Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.09. 17:44:10

Yaya(07-10) írta:Ugyan nem egy életbiztosítás, de az ifi BL-t megnyerő csapatban volt egy kameruni gyerek, asszem godswillnek hívták. nekem nagyon tetszett a játéka. igaz, hogy még nagyon fiatal, de szerintem kilógott felfelé a csapatból.
Csatlakozom, rá én is felfigyeltem, elég penge a gyerek.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.09. 17:41:32

Ugyan nem egy életbiztosítás, de az ifi BL-t megnyerő csapatban volt egy nigériai gyerek, asszem godswillnek hívták. nekem nagyon tetszett a játéka. igaz, hogy még nagyon fiatal, de szerintem kilógott felfelé a csapatból.

Kicsi a valószínűsége, hogy a barca b-t átugorva az első csapatnál találná magát, de úgy gondolom, hogy felesleges irdatlan összegeket fordítani a jobb bunkó poszt megerősítésére. 1-2 évre kellene valaki montoya mellé/elé amíg beér a rohamnégerünk. jobban belegondolva értelmetlennek tűnik alves eladása, hacsak nem sikerül nagyon lehúzni a psg-t.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Yaya(07-10) 2014.05.09. 17:49:18-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.09. 16:18:21

LG írta: visca el barcával értek egyet. A szurkolók nem felejtenek, a csapat korábbi nagy játékosait ma is tisztelik szeretik. Ugyanakkor a jelenben kell élni, és az aktív játékosoktól joggal várjuk el, hogy jól teljesítsenek attól függetlenül, hogy korábban mit tettek le az asztalra. A jelenlegi Barcának épp az a nagy baja, hogy sok játékos él elsősorban a múltjából. Aki nem tud megújulni, annak nem szabadna, hogy maradása legyen.
Ezzel tökéletesen egyetértek. Talán annyival egészíteném ki (bár lehet, hogy erre is céloztál), hogy Alvest én nem sorolom azok közé, akiknek a játéka a jóllakottság és a motiválatlanság miatt "esett vissza". A meccsek túlnyomó részében ugyanúgy odateszi magát és felszántja a pályát, de ez már több okból is távol van attól amit korábban nyújtott.
A sebessége például magához képest erősen megkopott. Nem lett a szó szoros értelmében lassú, de ahhoz a stílushoz, amit korábban képviselt ez már nem elég, illetve már nem is Messi van előtte és van még néhány ok ami távol áll a fénykorában lévő Alvestől.
Viszont vagy ő nem ismeri fel a saját korlátait vagy az edző nem veri bele, de észre kellene venni, hogy támadásban már nem tud hozzátenni annyit, hogy ellensúlyozza a védekezésbeli hiányosságokat. lehet, hogy már nem olyan szintű a csapatvédekezés, de akkor tudatosan visszább kell húzódnia, alkalmazkodni, mert a vak is látja, hogy minden ellenfél az ő oldalára koncentrálja inkább a támadásvezetést. Ezért is fontos annyira Alexis. Ő valamelyest ellensúlyozni tudja ezt. A folyamatos letámadással lassítani tudja az ellenfél támadásépítését vagy beáll abba a passzsávba ami a jobb oldalunkra irányulna.

Ha mondjuk 2016-ig szólna a szerződése még meg lehetne tartani egy évre, mondjuk akkor is buknánk rajta, de nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy újabb játékost engedjünk el ingyen.

Meg kell köszönni neki az eddigi munkásságát, mert hatalmas érdeme volt abban, hogy egy ilyen sikeres korszak köszöntött a Barcara, viszont nem dughatjuk a fejünket a homokba. Nagyon szeretem és szerettem Danit, megkockáztatom, már a Sevillában is top3-as volt a posztján, de ha tényleg meg akarunk újulni el kell, hogy engedjük és megpróbálni MEGFELELŐEN pótolni, ami szerintem az elérhető és minőségi kategóriában Danilo lenne. Egy-két éven belül más biztos, hogy a szűk elitbe fog tartozni és a brazil válogatott oszlopa lesz. Ez meggyőződésem. Ráadásul a kora miatt hosszútávú megoldás lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.05.09. 15:17:18

visca el barca írta:
Nervo írta:Visca el barca :!: Te mint márszej szurkoló gondolom hogy sűrűn nézzed a francia bajnokságot, ezért is kérdezem hogy a szosóban játszó corchiáról mi a véleményed :?: :?:
Állítólag jobbhátvéd és ügyes játékosnak tartják vinné a senal és a juve is. :) Neked erről mi a véleményed?
márszej szurkoló nem nagyon néz szosó meccset :D nem ismerem a tagot, viszont van a francia piacon egy nagyon jó jobb bekk. 21 éves, már most elefántcsontparti válogatott a tuluszban tolja (lusta vagyok a nevét megkleresni). őt vagy 2-3x láttam és azokon meccseken elég bíztató volt.

