Vitor Roque

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.01. 10:44:44

FcBarcelona1 írta:
2024.04.01. 10:16:35
Nem is írtam semmit Lewy, Gündogan, Yamal kapcsán, mert a rideg tények, hogy ha nincsenek a pályán még gyengébb a csapat. Elfogadom, hogy túljátszatjuk őket, mert nincs más lehetőség és nem zavar ha 1-1 meccsen gyengék, mert összességében meg jól játszanak. Na ezért klasszis Gündogan. Volt eddig 35 frankó és 5 gyenge meccse.
Lewyt eladnám a nyáron, de inkább megelőzendő azt a szezont, amikorra már nála is a minőség jóval az elvárt alá kerül. Nem tudom ez mikor lesz, én kb a következő szezonra tippelek.

Most azt nem tudom honnan veszed, hogy én egyetértettem akár Depay, akár Auba, akár Fati távozásával. Előbbi kettő ingyen jött és hasznos volt, szerintem utóbbit is lehetett volna okosan használni. (nem így)

Felix meg nem teszi oda magát, ami számomra elfogadhatatlan. Persze vannak meccsek, ahol gól lő, vagy gólpasszt ad, de többnyire nem csinál semmit! Ez egy ennyire szűkös lehetőségekkel rendelkező csapatnál nálam KO kritérium. Amúgy nem minimál pénzt keres, mindenki elismerte, hogy még októberben 10-szeresére emelték a fizetését, szóval olyan 4 millió a bére, ezt a szegény ember Felixe magyarázatot nem tudom értelmezni.
Az meg aki "nem bírja fejben" ugyanannyira nem jó ide, mintha fizikálisan nem bírná, az ugyanúgy a feladat része. De ő pont fordítottja Gündogannak. Vannak lenyűgöző megoldásai és jól játszik minden 4. meccsen, a többin meg a leggyengébb.
Raphinha és Ferran legalább nem a leggyengébbek a csapatban azokon a napokon, ha nem megy nekik.
Egyébként pont azért vannak egyesek túljátszatva (Mondjuk Gündogan, vagy Yamal), mert másokra nem lehet számítani, hogy fixen hoznak egy elfogadható szintet.

De te meg Messinhot írtad milyen jó lenne ide. Teoretikusan kérdem, mert szerintem nem lesz rá pénz, hogy kinek a helyén képzeled? Vagy kiket árusítunk ki, hogy Felix is legyen, meg Messinho is?

Vissza Roque esetére. 3 teljes hónapja "építjük" fizikálisan és még mindig csak 5-8-15 percekre lehet betenni? (mintha tavaly ilyenkor lennénk és Fati nevét írnám)
Ezért mindegy hány milliót fizettünk, nem érte meg. Vagy nyáron kellett volna hozni, vagy kölcsön kellett volna adni erősödni.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.01. 10:16:35

Troym írta:
2024.03.31. 19:19:29
Felixbe meg szerelmes Laporta, úgyhogy gondolom bármit felaldozunk, hogy még egy szezont itt alibizzen.
Nagyon be van neked akadva ez a Felix lemez. Reálisan nézve nem egy klasszis játékos. Ingyen érkezett, minimális a keresete. 10+ pontot hoztak a góljai és a gólpasszai a ligában, itt sem tartanánk, ha mondjuk Abde vagy egy sérült Fati marad. A BL-ben továbbjutást és csoportelsőséget ért a gólja.
Örülnék, ha Aubameyang vagy Depay indulna bal szélről, vagy a rotációban lennének, de ők nem kellettek.
Roque helyett is jobb lett volna Grimaldo bal szélre, vagy Thuram előre, mindkettő ingyen, de ők sem kellettek.
Roque egyébként évente 5 milliós részletekben érkezett, + 10 milliós regisztrációs díjjal (Dél Amerikából ennyi, ügynöke nyilatkozta a héten).
Mindenki szívesebben látná Messit vagy Haalandot, Kvarat, Leaot, Salaht, Osimhent, Lautarot, de ez kivitelezhetetlen. Abdeval, sérülékeny Fatival, még a BL indulás is veszélyben lenne.
Nem a játékosok tehetnek arról, ha 35 évesen folyamatosan 90 perceket játszanak, vagy 2 EB selejtező után sem fér be Roque a kezdőbe. Élő topicban is írtad, ha lecseréljük Lewyt, Gündogant, Yamalt, egy középcsapat leszünk, közben a leggyengébb értékeléseket kapták, amiről ismétlem, nem ők tehetnek, ha túl vannak játszatva. Felix, vagy Raphinha sem tehet róla, ha jó szereplés után cserék, lecserélik őket, össze vissza játszanak, amíg mások 0 teljesítménnyel végig szenvednek minden egyes meccset. Eleve nem túl erősek fejben, pláne, ha erre még rá is segítenek.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.01. 07:29:48

