Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.19. 13:06:56

A másik kérdés meg hova menne?
Bayern, PSG, City.

Amúgy 250 alatt nem adnám el.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.19. 11:31:30

A másik kérdés meg hova menne? Oké megvenni tudjuk kik tudják megvenni, de mondjatok már egy csapatot akinek a játéka elbírja azt, hogy ő oda kerül a Bayernen kívül. Ha egy ilyen játékost megveszel annak szabad kezet kell adnod és ahhoz, hogy igazán tündököljön és most ha így végigpörgetítek a legtöbb európai nagycsapat játékát át kell építeni. Tehát az ő megvétele, feltételez még legalább, három olyan embert akivel megérti magát, mert úgy jársz vele mint mi most az utóbbi pár évben. Odapasszolunk Leonak, majd ő megoldja úgy se értjük mit akar csinálni. Mégegyszer kiemelve: ha őt megveszed még kell mellé legalább 3-4 ember akivel együt tud mozogni,(ergo ők sem lehetnek akárkik) hogy igazán hatékony legyen ez meg vagy 300 milla alsó hangon. A pénzügyi fair-playbe ez kinek fér bele?
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.19. 11:21:21

Leon írta:Tavaly állítólag 120 körül adott volna érte valamelyik pénzes klub.
a mai árak mellett nagyjából 200 millió euró. 27 éves, nem 35. ha az egyszezonos bél meg dzsémsz 100 millió eurót érnek, akkor messi minimum a duplája. ha el akar menni, akkor biztos lesz benne annyi tartás, hogy ne csak ő hanem a barca is járjon jól.

azért ennyi pénzből egy normalis vezetőség összetudna hozni legalább 3-4 combosabb védőt/csatárt/kp-t

azért kiváncsi lennék egy olyan szavazás eredményére, hogy elcserélnéd e messit egy hummels/danilo/koke/reus pakkra... (a 4 név csak példa)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.19. 11:20:26

Normandia írta: Valami gond van a klubbon belül és ez meglátszik az eredményességén. Szezonra való helyzeteket hagy ki, ha ezek felét belövi simán vezetné a házi góllövőlistát. Viszont önzetlenebb, jóval több kulcspassza és aszisztja van, mint korábban. Nem eladni kell, hanem újból nyugodtá és éhessé tenni a sikerre, mert Ő még mindig a jelenlegi foci legnagyobb alakja és 27 évesen!!!! még nagyon sokat tehet a Barcáért. A feladat LE-re hárul, hogy ezt kihozza belőle.

Igen én is inkább ezt emelném ki a nyilatkozatból, nem a távozás meglebegtetését. A csapat ügyetlenkedése, LE töketlenkedése, Laporta látványos offenziívája, Messi nyilatkozata, Xavi mint Laporta lehetésges edzőjelöltjének vizionalizálása, a támadás Zubi ellen Veramaelen leigazolása miatt, ez mind mind egy durva hatalmi harcot sejtet a háttérben vagy nem is annyira a háttérben. És gyanítom ő lehet az egyik kulcsember, hiszen aki meg tudja győzni, hogy itt maradjon még 6-7 évre az fél siker.
Nem vagyok benne biztos, hogy nem folynak le vele értelmetlen beszélgetések milliói, arról, hogy de szeretünk, jó vagy Leo, maradnod kell, akármennyire nem megy csak megy az, mindennel foglalkoznak csak azzal nem, hogy ő hogy érezheti magát, mi az elképzelése a csapatban betöltött szerepéről stb. Közben föleg amióta akodzik a rekorddöntés kap hideget meleget a sajtótól, minden rossz meccs után őt veszik elő. Ha már nem rúg gólt azt úgy veszik mintha vége lenne a karrierjének.
Ha a klubbvezetés nem veled foglakozik, csak azzal, hogy te maradj mint név, minden másra teszünk, közben mindenki szid mint a bokrot, holott nyertél már mindent a csapatnak és egy minimális türelem sincs veled szemben az valószínű elég frusztráló. Szerintem ez a baja. De ez csak az én véleményem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.11.19. 11:21:27-kor.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.19. 08:56:55

