, szeretném őt is csatárrá nevelni. Mit javasoltok, meddig edzek neki gólszerzést, milyen szintig? Aztán utána mit?
Grat, nagyon szép játékos! Csak kövesd szerintem, amit az U20-as scout-ok mondanak. :) Hosszabb távon azt kell kitalálnod, hogy van-e helye a csapatodban, köré építesz-e mindent, vagy jó pénzért megválsz tőle, amikor már válogatott. De egyelőre ha úgy edzed, hogy bekerüljön az U20-ba, akkor azzal nem fogsz mellélőni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.12.13. 10:27:31

Gergő Molnár
(448226751)
Magyarország 17 éves és 3 napos, következő születésnap: 2020-03-31
Kedves fickó, aki higgadt és sunyi.
Tapasztalata pocsék(2), és középszerű(5) vezetői képessége van. Hűsége isteni(20).

Tulajdonosa Kistálya FC (2019-12-10 óta)

TSI 2 050
Fizetés 74 eFt/hét
Specialitása Kiszámíthatatlan
Forma 6
Erőnlét 5
Védés 1
Védekezés 2
Játékszervezés 3
Szélsőjáték 7
Átadás 7
Gólszerzés 6
Pontrúgás 3

Felhoztam 17 évesen a következő ifit. Felfigyelt rá az ifi szövetségi kapitány is. Jelenleg gólszerzés edzés megy a csapatnak, szeretném őt is csatárrá nevelni. Mit javasoltok, meddig edzek neki gólszerzést, milyen szintig? Aztán utána mit?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.12.12. 13:15:09

MQuCsabi írta:Sziasztok,

hogy van az ifi játékosokkal, milyen képességtől érdemes őket leszerződtetni az ifibe és milyen esetben érdemes felhozni a felnőttekhez?
Felhozni akkor érdemes, ha bármennyiért el fogod tudni adni. Akit el tudsz adni és valaki továbbedzi, az már jó eséllyel haszon számodra. Hogy ki eladható, azt nagyjából abból látod, ha nézegeted a piacot, hogy milyen 17 évesekért mennyit fizetnek.

Hogy szerződtetni kit éri meg, abban eltérőek a vélemények és nem lehet rövid szabályt alkotni rá. Van egy haverom, aki csak 15 évest fogad el, mert az idősebbet nem tudja a 17. születésnapján felhozni. Én egy 16 évest is el szoktam fogadni, ha összességében középszerű, hátha kevés napos.

Nagyon egyszerű szabályok, de akinek minden képessége ismert már és egyik sem legalább 6-os, azt ki lehet rúgni. Ha nem tudod kiedzeni mielőtt 18 éves lenne, akkor is felejtős. Ha van legalább két 6-os skillje vagy egy 7-es, akkor már érdemes foglalkozni vele, feltéve, hogy 17 évesen és viszonylag kevés naposan tudod felhozni. Az idősebbekért nem nagyon fizetnek már.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.24. 16:07:15

Sziasztok,

hogy van az ifi játékosokkal, milyen képességtől érdemes őket leszerződtetni az ifibe és milyen esetben érdemes felhozni a felnőttekhez?
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.11.01. 22:41:55

balinteer írta:Köszönöm a tanácsot, arra gondoltam, hogy 2-5-3-ra fogok építkezni és elkezdem a jatekszervezes edzést. A jelenlegi szélsőim nagyon erős szél játékkal és passzal rendelkeznek, de jatekszervezes edzést nem kaptak. A 2 védő belső védő legyen igaz ?
Attól függ mit kíván az ellenfél, mindig ahhoz kell igazítani a felállást. Nálam általában 1 szélső védő és 1 középső védő van, ha így állok fel, ritkábban 2 szélső védő. A 253-ban sajnos benne van, hogy az egyik oldalon feladod a védekezést. Az egyetlen felállás, ahol a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad az a 352. :) Az jó irány egyébként, ha úgy építed fel a csapatot, hogy 253-ban erősen tud támadni és jól birtokol, de így is lesz sok meccsed, ahol felesleges lesz annyira erős támadást kirakni és inkább egy kiegyensúlyozott védelem kell 352-vel.
balinteer írta:Az edzéseket egyébként jól ismerem, neveltem ki válogatott játékost is, szóval azzal nem lesz gond. De régebben írtad, hogy válogatott játékos csak olyan lehet aki a szezon elején vagy előtt születik ? Tehát akiket most elkezdek edzeni, ok erre esélytelenek lesznek ?
Ez csak az U20-ra vonatkozik, mert ott nem mindegy, hogy egy játékos végig tudja-e játszani a teljes szezont. Emiatt ott az az optimális, ha szezon elején van a születésnapja és akkor pont a szezon végén lesz 20 éves és 111 napos, így végig tudja játszani a selejtezőt vagy a vb-t és pont a hajrában lesz a legerősebb (a legtöbb edzés így fér bele mielőtt kiöregszik). Felnőtt válogatott lehet bármelyik játékosodból.

+1 dolog, amit sokszor lehagyok: ezt a játékot nagyon sokféleképp lehet játszani, szóval amikor én adok tanácsot az mindig arra vonatkozik, hogy hogyan lehet úgy játszani, ahogy én a legjobban élvezem. :) Én azt szeretem a hattrickben, hogy mindig taktikázhatok ellenféltől függően, és úgy építem fel a keretet, hogy a lehető legtöbb esélyem legyen meccseket nyerni minél gazdaságosabban elköltve a pénzt. Szóval nekem ez a valószínűségek maximalizálásáról szól és inkább gazdasági játék, de mindenkinek kicsit más nyújt örömet benne, úgyhogy ezt vedd számításba, amikor azt írom, hogy így vagy úgy jó. Például nekem stabil válogatott játékost nem sikerült sose kiedzenem, de sokáig sorolhatnám, hogy ki mit szeret a hattrickben. Végülis mégiscsak játszunk 200 ezren. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2019.11.01. 15:40:46

Köszönöm a tanácsot, arra gondoltam, hogy 2-5-3-ra fogok építkezni és elkezdem a jatekszervezes edzést. A jelenlegi szélsőim nagyon erős szél játékkal és passzal rendelkeznek, de jatekszervezes edzést nem kaptak. A 2 védő belső védő legyen igaz ?

Az edzéseket egyébként jól ismerem, neveltem ki válogatott játékost is, szóval azzal nem lesz gond. De régebben írtad, hogy válogatott játékos csak olyan lehet aki a szezon elején vagy előtt születik ? Tehát akiket most elkezdek edzeni, ok erre esélytelenek lesznek ?

Sajnos nem volt idom foglalkozni a csapattal, ezért nem voltak barátságos meccseim és ezért csinálok egy teljes rebuildet.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.11.01. 13:17:21

Először a legfontosabb:
balinteer írta:3-4-3-as felállásban gondolkozok
Ne! :D
A 343-as felállás nagyjából semmire nem jó szerintem, alapfelállásnak csak olyat érdemes választani, ahol középen 5 játékos van. 352 az aranyszabály szerintem még mindig, esetleg 253. Az én csapatom ezt a kettőt tudja váltogatni, meg egy gyengécske 442-t tudok, ha véletlenül kontrázni szeretnék, de ez szerintem egyszer fordult elő az elmúlt 5 szezonban.

Ránéztem a csapatodra és röviden ugyanaz a hiányossága, mint sok ötödös csapatnak. Gyakorlatilag nincs középpályád. Legjobb példa arra, hogy ez miért rossz, az az előző fordulós kupakiesésed. Nagyon erős támadóértékeléseket pakoltál ki, de nulla birtoklásod volt gyakorlatilag. Következmény: az ellenfelednek volt 12 normál helyzete, neked pedig 2 (illetve +2 különleges esemény. Ezeket mind be is rúgtad, mert nagyon erős a támadásod, de ő meg berúgta a 12-nek a felét és vígan kiejtett. Előző szezonban a csoportodban úgy látom neked volt a leggyengébb a középpályád, emiatt nem tudtál kitörni a középmezőnyből.

