Oriol Romeu

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.31. 14:02:42

Troym írta:
2023.10.31. 13:55:52
inkább a súlyozás érthetetlen.
pontosan ez volt a kerdesem, ki jott volna INGYEN ezert a fizetesert?

mert nem tolongtak a jelentkezok
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.31. 13:55:52

Deluigi írta:
2023.10.31. 13:48:21
mi a gond Inigoval?

ki jott volna INGYEN?

mi tortenik, ha megint kidol a teljes hatvedsor? mint tavaly is megtortent

Romeu cserejatekosnak volt igazolva, majd ha osszeszedtuk magunkat anyagilag, akkor erosebb csereket nezunk majd minden poziciora

nem ertem ezeket a szorszalhasogatasokat, ugy teszunk, mintha a City koltsegvetese volna a mienk
Nem igazán olvastad el ugye?
Nem szőrszálhasogatás, hanem priorizálás.
Nem Inigon volt a hangsúly.
CSAK a fizetésen!
A mondandó lényege, hogy volt keret még most nyáron is akár jó fizetést is adni. Hogy kinek adjuk, az meg szakmai döntés, nem?
Romeu cserejátékosnak lett igazolva? Inigo nem?
De mégegyszer nem Inigo a lényeg. A felelős gazdálkodás olyan, hogy megpróbálsz rájönni melyik probléma mennyire fontos, melyik megoldása mennyire könnyű / nehéz.
Nekem nagyobb gondnak tűnik, ha a minden meccsen kezdő csk lelép és a posztjára 1 minőségi ember marad (FdJ), mert az edzőnek a többi játékos nem megfelelő, minthogy legyen 4.számú középhátvéd. Igen AZ IS fontos, de 2. számú vkp szerintem fontosabb lett volna és Xavi is nyáron Busi pótlását említette legfontosabb feladatként.

Amúgy a cserejátékos Romeu érv ott nem stimmel, hogy tavaly november óta duplaszűrővel játszunk, tehát nyáron is úgy tudta mindenki, hogy aki szűrő posztra érkezik, ő kb kezdőjátékos lesz.
Ez annyiban módosult, hogy Romeu annyira gyenge volt, hogy Xavi felállást váltott.

Akkor hogy lett a vége az egésznek, hogy a vezetőedző elsőszámú kérésére nincs pénz, ha a 2-3. számú hiányként felhozott Gündoganra, Inigora meg van? De nem ők a lényeg, Gündogan érkezése logikus és talán Inigo sem lesz annyira sérülékeny és közepes, mint pl én előre gondoltam, inkább a súlyozás érthetetlen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.10.31. 14:05:46-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.31. 13:48:21

mi a gond Inigoval?

ki jott volna INGYEN?

mi tortenik, ha megint kidol a teljes hatvedsor? mint tavaly is megtortent

Romeu cserejatekosnak volt igazolva, majd ha osszeszedtuk magunkat anyagilag, akkor erosebb csereket nezunk majd minden poziciora

nem ertem ezeket a szorszalhasogatasokat, ugy teszunk, mintha a City koltsegvetese volna a mienk
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.31. 13:32:49

gránit írta:
2023.10.30. 23:54:16
Azt gondolom, hogy az ő pozícióját már réges rég be kellett volna tömni, amikor még tele voltunk lóvéval. Utólag kiderült, hogy sokkal nagyobb a baj pénzügyileg, mint gondloltuk, elképesztő pénzekkel tartozunk még játékosoknak, így korlátozottak voltak a lehetőségeink az átigazolási szezonban. Próbálkoztunk Kimmich-hel, Brozovic-csal, de annyiért nem jöttek, mint amennyit adni tudtunk. Romeu jött annyiért. Ennyiért nála nagyobb minőség nem jött.

