Gyengélkedő

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.02. 18:15:05

Pena előző meccse óta nem bánom. Nem vagyok benne biztos, hogy ott TS csak 1-et kapott volna, persze ezt lehetetlen megmondani. De általában sajna nem érzi a nagyobb BL meccseket. Azért remélem mihamarabb felépül, nyiván kell ő nagyon, de pár meccsre most nem aggódom, főleg, hogy szerintem Pena sem rossz lábbal, sőt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.02. 14:35:15

TS-nek még mindig fájdalmai vannak, kihagyja az Atleti elleni meccset is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.11.24. 18:49:56

https://www.instagram.com/p/C0CVJfwP8hx ... BiNWFlZA==

4. Slide
akinek van meta fiókja tud majd kínjában mosolyogni.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.24. 13:54:27

Ter Stegen biztos nem játszik holnap a Rayo ellen.

Elvileg Frenkie visszatér, de ha véletlen így is lesz, nyilván nem lesz kezdő, és aligha lehet rá csereként is számítani, hogyha egy nem sima meccsre kéne beállnia. Nem is érdemes kockáztatni őt, max több gólos előnyben, vagy ha nem tűnik nagyon kiélezettnek a terep és a meccs.

Lényegében az van, hogy szerintem a tavalyi (és talán idei) szezonunk 4 legjobb játékosa közül legjobb esetben is csak 1 lesz pályán. (Araujo, Gavi, TS, Frenkie)
Közben meg idegenbe megyünk egy betömörülős, destruktív védekezésre nagyon hatékonyan képes, és amúgy is egy elég erős csapat ellen. Ha jól emlékszem a madridot is megszivatták nemrég ezzel, pontot is szereztek.

Nem számítok se jó játékra, se 3 pontra. Nézni se fogom, csak felvételről, a saját magammal kötött megállapodás szerint. :oops:
Az eredmény tudatában remélhetőleg képes leszek objektíven, nem indulatból, és a körülményeknek megfelelően értékelni a játékot, a játékelemeket, meg az edzői döntéseket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.11.22. 17:27:49

Talán kicsit off így Ronaldinho és Maradona után..
Most megnéztem és egy dolog biztosan kijelenthető: idén egyetlen meccsre sem a legjobb kezdő fog kifutni. Persze a legjobb 11 szubjektív, de a legjobb 16-ot azért össze lehet dobni.
Pedri az augusztus 23-ái Cadiz ellen meccsen játszott utoljára, de akkor még nem volt a csapatnál sem Cancelo sem João Felix. Ők persze az első fordulóban a Getafe ellen sem játszottak.
Raphina már a Cadiz ellen eltiltott volt.
Most, amikor Pedri végre visszatért még mindig sérült De Jong és Sergi Roberto.
Ők már "hiába" gyógyulnak meg hamarosan, mert Gavi már kilesett év végéig.
És persze volt közben sérült Alonso, Lewa, Araújo, Kounde, Inigo Martinez és Ter Stegen is.
A tavalyi évet nem néztem meg, de ott sem volt sok olyan meccs ahol minden klasszis pályára tudott lépni.
Aki eddig megúszta: Balde, Fermin, Ferran, Gündoğan, Romeu és Yamal és azok akik később érkeztek.
Ha nekik mindig játszaniuk kell félő, hogy ők is elfogynak nemsokára...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 16:49:22

Troym írta:
2023.11.22. 15:46:45
Pena fog védeni hétvégén?
Kedden nem edzett (mairól nem találtam hírt), csütörtök környékén döntenek majd, de valószínűbb, hogy kihagyja a Rayo elleni meccset.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.22. 15:46:45

Pena fog védeni hétvégén?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 12:16:18

Most én is kicsit körbenéztem 1-2 klubnál, akik kicsit azért érdekelnek ilyen-olyan okokból, és rettenetes állapotok uralkodnak mindenhol, sok helyen a fél kezdő sérült. Nálunk most pont alakul, ugye eddig volt borzalmas.