Amit szerintem a legfontosabb átlátni a HT-ban az a meccsmotor működése. A helyzetek a középpálya alapján kerülnek elosztásra, ezután attól függően hogy hova kapod a helyzetet dől el, hogy melyik támadószektor kerül összehasonlításra az ellenfél védelmének adott szektorával. Ha nincs birtoklás, akkor teljesen mindegy, hogy milyen erős a támadásod, nem fogod tudni kihasználni. Ezért gyakorlatilag csak azoknak a felállásoknak van létjogosultsága, ahol 3 középső középpályás és 2 szélső van, mert így tudsz a legtöbbet birtokolni, és ezért játszik szinte minden csapat 352-ben (kivéve a távoli lövésre építők, lásd lentebb, de náluk is 550, nem véletlenül).

A másik fontos dolog, ami szemet szúrt egyből a csapatodnál az a széleken támadás erőltetése. Pedig szinte minden meccsen a középső támadásod a legerősebb, teljesen felesleges a gyengébb támadószektor felé irányítani a helyzeteidet. :) Csak annyit érsz el vele, hogy kisebb eséllyel rúgsz gólt és jól meggyengül a középső védelmed is. (Pl. a kupameccsen 5 gólt kaptál, ebből 3-at középről úgy, hogy pont annyival volt erősebb az ellenfél középső támadása, amennyivel meggyengült a védelmed a széleken támadás taktika miatt.)

A harmadik pedig, hogy nem játszol barátságos meccseket. Gyakorlatilag az edzés feléről lemondasz ezzel, amivel elképesztő versenyhátrányba kerül a csapatod mindenkivel szemben. Nem tudom az edzésről mennyit írjak, de az egy hosszabb fejezet. :)
szerk.: bocsi, csak most látom, hogy nem volt időd mostanában játszani, szóval ha ezért nem kötöttél barátságosokat akkor nem szóltam. :)

A keretedet most nem néztem meg alaposan, de mivel azt írtad, hogy rebuildben gondolkozol, így nincs is jelentősége. Csak ezeket a dolgokat tartsd szem előtt, hogy a középpálya és a birtoklás a legfontosabb, a taktikát az értékelések alapján érdemes megválasztani, illetve az edzést maxon kell tolni, ha szeretnél magasabb osztályokba feljutni.

Neked is küldtem amúgy meghívót a menedzser networkbe. Szólj nyugodtan, ha konkrétabb kérdésben tudok tanácsot adni!
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2019.11.01. 11:28:35

Rég írtam ide már, közben elértem a célomat és sikerült kinevelnem válogatott játékost. =D>

Sajnos az utóbbi időben nem volt időm játszani nagyon, így csak levegőben lógott a csapatom, de most szeretnék csinálni egy rebuildet. MichaaBee ha lesz időd kérlek nézz rá a csapatomra és várnék pár jótanácsot. Paction United néven futunk. :mrgreen:


3-4-3-as felállásban gondolkozok egy abszolút támadó felfogású csapatban, szélsőkkel, széleken támadással. A három csatárom adott, melléjük szeretném felépíteni a csapatot. Milyen játékosokat érdemes venni és milyen edzést indítsak el?

Várom a javaslatokat mindenkitől. :)
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.10.26. 12:11:58

VargaAron írta:1) gólszerzést nem edzek, 15-s gólszerzéssel veszem a srácokat és a többit (védekezés, jsz) edzem nekik, vagy potrúgást a legvégén.

2) igen, ezzel még nem foglalkoztam túl sokat, most még az edzős korszakban vagyok. Azért vettem pár idősebb játékost a középpályára fillérekért, amíg nem cél a feljutás addig jók lesznek.