de igazából nekem volt egy titkos vágyam :lol: kurt zoumanak hivjak a palit, kőkemény középső bekk, igazi állat a srác. 20 éves sincs, tavaly vette meg kb 15 millioért a cselzi... nah őt kellett volna elhozni.

francia piacon amugy rengeteg jó védő van, lehet szemezgetni onnan...

Aurierre gondolsz szerintem. Nagy potencial van benne, elvileg az Arsenal erdeklodik erte.

Szerk.: iden 38 meccsen 6 gol 7 golpassz egesz jol mutat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.09. 13:58:03

Nervo írta:Visca el barca :!: Te mint márszej szurkoló gondolom hogy sűrűn nézzed a francia bajnokságot, ezért is kérdezem hogy a szosóban játszó corchiáról mi a véleményed :?: :?:
Állítólag jobbhátvéd és ügyes játékosnak tartják vinné a senal és a juve is. :) Neked erről mi a véleményed?
márszej szurkoló nem nagyon néz szosó meccset :D nem ismerem a tagot, viszont van a francia piacon egy nagyon jó jobb bekk. 21 éves, már most elefántcsontparti válogatott a tuluszban tolja (lusta vagyok a nevét megkleresni). őt vagy 2-3x láttam és azokon meccseken elég bíztató volt.

de igazából nekem volt egy titkos vágyam :lol: kurt zoumanak hivjak a palit, kőkemény középső bekk, igazi állat a srác. 20 éves sincs, tavaly vette meg kb 15 millioért a cselzi... nah őt kellett volna elhozni.

francia piacon amugy rengeteg jó védő van, lehet szemezgetni onnan...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.05.09. 13:26:39

neobarca írta:"Én elismerem, hogy a foci a folyamatos jó teljesítményről szól, de azt sem lehet elfelejteni, ami korábban történt."

Nálam ez a mondat amit mindent visz. Így élem az életemet, erről pofázok állandóan. Nem szabad elfelejteni, ki honnan jött és ki mi tett le az asztalra! Respect Dani! =D> =D> =D>
Tehát akkor szerinted Ronaldinhonak is hagyni kellett volna, hogy OLYAN teljesítménnyel lehúzzon még itt 4-5 évet pluszban, mert hát mégiscsak Ő vezette vissza a Barcát a csúcsra? Hová fajulna a világ, ha mindenki 3-4 sikeres év után hátradőlne és azt mondaná, hogy letettem valamit az asztalra, ebből most már elvagyok ...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.05.09. 13:19:08

visca el barca írta:
neobarca írta:"Én elismerem, hogy a foci a folyamatos jó teljesítményről szól, de azt sem lehet elfelejteni, ami korábban történt."

Nálam ez a mondat amit mindent visz. Így élem az életemet, erről pofázok állandóan. Nem szabad elfelejteni, ki honnan jött és ki mi tett le az asztalra! Respect Dani! =D> =D> =D>
ez kb olyan mintha a multbol akarna megélni és azt mondaná

"ne cseszegessetek, nyertem neketek 748 bl-t meg 57439bajnokságot."
visca el barcával értek egyet. A szurkolók nem felejtenek, a csapat korábbi nagy játékosait ma is tisztelik szeretik. Ugyanakkor a jelenben kell élni, és az aktív játékosoktól joggal várjuk el, hogy jól teljesítsenek attól függetlenül, hogy korábban mit tettek le az asztalra. A jelenlegi Barcának épp az a nagy baja, hogy sok játékos él elsősorban a múltjából. Aki nem tud megújulni, annak nem szabadna, hogy maradása legyen.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.09. 13:18:26

visca el barca írta:
neobarca írta:"Én elismerem, hogy a foci a folyamatos jó teljesítményről szól, de azt sem lehet elfelejteni, ami korábban történt."

