Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6852
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.24. 19:18:47

El Sie7e írta:
2024.07.23. 22:39:01
Ancelottival is ez a tévképzetes mantra, hogy nem rotál. Nem Pep roulettezik de váltogatja a dolgokat és mindekinek van elég perce. A taktikai repertoárját meg badarság kétségbe vonni. Nem ilyen nagy reformer mint az újhullámos sztár edzők, de csak ott van az öreg egy ideje és minden csapata más volt a Milan karácsonyfától a tavalyi City elleni dupla balszélsős meccsig amikor Vini és Rodri mindketten egymás mellett voltak a bal szélen. Mindennel megkent az öreg. Ennyi sikert ennyi érán keresztül nem lehet pedagógiával összeszedni.
Hát az idei szezonban jobbnak néznek ki a cserejátékosok percei, de egyrészt nálatok is az átlagosnal több sérült volt, másrészt a Liga se volt olyan nagyon komolyan kiélezett, lehetett komplett B csapatot felküldeni bajnokikon.
És persze nem vonom kétségbe a taktikai hozzáértését, de nálam elsősorban a pedagógiai munkája miatt klasszis edző.

A Valverde - Tchouameni elemzéssel nem győztél meg, de nem is láttam annyi Real meccset, mint te. Majd szezon közbe kiderül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.07.23. 22:39:01

davi10 írta:
2024.07.23. 21:28:29
Na én ezt nem látom nagyon működőképesnek, a Tchou-Valverde párosnál nekem az az érzésem, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb alapon kicsit túl vannak dicsérve. Főleg a francia, az urunak azért vannak már komolyabb szezonok a lábába, de mintha kicsit alacsonyabb lángon égett volna az idén, de ezt lehet csak én láttam így. Bellingham-et én nem látom hogy tudna ennyire hátul játszani. Játszott ott egyáltalán a Dortmund-ban vagy a válogatottban valaha?

Igen, ott az a Brahim, Güler duó túl jónak néz ki a konstans padozáshoz, Endrick-re majd kiváncsi leszek. Egyrészt egyáltalán kap-e esélyt, másrészt fog-e tudni élni vele.

Ancelotti előtt tényleg le a kalappal, de Ő se a rotációjáról híres, sokszor inkább az egyéni villanások hozzák a meccseket, sem mint a nagy taktikai huzásai. Nyilván egy jó edző jó pedagógus is, és az ő pedagógiai érzéke plusz az erőnléti stáb munkája a Real kb. legnagyobb fegyvere.
Valverde piszkosul jó volt idén. Nem volt annyira feltűnő mert sokkal hátrébb játszott mint ezt megelőző évben. Most mivel 2-en voltak elől Vini meg Rodri ezért Carvajal játszott sokkal támadóbb szerepben és Valverde nem ment annyira fel támadni hanem hátul fedezte a jobb oldalt.

Tchouameni zseniális. Még nem Casemiro szinten rombol de ellenben sokkal jobban passzol. A Real szurkolók között is akad aki nem tudom mit vár tőle de nagyon stabil vele a kp. Higgadt, technikás, és előre is van esze. Valószínű azért mondják rá, hogy gyenge mert van egy ilyen laza lusta mozgása pedig nagyon keményen melózik végig.

Bellinghamnek ez volt az első éve ennyire támadó szerepben. Dortmundban is 8-as helyen volt de nagyon maximum egy kaput támadó 8-as. Itt Ancelotti húzta a nagyot vele.

Ancelottival is ez a tévképzetes mantra, hogy nem rotál. Nem Pep roulettezik de váltogatja a dolgokat és mindekinek van elég perce. A taktikai repertoárját meg badarság kétségbe vonni. Nem ilyen nagy reformer mint az újhullámos sztár edzők, de csak ott van az öreg egy ideje és minden csapata más volt a Milan karácsonyfától a tavalyi City elleni dupla balszélsős meccsig amikor Vini és Rodri mindketten egymás mellett voltak a bal szélen. Mindennel megkent az öreg. Ennyi sikert ennyi érán keresztül nem lehet pedagógiával összeszedni.