3) ergo az a jó megoldás, ha a szélsők is magas jsz-gólszerzés-pontrúgás kombóval rendelkeznek? Ha igen, akkor ha 3 szezon múlva lesz kb 10 milla kp-m akkor ilyen játékosból vegyek ötöt és gyakorlatilag kész is a csapat?

Amúgy nagyon köszi a segítséget, kíváncsi vagyok hogy mi fog kisülni ebből a csapatból :)
1) Mindegy, hogy veszed vagy edzed a gólszerzést, a 15 az sok. Ha edzed akkor idő, ha veszed akkor pénz formájában megy el rá az erőforrás, holott nem lenne rá szükség.

2) Minden játékosnak legyen jó magas jsz-e, ne csak a középpályásoknak, ez messze a legfontosabb skill szerintem az egész csapatban. Persze az jó, ha a középpályán majd nagyon bivaly öregebb játékosokkal operálsz, de minden játékos játékszervezése hozzátesz a birtokláshoz, úgyhogy nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha nincs birtoklás, akkor nincs távoli lövés, akkor meg mindegy mennyi a gólszerzése.

szerk.: most egyelőre nem gond, hogy nincs jobb középpályád, amíg nem esel ki ötödből addig ez rendben van. Csak azt próbálom nagyon kihangsúlyozni, hogy a játékszervezés a kulcs a taktikádhoz és amikor majd "kész" lesz a csapat, addigra mindenki legyen penge belőle a kezdődben.

3) Igen, és ha van védekezésük, az se baj. :) Gyakorlatilag minden játékosodnak játékszervezéssel, gólszerzéssel, pontrúgással és védekezéssel kell bírnia, minden más felesleges (kivéve kapus persze). A védőnek legyen több védekezése a többi kárára, a középpályásnak és szélsőnek több játékszervezése, stb. És egy ilyen csapatnál a két szélső gyakorlatilag 4. és 5. középpályásként funkcionál.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2019.10.25. 15:23:35

MichaaBee írta:
VargaAron írta:
Pár dolog, ami hirtelen feltűnt:
1) Távoli lövések csapathoz is sok szerintem minden poszton a 15-ös gólszerzés. Pl az NB1-es riválisom, akinek ilyen csapata volt és most adta el az egész keretét, 10-es gólszerzéssel és 20-as pontrúgással bíró játékosokat tartott, ezzel lett tavaly NB1-es bajnok. Ha 15-ig edzed a gólszerzést, nem marad idő elég játékszervezést edzeni.
2) Nem írtál sokat a játékszervezésről, pedig egy LS csapatnak ez a legfontosabb. Minden meccsen birtokolni kell, különben halott ügy a taktika. Gólszerzésből nem kell 15-ös minden posztra, de játékszervezésből szerintem mindenképp. A taktikaszintet pontrúgásból is meg lehet szerezni, de birtokolni csak egyféleképp tudsz. A meccseiden végignézve ez egyébként gond is, nem birtokolsz eléggé általában.
3) Szélsőjátékra semmi szüksége senkinek a keretedben. A gólszerzésen kívül bármi, ami a támadás erősítéséhez ad hozzá (magyarul átadás és szélsőjáték) csak kidobott erőforrás. Az a lényeg, hogy a védelmed és a középpályád legyen bika, ehhez védekezés és játékszervezés kell, pontrúgás mindenkinek legyen magas, illetve valamennyi gólszerzés is kell (10 körül már rendben van).

Egyébként úgy látom, hogy jó alapanyagod van és cashben is viszonylag sok erőforrásod, úgyhogy csak arra kell figyelni, hogy okosan költsd el, mert ennyiből negyedbe és harmadba is gond nélkül el lehet jutni hamar.

szerk.: az edződ most rendben van, ne nyúlj hozzá, de majd ha legközelebb cseréled, akkor mindenképp védekező felfogású edzőt képezz!

szerk2: hozzáadtalak a menedzser networkömhöz.
1) gólszerzést nem edzek, 15-s gólszerzéssel veszem a srácokat és a többit (védekezés, jsz) edzem nekik, vagy potrúgást a legvégén.