Reál, Tottenham bő fél kezdő sérült a legjobb játékosokkal, Arsenalban kevesebb, de a legjobbjaik...

Azért remélem egyre több elégedetlenkedés lesz, és valami változást eszközölnek akár klub, akár válogatott szinten.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.22. 08:47:45

bence0330 írta:
2023.11.21. 10:22:56
92, és 2002 óta követgetem a focit. De azért remélem nem kétled, hogy rengeteg felvételt láttam régebbről. Bár a rengeteg az túlzás, mert hamar meguntam, mikor pl. egy teljes VB-t megpróbáltam végignézni, tényleg olyan volt, mint egy lassított felvétel. Ami kevés női fociba mostanság belenéztem, szerintem egy mai erős női válogatott ott lenne a 60-as évek férfi élmezőnyében. Régebbről főleg válogatott meccseket néztem, de azért néhány klubmeccset is. A támadók úgy vezetgették a lasztit, hogy senki hozzájuk nem ért, a 16-os vonalán szabadon vehették át a labdát, teljesen más világ volt. Szabálytalanságok nyilván voltak, de teljesen más vonalon, mint ma.

Maradona ideje is szórakoztató volt, pedig még nem is volt túl régen. Én nem vitatom, hogy zseni volt, de azért az, ahogy a védők 10 méteres távolságból szemlélték, mit csinál - nyilván kis túlzással - kicsit megmosolyogtató mai szemmel. Nem azt mondom, hogy akkor nem kaptak néha 1-1 csomagot, de teljesen más mentalitás volt, mint ma. Lazább, vagy nem tudom. A védőnek nem kellett az élete árán megállítania, bármilyen eszközzel. Pokrócok nyilván akkor is voltak azért. Mivel millió meccset nem láttam, nyilván lemaradtam 1-2 brutális belépőről, én csak az összképről beszélek, azért az lejön 50-60 régebbi meccs alapján is.

Nem nekem, de én is válaszolok:

1: pont azért, amit írok, akkoriban azért ez még nem volt divat, nem annyira, mint most. Megnézném Dinhot ma a L1-ben, hamar széttrancsírozott bokával végezné.
2: még véletlenül sem írtam, hogy Dinho nem volt közkedveltebb, és szimpatikusabb (nekem is) csak azt, hogy ez pontosan 0%-ban jogosít fel bárkit arra, hogy széttapossa. És vissza az első ponthoz: Dinho is jóval többet fetrengene, ha mai szinten faragnák, főleg L1 mértékben.
3: eleve más stílusban cseleznek. Dinho lába követhetetlenebb volt, nehezebb is volt odalépni, kb mint Messinél. Neymar sokszor lendületből cselez, illetve inkább az indulói váratlanok, a lába nem követhetetlen, könnyebb odanyesni neki, nekem legalábbis így jön le.
Arra voltam kiváncsi, h hány meccset láttál a 80-as, 90-es években. A meccstempó meg a durvaság között semmi összefüggés nincs, nem értem, hogy jön ide. Nem, attól nem lesz durvább a foci, h gyorsabb és kevesebb a hely meg az idő.

Ebben az írásban rengeteg ferdítés és feltételezés van (Dinhos rész pl csak az). Maradona meg az egyik legrosszabb példa, szilánkosra rúgták a fickót. Az oka, h csak lesték a védők, amit csinál, az pontosan ugyanaz, mint Messi esetében, gondolom kitalálod :wink:

Se Messi, se Mbappe nem lett agyonrúgva a L1-ben. Neymar sérülékenyebb és szerencséje sem volt.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.22. 07:57:55

recrea írta:
2023.11.21. 22:35:00
(Nem neked)
Érdekes, Dinho legalább ugyanannyit cselezett, mint Neymar, mégsem volt “meghurcolva”, mégsem rúgták agyon…hogy van ez?
Talán kevésbé volt sérülékeny, de ugyanúgy rugdosták, akárcsak a fiatal Messit, a régebbi Real elleni meccseket újranézve elképedek, hogy hogyan bírta végigjátszani annyi rúgás és alattomos könyökös után.
Talán az is fontos különbség lehet, hogy Ronaldinho a nagy, sokak által elismert, világbajnok válogatott tagja volt, Neymar pedig még a legjobb idejében is a brazil futball sikertelenebb korszakában játszott, kevésbé volt miért tisztelni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 23:04:33

recrea írta:
2023.11.21. 22:35:00
bence0330 írta:
2023.11.21. 10:22:56
A 80-90-es években a mostanihoz képest egy lassított felvétel volt a foci, tippre talán a mostani női szinten lehetett sebességre, feleennyi durvasággal. Ha még messzebb megyünk vissza, akkor még nem is létezett ez az "elment melletted? Rúgd fel!" mentalitás, senki nem ért kb senkihez. De szerintem még a kétezres évek elején sem volt ez ilyen durva, mint most a LL és a L1.
Melyik évben születtél Bence?

(Nem neked)
Érdekes, Dinho legalább ugyanannyit cselezett, mint Neymar, mégsem volt “meghurcolva”, mégsem rúgták agyon…hogy van ez?
92, és 2002 óta követgetem a focit. De azért remélem nem kétled, hogy rengeteg felvételt láttam régebbről. Bár a rengeteg az túlzás, mert hamar meguntam, mikor pl. egy teljes VB-t megpróbáltam végignézni, tényleg olyan volt, mint egy lassított felvétel. Ami kevés női fociba mostanság belenéztem, szerintem egy mai erős női válogatott ott lenne a 60-as évek férfi élmezőnyében. Régebbről főleg válogatott meccseket néztem, de azért néhány klubmeccset is. A támadók úgy vezetgették a lasztit, hogy senki hozzájuk nem ért, a 16-os vonalán szabadon vehették át a labdát, teljesen más világ volt. Szabálytalanságok nyilván voltak, de teljesen más vonalon, mint ma.

Maradona ideje is szórakoztató volt, pedig még nem is volt túl régen. Én nem vitatom, hogy zseni volt, de azért az, ahogy a védők 10 méteres távolságból szemlélték, mit csinál - nyilván kis túlzással - kicsit megmosolyogtató mai szemmel. Nem azt mondom, hogy akkor nem kaptak néha 1-1 csomagot, de teljesen más mentalitás volt, mint ma. Lazább, vagy nem tudom. A védőnek nem kellett az élete árán megállítania, bármilyen eszközzel. Pokrócok nyilván akkor is voltak azért. Mivel millió meccset nem láttam, nyilván lemaradtam 1-2 brutális belépőről, én csak az összképről beszélek, azért az lejön 50-60 régebbi meccs alapján is.

Nem nekem, de én is válaszolok:

1: pont azért, amit írok, akkoriban azért ez még nem volt divat, nem annyira, mint most. Megnézném Dinhot ma a L1-ben, hamar széttrancsírozott bokával végezné.
2: még véletlenül sem írtam, hogy Dinho nem volt közkedveltebb, és szimpatikusabb (nekem is) csak azt, hogy ez pontosan 0%-ban jogosít fel bárkit arra, hogy széttapossa. És vissza az első ponthoz: Dinho is jóval többet fetrengene, ha mai szinten faragnák, főleg L1 mértékben.
3: eleve más stílusban cseleznek. Dinho lába követhetetlenebb volt, nehezebb is volt odalépni, kb mint Messinél. Neymar sokszor lendületből cselez, illetve inkább az indulói váratlanok, a lába nem követhetetlen, könnyebb odanyesni neki, nekem legalábbis így jön le.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.21. 23:01:12

