İlkay Gündoğan

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.22. 18:00:35

Peter írta:
2024.04.22. 12:41:38
gránit írta:
2024.04.22. 03:29:16
Felhívnám a figyelmet Gündogan ominózus nyilatkozatának egy pontjára.
(áthoztam ide)

Többen leragadtak a kiállítás témánál, holott a nyilatkozat csak a kronológiai sorrendet követte és a kiállítás után volt folytatása is a nyilatkozatnak.

Számomra kicsit tágabb dolgokra is felhívja a figyelmet ez a nyilatkozat ugyanúgy, mint az őszi nyilatkozata. Nekem "hiánypótlás" jellegűnek tűnik. Úgy gondolom, hogy ő sokmindent nagyon is jól lát, tapasztal ebben az öltözőben. A lehetőségei szerint vélhetően próbál ő a hétköznapokban is hozzájárulni a csapat fejlődéséhez a maga módján, de amikor felgyűlemlik benne, hogy sokminden "falra hányt borsó", akkor kijön belőle.

Pep féle öltözőből érkezett.....nála élesebben kevesen láthatják a különbséget.
(Cancelo és Ferran, de ők - szerintem - e tekintetben más karakterek)
Igen, pedig a nyilatkozatának ez a pontja érdekesebb, Azt, hogy Araújo mit csinált, mindenki látta, mindenki tudja. A másik téma érdekesebb, és hasznos is, hiszen a szurkolók ritkán nyerhetnek betekintést ilyen kulisszák mögé. Így most azért közelebb kerültünk a csapat állapotának megértéséhez.

Mint kiderült, nem arról van szó, hogy a csapat nem gyakorolja a védekezést. Nem is a gyakorlatokkal van baj, hiszen egy BL-győztes csapatkapitány szerint a csapat mindenre fel lett készítve. Mégis csődöt mondtak sokan védekezésben. Tehát nem arról van szó, hogy amúgy egy rendes felkészüléssel bennük lenne a potenciál, csak a stáb nem készítette fel a játékosokat. Felkészítette őket, csak egyesek ennyit tudnak, mint amennyit mutattak.

A most újra agyondicsért Koundé simán összehozta a negyedik bekapott gólt a visszavágón, vasárnap meg a harmadik bekapott gólban volt benne. Az átlövésekre való ki nem lépés emlegetése azért is fontos, mert pont nem egy emberen veri el a port (egyébként is végig többes számban beszélt), hanem egyértelművé teszi, hogy ez nem egyetlen emberen ment el. Vitinha átlövésénél de Jongra célozhatott, aki az odavágón is nagyon elfogódottan, gyámoltalanul ment oda az emberéhez. Az edző is benne van ebben, hogy domináns középpályás nélkül ki merészeltünk állni, a már az odavágón is bizonytalankodó, az ellenfélnek gólpasszt adó Araújót pedig végig középen hagyta, megvárva a végzetes hibát az uruguayitól.

Pont nem egy ember nyakába akarta varrni a kiesést, többes számban is beszélt, az átlövéseknél az ember fel nem vétele pont nem Araújo hibája volt. Elmondása szerint pedig a csapat megkapta a szükséges felkészítést, tehát nem arról van szó, hogy az edzői stáb végzett csapnivaló munkát az edzéseken. Megkapták a megfelelő felkészítést, csak egyesek védekezésben sajnos ennyit tudnak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.22. 12:41:38

gránit írta:
2024.04.22. 03:29:16
Felhívnám a figyelmet Gündogan ominózus nyilatkozatának egy pontjára.
(áthoztam ide)

Többen leragadtak a kiállítás témánál, holott a nyilatkozat csak a kronológiai sorrendet követte és a kiállítás után volt folytatása is a nyilatkozatnak.

