Oriol Romeu

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 18:57:46

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:51:31
NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:43:25
Figyi, szerintem ha lesz olyan BL-meccs, amikoris nem látszódik majd az osztálykülönbség Romeu és az igazán elit középpályások között*, akkor dobd a címed, küldök egy rekesz sört neked.
32 évesen jött a Gironából - biztos az a normális, ha egy "elit sorral" hasonlitgatjuk, ugye...

Ki, mikor, hol mondott olyat, hogy ő "elit" lenne??!!

A téma az volt, hogy ő alapvetően egy jó játékos-e vagy egy olyan fos, ahogy itt a többség gondolja.
Szerintem akinek van sok száz meccse a PL-ben és a Ligában, az (nagyon) jó játékos.

Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 17:29:03
Katasztrófa ez az orvosi/fizikai felkèszítői stáb
Fiatalok, tizenévesek rendszeresen megsérülnek edzésen is. Sajnos ilyen az élsport top szintje.
Aki nem csinálja/csinálta (nem neked van címezve személyesen) az nehezen tudja elképzelni.
Órákat edzel naponta, teljes erőbedobással, játszod a meccseket, rengeteg ütközés, irányváltás, kitámasztás, kontakt. Megeszi a testet, pláne, ha valaki még eleve sérülékenyebb.
Ehhez nem kell senkinek hibáznia.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.30. 18:56:51

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:51:31


Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
Ezt a ki hol milyen szinten focizott dolgot már nem először dobod be mint ultimate érvedet egy vita lezárására.
Ennek mi köze az egészhez? Millió alkalmat tudok mondani, amikor egy top játékos, edző, akármi hülyén látta a focit, lásd aranylabda szavazások pl.

Védheted Romeut, de egy közepes játékos, és sose volt ennél több. Nem ragadt meg a Chelseaben sem, nem véletlen.
Vannak jó játékosok, akik egy közép-kiscsapatban komfortosan érzik magukat, talán ilyen Romeu is.

Én ezért szoktam figyelmeztetni a spanyol huszárokra is, akik egy betis, sociedad csapatban éppen futnak egy jó félszezont, hogy ez nem jelenti azt, hogy egy top csapatban is megállják a helyüket.
Ugyanez igaz a PL-ben remeklő emberekre, aztán kiveszed onnan őket, és pofán csap a realitás, nem egyszer megtörtént.


De tök mindegy ki mit gondol Romeuról, hagyjuk már ezt a ki hol milyen fronton focizott maszlagot. Ha ez ennyire fontos, akkor írd le Te hol fociztál, meddig, és akkor talán lehet majd értelmesen is beszélgetni, ehelyett amit most csinálsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 18:51:31

NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:43:25
Figyi, szerintem ha lesz olyan BL-meccs, amikoris nem látszódik majd az osztálykülönbség Romeu és az igazán elit középpályások között*, akkor dobd a címed, küldök egy rekesz sört neked.
32 évesen jött a Gironából - biztos az a normális, ha egy "elit sorral" hasonlitgatjuk, ugye...

Ki, mikor, hol mondott olyat, hogy ő "elit" lenne??!!

A téma az volt, hogy ő alapvetően egy jó játékos-e vagy egy olyan fos, ahogy itt a többség gondolja.
Szerintem akinek van sok száz meccse a PL-ben és a Ligában, az (nagyon) jó játékos.

Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.30. 18:43:25

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:35:41
NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:18:53
Tegyük a szívünkre a kezünket, egy egy City-Bayern középpályás sor gyakorlatilag nyugdíjba küldi majd ezt az embert a BL-ben.
Lehet, de akkor ugye ezen az elven a Bayern elleni 8-as után a Busi-FDJ-Vidal sort is nyugdíjazhatták volna... :wink:
Pedig utóbbi aztán "sokat futott, ütközött és kőkemény volt".
Sőt, igazából Messi is egy nulla, mert ott volt a pályán a Bayern elleni 8-2-es meccsen, értem én, hogy lehet ezt facsarni. Figyi, szerintem ha lesz olyan BL-meccs, amikoris nem látszódik majd az osztálykülönbség Romeu és az igazán elit középpályások között*, akkor dobd a címed, küldök egy rekesz sört neked.

*Lelki szemeink előtt a következő kép villanjon fel: Romeu csak kapkodja a fejét, mert nem tudja követni a játék sebességét. A passzait rendre elcsípi az ellenfél. Az átvett labdák láthatóan messzebb pattannak tőle a többi játékoshoz képest, mert a technikáján is van mit csiszolni. Az ellen középpályasai simán ott hagyják, mert sebességben sem az igazi. Mondd azt, hogy nem látod ezt a mentális képet, ha Romeu-t feltesszük egy top csapat ellen.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 18:35:41

NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:18:53
Tegyük a szívünkre a kezünket, egy egy City-Bayern középpályás sor gyakorlatilag nyugdíjba küldi majd ezt az embert a BL-ben.
Lehet, de akkor ugye ezen az elven a Bayern elleni 8-as után a Busi-FDJ-Vidal sort is nyugdíjazhatták volna... :wink:
Pedig utóbbi aztán "sokat futott, ütközött és kőkemény volt".
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.30. 18:18:53

Romeu egy kiegészítőembernek jó, semmi többnek. Nagy meccseken, Real, Bayern, City ellen semmi keresnivalója a pályán. De szerintem ez nem most a Clásico-n derült ki. Nyilván a vékony pad miatt nagyobb volt az esély arra, hogy hozzá kell nyúlni a Clásico-n, és így is történt. A meccs nem rajta ment el (szerintem), de nem volt pariban a pályán lévő többi játékossal. Tegyük a szívünkre a kezünket, egy egy City-Bayern középpályás sor gyakorlatilag nyugdíjba küldi majd ezt az embert a BL-ben.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.30. 17:29:03

Állítólag (Sport) fájdalmat èrez a tèrdèben, főleg ha többet játszik.