2) igen, ezzel még nem foglalkoztam túl sokat, most még az edzős korszakban vagyok. Azért vettem pár idősebb játékost a középpályára fillérekért, amíg nem cél a feljutás addig jók lesznek.

3) ergo az a jó megoldás, ha a szélsők is magas jsz-gólszerzés-pontrúgás kombóval rendelkeznek? Ha igen, akkor ha 3 szezon múlva lesz kb 10 milla kp-m akkor ilyen játékosból vegyek ötöt és gyakorlatilag kész is a csapat?

Amúgy nagyon köszi a segítséget, kíváncsi vagyok hogy mi fog kisülni ebből a csapatból :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.10.22. 12:59:10

VargaAron írta:Ha van valami tanács/tipp/megjegyzés ne tartsátok magatokban :)
Pár dolog, ami hirtelen feltűnt:
1) Távoli lövések csapathoz is sok szerintem minden poszton a 15-ös gólszerzés. Pl az NB1-es riválisom, akinek ilyen csapata volt és most adta el az egész keretét, 10-es gólszerzéssel és 20-as pontrúgással bíró játékosokat tartott, ezzel lett tavaly NB1-es bajnok. Ha 15-ig edzed a gólszerzést, nem marad idő elég játékszervezést edzeni.
2) Nem írtál sokat a játékszervezésről, pedig egy LS csapatnak ez a legfontosabb. Minden meccsen birtokolni kell, különben halott ügy a taktika. Gólszerzésből nem kell 15-ös minden posztra, de játékszervezésből szerintem mindenképp. A taktikaszintet pontrúgásból is meg lehet szerezni, de birtokolni csak egyféleképp tudsz. A meccseiden végignézve ez egyébként gond is, nem birtokolsz eléggé általában.
3) Szélsőjátékra semmi szüksége senkinek a keretedben. A gólszerzésen kívül bármi, ami a támadás erősítéséhez ad hozzá (magyarul átadás és szélsőjáték) csak kidobott erőforrás. Az a lényeg, hogy a védelmed és a középpályád legyen bika, ehhez védekezés és játékszervezés kell, pontrúgás mindenkinek legyen magas, illetve valamennyi gólszerzés is kell (10 körül már rendben van).

Egyébként úgy látom, hogy jó alapanyagod van és cashben is viszonylag sok erőforrásod, úgyhogy csak arra kell figyelni, hogy okosan költsd el, mert ennyiből negyedbe és harmadba is gond nélkül el lehet jutni hamar.

szerk.: az edződ most rendben van, ne nyúlj hozzá, de majd ha legközelebb cseréled, akkor mindenképp védekező felfogású edzőt képezz!

szerk2: hozzáadtalak a menedzser networkömhöz.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2019.10.22. 09:50:37

MichaaBee írta:
VargaAron írta:
Hú, ne haragudj, jó ideig nem néztem fel ide. :D Mi lett a vége dolognak? Dobsz egy team ID-t?

