Oriol Romeu

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 15:32:50

gránit írta:
2023.10.29. 11:53:47
Én de Pault hoztam volna. Messi már annak idején hozatni akarta, a válogatottban is ő a "testőre".
Romeu gondolatától már kirázott a hideg, de a Xavi logikához és az Alonso, Robi algoritmushoz harmonikusan passzol, így egy pillanatig sem csodálkoztam.
Aztán a "ki mint vet, úgy arat" következményeit is ennek megfelelően kell viselni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 11:53:47

Én de Pault hoztam volna. Messi már annak idején hozatni akarta, a válogatottban is ő a "testőre".
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 11:48:49

Nyilván keves egy clasicóhoz, és pech hogy két klasszisunk is hiányzott a kpról. Nem feltétlenül azert hoztuk hogy a madrid ellen lépjen pályára, de így alakult.
Rivaldo-A Legnagyobb.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.29. 10:27:06

Kessiét már elfelejtettem. De a Casado, Bernal, Pau Prim trióból a legjobbat be lehetne járatni Romeu helyére.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 01:59:39

gránit írta:
2023.10.29. 01:20:51
Romeu helyett meg visszasírom Kessiét,
Na Kessiéről látod én már full meg is feledkeztem, de teljesen osztom ezt a véleményedet.
Nem igazán értettem, hogy miért nem tudtunk (akartunk) igazán vele mit kezdeni, de már mindegy is, viszont Romeuval sem lettünk előrébb, ez tény.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.07. 22:03:52

Yokozuna írta:
2023.10.07. 21:28:43
Tényleg egy győztes meccs után kell nekiugrani egy játékosunknak, aki mióta itt van elég elfogadható szinten teljesített. Ha csak ezt a mérkőzést nézzük, most is volt olyan emberünk, aki nála sokkal rosszabb produkciót mutatott be. Miért nem az ő játékát vesézzük ki? Az miért nem merül fel Romeunál, hogy azért volt halványabb, mert Xavi rossz helyen játszatta, meg más pozicióban biztos csodásat alkotna.
Én eddig úgy láttam, hogy megbízható a srác, akár labdabiztosnak is nevezhetném, alapvetően nem csak hátrafelé passzolgat, hanem segíti a támadás építést, ha kell egy kapura lövést is elereszt. A labda szerzés sem idegen tőle, főként kultúrált eszközökkel. És Robertót sem tenném be helyette, pedig a csapatkapitányt is kedvelem, más okokból.
Ha nekem címezted a mondataid, akkor úgy érzem nem sok minden ment át az eredeti hozzászólásomból.
Pont azt írtam, hogy hetek óta gyengén teljesít, általános jelleggel értékeltem, nyilván szubjektív módon, az kb irreleváns, hogy épp most a BL meccsen volt a leggyengébb, holott így volt.
Simán eltelt cca. 10 meccs és érdekelt, hogy azok szerint, akik őt nagy erősítésnek értékelték, jelenleg mit gondolnak róla. Az én véleményem biztos nem fog romlani vele kapcsolatban. (és javulni sem)

A hozzászólás másik részét meg nem értem igazán, azért az ő játékát vesézzük ki, mert ez az ő topicja, minden játékost a saját topicjában ugyanúgy ki lehet elemezni.
Az, hogy valakit Xavi az ő számára kicsit (vagy nagyon) idegen pozícióban játszat meg mióta felmentés? Kessiét mindenki elhordta mindennek, holott 1 év alatt jó hogy 100 percet játszott a saját helyén, Araujo, Kounde, Balde sem jhv és még lehetne sorolni.
Ennél jobb teljesítményekért, mint az utóbbi hetekben ő mutatott a fórum háromnegyede követelte EG, Alonso, SR, stb fejét (igen én is) az elmúlt hónapokban, években.
bence0330 írta:
2023.10.07. 18:40:51
Pedri, Gündogan, Gavi, De Jong tuti előtte van, szóval eleve max 5.
Pedri kapcsán nekem kétséges mennyi idő alatt lehetséges úgy felépíteni, hogy hosszabb távon használható legyen. Őszinte leszek, nekem azért már vannak kétségeim nem egy újabb Dembele/Fati sztori lesz-e, mert ugyan Pedri fejben rendben van, de fizikailag 20 évesen ennyi sérülésnek nyoma marad. Minimum hónapok kellenének mire szép fokozatosan vissza szabadna építeni a csapatba, mi meg majd bedobjuk második héten kezdőként.
Papíron tényleg Pedri Romeu előtt van, de sokra nem megyünk vele, ha ennyire sokat sérült.

Az erőssége a csapatnak számomra kicsit olyan egy hasonlattal, mint 30-40 éve a Forma1 volt. Minden évben volt a leggyorsabb autó, csak épp többnyire megbízhatatlan volt és sokszor a 2-3. leggyorsabb autó és vezetője lett a bajnok. Nekem ilyen érzésem van a csapat kapcsán ma. Mienk lehet top5 erősségű kezdő11, ha sose vagyunk képesek pályára küldeni a sérülések miatt, ha néhanapján sikerül, akkor baj, hogy az ellenfél keményen játszik, 11emberrel védekezik, stb.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.10.07. 21:28:43

Tényleg egy győztes meccs után kell nekiugrani egy játékosunknak, aki mióta itt van elég elfogadható szinten teljesített. Ha csak ezt a mérkőzést nézzük, most is volt olyan emberünk, aki nála sokkal rosszabb produkciót mutatott be. Miért nem az ő játékát vesézzük ki? Az miért nem merül fel Romeunál, hogy azért volt halványabb, mert Xavi rossz helyen játszatta, meg más pozicióban biztos csodásat alkotna.
Én eddig úgy láttam, hogy megbízható a srác, akár labdabiztosnak is nevezhetném, alapvetően nem csak hátrafelé passzolgat, hanem segíti a támadás építést, ha kell egy kapura lövést is elereszt. A labda szerzés sem idegen tőle, főként kultúrált eszközökkel. És Robertót sem tenném be helyette, pedig a csapatkapitányt is kedvelem, más okokból.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.07. 18:40:51

Troym írta:
2023.10.07. 18:11:43
Ami zavaró, és nem rád értem, de több más hozzászólótól olvasható, hogy a mérleg egyik serpenyőjében ott vannak a vélemények hogy európai top3-5-10 akármi a keretünk, másik serpenyőben egy Romeu szintű játékos a 4. számú középpályás, kezdő a BL-ben 32 évesen, kb 0 nemzetközi tapasztalattal, pedig láthatóan még kicsit komolyabb spanyol csapatok ellen is súlytalan. Tudom vannak sérültek (mindig vannak) és értem, hogy nincs pénz, erre futja, csak utána meg fura, mikor a minőséget emlegeti bárki.
A fickó semmiben nem tud többet, mint az a CSK, akit évek óta elzavarna mindenki, én is és ezzel nem SR-t magasztalom. Egyszerűen Romeu (ahogy SR is) egy közepes LaLiga játékos, aki max 5-10 percekre lehet jó kicsit nívósabb meccseken, plusz verekedni a Getafe ellen.
Pedri, Gündogan, Gavi, De Jong tuti előtte van, szóval eleve max 5. Szerintem Fermin is lassan elé fog kerülni, akkor 6. Nézzük meg, hogy a világ legerősebb keretének kikiáltott Citynél ki az 5.-6. számú középpályás. Kb nincs is ilyen. Rodri-Philips-Kovacic-néha KDB is ott van, és még az új szerzemény Nunes, akiről semmit nem tudok, bevallom. Végtelen pénzből. Ha Oriolt ötödiknek is vesszük, akkor is ez kb Nunesnek feleltethető meg, ott vakon azt tippelem, hogy ő biztos jobb, de azért ezen nem szabadna múlnia az eredményeknek. A Citynek meg ugye elvileg egyértelműen a világ legjobb kerete van, szóval nem is gáz, ha ott eggyel több minőségi kp-s van, nem velük kell versenyeznünk, ha a top3-5-8 keret állításokat védjük.
Ha meg a Poolt nézzük meg, akivel inkább kell versenyezni kereterősségben, akkor pláne. Ott van Dominik, McAllister, Gravenberch, akik komoly nevek, bár szerintem az argentin nem egy nagy sztár, utóbbi még mindig inkább ígéret, szóval már eleve a kezdő hármasuk gyengébb. Ezután meg jön Elliott, aki nem olyan rossz, Endo, és egy 18 éves Bajcetic. Sehol nincsenek előrébb, Oriolnak a megfelelője ott a szintén 30 éves Endo, kétlem, hogy ő jobb lenne.
Egyszerűen kb lehetetlen 5-6 klasszis-nagyon minőségi játékost kiállítani manapság egy posztra, mikor ennyi jó/gazdag csapat versenyez értük. Viszont nálunk az első 3-4 iszonyat magas szint, nem is tudom, van-e erősebb középpálya névre.

Sokkal nagyobb baj nálunk, hogy az egyik középpályásunk elég stabilan nem játékképes, az már eleve szűkíti a kört, és ha kidől a másik elit középpályásunk, akkor már persze, hogy szűkülünk, minden csapatnál így lenne. Remélem Pedri úgy, hogy végre majd rotálni lehet, már nem fog kidőlni hónapokra.

Vissza Oriolra: kezeljük majd a helyén, duplaszűrőben kezdhet, Getafék ellen kezdhet, meg nyilván ha mindenki elfogyott, akkor kezdjen. Alapesetben meg DJ legyen inkább ott. Pech, hogy Xavi épp elkezdte ott használni a hollandot, mikor kidőlt. Télen-nyáron meg a kevés kis anyagi lehetőségünket fordítsuk erre a posztra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.07. 18:11:43

Andris írta:
2023.10.07. 12:55:19
Vannak jó képességei a srácnak, szerintem, de azért sajnos nehéz meccsekre szerintem se ezek nem elegek, se az önbizalma. Nincs utóbbival kifejezetten gond, csak hát ennyire futja az ő szintjén. Nyilvánvalóan nem gondolja úgy, hogy ő az egyik legjobb a világon. Nem úgy értem, hogy top3, de a sportág és a pozíció legfelső polca. Márpedig aki nem gondolja ezt magáról, azzal ezen a szinten már gondok lesznek... a szint alatt olyanra gondolok, mint ami egy Porto, Atletico, vagy éppen Real ellen van.

Viszont ha nincs más, akkor nincs más. Továbbra is hangsúlyoznám, amit szezon elején: páratlanul nehéz helyzetben vagyunk, messze nem azonos feltételekkel indulunk európa legjobb 15-20 csapatához képest. El kell fogadni, és nem lehet azt (el)várni még évekig, hogy simán nyerünk majd a két madrid előtt bajnokságot, meg hogy versenyképesek leszünk a BL top8 ellen. Semelyik sincs kizárva (lásd: tavalyi bajnokság), de ha valami összejön ezek közül, az már azt jelenti, hogy összeálltak a csillagok (egy bizonyos mértékig).
Ami zavaró, és nem rád értem, de több más hozzászólótól olvasható, hogy a mérleg egyik serpenyőjében ott vannak a vélemények hogy európai top3-5-10 akármi a keretünk, másik serpenyőben egy Romeu szintű játékos a 4. számú középpályás, kezdő a BL-ben 32 évesen, kb 0 nemzetközi tapasztalattal, pedig láthatóan még kicsit komolyabb spanyol csapatok ellen is súlytalan. Tudom vannak sérültek (mindig vannak) és értem, hogy nincs pénz, erre futja, csak utána meg fura, mikor a minőséget emlegeti bárki.
A fickó semmiben nem tud többet, mint az a CSK, akit évek óta elzavarna mindenki, én is és ezzel nem SR-t magasztalom. Egyszerűen Romeu (ahogy SR is) egy közepes LaLiga játékos, aki max 5-10 percekre lehet jó kicsit nívósabb meccseken, plusz verekedni a Getafe ellen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.07. 12:55:19

Vannak jó képességei a srácnak, szerintem, de azért sajnos nehéz meccsekre szerintem se ezek nem elegek, se az önbizalma. Nincs utóbbival kifejezetten gond, csak hát ennyire futja az ő szintjén. Nyilvánvalóan nem gondolja úgy, hogy ő az egyik legjobb a világon. Nem úgy értem, hogy top3, de a sportág és a pozíció legfelső polca. Márpedig aki nem gondolja ezt magáról, azzal ezen a szinten már gondok lesznek... a szint alatt olyanra gondolok, mint ami egy Porto, Atletico, vagy éppen Real ellen van.

Viszont ha nincs más, akkor nincs más. Továbbra is hangsúlyoznám, amit szezon elején: páratlanul nehéz helyzetben vagyunk, messze nem azonos feltételekkel indulunk európa legjobb 15-20 csapatához képest. El kell fogadni, és nem lehet azt (el)várni még évekig, hogy simán nyerünk majd a két madrid előtt bajnokságot, meg hogy versenyképesek leszünk a BL top8 ellen. Semelyik sincs kizárva (lásd: tavalyi bajnokság), de ha valami összejön ezek közül, az már azt jelenti, hogy összeálltak a csillagok (egy bizonyos mértékig).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.06. 11:30:22

Én úgy látom, hogy a mostani podcast részben is mondták: addig kifejezetten jó, amíg mellette van DJ. Ők ketten nagyon jól néztek ki együtt. Kb mint Busi, a lába kevés neki a nagyobb tér befutásához. Azt a duót még akár komolyabb csapat ellen is fel merném rakni, ha valamiért 4 kp-ra váltanánk vissza pár meccsre. Viszont úgy tűnik, hogy stabilan 4-3-3-ra fogunk váltani, ott ez nem nagyon fog működni, egyedül egyértelműen kevésnek tűnik a magasabb szinten. 4-2-3-1-ben a többi kp-s kiesésével mehetne még, de sajna már nincs 4 támadónk.
Alsóházi csapatok ellen viszont simán be lehet rakni, kemény, jól szerel, most 1-2 meccse tényleg sokkal bénább mint volt, főleg passzjátékban, ennél azért láttuk, hogy többet tud. De ettől még nyilván van egy plafonja, ami nem is túl magas.

Én ettől függetlenül örülök hogy jött, ha jól használjuk, remek kis rotációs játékos lehet. Oké, 1-2 meccse tényleg SR szint, de azért összességében egyértelműen jobb nála, és amikor van párja hátul, akkor ad jópár olyan dolgot a csapatnak, amiben hiányt szenvedtünk.

Az tuti, hogy a posztja most a téli prioritás kell, hogy legyen. Lennénk elegen, ha Pedrire lehetne számítani, de úgy tűnik, nem lehet. Még szerencse, hogy a többiek mind használhatóak hatosban meg nyolcasban is, ez ad egy kis flexibilitást, de amíg csak ennyien vagyunk, nem nagyon lehet megúszni, hogy Romeu kezdjen akár nagyobb meccseken is. A 4-2-3-1-ben ki is lehetne épp hagyni, vagy ha játszik, párral hasznosabb is lenne, csak hát közben meg összesen 4 támadónk maradt, úgyhogy ezt sem hiszem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.06. 11:04:15

Troym írta:
2023.10.06. 10:40:11
Eltelt 10 meccs, véleményem egy centit nem javult vele kapcsán, de kérdeznék másokat, hogy csak nekem tűnik igazán gyengének a csapatban?
Az első 2-3 meccsen még kb hozott egy közepes szintet, volt talán 1 gólpassza a Betis ellen, de azóta az utolsó 5 meccsen már alulmúlja a csapat összes többi tagját, iszonyúan kilóg lefelé. Már ott tartok, hogy akkor inkább SR. Rosszul látom? Azon kívül, hogy 19 fős a felnőtt keret, van más indok őt a pályára küldeni?
varjuk mar meg azt a hatralevo 10-20 meccset, amig eldontjuk

barkinek lehet sorozatban tobb rossz meccse

itt ennel a cegnel minden jatekost sorra eltemetnek az eurobarca szurkolok
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.06. 10:40:11

Troym írta:
2023.08.02. 17:15:27
Szerintem meg várni kéne 20-30 tétmeccset mielőtt "beárazza" valaki.
Eltelt 10 meccs, véleményem egy centit nem javult vele kapcsán, de kérdeznék másokat, hogy csak nekem tűnik igazán gyengének a csapatban?
Az első 2-3 meccsen még kb hozott egy közepes szintet, volt talán 1 gólpassza a Betis ellen, de azóta az utolsó 5 meccsen már alulmúlja a csapat összes többi tagját, iszonyúan kilóg lefelé. Már ott tartok, hogy akkor inkább SR. Rosszul látom? Azon kívül, hogy 19 fős a felnőtt keret, van más indok őt a pályára küldeni?
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2023.09.26. 23:38:08

Sajna nem szint, cserének jó lehet, ha a többiek visszatérnek.
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.14. 10:40:48

bence0330 írta:
2023.09.14. 10:06:58
Kinek adjon hosszú indításokat, Lewynek?
Legutóbb a győztes gólunk pont egy Lewy-nek adott hosszú átadásból született.

A két mélységi középpályás egyértelműen fékezi a bátrabb játékot, de Xavi valószínűleg egész évben azzal a hadrenddel akar játszani, amivel a rangadókra fog kiállni. Nem a nagy meccsek előtt akarja majd felforgatni a csapatot.

Én azt gondolom, hogy nem Romeun múlik leginkább a bátrabb játék. Egy 4-2-3-1, két mélységi középpályással, simán lehet támadó és gólgazdag, ha a támadójáték ötletes és felkészült. Már csak azért sem Romeu nyakába varrnám a játék lassú folyását, mert két belső védőt leszámítva az egész csapat felhúzódik az ellenfél arcába. Miért pont Romeun verjük el a port, amikor kilenc emberrel támadunk és nem tudjuk feltörni a védelmeket?

A hajrák valóban jól sikerülnek, a Getafe ellen a végén harcoltunk ki egy meg nem adott büntetőt, a Cadiz ellen a hajrában nyertük meg a meccset, a Villarreal ellen is a hajrában fordítottunk, és az Osasuna ellen is a hajrában sikerült kicsikarni a győzelmet. Ha támadókat cserélünk be, erre nyilván nagyobb esély van. Xavi taktikáját abban mindenképpen meg lehet kérdőjelezni, hogy a gyengébb csapatok ellen is a stabilitást helyezi előtérbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.14. 10:06:58

fanbarca írta:
2023.09.14. 09:32:37
A Romeu-s cikkből.
"A futball jobban folyt, mikor nem volt a pályán."

Azért ez elég nagy hülyeség, nagyon felszínes és inkább tűnik véleménynek, mint megalapozottnak.
Kockáztattunk, bedobtunk 78 csatárt s bejött. Ez nem azt jelenti, hogy Romeu miatt nem volt gól addig.
Nem kéne ilyesmiket írni.
No igen, ezzel 100%-ban egyetértek. Ferrán az egyetlen gólgyárosunk idén, ráadásul ő az egyetlen mozgékony támadónk és asszem konkrétan egy percet sem töltöttek együtt. Kinek adjon hosszú indításokat, Lewynek? Az sem véletlen, hogy ebből a szempontból jobb volt az előszezonban. Akkor volt kinek. Még Raphinha, aki csinálja ezeket a beindulásokat, vele sem játszott pár percnél többet együtt.

Meg hát igen, ha lecserélnek másodmagaddal két csatárra, akkor nyilván gólveszélyesebb lesz a csapat, főleg, ha az egyik csatár az egyetlen emberünk idén, akiben tényleg benne van a gól. És azt még meg sem említettem, hogy ha a 80. percben gond van, akkor még az alapcsapat is elkezd egyre nagyobb intenzitással nyomni a végére, egyrészt minden erejüket összeszedve, másrészt meg mert olyankor már kockáztatni kell, ez is természetes. Sokkal fontosabb kérdés, hogy mi a jó fittyfenének várunk mindig a 60-80. percig a lassan már bizonyítottan jobb játékosokkal és felállással. Eddig nagyrészt behozták az eredményt 10-20 perc alatt, de ez nem jöhet be mindig... de ez már persze off.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.06. 14:48:57

fanbarca írta:
2023.09.06. 14:09:09
Nem állítom, hogy Romeu világklasszis lenne.
De nem is egy kutyaütő.
Nem is állítom, végig azt mondom csereszint és kb 80-90%-os a 34-35 éves Busihoz képest.
Amennyiben céljaink játékban, eredményességben, nemzetközi kupában kb az előző szezonban látottakkal megegyezőek, akkor ezzel nincs is probléma.
Ha többet, jobbat, szebbet stb szeretnénk akkor viszont kevés, mert a 34 éves Busival is szenvedős volt a játék (és nemzetközileg eredménytelen is) előző szezonban. Sokváltozós nyilván az egyenlet, ő egyetlen játékos csupán, de nála érzem leginkább mindenkitől a "végülis nem rossz" véleményt. Magyarán végülis nem rossz LaLiga kisebb meccsein.
A pozíció természete Xavinál meg annyira fontos, hogy nem lesz elég egy ilyen szintű játékos.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 14:09:09

Troym írta:
2023.09.06. 13:26:42
fanbarca írta:
2023.09.06. 12:30:59
Egy kis Romeu – Busquets összehasonlítás.
Érdekes lenne megnézni a 2015 körüli Busi számaival.
Nem állítom, hogy Romeu világklasszis lenne.
De nem is egy kutyaütő.
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.06. 13:26:42

fanbarca írta:
2023.09.06. 12:30:59
Egy kis Romeu – Busquets összehasonlítás.
Érdekes lenne megnézni a 2015 körüli Busi számaival.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 12:30:59

Egy kis Romeu – Busquets összehasonlítás.

Várható gólpassz / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 0.05
Romeu 22-23 (Girona): 0.03
Busquets 22-23 (Barca): 0.11
Busquets 21-22 (Barca): 0.05

Passzpontosság
Romeu 23-24 (Barca): 91.4%
Romeu 22-23 (Girona): 86.5%
Busquets 22-23 (Barca): 88.4%
Busquets 21-22 (Barca): 87.0%

Átlagos passztávolság
Romeu 23-24 (Barca): 14.59m
Romeu 22-23 (Girona): 17.15m
Busquets 22-23 (Barca): 17.77m
Busquets 21-22 (Barca): 17.45m

Rövid passzok (13m alatt) sikeressége
Romeu 23-24 (Barca): 98.4%
Romeu 22-23 (Girona): 92.2%
Busquets 22-23 (Barca): 91.6%
Busquets 21-22 (Barca): 90.8%

Közepes passzok (27m alatt) sikeressége
Romeu 23-24 (Barca): 91.4%
Romeu 22-23 (Girona): 90.6%
Busquets 22-23 (Barca): 90.6%
Busquets 21-22 (Barca): 90.3%

Hosszú passzok (27m fölött) sikeressége
Romeu 23-24 (Barca): 65.0%
Romeu 22-23 (Girona): 66.1%
Busquets 22-23 (Barca): 82.4%
Busquets 21-22 (Barca): 76.6%

Kiugratások / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 0.30
Romeu 22-23 (Girona): 0.09
Busquets 22-23 (Barca): 0.57
Busquets 21-22 (Barca): 0.37

Lövést előkészítő passzok / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 2.45
Romeu 22-23 (Girona): 1.76
Busquets 22-23 (Barca): 2.85
Busquets 21-22 (Barca): 2.59

Sikeres labdaszerzések / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 2.70
Romeu 22-23 (Girona): 1.13
Busquets 22-23 (Barca): 1.0
Busquets 21-22 (Barca): 1.38

Lefülelt labdák / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 0.90
Romeu 22-23 (Girona): 1.13
Busquets 22-23 (Barca): 1.03
Busquets 21-22 (Barca): 1.26

Felszabadítások / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 1.7
Romeu 22-23 (Girona): 1.63
Busquets 22-23 (Barca): 1.38
Busquets 21-22 (Barca): 0.87

Sikeres cselek (take-ons) / 90 perc
Romeu 23-24 (Barca): 0.60
Romeu 22-23 (Girona): 0.63
Busquets 22-23 (Barca): 0.42
Busquets 21-22 (Barca): 0.59
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.05. 23:20:01

bence0330 írta:
2023.09.05. 22:50:56
Én erre reagáltam, ezt írtad: "Valakinek padon kéne ülnie másik felállásban. Most a világklasszis De Jong, a top4 Gündogan, vagy akkor Pedri üljön a padon, ha azt veszem Romeu mindenképp kell? (Gavit nem veszem ide, mert amíg Pedri elérhető volt, rögtön padra került)"
Erre írtam, hogy tuti nem Frenkie, Gündogan, vagy Pedri fog ott ülni.

Én Gündogant sok okból kifolyólag sem tenném hátra még véletlenül sem. Átjáróház lennénk hátul, és fogatlan oroszlánok elöl. Ha már valakit, inkább Gavit, akármilyen szeleburdi, de legalább kullancs, gyors észjárású. Szerintem ennél a hamis szélső posztnál még az is jobban feküdne neki. Vagy Primék közül valakit, de az kb kizárt, hogy ők jobbak legyenek Romeunál.
Ebben igazad van, én írtam, mert mindig mindenki arra lyukad ki, hogy rossz a felálllás.
Nehéz a kijelentéssel mit kezdeni, mert egyrészt igaz, másrészt Xavi kb ezt fogja utoljára elengedni, harmadszor meg ez az jelentené, hogy valaki a padon landol, hogy az általad említett Ferran, vagy Raphinha, vagy Felix pályára kerüljön.

Ha nem váltunk felállást, tiszta sor, kb minden marad, ahogy jelenleg, holott szerintem akkor is padra kéne tenni Romeut, mert az ellenfél így is szépen vezeti az 5-10 támadását és általában a kapuson múlik mire jutnak, ennyi erővel meg pályán lehetne még egy támadóbb középpályás, hátha jobbak lennénk. (Esélye 2%)

Ha valami csoda folytán felállást váltanánk, (Esélye 0,5%) akkor meg a gondom, hogy Busi típusú kp nélkül Xavi nem tudja elképzelni a világot, tavaly sem tudta Kessie is ment emiatt is, szóval Romeu a 3 középpályás közt is pályán lenne. Na és erről szólna a kérdés, hogy Frenkie, Gündogan, vagy Pedri nem fér be akkor?

Amúgy legtöbben a lassú passzolgatástól kapnak agyvérzést, egy adat: Osasuna ellen Gavi 57 passz, 95%, Gündogan 48 és 83%, Romeu 66db 91%, Frenkie 115db 93%. Ebből látszik a probléma. Gavi, Frenkie és ő vidáman elpasszolgat egész meccsen 3 méterre maguk mellé 90% feletti pontossággal. Na ezért nem kell 2 ilyen vkp. és még Gavi is.
Direktebb játékhoz vagy ő, vagy Frenkie nem kéne, de abban már nem bízom egy ilyen év után, hogy Xavi képes végleg felállást váltani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 22:50:56

Troym írta:
2023.09.05. 11:15:45
Mindenki nyugodtan veheti kész ténynek, hogy a 4 középpályás felállás az alap.
Teljesen okafogyott a vita, hogy mi lenne másik felállásban.
Az edző 10 hónapja ezt használja, szóval amíg Xavi van (hírek szerint minimum 2026ig) ebben fogunk játszani.

Innentől a maradék kérdések egyike, hogy kik játszanak kezdőként, csereként, vagy sehogy. Biztos az a leghatékonyabb, ha Romeu kezdő minden meccsen? Nálam mindenesetre hamarabb lenne a felállás Gündogan-Frenkie-Pedri(Gavi)-Gavi(Fermin), mint Romeu, mert így is átjáróház a védekezés, de legyünk már előrefelé hatékonyabbak.
Én erre reagáltam, ezt írtad: "Valakinek padon kéne ülnie másik felállásban. Most a világklasszis De Jong, a top4 Gündogan, vagy akkor Pedri üljön a padon, ha azt veszem Romeu mindenképp kell? (Gavit nem veszem ide, mert amíg Pedri elérhető volt, rögtön padra került)"
Erre írtam, hogy tuti nem Frenkie, Gündogan, vagy Pedri fog ott ülni.

Én Gündogant sok okból kifolyólag sem tenném hátra még véletlenül sem. Átjáróház lennénk hátul, és fogatlan oroszlánok elöl. Ha már valakit, inkább Gavit, akármilyen szeleburdi, de legalább kullancs, gyors észjárású. Szerintem ennél a hamis szélső posztnál még az is jobban feküdne neki. Vagy Primék közül valakit, de az kb kizárt, hogy ők jobbak legyenek Romeunál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 15:30:54

Javítson ki valaki, ha tévednék, Romeu elvileg azért lett igazolva, hogy a védekező középpályást tolja.
Előre játéka, erősen kérdéses. Na most ha mellette még 3 középpályás fogja állandóan nyomni, akkor szinte biztos, hogy az állandó labdaszerzés és tartás lesz a prioritás.
Ha hátul is lesz 4 védő, akkor elöl 2 csatár marad, és én nem látom, hogy ez honnan hozna gólokat?
Elviekben Xavi a középpályáról ( is )várja a gólokat, de kitől?
Romeu szerintem egy olyan megoldás volt, ami a legkönnyebben elérhető és gyakorlatilag szotyi áron volt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.05. 11:15:45

Mindenki nyugodtan veheti kész ténynek, hogy a 4 középpályás felállás az alap.
Teljesen okafogyott a vita, hogy mi lenne másik felállásban.
Az edző 10 hónapja ezt használja, szóval amíg Xavi van (hírek szerint minimum 2026ig) ebben fogunk játszani.

Innentől a maradék kérdések egyike, hogy kik játszanak kezdőként, csereként, vagy sehogy. Biztos az a leghatékonyabb, ha Romeu kezdő minden meccsen? Nálam mindenesetre hamarabb lenne a felállás Gündogan-Frenkie-Pedri(Gavi)-Gavi(Fermin), mint Romeu, mert így is átjáróház a védekezés, de legyünk már előrefelé hatékonyabbak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 09:40:36

Troym írta:
2023.09.05. 09:35:16
bence0330 írta:
2023.09.05. 09:22:37
A gálakezdőnél meg ne felejtsd el, hogy dupla pivot-4 kp-s felállásnál gyakorlatilag nincs is más középpályásunk a keretben, nem is tudnánk nélküle felállni. Védekezőbb profilú egyáltalán nincs rajta kívül. De nagyon jó ő DJ mellé, csak igen, eközben ez a 4 középpályás rendszer kinyírja a támadásokat. Erről tényleg nem Romeu tehet, ő azért szintén egész jó előre, csak nincs kinek indítania, mert Lewy nem fog beindulni, Raphinha csinál még ilyeneket, ő meg nem volt a pályán idén gyakorlatilag, és most nem néztem utána, de szerintem Ferránnal konkrétan egy percet sem töltött együtt a pályán.
Valakinek padon kéne ülnie másik felállásban. Most a világklasszis De Jong, a top4 Gündogan, vagy akkor Pedri üljön a padon, ha azt veszem Romeu mindenképp kell? (Gavit nem veszem ide, mert amíg Pedri elérhető volt, rögtön padra került)

Amúgy Gündogan eredetileg vkp volt, később tolták feljebb, szerintem köröket verne Romeura azon a poszton.
A másik felállásban igen. És abban a percben, ahogy 3(4) támadóval játszottunk - és ez minden meccsen bekövetkezett szinte, mert sosem jött be a 2 támadós játék - abban a pillanatban Oriol volt akit lecseréltek. Ennél egyértelműbb indikátor szerintem nincs arra, hogy nem ő lenne a gálakezdő tagja 3 kp-s esetén. Pedig még Pedri sincs.
Viszont 4 kp-s felállásban tényleg fizikai képtelenség nélküle kiállni. Pedri hiányában pláne, de még ha itt lenne, akkor is elég nehéz lenne. Így nem csoda, hogy "gálakezdő". Hátrarakni Gündogant DJ mellé szerintem hatalmas hiba lenne, egyrészt mert DJ előre szeret kószálni, meg Gündogan is, másrészt meg akkor ki marad fent aki felel a kreativitásért, utolsó passzokért... ahol sokkal nagyobb gond van jelenleg, mint vkp poszton.

3 kp-s esetén kb soha nem kezdene Oriol szerintem. Ha néha mégis, akkor azért, amiért alighanem Xavi nagyon nem mert váltani a duplapivotról, hogy Frenkiet nem lehet egyedül ott hagyni. Oriol az egyetlen, aki legalább stílusban stimmel oda egyedüliként. De szerintem még így sem sűrűn kezdene.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése