Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2008.09.01. 21:00:07

"Sokat kell még fejlődnünk, de tovább kell lépnünk most ezen a vereségen."
meg
"Ez azonban egy hosszú folyamat lesz."
Mintha Frankiet hallanám... :roll: :roll:
Kép
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.09.01. 14:49:25

Edzésen csak azt kellen gyakorolni, hogy miként is lehet gólt rúgni, ha 11 ember van az ellenfél 16osán belül.
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2008.09.01. 14:46:53

Ez a meccs sajnos így sikerült! Bár én azt mondom, hogy egy kis szerencsével lehetett volna 1:4 is!

Visca Barca!!!!!!!!!!!!
Atyec

2008.09.01. 14:23:10

Nem kívánok pálcát törni Guardiola felett ilyen hamar. Ezt úgyis megtették már itt pro és kontra, viszont pár dolog nem fér a fejembe.

Van sok új ember a keretben. Ha nem a Numancia ellen, akkor ki ellen akarja bevetni őket? Felállni a Rijkaard csapattal? A fiatalok és az újak nagyon motiváltak voltak a felkészülés alatt, aztán ahogy közelítettünk a Rijkaard csapathoz úgy romlott a játék minősége. Lehet ezt az ellenfelek erősségével is magyarázni, de szerintem legalább akkora tényező az összeállítás. Valljuk be, a Boca ellen hosszabításban talált két gól már a mák kategóriájába tartozott és így gyakorlatilag 3 meccse nem működik a támadójáték.

Legalább Hlebet és Keita-t a kezdőben kellett volna nevezni Alves mellett, de akár több friss húst is. Ez a régiek alkotta gerincet is feldobta volna, így viszont elkerülhetetlen volt, hogy a tavalyi reflexek előjöjjenek.

Aztán meg azt mondja meg valaki, miért kellett pl Jeffrent visszaküldeni a B-be? Jobb és bal oldalon is veszélyes volt, egyértelműen az előszezon legkellemesebb meglepetése. Az ilyen érthetetlen döntések sem igazán vannak jó hatássaál az öltözői hangulatra.
Lehet velem nem egyetérteni, de a csapatjátékhoz pl. Bojánnál joval többet tudott hozzátenni, felnőttebb foci mutatott be. Lehet, hogy 1-2 év mulva Bojan többet tesz le a pályán, de addig is vannak meccsek.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.09.01. 11:51:34

Jó jó de egy világhirü csapathoz nem a negyedik osztályból kell edzőt hozni. A sok játékostól nem sokalják a pénzt, pedig jó edző kell. Nem itt kell tanulni a szakmátt.
Fecó
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 891
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 10:57:35

LG írta: Azért 1 meccs alapján még nem kéne kijelenteni, h 2 edző óta tart a dolog. De még 2, v. 3 meccs után sem. Idő kell a jelentős változáshoz, senki se gondolta komolyan, h hipp-hopp 1x csak minden megváltoszik, és megütünk mindenkit, mert ez nem igy megy. Ha esetleg fél év után is ilyen trágyák leszünk, akkor lehet keseregni. Persze sajnálom, h nem nyertük meg ezt a meccset, mert azért ez újoncot illett volna elpitsantani, és 3 pont mindig fontos, de ezt most igy sikerült, bizzunk benne, h ennél csak jobb lesz. Amugy meg nem mi vagyunk az 1etlen nagycsapat, aki gyengén kezdett :wink:

ez a lényeg. :D Egyértelmű volt, hogy egy nyár alatt nem lehet azonnal tökéletesen rendberakni a csapatot. A vereség kellemetlen volt, de aki látta a meccset, az azt is látta, hogy igenis akartak csak nem tudtak nyerni. :)
Emelett a hétvégén elég sok "nagy" csapat bukott el...(Real,Milán...) :roll:
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.09.01. 10:56:28

Én sem írom le Pep munkáját 1 meccs után. Ha igazolt volna a fehérorosz csoda helyett egy balszélsőt, lehet, hogy könnyebb lenne az Ő helyzete is. Nehéz lesz rutin és tapasztalat nélkül rendet tenni a fejekben és még megoldani egy hiányposzt kérdését is úgy, hogy valójában nincs a keretben olyan játékos, aki 100%-ig magának érezné a balszélt. Minek utána vége van az átigazolási szezonnak, kezdjen el gondolkodni az edző, hogy végigpróbálja a szóba jöhető zsugásokat a baloldalon. Henry már megmutatta, hogy képtelen ott játszani, jöhet Pedro, Jeffren, Iniesta és Hleb.