A padon meg mindenkinek lesz elég perce. Brahim,Modric,Joselu mind 2000 perc felett játszottak, Camavinga majd 3000, de még Fran Garcia és 1700 percet lenyomott pedig ő aztán peremember volt. Kifejezetten jól menedzseli a keretet és erre jön még rá az emberi része és meg is van a harmónia.

Pintus meg egy állati mvp. Szavak nincsenek az emberre. Milyen erőnléti edző az akit a NASA hív, hogy ugyanmár mesélj nekünk a módszereidről. :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6852
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.23. 21:28:29

csababarca írta:
2024.07.23. 20:53:31
Még el se kezdődött a szezon, de már lesajnáljuk a realt, aztán majd nem értjük miért verik ki a cityt, bayernt, akárkit aki szembejön.
Ismerős ez.

Szerintem várjuk meg a szezont, hogy fognak kinézni, stb, de ne essünk már évről évre ugyanabba a hibába.
Senki nem sajnálta le őket és nem is szoktunk csodálkozni amikor a BL-ben továbbmennek.

Én pl csak arra akartam rávilágítani, hogy hiába ment oda MBappe, hátul és középen jelen állás szerint gyengébbek, mint tavaly.
El Sie7e írta:
2024.07.23. 20:12:46
Biztos, hogy idén orrnehezebb a csapat de nem annyira, hogy felboruljon az egyensúly.
Első körben most azt vizionálják, hogy 4-2-3-1 lesz Tchou-Fede előttük Vini-Belli-Rodri illetve ha nem ez akkor Belli hátramegy Kroos helyére de nem annyira mélyre és ugyanúgy Vini-Mbappe-Rodri elől.
...
És akkor itt jön be a cserepad Brahim,Güler,Endrick ha ég a ház vagy rotálni kell.
...
És a végére a hab a tortán Ancelotti. Nincs leragadva egy felálláshoz, egy játékstílushoz. Nagyon flexibilisen lehet variálni a játékosokat is és a taktikát is.
Na én ezt nem látom nagyon működőképesnek, a Tchou-Valverde párosnál nekem az az érzésem, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb alapon kicsit túl vannak dicsérve. Főleg a francia, az urunak azért vannak már komolyabb szezonok a lábába, de mintha kicsit alacsonyabb lángon égett volna az idén, de ezt lehet csak én láttam így. Bellingham-et én nem látom hogy tudna ennyire hátul játszani. Játszott ott egyáltalán a Dortmund-ban vagy a válogatottban valaha?

Igen, ott az a Brahim, Güler duó túl jónak néz ki a konstans padozáshoz, Endrick-re majd kiváncsi leszek. Egyrészt egyáltalán kap-e esélyt, másrészt fog-e tudni élni vele.

Ancelotti előtt tényleg le a kalappal, de Ő se a rotációjáról híres, sokszor inkább az egyéni villanások hozzák a meccseket, sem mint a nagy taktikai huzásai. Nyilván egy jó edző jó pedagógus is, és az ő pedagógiai érzéke plusz az erőnléti stáb munkája a Real kb. legnagyobb fegyvere.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15514
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.07.23. 20:53:31

Még el se kezdődött a szezon, de már lesajnáljuk a realt, aztán majd nem értjük miért verik ki a cityt, bayernt, akárkit aki szembejön.
Ismerős ez.

Szerintem várjuk meg a szezont, hogy fognak kinézni, stb, de ne essünk már évről évre ugyanabba a hibába.

Megoldják, egyáltalán nem olyan rossz a helyzetük, mint amilyennek most itt beállítják páran. És még mindig benne van a pakliban, hogy igazolnak, hiába ezek a rémhírek, vagy éppen felhoznak valakit aki arra a 2-3 meccsre amikor kell, jó lesz nekik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.07.23. 20:12:46

