Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.03.28. 21:15:18

Én szívem szerint Tolisso,Isco párost hoznám, de Matuidi is megérne egy imát....
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.03.28. 17:11:14

geridoss írta:
hedora írta:Lehet kicsit off lesz a dolog
Nem, nem kicsit :lol:

Elnézést kérek, de ez kihagyhatatlan volt, 1:45 nél elért a beteljesülés :)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.03.28. 13:00:43

hedora írta:Lehet kicsit off lesz a dolog
Nem, nem kicsit :lol:



Az igazolásokról pedig annyit, hogy az utóbbi 10 évben úgy megnőttek az elvárások a csapat felé, hogy egyszerűen nincs idő fiatalokat beépíteni. Ne felejtsük el, hogy itt a fórumon is, még jóval a meccs előtt, amikor megjön a hivatalos kezdő, és XY pihentetve van, megy a hőbörgés, hogy kikapunk, vége az idénynek. Most képzeljétek már el, ha 19-20 évesekkel próbálkozott volna LE,1-2 emberen kívül lett volna olyan, aki nem zavarja el már pár hónap után? Na ugye.

Érdekes módon egyik csapat szurkolóinál sem elvárás a tripla, csak nálunk. Sokan úgy vannak vele, ha ment kétszer, akkor az az alap.
Nincs idő kísérletezgetni, holott én mindig is úgy vallottam, hogy fontos szem előtt tartani a jövőt fél szemmel.

Ezért mennek kölcsönbe az egyébként tehetséges játékosaink is, de nem sokra megyünk velük, mert teljesen más beletanulni egy Granada, Sporting vagy Valencia (külföldi csapatokat meg hagyjuk is.. Everton, Milan, Hamburg) játékába, mint a miénkbe.

Ott van Samper, vagy volt Adama Traore, Deulofeu, Halilovic. Mind mind nagyon tehetséges játékosnak voltak/vannak kikiáltva, és ha nincs ez a hatalmas nyomás az edzőn a szurkolók felől, akkor bizonyára kaptak volna (több) lehetőséget az első csapatban, és ezzel párhuzamosan az áruk is feljebb kúszott volna, ebben biztos vagyok.

Mi azért igazolunk irreálisan drágán, mert akik nekünk kellenek, azok más csapatoknál húzóemberek, de legalábbis fontos játékosok, akiktől érthető módon nem akarnak megválni, próbálják a lehető legtöbb kompenzációt kérni. Az eladásokról is írtam már sokszor, de akkor még egyszer: akiket mi leselejtezünk, azok javarészt nálunk megbukott, padot koptató perememberek. Tegye fel a kérdést mindenki, ha ezt mi látjuk, a többi csapat vezetése nem? Hogy már kb. minden áron szabadulni akarunk tőlük, hülyék lennének többet fizetni értük.

Nem győzöm hangsúlyozni a jövőépítés fontosságát. Meg lehet nézni a holland válogatottat, hová süllyedt néhány év alatt. Erőltették a járókeretes Snejder - van Persie embereket, aztán most nincs senki a láthatáron. Okosan kell fiatalítani is, nem 1 év alatt lecserélni az egész garnitúrát. Most szenvednek, és kénytelenek voltak egy 17 éves középhátvédet bedobni. Ezzel nem is lenne baj, ha van a csapatban olyan, aki tehermentesíti őt a rutinjával. 22 év volt a négy védőnek az átlagéletkora. 22!

Ez már kicsit off lett a végére, csak azért hoztam fel, hogy a fiatalítás sem úgy működik, ahogy ezt láthattuk pl előző nyáron, hogy vettek öt 22 éves játékost, és kész a jövő csapata. Folyamatos beépítésre van szükség, ahogy volt ez Iniesta, Busquets esetében is. Na, pont erre nincs most idő és türelem. Pedig elengedhetetlen, mert ha egyszerre öregszik ki az aranygeneráció, akkor lesz itt baj, nem is kevés.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.28. 13:00:18

recrea írta:Feast4, két dolog azért erősen árnyalja ezt az összefoglalást.

1. A hsz második felében tőlünk azokat emelted ki, akik (egyelőre) nem jöttek be...mellette megemlítesz 5 játékost meg 5 másik csapatot, akinek az az igazolása pont bejött. Hol vannak az ő bukott 10 millióik?

2. Az említett csapatokkal ellentétben mi hülyére nyerjük magunkat 10 éve.

Ettől függetlenül vannak benne igazságok.