vidra írta:
2024.03.31. 23:13:17
Azért szeremes Laporta Felix-be, mert kasszis, mint ahogy amúgy Raphinha is, csak r*hadtul inkonzisztens hosszú távon nézve a teljesítményük. Vitor Roque meg még náluk is nagyobb kérdés.
Egy mondaton belül cáfolod önmagad.
Egy klasszis attól klasszis, hogy fejben is az, magyarán képes zsinórban nemcsak 1, hanem 5-10-20 meccsen is kiemelkedő teljesítményt nyújtani.
Na Felix ilyet életében nem csinált.
Van magas szintű technikai tudása? Van. Bírja fejben? Nem. Vezér a csapatban? Nem.
Egy jó cseltől, vagy havi 1-2 gólpassztól/ góltól szerintem nem klasszis valaki, annál a mai világban sokkal több kell. (6 bajnoki gólja és 3 gólpassza van 23 meccsen, 7 hónapja van itt, szóval nagyot nem túloztam)

Viszont alapvetően nem értem, ha mindenki ekkora szuperklasszis elöl (szerintem nem az), akkor minek is kellett Roque 50-60 millióért? Igen tudom jön a megjegyzés, hogy most 30-40 millió volt, de 55 milliót mindenképp ki fogunk fizetni.

Persze Roque ki tudja milyen karriert fut be, de ha a padon ül és kap 5-8-10 percet, akkor nem is nagyon derül ki. Nekem a Fati tavalyi témára hajaz az egész. Ő is kb ennyi játékpercet kapott meccsenként és mindenki így meg úgy csalódott, hogy nem vitte a hátán a csapatot, vagy hogy kedvetlen, nem jó a testbeszéde, kihagyta az egy szem gólhelyzetét stb.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.03.31. 23:13:17

Azért szeremes Laporta Felix-be, mert kasszis, mint ahogy amúgy Raphinha is, csak r*hadtul inkonzisztens hosszú távon nézve a teljesítményük. Vitor Roque meg még náluk is nagyobb kérdés.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.31. 19:19:29

Ferran visszatérése szerintem tovább minimalizálja a perceit, nyáron meg mehet kölcsön, ha marad Xavi és Felix. Lewy kb ugyanennyit lesz használva következő szezonban is, gondolom Yamal még többet, ott van még Raphinha, FT, Felixbe meg szerelmes Laporta, úgyhogy gondolom bármit felaldozunk, hogy még egy szezont itt alibizzen. ( Tudom adott tegnap egy gólpasszt, de nem egy meccs alapján mondok véleményt, hanem 40 alapján)
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.31. 18:17:39

Kicsit off lesz, de szerintem a sok beinduló csatár mellé pont jól tud állni egy olyan, aki visszalép és megtartja, illetve megjátssza a labdákat. Ez amúgy akár jól is állhatna Lewynek, de amúgy messze nem olyan hatékony benne, mint szeretnénk.

Roque teljesen más játékstílus, ilyenkor máshonnan kell megszerezni azt az embert, akit meg lehet játszani a féltérben. Mindazonáltal én nagyon szoktam szeretni a dinamikus csatárokat, ezért remélem, hogy erre talál majd megoldást Xavi papa, mert a brazil tényleg jól mozog, egyre dinamikusabb - ami amúgy visszalépéseknél is működhet. Emlékezzünk, hogy mennyi ideig játszott Messi ilyesmi pozícióban, ahol ő visszalépett és nem sziklaként maradt a helyén.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 14:00:12

Szegény egy már visszaállt, ambíció nélküli Barcába érkezett, de futott, mint a mérgezett egér. A lengyel eltiltásával én a Cadiz ellen megnézném kezdőként, addig még lesz két hete kicsit tovább építkezni, max ha nem bírja, le lehet hozni félidőben. Bár gondolom Ferrán lesz a helyettes.

