Vitor Roque

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.03. 23:24:17

Jelen pillanatban én az őt a többiekre gyakorolt hatásával kapcsolatban is nézem. Ha Xavi bízik benne annyira (vagy legalább kötelességének érzi, ha már ennyit kiadtunk érte), hogy legalább rendszeresen berotálja, az Lewy teljesítményét is szerintem a többszörösére emelheti, és kvázi kaptunk két kilencest, egy régi-újat, és egy újat. Egy ilyen szűk keretben, egy nem kimondottan bátor kísérletezőnek nevezhető edzőnél ez is szempont.

De én még mindig százszor égetőbbnek értem a középpályát, remélem hozunk oda két embert, és a brazil ittléte nem foglalja az ffp helyet előlük, szerintem ezen fog múlni a sikerességünk, nem egy 18 éves gyereken, aki nem is biztos, hogy jobb, mint a már itt lévő 17 éves gyerekünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.03. 22:27:31

grgly50 írta:
2024.01.03. 20:41:59
Félő, hogy Roquet is gyorsan helyre fogják tenni az idősebbek, akik erre jogosultságot éreznek.
Lehet, hogy tévedek.
Én nem hinném. Más az, ha egy 17 éves gyerek alkalmanként szóhoz jut a nagyok között, és más, ha valakit konkrét posztra és konkrét céllal leigazolnak. Lewandowskinak meg amúgy sem lesz sok esélye a mutogatásra, nemigen lesznek fent együtt.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.03. 20:41:59

Nekem úgy tűnik, hogy a csapaton belül erős hierarchia van korosztály szerint.
Lewa, Torres már több alkalommal látványosan a nyílvánosság előtt vonta kérdőre fiatalabb csapat társait a játékhelyzet megoldásáért. Messitől ezt soha nem láttam, pedig neki lett volna alapja.
Itt volt Fati. Volt egy látványos eset, amikor Koeman keményen letorkolta a vállalkozó kedve miatt.
Igéretes, fiatal gyerekek kerültek be a nagycsapatba az elmult évben. Reményteljesen kezdtek, majd teljesen elszürkültek. Jó lenne tudni az okát.
Félő, hogy Roquet is gyorsan helyre fogják tenni az idősebbek, akik erre jogosultságot éreznek.
Lehet, hogy tévedek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.03. 16:29:07

Nekem az elsőszámú kérdőjel, hogy egyáltalán mennyit fogjuk látni. Ferran és Guiu is érzésre jobban értékesíti a helyzeteket, mint Lewy, mégis a lengyel van középen folyamatosan.

Papíron semmivel nem tűnik logikusabbnak egy 18 éves brazil gyereket játszatni a lengyel helyén, mint egy 17 éves spanyol utánpótlás eb-gólkirályt, vagy Ferran-t, aki a szezon elején csereként rendre be tudott találni.

Én igazából egyelőre nem várok sokat tőle, viszont remélhetőleg felüdülés lesz egy új arcot látni a csapat leggyengébb csapatrészén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.03. 14:46:21

Nekünk elsősorban góllövő kell most, akinek nem remeg meg a lába a ziccereknél, és van benne némi dinamizmus is Lewához képest.

Ez szerintem alapesetben sokkal egyszerűbb feladat, mint bármiféle playmaker feladatot, szerepet fel/bevállalni.

Remélem a nyomás is kisebb lesz rajta, hiszen csak 18 éves. Bár kiindulva a Xavi mizériából, a Barca szurkolóinak egy jó része semmilyen jogos, racionális tényezőt nem fogad el hátráltató tényezőként, és abszolút nem rendelkezik az években mért türelemmel.

Örülök hogy a 19est kapta, és azt várom tőle, hogy jobb legyen fél szezonra vetítve a G/xG aránya, mint a többi csatárunknak. Nem többet, csak hogy kicsivel legyen jobb. És nem egy meccsen, hanem 25 meccsen, szóval csak év végén nyilatkozok majd róla. Remélhetőleg előbb nem is kell. Nagyon alacsonyra tettem a lécet, ennél alacsonyabbra nem lehet.