davi10 írta:
2024.07.23. 19:28:46
El Sie7e írta:
2024.07.23. 17:00:56
Perez tudja a dolgát és Carlo meg majd megoldja.
Irigylem a Real szurkolók optimizmusát, de nekem túl orrnehéznek tűnik ez a csapat. Védő nincs sok. És a Vini, Mbappe támadósor kétlem hogy sokat járna majd hátra kisegíteni.
A kp-ról nem fog nyomtalanul eltűnni a zseni, ugyanitt Modric se lett fiatalabb. Nekem a 2 francia + Valverde sor önmagában kevés, Güler-ben lehet fantázia, ha Ancelotti hátrébb játszatja.
Előre meg a nyakam rá, hogy hiányozni fog Joselu, bár őt talán a zsákbamacska Endrick pótolhatja arra a kevés időre, amikor Carlo "rendes" centerrel akar játszani. Vinicius még mindig elég labilis, Bellingham meg amugyis roncs (nem műtik a vállát végül?), idénre kb. több rossz meccse jutott, mint jó. Embertelen módon berobbant ősszel, hozott egy nagyon kemény szériát, de azóta szerintem nem szolgált rá az ekkora hype-ra. Nyilván nagyon szép ahogy a kisgyereknek odaadja a dzsekijét, meg mutatja Vini-nek hogy gondolkozzon, de meg se közelíti az őszi formáját.
Mbappe meg nekem egyelőre kérdőjel, alapból se tűnik egy egyszerű figurának, erre még ott lesz mellette a már emlegetett Vini. Nehéz lehet őket összeszoktatni, és Carlo-nak megvan hozzá a tekintélye, de szerintem ott is lesznek súrlódások.

Kérdés mit akar Ancelotti, duplaszűrőhöz nem látom a 2 kezdőt vkp-t, klasszikus 4-3-3-hoz meg Bellingham-nek nem látom a helyét. Talán az ideihez hasonló center nélküli felállás lesz, Bellingham a 2 támadó között/mögött, előtte meg Mbappe + Vini, de emögé nem látom elégnek a kp-t.
Na mindegy, kiváncsi leszek, talán az eddiginél több Real meccsbe is belenézek majd.
Biztos, hogy idén orrnehezebb a csapat de nem annyira, hogy felboruljon az egyensúly.
Első körben most azt vizionálják, hogy 4-2-3-1 lesz Tchou-Fede előttük Vini-Belli-Rodri illetve ha nem ez akkor Belli hátramegy Kroos helyére de nem annyira mélyre és ugyanúgy Vini-Mbappe-Rodri elől.
Bellinghamet elvileg most mégse műtik de nem tudni még pontosan.
Vinit én nem nevezném labilisnek. Mostmár kimondhatjuk, hogy a Real húzóembere és a világ egyik legjobb játékosa. Nem gondoltam volna, hogy elér erre a szintre ahonnan indult. És elég clutch is lett az ember. Pont amikor Bellingham kicsit kiesett a ritmusból ő akkor rúgta be az ajtót a szezonban és a bl-ben is ott volt. Akármilyen hülye néha (mert az) de még ebben is fejlődött és eddig 2 bl döntő 2 gól és a teljesítmény is ott van ahogy a kieséses szakaszban is brutál tempóban termel vagy gólokat vagy assistokat.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy amíg idén a Vini-Rodri páros volt elől Bellinghammel és mindenki új szerepkörben volt plusz tudták duplázni Vinit a védők most ebbe a mixbe bekerül egy Mbappé aki nem hagyhatnak csak úgy. Ráadásul nem statikus center hanem mozog össze vissza. Sokkal több helye lesz a többieknek.

Védekezésben meg Valverde egy cheat kód. Nem tudom az az ember, hogy tud ennyit futni. Mellé Tchou és Camavinga.

És akkor itt jön be a cserepad Brahim,Güler,Endrick ha ég a ház vagy rotálni kell.

És a végére a hab a tortán Ancelotti. Nincs leragadva egy felálláshoz, egy játékstílushoz. Nagyon flexibilisen lehet variálni a játékosokat is és a taktikát is.

Van egy nagyon jó Ancelotti idézet: "You can play football in many different ways... There is no one winning system. I think the winning system is where you put the players on the pitch where they are comfortable". Ezért is mondják a Realosok, hogy majd Ancelotti majd kitalál valamit. Lehet az elején kicsit döcögősebb lesz pont mint idén amíg megszokták az idei felállást de megoldja az öreg. Miatta nem tartok Mbappétól sem. Eleve jóban van az itteni emberekkel és szerintem meglepően simán be fog illeszkedni. A Vini-Bellingham párosra is azt mondták nem férnek meg de elég jól megvannak.