Nálam ez a mondat amit mindent visz. Így élem az életemet, erről pofázok állandóan. Nem szabad elfelejteni, ki honnan jött és ki mi tett le az asztalra! Respect Dani! =D> =D> =D>
ez kb olyan mintha a multbol akarna megélni és azt mondaná

"ne cseszegessetek, nyertem neketek 748 bl-t meg 57439bajnokságot."
Visca el barca :!: Te mint márszej szurkoló gondolom hogy sűrűn nézzed a francia bajnokságot, ezért is kérdezem hogy a szosóban játszó corchiáról mi a véleményed :?: :?:
Állítólag jobbhátvéd és ügyes játékosnak tartják vinné a senal és a juve is. :) Neked erről mi a véleményed?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.05.09. 13:26:30-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.09. 12:54:03

neobarca írta:"Én elismerem, hogy a foci a folyamatos jó teljesítményről szól, de azt sem lehet elfelejteni, ami korábban történt."

Nálam ez a mondat amit mindent visz. Így élem az életemet, erről pofázok állandóan. Nem szabad elfelejteni, ki honnan jött és ki mi tett le az asztalra! Respect Dani! =D> =D> =D>
ez kb olyan mintha a multbol akarna megélni és azt mondaná

"ne cseszegessetek, nyertem neketek 748 bl-t meg 57439bajnokságot."
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.05.09. 12:11:44

"Én elismerem, hogy a foci a folyamatos jó teljesítményről szól, de azt sem lehet elfelejteni, ami korábban történt."

Nálam ez a mondat amit mindent visz. Így élem az életemet, erről pofázok állandóan. Nem szabad elfelejteni, ki honnan jött és ki mi tett le az asztalra! Respect Dani! =D> =D> =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.05.09. 10:59:56

Szóról szóra minden igaz, amit megint mondott.

Nagyon érdekes figura Alves, a pályán úgy viselkedik, mintha egy tuskó lenne, aztán amikor elkezd beszélni, akkor olyan gondolatai vannak, amiket labdarúgóktól nagyon ritkán lehet hallani.

Ennek ellenére egyébként - hogy én is nagyon bírom - távoznia kellene szerintem. A védekezésben már masszívan két éve kapjuk róla a gólokat a rangadókon, és habár tudom, hogy ez csapatszintű probléma, és nem csak az ő hibája, de azért egyénileg is rengeteget hibázik hátul. Másrészt pedig már támadásban sem a régi a sok szenzációs passza ellenére.

Plusz ha újítani akarunk ugye, akkor Alvest ki kell venni a csapatból, mert a vele való összjáték már olyan automatizmus, amit nem csak Xaviék fújnak kívülről, de az ellenfelek is.
.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.09. 08:25:41

DAni nem szokott kertelni, most sem tette. EGyértelműen kimondta, amit mindenki lát, a vezetőségben problémák vannak. Sajnálnám továbbra is, ha elmenne, mert, mint mondtam már, csupa szív játékos, s nem is a rosszak közül való. Az, hogy nem jók a beadásai tény, de talán nem kéne akkor "rákényszeríteni", hogy ez legyen az alternatívája. Szóval remélem marad, mert látszik rajta, hogy nem egy zsoldos. Nyilván akkor már sokkal hamarabb leléphetett volna. Szereti a klubot.
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2014.05.09. 01:15:39

Részemről ez a nyilatkozat teljesen rendben van.

RESPEKT

Sok igazságot kimondott, amit mi itt a fórumon régóta emlegetünk,olvasva néha az az érzésem, mintha minket olvasna :-) .

A probléma sokkal inkább tűnik rendszerszintűnek, mint adottság vagy futballtudás kérdésének.

Úgy látom , hogy kisebb (kb60-100m :-) ) pótlással 4-6 évre rendben lehetünk. a meglévő alapokra építve, nekem nincs bajom a kerettel, a felfogással, a tudással.
Valami nem fizikai vagy gyakorlati alkatrész szállt el, ez inkább tűnik nekem mentális és HIT! -beli problémának.

Már nem látszik rajtunk minden meccs előtt a megkérdőjelezhetetlen...
Ha ez vezetőséggel kapcsolatos , ha edzői stábbal, ha mással, azt gondolom, azt a harmóniát kellene megtalálni újra, amikor minden említett tényező optimális.
Én elsősorban nem a csapatban látom a hibát.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2014.05.09. 00:46:50

„Te tudod, hogy milyen nehéz eljutni a Barcelonáig, és fáj, akinek fáj, de én része vagyok a klub történelmének,ráadásul a történelme legszebb szakaszának."