mess2009 írta:az az igazság, hogy ha belegondolunk és próbálunk tárgyilagosak maradni, minden arra mutat, hogy igenis elmehet! egyszerűen ez az életszerűbb variáció, számos sztárjátékos példája -inkább- ezt igazolja akár a közelmúltból csemegézünk.
ez a nyilatkozat ahogy írjátok is sokkal őszintébb, kevésbé panelos és én még azt is megfigyeltem, hogy utalást tett a Barcánál mint klubnál zajló komoly gondokra és ez sem akármi.
Így van, de ha elmegy, akkor Őt nem küldeni fogják és higgyétek el, hogy akkor már a Barca nagyon rossz helyzetben lesz. Neki a Barca az élete és a jelenlegi helyzetet nagyon rosszul éli meg és nem feltétlenül a pályán elért eredmények miatt. Ő tisztában van azzal, mit köszönhet a klubnak és ezért mindent megtesz, amit lehet, hogy segítse. A csapat relatíve rosszabb teljesítménye nem az Ő hibája, ezt azért senki sem állíthatja. Valami gond van a klubbon belül és ez meglátszik az eredményességén. Szezonra való helyzeteket hagy ki, ha ezek felét belövi simán vezetné a házi góllövőlistát. Viszont önzetlenebb, jóval több kulcspassza és aszisztja van, mint korábban. Nem eladni kell, hanem újból nyugodtá és éhessé tenni a sikerre, mert Ő még mindig a jelenlegi foci legnagyobb alakja és 27 évesen!!!! még nagyon sokat tehet a Barcáért. A feladat LE-re hárul, hogy ezt kihozza belőle.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.19. 08:23:24

az az igazság, hogy ha belegondolunk és próbálunk tárgyilagosak maradni, minden arra mutat, hogy igenis elmehet! egyszerűen ez az életszerűbb variáció, számos sztárjátékos példája -inkább- ezt igazolja akár a közelmúltból csemegézünk.
ez a nyilatkozat ahogy írjátok is sokkal őszintébb, kevésbé panelos és én még azt is megfigyeltem, hogy utalást tett a Barcánál mint klubnál zajló komoly gondokra és ez sem akármi.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.11.19. 08:16:18

A vezetőséget ismerve, ha eladnánk, akkor kapnánk érte kemény 20 milliót. Avagy eladnák 100 fölött és az egészet elköltenék Reusra és egy harmadik kapusra.

Amikor tutivá vált Suarez, akkor arra gondoltam, hogy Messit állandósítják középen egy kicsit visszavontabb szerepkörben, klasszikus támadó k-ként a két csatár pedig beljebb jön. Így akár két szűrővel is felállhatnánk + egy Rakitic/Iniesta. Még nagyobb szerep hárulna támadásban Leora, ami lehet jót tenne a játékkedvének. Mert azt azért ki kell jelenteni, hogy ha van kedve a játékhoz, akkor pótolhatatlan. Még mindig rengeteg van benne, fejben kéne rendbe tenni a srácot.

Annak meg külön szorítok, hogy decemberben az Aranylabda szűkítésen kiessen, hátha a "szégyen" felpaprikázza annyira, hogy tavasszal a régi énjét lássuk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.19. 07:24:25

Tegnap a portugálok ellen is hajtott, annak ellenére, hogy végig fújjolta a Manchaster közönségének egy része. Elől minden valamire való argentin helyzet tőle indúlt és ha kellett hátra jött a 16-ig szerelni, lőtt egy kapufát is azért. Cr-nek összesen volt 2 db megmozdulása, ami a klasszisát mutatja, de nem sokat tudott hozzátenni csapata játékához.
Mind a ketten lejöttek a szünetben, gondolom ebben állapodtak meg a szervezőkkel, A portugálok nyertek 1:0-ra a hajrában szerzett fejesgóllal, de a játék összképe alapján az Argentínoknak kellett volna nyernie. Az első félidőben momentuma sem volt Portugáliának.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.11.18. 20:35:42

Én nem értem miért van itt szinte mindenki Messi ellen ö még mindig top 2 játékos közt van.Lehet hogy Ronaldo jelen pillanatba jobb mint Leo de más ezt nem nagyon mondhatja el magáról még Suarez vagy Neymar se. Azt is vegyük hozzá hogy jelenleg SAJNOS a real és a barca közt is van akkor különbség mint Cr és Messi közt . :?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.18. 19:32:22

Amikor még a Pedro-Messi-Alexis hármas volt elől és Leo nyerte meg a meccsek nagy részét elképzelhetetlennek tartottam volna az eladását de most,hogy már a 2. szezonja is önmagéhoz képest sokkal gyengébb így már én is látok rá esélyt,hogy lelépjen a Cityhez vagy a PSG-hez.
CSAK akkor ha tavasszal megint a sétálgatós énjét hozza,talán nem is bánnám annyira.
Persze szigorúan 100 millió euró felett értékesítve.Tavaly állítólag 120 körül adott volna érte valamelyik pénzes klub.
Az árából hozzák ide Reust,meg egy 1-2világklasszis hátvédet.
Nem hiszem,hogy egy motivált Reus-Neymar-Suarez hármassal sokkal gyengébbek lennénk.
Egyébkén is Neymar előbb-utóbb úgyis "átveszi a helyét". És elnézve a brazil formáját lehet az már nincs is olyan messze.
Azt is el tudom képzelni,hogy ez a fajta nyilatkozat egy burkolt zsarolás a vezetőség felé egy újabb fizuemelésre mint pl CR tavalyi szomorkodása.
De az is lehet,hogy zavarja,hogy idén nem ő a csapat 1.számú gólfelelőse,ráadásul most még a nyakára hozták Suarezt is.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.18. 17:34:56

a jelenlegi vezetés nagyjából 30 millióért tudná eladni. abból meg meglehetne hosszabbítani oldalrobi meg pedróka szerződését 5 évvel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2014.11.18. 16:22:30

Nyáron azt mondtam, ha 200 milliót adnak érte, mehet.

Most azt mondom, ha 1 milliárdot adnak érte, se menjen sehova, Ő egy gyémánt azon a nyakéken, amit úgy hívnak, hogy FC Barcelona. Maradjon itt legalább 35 éves koráig, csak utána menjen el levezetni valahova.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.18. 15:35:25

Végre egy érett nyilatkozat. Amikor siker van és csillogás, könnyen mondja az ember, hogy innen vonul vissza, mert akkor még nem gondol a törvényszerűen bekövetkezendő bukásokra. Most más a helyzet, reálisabban látja a dolgokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.18. 09:25:50

Nem lehet, hogy ő az aki Mourinhot is tolmácsolta a Fradi meccs után? :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.18. 09:24:23

Szerintem nem Magyar és valamilyen fordítóprogival fordítatta le a gondolatait. A lényege, talán, hogy Leo kevesebb meccszámmal érte el Raul rekordját.
Természetesen lejött a lényeg, csak az egész szitu fura és aranyos :D
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.18. 09:08:09

MQuC írta:Aranyos, de nem értem :mrgreen:
Szerintem nem Magyar és valamilyen fordítóprogival fordítatta le a gondolatait. A lényege, talán, hogy Leo kevesebb meccszámmal érte el Raul rekordját.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.18. 09:01:56

Aranyos, de nem értem :mrgreen:
Kép
Avatar
Amanda2015
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.11.18. 08:06:58
Kapcsolat:

2014.11.18. 08:44:49

Mint egykori edzője a Barcelona, Pep Guardiola azt mondta: Azt hiszem, amikor úgy döntöttem, hogy a vonat a csapat, Messi a legfontosabb, hogy megnyerjük a játékot, függetlenül attól, hogy a csapat elérte a magas szintet, meg kell várni, itt mindig lehet látni a teljesítményüket.
Kép
Kép
Ő szerzett 71 gólt a Bajnokok Ligája, Messi csak 90 játék. C Lo 70 gólt a Bajnokok Ligája, 107 játékkal. 71. Bajnokok Ligája gól Raul vette 142 játékot. A pontozás szempontjából a hatékonyság, Messi C Ronaldo, Raul felett. Messi szerezte a holland főváros, Amszterdam, amelynek címzettjei blokkban 23 a színpadon a Bajnokok Ligája, a tanfolyam túl 22 C Lo, ugyanez a Bajnokok Ligája első alkalommal
Kép
Vagyokfocirajongó
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.17. 17:44:24

palesz77 írta: Amúgy ő maga nyilatkozta, hogy vissza kell szoknia még erre a posztra, mert évek óta nem játszott itt, de a Horvátok ellen már úgy tűnt kezd belejönni. Remélem hasonló lendülettel fogja folytatni nálunk is, nagyon hiányzik nekem a 08/09-es "szélső Messi", és ha csak 2/3-a olyan jó lesz most, mint anno, én már akkor is meg leszek vele elégedve - plusz a csapat is jobban járna vele, mint a tavalyi énjével.

Ez már itt is feltűnő volt. Suarez amióta játszik, gyakorlatilag csak egy félidőt volt a jobboson, szinte végig középen játszott, néha váltottak csak Messivel, de akkor sem ment ki a vonal mellé szélsőnek.

Az a 08/09-es "szélső Messi" azért tegyük hozzá, hogy azért is volt olyan kiemelkedő, mert volt egy iszonyat jó Alves mögötte, akivel úgy "etették" meg a védelmeket, ahogy nem szégyellték.
Persze nélküle is nagyon jó azon a poszton, és legalább nem fognak egyből négyen a nyakán lógni, ahogy labdát kap.

Ha ez tényleg így lesz tartósan akkor szerintem behúzhatunk egy pluszt Luchonak, mert eddig nem nagyon tudta egyik edző sem meglépni.
Ez pedig legalább annyira jó Suareznek is.
Forca Barca!!!!
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.17. 15:48:11

palesz77 írta: Abba ne reménykedj, Lucho most adta ki Montoya útját, és még Douglast is előrébb ragta a rangsorban.. Maradni fog minden ugyan úgy.
Ezt felettébb sajnálom! Valami történhetett ott a háttérben, amiről semmit nem tudunk...
palesz77 írta: Messi amúgy a Horvátok ellen kb jobbszélsőt játszott, és nálunk is egyre többet van közelebb az oldalvonalhoz. Én kifejezetten örülök ennek, kicsit tartottam tőle, hogy Suárez miatta kiszorul a szélre majd, de hál istennek Leo úgy tűnik mégse akkora diktátor, mint azt sokan állították, és hajlandó kimenni középről.
Ennek viszont én is nagyon örülök. Talán ez a szerkezet nem csak a támadójátékunkra és gólveszélyességünkre, hanem a védekezésre is jó hatással lesz!? Értem ezalatt, ha egy Messi képességű játékos dolgozik a jobb oldalon, és főként onnan indítja az akcióit, még ha nem is lesz tipikus szélső, de talán Alves így nem fogja örökösen azt érezni, hogy elől van dolga! Remélem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.17. 14:25:25

BarcaGeri777 írta:Remélem, hogy a válogatott szünetben LE is megpróbálja rendezni a gondolatait, és utána meghúzza a várva várt (Alves-Montoya (Douglas), Busi-Masch) lépéseket! Kíváncsi vagyok... :shock:
Abba ne reménykedj, Lucho most adta ki Montoya útját, és még Douglast is előrébb ragta a rangsorban.. Maradni fog minden ugyan úgy.

Messi amúgy a Horvátok ellen kb jobbszélsőt játszott, és nálunk is egyre többet van közelebb az oldalvonalhoz. Én kifejezetten örülök ennek, kicsit tartottam tőle, hogy Suárez miatta kiszorul a szélre majd, de hál istennek Leo úgy tűnik mégse akkora diktátor, mint azt sokan állították, és hajlandó kimenni középről.

Amúgy ő maga nyilatkozta, hogy vissza kell szoknia még erre a posztra, mert évek óta nem játszott itt, de a Horvátok ellen már úgy tűnt kezd belejönni. Remélem hasonló lendülettel fogja folytatni nálunk is, nagyon hiányzik nekem a 08/09-es "szélső Messi", és ha csak 2/3-a olyan jó lesz most, mint anno, én már akkor is meg leszek vele elégedve - plusz a csapat is jobban járna vele, mint a tavalyi énjével.
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.17. 13:11:27

MessiNeymarSuarez írta:BarcaGeri777: szerintem nagyon jó írás lett, egyet értek veled, érdemes volt leírni és érdemes is mindenkinek elolvasni.
Köszönöm a véleményed "MessiNeymarSuarez"! Egyetértek az 5 pontba szedett kiegészítéseddel. Remélem, hogy a válogatott szünetben LE is megpróbálja rendezni a gondolatait, és utána meghúzza a várva várt (Alves-Montoya (Douglas), Busi-Masch) lépéseket! Kíváncsi vagyok... :shock:
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.11.17. 12:20:17

visca el barca írta:
shutterisland írta:nem néztem utána, de komoly.
nem ez a komoly, hanem az, hogy ezt 27 éves korára elérte. ha csak fele olyan szinten ellötyög még 5-6-7 évig itt mint tette azt eddig, olyan szintű rekordokat fog felállítani amit soha senki nem fog megdöntetni...
Csak a csapat nem fogja tudni elviselni ezt a lötyögést... :twisted:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.17. 10:55:26

shutterisland írta:nem néztem utána, de komoly.
nem ez a komoly, hanem az, hogy ezt 27 éves korára elérte. ha csak fele olyan szinten ellötyög még 5-6-7 évig itt mint tette azt eddig, olyan szintű rekordokat fog felállítani amit soha senki nem fog megdöntetni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.17. 03:26:25

Válasz küldése