Azért őket emeltem ki mert ők mutatják, marha sok pénzt elköltünk tök fölöslegesen.Nyilván más csapat is, de pl az Atléticonak a Juventusnak meg a Bayernnek nagy buktara nem emlékszem.Realnál Citynél Chelseanél ott azért volt.A kérdés igazából számomra az hogy Európa top 8-as csapataiból három is simán meg tudja játszani azt, hogy olcsón vesz drágán ad ha pedig valaki bukta nem egy 35-40 millas bukta hanem 12. Mi meg elszorunk 20 milliót valakire aki 5x játszott.De a középső védő poszton meditáltunk vagy három évig, megvettük Matyit,Vermaelent kettőjüket majdnem 50 körül Hummelst meg aki nem is tudom meddig téma volt csont nélkül elhozta a Bayern, arrólnen us beszélve hogy volt a keretben Bartra ötödik középső védőnek, de Pique Mascherano pár megbonthatatlan volt Umtitiig.

Aláírom az eredmények mellettünk szolnak de at igazolások közül ehhez Neymar,Suarez és Rakitic volt aki igazán hozzátett.A többiek még nem vagy nem is fognak már soha.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2017.03.28. 13:01:34-kor.
Kép
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.03.28. 12:38:48

Lehet kicsit off lesz a dolog, de megéri megnézni...

https://www.youtube.com/watch?v=0rWrPZpVEuY

1:45 nél figyelem!!!!


Csak azért dobtam be a linket: beszélgetünk itt mindenféle 90 millás emberekről... hol vannak ettől a teljesítménytől??????????
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.28. 12:35:19

palesz77 írta:
Feast4 írta:Ott van Dahoud, tuti meg se fordult senki fejében.
Nem-e.... :D
A miénkben lehet, az övékben...

Vagy valami csoda folytán megcsináljuk a 100 milliós igazolást vagy jön a mi Gomesünk mellé mondjuk egy Recio. :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.28. 12:21:36

Feast4, két dolog azért erősen árnyalja ezt az összefoglalást.

1. A hsz második felében tőlünk azokat emelted ki, akik (egyelőre) nem jöttek be...mellette megemlítesz 5 játékost meg 5 másik csapatot, akinek az az igazolása pont bejött. Hol vannak az ő bukott 10 millióik?

2. Az említett csapatokkal ellentétben mi hülyére nyerjük magunkat 10 éve.

Ettől függetlenül vannak benne igazságok.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.28. 12:13:56

Touré kora egyik legjobb középpályása volt, viccen kívül szerintem bárhol kezdő lett volna a Barcán kívül. Szerencsétlenségére egy a Pep féle fociba még jobban illő játékos pont akkor jött ki a Masiából. Ennek ellenére az elefántcsontparti mindent tud a játékról kb, nem véletlen, hogy a City legjobbja volt anno.

Recrea gondolatait amúgy megint adom javarészt, bár pár dologgal nem teljesen értek egyet. Xaviék helyezkedéséhez csak annyit, hogy azért mennek ugye távolabb az embertől, mert ilyenkor egy jobb pozícióba mozognak, hogy megkaphassák a bogyót. Tényleg felesleges lenne odamenni és a labdás ember nyakára hozni még egy játékost, inkább belépnek egy passzfolyosóba, visszalépnek a vonalak közé, vagy úgy helyezkedjenek, hogy a következő passzt megkaphassák. Erre azért nem csak a Masiából kijövők képesek ahogy te is írtad, viszont kell egy intelligencia hozzá, hogy ezt meccs közbe a pályán észrevegye valaki egy tized alatt. Mi ugye a TV-ből tökéletes szögből könnyebben kiszúrjuk a passzsávokat - bár gondolom nem csak engem lepnek meg néha a srácok egy-egy váratlan megmozdulással :D -, de ott a pályán nehezebb ez sokkal. Most csak egy példa, de itt érdemes megnézni Xavi mozgását már az elejétől - 6:05 körül, ha valakinek nem dobná oda -, még mielőtt Eto'o kínálja magát, már mozog az üres területre be, és habár elsőre nem ő kapja, utána is jó még neki a laszti. És ezek azok a megmozdulások, amiknek hála gördülékeny a játékunk - már amikor az -, és ha olyan emberekkel van tele a középpálya, akik erre nem képesek, akkor nem úgy működik a játék. Azt meg már meg se jegyzem, hogy azért jó dolog, ha olyan ember van itt, akinek egy hasonló labdaátvétel sem feltétlen okoz gondot, mert rengetegszer van, hogy csak szinte lőtt passzokkal tudnak a srácok operálni a szűkös hely miatt, ha meg azt nem tudja megszelídíteni valaki, vagy csak 1-2 másodperc alatt, akkor megint oda a lendület és a folyamatos játék. Én ezért nem tudom elfogadni azt, hogy közepes játékosokat hozzunk inkább olcsóbban, mert akkor lényegében célszerűbb lenne hagyni az egész stílust, mert ezt vagy jól kell csinálni, vagy nem is érdemes. Komoly csapatok ellen legalábbis, kicsik ellen néha a gyengébb verzió is elég. Ezért se elég az, hogy pontosan teszi tovább a bogyót valaki, mert az se mindegy, hogy hogy..