Mondjuk ez lehet magyarázat a visszaesèsère, azèrt a szezon elejèn nem volt ilyen gyenge. Katasztrófa ez az orvosi/fizikai felkèszítői stáb, főleg ha a sèrültek mellett hozzáveszem, hogy Yamalnak, Gavinak, Baldènak ès Christensennek szezon elejèn sokáig, (de a válogatott második ,utóbbi meccsèn sem játszott) voltak problèmái.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 17:25:50

La Masia1 írta:
2023.10.30. 14:48:52
Vele tudják, hogy nem lesznek ilyen jellegű gondok, nincsen "zsákbamacska".
Ez tetszik, zárszónak is beillik a Real meccs után különösen. Nem is volt "zsákbamacska", hozta amit hozott, ami elvárható is volt tőle. Semmi meglepetést nem okozott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.10.30. 17:29:21-kor.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.30. 16:59:51

La Masia1 írta:
2023.10.30. 12:40:19
Ahh, milyen meglepő, hogy azzal, hogy "erőszakosabb és jobban lő" k*rvára nem lesz valaki jobb a Barcában azon a poszton! Mert ahhoz a poszthoz egyik tulajdonság sem szükséges a Barcában.

Busi posztján ő volt a klub történetének és a (spanyol) focinak a(z egyik) legjobb játékosa.
Még a csúcsán túl lévő Busit is max. pár topon lévő játékos tudta volna pótolni a Barcában.

Romeunál sokkal jobb játékosok sem lettek volna erősítések Busival szemben. Nem is ez volt a cél.
Ezeket nem én mondtam rá, szerintem Romeuban nincs olyan tulajdonság, ami alapján hűű, de jó ő ide.
Magyarán félmegoldás volt az idehozása, bár inkább negyedmegoldás.
Na ezt ingyen is megoldhattuk volna Nico és/vagy Kessiével, akik MÁR itt voltak. A szakmai vezetés viszont jobban hitt Romeuban, mint a másik kettőben, holott ezt semmi nem indokolta, mert Kessié tapasztalata, tudása szerintem nagyobb, ha meg saját nevelés kell, Nico is az.

Az meg hogy ki a jó nő, jó játékos akármilyen hasonlat mindig szubjektív.
Ki a jó játékosra én visszakérdezek milyen célok eléréséhez?
EL playoffkörhöz? Na ahhoz jó lehet Romeu.
BL negyeddöntőhöz? Na ahhoz kevés.
Nincs pénzünk? Akkor meg minek igazolunk pénzért, használjuk az ittlévő fiatal saját neveléseket és ne nyilatkozzon senki blődségeket, hogy BL-ben meddig juthatunk.

Augusztus 31-én ott verték Laportáék a mellkasukat, hogy ingyen mennyire megerősítették a csapatot. Nagy jóindulattal szerintem talán mondhatjuk, hogy a minőség kb stagnál előző szezonhoz képest, bár saját véleményem szerint gyengültünk.
Amennyit nyertünk Cancelon, veszítettünk Albán, Gündogan jött, de Busi, Nico, Torre és Kessié ment, Felix jött, de Fati, Abde, Dembele ment. Egyenlőre az egyetlen, ahol talán erősödtünk várakozásommal ellentétben az Inigo EG helyett. Na azt bevallom én nem hittem benne, talán úgy néz ki tévedek.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 14:48:52

Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 14:29:29

ès Guido sokkal jobb vkp-s, mint Oriol az utóbbi èvek teljesítmènye alapján.
Nagyon sokan "tűntek már" sok mindennek, ameddig egy másik csapatban voltak.
Aztán amikor bekerülsz a Barcába, hirtelen megváltozik sok minden. Nagyon más a szint, a játék, az elvárások, a nyomás, és aki addig máshol kiemelkedő volt, hirtelen már nem tűnik olyan jónak a korábbi teljesítményével.
Top játékosok szenvednek adott esetben, sok példa van csak a közelmúltból.
Utánpótlásban (U19, B csapat) is volt elég sok mostanában.

Ezért IS bízik a vezetőség, stáb adott esetben egy saját nevelésben jobban. Vele tudják, hogy nem lesznek ilyen jellegű gondok, nincsen "zsákbamacska".
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.30. 14:29:29

Chino írta:
2023.10.30. 13:47:27

Reálisan kell gondolkozni. Ráadásul az első meccsein még kifejezetten jól teljesített, szerintem sokaknak volt kellemes meglepetés. Persze amit egy ideje leművel az kritikán aluli, de lassan felépül De Jong, Pedri aztán nem kell majd ennyit nézni. Nyilván Xavi is a hollandot cserélte volna be, ha van lehetőség, de nagyon tréül alakultak a dolgok a kerettel.
A realitás, hogy a Betis lóg Abde árával, Roberto, Oriol ès Alonso be van regisztrálva, Grimaldo ès Guido pedig nincs a Barcanal, ahogy Kessie, Nico stb. sem, mert nem kellettek.
Grimaldo 12 meccs 5 gól 3 gólpassz, ès Guido sokkal jobb vkp-s, mint Oriol az utóbbi èvek teljesítmènye alapján.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.30. 13:47:27

Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 08:38:21
Pèterrel ès Troymmal èrtek egyet.
Èn Guido Rodriguezt vártam, Abde csereügyletben lehetett volna hozni, lejáró szerzödèssel, idèn persze visszaesett, kímèlő üzemmódba kapcsolt a valószínű váltás előtt. Èvek óta a liga egyik legjobb vkp-a, szerelèsekben kiemelkedő. Ebben pont Romeu gyengèbb. Ahogy Pèter is írta, rá esett a választás, La Masias múltja miatt, hátha jobban illik a csapatba, de szerintem már az elejèn tudható volt, hogy pont abban vannak hiányosságai, ami a legjobban kellene.
Persze abban egyetèrtek Bencèvel is, hogy ettől jobb, amit most láthatunk, szezon elejèn kb. megmutatta, most pedig kijönnek a hiányosságai.
Nekem inkább azzal van problèmám, hogy menet közben derülnek ki a Barcánál azok a hiányosságok, (minden tèren) amit komoly szakmai stáboknak tudnua kellene.
Off: nyáron nagyon vártam mèg Grimaldot, nèzzetek rá a teljesítmènyère, Miranda pedig megy a Milanba apróèrt, pedig a bal hátvèd posztján cserekènt elfèrne, akár jövőre ingyen.
Csak éppen a Betis nem engedte volna el, legfeljebb 15-20 millió körül, lejáró szerződés ide vagy oda. Ha piti összegért el lehetett volna vinni sokan rácsaptak volna, inkább megtartották szerződéshosszabbítás nélkül. A fizetése pedig szintén más kérdés. Így is alig tdutunk egy 19 fős keretet eltartani.
Grimaldora detto igaz és a másik dolog vele kapcsolatban, hogy ehhez kellett az egész Bayer felébredése. A másik oldalon például Frimpong nála is jobb számokat hoz. Jól igazoltak, Wirtz is felépült stb. Mellesleg nem mondanám, hogy Grimaldo jobb lenne, mint Baldé, legalábbis eddig nem mutatott olyat plusz, padra, de még rotációba sem nagyon jött volna el, ha máshol stabil kezdő lehet. Ráadásul ő nagyon támadó szellemű, a védekezésben borzasztóan gyenge Baldéhoz mérten is, Canceloval párban öngyilkosság.

De Romeura visszatérve nyilván sokan jobbak lettek volna, lehet itt Kimmich-ről is beszélni és ezer másik játékosról, de a lehetőségek nagyon szűkösek voltak. Még Cancelot is hivatalosan csak kölcsönbe tudtuk hozni, az FFP meg a tárca miatt. Reálisan kell gondolkozni. Ráadásul az első meccsein még kifejezetten jól teljesített, szerintem sokaknak volt kellemes meglepetés. Persze amit egy ideje leművel az kritikán aluli, de lassan felépül De Jong, Pedri aztán nem kell majd ennyit nézni. Nyilván Xavi is a hollandot cserélte volna be, ha van lehetőség, de nagyon tréül alakultak a dolgok a kerettel.
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 12:40:19

Troym írta:
2023.10.30. 08:05:03


Tuti???
Mert amikor leigazoltuk és páran, köztük én is kritizáltam elég sokan győzködtek, hogy mennyivel jobb, erőszakosabb, tudomisénmilyenebb, mint Busi, meg jól lő távolról, stb. Vissza lehet keresni.
Ahh, milyen meglepő, hogy azzal, hogy "erőszakosabb és jobban lő" k*rvára nem lesz valaki jobb a Barcában azon a poszton! Mert ahhoz a poszthoz egyik tulajdonság sem szükséges a Barcában.

Busi posztján ő volt a klub történetének és a (spanyol) focinak a(z egyik) legjobb játékosa.
Még a csúcsán túl lévő Busit is max. pár topon lévő játékos tudta volna pótolni a Barcában.

Romeunál sokkal jobb játékosok sem lettek volna erősítések Busival szemben. Nem is ez volt a cél.

A véleménykülönbséget vele kapcsolatban az adja, hogy te kit tekintesz "jó nőnek" :)
Szerinted az a "jó nő", aki minimum döntős a Miss World-ön. Nálad ez a szint.
Szerintem meg nem, szerintem van sok jó nő, akik nem jutnak el oda. :wink:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.30. 08:38:21

Pèterrel ès Troymmal èrtek egyet.
Èn Guido Rodriguezt vártam, Abde csereügyletben lehetett volna hozni, lejáró szerzödèssel, idèn persze visszaesett, kímèlő üzemmódba kapcsolt a valószínű váltás előtt. Èvek óta a liga egyik legjobb vkp-a, szerelèsekben kiemelkedő. Ebben pont Romeu gyengèbb. Ahogy Pèter is írta, rá esett a választás, La Masias múltja miatt, hátha jobban illik a csapatba, de szerintem már az elejèn tudható volt, hogy pont abban vannak hiányosságai, ami a legjobban kellene.
Persze abban egyetèrtek Bencèvel is, hogy ettől jobb, amit most láthatunk, szezon elejèn kb. megmutatta, most pedig kijönnek a hiányosságai.
Nekem inkább azzal van problèmám, hogy menet közben derülnek ki a Barcánál azok a hiányosságok, (minden tèren) amit komoly szakmai stáboknak tudnua kellene.
Off: nyáron nagyon vártam mèg Grimaldot, nèzzetek rá a teljesítmènyère, Miranda pedig megy a Milanba apróèrt, pedig a bal hátvèd posztján cserekènt elfèrne, akár jövőre ingyen.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.30. 08:05:03

La Masia1 írta:
2023.10.30. 01:03:59
Eltértünk NAGYON az alap és kiinduló kérdéstől!

Soha, senki, sem itt, sem máshol nem gondolta, gondolhatta, hogy Romeu ERŐSÍTÉSNEK jön!
Tuti???
Mert amikor leigazoltuk és páran, köztük én is kritizáltam elég sokan győzködtek, hogy mennyivel jobb, erőszakosabb, tudomisénmilyenebb, mint Busi, meg jól lő távolról, stb. Vissza lehet keresni.
La Masia1 írta:
2023.10.30. 01:03:59
Üres zsebbel, a vágyálmokat és top opciókat elengedve, az átigazolási időszak utolsó pillanatában hoztak egy rutinos, a játékot, a klubot, rendszert, ligát ismerő játékost, aki HA a saját szintjén jó formában játszik, AKKOR viszonylag simán hozza az elvárt kötelezőt.
NEM csoda, nem erősítés, hanem vészmegoldás volt.
Ha visszatér a kezdeti formájához, akkor még akár több is annál. EBBE a MOSTANI csapatba, ebben az állapotban, ezekkel az opciókkal befér.
Na ez pont nem így történt. Július elején érkezett, nem augusztus végén. Ez volt a másik érvem, hogy miért nem vártunk egy esetleges jobb opcióra, mert már akkor is elég gyenge megoldásnak tűnt az idehozása.
Kezdőcsapatba érkezett, nem a 18-20. játékosnak a padra. Ezt mindenhol le is nyilatkozták a bemutatásakor.
La Masia1 írta:
2023.10.30. 01:03:59
Xavinak kellett egy tapasztalt, rutinos játékos, aki nem esik össze nyomás alatt és ismeri az elvárt játékot.
Hát nem jött be.
La Masia1 írta:
2023.10.30. 01:03:59
Értem, hogy mit mondasz, de szerinted mennyire kell jónak lenni, hogy eljuss oda, hogy leigazolnak a fenti klubok, aztán valamiért végül mégsem kellesz? De ott vagy és játszol náluk azért mégis. OK, végül "nem vagy az a szint". De ennyi erővel a világbajnok Griezmann sem Barca szint...pedig amúgy nyilván az, csak nem volt jó helyen, nem illett a rendszerbe. Ibrát az első nap kitette Guardiola. Nem illet a rendszerbe. Nem azért mert szerinte nem Barca szint.
Romeu a saját teljesítményével, útjával még így is a felső harmadba tartozó játékos.
Aki a Southamptonban játszik, az nem tucat játékos!

Illetve persze, a te definíciód, értékrended szerint nyilván lehet az, de szerintem furin néznének rád, ha Angliában egy ott játszó PL játékosra ezt mondanád. Mindenki azt mondaná, hogy aki azon a szinten játszik, az nagyon jó játékos. Angliában és Spanyolországban még a 2. osztályban is nagyon jó játékosok vannak.

Xavi egyik top opciója Romeu/Busi helyett Fresneda volt a Valladolid-ból. A te meghatározásod alapján a portáig nem jutott volna. Egy csávó a Valladolid-ból...?!
Nagyon jónak kell lenned, hogy ilyen csapatokban játszhass. Pont ez a kifogásom végig. Genk szintjén Romeu is jó, akár Burnley szintjén is. Csak én úgy gondolom, nekünk nem az a fokmérő.
Barca mércével mérve aki a Southamptonban játszik, az pont, hogy tucat játékos!
A célunk BL negyeddöntő és bajnoki címért, spanyol kupáért való harc, nem a konferencia liga elérése.

Griezmann, Ibra 100+ szoros válogatott, többszörös aranylabda jelölteket hasonlítasz Romeuhoz? Ők mindketten extraklasszis játékosok, akik hibás szakmai döntés miatt lettek leigazolva, de nem a képességeikkel volt hiba, Romeu esetén meg erről van szó.

Fresneda meg nem tudom, hogy jön ide, ő egy 18 éves jobbhátvéd, nem Busi helyére hoztuk volna, szerintem amúgy tehetséges és még AKÁR nagy játékos is lehet belőle.
Akár.
Ha a csillagegyüttállás olyan, van elég szorgalom, sérülés elkerülik.
Ő pont egy Szoboszlai szerű példa. Nem annyira tehetséges kölyök, mint Szoboszlai, de ugyanúgy egy világviszonylatban noname csapatból jön, de valószínű a Valladolid legtehetségesebb játékosa az elmúlt 3 évből. Ettől még lehet semmire nem viszi de én pont az ilyenekben hiszek jobban, mint a Masia adott korosztályának 9. legjobb játékosából.

