La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.12. 05:32:31

Rivaldo11 írta:Samper, Adama, Halilovic, Ié, D.Suarez...Nem is akkora baj, ha nem igazolhatunk. Kincseink vannak, bánjunk jól velük.
Montoya helyére tavasszal Munir már az A keretben lesz. De nyárra másokkal is meg kell újra állapodni, különben elmennek.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:48:47

mahitoo írta:Pedig leginkább benned bíztam. :D Azért köszi! :) Pl a wiziwig, amit legsűrűbben használok, holnapra várja ezt a meccset... A többi oldalon meg egyik sem indul el. Pedig ezeket a meccseket néha youtube-on is lehet nézni. :(
Igen, a meccsek többségét eddig lehetett nézni a hivatalos YouTube-csatornán, most valamiért nem él ez a lehetőség. :? Azért még keresgélek, hátha találok valamit.

szerk.: 0-0, megvan a továbbjutás!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.12.09. 20:39:43

Gareth Tello írta:
mahitoo írta:Nem tudtok véletlenül a Barca-PSG UEFA Youth League meccshez streamet? Most kezdődött, a szokásos oldalaim most nem segítenek.
Én sem találok most sajnos, úgyhogy csak ezt az oldalt nézegetem: http://www.uefa.com/uefayouthleague/sea ... ch=2015095" target="_blank

Sajnálom, hogy ez van, pár embert olyan szívesen néznék... :( (Juanma, Tarín, Ferran, Ros, Enguene, Moha...)
Pedig leginkább benned bíztam. :D Azért köszi! :) Pl a wiziwig, amit legsűrűbben használok, holnapra várja ezt a meccset... A többi oldalon meg egyik sem indul el. Pedig ezeket a meccseket néha youtube-on is lehet nézni. :(
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:36:45

mahitoo írta:Nem tudtok véletlenül a Barca-PSG UEFA Youth League meccshez streamet? Most kezdődött, a szokásos oldalaim most nem segítenek.
Én sem találok most sajnos, úgyhogy csak ezt az oldalt nézegetem: http://www.uefa.com/uefayouthleague/sea ... ch=2015095" target="_blank

Sajnálom, hogy ez van, pár embert olyan szívesen néznék... :( (Juanma, Tarín, Ferran, Ros, Enguene, Moha...)
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.12.09. 20:02:46

Nem tudtok véletlenül a Barca-PSG UEFA Youth League meccshez streamet? Most kezdődött, a szokásos oldalaim most nem segítenek.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.07. 23:00:48

palesz77 írta:Halilovic vs Groningen
Groningen? Mi van, már holland csapatokkal játszunk a bajnokságban? :lol: Nem Girona? Vagy esetleg vmilyen nyelven a Gironát Groningennek mondják? :-k

Amúgy nem semmi gólt lőtt a srác...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.07. 22:36:07

Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.07. 14:43:54

Alen Halilovic scored 2 goals in his last 3 games with Barça B, both of them from outside the box. 8)
palesz77 írta:A meccset nem tudtam nézni, jöttek közbe hozzám, Diagne, Bagnack, Ié, Adama és Halilovic hogy játszottak ma?
Alen nekem baromira tetszett, a góljától eltekintve is, remek megindulások, passzok, és most fizikálisan is jobban bírta, rengeteget melózott, nem egyszer szinte a saját szögletzászlójánál szerelt. Talán ez volt eddig a legjobb meccse gránátvörös-kékben.

A három hátvéd meglepően jó volt, szinte végig a Girona dominált, jöttek a beadások, középre tett passzok folyamatosan, de Bagnackék a szokásosnál stabilabbak voltak, igaz, párszor még így is Ortolának kellett nagyot védenie. :D Ié ugyebár balhátvéd volt, sokat nem ment előre a támadásokkal, de hátul nagyon fontos szerelései voltak, és a labdakihozatalok terén is jót nyújtott. Mondjuk volt egy olyan szerelése, ami akár tizenegyest is érhetett volna a Gironának, de a visszajátszás alapján nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy labdát ért-e Edgar becsúszó lába.

Bagnackék kicsit talán túl sokat ívelgettek, főleg az első félidőben, de ebben közrejátszott az is, hogy Samper ekkor még a padon csücsült, Calvet pedig nem tudott akkora segítséget nyújtani a labdakihozataloknál, mint Sergi.

Adama hozta a szokásos brutál szólóit, (habár nem olyan mennyiségben, mint szokta), és amikor kicsit be volt szorulva a csapat, akkor védekezésben is extrát nyújtott. Egyedül akkor volt gyengébb, amikor Eusebio valamilyen okból kifolyólag átirányította a balszélső pozíciójába. :roll: Látszott rajta, hogy a jobboson sokkal jobban érzi magát.