És ezzel nem azt mondom, hogy zenészek kellenek csak, kell a meló is, manapság ez alapkövetelmény. De ha egy Verratti-Thiago féle vonalat lecserélünk egy Gomes féle arcra azért, hogy olcsóbban kijöjjünk, akkor azt az egész játék megsínyli. Ha meg már Ini se lesz, akkor végképp, mert akkor 1 középpályásunk se lesz, aki ezt az ellenfél harmadán is ugyanúgy végrehajtja - Busi nem mozog annyit előre, azért nem mondom őt. Denist amúgy tudom, hogy sokan szidják, de helyezkedni pl nagyon tud, más kérdés, hogy a labdával meg sokszor nem tud mit kezdeni, de ő legalább a játékunkat teljes mértékben érti, és képes is - lenne - játszani. Ezért is kedvelem én őt pl jobban..
Feast4 írta:Ott van Dahoud, tuti meg se fordult senki fejében.
Nem-e.... :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.28. 12:08:25

Pár hete volt egy dögunalmas napom és akkor megnéztem mit is csináltunk az utóbbi években átigazolások terén és mit is csináltak más nagy klubbok. Lehet valamelyikőtők elolvasta, elég hosszú de érdekességként bemásolom újra:
Feast4 írta:Amúgy meg kövezzetek meg de nekünk a játékosmegfigyelő rendszerünkkel óriási baj van.
Unalmas délutánom volt és a transfermarktot nézegettem és kicsit úgy elrettentem:

A PSG leigazolta Verrattit a Pescaraból 12 millió euróért akit a fél világ már akarna és ha egyszer valaki elmozdul felé az 80-100 alatt szerintem nem fog menni.

Az Atletico egyik legdrágább igazolása Griezmann 30 millió Euróért, ami vicc figyelembe véve milyen fontos láncszem és az hogy ő is 100 körül fog elmenni, és addig is mit ad a csapatnak.. .

A Juventus ingyen hozta Pogbát 100 millió Euróért ment el (igaz ehhez kellett az MU hülysége is, de óriásit kaszáltak.)

De Bruyne 9 vagy 10 millióért került annó a Chelseahez, és közel 50 ért adták el (szerintem ők se tudják miért)

Dembelee 12-15 millió Euróba fájt.

Kroos 30-ba a Realnak.

Az általunk olyan sokszor szóba került Hummels 35-be a Bayernnek.

Ezek mind mind olyan játékosok akikre vagy ácsingóztunk, vagy valamilyen posztra adott időben hozzánk befértek volna.

Erre mit csináltunk mi? Időrendben visszafelé. Gomes 35 millió , Paco 30 millió, Dignye 16 millió, Cillessen 13 millió,D. Suarez 3,5 de lassan 10 lesz, Umtiti 25, Arda 34 millió, Vidal 17, Bravo 12, Vermaelen 19, millió, Stegen 12 millió, Maty 20, Douglas 10, Suarez 81, Rakitic 18, Neymar elvileg 50 de ezt hagyjuk mert sose fog kiderülni. Ez közel 360 millió aminek a negyede Suarez és Neymar voltak.

Tehát. Ebből vegyük ki szerintem Suarezt, Nemyrat, Rakiticet, Stegent, Bravot, Ardat, (szegény Vidált szerintem ne mert alig játszott, megsérült stb.) Matyit és szerintem az újak közül egyenlőre Umtitit. (Legyünk egy kicsit szigorúak)Tehát azok a játékosok akik megérték vagy valamit visszatörlesztettek az árukból. Ez 7 a játékos 16 igazolásból. Az 143,5 millió ennyibe került a másik 9. Ennyi pénzt költöttünk hivatalosan el, olyan játékosokra akik vagy nem váltak be vagy csak max 4x pályára léptek az utóbbi 4 évben. (Ezen felül még összehoztak nekünk egy átigaolási bant, de ezt most megint hagyjuk, igaz ez megint szakértelmet mutat szakmi oladlon.)

Veramaelen 19 millió Euró volt míg mondjuk De Bruyne a Chelseanek 10. Gomes 30 millió volt, míg Verratti a PSG-nek 10.

