Leo Messi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szezonértékelő:

1
7
6%
2
5
5%
3
14
13%
4
30
28%
5
52
48%

Szavazatok száma: 108
Rinku
Entrenador del Barça

2020.09.01. 07:14:23

LG írta:
2020.09.01. 00:32:44
Lehet sokaknak nem tetszik, amit írok, de ugyanazt, amit ő. Mindenképp elmennék a Citybe. Sokan kritizálják, hogy nem szólal meg az ügyben. Valószínűleg nem véletlenül. Gondolom az ügyvédjei figyelmeztették, hogy bármit mond, Bartoék fel tudják ellene használni. Ezért én is csendben maradnék, és csak akkor szólnék a szurkolókhoz, ha pont került az ügy végére. Ezzel az elnökséggel pedig nem egyezkednék. Ha lemondanának, akkor viszont hajlandó lennék kompromisszumra, de akkor is elmennék. Ha nem engednének, akkor pedig csúnya balhét rendeznék. Ha még azután sem engednének, és muszáj lenne maradnom még egy évet, akkor egy szalmaszálat nem tennék keresztbe már a klubbért. Pihengetnék, élvezném az életet, jövőre pedig mennék ingyen.
Csak hogy a klub és a szurkolók nem érdemlik ezt az attitűdöt. Csak mert két maroknyi herével baja van, nem jogosítja fel, hogy beleszrjon egy nagyot az emberek arcába. Eleve röhejes, amikor állítólag otthon van, el akar menni parádézni a Citybe... A Citybe cseszd meg. De ha ezen a szinten van agyilag, akkor menjen is. Viszont felejtse el, hogy ingyen. Köré épült a csapat, sosem mondta, hogy köszöni, ő ezt nem kéri, csak bólogatott. A szép fizu is jól esett. Vagy a barcelonai hála időközben átment kapzsiságba? Ez a hiszti meg, ami folyik, Neymar-féle fürdőskrvázás már... 20 év után képes egy ügyvédi faxban közölni, hogy távozni akar. Hála, szeretet, kölcsönös tisztelet, nagy lószr az egész. [vulgáris] nagy csalódás az emberünk, megbántott több száz millió embert, aki támogatta. Csak hümmögni képes már, meg megkeverni a szrt csendben. Guardiolával valóban jól ki fognak jönni újra, totál ugyanaz a két személyiség. Menjen csak Angliába, égessen fel mindent gyerekes szrokon alapozva, veszítse el a saját bázisát, és bukjon meg az 'Isten'. Mert kint meg fog, a Bayern az egyetlen szint, amit a Barca felett van választásban. Maradonát látom, csak lightos, csendes kiadásban. (szerk.: Na pont ezért nem ajánlom soha a játékos nevével ellátott mezvételt. Csak egy van, Puyolé, de Puyí örök, szerencsére.)
Football, bloody hell. /SAF/
geridoss
Entrenador del Barça

2020.09.01. 01:28:05

Nero. írta:
2020.09.01. 00:24:57
nem egy atom fizikus és elvileg autista.

Erről amúgy van valami hivatalos adat? Mert Romario egyszer lenyilatkozta, de hogy ő honnan szedte, azt nem tudom.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/
Barca&Brazil 4ever!
Ronaldinho -- Neymar -- Rakitic
Nero.
Llegenda del Barça

2020.09.01. 01:14:21

Pihengetnék, élvezném az életet, jövőre pedig mennék ingyen.
Szerintem ez nem fér bele egy élsportolónál. Ha nem edzene rendesen egy évig, pláne nem játszana, akkor nagyon sok idő lenne ameddig újra formába lendül.