„Ahhoz, hogy maradjak, meg kell változnia a szituációnak."

„Csak azért a tényért, amit tettünk ezért a klubért, az emberek jobban is értékelhetnék ezeket a játékosokat, és ezt nem csak magam miatt mondom. Ez a csapat olyan szintre emelte a Barçát, ahová soha korábban senki."

Hmm...Szerintem már Alves sem érzi igazán jól magát itt. És tudom, a szurkolók 90%-a azt mondja hogy menjen ahova akar, csak ne legyen már a csapatban. De azért remélem senki sem felejti el megköszönni azokat az éveit, amikor kb a legjobb jobbhátvédként lehetett róla beszélni. Ő is öregszik,ő is csinál hibákat,valószínűleg nyáron tovább is áll, de azért remélem hogy jó szívvel fog visszaemlékezni a Barcára , és a szurkolókra...
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.07. 20:46:19

kristop írta: hogy ezt hogy lehetne megoldani? tudom, harmadjára írom le, de a labdavesztések minimalizálása, és a gyorsabb, erőszakosabb visszatámadással, plusz alves helyett (szerintem el fog menni a nyáron) egy gyorsabb játékossal. nem pedig azzal, hogy visszafogjuk a jobb szélünket és odarakunk valami betonvédőt.
Ez szép és jó csak ahogy írtam is, az a gond Alvessel, hogy (főleg a gyorsasága miatt) nem tudja egyensúlyba hozni a támadást és a védekezést.
Nem beszélt senki arról, hogy hozzunk egy betonvédőt. Ne ess át a ló másik oldalára, és az nem jár a széljáték feladásával, ha egy olyan védő jön aki erősebb a védekezésben. Ne mondd azt nekem, hogy az a normális, hogy a jobbhátvéd folyamatosan az ellenfél alapvonalánál kolbászol vagy éppen a pálya közepén futkározik, míg az oldala teljesen üres.
Nyilvánvalóan nincsenek kőbe vésett posztok, ezt a mai labdarúgásban nem lehet kivitelezni, de tudni kell egyensúlyt teremteni a támadásban és a védekezésben. És ehhez egy védő kell, nem egy szélső Cuadrado személyében.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.07. 20:05:52

az a gond, vagy tény, vagy az igazság, hogy a sikeres akciókhoz több elem együtthatása szükséges!
Alves, nyilván jobban védekezne, ha csak azt csinálná, vagy jobb JÁTÉKOS lenne, HA JÓ DÖNTÉSEKET HOZNA, ami azt jelenti, hogy nem ragadna fent, vagy nem adna be, ha nincs pozícióban éppen senki!
aztán: jobb játékos lenne, ha jobban megtudná csinálni amit egyébként jól elgondol....(oda és akkor adna be ahová akarja)
gyakorta hajlamosak vagyunk eltúlozni a hibákat és a képességeket is. a mai fociban a sikere szélsőjátékot nemcsak gyorsan, hanem min. párban művelik! Alvessel az is a baj, hogy nincs összeszokva egyik csapattársával sem, amióta Messsi elment mellőle, pontosabban: nincs OLYAN társa mint Messi volt egy ideig.(mellesleg ez valószínű nem az ő hibája)
Kontra játék: valószínű közhely, hatásos de nagyon nehéz jól csinálni!!! a Barcánál sajnos külön nehézség, hogy a BEIDEGZETT sokpassz, kifejezetten a kontra ellen dolgozik! számtalan (elkeserítő)példát hozhatnánk szinte minden meccsünkről amikor ki van alakitva, el van indítva(!!) a kontra de mindig van valaki aki vissza lassítja rossz beidegződés, vagy gyávaság, lustaság miatt.
a fenti gondolatok és amit sokan itt elővezettek ezzel kapcsolatban oda mutatnak, hogy bizony az EDZŐ nagyon fontos elem(kellene hogy legyen).
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.05.07. 16:26:31