És most ne gyertek nekem azzal, hogy nagy klub vagyunk nevet kellett igazolni, nem mindenki vállhat be stb. Csak nagy bejáratott csapatból tudunk valamit is érő játékost hozni, Rakatic volt a legolcsóbb úgy hogy alapember volt az EL győztes Sevillaában. Kapusokkal annyira nem nyultunk szerencsére most mellé, ezen felül minden egyes játékos akit az utóbbi években vettünk és bevállt kulcsember volt ott ahonnan hoztuk és marha sokba került. Suarez, Neymar, Arda, Matyi. Iszonyatos pénz volt mindegyik, Arda és Matyi bőven áron efül jött. Umtiti, Rakitic a két kapus ennyi viszonylag jól sikerült igazolás úgy hogy be is válltak. És eddig 143,5 milla ment ki az ablakon. Ha pedig eladunk valakit az bőven áron alul megy. Song, Alexis stb.
Persze még bevállhat Gomes meg Paco de én eddig Dignye az akiben még látok valamit, hogy idővel talán-talán, Denis ára végülis nem tétel. Okés. De szerintem ez tökéletesen mutatja, hogy a játékosmegfigyelőinknek nem sok köze van az egészhez. Az FM be is be tudok csalni 150 milliót egy csapatnak és feltöltöm a legelitebb játékosokkal, ehhez nem kell ész, az a komoly amikor valakit észreveszel. Nálunk ez az esetek többségében nem megy. Vagy nem az edző kérésének megfelelő játékos jön, vagy túlértékeljük azt akit idehozunk, vagy idejön egy Douglas mert pénzt akartunk valahol mosni.

Szóval most szerintem ameddig ez így lesz vagy kiadunk egy tudhatóan elit játékosért hatalmas pénzt vagy "veszünk egy Veramaelent a védelembe" és ezzel ki vagyunk segítve.
Ez az oka annak, hogy eljutottunk oda, hogy egy Verratti egy Thiago 90-100 millió euró lesz amit mi tutira nem pengetünk le és persze a csapat már ordít egy ilyen emberért. Ott van Dahoud, tuti meg se fordult senki fejében. A jobbhátvéd posztokban ilyen Cancelo, Bellerin nevekben gondolkodunk akik komoly meccsen eddig mindig megfőttek és 60-80 millió körül fájnának.Nyílván ez a legnehezebb kérdések egyike, de akkor nézzünk már rendesen szét. Nem hiszem, hogy a kismillió bajnokságban nem találunk egy hasonló képességű játékost mint ők fél áron. (Bakker két kezdő szintű embert kéne igazolni és erre legalább kell majd költeni 180 milliót mert persze mindenhol kinéztünk egy kulcsembert. A poén az lesz hogyha bejelentik ezt meg kéne oldani 60 millióból, mert Gomes, Paco stb.-kre elvertük a világ pénzét.)

Ha nem kapnak észbe nagyon hamar úgy járunk mint az MU. Tele leszünk Depayokkal csillagászati fizúval és vakarjuk a fejünket mi a gáz, hiszen mi elköltjük az évi 150 milliót.
Kép
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.03.28. 11:55:28

recrea írta:Toure mintha a Nou Camp gyepéből nőtt volna ki :D kb. a tökéletes Barca vkp (nem a mostani szintje alapján, hanem az akkori).
Igen, ha Ő még itt lenne....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.28. 11:52:10

Amit recrea írt azzal én is egyetértek, ezért is gondolkozok jó katonákban, akiket lehet ilyenre formálni. A csapat építés meg nem abban merül ki, hogy a poszt legjobb játékosai kellenek, sokkal inkább gondolkoznék Rakiticekben, mert művészek elől megvannak, s azok kellenek, akik alájuk dolgoznak. Én ezért is hoznék feltétlenül erős embert, mert ebben hátrányban vagyunk. És a Ligán belül annyiból jobb, hogy ők hétről-hétre készülnek és figyelik a játékunkat, úgy érzem pont, amit recrea írt, hogy láncszemeket kell találni, úgy könnyebb hogy adott ember jobban ismerhet a bajnokságon belülről mint kívülről. Nem feltétlen neveket kell nézni, de Thiagot pl no way nálam. Elment, legyen boldog. Coutinho szinte értékelhetetlen védekezéssel szintén no way nálam. Verratti oké, de ő meg irreálisan sok, akkor alternatívákat kell keresni, s nem is feltétlen igazolnék, mert az alapok nagyon jók, s nem hiába ott is vagyunk mindenhol, de a védekezés és kicsit több kraft nekem jobban hiányzik a mostani csapatból mint más.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.28. 11:35:00