10% esélyt adok arra, hogy itt marad. Valószínűleg jó nagy balhé lenne belőle de 1-2 hónap után újra jelentkezne játékra.
"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.09.01. 00:32:44

Leon írta:
2020.08.31. 23:55:01
Kérdés:
Ha ti lennétek Messi akkor mit tennétek jelenleg?
Jöhetnek a troll hozzászólások meg az értelmesek is, tényleg kíváncsi vagyok . :)
Lehet sokaknak nem tetszik, amit írok, de ugyanazt, amit ő. Mindenképp elmennék a Citybe. Sokan kritizálják, hogy nem szólal meg az ügyben. Valószínűleg nem véletlenül. Gondolom az ügyvédjei figyelmeztették, hogy bármit mond, Bartoék fel tudják ellene használni. Ezért én is csendben maradnék, és csak akkor szólnék a szurkolókhoz, ha pont került az ügy végére. Ezzel az elnökséggel pedig nem egyezkednék. Ha lemondanának, akkor viszont hajlandó lennék kompromisszumra, de akkor is elmennék. Ha nem engednének, akkor pedig csúnya balhét rendeznék. Ha még azután sem engednének, és muszáj lenne maradnom még egy évet, akkor egy szalmaszálat nem tennék keresztbe már a klubbért. Pihengetnék, élvezném az életet, jövőre pedig mennék ingyen.
Nero.
Llegenda del Barça

2020.09.01. 00:24:57

Leon írta:
Kérdés:
Jöhetnek a troll hozzászólások meg az értelmesek is, tényleg kíváncsi vagyok . :)
Innen már nincs vissza út. Egyértelmű hogy távoznia kell, és a City jó választásnak tűnik. Guardiola, olyan focit játszat ami fekszik neki, a Citynek és főleg Pepnek Messi hiányzik ahhoz hogy BLt nyerjenek.
Ha Angliában is oktatna (biztos vagyok benne hogy menne neki, a BLben mindig jó volt az angol csapatok ellen) akkor lezárulna az az örök vita hogy Messinek csak a Barcában megy.

Elmehetne a Juvéba is, nem kicsit szólna a CR Messi kettős, pláne ha együtt nyernék meg a BLt de szerintem a Citybe igazolni több értelme van.

Hogy mit kéne tennie? Ki állni a sajtó elé és őszintén elmondani hogy hálás a klubnak mindenért, innen tervezett vissza vonulni, de zsinórban három ekkora BL-zakó már túl sok és a vezetőséggel sem a legjobb a kapcsolata úgy hogy szeretne tovább állni.
Igaza is van, még van benne legalább 3 év, azt nem vesztegetheti el itt.

Ezen kívül nem azt akarni hogy ingyen adják el, mert azzal a klubot jó nagy anyagi veszteség érné.

Nem a távozással van a baj, a helyében már az Anfielden elszenvedett tragédia után léptem volna, hanem azzal ahogy ezt elő adja.

Bár mint tudjuk, attól függetlenül hogy a világ legjobb játékosa, nem egy atom fizikus és elvileg autista. Talán pont ezért nincs meg benne a jellem, hogy kiálljon a szurkolók elé és őszintén elmondja a dolgokat.

Feast: Szerintem meg nekünk se sürgős. Legfeljebb durcizik 1-2 hónapot, de biztos hogy nem fog kihagyni egy teljes szezont.
"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
Leon
Entrenador del Barça

Kérdés:
Ter Stegen-Alba-Sergi Roberto-Busi-Rakitic-Messi-Suarez-Griezmann
Tito per sempre etern.

Infinite Iniesta

Messi -Liga- 400
- BL - 106
Grácies Xavi!
Feast4
Director del Fútbol

2020.08.31. 23:41:06

Nero. írta:
2020.08.31. 21:30:19
Van valami pletyka arról hogy mi a City ajánlata nekünk?
Milyen ajánlat? :mrgreen: Messi fel akarja bontani a szerződését.A City kerete kész nem hajtja őket a tatár.Az FFP megsértése nélkül nem tudja senki megvenni.Eleve most úszták meg a büntetést.Ameddig a szitu nem fog tisztázódni nem mozdulnak.Nem is kell nekik.Mi vagyunk meglőve nem ők.
Kép
vargazoli
Barça B

2020.08.31. 22:36:56

bartu, te gazember!