kristop írta:
defender3 írta:Nem az, h ne támadjon hanem, h ne észnélkül tegye azt és tudja h meddig mehet fel miközbe vissza tud érni ha szükséges és idén Alvesben ezt nem veszem észre
ha addig mennének fel a szélsővédők csak amíg visszatudnak érni, akkor a világon egy támadó szellemű szélsővédő se lenne, mivel fizikailag lehetetlen visszaérni. tudod, a labda gyorsabb, mint az ember. pont ezért mutattam ezt a friss gólt. ha alves nincs abban a pozícióban, akkor ebből nem lett volna gól. viszont annyira elől volt, hogyha középen messi elveszti a labdát (volt rá esély), akkor viszont a helyén mehettek volna, és nem is ért volna vissza. magyarul a védő rábízza magát a csapatra, hogy ők időközben nem fogják elveszteni a labdát, és ha az így lesz, akkor ő egy plusz opciót kínál elől. azok a csapatok, akiknél csak tényleg ritkán mennek fel a védők elől kevesebbek, mert ott a szélső (nálunk pedro, vagy alexis) a szélhez van kötve. nálunk viszont beljebb mehetnek vagy összejátszhatnak alvessel. persze hogy kockázatos ez, de amíg nem vesztettünk feleslegesen ennyi labdát, vagy egy másodperc alatt visszaszereztük, addig működött. inkább ezt a problémát kellene megoldani, nem pedig mégjobban csökkenteni a támadópotenciált egy visszafogott szélsővédővel.
Chino írta:Nehogy már Bartra meg Piqué hibája legyen.Pont, hogy rendszeresen kiváltanak rá, így fordul folyamatosan elő, hogy lyukas lesz a védelmünk. Általában egy becsúszással vagy megelőző szereléssel ki tudjuk védekezni, de ha sikerül a támadónak szélen meghúzni nem sok mindent lehet tenni.
Ha pedig ez tényleg azok hibája akiket felsoroltál, akkor a bal oldalról miért nem kapjuk sorozatban az ilyen gólokat?
az az ő hibájuk (vagy xavié, az épp aktuális jobbközéppályásé), ha nem váltanak ki és üresen tud szaladni valaki a szélen. ha kiváltanak, akkor persze, hogy nem az ő hibájuk. utána a többieknek kell tolódni, az ellenfél beinduló támadóközéppályásával busquetsnek visszamenni, satöbbi. és nyilván ilyen öt másodperces kontránál valaki tud hibázni. de amíg picit fiatalabbak voltak a játékosok, amíg ment a visszatámadás, addig ez nem volt gond. ahogy előbb írtam, ezt kell megoldani, kijavítani.

villarreal ellen (21 adriano, 22 alves)
<-------- támadás iránya
Kép
getafe ellen (21 adriano, 22 alves)
támadás irány -------->
Kép

a kérdésedre a válasz meg egyrészt ez. a két szélsővédő közül az egyiknek mindig hátrébb kell helyezkednie, és ez általában az alba/adriano szél. (kivéve amikor montoya játszik, akkor a bal szél van előrébb. ezért "védekezik jobban" montoya) plusz a bal oldalon mascherano van, ami ugye egyértelmű, hogy miért előny egy kontránál a földön a piqué oldallal szemben. másik meg, hogy alba sokkal gyorsabb is, és ha így nézzük ez tényleg alves hibája/hiányossága (ezt mondjuk cuadrado kijavítaná). alves szerintem a szó szoros értelmében jobban védekezik, jobban szerel, agresszívabb, de alba sok mindent csak azzal old meg, hogy iszonyatosan gyors. másrészt pont ezek miatt az ellenfél is rámegy arra az oldalra általában. többet támadnak ott -> több gól azon az oldalon.

hogy ezt hogy lehetne megoldani? tudom, harmadjára írom le, de a labdavesztések minimalizálása, és a gyorsabb, erőszakosabb visszatámadással, plusz alves helyett (szerintem el fog menni a nyáron) egy gyorsabb játékossal. nem pedig azzal, hogy visszafogjuk a jobb szélünket és odarakunk valami betonvédőt.
ez a gondolatkör megint jó. És tök jó az ábra. Tök egyértelmű egyébként annak aki csak nézi is a meccset, hogy ez a valóság, és a baloldalról nem azért jön kevesebb gól mert annyival királyabbak, hanem direkt ez a szisztéma, és a jobb oldal ennyivel előrébb játszik
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.07. 09:00:34