Valamit találni kell, mert decemberig egyértelműen sok gondunk lehet majd abból, hogy a baloldal hiányos.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.09.01. 10:35:54

Zozzy 5 írta:Ha már 2 edzőn keresztül tart ez a dolog, akkor lehet, hogy nem edzői felelősség...
Azért 1 meccs alapján még nem kéne kijelenteni, h 2 edző óta tart a dolog. De még 2, v. 3 meccs után sem. Idő kell a jelentős változáshoz, senki se gondolta komolyan, h hipp-hopp 1x csak minden megváltoszik, és megütünk mindenkit, mert ez nem igy megy. Ha esetleg fél év után is ilyen trágyák leszünk, akkor lehet keseregni. Persze sajnálom, h nem nyertük meg ezt a meccset, mert azért ez újoncot illett volna elpitsantani, és 3 pont mindig fontos, de ezt most igy sikerült, bizzunk benne, h ennél csak jobb lesz. Amugy meg nem mi vagyunk az 1etlen nagycsapat, aki gyengén kezdett :wink:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.08.31. 22:26:36

takivini írta:Nekem csak annyi volt a problémám (najó ez persze nem igaz), hogy Guardiola úgy állt hozzá, hogy nem ezen a meccsen múlik a bajnokság. Egy auto-cenzúrát nem! Minden meccsen három pontot lehet szerezni. :x
Nekem meg az, ha ferdül az igazság.

„Elszántan, ambiciózusan kell kimennünk a pályára, meg kell próbálni agresszívan, jól játszani és el kell hoznunk a három pontot. Nem számít, hogy ki az ellenfél, nem számít, milyen pályán játszunk, nem számít az sem, hogy ki a bíró. Ha nem nyerünk meg egy meccset az azt jelenti, hogy mi valahol nem voltunk elég pontosak, elég jók. Holnap sem megnyerni, sem elveszíteni nem fogjuk a bajnokságot, de jól kell kezdenünk a Ligát"

Ezt mondta Pep. Igaz, benne van amit mondasz, de a lényeg, ami a cikk alcíme is volt. Ki kell menni, és meg kell nyerni a meccset.

Mellesleg én bőven nem látom olyan borúsan a helyzetet, mint azok akik egy meccsből levezetik, hogy 10 évig nem nyer a csapat semmit. :lol:

Természetesen nekem sem tetszett, hogy Alves ahelyett, hogy a vonal mellett nyargalna középen játszott (az első félidőben főleg), kevés az átlövés, majd ha van sem elég pontos. Középen mindent, mint eddig.

Viszont azt is láttam, hogy akármint csináltunk, az sose fért be, és mindenki fáradtan, dekoncentráltan játszott. Nem egy játékosnak ment el a talpa alatt a labda, rengeteg pontatlan passz, épphogy lemaradó berobbanó emberek... Alvesnek alig volt jól középre adott labdája.

Lehet, hogy az utazás vett ki belőlük ennyit, nem tudom. Viszont feltűnően indiszponált volt mindenki. Ráadásul jött egy szerencsétlen gól, utána a sündisznó elleni harc.