Számomra kicsit tágabb dolgokra is felhívja a figyelmet ez a nyilatkozat ugyanúgy, mint az őszi nyilatkozata. Nekem "hiánypótlás" jellegűnek tűnik. Úgy gondolom, hogy ő sokmindent nagyon is jól lát, tapasztal ebben az öltözőben. A lehetőségei szerint vélhetően próbál ő a hétköznapokban is hozzájárulni a csapat fejlődéséhez a maga módján, de amikor felgyűlemlik benne, hogy sokminden "falra hányt borsó", akkor kijön belőle.

Pep féle öltözőből érkezett.....nála élesebben kevesen láthatják a különbséget.
(Cancelo és Ferran, de ők - szerintem - e tekintetben más karakterek)
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.04.20. 18:00:55

bence0330 írta:
2024.04.19. 10:56:08

Plusz ez már Araujo topik lenne, de ő 3 évig attól volt az egyik (szerintem konkrétan A) legjobb játékosunk, és a világ talán legjobb védője, hogy mindig a határon mozgott az agresszivitásával, de még épp a határ innenső oldalán. Egy ilyen játékosnak szerintem a legrosszabb dolog, ha elveszed az önbizalmát, és mondod, hogy ilyet többet ne csináljon, csak azért, mert egyszer egy szezonban túllőtt a célon, mert lehet több gólt kapunk belőle a pályafutása során, ha visszavesz.
Pont erről van szó, vegyük már észre, most is pont a határon volt. Baromira nem volt egy hatalmas fault, láttunk már ilyet elengedni, mert Barcola is nyilván dobta magát...
Gundogan is pont ennyit mondott, hogy egy ilyen meccsen (állásnál) inkább el kell engedni, nem kell a határon mozogni egy ilyen szituációban. Mégegyszer, +2nél, 30. percben.

Elmondta mi történt a meccsen, és hogy ez döntő momentum lett (amit a csapat adott nem a PSG hozott ki).
Ennyi nem több. Szerintem Araujo még abban a korban van hogy igenis fejlődhet, és fog is, fejben / döntéshozatalban. Ebből a szempontból nem baj ha ez ki van mondva, persze nem sajtón keresztül kell, de még egyszer Gundogan nem is oktatni akarta hanem elmondta kérdésre mi történt a meccsen. Ennyi, nem több. Baromira túl van ez fújva itt is meg a sajtóban is.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.20. 14:49:36

Tudom, ilyenkor nem az történik, hogy a focista keres egy újságírót, akinek kiöntheti a szívét, hanem kérdezik. Ugyanígy kérdezik Xavit is, bárkit, aki hajlandó válaszolni a néha értelmes, néha meg értelmetlen kérdésekre.
Egy ilyen meccs után pedig szinte az összes kérdés értelmetlen, nem lehet rájuk okosan reagálni pár perccel a lefújás után. Azért kíváncsi lennék ter Stegen véleményére, szerinte lett volna-e esélye védeni, ha Araujo nem állítja meg a gyereket, de ezt talán már soha nem tudjuk meg.

Mindegy, biztos vagyok benne, hogy Gündogan és Araujo rendezték a dolgot, holnap meccs lesz, hajrá!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.20. 12:20:24

Alapvetően feltettek neki egy kérdést, és válaszolt, nem magától állt ki ország-világ elé elmondani a frankót. Azért a két dolog kicsit más. Valószínűleg egy karrierrel a háta mögött már nem nagyon érdekli őt, hogy túlzottan cenzúrázza a válaszait (pláne még izzadtan, egy vesztes meccs után). Egyébként gyenge visszavágót játszott, ahogy Araújo is. Viszont mindkettejüknek itt a helye.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.20. 11:44:24