defender3 írta:Nem az, h ne támadjon hanem, h ne észnélkül tegye azt és tudja h meddig mehet fel miközbe vissza tud érni ha szükséges és idén Alvesben ezt nem veszem észre
ha addig mennének fel a szélsővédők csak amíg visszatudnak érni, akkor a világon egy támadó szellemű szélsővédő se lenne, mivel fizikailag lehetetlen visszaérni. tudod, a labda gyorsabb, mint az ember. pont ezért mutattam ezt a friss gólt. ha alves nincs abban a pozícióban, akkor ebből nem lett volna gól. viszont annyira elől volt, hogyha középen messi elveszti a labdát (volt rá esély), akkor viszont a helyén mehettek volna, és nem is ért volna vissza. magyarul a védő rábízza magát a csapatra, hogy ők időközben nem fogják elveszteni a labdát, és ha az így lesz, akkor ő egy plusz opciót kínál elől. azok a csapatok, akiknél csak tényleg ritkán mennek fel a védők elől kevesebbek, mert ott a szélső (nálunk pedro, vagy alexis) a szélhez van kötve. nálunk viszont beljebb mehetnek vagy összejátszhatnak alvessel. persze hogy kockázatos ez, de amíg nem vesztettünk feleslegesen ennyi labdát, vagy egy másodperc alatt visszaszereztük, addig működött. inkább ezt a problémát kellene megoldani, nem pedig mégjobban csökkenteni a támadópotenciált egy visszafogott szélsővédővel.
Chino írta:Nehogy már Bartra meg Piqué hibája legyen.Pont, hogy rendszeresen kiváltanak rá, így fordul folyamatosan elő, hogy lyukas lesz a védelmünk. Általában egy becsúszással vagy megelőző szereléssel ki tudjuk védekezni, de ha sikerül a támadónak szélen meghúzni nem sok mindent lehet tenni.
Ha pedig ez tényleg azok hibája akiket felsoroltál, akkor a bal oldalról miért nem kapjuk sorozatban az ilyen gólokat?
az az ő hibájuk (vagy xavié, az épp aktuális jobbközéppályásé), ha nem váltanak ki és üresen tud szaladni valaki a szélen. ha kiváltanak, akkor persze, hogy nem az ő hibájuk. utána a többieknek kell tolódni, az ellenfél beinduló támadóközéppályásával busquetsnek visszamenni, satöbbi. és nyilván ilyen öt másodperces kontránál valaki tud hibázni. de amíg picit fiatalabbak voltak a játékosok, amíg ment a visszatámadás, addig ez nem volt gond. ahogy előbb írtam, ezt kell megoldani, kijavítani.

villarreal ellen (21 adriano, 22 alves)
<-------- támadás iránya
Kép
getafe ellen (21 adriano, 22 alves)
támadás irány -------->
Kép

a kérdésedre a válasz meg egyrészt ez. a két szélsővédő közül az egyiknek mindig hátrébb kell helyezkednie, és ez általában az alba/adriano szél. (kivéve amikor montoya játszik, akkor a bal szél van előrébb. ezért "védekezik jobban" montoya) plusz a bal oldalon mascherano van, ami ugye egyértelmű, hogy miért előny egy kontránál a földön a piqué oldallal szemben. másik meg, hogy alba sokkal gyorsabb is, és ha így nézzük ez tényleg alves hibája/hiányossága (ezt mondjuk cuadrado kijavítaná). alves szerintem a szó szoros értelmében jobban védekezik, jobban szerel, agresszívabb, de alba sok mindent csak azzal old meg, hogy iszonyatosan gyors. másrészt pont ezek miatt az ellenfél is rámegy arra az oldalra általában. többet támadnak ott -> több gól azon az oldalon.

hogy ezt hogy lehetne megoldani? tudom, harmadjára írom le, de a labdavesztések minimalizálása, és a gyorsabb, erőszakosabb visszatámadással, plusz alves helyett (szerintem el fog menni a nyáron) egy gyorsabb játékossal. nem pedig azzal, hogy visszafogjuk a jobb szélünket és odarakunk valami betonvédőt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.07. 08:07:05

Lol, év hsz-e :)
"And my heart will leave you never."
dani83alves
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.06. 23:41:42

2014.05.06. 23:50:00

Koszonom! Obrigado!
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.05.06. 22:02:01