Következőleg biztos javítanak. :)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.08.31. 21:29:56

takivini írta:Nekem csak annyi volt a problémám (najó ez persze nem igaz), hogy Guardiola úgy állt hozzá, hogy nem ezen a meccsen múlik a bajnokság. Egy auto-cenzúrát nem! Minden meccsen három pontot lehet szerezni. :x
igen, ez a duma főleg annak a fényeben kellemetlen, h ugye két éve célfotóval lett bajnok a madrid.
bízzunk benne, h ez a hülyeség volt az utolsó tőle.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.08.31. 21:29:54

Zozzy 5 írta:Ha már 2 edzőn keresztül tart ez a dolog, akkor lehet, hogy nem edzői felelősség...
Ezt egy edzőnél is megmondtam :wink: :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2008.08.31. 21:27:42

Nekem csak annyi volt a problémám (najó ez persze nem igaz), hogy Guardiola úgy állt hozzá, hogy nem ezen a meccsen múlik a bajnokság. Egy auto-cenzúrát nem! Minden meccsen három pontot lehet szerezni. :x
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.08.31. 21:24:40

lionelmessi19 írta:Vajon elhangzott, hogy nemlehet körbeugrálva játszani és befelé passzolgatni egy 11 emberes védelem ellen?

Igazán kíváncsi lennék.

Nemkérek reakciókat, eszem ágában sincs csak edzői hibát állítani, vagy egyáltalán bármit is. Csak az első félidőhöz képest a legnagyobb és legegyértelműbb hibánk úgy ahogy volt megmaradt.
Azért csak reagálnék...

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha ez a fórumon elhangzik, akkor a BARCELONA öltözőjében ne hangozna el. Ha már 2 edzőn keresztül tart ez a dolog, akkor lehet, hogy nem edzői felelősség...
El Payaso
Capitá del Barça
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2005.06.15. 15:17:08
Tartózkodási hely: Eger

2008.08.31. 21:24:10

Sztem meg egy Numanciát edző nélkül is verni kell egy ilyen csapatnak mint mi...
Köszönöm Istenem, hogy nem lettem realos!
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.08.31. 21:22:30

Vajon elhangzott, hogy nemlehet körbeugrálva játszani és befelé passzolgatni egy 11 emberes védelem ellen?

Igazán kíváncsi lennék.

Nemkérek reakciókat, eszem ágában sincs csak edzői hibát állítani, vagy egyáltalán bármit is. Csak az első félidőhöz képest a legnagyobb és legegyértelműbb hibánk úgy ahogy volt megmaradt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 891
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2008.08.31. 12:01:37

lionelmessi19 írta: Ez egy újságírói feltevés csupán, mindösszesen az előszezon alapján. :)
Természetesen könnyen lehet, hogy Touré lesz a kezdő játékos.
Megjegyzem úgy is kellene lennie.
Ez sok mindent megmagyarázott :D

Én arra leszek kiváncsi, hogy Guardiola majd éles helyzetben képes lesz-e jó cseréket küldeni pályára és a szünetben milyen hatással lesz a játékosok "lelki világára"... :wink:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.08.31. 11:40:58

shevy írta:azt nem értem, hogy miért Keitát favorizálja Touré előtt? Holott, tavaly Touré volt az egyik legjobb emberünk, Keita pedig nem volt valami meggyőző az előszezonban...
Ez egy újságírói feltevés csupán, mindösszesen az előszezon alapján. :)
Természetesen könnyen lehet, hogy Touré lesz a kezdő játékos.
Megjegyzem úgy is kellene lennie.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2008.08.31. 11:39:28

azt nem értem, hogy miért Keitát favorizálja Touré előtt? Holott, tavaly Touré volt az egyik legjobb emberünk, Keita pedig nem volt valami meggyőző az előszezonban...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2008.08.31. 11:29:40

ezt csak azért tettem be, hogy ha esetleg bogi nem nézte meg tuti lássa :D http://www.matchdays.eu/index.php?page=video&id=1045
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2008.08.23. 22:17:38

Bogi63 írta:Tudom, hogy most az összes alfa hím Barca szurkoló ketté akar majd ütni, de én akkor is leírom a mondandómat. :D

AMIKOR PUYOL, ÉS ETO'O BERÚGTA A GÓLT, PEP OLYAN ELKÉPESZTŐEN, HIHETETLENÜL, ARANYOSAN MOSOLYGOTT, HOGY MAJDNEM BEFOLYTAM A SZÉK ALÁ!!!!!!!!! :oops: :D :D