brazilfan írta:
2024.04.19. 11:21:13
Mennyivel jobb lenne ebben a topikban arról írni, hogy Gündogan remekül játszott, csodálatosan irányította a játékot, a pazar góljaival pedig továbblőtt minket a negyeddöntőbe. Sajnos nem játszott jól, és ezt elmondhatta volna, nem feltétlenül bő lére eresztve, két-három szó is elég lett volna.
Amúgy egyetértek az elvrendszereddel, ez a része nálam stimmt. Annyit tudnék hozzátenni, hogy Gündogan szándékai tuti jók voltak, nem parasztkodni akart, csak meggondolatlan volt a meccs után állapotában, és kimondta, ami a nyelvén volt. Illetve a játékához meg azt, hogy szerintem ez legkevésbé az ő hibája. Alighanem egész Európa legjobban kizsigerelt játékosa lehet a korához képest, én meglepődnék, ha lenne bárki, aki akár csak megközelítené őt 32 év felett a klubon kívül. Nem csoda, hogy csökkent a precizitása az elmúlt hetekben, fejben is lemarad néha már, és több technikai hibát is vét. Szerintem fejben és fizikálisan is teljesen elfáradt. Úgy március közepéig igáslóként húzta a csapatot teljesítményben is, és az csak a zsenijén múlt, hogy még hullán sem lóg ki lefelé, csak már felfelé sem. Ez a fáradtság talán közrejátszott a meggondolatlan nyilatkozatában is, persze lehet, hogy nem, és ő csak egy nagyon karakán, őszinte személy, amivel 1-2 alkalommal figyeletlenül túllépi a határt. De a múltkori is belátta a dolgot, meg most is, és korrigál, szerintem így teljesen rendben van, még akkor is, ha nyilván jobb lett volna, ha eleve elszámolt volna 10-ig, mielőtt kimondta a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.19. 11:21:13

Mennyivel jobb lenne ebben a topikban arról írni, hogy Gündogan remekül játszott, csodálatosan irányította a játékot, a pazar góljaival pedig továbblőtt minket a negyeddöntőbe. Sajnos nem játszott jól, és ezt elmondhatta volna, nem feltétlenül bő lére eresztve, két-három szó is elég lett volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 10:56:08

Nem ugyanaz, de mindkettő erős ok. És ahogy írtad is, tegnap is majdnem nullán tartottak egy jobb csapatot 60 perces emberhátrányban, legutóbb mi is alig gyömöszöltünk be 1 gólt emberelőnyben egy kiscsapat ellen jóval nagyobb tudáskülönbségnél. Sok esetben 10 emberrel egyenesen még kevesebb gólt kap a gyengébb csapat, mint amúgy kapna. A kihagyott nagy helyzet is jelenthet ugyanakkora hibát, ha amúgy beton a védekezés, ami nem volt. Én egyáltalán nem várom el, hogy bárki gyóntatószékbe üljön, hanem az ellenkezőjét, senki ne üljön oda. De ha már őszinteségi roham van, és rámutatunk egy másik hibájára nyíltan a médiában (ami nem kérdés hogy volt), mutassunk rá a sajátunkra is, ezt Gündogan nem tette meg, így nekem ez kettős mérce, szálka-gerenda, stb. De érdekelne továbbra is ilyen a mentális tenyészbika madridtól, ha bárki követi őket rendszeresebben.
Azzal egyetértek, hogy a hibákra rá kell mutatni, csak nem egyéni szinten, attól semmi nem lesz jobb. Privátban sem, legalábbis nem okolással, hanem konstruktívan. Nyíltan semmiképp. Csapatszinten tök okés nekem bármi, amit mond, és hasznos is lehet, én elkülöníteném így a dolgokat.
+ Oké hogy nem ugyanaz, de pont itt van egy kettős mérce ugye a védővel és a támadóval, ha a védő egyet hibázik, már adjuk el, a támadó meg bármennyit hibázik, ilyen savat legalábbis nem kap.
Plusz ez már Araujo topik lenne, de ő 3 évig attól volt az egyik (szerintem konkrétan A) legjobb játékosunk, és a világ talán legjobb védője, hogy mindig a határon mozgott az agresszivitásával, de még épp a határ innenső oldalán. Egy ilyen játékosnak szerintem a legrosszabb dolog, ha elveszed az önbizalmát, és mondod, hogy ilyet többet ne csináljon, csak azért, mert egyszer egy szezonban túllőtt a célon, mert lehet több gólt kapunk belőle a pályafutása során, ha visszavesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.19. 09:55:07

Nem ugyanaz kihagyni egy ziccert, meg kiállítatni magad.
A kihagyott ziccert lehet javítani, akár magad vagy más által, könnyedén.
A piros lapot nem tudod javítani, nincs javítási opcióra lehetőség akkor már.