Romeu nekem pont ugyanolyan, mint Adama Traore. Ha nem itteni nevelés lett volna, szóba se került volna egyik sem, mindkettő az első 3-4 meccsen még hozott egy közepes szintet, aztán egyre gyengébben játszott. Amiben ez más, hogy Adama kölcsönben jött és összesen kapott 10 meccset, Romeu meg végleg és már ugyanannyinál tart 11 forduló után.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 01:03:59

Troym írta:
2023.10.30. 00:15:22

Nem is kellett az első kettőnek sem. Pont ezt mondom. A Barcának nem kellett anno. A Chelsea szintén komoly klub, oda se volt elég jó. A Valencia is adott neki 8-10 meccset és mehetett tovább. A Southampton meg egy 8-15 hely között ingadozó PL csapat, na ők tudták használni és került a frissen feljutó Gironában játszott, ami az előző szezonban kb ugyanaz a szürke középcsapat csak Spanyolországban, mint a Soton.
Na ez az ő szintje.
Nem kevesebb, de nem is több.
Eltértünk NAGYON az alap és kiinduló kérdéstől!

Soha, senki, sem itt, sem máshol nem gondolta, gondolhatta, hogy Romeu ERŐSÍTÉSNEK jön!

Üres zsebbel, a vágyálmokat és top opciókat elengedve, az átigazolási időszak utolsó pillanatában hoztak egy rutinos, a játékot, a klubot, rendszert, ligát ismerő játékost, aki HA a saját szintjén jó formában játszik, AKKOR viszonylag simán hozza az elvárt kötelezőt.
NEM csoda, nem erősítés, hanem vészmegoldás volt.
Ha visszatér a kezdeti formájához, akkor még akár több is annál. EBBE a MOSTANI csapatba, ebben az állapotban, ezekkel az opciókkal befér.
Xavinak kellett egy tapasztalt, rutinos játékos, aki nem esik össze nyomás alatt és ismeri az elvárt játékot.
Ezeket mind megkapta.
Hogy ebből éppen az adott pillanatban mit, mikor és mennyit mutat meg, az egy külön kérdés.

Értem, hogy mit mondasz, de szerinted mennyire kell jónak lenni, hogy eljuss oda, hogy leigazolnak a fenti klubok, aztán valamiért végül mégsem kellesz? De ott vagy és játszol náluk azért mégis. OK, végül "nem vagy az a szint". De ennyi erővel a világbajnok Griezmann sem Barca szint...pedig amúgy nyilván az, csak nem volt jó helyen, nem illett a rendszerbe. Ibrát az első nap kitette Guardiola. Nem illet a rendszerbe. Nem azért mert szerinte nem Barca szint.
Romeu a saját teljesítményével, útjával még így is a felső harmadba tartozó játékos.
Aki a Southamptonban játszik, az nem tucat játékos!

Illetve persze, a te definíciód, értékrended szerint nyilván lehet az, de szerintem furin néznének rád, ha Angliában egy ott játszó PL játékosra ezt mondanád. Mindenki azt mondaná, hogy aki azon a szinten játszik, az nagyon jó játékos. Angliában és Spanyolországban még a 2. osztályban is nagyon jó játékosok vannak.

Xavi egyik top opciója Romeu/Busi helyett Fresneda volt a Valladolid-ból. A te meghatározásod alapján a portáig nem jutott volna. Egy csávó a Valladolid-ból...?!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.30. 00:15:22

La Masia1 írta:
2023.10.29. 23:45:05
A Chelsea, a Valencia, a Southampton és a Girona nem a Traktor FC.
Egyik sem a Bayern és a Real, de ezek mind nagyon komoly klubok.
Nem is kellett az első kettőnek sem. Pont ezt mondom. A Barcának nem kellett anno. A Chelsea szintén komoly klub, oda se volt elég jó. A Valencia is adott neki 8-10 meccset és mehetett tovább. A Southampton meg egy 8-15 hely között ingadozó PL csapat, na ők tudták használni és került a frissen feljutó Gironában játszott, ami az előző szezonban kb ugyanaz a szürke középcsapat csak Spanyolországban, mint a Soton.
Na ez az ő szintje.
Nem kevesebb, de nem is több.
La Masia1 írta:
2023.10.29. 23:45:05
A nevelés - ahogy az élet más, hétköznapi területein is - sokat számít (és sokat elárul rólad). Az adja az alapokat. [Aki Barca nevelés, az tökéletes technikai képzést kap, ezért tud akár fiatalon is a felnőttben játszani, mert érti a játékot és tudja is játszani. Ami hiányozhat, az a fizikum, lásd Yamal.]
Szoboszlai "Főnix nevelés", persze :wink: A volt NB1-es játékos apa 3 éves korától 0-24-ben edzette.
10+ év 24/7/365 privát edzés, aztán + "kis" MTK és Salzburg. A top magyar és a top osztrák akadémia.
Na, ő aztán megkapta a nevelést! Meg is lett az eredménye.
A tehetséget nem tudod csak szorgalommal és képzéssel helyettesíteni. A nevelés sokat számít, ha van elég tehetséged.
Most Yamal a példa, de mire is? Ő a Logrones utánpótlásból is kitűnt volna.
Szoboszlait is pont a minőség miatt hoztam fel: edzhetsz bármennyit, lehet edződ a világ 10-20 legjobb edzője, elegendő tehetség nélkül mit sem ér. Azért az apja nem Guardiola jobb keze, de még ha a világ legjobb utánpótlás edzője is, és bármennyit edzhetett, bármilyen minőségben, ha nem lenne kiemelkedő tehetsége nem jutott volna eddig.
La Masia1 írta:
2023.10.29. 23:45:05
Arra alapozom, hogy nagyon jó, hogy játszott a PL-ben és a Ligában. Ott a világ legjobbjai játszanak.
Van a világon irdatlan mennyiségű játékos, az a kb. 1000, akik ebben a két bajnokságban játszanak, a világ legjobbjai közé tartoznak. Nyilván vannak köztük is (nagy) különbségek: vannak akik top sztárok, a többiek meg nagyon jók.