Az árát kifizetni (csak a 32 milliós részt is) a vezetőség felelőssége egy 18 évesért. Nem a srácé, és nem is Xavié, legalábbis ők nincsenek a lista elején. Az idő fogja eldnöteni, hogy hibázott-e a vezetőség, de sztem egyelőre nyugodtan elfeledkezhetünk róla, hogy egyáltalán bármennyi pénzbe került. Semmiképp ne várjunk tőle egy 30-40 milliós csatárteljesítményt, mert egy gyerekről beszélünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.03. 14:37:22

Másak a skillek. Az pl. nagyon látványosan kirajzolódik az igazolásokból, hogy aki egy gyengébb ligában/csapatban jól lőtt (Trincao is idetartozik, Coutinho is, stb), az itt rendre elfelejti, mert ez igényli a fociban a legfinomabb lábat és ami fontosabb, a legnagyobb magabiztosságot. A tét alatt meg összezuhannak.

Roque meg azt tudja, amit Guiu (én ezt sajnálom a legjobban, hogy pont most vettünk egy pont olyan profilt, amilyen pont van nálunk :( ). Vagy amit Alvarez is akár. Berobbanni kis helyekre, megelőzni a védőt, és rengeteg olyan helyzetbe kerülni, ahonnan pár méterről kell már csak bepaskolni a labdát. Szerintem ezt messze nem érinti annyira a Barcát körüllengő nyomás. Persze ez csak elmélet.

Trincaonak sok volt a nyomás, bár az tényleg fura volt, mikor elkezdett jól játszani, és gyönyörű gólokat is lőtt, akkor teljesen jegelve lett. De amit ő tudott, azt szerintem sokkal jobban érintette a magabiztosság témája.

Nyilván ha felteszem, hogy jól értékeljük ki most a játékosokat (végre), akkor a személyiség is nagyon hangsúlyos, Roque egy ugyan állítólag mintaszerű életet élő srác, de elég laza is a pályán, talán kisebb a rizikója annak, hogy nem bírja el a dolgot. Plusz remélem senki nem várja tőle, hogy a fülén pörgesse a labdát, nem ügyetlen, de nem is ez a profilja. Tőle azt várjuk, hogy érkezzen és gólokat lőjön, meg persze azt, hogy Lewynél azért jobban lehessen vele kombinálni, jobban kiugratható legyen, ilyesmi.

Amúgy nincs kedvem visszakeresni, de még múlt télen mikor volt a nagy Endrick-Roque összehasonlítás, és hogy utóbbi mennyire inkább egy Suarez, előbbi meg egy cselgép, akkor az jött ki, hogy Vitor sokkal jobb arányban cselez statisztikailag. De nagyon keveset láttam ahhoz, hogy erről véleményem legyen.

Kicsit más a potenciál is, Trincao mindenképp tehetséges, jó játékos, de Roque a képességei alapján bármire viheti, szerintem nagyon magasan van a plafonja, lehet a következő Suarez. Meg nyilván lehet a következő bukta is. De akinek ekkora a potenciálja, azért mélyen zsebbe kell nyúlni ma már.

Mondom, más kérdés, hogy Guiu feltörekvésével ezt a pénzt én másra fordítottam volna. De szerintem ha nem kapja meg a bizalmat Lewy és Roque jelenlétével, és Lewy marad/hozunk helyette egy kész kilencest, akkor nyáron érte is le fognak tenni legalább 30-40 milliót még egy évvel a szerződése lejárta előtt is, mert bármi lehet még, de elképesztő magas potenciálja van a srácnak, és tuti lesz top klub, ami úgy ítéli meg, hogy ezt ki is fogják hozni belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.03. 13:51:13

Nagy kalappal a srácnak, de halkan megkérdezném, hogy ő mitől lesz jobb, mint mondjuk Trincao, Dest, Firpo?

Trincao a portugál liga egyik legjobbjaként (27 meccsen 8+6) jött 18 évesen hasonló árért és nem szakította szét a pályát, még ha azt is gondolom, hogy több esélyt kellett volna kapnia. Pedig a portugál ligát sokkal kompatibilisebbnek érzem a spanyollal és erősebbnek a brazilnál. Dest kb hasonló volt, csak Hollandiában, Firpo meg a Betisben. A közös bennük, hogy volt egy kiugró szezonjuk, nagy pénzt kicsengettünk, de valahogy a nyomás összenyomta őket.
Azt látom, hogy 20-30-40 millióért érkező 18 éves kölykök ritkán futnak itt be nagy karriert, nálunk a 4-5 milliós fiatalok, saját nevelések sokkal életképesebbek, tőlük nem várnak fülön labdapörgetést.

Mindegy, ne legyen igazam, legalább annyira legyen hasznos, mint anno Saviola, akkor már nem rossz üzlet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.31. 17:52:37

Másfél évvel idősebb, mint Endrick, ezért is jöhetett már most, Endricknek Brazíliában kell megvárnia, hogy betöltse a 18-at.
Ha egyszerre jöttek volna, párhuzamosan lehetett volna figyelni őket, melyikük hogyan illeszkedik be, kit fogadnak el hamarabb. Roquén nagyobb lesz a teher, szerintem türelmetlenebbek is lesznek vele a szurkolók és az újságírók is.
Sajnos mindkettejüket sokat fogják rugdosni, és a bírók sem fogják őket megvédeni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.27. 19:18:49

Mindig érdekes az ilyen, mert belőle tényleg bármi lehet a buktától a következő Suarezig. :) Sok sikert nálunk! :) Én is remélem, hogy bírni fogja a tétet, és azt is, hogy Xavi be meri dobni a lengyel helyére.
(Balszélső remélem max kényszerből, percekre lesz.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.27. 18:41:07

Üdv a csapatban !

Nagyon izgatottan várom milyen lesz a srác , “ránézésre“ brazil Ansu Fati erzesem van, előzetesen ennek minden pozitív reményével !

Eleg sok hasznos skillje van kiemelve a cikkben, nem tudom h ez melyik videoból jön at leginkabb ?!
Amiket láttam nagyjából ugyanaz a pár meccs ugyanaz a pár brazil ellenfél es igy gól is!

Az biztos h nem lesz könnyű dolga főleg mentálisan , nagyon fiatal , es ez mar Európa más kávéház + ezen belül is a Barcelona ahol mar nagyon sok befutott jött ment vagány is pillanatok alatt csak egy botlabúnak tűnhet !

Sok sikert öcsi ! :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.27. 18:38:08

Én is tartok tőle, hogy ezt a hype-ot mennyire fogja jól viselni. Csak ma 7 (!!!) db facebook posztban harangozzák be a gyereket, és még le se ment az aláíras-bemutatás. Szerintem ezek miatt lesz rengeteg szurkolónak irreálisan magas elvárása, nem emlékszem, hogy valakit ennyire promóztak volna.
Plusz ekkora hype után talán Ő is nagyobb arcraesésként fogja megélni, ha Lewandowski mellett nem igen fog szóhoz jutni.

És igen, mégiscsak egy 18 éves brazil gyerekről van szó, aki talán még csak be se tette a lábát európába ezelőtt, nemhogy az itteni focihoz hozzászagolt volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.27. 18:05:20

Az életkora miatti fenntartások jogosak lehetnek, egy óriásklubnak egy tizenéves hozza el a megváltást, legalábbis ezt sugallja a sajtó, holott egyáltalán nincs rá garancia, hogy feszültségmentes lesz a beilleszkedése.
Remélem, hogy beválik. És remélem, hogy nem két-három meccs alapján akarják majd eldönteni a fórumozók, hogy jó igazolás volt-e.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.27. 16:10:03

A nyomást szerintem nem elsősorban a szurkolók, vagy a mezszám fogja rátenni, hanem maga a szerződés amit kötött velünk. Abban van bónusz aranylabda top 3 esetén, stb. Nyilván ezek nem elvárások, de nem is kerül be mindenkinek a szerződésébe gondolom :D

Én minden srácot aki EU-n kívülről érkezik addig nem tudok megítélni, amig nem játszott EU-n belül egy fél szezont mondjuk, mert egyszerűen nagyon sok esetben nem is mérvadó, hogy ott mi volt a teljesítmény. Jó lenne Neymar után megint valaki, aki amellett hogy kiemelkedő játékos, még visz is valami színt ebbe a szürke fociba.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.27. 15:56:09

brazilfan írta:
2023.12.27. 15:25:33

Talán az otthon. Adriano, Robinho, Arthur, Coutinho félrement vagy nem teljesen sikeres karrierjének a személyiségük lehetett a fő oka, hiszen Cafu, R. Carlos, Rivaldo, Juninho, Aldair vagy Kaká ebből a szempontból rendben volt, és szerintem Vinicius, Rodrygo, Militao, Gabriel Jesus karrierje is okés.

Remélem, hogy jó lesz. És remélem, hogy nem két-három meccs alapján akarják majd eldönteni a fórumozók, hogy jó igazolás volt-e.
Én nem tudom, hogy mi hiányzik nekik, de az biztos, hogy valódi brazil sztárokat nem láttunk már Kaká és Ronaldinho óta. Neymar húzta pár évig, de a PSG move őt is tönkretette, és tulajdonképp meg is érdemelte, szerintem.

Okés karrierből sok van, még Raphiét is lehetne mostanra okésnak nevezni, de hát nem erre lőnének ők szerintem, és brazíliának is nagyon kéne egy új szemlélettel rendelkező generáció.
Roque elindíthat valamit, HA képes lesz úgy viselkedni, és úgy teljesíteni, ahogy Raphi, Neymar, Vinicius nem (volt) képes.

MÁS:
A Mundo szerinte a 10es és a 19es mezszámok jönnek szóba, ez valósznűleg csak újságírói tippjáték. Remélem van annyi eszük, hogy a 10est nem rakják rá egy újabb 18 éves gyerekre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.27. 15:25:33

Andris írta:
2023.12.27. 14:52:57
Köszi.
Andris írta:
2023.12.27. 14:52:57
Valami nagyon, elengedhetetlenül lényeges mindenkiből hiányzik, kiből mi...
Talán az otthon. Adriano, Robinho, Arthur, Coutinho félrement vagy nem teljesen sikeres karrierjének a személyiségük lehetett a fő oka, hiszen Cafu, R. Carlos, Rivaldo, Juninho, Aldair vagy Kaká ebből a szempontból rendben volt, és szerintem Vinicius, Rodrygo, Militao, Gabriel Jesus karrierje is okés.

Remélem, hogy jó lesz. És remélem, hogy nem két-három meccs alapján akarják majd eldönteni a fórumozók, hogy jó igazolás volt-e.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.27. 14:52:57

brazilfan írta:
2023.12.27. 14:42:28
Andris írta:
2023.12.27. 14:18:12
Mivel Brazil
Ezt inkább ne.

Az életkora miatt már jogosabbak lehetnek a fenntartások, egy óriásklubnak egy tizenéves hozza el a megváltást, legalábbis ezt sugallja a sajtó, holott egyáltalán nincs rá garancia, hogy feszültségmentes lesz a beilleszkedése.
Igazad van, ez csúnya általánosítás. Inkább átfogalmaznám: a brazíliai klubfoci kultúrából érkezik. Ez is általánosítás még, ami nem szerencsés, de már sokkal megalapozottabbnak érzem. Sajnos szerintem manapság nincsenek megbízható hozzáállású brazíliából érkező sztár(jelölt) focisták, és ez jó néhány éve így van, szerintem nulla kivétellel. Valami nagyon, elengedhetetlenül lényeges mindenkiből hiányzik, kiből mi...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.27. 14:42:28

Andris írta:
2023.12.27. 14:18:12
Mivel Brazil
Ezt inkább ne.