Itt azért ha a kihagyott ziccerek/helyzetek (nálam Gündogan helyzete inkább lehetőség volt) száma alapján ítélkeznénk, vagy kellene beismerő vallomást tenni akkor Lewa, Raphinha, FT folyamatosan a gyóntatószékben ülne.


Gündogan kimondta, amit ki kellett mondani, nem volt túl polkorrekt amit mondott, de sajnos szembe kell néznie a klubnak, hogy mit okoz a folyamatos mellébeszélés, rózsaszín szemüvegben való játékosmegítélés.

Valaki mondta, ha ezt egy Koundé vagy Inigo csinálja, máglyán égetné el a sajtó, szurkolók mindenki. ARaujo is a burokban tartott játékosok egyike, és igen, hibázott, ezt neki el kell tudnia ismernie.

Semmi gond nincs ezzel, a hibától nálam nem lesz rosszabb játékos, de itt ez egy kapitális hiba volt, ami a kiesésünkhöz nagy arányban hozzájárult.
Persze pont tegnap volt ellenpélda, hogy nem törvényszerű kiesni kétgólos előnyről emberhátrányban ugye.
Pedig valakik azt írták, hogy lehetetlen volt emberhátrányban, és nincs is rá példa.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.19. 08:53:12

bence0330 írta:
2024.04.19. 03:22:57
Én már csak azért sem tudok tapsikolni amúgy erre az "őszinteségre" erkölcsi okokon túl, mert iszonyatos a kettősmérce. Gündogan interjújában sehol nem láttam, hogy "bocsánat, hogy kihagytam a ziccert, ezen ment el a meccs". Én nem hiányolom, csak ezt várják el sokan a másik topikban Araujotól.
Én nem várom el sem tőle, sem mástól, hogy ostorozza magát a hibái miatt. Csak annyit javasolnék neki, hogy a csapaton belül mondja el a kritikáit. Azóta sem tudtuk meg, hogy kik voltak azok, akik a Real-meccs után nem szomorkodtak a kellő mértékben; ehhez képest most előrelépés, hogy szerinte a védekező játékosok hibáztak, egyrészt Araujo, másrészt azok, akik nem léptek ki Vitinhára. Ezek csak részigazságok, de elfogadom, ha közvetlenül a meccs után elintézte ennyivel, mélyebb elemzésre ilyenkor nincs is mód. Csak ne a nyilvánosság előtt adja elő, vagy ha igen, akkor az önkritikával tompíthatná az élét. Két napja azt írtam itt, hogy szerintem Araujo egyetértene velem; bejött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 03:22:57

Én már csak azért sem tudok tapsikolni amúgy erre az "őszinteségre" erkölcsi okokon túl, mert iszonyatos a kettősmérce. Gündogan interjújában sehol nem láttam, hogy "bocsánat, hogy kihagytam a ziccert, ezen ment el a meccs". Én nem hiányolom, csak ezt várják el sokan a másik topikban Araujotól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3312
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.18. 10:16:04

Én imádom őt a pályán, de ezek a beszólások nyilatkozat közben is ugyanazt éreztetik velem, mint Xavi vergődései a padon, hogy nagyon szét vagyunk esve továbbra is, ez a bl tavasz úgy a visszavágó 30. percéig úgy tűnt hogy egy fellángolás, de aztán mint minden ilyen el is múlt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 02:11:37