Sajnos a hülye eb miatt pocsék lesz az előszezon, majdnem felnőtt kerettag nélkül lesz az egész USA tour is, semmi értelme nem lesz. A bl döntő óta alig várom, hogy kezdődjön az új szezon de még mindig sok van addig.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6852
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.23. 19:28:46

El Sie7e írta:
2024.07.23. 17:00:56
Perez tudja a dolgát és Carlo meg majd megoldja.
Irigylem a Real szurkolók optimizmusát, de nekem túl orrnehéznek tűnik ez a csapat. Védő nincs sok. És a Vini, Mbappe támadósor kétlem hogy sokat járna majd hátra kisegíteni.
A kp-ról nem fog nyomtalanul eltűnni a zseni, ugyanitt Modric se lett fiatalabb. Nekem a 2 francia + Valverde sor önmagában kevés, Güler-ben lehet fantázia, ha Ancelotti hátrébb játszatja.
Előre meg a nyakam rá, hogy hiányozni fog Joselu, bár őt talán a zsákbamacska Endrick pótolhatja arra a kevés időre, amikor Carlo "rendes" centerrel akar játszani. Vinicius még mindig elég labilis, Bellingham meg amugyis roncs (nem műtik a vállát végül?), idénre kb. több rossz meccse jutott, mint jó. Embertelen módon berobbant ősszel, hozott egy nagyon kemény szériát, de azóta szerintem nem szolgált rá az ekkora hype-ra. Nyilván nagyon szép ahogy a kisgyereknek odaadja a dzsekijét, meg mutatja Vini-nek hogy gondolkozzon, de meg se közelíti az őszi formáját.
Mbappe meg nekem egyelőre kérdőjel, alapból se tűnik egy egyszerű figurának, erre még ott lesz mellette a már emlegetett Vini. Nehéz lehet őket összeszoktatni, és Carlo-nak megvan hozzá a tekintélye, de szerintem ott is lesznek súrlódások.

Kérdés mit akar Ancelotti, duplaszűrőhöz nem látom a 2 kezdőt vkp-t, klasszikus 4-3-3-hoz meg Bellingham-nek nem látom a helyét. Talán az ideihez hasonló center nélküli felállás lesz, Bellingham a 2 támadó között/mögött, előtte meg Mbappe + Vini, de emögé nem látom elégnek a kp-t.
Na mindegy, kiváncsi leszek, talán az eddiginél több Real meccsbe is belenézek majd.
Chino írta:
2024.07.23. 15:51:58
Perez bepanaszolta Tebast a CSD-nél (Felső Sporttanács), ami alapján a Sportigazgatási Bíróság eljárást indított ellene. Ha bebizonyosodnak a vádak akkor megrovás, 2-10 hónapos kizárás vagy a hivatalból való végleges elbocsátás lehet.
Ennek viszont örülhezünk, az meg külön poén, ha a Real teszi el láb alól Tebas-t. Úgy látszik ez egy viszonzatlan szerelem volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.07.23. 17:00:56

Játszottunk mi már Lucas-Carvajal-Tchouameni-Mendy sorral is aztán 4-0 lett a Girona ellen és végleg kivégeztük őket. Alaba majd egyszer visszatér de Tchouameni simán visszaléphet vagy akár Carvajal vagy Mendy is beléphet. De halkan még Vallejo se kutyaütő csak félrement a karrierje a sérülésekkel. Nyugodtabb lennék ha érkezne 1 belső védő de feleslegesen pánikból ne jöjjön senki aki utána csak a nyakunkon van mert nincs benne a hosszútávban.

Perez tudja a dolgát és Carlo meg majd megoldja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 16:56:26

ElBartimaeus írta:
2024.07.23. 16:46:54
Hát az a nagy semmi az az, hogy nyertünk ellenük egy bajnokságot (és hány, meg hány fórumozó mondja, hogy az egy gyenge madrid miatt volt egyáltalán lehetséges). Tavaly visszajöttek, viszonylag nagy mákkal bl-t is nyertek, elég szép szezont futottak. Most megint elmegy több kulcsember és nincs rendes védelmük. Oké, hogy Ancelotti egy remek edző, de mindent ő sem tud megoldani, mint ahogy azt a mellékelt ábra mutatja.
Az teljesen jogos, hogy 1-1 "off" év volt köztük, kétévente termelték inkább a trófeákat. Viszont nekem pont azért nem veszélyes, mert a kh hiányt már tavaly bebizonyították, hogy meg tudják oldani (meg azért nem vennék rá mérget, hogy nem húznak még be valakit szeptemberig), illetve oké, hogy Kroos távozott, de közben meg itt van alighanem a világ legjobb támadója, szóval most azért nem úgy néz ki a dolog, mint mikor mondjuk Ronaldo vagy Benzema távozott, és kellett nekik idő. Most nem gyengültek, csak orrnehezebbek lettek. Sőt, ha beleveszem TC visszatérését, lehet még erősebb a keret, mint tavaly volt. Tavalyhoz képest: Kroos, Nacho és Joselu távozott. Mbappé, Endrick és kvázi TC "jött", ha nem történik semmi, kb ez a mérleg a nyárra. Nem látom sajnos a problémát, sőt.

Papíron azért lehetne érdekes, mert mi is erősödhetünk támadófronton, ők óriásit erősödtek, és Araujo kiválásáig mindenképp mindkét klub gyengült talán egy picit védelemben. Lehetne 1-2 látványos klasszikó valami 4-3 féle végeredménnyel, legalábbis papíron.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2292
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.23. 16:46:54

bence0330 írta:
2024.07.23. 16:05:01
Majd belép hátra Tchouameni. De állítom, hogy ha Ancelottinak Lunint kell oda betolnia, akkor is megoldaná. Vagy majd háromvédőzik Carvajallal, ha baj van kh fronton. Sajna nem félek. De nyilván ez az egy kapaszkodónk van, amiben legalább kicsit reménykedni lehet.

De jelenleg abból a csapatból mindegy ki megy el és ki dől ki, elment Benzema, Casemiro, előtte Ronaldo, tavaly a világ egyik legjobb kapusa dőlt ki egész évre, és semmi. Mindegyik ilyennél voltak reménykedő hangok, hogy na majd most... de nem.

És tavaly is a fél szezont középhátvédek nélkül töltötték, és megnyerték majdnem minden meccsüket minden fronton.
Hát az a nagy semmi az az, hogy nyertünk ellenük egy bajnokságot (és hány, meg hány fórumozó mondja, hogy az egy gyenge madrid miatt volt egyáltalán lehetséges). Tavaly visszajöttek, viszonylag nagy mákkal bl-t is nyertek, elég szép szezont futottak. Most megint elmegy több kulcsember és nincs rendes védelmük. Oké, hogy Ancelotti egy remek edző, de mindent ő sem tud megoldani, mint ahogy azt a mellékelt ábra mutatja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 16:05:01

Majd belép hátra Tchouameni. De állítom, hogy ha Ancelottinak Lunint kell oda betolnia, akkor is megoldaná. Vagy majd háromvédőzik Carvajallal, ha baj van kh fronton. Sajna nem félek. De nyilván ez az egy kapaszkodónk van, amiben legalább kicsit reménykedni lehet.

De jelenleg abból a csapatból mindegy ki megy el és ki dől ki, elment Benzema, Casemiro, előtte Ronaldo, tavaly a világ egyik legjobb kapusa dőlt ki egész évre, és semmi. Mindegyik ilyennél voltak reménykedő hangok, hogy na majd most... de nem.

És tavaly is a fél szezont középhátvédek nélkül töltötték, és megnyerték majdnem minden meccsüket minden fronton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.07.23. 15:51:58

Perez bepanaszolta Tebast a CSD-nél (Felső Sporttanács), ami alapján a Sportigazgatási Bíróság eljárást indított ellene. Ha bebizonyosodnak a vádak akkor megrovás, 2-10 hónapos kizárás vagy a hivatalból való végleges elbocsátás lehet.

A MARCA azt közölte, hogy a Realnak valószínűleg befejeződött a 2024-es nyári átigazolási szezon. Ez elég érdekes tekintve,hogy 2 normális kh-juk van egy szem csere Vallejoval, aki alig játszott eddig pár meccset. Plusz az őszi szezon alatt lábtörése volt, a felépülése óta pedig depresszió miatt nem lép pályára. Alaba valamikor télen térhet vissza egy keresztszalag szakadásból ami miatt egy évet kihagyott. Azért legalább 2 épkézláb védő rájuk férne, főleg, hogy pihenésre sincs túl sok idő a Copa/EB miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.06.05. 02:56:44

Leao-Haaland-Yamal-al kiegyeznek :)
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.06.05. 00:21:53

Csatarkerdesre visszaterve.fogalmam sincs,bagyon gyer a mostani felhozatal.aki realis az talan Isak,Jonathan David Lille-ből de arrafele mi nem nezelodunk.de en haaland helyett Alvarez-t szivesebben latnam itt .
Ha almodozunk akkor egy Leao Alvarez Yamal kiegeszulve Rafival Ferran/Ansu kettosbol valakivel illetve Roqueval jo lehetne.Felix engem nem gyozott meg hogy mitol lenne jobb mint Ansu.En adnek Fatinak meg egy evet
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.04. 22:58:37

Na jó, de más az hogy statikus vagy és hogy mit tudsz a labdával. Lewy is elképesztő sarkazós lekészítéseket vágott ki az elején, vagy épp elég nagy gólokat is lőtt. Nem ügyetlen az ember, csak a korral kicsit azért gyengébb ezen a téren, mint Suarez is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.06.04. 22:56:34

Chino írta:
2024.06.04. 10:10:55
LG írta:
2024.06.04. 08:30:38
Egyetértek, és még két dolgot hozzátennék:
Xavi alatt a leglátványosabb Auba alatt volt játékunk. Lewa meglőtte a góljait, de játékban nagyon sokszor -ember volt. Halkan megjegyzem azt is, hogy elvileg Roque nem értette a játékunkat, de az első meccsein nagyon nem úgy tűnt, teljesen ígéretesnek nézett ki. Aztán meglátjuk, mi lesz belőle, így talán kap egy új esélyt.

A másik: Suarez messze nem volt annyira statikus, mint Haaland, főleg fénykorában, ami szerintem nem is a barcás (max. részben), hanem a poolos idejében volt. De még Valverde alatt is emlékszem, hogy mikor megsérült Messi, volt, hogy ő húzta a csapatot, a Realt is agyonvertük 5-1-re a vezérletével, és nem csak a góljaival tett hozzá a sikerekhez. A norvég sokkal gyengébb játékos. Ettől függetlenül lehet utóbbi többszörös aranylabdás, látjuk, hogy pl. idén Vini nagy esélyes. Aki remek szélső, de azért 10-15 éve sokkal nagyobb klasszisok futkostak a top csapatokban.
Suarez szerintem sem volt statikus, viszont labdával nagyon gyenge volt, magának nem igazán tudott lehetőségeket teremteni. Ő inkább abban volt kiemelkedő, hogy remekül helyezkedett, mindig megtalálta a réseket, azokat a helyeket, ahol helyzetbe kerülhet, könnyű volt megjátszani, tőbbek között ezért is termelte olyan mennyiségben a gólokat. Lewy már nagyon sűrűn visszalép támadásban labdáért, sokszor egészen a kezdőkörig, onnan pedig már nem ér fel a kapu elé és többnyire ezért nincs is kit megjátszani.
Ezért néznék meg például itt egy Isakot. A testfelépítése ellenére nem egy statikus center, rettentő gyors és kiválóan érkezik, akár második hullámban. Nem véletlenül játszik olykor szinte balszélsőt. Vagy éppen egy Gabriel Jesus-szerű játékost, de lehet hogy szentségtörés, akár egy Lautaro Martinezt is.
Az álom nyilván a svéd vagy Alvarez lenne, de ők elérhetetlenek, a jelenlegi helyzetünkben méginkább a lehetetlenség kategóriáját súrolják.
Azert ez sem igaz.David Luiz beborozese,vagy asszem a Bayern elleni sarkazos atemeles pl.Iszonyat hullamzo volt akar egy meccsen belul is Suarez.Egyik pillanatban ,egy zsenialis huzas,kulizes,csel,kovetkezoben meg elesett a lababan.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.06.04. 12:52:09

Ide Haaland kell,h felvegyuk a versenyt marketingben,mindenben.Jovore,akarmikor,de jonnie kell.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.04. 12:12:45

Rdinho10 írta:
2024.06.04. 11:52:09
Sztem Lewa ugyanugy megrugna a goljait,ha kapna normalis labdakat.Isak is pont az a kontras,rohangalos kategoria,nalunk sztem besulne o is
De mi kontrás, rohangálós focit próbáltunk játszatni (főleg a jobb csapatok ellen, a kicsik nyilván sünddisznóznak, ott még egy Madrid is "tikitakázik"), pont ezért ragadt be Lewy állandóan, ezért nem kapott labdákat, mert a félpályánál birkózott, közben meg Fermínek és Raphinhák értek csak fel a támadással, nem volt elég ember, és nem a legjobb befejezők, Lewynek soha híre-hamva nem volt a támadások befejezésénél. Amikor nagyon nyomtunk, tudott gólokat lőni. Ez a legfőbb oka szerintem a nagy meccses egyéni betlijeinek is, ott rohangálni kellett mindig, és soha nem volt a kapu közelében sem.

Szerintem pont ezért lennénk előrébb Isakkal, aki azért nem csak kontrából jó, de abban is, ott lenne a centerünk a támadásaink végén a kapu előtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.06.04. 11:52:09

Sztem Lewa ugyanugy megrugna a goljait,ha kapna normalis labdakat.Isak is pont az a kontras,rohangalos kategoria,nalunk sztem besulne o is
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.06.04. 10:10:55

LG írta:
2024.06.04. 08:30:38
Egyetértek, és még két dolgot hozzátennék:
Xavi alatt a leglátványosabb Auba alatt volt játékunk. Lewa meglőtte a góljait, de játékban nagyon sokszor -ember volt. Halkan megjegyzem azt is, hogy elvileg Roque nem értette a játékunkat, de az első meccsein nagyon nem úgy tűnt, teljesen ígéretesnek nézett ki. Aztán meglátjuk, mi lesz belőle, így talán kap egy új esélyt.

A másik: Suarez messze nem volt annyira statikus, mint Haaland, főleg fénykorában, ami szerintem nem is a barcás (max. részben), hanem a poolos idejében volt. De még Valverde alatt is emlékszem, hogy mikor megsérült Messi, volt, hogy ő húzta a csapatot, a Realt is agyonvertük 5-1-re a vezérletével, és nem csak a góljaival tett hozzá a sikerekhez. A norvég sokkal gyengébb játékos. Ettől függetlenül lehet utóbbi többszörös aranylabdás, látjuk, hogy pl. idén Vini nagy esélyes. Aki remek szélső, de azért 10-15 éve sokkal nagyobb klasszisok futkostak a top csapatokban.
Suarez szerintem sem volt statikus, viszont labdával nagyon gyenge volt, magának nem igazán tudott lehetőségeket teremteni. Ő inkább abban volt kiemelkedő, hogy remekül helyezkedett, mindig megtalálta a réseket, azokat a helyeket, ahol helyzetbe kerülhet, könnyű volt megjátszani, tőbbek között ezért is termelte olyan mennyiségben a gólokat. Lewy már nagyon sűrűn visszalép támadásban labdáért, sokszor egészen a kezdőkörig, onnan pedig már nem ér fel a kapu elé és többnyire ezért nincs is kit megjátszani.
Ezért néznék meg például itt egy Isakot. A testfelépítése ellenére nem egy statikus center, rettentő gyors és kiválóan érkezik, akár második hullámban. Nem véletlenül játszik olykor szinte balszélsőt. Vagy éppen egy Gabriel Jesus-szerű játékost, de lehet hogy szentségtörés, akár egy Lautaro Martinezt is.
Az álom nyilván a svéd vagy Alvarez lenne, de ők elérhetetlenek, a jelenlegi helyzetünkben méginkább a lehetetlenség kategóriáját súrolják.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.04. 10:07:43

Rdinho10 írta:
2024.06.04. 09:18:00
Pedig Laporta barmi aron,de elakarja majd hozni ebben biztos vagyok.Osszejohetne a Mbappe vs Haaland rivalizalas is,megint egekbe lenne a spanyol bajnoksag nezettsege.
Én is biztos vagyok benne, hogy ha lesz minimális esélye, megpróbálja. Marketing szempontból nyilván nagyot ütne, és meglőne a góljait is, ahogy Lewa is meglőtte, de ennek ára lenne. Sportszakmailag szerintem rossz döntés lenne.

Amúgy meg ha Mbappé hozza magát Madridban, Haaland nem lenne méltó riválisa. Kb. mint néhány éve Messi és Lewa összehasonlítása: gólokban tudta vele felvenni a versenyt a lengyel, a játék semmilyen más elemében sem. Okés, talán nem akkora a különbség a francia és a norvég között, mint a példában, de akkor is sokkal kevesebb hatása van a játékra az utóbbinak.

Yamal viszont kihívója lehet, ha valami nem töri ketté karrierjét, ő lehet a mi következő nagy dobásunk. [-o<
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.06.04. 09:18:00

Pedig Laporta barmi aron,de elakarja majd hozni ebben biztos vagyok.Osszejohetne a Mbappe vs Haaland rivalizalas is,megint egekbe lenne a spanyol bajnoksag nezettsege.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.04. 08:30:38

Egyetértek, és még két dolgot hozzátennék:
Xavi alatt a leglátványosabb Auba alatt volt játékunk. Lewa meglőtte a góljait, de játékban nagyon sokszor -ember volt. Halkan megjegyzem azt is, hogy elvileg Roque nem értette a játékunkat, de az első meccsein nagyon nem úgy tűnt, teljesen ígéretesnek nézett ki. Aztán meglátjuk, mi lesz belőle, így talán kap egy új esélyt.

A másik: Suarez messze nem volt annyira statikus, mint Haaland, főleg fénykorában, ami szerintem nem is a barcás (max. részben), hanem a poolos idejében volt. De még Valverde alatt is emlékszem, hogy mikor megsérült Messi, volt, hogy ő húzta a csapatot, a Realt is agyonvertük 5-1-re a vezérletével, és nem csak a góljaival tett hozzá a sikerekhez. A norvég sokkal gyengébb játékos. Ettől függetlenül lehet utóbbi többszörös aranylabdás, látjuk, hogy pl. idén Vini nagy esélyes. Aki remek szélső, de azért 10-15 éve sokkal nagyobb klasszisok futkostak a top csapatokban.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8730
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.06.04. 08:07:24

recrea írta:
2024.06.04. 06:23:00
Rdinho10 írta:
2024.06.03. 23:52:15
Max ugy johetnenk ki,ha mi meg bezsakolnank Haalandot 2025 nyaran(nem tudom mibol)
Mert akkor mi történne?
Csak azt ne! El kéne engedni ezt az erocsatar témát, rohadt statikus a játékunk Lewaval is. Inkabb hiányzik egy Eto'o féle mozgékonyabb csatár (Isak). Suarez volt egy jó hibrid ilyen téren, de őt azért egy Messi és Neymar tamogatott a két szélről.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.06.04. 06:32:39

bence0330 írta:
2024.06.04. 00:10:45
Hát, Xavit minden miatt dobták ki (jogosan), csak az eredmények miatt nem, pláne nem amiatt, hogy a Madrid megnyerte a BL-t, mi meg nem. Attól még, hogy 1-2 évre elfogadjuk, hogy a Madridnál esélytelenebbek vagyunk, csapatot és jövőt kell építeni, be kell állni egy jó irányba.
Szerintem gy nem az eredményekre értette, hanem Xavi nyilatkozatára, hogy a következő szezonban nagyon nehezen tudunk majd lépést tartani a Reallal (és az európai topcsapatokkal). Többek között ezért gurult be Laporta, mert úgy értelmezte, hogy eleve feltartott kézzel vágunk neki a szezonnak. Amiről szó sem volt, Xavi nem mondott olyat, hogy esélytelenebbek vagyunk, ellenkezőleg, minden címért versenyben akart lenni, a spanyol bajnokságért és kupákért is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6743
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.06.04. 06:23:00

Rdinho10 írta:
2024.06.03. 23:52:15
Max ugy johetnenk ki,ha mi meg bezsakolnank Haalandot 2025 nyaran(nem tudom mibol)
Mert akkor mi történne?
Válasz küldése