Az életkora miatt már jogosabbak lehetnek a fenntartások, egy óriásklubnak egy tizenéves hozza el a megváltást, legalábbis ezt sugallja a sajtó, holott egyáltalán nincs rá garancia, hogy feszültségmentes lesz a beilleszkedése.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.27. 14:18:12

Mivel a srác már Barcelonában pózol, néhány sor:

Reméljük, hogy ő jelenti majd a különbséget a lényeges pillanatokban kihasználandó helyzeteknél, ami eddig nagyon hiányzott.

Ugyanakkor óva intenék mindenkit attól, hogy nagy dolgokat várjon egy 18 éves sráctól. Minden valószínűség az ellen szól általában, hogy ilyen korú srácok igazán tartós berobbanást tudjanak produkálni, egyszerűen nem természetes.

Az én elvárásom az első félévre az, hogy megfuttassa Lewát a pénzéért, és valljuk be, ez nem teszi túl magasra a lécet. Elég hozzá egy a fél szezon alatt összesen 3-5 gól, ami lényeges/kritikus pillanatban jön (=továbbjutásokat, pontokat ér).

Mivel Brazil, és mivel sztár-tini, ezért a legfontosabb dolgok jelenleg nem a számai vagy a teljesítménye lesznek, hanem azok a dolgok, amik a hosszútávú fejlődéshez elengedhetetlenek: a pályán és azon kívül is az alázat és a fairplay.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.12. 16:27:32

Andre Curry, az ügynöke nyilatkozott, januárban érkezik, megegyeztek a Paranense-vel. 3 hét múlvára elvileg teljesen fel fog épülni.

FT amúgy nem tűnik olyan elveszettnek középen, mint tavaly, de kell valaki, akit akkor is be mer rakni Xavi, amikor Lewy egészséges. Aztán hogy ez a brazil lesz-e, nem tudom.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.24. 12:42:20

Sonoma írta:
2023.09.24. 07:40:56
Chino írta:
2023.09.24. 00:24:36
Nem tudom mi az igaz, de a Mundo és a Sport is azt írta, hogy hivatalos orvosi megerősítés szerint szalagszakadás, amit azonban nem kell műteni így egy nyolc hetes a kihagyás vár rá. November második felére-végére jósolják a teljes felépülést.
Nem vagyok orvos, de én is úgy tudom, ha nem kell műteni, akkor nem olyan hosszú a gyógyulás.
Valami nem stimmel ezzel. Ha szalagszakadás, azt műteni szokták ( főleg sportolóknál).
Én arra tippelnék, hogy részleges szalagszakadás lett a vége, amit megvizsgálva döntöttek úgy, hogy elkerülik a műtétet. Nekem is volt ilyen ( félig beszakadt). Nem egyszerű. 3 hónap szerintem simán lesz mire 100%-os állapotba kerül. A gyógyulás során letapadt szalagokat újra munkára bírni időbe telik.
Ez valóban így van! Fontos nagyon a minőségi fizikoterápia utána. Mondjuk biztos nem az SZTK-ban fogják nála végezni! :D
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.24. 07:40:56

Chino írta:
2023.09.24. 00:24:36
Nem tudom mi az igaz, de a Mundo és a Sport is azt írta, hogy hivatalos orvosi megerősítés szerint szalagszakadás, amit azonban nem kell műteni így egy nyolc hetes a kihagyás vár rá. November második felére-végére jósolják a teljes felépülést.
Nem vagyok orvos, de én is úgy tudom, ha nem kell műteni, akkor nem olyan hosszú a gyógyulás.
Valami nem stimmel ezzel. Ha szalagszakadás, azt műteni szokták ( főleg sportolóknál).
Én arra tippelnék, hogy részleges szalagszakadás lett a vége, amit megvizsgálva döntöttek úgy, hogy elkerülik a műtétet. Nekem is volt ilyen ( félig beszakadt). Nem egyszerű. 3 hónap szerintem simán lesz mire 100%-os állapotba kerül. A gyógyulás során letapadt szalagokat újra munkára bírni időbe telik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.24. 00:24:36

gránit írta:
2023.09.23. 19:31:25

Minimum három hónapot kell kihagynia. Így valószínű, hogy sajnos csak nyáron érkezik majd.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... -ligaments
Nem tudom mi az igaz, de a Mundo és a Sport is azt írta, hogy hivatalos orvosi megerősítés szerint szalagszakadás, amit azonban nem kell műteni így egy nyolc hetes a kihagyás vár rá. November második felére-végére jósolják a teljes felépülést.
Nem vagyok orvos, de én is úgy tudom, ha nem kell műteni, akkor nem olyan hosszú a gyógyulás.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.23. 21:19:50

gránit írta:
2023.09.23. 19:31:25
Lehet, hogy a kifejezést kéne lecserélni. Ha az emberek meglátják ezt a k betűs szót, már rosszul lesznek tőle, hozzáteszem, az amerikai fociban is ez a szó a gyáva, szerencsétlen, kockázatot vállalni nem merő, sótlan, unalmas, bátor előrejátékot nem vállaló taktika szinonimája. Egyébként sem szerencsés kifejezés, akkor felelne meg ennek az elnevezésnek, ha egyáltalán nem kezelnék a sérült játékost, és hagynák úgy változatlanul, ahogy van.

Minimum három hónapot kell kihagynia. Így valószínű, hogy sajnos csak nyáron érkezik majd.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... -ligaments
Igen pontosan, nem kuruzslókhoz, sámánokhoz, tökömtudja milyen médiumokhoz járkálnak ezek a játékosok és az sem igaz, hogy otthon várakoznak ölbe tett kézzel, hátha majd nem fáj nekik a térdük. Ez ugyanúgy orvosi kezelésekből áll, csak nem az az első lépés, hogy szikével nekiesnek a térdüknek.

A 3 hónapra egy gondolat Roque esetében: pont ugyanígy vettük meg Ferrant is. Ha lesz pénz, akkor hozzák télen, mondjuk szerintem nem lesz pénz.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.23. 19:31:25

Troym írta:
2023.09.23. 17:36:38
Kezd a konzervatív kezelés valami pejoratív fogalommá válni és mindenki azt hiszi a műtét valami csodaeszköz. Fati sérülése az elrontott műtétek miatt húzódott el és a konzervatív kezelés óta 1 éve nem sérült a srác.
Lehet, hogy a kifejezést kéne lecserélni. Ha az emberek meglátják ezt a k betűs szót, már rosszul lesznek tőle, hozzáteszem, az amerikai fociban is ez a szó a gyáva, szerencsétlen, kockázatot vállalni nem merő, sótlan, unalmas, bátor előrejátékot nem vállaló taktika szinonimája. Egyébként sem szerencsés kifejezés a "konzervatív" kezelés, akkor felelne meg ennek az elnevezésnek, ha egyáltalán nem kezelnék a sérült játékost, és hagynák úgy változatlanul, ahogy van.

Minimum három hónapot kell kihagynia. Így valószínű, hogy sajnos csak nyáron érkezik majd.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... -ligaments
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.23. 21:26:23-kor.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.23. 17:36:38

Kezd a konzervatív kezelés valami pejoratív fogalommá válni és mindenki azt hiszi a műtét valami csodaeszköz. Fati sérülése az elrontott műtétek miatt húzódott el és a konzervatív kezelés óta 1 éve nem sérült a srác.
Válasz küldése
cron