A történetben szerintem nem az az igazán nagy gond, hogy most nyáron nem igazoltunk nála minőségibb játékost. A pénzügyi helyzet most annyit tesz lehetővé, amennyit. Az igazán nagy gond az, hogy jóval korábban nem igazoltunk egy rendes vkp-t. A nyári döntés a pénzügyi helyzetet elnézve nem meglepő. A fura az, hogy amikor még két kézzel szórtuk a pénzt, nem jutott pénz egy védekező középpályásra.
Inigo fizetése 9 millió. Nem azt állítom, hogy helyette, mert talán-talán Inigo nem mellényúlás, bár még korai kijelenteni, de szigorúan a pénzt nézve gondolom néhány viszonylag épkézláb játékosnak szintén megfelelt volna ez az összeg.
Április óta tudták Laporta-Alemany-Xavi, hogy elmegy Busi és Xavi úton-útfélen az ő pótlását jelölte meg legfontosabb célként. Akkor mégis miért egy 32 éves csere középhátvédre szántuk ezt a nem kis összeget?
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.31. 00:33:54

Peter írta:
2023.10.30. 23:04:05
La Masia1 írta:
2023.10.30. 22:10:50
Ne haragudj, de NE úgy idézz légyszíves tőlem bármit is amiből teljesen az ellenkezőjére következtethet bárki olyan olvasó, aki elsőre a Te gondolataidat olvassa.
Köszönöm!
Ah, sorry, nem tudom melyikre gondolsz, de elhiheted, hogy nem volt szándékos.
A vicces, hogy én pont ugyanezt akartam írni neked ma több alkalommal is! :lol:
De nekem egyértelmű volt, hogy max. véletlenül többet csíptél le az eredeti szövegből a szerkesztésnél. Lehet én is ezt tettem.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.31. 00:24:14

gránit írta:
2023.10.30. 23:54:16
Ennyiért nála nagyobb minőség nem jött.

Olyan szempontból egyetértek, hogy Fatit gyakorlatilag elüldöztük, közben a nála mivel jobb Felixre meg költünk és gyanítom, hogy később még többet fogunk, mert szokás szerint sunnyogunk a fizuval.

Szóval ennyi erővel lehetett volna VKP-t venni. De szerintem Romeu nem annyira gáz, sőt. FDJ és Gavi mellett igazából csak beugró kell, ha valaki sérült, beugrónak meg nehéz " minőségit" találni. Nem vagyok benne biztos, hogy Kimmichék nekünk jók lettek volna.
Romeu lehozott nagyon jó meccseket is, tehát amúgy tud játszani. Az edző felelőssége, hogy kihozza a játékosokból a legjobbat...
Amúgy szerintem Mingueza nagyon jó lett volna azon a poszton, csakhát Xavival nem jött ki. A minőségi játékos egy álom kategória. Pont a mai fociban nyilván egy adott szintet el kell érni, de onnantól edző-játékos párosról beszélünk, hogy mennyire felelnek meg egymásnak, mennyire tudja a játékos teljesíteni az edző utasításait. Szupersztárok helyett apró fogaskerekek vannak általában, amik nem biztos, hogy máshol ugyanígy tudnak működni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.30. 23:54:16

Azt gondolom, hogy az ő pozícióját már réges rég be kellett volna tömni, amikor még tele voltunk lóvéval. Utólag kiderült, hogy sokkal nagyobb a baj pénzügyileg, mint gondloltuk, elképesztő pénzekkel tartozunk még játékosoknak, így korlátozottak voltak a lehetőségeink az átigazolási szezonban. Próbálkoztunk Kimmich-hel, Brozovic-csal, de annyiért nem jöttek, mint amennyit adni tudtunk. Romeu jött annyiért. Ennyiért nála nagyobb minőség nem jött.

