Sevilla-Barcelona számokban

ISMÉT NÉGYESEK A BARCÁNÁL

A tegnap esti dicsõséges gyõzelem után is értékelte a csapatok teljesítményét az El Mundo Deportivio katalán napilap, melynek osztályzatait most is megmutatjuk. A 0-4-es eredmény egyértelmûen látszik a jegyekben is, s örömmel lehet konstatálni, hogy ismét több négyes található a gránátvörös-kékek sorainál.

Az újságírók úgy tûnik nem nagyon értékelték a hazaiak elsõ félidei jó játékát, mivel összességében csak egy hármast kaptak Antonito révén. A többiek mind-mind egyesekkel és kettesekkel gazdagodtak. A cserejátékosok sem tudtak sokat hozzátenni a piros-fehérek játékához, így õk mindannyian egyest könyvelhettek el. A vendég katalánoknak ezzel szemben jókora dicséretet adott a lap a jegyei által, mivel kiváló osztályzatok születtek. Hárman is kiérdemelték a négyest, mely igen ritka dolog. Valdés az elsõ félidõben bemutatott két bravúrjával tett sokat a dicséretért, míg Ronaldinho és Eto’o góljai és gólpasszai révén kapta meg a négyest. Kettest csak Belletti és Xavi kapott, a többieknek a jónak számító hármas jutott. A Barcelonát erõteljesen támogató Turienzo Álvarez játékvezetõ egy kettessel megúszta gyenge produkcióját.

Sevilla FC-FC Barcelona: 0-4 (0-0)
Sevilla, Ramón Sánchez Pizjuán
45.000 nézõ
Turienzo Alvarez (2)

Sevilla FC: Esteban (2); Sergio Ramos (2), Aitor Ocio (1), Pablo Alfaro (1), David (1); Alves (2), Martí (1), Renato (2), Adriano (2); Baptista (1) és Antoñito (3)
Cserék: Navas (1) Ramos helyett (61′); Carlitos (1) Antoñito helyett (63′); Puerta (1) Aitor Ocio helyett (72′)
Vezetõedzõ: Joaquín Caparrós (2)

FC Barcelona: Valdés (4); Belletti (2), Puyol (3), Oleguer (3), Sylvinho (3); Deco (3), Márquez (3), Xavi (2); Giuly (3), Eto’o (4) és Ronaldinho (4)
Cserék: Albertini (3) Belletti helyett (46′); Iniesta (nem értékelhetõ) Giuly helyett (78′); Gerard (n.é.) Ronaldinho helyett(86′)
Vezetõedzõ: Frank Rijkaard (4)

Gólok: 0-1, Eto’o (48′); 0-2, Baptista, (öngól) (55′); 0-3, Ronaldinho (57′); 0-4, Giuly (73′)
Sárga lapok: Puyol (19′), Martí (39′) és Antoñito (89′)

Szabálytalanságok: 17-19
Szögletek: 2-5