Dani Alves ma ünnepli 31. szuletesnapjat. Isten eltessen sokaig, Dani!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.05.06. 21:38:05

Chino írta:
eimenis1212 írta: És félreértés ne essék mégegyszer: Alexis és Pedro sem lassú. Messi a gyorsabbak közé tartozik még 30-50 méteren is. Tello pedig kimondottan gyors.
Ez a barca ( többek között a lassú kp miatt) mégsem jó a kontrákra. És valószínűleg ebben nem tévedek sokat, hisz tényleg ne nézzük már a szakmai stábok annyira ostobának, hogy a legegyszerűbb taktikai húzást nem képes alkalmazni ha megvan hozzá az alapanyag/megvannak hozzá a játékosok
Mondjuk érdekes, hogy Messi, Pedro, Alexis meg Tello(!) van itt sorozatban felhozva példának, de Neymar nevét nem nagyon látom, akinél pedig talán csak Alba gyorsabb az egész csapatban.

Amúgy ha végignézed az idei góljainkat, nem keveset találsz, amit kontrából szereztünk, főleg ősszel. És ehhez nem kell egy villámgyors kp csak az, hogy tudják és merjék azokat az indításokat. Cesc ebben például kifejezetten jó. Nézd meg a Real kp-ját. Alonso, Modric, Illarramendi sem azok a villámgyors emberkék.
Amúgy Init sem tartom egy lassú játékosnak, ami a középpályát illeti. Előszeretettel húzza meg ő is szélen az alapvonal irányába.

kristop:

Nehogy már Bartra meg Piqué hibája legyen.Pont, hogy rendszeresen kiváltanak rá, így fordul folyamatosan elő, hogy lyukas lesz a védelmünk. Általában egy becsúszással vagy megelőző szereléssel ki tudjuk védekezni, de ha sikerül a támadónak szélen meghúzni nem sok mindent lehet tenni.
Ha pedig ez tényleg azok hibája akiket felsoroltál, akkor a bal oldalról miért nem kapjuk sorozatban az ilyen gólokat?
hát nem tudom...
én nem emlékszem rá, hogy fegyelmezett, jó csapatot lekontráztunk ( Reál, Atletico, - összesen kb. van ellenük 8 meccsünk - BL negyeddöntőt is idevehetjük akivel játszottuk)

de ha megvan a képessége a csapatnak rá, akkor arra válaszoljon valaki, hogy ez soha egyik edzőnek nem jutott eszébe? a legalapvetőbb technikai elem beépítése a játékba...
Meg ugye kontrázni mikor lehet? Ha hagyjuk magunkra jönni az ellenfelet. Viszont az ugye nem cél mert odaívelgethetik a 16 osunkra ahonnan lefejelhetgetik stb. Tehát ha még a csapat alkalmas is a kontrára, arra nem alkalmas ami vele jár ( tehát hogy átengedem az ellenfélnek a terepet és azt ki is védekezzem)
Így jobban belegondolva, továbbra is mondom: nem véletlen, hogy nem játszunk kontrára, és nem is az edzők szűklátókörüsége miatt
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.06. 21:07:59

eimenis1212 írta: És félreértés ne essék mégegyszer: Alexis és Pedro sem lassú. Messi a gyorsabbak közé tartozik még 30-50 méteren is. Tello pedig kimondottan gyors.
Ez a barca ( többek között a lassú kp miatt) mégsem jó a kontrákra. És valószínűleg ebben nem tévedek sokat, hisz tényleg ne nézzük már a szakmai stábok annyira ostobának, hogy a legegyszerűbb taktikai húzást nem képes alkalmazni ha megvan hozzá az alapanyag/megvannak hozzá a játékosok
Mondjuk érdekes, hogy Messi, Pedro, Alexis meg Tello(!) van itt sorozatban felhozva példának, de Neymar nevét nem nagyon látom, akinél pedig talán csak Alba gyorsabb az egész csapatban.