Toure mintha a Nou Camp gyepéből nőtt volna ki :D kb. a tökéletes Barca vkp (nem a mostani szintje alapján, hanem az akkori).
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.03.28. 11:19:28

idén nyáron minőséget kell igazolni, a mennyiség megvolt tavaly. Akkor is sokat költöttünk, de idén inkább költsünk sokat 2 játékosra, akik tényleg jók, mint 5-re akik nagy része csak kiegészítő szint vagy még az se.
Kell egy jobb hátvéd, és egy középpályás. Ide mindkét posztra drágák azok akik tényleg erősítések lehetnek, de okosan kell(ene) csinálni, és mondjuk ha költünk is mondjuk 80+40 millát erre a két posztra, másra nem kell, és meg kell próbálni eladni akikre abszolút nincs szükség (Gomes) meg azokat akiket lehet pótolni házon belül mondjuk fiatallal(Paco-Munir, Arda-Denis/Deulofeu).
mindenképpen sokat kell költeni, de ha a vezetőség képes volt a nyáron 60 millát gyorsan odaadni a Valenciának a két játékosét, akkor legyen képes olyanért is fizetni akikért tényleg megéri.
A Valverde-Unzué páros meg egészen jól hangzik így elsőre.
csababarca írta:recrea, ezt nagyon adom, én is hasonlóra gondoltam, csak nem akartam belemenni ennyire.
de tény,hogy nálunk főleg a kp, máshogy működik, nehezebb oda beilleszkedni.

szépen leírtad.
Igen ezzel egyetértek én is, de voltak olyan játékosok akik szintén nem teljesen illettek bele a rendszerbe de még is tudtak pluszt adni pont azzal hogy különböztek. Keita, vagy Touré pl. De Gomes semmilyen pluszt nem tud adni, és egy ekkora klubnál mint a Barca kéne lennie olyan szintű játékosmegfigyelőnek, hogy ezt kiszúrja, hogy ki mit tudna adni a csapatnak azok közül akiket régóta figyelnek állításuk szerint.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.03.28. 11:14:01

recrea, ezt nagyon adom, én is hasonlóra gondoltam, csak nem akartam belemenni ennyire.
de tény,hogy nálunk főleg a kp, máshogy működik, nehezebb oda beilleszkedni.

szépen leírtad.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.28. 11:10:24

csababarca írta:Bob, Gomes azért volt jó a Valnciában, mert egy középszerű játékos, és egy középszerű csapatban volt. Addig nincs is ezekkel a játékosokkal baj, amíg a saját kis közegükben vannak, de ahol már magasabb a szint, ott elbuknak.
Attól mert nem értesz ezzel egyet, ez még tény, a pályán az élő bizonyíték.
Én ezt kicsit átfogalmazom...Gomes jó focista, húzta a Valenciát, most is jól nyomta ellenünk, de ezek sokkal "munkásabb" csapatok, mint mi, nem azt mondom, h rosszabb csapat pl egy Chelsea vagy Real, de egész más típusú játékos kell oda, mint ide.

Annyiban felmenteném a vezetőséget, h a mi játékrendszerünkbe (vagy legalábbis abba, amit nem tudunk elengedni és erőltetünk) nehéz játékost találni, rohadt nagy lutri, láttunk pár jó focist, akinek beletört a bicskája. Nehéz igazolni, mert nem az összes jó játékosnak áll rá erre az agya. Aki focizott valaha valahol, az tudja pl, h egy rosszabb játékossal lehet jobb focit tolt, mint egy jobbal, egyszerűen köztük működött a kémia, a másikkal nem.

Pont Henry elemezte egyik videóban Xavi meg Ini játékát (jó lenne valak megtalálná), abban asszem azt mutogatja, h a középpályások nem mennek oda a másikhoz a labdáért, nem a társ felé mozogva kérik, hanem egymástól távolodva kérik a labdát, nem is láttam mèg ilyet, most ezt tanítsd meg egy 25 éves játékosnak, aki azt tanulta gyerekkora óta, h mozogj a labda felé és kérjed.

Bob szokta írni, h a ligából jó ötlet igazolni, nem tudom, én inkább megkeresném azokat a csapatokat, akik hasonló felfogásban játszanak, mint mi, és onnan figyelnék ki játékost, és itt tényleg mindegy a név, hanem a játéka számít.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.03.28. 11:00:42

Az tisztán látszik, nincsen 90-100 vagy még több millió egy-egy emberre ezt tudomásul kell venni!

Ám a nagy problematika nem is ez, sokkal nagyobb gondnak érzem, megtartani a meglévő emberkéket hiszen irgalmatlan összegek mennek el fizetésekre stb...

Talán az Atletico példát lehetne követni, valahogy minden évben, "kis pénzekből" kibányásznak egy-egy emberkét a semmiből és talán azt a 90 vagy akárhány milliót lehetne az utánpótlásra költeni ami hosszútávon jelenthetne megoldást!

Egy szó mint száz, nálunk nincsen olajbáró, nincsenek királyi összegek, más utat kell találni!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.03.28. 10:38:48

Pénz van csak nem arra van költve, amire kéne. Maradjunk ennyiben.


Bob, Gomes azért volt jó a Valnciában, mert egy középszerű játékos, és egy középszerű csapatban volt. Addig nincs is ezekkel a játékosokkal baj, amíg a saját kis közegükben vannak, de ahol már magasabb a szint, ott elbuknak.
Attól mert nem értesz ezzel egyet, ez még tény, a pályán az élő bizonyíték.

San José, meg ezek jó gyerekek, de pont nem véletlenül játszanak azokban a csapatokban ahol. Ott jó nekik, tudnak teljesíteni, ide több kell, sokkal több.
Nálam sem Coutinho a megoldás, ezt adom, de nem is az a faék egyszerűségű dolog, hogy csak labdát szerezzen. Ez így nagyon fekete-fehér szemlélet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.03.28. 10:34:05

Látva a világ foci trendjét, pláne hogy megérkezett Kína, korábban meg az olajsejkek, nehéz tartani mind a fizukat, mind az igazolási árakat. Én azt gondolom mind a kettőt úgy lehetne értelmes szinten tartani, hogy viszonylag sok saját nevelést építünk be. No nem azt jelenti, hogy évente 2-3-at,mert akkor sima középcsapat leszünk látva a jelenlegi utánpótlásunkat, de ilyen kiadásokat kellene visszafojtani, mint pl Alcacer megvétele egy 2 éve nagy tehetségnek kikiáltott Munir helyére (Alcacer semmivel nem jobb, de drágább, ráadásul azokért a percekért amiket játszik felesleges volt ennyit adni), Gomes, aki simán a leggyengébb láncszem az amúgy sem acélos középpályánkon... Nekem az az álláspontom, hogy ha nem is kezdőbe, de padra legalább illene több fiatalt beépíteni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.28. 10:12:50

De akkor döntsük el mi kell? Mert az egyértelmű, hogy annyi pénzt mint amiről szó van nincs és ha fiatalokról vagy olyanokról van szó, akik tudnak segíteni, akkor nem tudom, hogy pl egy San Josét miért kéne leszólni, miközben elég jó szintet képvisel a Ligán belül.

Alapból nem hiszem, hogy kp-t kéne venni, mert megvagyunk, de a szint meg Gomesék tudnak dolgokkal meg elég régóta nem értek egyet, de ebbe nem megyek bele huszadszorra. Vagy eltoljuk az MSN felé a dolgokat vagy nem. Kp-ra nem Coutinhok kellenek, hanem labdaszerzők, Gomes-sel igen nekem is vannak bajaim, mert hektikus, de ő se véletlen volt jó a Valenciában sem, nem véletlenül figyeljük egy ideje. Megfordíthatom mi garantálja, hogy mert valaki drágább, jobb??Ár/értéket kell figyelni, nem hiszem hogy ne lehetne Rakiticeket találni és hasonló embereket soroltam fel. Most neveken lehetne vitázni, vagy ott van a Villarrealban a másik, Sansone. Mind használható, ügyes játékos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.03.28. 10:08:44

Bob_Marley írta: Thiago meg hasonlók 90-ért meg pláne irreális, ennyit kiadni nem szabad, azzal egyetértek, hogy körbe kell nézni, mert lehet találni embereket. Lemar is jó opció lehetne akár és nem lenne 90 millió, de a spanyol bajnokságban is szét lehetne nézni, Vitolo, Trigueros, Vieira, San José stb.
Szerintem ez minden csapatra igaz lesz,de vagy igazoltok 90-ekért Thiagokat,Coutinhokat,Verrattikat,vagy 40-50-ért olyanokat akikkel nem lesztek beljebb.

Ahhoz hogy elit legyél,(maradj) gondolok itt arra hogy Real-Barca-Bayern trióba bekerülj ilyen játékosokat kell igazolnod,ekkora pénzért.(90)
Ha ezt nem teszed meg,lemaradsz és szenvedhetsz a PSG-City-Atletico másod vonalakon..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.28. 09:55:46

visca el barca írta:hol vannak ezek a hírek? én nem nagyon láttam sehol ilyet. :(
...
ééééééééééééééés közben Bobby berobbantott trigerosszal meg san joséval :D a jövő emberei :D

a jövő barca kp - gomes-san josé-ds :arrow: rettegj európa (liga) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Thiago, Verratti, Coutinho, ezekre gondolok. :D Lehet csak pletyka mind, de annyi van már, hogy csak van valami alapja.. Persze lehet megint ez lesz mondom, hogy megy 1 hónapig a híráradat, aztán vagy jön egy másodvonalas arc tölteléknek, vagy megmondjuk, hogy jó a keret.