Ha így használjuk, igen, probléma lesz. Gündogan folyamatosan minden meccsen végigtol 90 percet, nem kis mezőnymunkával, 33 évesen. Én őszintén csodálom, hogy még lépni tud, vagy hogy nem sérült le. Az elmúlt hetekben gyengült, nyilván, ez elég látványos. Xavi 1-2 játékossal sajna teljes ámokfutást csinált játékpercek terén, talán az övé a legdurvább, Lewy a 2. Kroos majdnem pontosan ugyanabban a korban alig játszott végig meccset az egész szezonban, sokszor csereként. Ha ennyit játszott volna, lépni nem tudna ő sem már. Ancelotti azt tudja kezelni, mi sajna nem.
Normálisan rotálva még mindig a világ egyik, ha nem a legjobbja a szorosan vett posztján, és szerintem 1-2 évig még marad is az elitben. Védekezésben lesz hiányossága, de ezt nem verném rá, ha játszik mögötte egy szűrő és egy jó védelem, ezzel semmi gond. Minden nem lehet az ő dolga, kicsit úgy használtuk idén, mintha az lenne, védekezzen, hozza ki a labdát, aztán gólpasszokat ls gólokat is hozzon. És hónapokig ezt csinálta. Más kérdés, hogy olyan edző kell, aki kicsit megkíméli. Busquets-el is sokkal kisebb gáz lett volna a végefelé, ha 30-60 perceket játszik váltakozva. Lewy ugyanez, megeszem a kalapom, ha feleennyi játékperc alatt nem lőtt volna majdnem ugyanennyi gólt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.18. 02:00:27

barca0417 írta:
2024.04.18. 00:16:14


Ezzel csak részben értek egyet.
Gündogan eddig sem a tempójarol volt híres, simán komoly szint ő még bárki ellen. Ahogy Cancelo is, rengeteg párharcot nyert meg Dembele ellen ami azért nem könnyű. De többször is tisztán szerelte. Csak hát ilynekor mindenkiben az az egy ütem lemaradás marad meg ami tizenegyest ért. Pedig ő szerintem a legjobb szélsővedők egyike jelenleg.
Lewa kapcsán egyet értek, ő kezd kevés lenni. Rengeteg a technikai hibája, rossz passza, egész szezonban, amivel sok helyzetet megakaszt.
Gondban leszünk jövőre ha ő marad a kezdő középccsatarunk..
Lewa azon kevés játékosok közé tartozik, akit mindigis, kb mióta először láttam, rühellem. Ez van.
Lehetne hasznos tagja a csapatnak, de a Barca nem arról híres, hogy a kis katonákat a saját képességeik szerint toljuk a pályára. Lewa mindigis egy-két dolgot tudott csak, hasznos tagja volt egy jólműködő gépnek. Se több, se kevesebb.
Erre rájön, hogy a Bayern már nem bízott benne, azt mondták, hogy nem fognak vele 4 éves szerződést aláírni, mert annyi szerintük nincs benne.
Persze szerintünk meg volt.

Most igazán látszik rajta a kor is.
Cancelo szerintem is elit szint most is, de igaz, hogy nála a váltás gyorsan fog eljönni. Ha csak egy kicsit veszít a sebsségéből akkor minden meccsre fog jutni két lemaradása. Mondjuk kérdés, hogy hol fog játszani, ez kinek lesz a problémája...
Gündoganon is igenmis meglátszik a kor, de igazad van, hogy sosem a gyorsasága volt a fő erénye. De most is látszik(nagyon komoly terhelés alatt), hogy hetek óta egyre rosszabb a labdakezelése is... Most a fél fórum FDJ-t szidja, de szerintem Gündogan nagyobb probléma lesz szép lassan. Ugyanaz lesz, mint Businál, csak más poszton: hogy mindig lesz a játékának olyan része, amire csettintünk és ömlengünk, hogy mennyire jó, miközben jönnek a kritikus hibák is. És nagyon nehéz azt elfogadni edzőnek és szurkolónak is, hogy van egy pont, ahol jobban járunk egy szerényebb képességű, de stabil játékossal, mint a sztárral, aki nem tud már egyenletes teljesítményt nyújtani.
Busi éveken keresztül mentett és vesztett is el nekünk meccseket folyamatosan, miközben a jövőt is nehéz volt mellette építeni. Minden erénye mellett is, jóval előbb meg kellett volna válni tőle. Ne legyen így, de szerintem Gündogannal is ez lesz.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2024.04.18. 00:16:14