A Csodacsapat megmaradt nagy öregjei, egy közös fotóra sem gyűlhettek össze!
Remélem az élet 7szer 77szer leveri rajtad!
Konyec filma!
Nero.
Llegenda del Barça

2020.08.31. 21:42:07

Vakmacska írta:
2020.08.31. 21:39:54
Messi most pont azt teszi, mint Dembelé.
Bartoék érezhetik a törődést.
Én már azt is kinézem, hogy ezért csinálja.
Könnyen lehet, hogy nem tetszett a játékosoknak az, ahogy ide "csábították" Dembit.
Ez igaz, de rendesen le is rántott minket a Dortmund. Mi is húzzuk le a Cityt amennyire csak lehet. Mansour sejk vagyona 20-22 milliárd dollár körül van, ha ennyire real life FMezni akar akkor fizessen mint a katona tiszt.
Vakmacska
Llegenda del Barça

2020.08.31. 21:39:54

Messi most pont azt teszi, mint Dembelé.
Bartoék érezhetik a törődést.
Én már azt is kinézem, hogy ezért csinálja.
Könnyen lehet, hogy nem tetszett a játékosoknak az, ahogy ide "csábították" Dembit.
Titi62
Barça C

2020.08.31. 21:33:27

Sziasztok,
Új vagyok a hozászolások terén ezért minden segítséget és építő kritikát szívesen fogadok.
Már 46 éve vagyok Barca szurkoló, sok szépet és sok rosszat megéltem ezen idő alatt, de még egy ilyen kártékony és rossz vezetősége nem volt a szeretett csapatomnak.Ez a tehetségtelen, egoista és erkölcstelen elnök az elmúlt 4-5 évben mindent szétvert ami a Barcelona erénye volt és amiért igaz volt a szlogen " Több mint egy klub". Messi az elmúlt 15 évben nagyon sokat tett ezért a klubért és a szurkolókért. Soha nem érték volna el az 1 milliárd euro bevételt ha nincs Messi. Messinek már évek óta elege van ebből a vezetésből. Ennek többször is hangot adott. Már 6 hónapja mondja, hogy nem akarja a szerződését meghosszabítan, már ez intőjel kellett volna lenni a vezetőségnek. Milyen vezetőség az aki eltűri, hogy az elnök fizetett trollok segítségével összeugrassza a játékosokat és a szurkolókat?!
Vajon Xavi és Puyol miért nem akar szerepet vállalni a jelenlegi vezetőség irányítása alatt?!
Nero.
Llegenda del Barça

2020.08.31. 21:30:19

Van valami pletyka arról hogy mi a City ajánlata nekünk?
Nyiri81
Entrenador del Barça

2020.08.31. 20:55:14

"A Sport.es azt is kiszámította, hogy összességében a 700 millió eurós kivásárlási ár sem jelentene feltétlenül problémát, mert maga Messi alkudozna a klubjával, önmagát vásárolná ki, később pedig neki bónuszként fizetne a City arab tulajdonosa." - Ez egyre jobb lesz :D (Index) Kiváncsi vagyok mekkora állatságok jönnek még elő
Csak is Puyol
csababarca
Presidente del Barça

2020.08.31. 20:46:10

Leon írta:
2020.08.31. 19:07:11
Állítólag a Cici évi 100 gurigát adna neki. Kíváncsi vagyok mi az amit 50 misiből nem lehet megvenni?
Persze lehet egy kisebb országot akar vagy retúr jegyet a Marsra? :mrgreen:
És hogy nehogy éhen halljon kap 250 azaz negyed milliárd euró aláírás pénzt is.Abból félre rak 200 at és megveheti az angoloknak még Neymart is, a maradék 50 et meg majd elplázázza az asszony Manchesterben.
Ne hogy már az ő hibája legyen ha ennyit megadnak neki.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
Nyiri81
Entrenador del Barça