Ez a középpálya meg. Lenne aki rettegne ettől, a Barca szurkolók többsége.. :lol:
Bob_Marley írta:Thiago meg hasonlók 90-ért meg pláne irreális, ennyit kiadni nem szabad, azzal egyetértek, hogy körbe kell nézni, mert lehet találni embereket. Lemar is jó opció lehetne akár és nem lenne 90 millió, de a spanyol bajnokságban is szét lehetne nézni, Vitolo, Trigueros, Vieira, San José stb.
Az a probléma, hogy ezek a játékosok akiket írsz, nem véletlen, hogy általában lényegesen olcsóbbak, mint egy Thiago.. :D Épp ezért kell most is középpályást venni, mert ilyen igazolásokkal próbáltuk feltölteni a keretet, és láthatóan nem épp tökéletes megoldás volt. Amíg nem egy Conte féle Chelsea szinten megkomponált taktikánk lesz, addig ennél azért több kell ide minőségben, mint amit Gomesék adnak. Láthatjuk, hogy velük mennyire működik a dolog sajnos. Meg azért még egy olyan gépezet is jobban működik, ha olyanok az emberek benne, mi meg tudtommal a legjobbak akarunk lenni vagy mi a szösz..

Vitolo meg egy szélső cserének tényleg patent lenne, de ha ilyen arcokkal toljuk tele a kezdőnket mostantól, tényleg úgy végezzük mint a MU. Aztán csodálkozunk majd, ha valami nem klappol..
recrea írta:Vagy, esetleg Messi klubhűsége nem állna meg annyiban, h a címert csókolgatja, hanem azt mondja, h "urak, tönk szélén a fizetések, nekem elég az évi 25 millió, ezt meg ezt kérem cserébe, ez meg ez még itt a célom, ti mit szeretnétek?" Nagyjából még 50 millió folyik be neki más csatornákon.
Ezzel nagyon egyetértek, értem én, hogy legjobb a földön és társai, de nem lenne esetleg elég az az évi 25(?) millió? Az MSN többi tagjára is értem ezt amúgy, nem csak rá. Szomorú, hogy Suáreznek és Neymarnak is ennyit emelni kell a fizetésükön szerintem, pedig eddig se kerestek keveset..
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.28. 09:42:41

Vagy, esetleg Messi klubhűsége nem állna meg annyiban, h a címert csókolgatja, hanem azt mondja, h "urak, tönk szélén a fizetések, nekem elég az évi 25 millió, ezt meg ezt kérem cserébe, ez meg ez még itt a célom, ti mit szeretnétek?" Nagyjából még 50 millió folyik be neki más csatornákon.

Sok tényezőnek volt a felhajtóereje a fizetésekben, Messi fizuja, MSN fizuja, kupahegyek, hisztik...most egy Juventusos fizetést felesleges összehasonlítani, egész más szint a két cég.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.28. 09:30:16

palesz77 írta:A hírek szerint mondjuk már "kapcsolt" a vezetőség, és normális igazolásokat akarunk, de nyárig ezzel várni kell ugye.
hol vannak ezek a hírek? én nem nagyon láttam sehol ilyet. :(

fizetés témához, lehet hasonlítgatni:

barca
http://www.totalsportek.com/money/barce ... -salaries/" target="_blank

real
http://www.totalsportek.com/money/real- ... -salaries/" target="_blank

bayern
http://www.totalsportek.com/money/bayer ... -salaries/" target="_blank

világ vicce, hogy az ilyen matyiő, AG, pákó, arda féle arcok heti 100.000 eurót keresnek míg mondjuk egy dybala 60-at :D
nálunk nem az első 3as fizetése magas (ők meg is érdemlik), hanem a töltelék embereké.

ééééééééééééééés közben Bobby berobbantott trigerosszal meg san joséval :D a jövő emberei :D

a jövő barca kp - gomes-san josé-ds :arrow: rettegj európa (liga) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.28. 09:17:22

Persze hogy nem lehet sokáig ezt tartani miután az FFP miatt így is gondjaink vannak a fizetésekkel. Nem egyszer volt már róla szó, hogy Messi szerződéshosszabbítása gyakorlatilag kizárja, hogy olyan nevek érkezzenek mint lejjebb fel van sorolva.
Thiago meg hasonlók 90-ért meg pláne irreális, ennyit kiadni nem szabad, azzal egyetértek, hogy körbe kell nézni, mert lehet találni embereket. Lemar is jó opció lehetne akár és nem lenne 90 millió, de a spanyol bajnokságban is szét lehetne nézni, Vitolo, Trigueros, Vieira, San José stb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.28. 08:22:35

P.U.Y.O.L. írta:A főoldali cikk miatt kérdezem.
Miért olyan egyértelmű, hogy a kettő közül valamelyik (esetleg mindkettő) lesz az új edző?
Amiért az volt anno, hogy Lucho lesz, vagy hogy Rakiticet, Suárezt, Umtitit, Neymart akarjuk, stbstb. Nem 100% nyilván, de a nyilatkozatok plusz az egybehangzó sajtóértesülések alapján elég nagy esély van a dologra, szerintem ne reménykedj nagyon benne, hogy ez csak "beetetés", és végül robbantunk egy sztáredzőt. Ha ennyire egyezőek a hírek az összes főbb portálon, akkor általában azért van annak valami alapja.
Cseri írta:Szerintem érdemes lenne feszegetni a megfigyelő csapat felelősségét is. Nehezen hiszem,hogy a világ futballban nincs olyan fiatal játékos,aki pl. Gomes szintjét hozná tized annyi pénzért. Azt tudom,hogy a korosztályos csapatokba kerülnek srácok a világ minden szegletéből,de talán az első csapatba is lehetne találni megfelelő, a csapat hasznára szolgáló játékost.
Ezzel egyetértek, úgy tényleg nem lesz elég pénzünk, ha olyanokat hozunk drágán, akik helyett aztán jövőre is igazolni kell. Samper jól írta, alapból is inkább ez felé tart a piac szerintem, hogy még időben le kell csapni a tehetségekre, különben 100 milliókat kell dobálni értük, csak ehhez meg olyan szakemberek is kellenének.. Nem tudom Robert mennyire jó, voltak jó igazolásai is meg rosszak is. De az biztos, hogy itt fejlődnie kell a klubnak, és nem feltétlen a Mendes féle irányvonal felé elmenni..
Nero. írta:Arra gondoltam, hogy ha egy top csapatnak szüksége van egy játékosra, akkor 2 hét alatt le rendezi az üzletet és viszlát. Verrattinak vagy Thiagonak normális esetben már az eloszezonra itt kellene lennie, de valószínűleg még egy további évet kénytelenek leszünk lehozni az Iniesta/AG párossal. Előbbinek minden tiszteletem, de már nem számíthatunk rá valószínűleg.
Ez mondjuk szerintem nem igaz, legalábbis az első mondatrész. Tavaly pl Pogba csak a példa kedvéért, anno a Realnál Bale, meg nem tudom még kik voltak ilyen drága igazolások, de szerintem egy ilyen komoly transzfer nem sűrűn zajlik le 1-2 hét alatt. Ezen kívül viszont egyetértek a mondandóddal, Ini mellé tényleg kéne már valaki komoly arc, mert ha nem sérült, akkor se bír heti 2 meccset, de sajna elég sokat is tölt mostanság az orvosi szobában..
Nero. írta:BLt, bajnokságot klasszisokkal nyersz nem Gomesekkel meg Dignekkel.
A katalán bankok felé meg továbbra is van kb. fél milliárd euró kintlévőségünk, és egyszer majd ők is benyújtják a számlát.
...
A Milan szurkolok se gondolták volna hogy egyszer idáig jutnak.
Digne miért problémás? Csere balbekket nála szerintem jobbat nem nagyon találnánk, 15 millió volt, még drágának se nevezhető.. Szerintem vele gond nem volt, nem kezdőbe szánta őt senki.

Erről meg valaki világosítson fel, de megint van ennyi tartozásunk? Legutóbbi infóm nekem az volt, hogy végre ki lett fizetve minden, és majd a stadion felújításhoz veszünk fel 250 milliót. Elhiszem, hogy nem így van, csak engem ez most meglep kicsit.

Mi meg szerintem azért a Milan szintjére nem csúszunk vissza, viszont egy MU+ lehet kinéz, ha így folytatjuk az Iniék utáni keret feltöltését. A hírek szerint mondjuk már "kapcsolt" a vezetőség, és normális igazolásokat akarunk, de nyárig ezzel várni kell ugye.
hedora írta:Mindezek mellett, nekünk meg kell tartanunk nem akármilyen fizetéssel embereket :)
Ha meg nem fizetsz, lelépnek és ámen..
Mondjuk azért az elgondolkodtató, hogy nálunk a legdurvábbak a fizetések.. A Münchennek lényegesen kevesebb, pedig minőségre még jobb is a keretük talán összességében - egy szint biztos van -, a Realnak hasonló, de ők meg a marketing pénzek felét elveszik, és még így is kevesebbet adnak.. Nálunk nagyon elszálltak a fizetések az első hármas miatt javarészt gondolom, de azzal egyetértek, hogy sokáig nem lehet azt normálisan egyensúlyozni, hogy csillagászati fizetéseket is adunk, meg csillagászati összegekért igazolunk..
Válasz küldése