Gyengélkedő

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.19. 15:31:50

Troym írta:
2023.10.19. 09:49:43
Segítsetek, mert Alarcon kapcsán nem tiszta mi a helyzet. Volt valami brutál fél éves sérülése, felépült, majd írta valaki, hogy megint kidőlt. Most ő csak megfázott, vagy egész szezonban megint nem elérhető? Elviekben ő lenne a 6-7. számú támadó.
A combizmával van valami, pár hetes kihagyás volt várható nála, valamikor november elejére jósolták a felépülést. De ő nem olyan nagy probléma, mert a szélekre aránylag megvagyunk, Raphinha, Torres, Yamal, Felix. A középpálya, ami nagyon kritikus. Még SR is hiányozni fog, plusz Koundé is nagyon fáj.
Egy Baldé-Chris-Koundé-Araujo négyes hátul elég stabil lenne, Cancelo pedig játszhatna feljebb és a védekezésbe is besegíthetne. De alapvetően nem a hátsó alakzattal van gond, a kp iszonyatosan instabil. Romeu, Gündogan, Gavi, Fermin aki hadra fogható lesz. Pedri nagyon kérdéses. Ez így iszonyatosan karcsú
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.19. 09:49:43

Segítsetek, mert Alarcon kapcsán nem tiszta mi a helyzet. Volt valami brutál fél éves sérülése, felépült, majd írta valaki, hogy megint kidőlt. Most ő csak megfázott, vagy egész szezonban megint nem elérhető? Elviekben ő lenne a 6-7. számú támadó.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.19. 00:38:58

Chino írta:
2023.10.18. 22:07:49
NovaProspekt írta:
2023.10.18. 16:16:26
Transfermarkt-on én 8 fő sérültet látok a 21 főből: https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131
Közülük Balde, Raphinha, Yamal a héten oké lesz, a jövő héten meg Pedri és Lewa.
Ezekkel az a baj hogy hiába épül fel papíron még akkor is először legfeljebb ilyen 10-15 percet kellene adni nekik, ha rásérülnek akkor dupla gond. Ráadásul Lewa 35 éves, pár nappal a meccs előtt épülhet fel, Pedri pedig tudjuk milyen. Ráadásul teljesen formán kívül lesznek, több hetes/hónapos sérülésből térnek vissza abszolút hidegen, még a tempót is kérdés mennyire bírnák.
Yamalnak könnyű sérülés ide vagy oda max. egy pár percet szabadna hagyni. Így is nagyon terhelve van, 16 éves, nem ér az egész annyit, hogy kinyírjuk.
Mikor legutóbb olvastam De Jongról optimális esetben november elejét írtak, de klasszikus ide vagy oda nem igazán örülnék, ha játszana, abból a sérülésből nagyon könnyű visszaesni.

SR azért jelenleg nem jönne rosszul. Beszállni cserének a kp-ra nem biztos, hogy baj lenne vagy a szerkezeten alakítva "jobbhátvédnek".

De hogy azért teljes legyen a kép még Roque is több hónapos sérüléssel küszködik.
Egyrészt a 8 fő mostmár tényleg nagyon durva, de valljuk be, hogy a 19(21) fős keret is épp ennyire elvetemülten hangzik.

SR kiesésének én sem örülök, mert ő középpályára most igenis fontos csere lenne. Őszintén szólva én egyik sérültünket sem erőltetném, a clasico miatt legalábbis. Nem ér annyit, hogy rásérüljenek, végső soron az is csak három pont (nagyjából).

Pár óra múlva indulok Barcelonába, kíváncsi leszek, hogy milyen kezdőt láthatok majd a Bilbao ellen... :/ Sok jóra nem számítok, remélem Araujo és Gavi lehozzák nekünk valahogy.
davi10 írta:
2023.10.18. 16:38:21
Szerintem a sérültek közül Frenkie a legnagyobb érvágás, őt kéne valahogy összedrótozni a Clasico-ra.

Közben a klub Linkedin-en a keres új Physical trainert. Valamit mindenképp kéne alakítani, mert ez nem normális, hogy sorozatban 2. szezonban október közepére elfogy a fél csapat.
Én is így gondolom, Frenkie az igazi nagy hiányzónk, mint a csapat idei legjobb játékosa. De sztem nem kell erőltetni, amúgy is igen kicsi az esély..

Komolyan a Linkedin-en? :D Bár végülis ez is valami....
Én nem bánom, hogy foglalkoznak vele, de amúgy a három igazi, hetekig tartó, fájdalmas sérült Lewa, Frenkie és Koundé mind olyan sérülést szedtek össze, ami szerintem sehogyan sem megelőzhető. Pedri a kakukktojás, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a stáb hibája. A többieknek apróságaik vannak, amik meg mindennaposak minden klubnál.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.19. 00:23:17

Üdvözlünk mindenkit az új, a csapat sérültjeinek és a sérülések világának dedikált fórum topikban! Mondhatni, hogy közkívánatra, mert több mint 15 aktív fórumozó kolléga szavazott a topik létrejötte mellett.
Ha minden jól megy, időnként ráfrissítünk majd erre a hozzászólásra (bárki aki erre jár és van ereje/ideje), és ha sikerül, kitűzve marad a topik elején.
A sérülésekről általánosságban (megelőzés, csapatra való kihatás, fizikai felkészítés, más csapatokkal való összevetés stb) itt lehet majd értekezni, de értelemszerűen az adott téma máshol is felmerülhet.

A csapat jelenlegi sérültjei:

Frenkie de Jong - bokaszalag - visszatérés bizonytalan
Jules Koundé - térd rándulás - visszatérés bizonytalan
Pedri - combizom probléma - visszatérés várhatóan a Clasico előtt
Raphinha - combizom szakadás - visszatérés várhatóan a Clasicora
Lewandowski - boka ficam - saját elképzelése szerint a Clasicora
Baldé - kisebb sérülés - Október 24. BL meccsre várható vissza
Lamine Yamal - apró sérülés, hamar várható a visszatérés
Sergi Roberto - talp(?) sérülés, várhatóan November elején tér vissza

Egyelőre ehhez a fórumverzióhoz nem találok pin post opciót, de idővel lehet, hogy meglesz az is. :) Szerk: vagy nem.. lehet, hogy ehhez valamilyen kiegészítőre van szükség, ami jelenleg nem áll rendelkezésre. Szavazásra tudjuk kirakni esetleg, mint a távkapcs topikban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése
cron