Sandro és Dongou most nem tetszett, előbbinek Alen adott egy nagy labdát, de ziccerben nem tudta rendesen átvenni, utóbbi pedig megint keveset volt játékban.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.07. 14:24:01

Rivaldo11 írta:Samper, Adama, Halilovic, Ié, D.Suarez...Nem is akkora baj, ha nem igazolhatunk. Kincseink vannak, bánjunk jól velük.
Annyi a probléma egyedül, hogy szerintem nem hozzájuk fog nyúlni majd a vezetőség és Lucho, hanem Xaviékat plusz egy évig marasztalni fogják.. De ne legyen igazam.

Halilovic gólja meg parádés, remélem elkezd egyre többet játszani, és év végén már fel-fel kacsintgat az első csapathoz is! 8)

A meccset nem tudtam nézni sajnos, jöttek közbe hozzám, Diagne, Bagnack, Ié, Adama és Halilovic hogy játszottak ma?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.07. 14:14:01

Samper, Adama, Halilovic, Ié, D.Suarez...Nem is akkora baj, ha nem igazolhatunk. Kincseink vannak, bánjunk jól velük.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.07. 13:58:37

végre nyertek a kicsik, 0-1-re. Halilovic góljával.
https://twitter.com/Emenderk/status/541 ... 76/photo/1" target="_blank
elég jól eltalálta :)
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.07. 11:20:51

Ma a katalán derbik napja van, hiszen a B déltől játszik a listavezető Girona otthonában. Alapból nem lenne egy könnyű meccs, ezt tetézi, hogy Grimaldo "technical decision" miatt kimaradt a keretből, ahogy Gafarot is, így gyakorlatilag négy középhátvéd kezd, ráadásul még Samper is padozik, valószínűleg a Huesca elleni 90 perc miatt.

Barça B line-up: Ortolá - Diagne, Bagnack, Robert Costa, Ié - Halilovic, Calvet, Gumbau - Adama, Dongou, Sandro.

Barça B bench: Suárez, Campins, Juste, Samper, Cámara, Babunski, Joan Román.

Na hajrá.

szerk.: http://www.rojadirecta.me/goto/emitesports7.com/" target="_blank
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.06. 13:28:17

Még a szezon vége előtt fel kéne vetődnie a hogyan tovább kérdésnek a B csapattal kapcsolatban.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.04. 21:10:42

Denis szép kis passzt adott tegnap Gameirónak.
http://gfycat.com/HardtofindHeavenlyJenny" target="_blank

Őt is várom már vissza nagyon, egyelőre elég jól teljesít a Sevillában.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.04. 06:13:54

Értem, ha a B edzője arra koncentrál, hogy mennél előbb, mennél képzettebben adjon fel az A-ba néhány játékost. Azt is, ha inkább összerakott, eredményes csapatra hajt. Na de ha egyikre se?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.04. 00:34:20

Luis Enrique: "Samper? I like him a lot. He has Busquets and Mascherano ahead of him, but he could be at the first team at any time."

Remélem lesz is hamarosan, ez a srác egy kincs, nem szabad elherdálni.. Jövőre már elkezdhetne feljárogatni kisebb meccsekre, nem gyengülnénk vele semmit, de legalább elkezdenénk beleszoktatni a csapatba.

Luis Enrique: "Ie? We believe in him. We know he can do better at the B-team. They should show there that they deseve to join first team."

Remélem Matyi távozásával ő kerül majd az első csapathoz, ma nem csinált sokmindent, volt pár szép szerelése, pár bizonytalansága.. Meglátjuk, én bízok a srácban, fizikálisan is nagyon jó felépítésű - bár egy kis plusz izom nem ártana -, jó lenne egy Bartra-Ié párost nézegetni évek múlva a védelem közepén - előttük meg Samper. 8)

Edgar Ie: "I'm very happy with my debut. The coach believes in me and I know it's now up to me to keep on working hard."
"Advice from teammates before the game? They told me to press more, to not leave space. Example? Pique, I like his passing."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.01. 12:02:38

Marco Asensio egyébként bejelentette, hogy a Realban folytatja. Who cares :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.30. 23:31:12

Gareth Tello írta:Dongouban én egyébként elég sokat láttam korábban, de amióta kijelentette valamelyik okos (és befolyásos) ember, hogy Dongou jobb, mint Messi volt ebben a korban, azóta eléggé megrekedt a fejlődésben sajnos.
Graham Hunter volt az, egyébként.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 20:58:10

danianevem írta:Köszönöm a választ. A B-nél nem hiszem, hogy különösebben megdorgálnák Eusebiot, ha csak alsóházban köt ki a csapat. Viszont nagyon nem tetszik ez a Halilovic pihentetés a részéről, mert az szerintem tiszta sor, hogy generációjának legnagyobb tehetségei között van a srác. Ennek ellenére nem igazán látom a fejlődését. Persze sok van még hátra, de én minél hamarabb látni akarom a felnőttek között. 8)

Dongout sosem értettem, talán túlzottan is belevizionálják az Eto'o utód szerepkört, ami meg is lehet neki, hiszen még mindig csak 19 éves, de jó ideje nem láttam tőle komolyabb előrelépést a gólérzékenység terén.