Az ő és Raphinha beindulásait nézegetve egyre inkább érzem a támadójátékunkban nagyobb féknek Lewyt, mint amennyivel a góljaival kompenzál, aki erre teljesen képtelen. Nagyon fontos lenne egy center, akit ki lehet ugratni, meg aki bepasszolt labdáknál is agresszívabban támadja a labdát, és előzi meg a védőjét, szerintem ez az ő fő specialitása.

De azzal egyetértek, hogy Xavi eddig nem kezdette, érződik, hogy nincs ezen a szinten fittségben, brazil liga+több hónapos sérülés után nem csoda.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.25. 11:16:41

Véleményem szerint még nyers lehet a srác taktikailag (plusz ilyenkor az erőnlét is mindig kérdés szokott lenni), és bele kell jönnie az európai fociba, ezért nem játszik sokat. A kaput érzi, az egyértelmű, és a termetéhez képest nagyon erős. Engem ez a stramm fizikum Agüerora emlékeztet.

Pedagógiailag meg csont nélkül nem lehet bedobni a kezdőbe így, hogy Brazíliából jött viszonylag noname játékos, mert akkor elszállna magától gyorsan. Küzdjön kicsit a helyéért, akkor majd jobban meg is fogja becsülni azt. Lewából meg 1-2 évet még ki lehet így préselni, hogy jött egy épkézláb versenytárs. Ter Stegen is akkor lépett szintet először, amikor Cillessen letette nálunk a névjegyét a Copában.

Közép-hosszabb távon meg fogja majd kapni a lehetőséget szerintem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.23. 16:54:55

brazilfan írta:
2024.03.23. 12:33:20
bence0330 írta:
2024.03.23. 00:56:06
Persze, hogy én milyennek látom az arcát, nyilván nagyon szubjektív.
Igen, az. Még annál is szubjektívebb. És nem is annyira azt furcsállom, hogy Roque (szerintem tök átlagos) arckifejezéséből hová jutsz el a következtetéseidben, hanem inkább azt, hogy ennyire dilettánsnak tartod a stábot. Hogy ők nem tudják, hogy hogyan kell felépíteni valakit, akit egyértelműen a jövő emberének hoztunk ide.
A nagyon szubjektívnél nem szubjektívebb. :D És valamit félreértettél, ebből sehová nem jutottam, feltételezem, ha egy 19 éves srác 10 perceket kap szigorúan poszton kívül, akkor nem érzi jól magát. Szerintem ez elég valid gondolat. Nem biztos, hogy igaz, de van benne ráció. Nem pedig megláttam az arcát, és egy óriási spirál végén eljutottam a gyíkemberekig.

Miért kéne dilettánsnak néznem bárkit? Ezt abszolút nem értem. Laportát nagyon jónak tartom összességében, Xavit meg elég jónak. Az emberek hibáznak.Tőlem mehet az a narratíva, hogy mindenki mindent tökéletesen csinál, de a Barca jelenlegi helyzete ezt nem igazolja (amiben igen, abban azonnal el is ismerem, egekig dicsértem Xavit és Laportát mostanság rengeteg dolga miatt). De akkor a fórumot is szüntessük meg, mert a véleményalkotásnak, vagy kritikának nincs is értelme. Ha Xavi és Laporta, vagy épp az elődjeik sosem hibáztak volna, akkor oké. De mindenki hibázik. Ők is. (Meg én is, de ez evidens és nem ez a téma.) Senkit nem kell dilettánsnak gondolni, hogy kritizáljunk valamit egy döntésével kapcsolatban. Sokszor ők maguk is beismerik, Xavi többször is tett már ilyet (Depay, elhibázott taktika, fiatalok túljátszatása...) sokszor a sors igazolja. Ha ő elismeri, én nem vélhetem úgy, hogy hibázhat? Alaptalan, hogy rossz döntést hozva hoztak ide valakit? Most mindegy, hogy Laportáék vagy Xavi. (Romeu, Alonso...) SR hosszabbítása, aki évi 3-4 meccsért foglalja a keretet jó döntés volt az edző részéről? De maradjunk jó játékosok beépítésénél: Kessié, akit egyszer sem próbált ki a saját posztján, és húzta le az értékét közel nullára egy 50 milliós bajnokcsapat húzóemberénéi, annak alapján nem lehet azt gondolni, hogy elkövethet hasonló hibát, legalább rövidtávon? Fiatalok beépítésénél nem követtünk el az elmúlt években végzetes hibákat? (Igaz, inkább az ellenkező oldalon). Mindent jól csináltunk Pedriékkel? Az jó volt, mikor Yamal a Napoli meccseket végigjátszotta a térdére támaszkodva egy hasznos megmozdulás nélkül, mert futni nem volt már ereje, nemhogy átvenni a labdát? Már sokat hibáztak, hibázni fognak ezután is. És ez rendben is van. Ettől még nem lesz igazam feltétlen, lehet, hogy most mindent ideálisan csinálnak, de a kritika jogát fenntartom.