Egyébként pontrúgást még nem nagyon edzenék alacsony szinten fiataloknak, az elég gyors később is. Kivéve persze ha kapusról van szó, akkor néha kellhet, főleg ha piacra szánod őket. Az új árbecslés toollal most már elég könnyű kiszámolni, hogy milyen edzés éri meg, nem kell a piacon keresgélni hozzá.
Itt vagyok: #YOLO (158603) :)
Hol is kezdjem :roll: sikerült bentmaradnom az V. osztályban, méghozzá elég simán, ez még sosem sikerült eddig :D
Tegnap adtam el a negyedik kapust, az első háromnak sikerült a titáni védés-védekezés-pontrúgás kombó, a tegnapinak már csak 14-es pontrúgása volt, de így is simán elment. Egyet megtartottam, szintén 15-15-14-es skillekkel, elég fiatal még szerencsére. Tapasztalat: nem kezdeném újra, egyszer jó volt kipróbálni, 20 hónap alatt jött kb 6 milla profit. Korábban szélsőjáték edzésnél 6 havonta 2 milla körül volt a nyereség, eredményességben kb ugyan ott tartunk, de az kicsit izgalmasabb volt.
Közben van már öt 23 éves 15-11-14 gólszerzés-védekezés-pontrúgás játékosom, most nekik edzek védekezést (vagy 14-ig 2 szezon alatt vagy 15-ig 3 szezonon keresztül), illetve vettem (veszek) fiatalokat a barimeccsekre.
Ha minden a tervek szerint halad akkor 3 szezon múlva meglesz a kapus és a védelem, illetve lesz 11 milla cashem, amiből vennék 15-15 gólszerzés-játékszervezés és 15-x gólszerzés-szélsőjáték fiatalokat (max 20 évesig), illetve kettő másikat edzeni és mehet a szélsőjáték. Onnan fullba csapatom az 5-5-0 távoli lövéssel úgy, hogy 26-27 éves játékosaim vannak (plusz két fiatal szélső).

Zárójeles megjegyzés, de ha ez a generációm kifutott akkor szeretnék kizárólag saját nevelésű csapatot építeni (eleve így kezdtem a játékot), szóval nem zavar hogy a fenti konstrukció nem fenntartható, lesz egy jó 7-8 szezonom velük, addig meg berobban az ifiakadémia :)

Ha van valami tanács/tipp/megjegyzés ne tartsátok magatokban :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.10.06. 19:56:30

VargaAron írta:Elértem a 'nagy projektem' első mérföldkövét, megvan mind az öt kapusomnak a titáni védés és védekezés. Több mint 500 napja vettem őket, akkor a tracker május végét írt, ahhoz képest csak egy hónapot csúsztak. Most azon agyalok, hogy menjen e nekik egy szezon pontrúgás hogy abból is meglegyen a 15, így is csak 25 évesek lesznek. Most teszt jelleggel kitettem őket a piacra jó magas áron, hátha így is elviszik őket :D MichaaBee, tipp?

Közben edzem a jövő távoli lövés csapatomat, most a védők már 11es védekezéssel vannak 22 évesen, igazából nekik sem ártana egy szezon pontrúgás a taktikához. Ha nekik is megvan a 14-15 védekezés akkor jöhetnek a középpályások, két szélsőt pedig igazolok és onnan 2-3 szezon múlva elvileg egy elég brutál csapatom lesz :D
Hú, ne haragudj, jó ideig nem néztem fel ide. :D Mi lett a vége dolognak? Dobsz egy team ID-t?

Egyébként pontrúgást még nem nagyon edzenék alacsony szinten fiataloknak, az elég gyors később is. Kivéve persze ha kapusról van szó, akkor néha kellhet, főleg ha piacra szánod őket. Az új árbecslés toollal most már elég könnyű kiszámolni, hogy milyen edzés éri meg, nem kell a piacon keresgélni hozzá.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2019.07.06. 13:24:58

Elértem a 'nagy projektem' első mérföldkövét, megvan mind az öt kapusomnak a titáni védés és védekezés. Több mint 500 napja vettem őket, akkor a tracker május végét írt, ahhoz képest csak egy hónapot csúsztak. Most azon agyalok, hogy menjen e nekik egy szezon pontrúgás hogy abból is meglegyen a 15, így is csak 25 évesek lesznek. Most teszt jelleggel kitettem őket a piacra jó magas áron, hátha így is elviszik őket :D MichaaBee, tipp?

Közben edzem a jövő távoli lövés csapatomat, most a védők már 11es védekezéssel vannak 22 évesen, igazából nekik sem ártana egy szezon pontrúgás a taktikához. Ha nekik is megvan a 14-15 védekezés akkor jöhetnek a középpályások, két szélsőt pedig igazolok és onnan 2-3 szezon múlva elvileg egy elég brutál csapatom lesz :D
Válasz küldése