Amúgy ha végignézed az idei góljainkat, nem keveset találsz, amit kontrából szereztünk, főleg ősszel. És ehhez nem kell egy villámgyors kp csak az, hogy tudják és merjék azokat az indításokat. Cesc ebben például kifejezetten jó. Nézd meg a Real kp-ját. Alonso, Modric, Illarramendi sem azok a villámgyors emberkék.
Amúgy Init sem tartom egy lassú játékosnak, ami a középpályát illeti. Előszeretettel húzza meg ő is szélen az alapvonal irányába.

kristop:

Nehogy már Bartra meg Piqué hibája legyen.Pont, hogy rendszeresen kiváltanak rá, így fordul folyamatosan elő, hogy lyukas lesz a védelmünk. Általában egy becsúszással vagy megelőző szereléssel ki tudjuk védekezni, de ha sikerül a támadónak szélen meghúzni nem sok mindent lehet tenni.
Ha pedig ez tényleg azok hibája akiket felsoroltál, akkor a bal oldalról miért nem kapjuk sorozatban az ilyen gólokat?
Forca Barca!!!!
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.05.06. 20:53:35

eimenis1212 írta:
kristop írta:... ja hogy így néha lerohannak minket és arról az oldalról kapjuk a gólt, ahol ő van? sokszor az nem is az ő hibája, hanem xavi, busquets, piqué, bartra, épp akinek kikellene váltani a helyére, de hát amúgy is, ezt vállaljuk azzal, hogy támadószelleműek vagyunk.
ezt nagyon jól összeszedted!
és nagyon jól tükrözi a lényeget
Tényleg szép munka, jó dolog hogy valaki kicsit mélyebben is átlátja a történetet, pedig egyszerűbb azt írni, hogy Alves fegyelmezetlen, fent marad, ő oldaláról kapjuk a gólokat, adjuk el :)
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.05.06. 20:46:34

quote]
Erről annyit, h Alexis Pedro Tello annyira lassú játékosok, h nem képesek lefutni senkit. Ja nem így van hiszen mind3-an elég gyors játékosok és főleg ha a védővel szembe mennek még komoly előnyük is van mere az meg tud fordulni.
http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... bb-2332891
Alexis csak 8,4m/s (30,24km/h) max sebességel tud futni de az is elég tud lenni arra, h egy védőt lefusson.[/quote]

Bartrára térjünk vissza két év múlva. Akár fogadnék is rá, hogy legjobb esetben is egy erős közepes védőnek fogjuk tartani.
Kontra.
Alexis nem lassú, tudom, de pont te vágod be a statisztikát amivel az érvelésed akar alátámasztani, pedig ezzel cáfolsz.
Ezzel a sebességgel megver 10 védőből 7-et, de top szinten ez kevés. Azaz BL negyed, elődöntő, classicusok stb. szinten, tehát nagycsapatok védelmét nem fogja verni.
Pedro sem.
Tello igen! De Tello technikailag gyenge.
És a kontrához kell középpálya is. Xavi, Iniesta 30-50 méterben gondolkodva lassú. Fabre sem gyors.
A stat szerint messi 9-es gyorsaságú, mégis öröm nézni ahogy mostanában látom mikor nagycsapatok védelme ellen játszik és a védelem 30-40 méteres sprintnél veri (vagy legalábbis nem marad le). Pedig messi gyorsabb mint ők.
És még valami. Ha benne van szerinted ebben a csapatban a kontra akkor: kinlódunk már vagy 3 éve a tiki-takával kb. Gondolod soha senkinek a szakmai stábból nem jutott eszébe, hogy alkalmazza?
És még egy.
Kérlek gondold végig mikor láttad te Alexist utoljára megverni futásban az ellenfelét nagy csapat ellen ( és persze amikor véletlenül nem a leglassabbb védő maradt ott vele)
Nekem mindig tello ugrik be aki tényleg megnyeri rendre a classicus versenyfutásokat.
( és amikor Alexis Pedro gyorsaságáról gondolkodsz akkor ne a jó ütempasszokban gondolkodj, amikor hamarabb indul egy ütemmel a csatár, vagy kifelé mozgó védő ellenében, hanem klasszikus versenyfutásról amiket tello, bale, CR -től látunk)
És félreértés ne essék mégegyszer: Alexis és Pedro sem lassú. Messi a gyorsabbak közé tartozik még 30-50 méteren is. Tello pedig kimondottan gyors.
Ez a barca ( többek között a lassú kp miatt) mégsem jó a kontrákra. És valószínűleg ebben nem tévedek sokat, hisz tényleg ne nézzük már a szakmai stábok annyira ostobának, hogy a legegyszerűbb taktikai húzást nem képes alkalmazni ha megvan hozzá az alapanyag/megvannak hozzá a játékosok
Válasz küldése