Ez az egyik, de ez eleve irreleváns. Ugyanis ha megnézed, alapvetően nem a beépítés módját kritizáltam, illetve azt csak enyhén, és ott sem igazán a mértékét. Abban tényleg csak az zavar, hogy Lewy még 3-0-nál is lecserélhetetlen, hogy szerencsétlen még véletlenül se tudjon a saját posztján játszani 2 hónap alatt legalább 1 db percet. Lewy rotációjának hoztuk, ez zengett mindenhonnan, Xavi szájából is. De ez még mindig a legkisebb gondom.
Azt kritizáltam, hogy így felesleges volt hirtelen előrehozni az egészet a szűk keret miatt az érkezését, amikor egy jelenben is jó, hasznos, legalább kiegészítő játékost be tudtunk volna tuszakolni a megnyílt keretbe. Hoztunk valakit, aki majd jó lesz (nem kérdés), de most nem volt segítség.
Aztán lehet, hogy tévedek, áprilisra beérik a srác és miatta megyünk tovább a BL-ben, legyen így, de egyelőre számomra igenis rossz döntésnek tűnik, hogy ő foglalta el az egyetlen lehetséges érkező helyét. És ezt kritizáltam, nem azt, hogy Xavi nem kezdeti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.23. 12:33:20

bence0330 írta:
2024.03.23. 00:56:06
Persze, hogy én milyennek látom az arcát, nyilván nagyon szubjektív.
Igen, az. Még annál is szubjektívebb. És nem is annyira azt furcsállom, hogy Roque (szerintem tök átlagos) arckifejezéséből hová jutsz el a következtetéseidben, hanem inkább azt, hogy ennyire dilettánsnak tartod a stábot. Hogy ők nem tudják, hogy hogyan kell felépíteni valakit, akit egyértelműen a jövő emberének hoztunk ide.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.23. 00:56:06

Persze, hogy én milyennek látom az arcát, nyilván nagyon szubjektív. :D De elég sötétnek. A kamera sem véletlenül veszi elő rendre a meccsek utolsó harmadában, szerintem ott is így érzik.

Persze, sok érvet el tudok fogadni többektől, senki nem is reklamálja, hogy kezdő legyen, ahhoz szerintem sincs meg a fizikuma. Az utolsó bekezdésed nálam a fő gond. Lewy most épp bomba, de ettől még le lehet hozni 3-0-nál, és pont ezzel lehetne potenciálisan elkerülni egy újabb formahanyatlást, ami volt ősz végén. Roquénak is jót tenne, ha a posztján 15-20 percezhetne néha. Meggyőző volt gólokkal, és mozgással is. Persze ettől még mehetne néha baloson is, amikor úgy van. De még mindig úgy gondolom, hogy jobban jártunk volna egy csere középpályással az üres helyre, Roquét még tolni brazilban (vagy kölcsönben a Ligában), mint ezzel, mert így érzem feleslegesnek a dolgot a helyzetünkben. Ha ezt a City csinálta volna végtelen kerettel, senki egy szót sem szól, szokja a ligát címszó alatt.

Plusz két támadós rendszerre is lehetne váltani a végén, előnyben, ha Lewy mindenképp ott marad minden meccsen. 4-4-2, 3-5-2, amire épp jobb az állományunk. Ancelotti azt simán húzná meg, Pep azonnal csinált helyet Alvareznek még Haaland mellett is. Sok lehetőség lenne.

Én a srác önbizalmát féltem a legjobban jelenleg, a mi ki nem használt megüresedésünk sajnálata mellett. Azt nem kétlem, hogy remek center lesz, csak most úgy érzem, hogy ez nálunk jóval tovább fog tartani, mint tarthatna.

Henry abszolút szélső skillekkel rendelkező játékos. Roque nem az, ő egy kaput agresszíven, hirtelen támadó center, aki épp meg tud csinálni 1-1 cselt, de a sebessége sincs meg hozzá. Amikor viszont a röviden kell kibújni egy védő előtt, gyilkos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.23. 00:19:20

Bence, ez a megsértődés szerintem rendkívül erős spekuláció és kivetítés (kvázi ahogy írtad is), lényegesen több dolog lehet a háttérben. Anno megjegyeztem, hogy elég darabos a mozgása, de legutóbb, amikor beállt, már igencsak jól mozgott, sokkal dinamikusabb volt.

Az én 2 centem az, hogy a srác borzasztó fizikummal érkezett ide a ligához mérten egy olyan szakaszában a szezonban, amikor nem lehet 100%-ig ezeket felépíteni. Nem játszik rosszul, de egy nem megfelelő erőnlét kiváló indok arra, hogy keveset játsszon. Ha úgy vesszük, 3 hónap az kicsit több, mint egy off season.

Ha azt kérdezzük, miért volt értelme elhozni így, akkor egyértelmű válasz lehet az, hogy potenciális sérülések esetén legyen B terv, illetve előbb tudjon beilleszkedni és ne 0-ról kezdje a nyarat itt. Ráadásul ha jól emlékszem a brazil bajnokság nem akkor ér véget, mint a spanyol, ergo normálisan tud majd a csapattal együtt pihenni.

Az jobb kérdés, hogy miért nem centerként próbálkozunk vele, és valahol én sem értem - mint ahogy anno Messi folyamatos játszatását sem értettem 4-0-áknál. De hadd emlékeztesselek itt egy Thierry Henry nevű játékosra, aki szintén nem bal szélsőként volt sikeres korábban, mégis kulcsszerepe volt az akkori csapat sikereiben. Nem hiszem, hogy Roque első sorban bal oldalon fog játszani, de benne van a pakliban, hogy akarnánk majd őt később ott használni. A taktikai mélység hosszú távon roppantul hasznos, egy játékos gondolkodásmódjában is, ha több helyen vetik be.

Még mindig egy tanulószezon neki, teljesen fölösleges sok percet várni tőle egyelőre.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.22. 22:39:08

tudva levo volt, hogy NEM kezdonek hoztuk ide

de remeljuk idovel az lesz
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 22:23:46

Troym írta:
2024.03.22. 21:57:59
3 hónap alatt 200 percet játszott 19 évesen brazil felnőttválogatottban bemutatkozott játékostól.
Az kicsit több, mint 2 meccs. Távozása előtt Puig játszott ennyit.
És ennek a tizedét kb center poszton. Ha mindegyik meccsünk 1-0 lett volna, azt mondom, oké, értem, de 3 fölényes győzelmünk is volt közben, egyikben sem jöhetett be.

És kb ennyi percet kapott ezidő alatt Guiu is, csak ő mindig a posztján, és még kezdhetett is egyszer. Akit én nagy tehetségnek tartok, csak akkor meg Roque érkezésének meggyorsítása pláne szükségtelen volt, ha két fiatal osztozik a lengyel mögötti eleve nullához konvergáló játékpercen. És ő jövőre is itt lesz, és ki tudja, valaha le lesz-e akkor is cserélve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 21:57:59

andras953 írta:
2024.03.22. 20:51:06
Ugyanez igaz Guiura, Fortra stb is
De ők ketten "visszajátszanak" u19-be és B-be, így nem csak az a 2-5 perc, amit pályán töltenek. Guiu esetén szerintem nyáron kölcsönadjuk és kb ezzel le is zárul a karrierje nálunk, Fort gondolom marad még egy szezont, mert kb mindenhol bevethető hátul.
Chino írta:
2024.03.22. 21:44:45
A srác még alig érkezett meg 3 hónapja, de kb. mintha már szezonok óta itt lenne és padozna.
3 hónap alatt 200 percet játszott 19 évesen brazil felnőttválogatottban bemutatkozott játékostól.
Az kicsit több, mint 2 meccs. Távozása előtt Puig játszott ennyit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 21:47:16