A történetben szerintem nem az az igazán nagy gond, hogy most nyáron nem igazoltunk nála minőségibb játékost. A pénzügyi helyzet most annyit tesz lehetővé, amennyit. Az igazán nagy gond az, hogy jóval korábban nem igazoltunk egy rendes vkp-t. A nyári döntés a pénzügyi helyzetet elnézve nem meglepő. A fura az, hogy amikor még két kézzel szórtuk a pénzt, nem jutott pénz egy védekező középpályásra.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.30. 23:31:21

Nico alig játszik a Portoban,ezt jegyezzük meg azért

Romeu gyengébb formában van, de én is azon a véleményen vagyok,hogy nem volt rossz választás és bízok benne feljavul. Vannak játékosok akik még nem is játszottak de le vannak írva,és van a fordítottja. Girona tavaly sem volt szürke csapat és remek szezonja volt,abban kéne bízni visszatér a helyes útra és segíthet a csapaton. Mi kutyánk kolke esetében pláne nagyobb bizalom szokott lenni,jogosan.

A gazdasági nehézségek szerintem a szemléletnek pont hogy jót tett,mert saját nevelesuek,spanyol bajnokságban szereplők kerültek előtérbe.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 23:04:05

La Masia1 írta:
2023.10.30. 22:10:50
Ne haragudj, de NE úgy idézz légyszíves tőlem bármit is amiből teljesen az ellenkezőjére következtethet bárki olyan olvasó, aki elsőre a Te gondolataidat olvassa.
Köszönöm!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 22:20:20

bence0330 írta:
2023.10.30. 22:15:57
Nico. Itt nevelkedett, azonnal értette a feladatát, amikor bő egy éve nyáron betettük előszezonban, a stabil BL-továbbjutó Portonak is elég volt, nekünk nem. Én most persze inkább cseréről beszélek, de lehet, hogy itt, ebben a rendszerben még kezdőként is megállta volna a helyét.
Én vele (és akár Garciaval) kapcsolatban is azt gondolom, hogy lehet nem akarták, hogy esetleg "megégjen".
Ő is nagyon fiatal, szerezzen még rutint máshol, ahol összehasonlíthatatlanul kisebb a nyomás és elvárás, de mégis nagyon jó helyen van és fejlődik.
Ráér jönni 1-2 szezon múlva.
Troym írta:
2023.10.30. 22:17:07
Igen mert megkerestük és lepattintott minket. Várj. Mégsem ez történt.
De mindegy kit írok, mert szerinted Romeu a top-top-top lehetőség volt.
Viszonylag lényeges szempont, hogy "akar is jönni". Aki lepattint, az nem opció - lásd Zubimendi.
Romeu kapcsán eddig csak 20x írtam le annak pont az ellenkezőjét, mint amit állítasz, legutóbb pont pár perce.
Nem túl elegáns így...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.30. 22:17:07

La Masia1 írta:
2023.10.30. 22:10:50
Mármint aki extra motiváltan, sikeréhségtől és bizonyítási vágytól duzzadva, Arábiába ment...? :D
Igen mert megkerestük és lepattintott minket. Várj. Mégsem ez történt.
De mindegy kit írok, mert szerinted Romeu a top-top-top lehetőség volt.
Mindegy, akkor Tielemans.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.30. 22:15:57

Nico. Itt nevelkedett, azonnal értette a feladatát, amikor bő egy éve nyáron betettük előszezonban, a stabil BL-továbbjutó Portonak is elég volt, nekünk nem. Én most persze inkább cseréről beszélek, de lehet, hogy itt, ebben a rendszerben még kezdőként is megállta volna a helyét.

Meg azért oké, hogy tényleg azonnal beilleszkedett, és pár meccsig tök jó volt, de ennél azért fontosabbak egy játékos tényleges képességei, szóval inkább egy sokkal gyorsabb, és azért legalább valamennyivel jobb játékos jól scoutolva alsobögyörővalagpusztáról, mint egy Masiás, aki nem Barca-szint.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.10.30. 22:17:52-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 22:10:50

crixus írta:
2023.10.30. 21:33:13
Kíváncsi vagyok hányan látjátok még mindig jó vételnek a Romeut... :roll:
Ha van ötleted arra, aki az első edzésen, mindenféle magyarázat nélkül tud Busi posztján (nem szintjén, posztján) játszani, lehetőleg játszott sok meccset egy top bajnokságban, elérhető közel ingyen, akar is jönni, vállalja a Barca szintjén zsebpénzért, akkor írjál Deconak, kapsz jutalékot is :wink:

Mivel a fentieknek mind megfelelt, nagyon jó vétel volt.
Persze, Zubimendi sokkal jobb lett volna, de hozzá a fél keretet el kellett volna adni, pont 7x több lett volna a fizetése, és nem elhanyagolható érvként nem is akart jönni :)
[/quote]
Peter írta:
2023.10.30. 21:51:40
Teljesen azonos nívó, amivel semmi baj nincs, csak ehhez kell igazítani akkor az elvárásokat.
Pontosan, így van! Ez a lényeg!
Romeu nem az álom volt, hanem a valóság! És ha ismét úgy fog játszani, ahogy az első időszakban, akkor a legkisebb gond lesz a szezonban. "Kicsit" nagyobb gond lehet, hogy pl. az elől játszó sztárok mennyi gólt termelnek majd...
Troym írta:
2023.10.30. 22:10:14

Kante. Szívesen
(Rotációban mondjuk neki kéne itt lennie, na akkor lenne minőség és mélység a keretben)
Mármint aki extra motiváltan, sikeréhségtől és bizonyítási vágytól duzzadva, Arábiába ment...? :D
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.30. 22:10:14

La Masia1 írta:
2023.10.30. 22:00:10
crixus írta:
2023.10.30. 21:33:13
Kíváncsi vagyok hányan látjátok még mindig jó vételnek a Romeut... :roll:
Ha van ötleted arra, aki az első edzésen, mindenféle magyarázat nélkül tud Busi posztján (nem szintjén, posztján) játszani, lehetőleg játszott sok meccset egy top bajnokságban, elérhető közel ingyen, akar is jönni, vállalja a Barca szintjén zsebpénzért, akkor írjál Deconak, kapsz jutalékot is :wink:

Mivel a fentieknek mind megfelelt, nagyon jó vétel volt.
Persze, Zubimendi sokkal jobb lett volna, de hozzá a fél keretet el kellett volna adni, pont 7x több lett volna a fizetése, és nem elhanyagolható érvként nem is akart jönni :)
Kante. Szívesen
(Rotációban mondjuk neki kéne itt lennie, na akkor lenne minőség és mélység a keretben)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.10.30. 22:11:41-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.30. 22:06:49

Peter írta:
2023.10.30. 21:51:40
Bizony nyugdíjazni kellett volna valamennyi akkori szentünket, de már Róma után és kicsit másképp festene a klub mai anyagi és szakmai helyzete egyaránt..
Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy igen, nyugdíjazni kellett volna őket, legkésőbb akkor és ott. De Jong mint védekező középpályás azóta is visszatérő rémálmom (viccen kívül, volt már rá példa). Ahogy lepattan mindenkiről és átgázolnak rajta. Kiráz a hideg attól, hogy Romeuval meg vele vághatunk neki a tavaszi rangadóknak.

Romeu helyett vagy Christensent vagy Araújót meg kellene próbálni vkp-ként használni, most úgy néz ki, hátra még ebben az esetben is lenne három jó emberünk. Ellenkező esetben megint szétcincálhatnak minket a középpályán.

A szezon első meccsein Romeu még pozitív meglepetésnek is tűnt, de azt már akkor hozzátettem, hogy nem a Getafe meg a Cadiz ellen fog kiderülni, mit is tud valójában. Sajnos egy bizonyos szint felett használhatatlan. Kiesőjelöltek ellen lehet bevetegetni rotáció gyanánt.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 22:00:10

crixus írta:
2023.10.30. 21:33:13
Kíváncsi vagyok hányan látjátok még mindig jó vételnek a Romeut... :roll:
Ha van ötleted arra, aki az első edzésen, mindenféle magyarázat nélkül tud Busi posztján (nem szintjén, posztján) játszani, lehetőleg játszott sok meccset egy top bajnokságban, elérhető közel ingyen, akar is jönni, vállalja a Barca szintjén zsebpénzért, akkor írjál Deconak, kapsz jutalékot is :wink:

Mivel a fentieknek mind megfelelt, nagyon jó vétel volt.
Persze, Zubimendi sokkal jobb lett volna, de hozzá a fél keretet el kellett volna adni, pont 7x több lett volna a fizetése, és nem elhanyagolható érvként nem is akart jönni :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 21:51:40

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:35:41
Lehet, de akkor ugye ezen az elven a Bayern elleni 8-as után a Busi-FDJ-Vidal sort is nyugdíjazhatták volna... :wink:
Pedig utóbbi aztán "sokat futott, ütközött és kőkemény volt".
Bizony nyugdíjazni kellett volna valamennyi akkori szentünket, de már Róma után és kicsit másképp festene a klub mai anyagi és szakmai helyzete egyaránt..

Romeu, Alonso, Robi....kb ez az a sorminta, algoritmus, amiben mindhármuknak a helye adja magát és önmagáért beszél. Teljesen azonos nívó, amivel semmi baj nincs, csak ehhez kell igazítani akkor az elvárásokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.10.30. 22:02:37-kor.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.10.30. 21:33:13

crixus írta:
2023.07.19. 21:04:01
Gratulálhatunk a vezetésnek, sportmanager-nek. Ezzel az igazolással kb hivatalosan is közepes képességü csapatunk lesz ebben a szezon. Lewa, Gündogan illetve Pedri azok akik miatt
talán :!:
még érdemes nézni a csapatot. A többi színtelen-szagtalan.
Sajnos sokat nem változott a véleményem az utóbbi 3-4 hónapban. Sem a csapat, sem Romeu nem tudott rám cáfolni. Eddig. Jött Cancelo, aki tényleg klasszis a posztján de ennyi.
Kíváncsi vagyok hányan látjátok még mindig jó vételnek a Romeut... :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.30. 19:46:21

Én bíztam benne hetekig, úgy éreztem, hogy azzal a barbár keménységével az akkori formájával egy ilyen keményebb BL meccsen még akár előrelépés is lehet a kiöregedett Busival szemben, de legalább az a szint lesz. Sajna tévedtem. Egy dologban maradt csak elég jó, az ilyen csisszes megelőző szerelésekben, azokat szerintem nagyon magas szinten tolja, jó érzékkel, jó ütemben, valahogy mindig épp odaér az ilyen összecsúszásoknál, és szinte soha nem szabálytalanul. Minden más nem Barca szint benne mostanra, de még csere is alig, kis csapatok ellen okés. Ahogy írták többen, ha csak az egyik top kp-s visszatér, már csere is alig lesz, most is hárman vannak már előtte. Pedriben nem bízom hosszabb távon, viszont DJ azért keveset lesz sérült, remélhetőleg

DJ lesz a vkp, Gavit és Gündogant is be lehet oda tenni, főleg duplapivotban. Ha meg sokat játszunk majd 4-2-3-1-et is, akkor még kevésbé kell Romeu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 19:26:10

LG írta:
2023.10.30. 19:15:25
Azért pl. Busquetsnél pont kijött az utolsó éveiben a BL-ben, hogy az európai top foci elment mellette. Romeu-nál annyi a különbség, hogy ő sosem volt benne az elitben.
Fizikálisan biztos elment mellette, de azért ez nem meglepő. Kevés játékostól nem kezd távolodni 30 felett.
Egyre nehezebb bírja a tested a minimum szintet is.
És ahogy gyengült a keret körülötte egyre többet kellett fizikailag kompenzálnia.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.30. 19:20:18

La Masia1 írta:
2023.10.30. 19:10:40


Egyetlen egyszer nem hoztam fel érvként, pláne nem vita lezárására. Nem tudom miért mondod ezt.
Egyetlen egyszer nem utaltam arra, hogy én játszottam-e; amúgy nem. Hogy kapcsolódott volna ez bármihez is?

Annyit mondtam, hogy akik egy PL/Liga játékost sz*aroznak, azok vélhetőleg életükben nem játszottak semmilyen szinten, mert akkor éreznék, hogy miről beszélnek. Ezek az emberek ilyen irreálisan kritikusak.
Határozottan emlékszem, hogy de.
Igazából nincs jelentősége, akkor tévedtem, elnézést.

Én szarozok elég sok mindenkit, miért nem tehetném meg?
Viszonyítani szoktam, és pl megnézek egy Raphinha-Antony összevetést, nah a mi brazilunkhoz képest a mu brazilja egy marha gyenge játékos. Pedig a mi brazilunkról se annyira jó a véleményem.

Romeut meg még csak nem is hasonlítom más játékoshoz, csak ahhoz, hogy elég-e ide vagy sem. Nyilván nem elég, ezt szerintem a vak is látja, ehhez nem kell prolicenszes edzőnek lenni.
Igen talán a Liga 50% ellen elég, de nekünk nem azokhoz a csapatokhoz kellene belőni magunkat, hanem a felsőpolchoz.

Nyilván egy magyar átlagfocistához képest ultramegagiga tehetséges, és nagyon jó játékos, de nem véletlen nem hozzájuk mérjük.


De mindegy, remélem PEdri-DeJong mihamarabb visszatér, a Gavi-Gündi-Fermin trió meg szintén egészséges marad, és akkor Romeu talán tényleg csak a liga alsófele ellen lép pályára.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21166
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.30. 19:15:25

Azért pl. Busquetsnél pont kijött az utolsó éveiben a BL-ben, hogy az európai top foci elment mellette. Romeu-nál annyi a különbség, hogy ő sosem volt benne az elitben.

Idén annyi reményünk van a BL-ben, hogy ha mindenki egészséges, akkor egy egész ütös kp-t tudunk felküldeni, és emberünk a pálya közelébe sem kerül.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 19:10:40

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:59:55
NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:43:25
Figyi, szerintem ha lesz olyan BL-meccs, amikoris nem látszódik majd az osztálykülönbség Romeu és az igazán elit középpályások között*, akkor dobd a címed, küldök egy rekesz sört neked.
32 évesen jött a Gironából - biztos az a normális, ha egy "elit sorral" hasonlitgatjuk, ugye...

Ki, mikor, hol mondott olyat, hogy ő "elit" lenne??!!

A téma az volt, hogy ő alapvetően egy jó játékos-e vagy egy olyan fos, ahogy itt a többség gondolja.
Szerintem akinek van sok száz meccse a PL-ben és a Ligában, az (nagyon) jó játékos.

Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 17:29:03
Katasztrófa ez az orvosi/fizikai felkèszítői stáb
Fiatalok, tizenévesek rendszeresen megsérülnek edzésen is. Sajnos ilyen az élsport top szintje.
Aki nem csinálja/csinálta (nem neked van címezve személyesen) az nehezen tudja elképzelni.
Órákat edzel naponta, teljes erőbedobással, játszod a meccseket, rengeteg ütközés, irányváltás, kitámasztás, kontakt. Megeszi a testet, pláne, ha valaki még eleve sérülékenyebb.
Ehhez nem kell senkinek hibáznia.
[/quote]
csababarca írta:
2023.10.30. 18:56:51
Ezt a ki hol milyen szinten focizott dolgot már nem először dobod be mint ultimate érvedet egy vita lezárására.

De tök mindegy ki mit gondol Romeuról, hagyjuk már ezt a ki hol milyen fronton focizott maszlagot. Ha ez ennyire fontos, akkor írd le Te hol fociztál, meddig, és akkor talán lehet majd értelmesen is beszélgetni, ehelyett amit most csinálsz.
Egyetlen egyszer nem hoztam fel érvként, pláne nem vita lezárására. Nem tudom miért mondod ezt.
Egyetlen egyszer nem utaltam arra, hogy én játszottam-e; amúgy nem. Hogy kapcsolódott volna ez bármihez is?

Annyit mondtam, hogy akik egy PL/Liga játékost sz*aroznak, azok vélhetőleg életükben nem játszottak semmilyen szinten, mert akkor éreznék, hogy miről beszélnek. Ezek az emberek ilyen irreálisan kritikusak.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.30. 18:59:55

NovaProspekt írta:
2023.10.30. 18:43:25
Figyi, szerintem ha lesz olyan BL-meccs, amikoris nem látszódik majd az osztálykülönbség Romeu és az igazán elit középpályások között*, akkor dobd a címed, küldök egy rekesz sört neked.
32 évesen jött a Gironából - biztos az a normális, ha egy "elit sorral" hasonlitgatjuk, ugye...

Ki, mikor, hol mondott olyat, hogy ő "elit" lenne??!!

A téma az volt, hogy ő alapvetően egy jó játékos-e vagy egy olyan fos, ahogy itt a többség gondolja.
Szerintem akinek van sok száz meccse a PL-ben és a Ligában, az (nagyon) jó játékos.

Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
[/quote]
Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 17:29:03
Katasztrófa ez az orvosi/fizikai felkèszítői stáb
Fiatalok, tizenévesek rendszeresen megsérülnek edzésen is. Sajnos ilyen az élsport top szintje.
Aki nem csinálja/csinálta (nem neked van címezve személyesen) az nehezen tudja elképzelni.
Órákat edzel naponta, teljes erőbedobással, játszod a meccseket, rengeteg ütközés, irányváltás, kitámasztás, kontakt. Megeszi a testet, pláne, ha valaki még eleve sérülékenyebb.
Ehhez nem kell senkinek hibáznia.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.30. 18:59:18

La Masia1 írta:
2023.10.30. 18:51:31
32 évesen jött a Gironából - biztos az a normális, ha egy "elit sorral" hasonlitgatjuk, ugye...

Ki, mikor, hol mondott olyat, hogy ő "elit" lenne??!!

A téma az volt, hogy ő alapvetően egy jó játékos-e vagy egy olyan fos, ahogy itt a többség gondolja.
Szerintem akinek van sok száz meccse a PL-ben és a Ligában, az (nagyon) jó játékos.

Elfogadom, ha valaki máshogy látja, de abban 1000% biztos vagyok, hogy akkor még amatőr szinten is ritkán játszott (vagy sportolt bármit).
Éppen ugyanannyira hasonlítottam "elit sorhoz", mint amennyire te hasonlítottad őt Busihoz, Vidalhoz, FDJ-hez. Ha én bűnös vagyok ebben, akkor cinkostársak vagyunk. Többször leírtam szerintem ebben a topikban is, és más topikban is, hogy részemről odafér a kezdőbe egy La Ligás átlag csapat ellen. Kiegészítőembernek jó, ezzel kezdtem a most megírt eredeti kommentemet is. Real, Bayern, City ellen nincs keresnivalója a kezdőben, ennyit állítok (továbbra is, ebben semmilyen változás nem volt). Ennyi. Ja és mindennek a mentén a Clásico-n sem kellett volna szerepelnie, bár nem rajta múlott a meccs. De a sok hiányzó miatt sajnos így lett. De befejezem, papagájnak érzem magamat. :mrgreen:
Válasz küldése