bunga írta:
2024.04.17. 11:06:00
Kétségtelen, hogy ő is, Lewa is, Cancelo is tud még focizni. De tegnap az is látszott, hogy a PSG tempóját nem tudják felvenni. Ami a bajnokságban talán elég, az a BL-ben nem. Meglátjuk, hogy az új edző hogyan gondolkodik majd erről.
Ezzel csak részben értek egyet.
Gündogan eddig sem a tempójarol volt híres, simán komoly szint ő még bárki ellen. Ahogy Cancelo is, rengeteg párharcot nyert meg Dembele ellen ami azért nem könnyű. De többször is tisztán szerelte. Csak hát ilynekor mindenkiben az az egy ütem lemaradás marad meg ami tizenegyest ért. Pedig ő szerintem a legjobb szélsővedők egyike jelenleg.
Lewa kapcsán egyet értek, ő kezd kevés lenni. Rengeteg a technikai hibája, rossz passza, egész szezonban, amivel sok helyzetet megakaszt.
Gondban leszünk jövőre ha ő marad a kezdő középccsatarunk..
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.17. 22:39:30

brazilfan írta:
2024.04.17. 21:28:57
Okos ember nem az újságíróknak kezd el panaszkodni (akár a Real elleni meccs után, akár most), hanem az öltözőben, a társaival osztja meg az észrevételeit.
Szerintem meg végre valaki megmondja az igazságot és nem a barca szívvel jön meg a "majd mindent megnyerünk meglássátok" mert ezzel tele a padlás. Gündogan a létező összes meccsen rendelkezésre állt, tapasztalt bajnok, gondolkodjanak el a mondandóján a csikók, akik bl döntőt meg bajnoki címekről csak álmodoznak.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.17. 21:55:23

Okos ember nem állíttatja ki magát két gólos előnyben...

Nem tudhatjuk mit mondott az öltözőben, de azért nem véletlen volt a duplázó City kapitánya. Valószínűleg ott is elmondta a véleményét, de ne csináljon úgy már senki, mintha nem magunkat vertük volna meg a "top védő" és az idegileg legyengült edzővel az élen.
Puyol egész felnőtt karrierje alatt kapott annyi pirosat, mint Araujo egy év alatt. Aki kapitány akar lenni, annak példát kell mutatni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.17. 21:28:57

Okos ember nem az újságíróknak kezd el panaszkodni (akár a Real elleni meccs után, akár most), hanem az öltözőben, a társaival osztja meg az észrevételeit.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.17. 20:49:55

brazilfan írta:
2024.04.17. 20:13:01
A hibát nem általánosságban a csapat követte el, hanem egy konkrét játékos. Szerintem Araujo egyetértene velem. Gündogan nyilatkozatának ez a része nincs rendben.
Fel kell nőni és nem marhaságot (MEGINT) csinálni a szezon legfontosabb meccsén a 3. számú kapitánynak. Nem Cubarsi és nem Yamal követte el a 17. felnőtt meccsén, hanem a prime korban és állapotban lévő Araujo. Egy éven belül eljátszotta ugyanezt a Real ellen is, az is 4-1 lett, meg előző szezonban a Valencia ellen, pepitában.

Gündogan kimondja, amit szükséges. Aki jobban figyel az egész szezonban vannak kiszólások tőle is, Lewytől is. Olyanok, akik mindent megnyertek és látták mi kell pl egy BL győzelemhez még a PC korszak nyilatkozataihoz képest is jelzik, hogy nincs minden rendben. És nem fogják a 19 fős keretre, bíróra, fűhosszára, szemerkélő esőre akármire a gondokat.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 20:30:46

Én nagyon bírom benne, hogy megmondja kerekperec a tutit önmagával és a csapattal kapcsolatban is. Annyira szánalmasak már ezek standard Barca szólamok. Nem játékost hibáztat, csak nyiltan elmondja a véleményét egy-egy szituációról. Ezek a hibák sajnos előfordulnak. Én találok benne semmi személyeskedést.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.17. 20:13:01

gy írta:
2024.04.17. 20:01:38
nem felelőst nevezett meg, hanem a hibát.
A hibát nem általánosságban a csapat követte el, hanem egy konkrét játékos. Szerintem Araujo egyetértene velem. Gündogan nyilatkozatának ez a része nincs rendben.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.04.17. 20:01:38

brazilfan írta:
2024.04.17. 18:50:37
Nem értem Gündogant, valamiért hajlamos a társakat okolni a vereségek után. Ugyanakkor a párizsi odavágó után egyetlen szót sem írt arról, hogy Araujo volt a csapat egyik legjobbja, nagyon jól védekezett. Ha a 3-2-es győzelmet csapatként értük el, akkor a mostani vereséget is csapatként érdemeltük meg. És ha szóvá teszi Araujo kiállítását, akkor a saját kapufáját is megemlíthetné, meg az eladott labdáit stb.
Mellesleg szerintem buktatták, 11-est kellett volna adni érte, a magyar bíró tök következetlen volt.
Nem mondanám, hogy Araujot hibáztatja, elmondta hogy ez egy hiba volt, ilyenkor el kell engedni az embert. Ez ebben a formában igaz, és ezen ment el jelentős részben, ennyi.

Nem tudom miért baj ha kimondjuk a nyilvánvalót, nem felelőst nevezett meg, hanem a hibát.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.17. 19:49:59

LG írta:
2024.04.17. 19:18:04
Nem gondolom, hogy ő ezzel magáról akarja elhárítani a felelőséget. De ő az egyetlen, aki kritikus, és megemlíti a hibákat
Az őszi Real elleni meccs után is azt írtam, hogy a kritikus észrevételeinek egy részét nem kellene az újságírókkal megosztania. Most pláne így gondolom. Ezzel sem Araujónak, sem a csapatnak, sem a szurkolóknak nem segített.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.17. 19:30:12

Nyilatkozatai eddig is a helyén voltak, most is ott vannak, fejben a legprofibb játékosunknak tűnik.
Az általa elmaradtnak vélt büntető? Fordított esetben nem hiszem, hogy ugyanígy gondolná.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21166
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 19:18:04

brazilfan írta:
2024.04.17. 18:50:37
Nem értem Gündogant, valamiért hajlamos a társakat okolni a vereségek után. Ugyanakkor a párizsi odavágó után egyetlen szót sem írt arról, hogy Araujo volt a csapat egyik legjobbja, nagyon jól védekezett. Ha a 3-2-es győzelmet csapatként értük el, akkor a mostani vereséget is csapatként érdemeltük meg. És ha szóvá teszi Araujo kiállítását, akkor a saját kapufáját is megemlíthetné, meg az eladott labdáit stb.
Mellesleg szerintem buktatták, 11-est kellett volna adni érte, a magyar bíró tök következetlen volt.
Nem gondolom, hogy ő ezzel magáról akarja elhárítani a felelőséget. De ő az egyetlen, aki kritikus, és megemlíti a hibákat, nem pedig azt szajkózza, hogy igazából tök jók voltunk, csak hát megint nem volt szerencsénk, meg a bíró ellenünk fújt, stb. Szerintem az előbbi hozzáállás, ami előrevisz, nem az utóbbi. Még itt a fórumon is néhányan szinte ünnepelnek, mert az első meccsen jók voltunk, illetve a másodikon is 29. percig. Ne már... #-o
Válasz küldése