Kövezzetek meg, de ez így van, és sosem tudom befogni a számat. Ez van. :D
Ajjaj. :D

Akkor majd egyszer megejthetnénk,egy közös meccsnézést.Persze csak akkor,ha valami kis csapat ellen játszik a Barca. :D
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2008.08.20. 08:36:46

Nagyon helyes, hogy cserélve lettek ők is. Meglátjuk javul-é a helyzet.
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2008.08.19. 22:17:00

Varga Tamás írta:Miért, az orvosi kart is lecserélték? Én úgy tudom, nem.
De igen, mások lettek ott is a vezetők, a felelős orvosok, Pep döntése alapján. A sport.es írta kb. 2 hónapja, mikor Pep átvette a csapatot.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2008.08.17. 17:01:13

Bogi63 írta:Tudom, hogy most az összes alfa hím Barca szurkoló ketté akar majd ütni, de én akkor is leírom a mondandómat. :D

AMIKOR PUYOL, ÉS ETO'O BERÚGTA A GÓLT, PEP OLYAN ELKÉPESZTŐEN, HIHETETLENÜL, ARANYOSAN MOSOLYGOTT, HOGY MAJDNEM BEFOLYTAM A SZÉK ALÁ!!!!!!!!! :oops: :D :D

Kövezzetek meg, de ez így van, és sosem tudom befogni a számat. Ez van. :D
Na nekem ennyire nem tetszett, de tényleg jópofa látvány volt, végre valami érzelem az arcán :D Amúgy legalább az ő mosolya nem rémisztő mint Rijkaardé az utolsó meccsen Dos Santos góljainál, hát ott majdnem elájultam olyan rémisztő volt a közeli kép. Amúgy ha olyan jó edző lesz mint játékos akkor tarlunk(a kezdet bíztató)
Avatar
Bogi63
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2008.07.08. 22:56:04
Tartózkodási hely: Villa Complov SC Komló Yeah!

2008.08.17. 16:54:43

Tudom, hogy most az összes alfa hím Barca szurkoló ketté akar majd ütni, de én akkor is leírom a mondandómat. :D

AMIKOR PUYOL, ÉS ETO'O BERÚGTA A GÓLT, PEP OLYAN ELKÉPESZTŐEN, HIHETETLENÜL, ARANYOSAN MOSOLYGOTT, HOGY MAJDNEM BEFOLYTAM A SZÉK ALÁ!!!!!!!!! :oops: :D :D

Kövezzetek meg, de ez így van, és sosem tudom befogni a számat. Ez van. :D
Kép
Nyitva van a pálya! Komló játszik rajta!...
És igen Valdes feneke direkt olyan. Mert így a style-os!8)
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2008.08.17. 13:56:29

Enrique írta:Nem tudom ki, hogy gondolja, remélem nem is lesz igazam, de most úgy érzem, lesz néhány alkalom, meccs, mikor nagyot fogunk bukni.

Nem csak azért, mert amúgy is törvényszerű, hanem mert Pep is hasonlóan próbálja a védelmet feltolni, mint Rijkaard annak idején. Akkor is ráfáztunk - pl. [vs Chelsea, 2005, 2-4 -, jó lenne, ha most nem esne a csapat ugyanabba a hibába. :roll:
Emlékszem arra a mecsre a 20.perc körül 3-0! Mint tudjuk késöbb a továbbjutásba került...
Szerintem évek ota gyenge a csapat védelme, és most nem csak kimondottan a védelemre gondolok, hanem mint csapat rendkivül rosszul bekkelünk!!!
Vannak meccsek amikor 1-0ra vezetsz és meg kell tudni tartani az eredményt, és ebböl mindenkinek ki kell venni a részét...
Nagyon sok meccset buktunk el tavaly ugy,hogy mi vezettünk, és ez nem "csak" a védelem hibája...Remélem pepp ezen fog tudni változtatni. Mert ha nincs nálunk a labda akkor nem tudjuk tartani, tehát minnél elöbb meg kell szerezni, és ehez szükség van egy jol letámadó középpályára!!!
Válasz küldése