Tovább él a bennmaradás esélye: 3-1

A Barça B együttese újabb győzelmet aratott, ezúttal a Cádiz ellen tudott győzni hazai pályán a múlt heti, Gijónban elért siker után, így a fiatalok életben tartották a reményt a bennmaradásra. García Pimienta edző fiai már a félidőben 3-0-ra vezettek, melyet a második félidőben csaknem meg is tartottak, ám végül a lefújás előtt kevéssel a vendégek szépíteni tudtak Álvaro révén.

A B csapat így a már kieső 19. helyet foglalja el 43 ponttal, és csak két pont választja el a már bennmaradást érő 18. helytől, ahol jelenleg a Cultural Leonesa gárdája áll. A 20. Córdoba  (jelenleg 42 ponttal rendelkezik) vasárnap este játszik élet-halál meccset a 15. Almeríával, utóbbinak 46 pontja van. Sűrű tehát még a mezőny, még két forduló van hátra, bármi lehetséges.

Barcelona – Cádiz: 3-1 ( 3-0 )
4.000 néző
Pérez Pallas

Barça B: Ortolá, Cucurella, R. Tarín, Rivera, Sarsanedas, Nahuel (M. Hongla, 85′), Marc Cardona (Marqués, 79′), Palencia, C. Pérez (Daniel Morer, 75′), Vitinho, David Costas.

Cádiz CF: Cifuentes, Carpio (Nico, 46′), Servando, Garrido (Abdullah, 14′), A. Perea, Barral, Álvaro, M. Mauro, Lucas, Alex, D. Romera (Eugeni, 23′).

Gólok: 1-0 Marc Cardona (16′); Marc Cardona (26′); 3-0 Nahuel (45′); 3-1 Álvaro (89′).