Lamine Yamal

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.13. 14:30:18

Egy kis érdekesség vele kapcsolatban. Újra feljebb ment az ára a TM értékelése szerint, 25 millióról már 50 millió az értéke. A 18 éven aluli játékosok közül ő a második legértékesebb Evan Ferguson (18) mögött. Bár szezon végére lehet hogy lepipálja.
11 meccs alatt megtriplázta az értékét.
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.10. 17:58:00

Chino írta:
2023.10.10. 15:06:32

Én is így tudtam, de mindenhol azt írják, hogy a kettős állampolgárságú játékosoknak a FIFA szabályok szerint válogatottat lehet váltani, mielőtt lejátszanák a harmadik meccsüket és eddig csak kettő volt. (Sport, Mundo)

Viszont a sérülésével kapcsolatban kezdenek aggasztóbb hírek kiszivárogni. Madridban a spanyol válogatott orvosai vizsgálták és megállapították, hogy nem alkalmas játékra, majd Barcelonában is átesett pár teszten és már nem izomhúzódásról hanem komolyabb problémáról beszélnek, egyelőre az edzést is hanyagolja.
Megváltozott a szabályozás nem annyira régen, most már 3 meccs a max. limit, ha azt eléri valaki, akkor már nem válthat. Ezért is erőltették a spanyolok annyira, hogy ezt most elérje, mert így már akkor biztosan nem tudna váltani.

Sajnos a sérülése nem meglepő dolog, és még így is összességében nem egy komoly dolog ez most.
Ez volt a kockázat mindig is vele kapcsolatban, hogy ennyi idősen elkezd játszani a felnőttek között.
Úgy, hogy még az utánpótlásban/kortársai között is átlag alatti fizikummal rendelkezett.
Növésben is van még, folyamatosan változik a testének a terhelése, túl sok amit fizikailag kap.
Nagyon féltek, hogy Mendes elviszi valahova, ezért is dobták be idő előtt, hogy lássa a család is, hogy jó helyen van.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.10. 15:06:32

davi10 írta:
2023.10.10. 14:49:15
Chino írta:
2023.10.10. 13:41:53
Mondjuk ebben benne megvan a veszély, hogy hátat fordít a spanyol nemzeti csapatnak és Marokkóban fog játszani. Komoly nyomást helyeztek most rá és a három meccse sincs meg, most pedig nem is lesz meg ezért még válthat, a spanyol források szerint a pénztárcák is kinyíltak Marokkóban.
Tétmeccsen játszott a spanyoloknál, innentől nem játszhat más felnőtt válogatottban.
Én is így tudtam, de mindenhol azt írják, hogy a kettős állampolgárságú játékosoknak a FIFA szabályok szerint válogatottat lehet váltani, mielőtt lejátszanák a harmadik meccsüket és eddig csak kettő volt. (Sport, Mundo)

Viszont a sérülésével kapcsolatban kezdenek aggasztóbb hírek kiszivárogni. Madridban a spanyol válogatott orvosai vizsgálták és megállapították, hogy nem alkalmas játékra, majd Barcelonában is átesett pár teszten és már nem izomhúzódásról hanem komolyabb problémáról beszélnek, egyelőre az edzést is hanyagolja.
Elvileg a Granada ellen is azért lett lecserélve, mert fájdalmat érzett a lábában
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.10. 14:49:15

Chino írta:
2023.10.10. 13:41:53
Mondjuk ebben benne megvan a veszély, hogy hátat fordít a spanyol nemzeti csapatnak és Marokkóban fog játszani. Komoly nyomást helyeztek most rá és a három meccse sincs meg, most pedig nem is lesz meg ezért még válthat, a spanyol források szerint a pénztárcák is kinyíltak Marokkóban.
Tétmeccsen játszott a spanyoloknál, innentől nem játszhat más felnőtt válogatottban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.10. 13:41:53