Chino írta:
2024.03.22. 21:44:45
A srác még alig érkezett meg 3 hónapja, de kb. mintha már szezonok óta itt lenne és padozna.
De ez okés lenne, ha lenne keretünk. Szerintem senki nem kérdőjelezi meg, hogy Roque remek igazolás lehet, meg kellett húzni, még ha kis kockázat is van benne, hosszútávon rendben lesz. Csak egy 19 fős keretnél ha előrehozzák gyorsan az érkezését, és ő tölti ki az egyetlen felszabaduló helyet, akkor egészen más szemmel nézi az embert, mert most nagyon a jelenben kellett volna gondolkodnunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.22. 21:44:45

Troym írta:
2024.03.22. 09:46:10
Nem Roque személye a gondom, hanem hogy a vezetés képtelen összefüggésekben gondolkodni. (Miért is lepődök meg ezen...)
Roque egy nagyon tehetséges srác, szerintem még akár nagyon sokra is viheti. A gond, hogy akkor fejlődik valaki, HA JÁTSZIK. A padon és a lelátón nem fog fejlődni. Nem érdekel mekkora lepkefing ligából érkezik, ha benne látjuk a jövőt, akkor játsszon minden meccsen 10-25 percet és tanulja ki a posztját, ha nem benne látjuk, akkor ne vegyük meg.

Szerintem lenne itt jövője, de ahhoz ez a mennyiségű játékperc nem elég. Ha ezt így folytatják az edzők, akkor a srác 21-22 évesen még az ígéret szintjén lesz.
A srác még alig érkezett meg 3 hónapja, de kb. mintha már szezonok óta itt lenne és padozna.
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.22. 20:51:06

Troym írta:
2024.03.22. 09:46:10
Nem Roque személye a gondom, hanem hogy a vezetés képtelen összefüggésekben gondolkodni. (Miért is lepődök meg ezen...)
Roque egy nagyon tehetséges srác, szerintem még akár nagyon sokra is viheti. A gond, hogy akkor fejlődik valaki, HA JÁTSZIK. A padon és a lelátón nem fog fejlődni. Nem érdekel mekkora lepkefing ligából érkezik, ha benne látjuk a jövőt, akkor játsszon minden meccsen 10-25 percet és tanulja ki a posztját, ha nem benne látjuk, akkor ne vegyük meg.

Szerintem lenne itt jövője, de ahhoz ez a mennyiségű játékperc nem elég. Ha ezt így folytatják az edzők, akkor a srác 21-22 évesen még az ígéret szintjén lesz.
Ugyanez igaz Guiura, Fortra stb is
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 20:14:21

brazilfan írta:
2024.03.22. 16:23:29
bence0330 írta:
2024.03.22. 09:40:58
19 évesen amúgy nem sok embernek van türelme hosszútávon ehhez, főleg, ha mellette ígéretes is volt a pályán, nagyon az egekben lehet az ingerültsége, némileg jogos igazságérzet miatt. Ha én gólokkal szállnék be, és jó játékkal, nem nagyon érteném, milyen jogon jegeltek le nullára utána.
Láttad valamilyen jelét az ingerültségének? Csapkodott, duzzogott, rálegyintett Xavira? Én semmi ilyet nem vettem észre.
Neeeem, semmi ilyen jellegűt, de hát ez nem ettől függ, a csapkodás már viselkedésbeli probléma/különbség. Nyilván csak magamból kiindulva tudok empatizálni, én nem érteném a szitut. De sötét arcot vág nagyon, amikor a kamera rajta van a 70-75. percben, és megint nem cserélték be. Depayéra emlékeztet, amikor hetekig ücsörgött ott percekig egészségesen, közben ráadásul Ferrán akkor már azt sem tudta, merre van a kapu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.22. 16:23:29

bence0330 írta:
2024.03.22. 09:40:58
19 évesen amúgy nem sok embernek van türelme hosszútávon ehhez, főleg, ha mellette ígéretes is volt a pályán, nagyon az egekben lehet az ingerültsége, némileg jogos igazságérzet miatt. Ha én gólokkal szállnék be, és jó játékkal, nem nagyon érteném, milyen jogon jegeltek le nullára utána.
Láttad valamilyen jelét az ingerültségének? Csapkodott, duzzogott, rálegyintett Xavira? Én semmi ilyet nem vettem észre.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.22. 10:46:39

ha vigyazunk egy sracra es fokozatosan kap par percet, akkor az a baj, ha minden meccset vegigjatszik, akkor az a baj