12 év van kettejük között. A foci eléggé megváltozott azóta, véleményem szerint nem pozitív irányba. Akkoriban azért voltak nagy játékmesterek, Kaká, Cafu, Nedved, Deco stb, de Rivaldo sem igen lőhetné ma be azt a legendás ollózós gólját a Valencia ellen. Akkor három védő bambult körülötte, de a második góljánál is méteres távolságból nézték végig, amíg lövésre lendíti a lábát. A futballt én személy szerint ezekért a pillanatokért szerettem nézni, nem azért, hogy egy védő felborítsa. Ez nyilván ízlés kérdése, hogy ki mit szeret, de az biztos, hogy nekünk és a mi játékunknak a tisztább játék kedvez.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.21. 22:58:52

recrea írta:
2023.11.21. 22:35:00
bence0330 írta:
2023.11.21. 10:22:56
A 80-90-es években a mostanihoz képest egy lassított felvétel volt a foci, tippre talán a mostani női szinten lehetett sebességre, feleennyi durvasággal. Ha még messzebb megyünk vissza, akkor még nem is létezett ez az "elment melletted? Rúgd fel!" mentalitás, senki nem ért kb senkihez. De szerintem még a kétezres évek elején sem volt ez ilyen durva, mint most a LL és a L1.
Melyik évben születtél Bence?

(Nem neked)
Érdekes, Dinho legalább ugyanannyit cselezett, mint Neymar, mégsem volt “meghurcolva”, mégsem rúgták agyon…hogy van ez?
Azért nem mondanám, hogy anno nem voltak ilyenek. Sőt a védők anno még keményebbek voltak. Maradonát is szanaszét rugdosták a '80-as években. (kerdezzük Goikoetxeát) Ronaldot sem sajnálták. Az ilyen játékosok ugyanúgy kapták a törődést a '80-as '90-es években, csak talán a terhelés nem volt ennyire erős, mint manapság.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.21. 22:35:00

bence0330 írta:
2023.11.21. 10:22:56
A 80-90-es években a mostanihoz képest egy lassított felvétel volt a foci, tippre talán a mostani női szinten lehetett sebességre, feleennyi durvasággal. Ha még messzebb megyünk vissza, akkor még nem is létezett ez az "elment melletted? Rúgd fel!" mentalitás, senki nem ért kb senkihez. De szerintem még a kétezres évek elején sem volt ez ilyen durva, mint most a LL és a L1.
Melyik évben születtél Bence?

(Nem neked)
Érdekes, Dinho legalább ugyanannyit cselezett, mint Neymar, mégsem volt “meghurcolva”, mégsem rúgták agyon…hogy van ez?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.21. 21:07:42

Egy ortopédus biztosan nem azt fogja mondani, hogy Ronaldo térdsérüléséhez semmi köze nem volt annak, hogy állandóan rugdosták. A virtuózok meg pont azért szorulnak vissza, mert a Neymarok vannak meghurcolva azért, mert játszani merészelnek. Hogy mer cselezgetni. Adja inkább haza a kapusnak.

A '80-as években nem hogy durvább lett volna a játék, de kifejezetten esetlennek tűnik a mai játékhoz képest. Szinte bocsánatkérően sok teret engedtek egymásnak a játék mai képéhez képest. Ehhez képest ha ma valaki megkapja a labdát, rögtön a nyakába ugranak. A tempó is lassabb volt, ez tény. A játék felgyorsult, ugyanannyi mérkőzés ma nagyobb igénybevételt jelent. Ez is közrejátszik a sok sérülésben. Túl sok a töltelékmeccs. Többek között ezért is támogatom a szuperliga koncepcióját, kevesebb meccsel, de több rangadóval.
Nagybarcelona írta:
2023.11.21. 17:10:51
Kivève
-játèkos sèrülèsre hivatkozik
Ennyi. Sérülést jelentünk, és pihenhet a játékos a válogatott napok alatt. Így még jól is jönnénk ki ezekből a szünetekből, ahelyett, hogy minden alkalommal ráfáznánk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 20:43:17

Hát ja, ez kemény. Talán a leginkább minden meccsen mindenét a pályára tévő játékosunkról van szó, úgyhogy respekt is tuti van felé.
Viszont az is kiderült a videóból, hogy a közhiedelemmel ellentétben használjuk a konditermet is. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.21. 20:36:18

Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.21. 20:05:21

Gavi minden topikot elvisz, de mi a helyzet TSel? Ott lesz hétvégén? Ha még ő is kidől, akkor kapa mindennek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 10:22:56

Jaja, sír, ezért törjük el a lábát. KIPROVOKÁLTA. Alkalmazzuk a nagyvilágra is.
Amúgy meg szerintem Neymar messze nem színészkedik annyit, amennyi rá van húzva. Egyszerűen csak kap 10 csomagot meccsenként. Attól még, hogy fél perc fekvés után tovább focizik, rohadtul fájhat.

De a kedvencem nála az, amikor azt mondják, túl vagányan cselez, nem csoda, hogy felrúgják. Ja, rohadjon meg. :D
Aztán ugyanitt sírunk, hogy már nem cselez senki.

A 80-90-es években a mostanihoz képest egy lassított felvétel volt a foci, tippre talán a mostani női szinten lehetett sebességre, feleennyi durvasággal. Ha még messzebb megyünk vissza, akkor még nem is létezett ez az "elment melletted? Rúgd fel!" mentalitás, senki nem ért kb senkihez. De szerintem még a kétezres évek elején sem volt ez ilyen durva, mint most a LL és a L1.
Ennek szerintem egészen egyszerűen a pénz az oka, ahogy egyre több lett benne, úgy egyre inkább minden eszközt be kellett vetni hogy megakadályozz egy gólt. Meg ugyanezen okokból talán a differenciálódás, nagyobb szakadékok lettek talán a nagy és kiscsapatok közt játéktudásban, így lehet kompenzálni.

Azt is szeretem, hogy a PL-t felhozzák mindig, hogy ott engedik a durva játékot. Egy fenét, csak a test-test elleni dolgokat engedik jobban. Ott egy talpalásos belépőért azonnali sárga-piros, és hetekig zeng a sajtó, hogy milyen durva volt. A La Ligában csak egy a 7 közül azon a meccsen, 0 hírértékkel, a fele kb megtorolva egy sárgával.

Ja, és régen is voltak hentesek, ja. Annak még volt legalább hírértéke, hogy Ramos mekkora állat. Egy Getaféban lehet 4 ilyen, és egy szót nem szól senki. Vagy kemény volt híresen Gattuso - bár ritkán durva.
Ezek 1-1 vkp vagy védő poszt volt, esetleg, elszigetelve, most meg néha csapatszinten megy. Nyilván nem a Reálnál vagy nálunk.

De félreértés ne essék alapvetően én is sokkal nagyobb gondot látok a túlterheltséggel, de hogy ez nem segít, az tuti. És nem csak a játékosok állapotán, hanem a La Ligáén sem, pl.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.21. 09:04:19

recrea írta:
2023.11.21. 05:49:16
Kiegészítés, rátérve pl Neymarra, gondoltam, h ő lesz felhozva… Cseppet sem csodálkozok, hogy emiatt agyonrúgják, én is azt tenném, aztán lehet színészkedni, mindig is utáltam az ilyet a pályán.
Gratulálok, felmented az összes favágót, a Pepéket, Ramosokat, Vinnie Jonesokat, a frusztráltakat, akik dühből, szándékosan okoznak sérüléseket, majd ők megmutatják a ficánkolóknak, hogy hol a helyük.
Sose értettem, hogy Pepe hogyan tudott karriert befutni, egy életre el kellett volna tiltani.
Annak viszont örülök, sőt büszke vagyok rá, hogy nálunk nincs kereslet közveszélyes hátvédekre.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.21. 08:52:33

Biztos van erről is statisztika, de én amit a szememmel látok, hogy elég kevés az olyan sérülés, ami konkrétan egy durva szabálytalanság után keletkezik. Vannak talpalások, könyöklések, rálép a bokájára és ezek veszélyesek, és lehet is belőle gond. De sokkal több olyat látok, ahol sprint közben meghúzódik, rosszul lép, hirtelen ül a földön és jelzi ennyi volt, vagy egész egyszerűen egy ártalmatlan ütközésnél rosszul esik, amiből van 100 egy meccsen, és nem is szabálytalanság. Az hogy ma egy 17-18 éves gyerek már ott tart, hogy 50 meccseket játsszik, vagy még többet, az nem normális. De alapból egy idősebb játékosnak is több pihenő jutna, nálunk pl Gündogan az, aki szerintem semmit nem pihent még, és nem is mostanában fog a kp-t elnézve, kíváncsi vagyok meddig bírja.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.21. 05:49:16

Köze nincs a virtuózok meg a cselezős játékosok eltűnésének a szabálytalanságokhoz meg a durvasághoz, könyörgöm, nézzetek már vissza pár videót a 80-as, 90-es évekből, kifejezetten durva volt a foci, ehhez képest ma kislányok sportja. Addig fújjátok ezt a baromságot itt páran, amíg mások elhiszik.

Azért nincsenek ilyen játékosok, mert sajnos átalakult a foci, fiatal korban kiölik belőlük a kreativitást, teret nyert a taktika, az eredmény mindennél fontosabb, ha kockáztatsz és nem jön össze, repülsz a padra, aztán el vagy felejtve, pénz, pénz meg a pénz. Ezért nincsenek Dinhok.

Az anatómiai tippelgetésekhez meg inkább nem fűzök semmit, szóljon, ha valaki ortopéd sebész.

Kiegészítés, rátérve pl Neymarra, gondoltam, h ő lesz felhozva: a sok sírással, műeséssel, ugatással, cicaharccal tudatosan hergeli az ellenfelet, persze, hogy elszakad egyeseknél a cérna, főleg ha a játékvezető partner is ebben. Sokkal, de sokkal fontosabb lenne ezt kiírtani a fociból, és tadaaaam, rögtön sokkal kevesebb durvaság lenne. Cseppet sem csodálkozok, hogy emiatt agyonrúgják, én is azt tenném, aztán lehet színészkedni, mindig is utáltam az ilyet a pályán.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 01:50:42

Azt be kell látni, hogy a kemény odarúgások lehet alapból nem okoznak sérülést, de ösztönösen változtatják a játékos mozgását, ha valami fáj. Én emlékszem, amikor még nagy pályán játszottam, a legtöbb edzés és minden meccs után volt rajtam 2-3 lila folt. És én csóri ifiben toltam, ahol sokkal kisebb a durvaság. Ha egyszer egy komolyat kapsz valahova, onnantól kezdve máshogy terhelsz, de közben ugyanúgy maxon akarsz pörögni. Pont ilyenkor, egy ideálistól eltérő terhelésnél tudnak szép izom és szalagsérülések kialakulni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7277
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 23:56:06

sansz írta:
2023.11.20. 23:32:46
Gavi topicból:
recrea írta:
2023.11.20. 21:30:17

Van Basten, Baggio, Ronaldo, Robben, még a mai tudomány mellett is súlyosan sérültek többször, agyonrúgták őket…soha egyetlen sérülésük nem ebből volt. Ez egy baromság, hogy nem kell hagyni a keménységet, aki nem bírja, válasszon más sportot.
És az se véletlen, hogy gyakorlatilag eltűntek az igazi cselezős játékosok. Egyszerűen a bírók nem védik meg őket...Lehet keménynek lenni, de az nem ugyanaz, mint mikor szétrúgják a másik lábát. Jó volna, ha ez megváltozna és az új Ronaldok nem választanának másik sportot...

...Amúgy szerintem mi még jól megúsztuk, Gavit tudom sokan szeretik, de lassan felépül FDJ, szerintem Gündogan FDJ, Pedri és Gavi négyesből keveset lettek volna együtt a pályán és szerintem Gavi kárára.
No igen. Aki látott PSG meccset, az tudja, miről van szó. Az, hogy Neymar csak a tavaszokra dőlt, ki, kész csoda. A La Liga is durva, de amit a L1-ben művelnek a védekező játékosok, az nem is pankráció, hanem valami annál is durvább. Nem is nagyon érdekelt senkit, mit csinál a brazil a labdával, jött a bokára/sípcsontra a talp és kész. Olyan sok ilyenből állt fel szerencsétlen, hogy tényleg csoda, hogy legalább volt ott egy fél pályafutása. Nem is tudom, miért lett volna érdemes védeni, végülis csak a jelenlegi leglátványosabb játszó játékos volt, semmi extra...

Egyrészt nem tudom, Gavi stabilan a legjobb játékosaink egyike volt, Pedrivel vigyáznunk kell, FDJ-ra is lassan(?), Gündo meg nem 27 éves már. Szerintem négyen kb egyenlő arányban osztozkodtak volna a perceken, Xavi végre rotált volna. Másrészt meg tegyük fel, hogy Gavi 4. lett volna, legalább lett volna magas szintű rotáció. Most 12 meccsen egymás után lesz Pedri-Gündogan-DJ, aztán ha ebből kettő kidől (ki fog...), majd lesz FDJ-Romeu-Fermín.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.11.20. 23:32:46

Gavi topicból:
recrea írta:
2023.11.20. 21:30:17

Van Basten, Baggio, Ronaldo, Robben, még a mai tudomány mellett is súlyosan sérültek többször, agyonrúgták őket…soha egyetlen sérülésük nem ebből volt. Ez egy baromság, hogy nem kell hagyni a keménységet, aki nem bírja, válasszon más sportot.
Ronaldo rengeteg, de rengeteg csomagot kapott, a térdére is és mindenére is. Nem mondom, hogy csak ezek miatt volt sérült, de sokat tettek hozzá. És az se véletlen, hogy gyakorlatilag eltűntek az igazi cselezős játékosok. Egyszerűen a bírók nem védik meg őket...Lehet keménynek lenni, de az nem ugyanaz, mint mikor szétrúgják a másik lábát. Jó volna, ha ez megváltozna és az új Ronaldok nem választanának másik sportot...


Amúgy szerintem nagyon sok a meccs és azok nagyon intenzívek. Régen a spanyol bajnokság jobban technikás volt, de igazán az iramot csak a nagyok bírták(és diktálták). Ezzel nem azt mondom, hogy Decoék lazáztak, de tényleg más volt. Ma már akadémiai vágóhídakon nevelik a kisebb csapatok tenyészbikáit is, ha mást nem, futni tudnak...
Csökkenteni kéne a meccsek számát, szerintem a bajnokságokban is, de a BL is fel van duzzasztva.Eleve egy csomó csapat (nálunk az egész csoport) jóindulattal is csak EL-t érdemlő csapat. Sok a töltelékmeccs, teljesen feleslegesen.

Amúgy szerintem mi még jól megúsztuk, Gavit tudom sokan szeretik, de lassan felépül FDJ, szerintem Gündogan FDJ, Pedri és Gavi négyesből keveset lettek volna együtt a pályán és szerintem Gavi kárára. Így nézve a Real nagyobbat szív, hiába nagyobb a kerete, használható, egész meccset bíró játékosa sokkal kevesebb van. Camavingát nem tudják pótolni, Vinit sem és kapusból is már a harmadik számúnál tartanak...
Válasz küldése