Ahogy a Cambridge-ben tanuló diákok között is vannak zsenik, extra okosak és "csak" okosak. De az biztos, hogy mindenki nagyon jó, és nincsen köztük hülye diák.

Ha egy elit egyetemen végzel nyilván nem garancia semmire, de talán kijelenthető, hogy onnan azért leginkább rajtad múlik minden, és a saját kezedben van a sorsod. Jellemzően nem az elit egyetemen végzettek dolgoznak a "Traktor 2021 Kft."-nek. Ha fociban elit képzést kapsz, akkor azért jó alapokkal indulsz, és ha végül csak a "Traktor FC"-ig jutsz, abban azért valamilyen módon jó eséllyel benne lesznek a döntéseid is.
Bocs, de ezt nem tudom értelmezni, mert ilyen alapon valamennyi PL, Laliga, SeriaA, Bundesliga játékost megvehetné a Barca, ide bárki jó szerinted? Nem a kazah másodosztályból szoktunk játékost szerződtetni, szóvak az általad említett 1000 játékos bármelyike érkezik, akkor mi erősödtünk?
Nem így van.
Lehet őket hívni jó játékosnak, nem érdekel, ide nem elég jók. Az nem elég egy Barcában, hogy játszottál 7-8 évet a Southamptonban és nem voltál gyengébb az ottani átlagnál.

A Cambridgeben tanuló mondjuk fizikus diákok közül sem mindenki alkalmas és elég jó, hogy a CERN Nagy hadronütköztetőnél, vagy a NASAban dolgozzon, mi meg a foci szintjén állítólag a top10 egyike vagyunk.
bence0330 írta:
2023.10.29. 23:39:14
Ugyan pár mondattal ezelőtt használtam nevetős smiley-val egy mondatban Garciát, de őt is mindig ilyennek tartottam. Emlékszem, amikor az EB-n ő volt a jobbik belső védő. Szóval mindenképp jó játékosnak kellett lennie, akkor is, ha van plafonja. Itt meg hibát hibára halmozott (talán már a Cityben is, de egykutya, óriási csapatok, hatalmas nyomással). Neki ez sok.
Garcia egy olyan 21 éves védő volt, akit ingyen el tudtunk hozni a világ legjobb edzőjétől és a világ összes pénzével szemben. Ha Pep komolyan meg akarta volna tartani, kb 0% eséllyel tudtuk volna elhozni. Azért ez elég árulkodó. Őt beárazták ott, csak mi nem vettük észre. Bajnoki aranyért és BL-ért harcoló csapathoz valószínűleg kevés, ezt ott látták is, és nem is nagyon erőlködtek, hogy megtartsák. Hogy a hiányosságai inkább fizikai, vagy mentális szerintem irreleváns.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 23:45:05

Troym írta:
2023.10.29. 22:57:10
Pont nem az kéne a lényeg legyen hol nevelkedett, hanem hogy mennyire jó. Nem feltétlen mindenki jó, csak mert ott képzik, játszott szerintem az NB1-ben is Barca nevelés.
Szoboszlai meg Székesfehérváron a Főnix FC-ben nevelkedett, nem értem, ez kiről mit árul el.
Ha bárhol máshol nevelkedett volna egyáltalán fel sem merülhetett volna egy olyan játékos, akinek a Barca, a Chelsea és a Valencia is túl sok volt, csak a Southamptonban játszott 7-8 évet. Ez a tipikus leírása a tucatjátékosnak.
Abból a Masia korosztályból egyszerűen nem jött ki egyetlen jó játékos sem, Roberto, Bartra, Romeu, Muniesa egyike sem teljesen kutyaütő, de egyik sem Barca / más topcsapat szintű játékos.
De amúgy mire alapozod, hogy nagyon jó játékos?

Amúgy egy érdekesség - nyilván 100 millió dolog állt össze - de mióta eljött a tavalyi 10. Girona holtversenyben 2. helyen áll.
A nevelés - ahogy az élet más, hétköznapi területein is - sokat számít (és sokat elárul rólad). Az adja az alapokat. [Aki Barca nevelés, az tökéletes technikai képzést kap, ezért tud akár fiatalon is a felnőttben játszani, mert érti a játékot és tudja is játszani. Ami hiányozhat, az a fizikum, lásd Yamal.]

Szoboszlai "Főnix nevelés", persze :wink: A volt NB1-es játékos apa 3 éves korától 0-24-ben edzette.
10+ év 24/7/365 privát edzés, aztán + "kis" MTK és Salzburg. A top magyar és a top osztrák akadémia.
Na, ő aztán megkapta a nevelést! Meg is lett az eredménye.

Arra alapozom, hogy nagyon jó, hogy játszott a PL-ben és a Ligában. Ott a világ legjobbjai játszanak.
Van a világon irdatlan mennyiségű játékos, az a kb. 1000, akik ebben a két bajnokságban játszanak, a világ legjobbjai közé tartoznak. Nyilván vannak köztük is (nagy) különbségek: vannak akik top sztárok, a többiek meg nagyon jók.

Ahogy a Cambridge-ben tanuló diákok között is vannak zsenik, extra okosak és "csak" okosak. De az biztos, hogy mindenki nagyon jó, és nincsen köztük hülye diák.