Xavi megmondta, hogy verseny van minden poziciora es a legjobb formaban levo jatszik, amit o lat es eleg sokszor bebizonyosodott, hogy van szeme hozza

megvolt De Jongek nelkul is, meglesz esetleg ha leserul Lewy (isten orizz), szoval minden jatekosnak megvan a szerepe a csapatban

ettol meg nincs mellozve egy jatekos sem, csak ki kell varnia, amig sorra kerul (forma fuggvenyeben)

plusz Lewynel van egy olyan is, hogy a masodik legnagyobb fizetesu jatekosnak jatszania kell (ha jatekra alkalmas)
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 09:46:10

Nem Roque személye a gondom, hanem hogy a vezetés képtelen összefüggésekben gondolkodni. (Miért is lepődök meg ezen...)
Roque egy nagyon tehetséges srác, szerintem még akár nagyon sokra is viheti. A gond, hogy akkor fejlődik valaki, HA JÁTSZIK. A padon és a lelátón nem fog fejlődni. Nem érdekel mekkora lepkefing ligából érkezik, ha benne látjuk a jövőt, akkor játsszon minden meccsen 10-25 percet és tanulja ki a posztját, ha nem benne látjuk, akkor ne vegyük meg.

Szerintem lenne itt jövője, de ahhoz ez a mennyiségű játékperc nem elég. Ha ezt így folytatják az edzők, akkor a srác 21-22 évesen még az ígéret szintjén lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 09:40:58

brazilfan írta:
2024.03.22. 08:42:10
Befektetés volt, de nem pénzügyi értelemben, hogy majd drágábban adjuk el, mint amennyiért vettük, hanem abban az értelemben, hogy vettünk egy fiatal és tehetséges támadót, aki néhány év múlva meghatározó játékosunk lehet. Addig is türelmesnek kell lenni neki és a szurkolóknak is.
Ez tökéletesen rendben lenne, ha a City lennénk, bár azért még ott sem így van Alvarez gyorsan mellékszereplő lett még Haaland mellett is. De ott ez belefér, mert kb a 25. minőségi ember a keretben, nem számít. Csak akkor minek hoztuk el télen, mikor egy játékosra volt helyünk, és szűk a keret? Semmi értelmét nem látom. Guiu jelenlétével, aki kb ugyanez a kor és profil, pláne nem. Azóta is ő több lehetőséget kapott center poszton, ha sokat nem is, de még kezdett is. Ezt írtam előtte is, hogy miatta felesleges ez a téma most.
Szerintem is remek vétel volt Roque, ezt már hetek után, nem túl fényes fizikai állapotban is megmutatta. Csak nem értem, mi a fenét csinálunk jelenleg vele, és miért van itt, ha tudtuk, hogy a padon fog üldögélni. 19 évesen amúgy nem sok embernek van türelme hosszútávon ehhez, főleg, ha mellette ígéretes is volt a pályán, nagyon az egekben lehet az ingerültsége, némileg jogos igazságérzet miatt. Ha én gólokkal szállnék be, és jó játékkal, nem nagyon érteném, milyen jogon jegeltek le nullára utána.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.03.22. 10:07:25-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.22. 09:26:25

Nekem semmi bajom nem lenne a mellőzésével, ha azt látom hogy a teljesítménye gatya. De nem így van. Amikor lehetőséget kapott, hozott győztes gólokat, folyamat sárgát kapnak róla, de idén abban a 3 percben amiket kap már 2 pirosat is kiszórtak róla, agilis, parádésan mozog be üres területre, nagyon jó ütemérzéke van és nem tudják csak úgy elkaszálni. Megkockáztatom, üdvözítő a lengyel formája, de ha Roque lehetőségek kapna 9-esként, sokkal jobb lenne a helyzetünk. Szerintem elmúlt 20 évben nem igazoltunk ennyire ígéretes fiatalt mint a kis brazil.,
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.22. 08:42:10

Befektetés volt, de nem pénzügyi értelemben, hogy majd drágábban adjuk el, mint amennyiért vettük, hanem abban az értelemben, hogy vettünk egy fiatal és tehetséges támadót, aki néhány év múlva meghatározó játékosunk lehet. Addig is türelmesnek kell lenni neki és a szurkolóknak is.
Válasz küldése
cron