2020.08.31. 20:35:20

Leon írta:
Állítólag a Cici évi 100 gurigát adna neki. Kíváncsi vagyok mi az amit 50 misiből nem lehet megvenni?
És hogy nehogy éhen halljon kap 250 azaz negyed milliárd euró aláírás pénzt is.Abból félre rak 200 at és megveheti az angoloknak még Neymart is, a maradék 50 et meg majd elplázázza az asszony Manchesterben.
Biztos örülnek majd a csapattársak ennek ha igaz :)
Csak is Puyol
NovaProspekt
Capitá del Barça

2020.08.31. 19:44:26

Leon írta:
Ennyiért már én is mennék :mrgreen:
csabimo
Capitá del Barça

2020.08.31. 19:20:57

Leon írta:
Ki szerint állitólag?? 🤣 Sun, Metro, Blikk?? 250 millios aláírási pénz? Vicc kategória hirértéke van..Szóra sem érdemes.
Leon
Entrenador del Barça

Ter Stegen-Alba-Sergi Roberto-Busi-Rakitic-Messi-Suarez-Griezmann
Tito per sempre etern.

Infinite Iniesta

Messi -Liga- 400
- BL - 106
Grácies Xavi!
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.08.31. 15:03:46

LG írta:
2020.08.31. 14:24:22
Léfe írta:
2020.08.31. 12:00:30
Juan Carlos Unzué szerint a Messi-sztori legjobb befejezése az lenne, ha Pep Guardiola irányítása alatt a Manchester City játékosa lenne. Ez nagyon érdekes. Két Barcás nem mellettünk áll, de még Puyol is Messinek szurkol. Mi van itt?
Pont ezen kéne elgondolkodni azoknak, akik Messit támadják. Hozzáteszem, mi tényleg sok mindenbe nem látunk bele, és csak találgatunk, de pl. Puyol jobban láthatja, hogy mi a helyzet, az is elképzelhető, hogy beszélt is mostanában Messivel.
Nekem van egy olyan érzésem hogy sokmindenről nem tudunk, és gyanítom Messi azért durvult be, mert Bartomeuék megmondták hogy nem fogják elengedni és így járt, nem ez lenne az első hogy túlságosan tiszteletlenül bánnak egy játékossal csak azért hogy a saját bőrüket mentsék, miközben nagyban hangoztatják a klub szövegét.

Így nincs más lehetősége mint bedobni az ingyen elmenetelt Bartomeuék 700 milliós nézete ellen, aztán remélhetőleg félúton, olyan 200 millió euró környékén megegyeznek, de azt is kinézem ebből a bagázsból hogy még 650 millióra is nemet mondanának hogy elmondhassák ők a főnökök és nem Messi diktál.
(Bár ez ellent mondana az általuk 2-3 éve terjesztett "Messi mindent és mindenkit irányít" imázsnak)
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.31. 14:39:41

Nyiri81 írta:
2020.08.31. 14:26:13
LG írta:
Pont ezen kéne elgondolkodni azoknak, akik Messit támadják. Hozzáteszem, mi tényleg sok mindenbe nem látunk bele, és csak találgatunk, de pl. Puyol jobban láthatja, hogy mi a helyzet, az is elképzelhető, hogy beszélt is mostanában Messivel.
Puyol ezer éve nincs a Barca közelében. Okés egyértelmű hogy nem szereti a Barto féle teamet, de a klubot annál inkább. Számomra Puyol maga a Barca és az hogy annyit írt hogy támogatja Leot még nem biztos hogy egyet ért azzal ahogy most kezeli a helyzetet.
Nem is kell egyetérteni, de meg lehet próbálni megérteni az ő nézőpontját is.
Nyiri81
Entrenador del Barça

2020.08.31. 14:26:13

LG írta:
Puyol ezer éve nincs a Barca közelében. Okés egyértelmű hogy nem szereti a Barto féle teamet, de a klubot annál inkább. Számomra Puyol maga a Barca és az hogy annyit írt hogy támogatja Leot még nem biztos hogy egyet ért azzal ahogy most kezeli a helyzetet.
Csak is Puyol
LG
Az Év fórumozója 2016

Léfe írta:
2020.08.31. 12:00:30
Juan Carlos Unzué szerint a Messi-sztori legjobb befejezése az lenne, ha Pep Guardiola irányítása alatt a Manchester City játékosa lenne. Ez nagyon érdekes. Két Barcás nem mellettünk áll, de még Puyol is Messinek szurkol. Mi van itt?
Barca2020
Barça C

2020.08.31. 13:55:56

Leszögezném,hogy nem vagyok Barcelona szurkoló. Ám ettől függetlenül érdekel, mint egyszerű sport rajongót, hogy mi is lesz a Messi story vége. Olvasgatom a hozzászólásokat és gondoltam elég objektív a véleményem, hogy megosszam
1/Messinek nincs hova mennie. Nem ismer más futball kulturàt/stílust a spanyolon azaz a LaLigán kívül. Némi emléke van az argentin fociról, de mint oly sokszor làthattuk, a válogatottjában nem sikerült azt produkálnia, amit elvártak tőle, mint jelen korunk egyik legjobbjától. Teljesen más a szitu mint pld. CR esetében, akit nyugodt lélekkel igazolt le a Juve, mivel már előtte már 3 bajnoságban(Portugál, PL, LaLiga)bizonyított avagy bizhattak benne, hogy a számára tök ismeretlen olasz focit is el fogja sajátítani. Mondjuk Ibrát is emlithetném ezzel kapcsolatban. Summa: ha valaki mégis leigazolná, akkor zsákbamacskát venne.
2/Nem ismerek még egy olyan klubot, ahol ennyire Messi központú lett volna egy csapat. Mondhatni köréje épült minden és mindenki+nyilvánvalóan az öltöző hangulatát, hozzá állását egyes emberekhez/edzőkhőz tudta befolyásolni. Ha most itt valaki a Reált hozná hasonló példaként,akkor ott még véletlenül sem Cr volt a hangadó. Az más kérdés, hogy azóta sem tudtak kikecmeregni a gödörből, de ez inkább említett focista állandó győzni akarásának és társai feltüzelésének képessége okozta avagy az eligazolása utáni, mostani hiánya. Messiben ezt nem látom. Ő a Barca Csk-ja, így ez az ő dolga lenne. Az is az ő feladata lenne, hogy vesztes meccs után Neki kéne nyilatkoznia és nem durcáskodni.
3/Ha mégis el tudna igazolni, az leendő klubjának nyilván hatalmas reklámbevételt jelentene, de csak ennyi. Kétlem, hogy az olajmágnások kezében lévő csapatok-akik meg tudnák fizetni-átszerveznék miatta jelenleg is jól prosperáló játékos állományukat. Főleg, hogy 33 évesen kizártnak tartom egy hosszútávú szerződés felajánlását.
4/Ha a PSG-be menne, akkor egy cserét el tudnék képzelni: jöjjön Neymar.
5/ Nem most kellene elhagyni hőn szeretett csapatát, amikor az finoman szólva is
bajban van.
6/ Valami csontot-legalább egy nyamvadt tőmondatot: Maradok illetve Elmegyek-dobnia kéne a szurkolóknak.
7/ Tök mindegy, hogy Barto vagy a vezetés mit tett, hogyan viselkedik vagy mit nem tett(nem tudhatjuk, hisz nem vagyunk ott):egyetlen játékos sem nőhet a KLUB fölé. Lehet, hogy a vezetés impotens, de Messi ettől a klubtól kapja/kapta a.nem kevés fizuját.
Mindezeket, teljesen objektívan írtam.
grgly50
Barça B

2020.08.31. 12:49:02

Xavier Hernandez írta:
2020.08.31. 12:34:49
Ez nem az a pillanat, amikor Messinek meg kellene szólalnia. Nyilván, mikor véget ér a huzavona, majd kulturáltan elköszön a culéktól, most nem nála, hanem az ügyvédeknél pattog a labda. Azzal, hogy nem jelent meg a Covid-teszten, mindent elmondott.

A La Liga állásfoglalása érthető, hisz Messi nem csak a Barcelona, hanem az egész spanyol labdarúgás ikonja is, akkora nézettséget hoz globálisan, hogy abból az egész La Liga profitál. Jogi szempontból ugyanakkor ez a közlemény egy kicsit sem releváns, csak arra való, hogy Messit nyomás alá helyezzék.
A döntést, amennyiben a felek végül perre viszik a dolgot, a spanyol és nemzetközi bíróságok mondják majd ki. A Barcelona részéről nem várom, hogy kompromisszumos megoldást keressenek, eddig sem remekeltek a hasonló ügyekben, és az elmúlt évek tapasztalatai alapján az sem igazán érdekli a jelenlegi menedzsmentet, hogy mit mutat a csapat a pályán.

Az biztos, hogy akár ingyen, akár sokmilliós áron távozik a klub legnagyobb játékosa, a Barca mindenképp mérhetetlen erkölcsi és anyagi veszteséget szenved, melynek hatásai hosszú évekre meghatározzák majd a klub megítélését, mind a szurkolók, mind a jövőben leigazolandó játékosok körében - friss hír, hogy a Messi körüli botrány miatt Lautaro Martinez is inkább az Interben marad... Dani Alves, Coutinho, vagy a legutóbb Artur Melo példája mutatja, hogy bánik a Barca a játékosaival, és ebbe a sorba illeszkedik az is, hogy a klub történetének második legtöbb gólt szerző játékosát egy kétperces telefonbeszélgetéssel teszik lapátra.
Kizártnak tartom, hogy a történtek után Messi maradjon, mielőbb mennie kell innét, nincs már helye ebben a Barcelonában. Ha mégis marad, ezzel mindkét fél arcon köpné saját magát, ezt se a Barca, se Messi nem engedheti meg magának.
=D> =D> =D> =D> =D>
Xavier Hernandez
Jugador del Barça

2020.08.31. 12:34:49

Ez nem az a pillanat, amikor Messinek meg kellene szólalnia. Nyilván, mikor véget ér a huzavona, majd kulturáltan elköszön a culéktól, most nem nála, hanem az ügyvédeknél pattog a labda. Azzal, hogy nem jelent meg a Covid-teszten, mindent elmondott.

A La Liga állásfoglalása érthető, hisz Messi nem csak a Barcelona, hanem az egész spanyol labdarúgás ikonja is, akkora nézettséget hoz globálisan, hogy abból az egész La Liga profitál. Jogi szempontból ugyanakkor ez a közlemény egy kicsit sem releváns, csak arra való, hogy Messit nyomás alá helyezzék.
A döntést, amennyiben a felek végül perre viszik a dolgot, a spanyol és nemzetközi bíróságok mondják majd ki. A Barcelona részéről nem várom, hogy kompromisszumos megoldást keressenek, eddig sem remekeltek a hasonló ügyekben, és az elmúlt évek tapasztalatai alapján az sem igazán érdekli a jelenlegi menedzsmentet, hogy mit mutat a csapat a pályán.

Az biztos, hogy akár ingyen, akár sokmilliós áron távozik a klub legnagyobb játékosa, a Barca mindenképp mérhetetlen erkölcsi és anyagi veszteséget szenved, melynek hatásai hosszú évekre meghatározzák majd a klub megítélését, mind a szurkolók, mind a jövőben leigazolandó játékosok körében - friss hír, hogy a Messi körüli botrány miatt Lautaro Martinez is inkább az Interben marad... Dani Alves, Coutinho, vagy a legutóbb Artur Melo példája mutatja, hogy bánik a Barca a játékosaival, és ebbe a sorba illeszkedik az is, hogy a klub történetének második legtöbb gólt szerző játékosát egy kétperces telefonbeszélgetéssel teszik lapátra.
Kizártnak tartom, hogy a történtek után Messi maradjon, mielőbb mennie kell innét, nincs már helye ebben a Barcelonában. Ha mégis marad, ezzel mindkét fél arcon köpné saját magát, ezt se a Barca, se Messi nem engedheti meg magának.
Válasz küldése