A hivatalos kommunikáció szerint ő is sérültlistára került, bár elvileg nem olyan nagy a gond, izomsérülést diagnosztizáltak nála, vissza is tért Barcelonába, de a Bilbao ellen már ott lehet a pályán.
Van egy olyan megérzésem, hogy egy nagy kamu az egész, arra megy ki a dolog, hogy ne kelljen játszania a válogatottban esetleges sérülést kockáztatva vagy pihenhessen kicsit.
Mondjuk ebben benne megvan a veszély, hogy hátat fordít a spanyol nemzeti csapatnak és Marokkóban fog játszani. Komoly nyomást helyeztek most rá és a három meccse sincs meg, most pedig nem is lesz meg ezért még válthat, a spanyol források szerint a pénztárcák is kinyíltak Marokkóban.

Viszont ha a sérülés tényleg komoly az már hihetetlen, valakik odafent nagyon nem akarják, hogy bármi sikerüljön nekünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.05. 16:18:34

bence0330 írta:
2023.10.05. 15:26:40
Én már többedik meccsen látom, hogy nem mer lőni lövőhelyzetben, mert többször leszólták. Sokkal bátrabb volt 1-2 héttel ezelőttig. Ezt szerintem is sürgősen be kell fejezni, örüljünk, hogy lő. Raphinha kiesésével pláne, senki nem maradt, akitől legalább tartani kéne az ellenfélnek 16-oson kívülről.
Nem tudom, én olykor pont az ellenkezőjét látom, amikor inkább passzhelyzetben vanrálövi és többnyire már az első ember blokkolja vagy teljesen veszélytelen lesz.

Persze sok esetben az ellenkezője van, de ezt nem (csak) annak tudom be, hogy nem mer lőni, hanem kicsit kapkod és rosszul méri fel a helyzetet. Tegnap is emlékszem egy ilyen szituációra, amikor először passzolt volna Gündogannak, aztán lövésbe állt bele, majd mégis passzolt, pedig akkor már közel volt hozzá a német, két védővel a nyakán.
Akármelyik is igaz ez bőven kinövi, inkább az a kérdés mikor. Minél többet játszik, annál hamarabb.
Azért mégsem könnyű 16 évesen Bl, EB stb győztes klasszisok és 10-20 évvel idősebb játékosok közt pályán lenni. Amikor az EB-n a korosztályában játszott sokkal többet vállalkozott. Messi sem úgy játszott 17, mint 19-20 évesen, pedig már akkor is kijött a zsenije.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 15:26:40

Én már többedik meccsen látom, hogy nem mer lőni lövőhelyzetben, mert többször leszólták. Sokkal bátrabb volt 1-2 héttel ezelőttig. Ezt szerintem is sürgősen be kell fejezni, örüljünk, hogy lő. Raphinha kiesésével pláne, senki nem maradt, akitől legalább tartani kéne az ellenfélnek 16-oson kívülről.

"Keveset volt játékban, de erről megint nem ő tehetett, mert a társak nem keresték labdával valamiért"
Ezt a főoldali értékelőből idéztem, szerintem egyáltalán nem így van, egyelőre messze a legnagyobb gyengesége a helyezkedés, ezért nem kap labdákat. Relatíve statikus, nem mozog el az embereitől, stb. De ebbe könnyen bele fog tanulni, a brazilunk pl. ennek a nagymestere, ő egész meccsen agresszíven megy labdáért. Yamal ha ezt az egyet megtanulja, szerintem szinteket fog ugrani, és akár már le is fogja hagyni Raphinhát a jobbszélért folytatott versenyben úgy 17 éves korára. Mert a labdaérintései aranyat érnek, csak most még nincs belőle elég. És kicsit újra bátrabbnak is kellene lennie, elbizonytalanodott kissé, de ez is menni fog gyorsan. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.05. 14:52:32

Én se gondolom, hogy ez lett volna, de attól függetlenül sem tartom jónak hogy Lewa minden meccsen mutogat neki. Rendkívül gáz, mert a gyerek sokkal kevesebbet ront időarányosan, mint a lengyel sztár.

Cancelobol is kinézem sajnos a nem megfelelő viselkedést, de tegnap lemaradtam róla, ha nagy patáliát csapott.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.05. 14:33:15

Nem hiszem, hogy lelkileg ennyire romon lenne, vagy olyan lecseszéseket kapott volna.

Az viszont biztos, hogy még nem elég bátor, de ez teljesen érthető, alig 16 éves, idén kezdett el a "nagyokkal" játszani. Azt vettem észre rajta, hogy mindig kell neki egy 10-15 perc, hogy játékba lendüljön. Addig, ha hozzá is jut a labda, mindig a legbiztosabbat választja, kerüli az offenzív játékot, amikor viszont belendül folyton veszélyes.

Illetve a helyzetfelismerésben kellene fejlődni, nagyon sokszor tiszta helyzetben a passzt választja, máskor kiszorított vagy rossz pozícióban ellövi. Persze ez idővel egyértelműen javulni fog, amit eddig letesz már emberfeletti. A rotációról viszont le lehet tenni, pedig jó lenne kicsit tehermentesíteni fizikailag és mentálisan egyaránt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.05. 08:27:38

barka írta:
2023.10.05. 08:17:30
Nem akarok rémeket látni, de nekem úgy jött le a szituáció, hogy a Portói gyerek lesérült ő kirúgta, hogy ápolni lehessen miközben kontrázhatott volna a Barca ezért Joa Cancello és még valaki elkezdett vele kiabálni és utána elindult a pad felé. Már az első félidőben Lewa is kiabált vele amikor megszerezte a labdát de nem adta neki középre. Attól tartok hogy elege lett, de ne legyen igazam. Az hogy bement egyenesen az öltözőbe nekem gyanús. Nem kellene lelkileg tropára tenni egy 16 éves kölyköt. Kíváncsi leszek a folytatásra...
Azt nem hiszem, hogy Xavi ne oldotta volna meg, ha ilyen lenne. Ilyen téren szerintem elég határozott. A barcablaugranes szerint elég komoly gyomorproblemai voltak, ezért jött le és ezért ment egyenesen az öltözőbe. Egyébként neki se volt jo meccse. Hiányzott a dinamika belőle, könnyen lehet, hogy már a meccs elejen/előtt se volt teljesen ok. Aztán az is lehet hogy csak púder az egész, de kizart, hogy olyan dolog lenne amit a következő edzésen ne lehetne legkésőbb tisztázni. 16 éves, szoknia kell hogy itt már nem tutujgatjak a pályán. Lewa is mindenkivel porol ha nem kapja meg, aztán ő az első aki megkoszon egy jó inditast, így megy ez, adrenalin.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2023.10.05. 08:17:30

Nem akarok rémeket látni, de nekem úgy jött le a szituáció, hogy a Portói gyerek lesérült ő kirúgta, hogy ápolni lehessen miközben kontrázhatott volna a Barca ezért Joa Cancello és még valaki elkezdett vele kiabálni és utána elindult a pad felé. Már az első félidőben Lewa is kiabált vele amikor megszerezte a labdát de nem adta neki középre. Attól tartok hogy elege lett, de ne legyen igazam. Az hogy bement egyenesen az öltözőbe nekem gyanús. Nem kellene lelkileg tropára tenni egy 16 éves kölyköt. Kíváncsi leszek a folytatásra...
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 08:11:16

Tegnap mi történt vele? Az volt a tippem, hogy rájött a szapora, de az is lehet, hogy másnapra még nem készült el a házija? :lol:
Amúgy egy kincs a srác.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.09.30. 11:56:21

bence0330 írta:
2023.09.30. 11:02:32
Most meg a brazil sérülésével komoly szerephez is juthat, felelősség szempontjából is.
Igaz, de én mégsem játszatnám az eddiginél gyakrabban. Nyilván nem a képességei és a mentális állapota miatt, hanem mert Ferrannak is folyamatosan játékban kell lennie. Váltogatni kell őket, hogy mindketten pörögjenek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7276
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.30. 11:02:32

Most 1-2 szürkébb meccs után megint jól nézett ki, tényleg arra kéne gyúrnia, hogy tud megfelelő mozgással több labdát kapni, mert ha nála van, már nincs gond, de egyelőre szerintem ebben még nagyon le van maradva, nem elég agresszíven mozog el a védőitől, hogy megkaphassa, stb. Szerintem ennek kell lennie a következő lépésnek, mert a lába aranyból van, minél jobban ki kell majd használni. :) Most meg a brazil sérülésével komoly szerephez is juthat, felelősség szempontjából is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.29. 16:24:29

davi10 írta:
2023.09.29. 10:59:22
Fabrizio szerint még júliusban megvolt az egyezség, hétfőn lesz hivatalos az új szerződés, 2026-ig szól majd, elvileg 16 évesekkel ez a limit.
Igen az USA túránál, elvileg Mendesel le is lett zsírozva de meg akarták várni míg visszaérnek, ahogy Baldéval , de az is csúszott.. Illetve az is szempont volt, hogy 16 legyen (július), nekik csak 2 évre engedélyeznek a szerződést. Viszont ha közben betöltik a 18-at (pl. 17 évesen kapja a szerződést) nem kell megvárni míg lejár a 2 év, köthet hosszabb távú profi szerződést, ha jól tudom.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.29. 10:59:22

Fabrizio szerint még júliusban megvolt az egyezség, hétfőn lesz hivatalos az új szerződés, 2026-ig szól majd, elvileg 16 évesekkel ez a limit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.27. 16:43:12

Azért szerintem a tegnapi alapján róla is illik pár szót ejteni. Ezt a gyereket nem nagyon tudom hová tenni. Nyáron azt gondoltam, hogy idén kap egy-egy eldőlt meccsen néhány percet, aztán jövőre adnak neki nagyobb szerepet, főleg, hogy itt van Raphinha, és Torresnek is inkább a jobbos fekszik. Max. az Atleticbe viszik fel és kaphat kicsit komolyabb szerepet.
De amit mutat meccsről-meccsre az valami zseniális. Ahányszor becserélik/kezd nemhogy visszaesne picit a minőség (azért huszonéves játékosok vannak ott), hanem szinte rendre megváltozik pozitív irányba a játék képe.
Ha alig 16 évesen így játszik, félelmetes belegondolni 18 évesen mi lehet belőle.
Amitől kicsit tartok, hogy úgy jár, mint Fati, valaki egyszer akkorát aláver, hogy nem épül fel belőle rendesen, de az arcával nem hiszem hogy gond lenne, ahogy nyilatkozik, viselkedik és ahogy beszélnek róla nem azt tükrözi, hogy benne lenne a sztárallűr. Illetve van benne klubhűség is, a City is vitte volna, de inkább maradt pedig a jövője, szerződése, regisztrációja is elég homályos volt.

Nyilván korai a jövő szupersztárjának kikiáltani, Aranylabdát adni neki vagy akár az eljövendőben nyilvánvaló húzóemberként számolni vele, de szerintem halkan meg lehet állapítani, hogy nagyon régen volt olyan játékos, aki "ígéretben" (tehetség, képességek, bátorság stb.) ennyire megközelítette volna Messit.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 20:24:09

Chino írta:
2023.09.01. 20:16:09
Troym írta:
2023.09.01. 15:29:03
ezeknél a behívóknál még azt érzem, hogy be van gazolva a spanyol szövetség, hogy nehogy a legújabb feltűnt titán (Krkic, Dos Santos, Fati, Yamal, Nico Williams) a másik válogatottat válassza, amire szülők/nagyszülők révén jogosult lenne. Inkább engedélyezzék, hogy másik válogatottban játszon valaki, de lassan általános iskolából viszik a tehetségeket a válogatottba.
Ezen gondolkodtam én is, Munirnál például egyértelműen ez volt a helyzet, de Yamal nem hiszem, hogy az egyenlítő guineai válogatottat választaná, akármi történjen is. De remélem, hogy csak annyi lesz, kap néhány percet meccs végén és kész.
A válogatottság azért nem csak racionalitás kérdése. A családi háttér szerepe kb ugyanolyan fontos, mennyire összetartóak, mennyit járkálnak vissza, mekkora része él még ott a családnak a másik országban stb. Pl gondolom Drogba lehetett volna francia válogatott is, Rakitic Svájcban nőtt fel mégis horvát válogatott lett. Nekem kicsit visszás a spanyol hozzáállás, mert ezek a srácok többnyire 5-10 válogatottságig ha eljutnak spanyoloknál és 17-18 évesen nem tudom jogos-e elvárni a srácoktól főleg ha nyomás alá helyezik őket, hogy értsék miről is döntenek. Gondolom Krkic minimum 40-50szeres szerb válogatott lehetett volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.01. 20:16:09

Troym írta:
2023.09.01. 15:29:03
ezeknél a behívóknál még azt érzem, hogy be van gazolva a spanyol szövetség, hogy nehogy a legújabb feltűnt titán (Krkic, Dos Santos, Fati, Yamal, Nico Williams) a másik válogatottat válassza, amire szülők/nagyszülők révén jogosult lenne. Inkább engedélyezzék, hogy másik válogatottban játszon valaki, de lassan általános iskolából viszik a tehetségeket a válogatottba.
Ezen gondolkodtam én is, Munirnál például egyértelműen ez volt a helyzet, de Yamal nem hiszem, hogy az egyenlítő guineai válogatottat választaná, akármi történjen is. De remélem, hogy csak annyi lesz, kap néhány percet meccs végén és kész.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 15:29:03

ezeknél a behívóknál még azt érzem, hogy be van gazolva a spanyol szövetség, hogy nehogy a legújabb feltűnt titán (Krkic, Dos Santos, Fati, Yamal, Nico Williams) a másik válogatottat válassza, amire szülők/nagyszülők révén jogosult lenne. Inkább engedélyezzék, hogy másik válogatottban játszon valaki, de lassan általános iskolából viszik a tehetségeket a válogatottba.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.01. 14:58:54

jó lenne a fifa részéről életkorhoz kötni ezeket a dolgokat. Yamalnak 16 évesen semmi keresnivalója nincs a felnőtteknél, én minimum 18-hoz, de inkább 21-hez kötném az A behívót és akár jó ez akár nem a klubok esetében is maximalizálnám a játékperceket ilyen fiatal gyerekeknél.
Tudom, idealista ötletek egy olyan sportban ahol a pénz van a prioritási lista első három helyén.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 14:49:27

A francnak kell 15-17 éves kölyköket betenni egy felnőtt válogatottba? Bőven jó lenne nekik az u19, u21. Mire jó őket szétrúgatni 30 éves grúz védőkkel, erre pont jó lenne egy Morata.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.01. 14:16:53

soadroli írta:
2023.09.01. 13:37:36
Behívták a spanyol válogatottba =D> Csak le ne sérüljön.
Én ennek egyáltalán nem örülök, persze nagy dolog, de ha elkezdik a válogatottban is széthajtani, annak meglesz a böjtje.
Lásd Fati vagy Pedri.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.01. 13:37:36

Behívták a spanyol válogatottba =D> Csak le ne sérüljön.
Kép
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.08.29. 21:05:02

Deluigi írta:
2023.08.29. 20:41:07
Zoldbela írta:
2023.08.29. 20:35:18
Ki volt 4-esben (6:44-től) az az agilis szőke kissrác?
Valaki tud róla valamit?
az elejen irta a formaciot, ott nezd meg

David Saez
Zseni a gyerek, (talán a termete miatt) hamar lemondtak róla!
Válasz küldése