Ami jobban aggaszt az ifiknél, hogy a mostaniak között sem látok olyan védőt, aki a jövőben akár alapember is lehetne. Az elején még néztem pár találkozót, akkor Gafarot játéka tetszett a legjobban, sallangmentes volt és stabil. Ha viszont jól olvasom a statokból, már közel sem tekinthető meghatározó játékosnak a csapaton belül...
Az a baj, hogy jelen pillanatban egy pontra van a kiesőzónától a csapat... A kiesés pedig egyrészről hatalmas "bravúr" lenne, mivel elég komoly tehetségek vannak most az együttesben, másrészről pedig a B-játékosok fejlődésének szempontjából sem lenne túlzottan előnyös, mert azért a másodosztály csak színvonalasabb, mint a harmadik liga, erősebb ellenfelek ellen edződhetnek az aktuális ígéretek. Ráadásul ha van mondjuk egy különösen tehetséges fiatal srác valahol máshol Európában, akkor őt is könnyebb lehet úgy idecsábítani, hogy a másodosztályban szerepel a gárda. Azzal nem lenne bajom, ha hátul végeznénk végül, feljutni úgysem tudunk, szóval lényegtelen, csak a kiesést ússzuk meg valahogy. :D

Alen engem sem győzött meg eddig, de igazad van, be kell vallani, talán kicsit túl sokat jegelte/jegeli Eusebio. Örülnék, ha alapemberré válna lassacskán a kis horvát.

Dongouban én egyébként elég sokat láttam korábban, de amióta kijelentette valamelyik okos (és befolyásos) ember, hogy Dongou jobb, mint Messi volt ebben a korban, azóta eléggé megrekedt a fejlődésben sajnos.

Gafarot szezon elején elég sokat játszott, amikor még Grimaldót támadó középpályásként erőltette Eusebio, de amióta utóbbi visszakerült a védelembe, azóta Lucas többnyire a lócán tölti a meccseket. Ez mondjuk engem annyira nem zavar, sosem tetszett különösebben a játéka, bár az esetek többségében stabilan futballozott, de az a bizonyos plusz hiányzik belőle szerintem.

Amúgy szvsz azért van pár tehetséges védő, a B-ben Grimaldo, Ié, és ide lehet sorolni a Bagnack - Diagne párost is, a Juvenilben pedig már ott várakozik a balhátvéd Cucurella, és négy kitűnő középhátvéd, Vilanova, Juanma, Tarín és Quintillá, reményeim szerint közülük legalább az egyik eljut majd a nagycsapatig. :) Ma a Mercantil ellen különösen jól muzsikált a Vilanova - Juanma kettős ott középen.

Engem csak az aggaszt, hogy a jobbhátvéd posztja problémás még mindig, Patric nem szint, Juste és Campins folyamatosan sérült... Godswillban van potenciál, de ő is egy hosszú sérülésből fog visszatérni hamarosan, és ki tudja, képes lesz-e hozni azt a szintet, amit korábban. Ez a Dani Morer gyerek tűnt még egész jónak ezen a poszton, de őt nem láttam sokszor, és egyébként is még csak 16 éves.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.30. 20:15:33

Gareth Tello írta:...
Köszönöm a választ. A B-nél nem hiszem, hogy különösebben megdorgálnák Eusebiot, ha csak alsóházban köt ki a csapat. Viszont nagyon nem tetszik ez a Halilovic pihentetés a részéről, mert az szerintem tiszta sor, hogy generációjának legnagyobb tehetségei között van a srác. Ennek ellenére nem igazán látom a fejlődését. Persze sok van még hátra, de én minél hamarabb látni akarom a felnőttek között. 8)

Dongout sosem értettem, talán túlzottan is belevizionálják az Eto'o utód szerepkört, ami meg is lehet neki, hiszen még mindig csak 19 éves, de jó ideje nem láttam tőle komolyabb előrelépést a gólérzékenység terén.

Ami jobban aggaszt az ifiknél, hogy a mostaniak között sem látok olyan védőt, aki a jövőben akár alapember is lehetne. Az elején még néztem pár találkozót, akkor Gafarot játéka tetszett a legjobban, sallangmentes volt és stabil. Ha viszont jól olvasom a statokból, már közel sem tekinthető meghatározó játékosnak a csapaton belül...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 19:44:30

danianevem írta:A szememben a két legtehetségesebb középpályás a B-ben... Viszont nagyiibarca írta, hogy bokáig ért a víz. Ez esetben volt benne ráció, mert Alen és Sergi sem egy izomkolosszus, a mély pályához meg bitang jó erőnlét kell. Mondjuk lehet, hogy Gumbau és Cámara sem az, csak őket nem igazán ismerem. :oops:

Traoréról linkelgettétek itt a videókat, megnéztem vagy 10-et róla, már ő is kedvenc lett. :lol: Most hogy mozgott? Nagyon megsínylette a játéka a mélyebb talajt?
Igazából csak az zavar, hogy előző héten amiatt (is) vesztettünk pontokat, hogy Eusebio túl hamar kezdte el a szokásos biztonsági cseréit (akkor Sandrót és Halilovicot is lehozta, ha jól emlékszem), és persze bekaptunk egy-két gólt, és nagyjából csak Adama maradt a pályán addigra, aki valódi veszélyt tudott jelenteni az ellenfél kapujára. És erre most is eljátszik valami hasonlót... (Abba már inkább bele sem megyek, hogy Sandrót szinte folyamatosan balszélsőként játszatja amiatt a Dongou miatt, aki a kezdeti fellendülés óta ipari mennyiségben hagyja ki a ziccereket és elég érdekes hibákat véd, amikből aztán simán le lehet kontrázni a csapatot.)

(Gumbau egyébként pont elég jó felépítésű gyerek, ha izomkolosszusnak nem is nevezném, Cámara ebből a szempontból átlagosnak mondható.)

Adama az elején megint brutál volt (elég csak megnézni Gumbau gólját), aztán visszaesett az elképesztő mennyiségű eső után, láthatóan kedve sem igazán volt a játékhoz. Mondjuk megértem, a labdát nem lehetett normálisan vezetni, annyira fel volt ázva a pálya. Sandro is egy az egyben rohanhatott a kapura egyszer, amikor a labda hirtelen megállt egy nagyobb tócsában, Sandro elcsúszott, a védők meg utolérték. Az utolsó 25-30 percben játszhatatlan volt a pálya, gyakorlatilag folyamatos vagdalkozásból és vakvilágba felívelt labdákból állt a meccs ekkor, mást egyszerűen nem lehetett csinálni...
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.30. 19:07:56

Gareth Tello írta:És hogy Eusebio 1-0-nál "okosan" lehozta Sampert és Halilovicot, aztán utána futhattunk az eredmény után Cámarákkal, Gumbaukkal meg 5 védővel. Hihetetlen...
A szememben a két legtehetségesebb középpályás a B-ben... Viszont nagyiibarca írta, hogy bokáig ért a víz. Ez esetben volt benne ráció, mert Alen és Sergi sem egy izomkolosszus, a mély pályához meg bitang jó erőnlét kell. Mondjuk lehet, hogy Gumbau és Cámara sem az, csak őket nem igazán ismerem. :oops:

Traoréról linkelgettétek itt a videókat, megnéztem vagy 10-et róla, már ő is kedvenc lett. :lol: Most hogy mozgott? Nagyon megsínylette a játéka a mélyebb talajt?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 18:55:07

nagyiibarca írta:Közben a BarcaB 2 hülye góllal kap ki az Albacete ellen.
Mondjuk meg kell említeni, hogy bokáig érő vízben játszottak az eső miatt.
És hogy Eusebio 1-0-nál "okosan" lehozta Sampert és Halilovicot, aztán utána futhattunk az eredmény után Cámarákkal, Gumbaukkal meg 5 védővel. Hihetetlen...

Ortolának egyébként megint volt pár zseniális védése, és Adama is hozta a szokásos színvonalat, aztán a vízilabda már neki sem ment annyira.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.11.30. 18:48:53

Közben a BarcaB 2 hülye góllal kap ki az Albacete ellen.
Mondjuk meg kell említeni, hogy bokáig érő vízben játszottak az eső miatt.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 11:40:49

Ha valakit érdekel esetleg, déltől játszik a Juvenil A a Mercantil ellen, a Barça YouTube-csatornáján pedig élőben lehet követni az összecsapást.
http://www.youtube.com/watch?v=nE7ajdNTZng" target="_blank

Andreu Cases - Palao, Vilanova, Juanma, Julen - Ros, Arjona, Amir - Theo Chendri, Cantalapiedra, Moha.

Aztán délután öttől Barça B - Albacete.
Válasz küldése