Ha egy elit egyetemen végzel nyilván nem garancia semmire, de talán kijelenthető, hogy onnan azért leginkább rajtad múlik minden, és a saját kezedben van a sorsod. Jellemzően nem az elit egyetemen végzettek dolgoznak a "Traktor 2021 Kft."-nek. Ha fociban elit képzést kapsz, akkor azért jó alapokkal indulsz, és ha végül csak a "Traktor FC"-ig jutsz, abban azért valamilyen módon jó eséllyel benne lesznek a döntéseid is.

Már vártam, hogy ki hozza fel elsőnek, hogy a Girona most jobban áll nélküle :)
Ő sem jutott a csúcsra, de így is a világ két top bajnokságában játszott.

A Chelsea, a Valencia, a Southampton és a Girona nem a Traktor FC.
Egyik sem a Bayern és a Real, de ezek mind nagyon komoly klubok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 23:39:14

Troym írta:
2023.10.29. 22:57:10
De amúgy mire alapozod, hogy nagyon jó játékos?

Amúgy egy érdekesség - nyilván 100 millió dolog állt össze - de mióta eljött a tavalyi 10. Girona holtversenyben 2. helyen áll.
Ne bagatelizáld el Garcia szerepét ;) :D

Attól függ, mihez képest és mit nézünk nagyon jó játékosnak. Azért aki sok évig stabil kezdő egy Sotonban és egy Gironában, az mindenképp jó játékos. Nem feltétlenül Barca-szint, de jó játékos. 4-5-6 meccsig kb hiba nélkül tolta, előre is szépen játszott, azért láttuk, hogy a Barca csereszintet simán meg tudta ütni, 1-2 meccsen a legjobbak közt is volt. Aztán valahogy szétesett. Vannak játékosok, akiknek fejben sok a Barca, és hogy neki Busi utódjaként a legstresszesebb poziban kell játszania, valószínűleg nem könnyített a dolgon. Úgy tűnik, ő ezt nem fogja tudni elviselni, sajnos. Az első pár hete alapján pedig simán jó csere lehetett volna. :(

Ugyan pár mondattal ezelőtt használtam nevetős smiley-val egy mondatban Garciát, de őt is mindig ilyennek tartottam. Emlékszem, amikor az EB-n ő volt a jobbik belső védő. Szóval mindenképp jó játékosnak kellett lennie, akkor is, ha van plafonja. Itt meg hibát hibára halmozott (talán már a Cityben is, de egykutya, óriási csapatok, hatalmas nyomással). Neki ez sok. És ugyanúgy, mint Romeu, eleve nem egy top szint, de itt meg a tudása 50%-át sem tudja hozni, mert nem bírja el. A Gironában, ahol nem eszi meg őket a sajtó az első rossz lépésük után, egész más lehet játszani. Látatlanban azt mondom, hogy ott sokkal magasabb szinten, de mindenképp kevesebb hibával játszanak/játszottak, de ez csak tipp, nyilván nem követtem a csapatot. De arra alapozom a tippem, hogy amit itt mostanában leművel Romeu, vagy korábban Garcia, az a Gironában sem lenne kezdő, de még tán csere szint sem, ennél tuti, hogy jobbak/jobbak voltak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.29. 22:57:10

La Masia1 írta:
2023.10.29. 20:25:25
Tényleg nem értem, hogyan lehet egy játékost ennyire nem objektíven nézni, értékelni.

Az ember az Espanyol és Barca akadémiáján nevelkedett. Ez az ultra top hely, jobb képzést nem kaphatott volna. Ha ezen a két akadémián játszol, akkor nagyon jó vagy. Ezek után nem "eltűnt", hanem játszott a PL-ben és a Ligában, a világ két legerősebb bajnokságában.
Nem 3 meccset, véletlenül, hanem több, mint 300-at.

Én is biztos inkább Nico-nak adtam volna lehetőséget, de ha szerintetek Romeu ennyire durván kilóg lefele, akkor elb****tt erős a keretünk. Ez az ember egy nagyon jó játékos.
Nem, nincsen benne a világon a top X-ben abban a pozícióban. Arra nem volt pénzünk.
Nem, soha senki nem gondolta, hogy "Busi helyére jön". Xavi sem gondolta ezt. Busi még most is jobb lenne, de ő el akart menni.

Nem egy top sztár, de egy nagyon jó játékos.
Pont nem az kéne a lényeg legyen hol nevelkedett, hanem hogy mennyire jó. Nem feltétlen mindenki jó, csak mert ott képzik, játszott szerintem az NB1-ben is Barca nevelés.
Szoboszlai meg Székesfehérváron a Főnix FC-ben nevelkedett, nem értem, ez kiről mit árul el.
Ha bárhol máshol nevelkedett volna egyáltalán fel sem merülhetett volna egy olyan játékos, akinek a Barca, a Chelsea és a Valencia is túl sok volt, csak a Southamptonban játszott 7-8 évet. Ez a tipikus leírása a tucatjátékosnak.
Abból a Masia korosztályból egyszerűen nem jött ki egyetlen jó játékos sem, Roberto, Bartra, Romeu, Muniesa egyike sem teljesen kutyaütő, de egyik sem Barca / más topcsapat szintű játékos.
De amúgy mire alapozod, hogy nagyon jó játékos?

Amúgy egy érdekesség - nyilván 100 millió dolog állt össze - de mióta eljött a tavalyi 10. Girona holtversenyben 2. helyen áll.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 21:36:17

LG írta:
2023.10.29. 21:19:41
Nyilván jelenleg nincs lehetősünk rá, hogy a padon is top játékosok legyenek, de az szerintem még így is elvárható lenne, hogy olyanok legyenek ott, akik legalább egy stabil biztosnsági játékot tudnak. Neki most ez sem jött vissza, és ez baj.
Ez maximálisan így van, ez alap!
Ezt szerintem - és nyilván Xavi szerint is - álmából felkeltve is tudja, illetve tudnia kellene.
Ha többször sem tudja, akkor az nyilván nagy gond. Xavinak is, és neki is.
Más kérdés, hogy egy ilyen szintű, hőfokú meccsre nagyon nehéz csereként, "hidegen" beállni és egyből 100-on pörögni, könnyebb annak, aki kezdő.
De ettől ez még nyilván elvárás és nem lehet mentség. Csak hozzátartozik a valósághoz.
(Nem véletlen, hogy sem Raphinha, sem Yamal nem tudott sokat hozzátenni az eseményekhez csereként.)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21166
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 21:19:41

La Masia1 írta:
2023.10.29. 20:25:25
Tényleg nem értem, hogyan lehet egy játékost ennyire nem objektíven nézni, értékelni.

Az ember az Espanyol és Barca akadémiáján nevelkedett. Ez az ultra top hely, jobb képzést nem kaphatott volna. Ha ezen a két akadémián játszol, akkor nagyon jó vagy. Ezek után nem "eltűnt", hanem játszott a PL-ben és a Ligában, a világ két legerősebb bajnokságában.
Nem 3 meccset, véletlenül, hanem több, mint 300-at.

Én is biztos inkább Nico-nak adtam volna lehetőséget, de ha szerintetek Romeu ennyire durván kilóg lefele, akkor elb****tt erős a keretünk. Ez az ember egy nagyon jó játékos.
Nem, nincsen benne a világon a top X-ben abban a pozícióban. Arra nem volt pénzünk.
Nem, soha senki nem gondolta, hogy "Busi helyére jön". Xavi sem gondolta ezt. Busi még most is jobb lenne, de ő el akart menni.

Nem egy top sztár, de egy nagyon jó játékos.
A Chelsea után nem követtem a pályafutását. Oda kevés volt. Lehet, hogy spanyol és angol középcsapatokban jól teljesített. Így a leigazolása védhető is, cserének elvileg elmehetne. Lehet, hogy több is van benne, csak most nincs formában. Azt viszont láttuk, hogy nincs formában, ezért nem értem a becserélését. Katasztrofálisan szállt be, jócskán benne volt a vereségben. És ez az, ami egy Barcában nem fér bele. Nyilván jelenleg nincs lehetősünk rá, hogy a padon is top játékosok legyenek, de az szerintem még így is elvárható lenne, hogy olyanok legyenek ott, akik legalább egy stabil biztosnsági játékot tudnak. Neki most ez sem jött vissza, és ez baj.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 19:31:38

Cseri írta:
2023.10.29. 16:18:11
Xavi amikor jött, ment a fórum mantra,hogy majd játszik az összes haverja,ehhez képest...
Azt sorry, de nem tudom, hogy mit jelent: "ment a fórum mantra".

Annyit viszont tudok, hogy amikor Xavi jött, akkor kik és mennyit játszottak, illetve azt is, hogy milyen játékosokkal kezdte az első teljes szezonját és ezt a mostani szezont.

Hogy ne legyen off: Romeu korábbi edzőinek vajon az volt az álmuk, hogy Romeu legyen a játékosuk?
Megelőlegezem a választ, "kötvehiszem"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.29. 19:31:19

Cseri írta:
2023.10.29. 16:18:11
]

Az,hogy ki kit hozott volna,teljesen irreleváns ugyanis 3millió eurót sikerült költeni ebben az átigazolási ablakban. Kötvehiszem,hogy Xavi álmaiban Romeu szerepelt volna. Igen, Robi itt van,meg Alonso is,hogy mennyit játszanak az megint más kérdés. Xavi amikor jött, ment a fórum mantra,hogy majd játszik az összes haverja,ehhez képest...
Xavi "érdeme" Romeu. Itt volt nyár elején vkp posztra Frenkie, Kessie és Nico. Kettő nem kellett neki és el lett küldve, Nico még egy felkészülési meccsen sem lett megnézve. Maradt 1 játékos és üres kassza, ezért hozták Romeut. Aki szerint gyengébbek lennénk a keretben Romeu helyett akár Kessiével, akár Nicoval, annak gondok vannak a toronyban, csak ebben az esetben az említett személy a vezetőedző.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 16:18:11

Peter írta:
2023.10.29. 15:32:50
gránit írta:
2023.10.29. 11:53:47
Én de Pault hoztam volna. Messi már annak idején hozatni akarta, a válogatottban is ő a "testőre".
Romeu gondolatától már kirázott a hideg, de a Xavi logikához és az Alonso, Robi algoritmushoz harmonikusan passzol, így egy pillanatig sem csodálkoztam.
Aztán a "ki mint vet, úgy arat" következményeit is ennek megfelelően kell viselni.
Az,hogy ki kit hozott volna,teljesen irreleváns ugyanis 3millió eurót sikerült költeni ebben az átigazolási ablakban. Kötvehiszem,hogy Xavi álmaiban Romeu szerepelt volna. Igen, Robi itt van,meg Alonso is,hogy mennyit játszanak az megint más kérdés. Xavi amikor jött, ment a fórum mantra,hogy majd játszik az összes haverja,ehhez képest...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése