Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.10. 13:26:46

https://www.facebook.com/rafinhalcantar ... =3&theater" target="_blank

Mai posztja.
Bírom a srácot, tetszik a szemléletmódja, érdemes néha ránézni a profiljára, láthatóan nagyon szorgalmasan edz, hogy visszatérhessen minnél hamarabb, reméljük ott folytatja hamarosan,ahol abbahagyta és akkor nem lesz problémánk a középpályán :D =D>

Ja és persze Neymar is néha ránézhetne, mert a végén megint rossz Rafinhát fog bejelölni :mrgreen: https://www.facebook.com/neymarjr/photo ... =3&theater
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.06. 17:37:43

palesz77 írta:https://twitter.com/Rafinha/status/684715540624084992

De jó ezt látni.. :) A hírek szerint amúgy gyorsabban gyógyul, mint előre várni lehetett, reméljük továbbra is zökkenőmentes lesz a felépülése, akkor márciusban már játszhat is akár.
Én már estére nevezném! :twisted:

Egyébként mielőbbi jobbulást neki, de nem ám elsietni a visszatérést! Az a fej a videó végén, lehet valami majdnem összetört... :lol:
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.06. 16:32:37

https://twitter.com/Rafinha/status/684715540624084992

De jó ezt látni.. :) A hírek szerint amúgy gyorsabban gyógyul, mint előre várni lehetett, reméljük továbbra is zökkenőmentes lesz a felépülése, akkor márciusban már játszhat is akár.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.30. 11:51:10

Nagyon jól halad, hála égnek :):) Remélem semmit nem siettetnek el és jó erőben tér vissza .
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.26. 17:21:16

https://www.facebook.com/rafinhalcantar ... =2&theater" target="_blank

Alakul a srác, jó látni végre mozgás közben, szurkolok neki hogy mihamarabb helyre jöjjön, és formába lendüljön megint! =D>
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 15:25:19

Régóta szó volt róla örülök, hogy ismét megoldottunk egy ilyen feladatot. Nyáron is szépen dolgoztak a vezetők és pontot tettek a hosszabbításokra és most is a legfontosabb megoldva.
Fizetését nem láttam, remélhetőleg nem fog nagyon bekavarni és "befér" a költségvetésbe.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.02. 14:42:22

Friss:
A klub meghosszabbította 2020-ig a szerződését, 75 millió € a kivásárlási ára!

Gratulálok Rafinha, rászolgáltál, és gyógyulj fel teljesen! =D>
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 11:53:03

Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.22. 15:26:38

diagonal írta:...
Nem mondtam, hogy hibás, de 100 is megnézve azért nem ez:

https://www.youtube.com/watch?v=nxLwKY_caCE" target="_blank

Vagy nem is ez:

https://www.youtube.com/watch?v=nxLwKY_caCE" target="_blank

Egy héten belül 2x na ő mondjuk inkább egy közveszélyes állat. Amúgy azt a videót keresetem csak nem találom amikor szinte úgyanúgy rúgja fel Messit ő még is simán felállt Rafhina lent maradt. Amúgy meg akkor állt be, lehet a bemelegítése sem volt tökéletes a fene tudja, de ilyen belépő van egy meccsen 10 és mégse sérül bele az áldozat. Rafhina sajna így járt, elég nagy baj az neki is nekünk is. De továbbra is azt mondom, ez nem volt olyan durva. Amíg az orvos nem intett csreét nem is hittem, hogy belesérült.

Remélem jól sikerül műtétje. De szerintem ebben a szezonban jobb lesz ha elücsörög a TV előtt.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.09.22. 15:24:21

Official: Barcelona announce that Rafinha's knee surgery went well, he is expected to be out for around 6 months #fcblive
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.22. 10:57:36

sztem meg teljesen felesleges lesz már idén erőltetni. gyógyulgasson csak, így a nyári szünettel együtt lesz neki majd egy teljes éve

szerk, közben van hivatalos infó
Barcelona announce that Rafinha's knee surgery went well, he is expected to be out for around 6 months
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.22. 10:16:33

Ma fogják megműteni, gondolom majd utána, a sikerességtől függően tudnak mondani valamivel pontosabb dátumot is a visszatérésére. Remélem még ebben a szezonban sikerül neki.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.20. 23:01:13

Feast4 írta:Mit akarok ebből kihozni. Visszatérő sérülésokozó? Ez is egy baromság. Tegye már fel a kezét az aki még soha nem okozott sérülést véletlenül valakinek. Nem nagyot elég egy pici rándulás vagy valami. Többször is visszanéztem az esetet, szabálytalan volt, de nekem továbbra se tűnik olyan brutális belépőnek, mint pl. az MU meccsen. Ha a pályára lépünk egy ilyen benne van. Mint mondtam Messit is elcsapta úgyanígy azz elején, ő fel se vette. Ez a válalt rizikó! Ha nem a mi egyik feltörekvő emberünkel történik hanem teszem azt Adrianoval, akiről azért tudjuk, hogy nem nélkülözhetetlen és nem is lesz jó eséllyel az akkor nem hiszem, hogy ekkora dühöngés lenne. A védekező játékosnak az a dolga, hogymegállítsa a kapura törő játékost. A belga egy nagy agresszív barom, de nem hiszem, hogy direkt lábra ment volna. És a játkosok azért fel vannak készülve arra, hogy a pályán ilyesmi történhet.

Én inkább azt tartom aggasztónak, hogy egy ilyen abszulut látványtalan esésbe ami sokadjára megnézve se durva belesérült. Van egy sanda gyanúm, hogy ebből a szempontból ha másból nem is de aThiagora ütött.
Itt lassan eljutottunk addig, hogy tulajdonképpen Rafinha a hibás mert ilyen üveglábú:-)
Nainggolan jelen esetben úgy csúszott be hátulról, hogy esélye nem volt a labdát elrúgni, de ha ne adj isten el is éri mondjuk valahogy előbb a labdát akkor is szükségszerűen megy a "baba" is utána.
Nem azt mondom, hogy a becsúszás előtt átvillant a fején, hogy "na most eltöröm a lábát" mert tuti nem, csak éppen ebben a mozdulatban bőven benne volt a sérülésokozás esélye és meg is történt.
Meg véletlenül nem szokta valaki fél éven belül két játékos lábát eltörni általában + összeverni a feleségét is, szóval azért van gond ezzel a fickóval én azt mondom, meg nem kell hozzá jósnak lenni, hogy még lesz is a jövőben.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.20. 12:36:49

Igaz,nem a baleset szót kellet volna használom hanem a súlyos testi sértést. Mindegy is,lényeg az hogy egy ilyen alaknak nem sport pályán van a helye ahogy ennek az elmebetegnek sem:

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... je-2439153" target="_blank

És nála sincs se eltiltás se semmi! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.09.20. 08:59:17

Szerencsétlen egy sérülés, de nem kell azért tüzet okádni a gyerekre. Rossz ütemben csúszott oda, maga a játékszabályzat nem tiltja a becsúszást, az ütemkésés miatt egy sárga és ennyi.
A sérülés sajnálatos, a játékban ez benne van.
A közlekedési baleset hasonlat meg... :lol:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.19. 23:57:05

Chino írta:
noname írta: Miközben most mindenki a fejét követeli egy vkp-nak azért, mert az a dolgát csinálta. :lol:
Egy vkp-nak az a dolga, hogy miután otthagyták szálljon bele hátulról valakibe úgy, hogy tudta, hogy a labdát nem érheti el? #-o #-o
Megnézted, mennyire volt a labdától?

Jó, itt nem arról van szó, hogy nem volt durva szerelés, de ebből 12 egy tucat a futballban, abszolút nem volt kirívó. Ahol Nainggolan a lábát törte az ellenfelének, kicsit más eset volt...

Rafinha a mi játékosunk, és szomorúak vagyunk, hogy megsérült, de nem hentelte őt senki széjjel, ez bőven benne van a dologban. Mielőtt odacsúszott volna a belga, Rafinha úgy megforgatta, hogy a világát nem találta szerintem, mégse akart szándékosan sérülést okozni, hanem ment a labdára, majdnem el is érte. Szerencsétlen eset volt, a játékosnak meg oda kell figyelni, hogy ne okozzon még több sérülést, és ne nevezzék még nagyobb hentesnek... De legalábbis vissza kéne vennie egy fokozattal.

Ez egy sárgalapos szerelés volt, slusszpassz. (nem leszek most népszerű)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.19. 23:34:24

noname írta: Miközben most mindenki a fejét követeli egy vkp-nak azért, mert az a dolgát csinálta. :lol:
Egy vkp-nak az a dolga, hogy miután otthagyták szálljon bele hátulról valakibe úgy, hogy tudta, hogy a labdát nem érheti el? #-o #-o
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.18. 15:08:06

Imádom a következetességet a fórumtársakon. Amikor lehordtam Ronaldot a sárga földig okkal, akkor én vagyok provokatív és bunkó.

Miközben most mindenki a fejét követeli egy vkp-nak azért, mert az a dolgát csinálta. :lol:

Az a közlekedési balesetes dolog pedig. :lol: Tudtommal ha egyik fél sem hibázik, azért nem jár sortűz. Legalábbis a legtöbb országban. Csak nézzetek meg egy visszajátszást. #-o
A Fifa egy szégyen
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.18. 14:52:09

Senkit sem érdekel hogy szándékos volt vagy sem!Az ilyen állatokat örökre ki kellene tiltani a pályákról!
Ha mondjuk okozol egy közlekedési balesetet és a TE HIBÁDBÓL megnyomorítasz valakit ott is megkapod a büntetésed!Ez a féreg meg kapott egy sárga lapot oszt jónapot! =D>

Rafinhának gyors gyógyulást kívánok! [-o<
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.09.18. 14:43:08

Bezzeg ha beleharapott volna Rafinha lábába, akkor már a fogdában ülne... Rafa meg gondtalanul edzett volna ma délelőtt.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.18. 14:33:55

A lábtöréses esetnél volt azért egy nagy különbség. Ott nagy sebességgel csúszott be, ami valóban sérülésveszélyt jelentett. Most alig kapta el Rafinha lábát. Sebesség se volt se a becsúszásban, se Rafinha mozgásában. Pechesen beakadt a lába Nai lábai közé és megfeszült a térde.

Ha megbüntetik valamiért, akkor olyanért tegyék, amiért megérdemli, nem pedig egy olyan becsúszásért, ami minden meccsen megtörténik 10x.

Amikor valaki szándékosan nyújtott lábbal csúszik a támaszkodólábra, nah akkor én is eltiltanám az illetőt egy fél szezonra.
De egy ilyen becsúszás az esetek 99%-ában nem redményez sérülést, de sokszor még szabadot se. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.18. 13:34:19

Kapus voltam és a legjobb barátomnak egyszer eltörtem a lábát, mert amikor mentem ki csak a leeső labdát figyeltem, ő összeszalatt a védővel elesett én meg ráléptem. Kiállítottak ő meg 4 hónapot pihent. Ő is azt mondta nem volt jogos, a kiállításom mert nem én a labdát néztem és nem is én vágtam fel. Kb. egy fél évvel később első meccsén kapu előtt elég közel álltam vizes volt a labda pattant egyet izomból fellőtte én meg ahogy ugrottam rátörte a kezem a kapufára és szétrőrt a csuklóm. Ott is mindenki azt mondta direkt volt mert eltörtem a lábát és most visszaadta. Ja mondom biztos tudta, hogy én olyan hülye szögben kapok bele, hogy elviszi a kezem. Egy jó másfél évvel később kiugrottam egy labdára és a csatár rálépett az amúgy is elég rossz kezemre, ami megiont megrepedt. Mit gondoltok ki volt? :mrgreen: Lendületből jött nem tudott megállni rossz ütemben lépett félre pukk. Ott őt állították kikálltották a hentesnek visszaesően sérüléseket okozott meg bosszút áll stb. holtott mindhárom eset teljesen ártatlan volt. Nem is vesztünk össze sőt még az érezte magát rosszul aki a sérülést okozta azóta is a legjobb barátom.

Ja hogy a történet kerek legyen 31 évesek vagyunk Én 20 kilóval és vagy nyolc centivel egy jelentős láncdohányosi karrier közepén a sört se megvetve, ő vagy 45 kilóval több vagy 10 centivel magasabb mint akkor és hasonló szenvedélyek rabja, tavaély nyáron egy legénybúcsun piásan kitaláltuk, hogy focizzunk mezitlább voltunk vagy 35-en a pályán azt se tudtuk ki kivel van. Összefutottunk, nekem megzúzódott az alkarom ahogy estem neki megrepedt a bordája. (Ez persze a legénybúcsú után derült ki mert eljönni nem szokás! :mrgreen: ) Ebből se csináltunk nagy ügyet.

Mit akarok ebből kihozni. Visszatérő sérülésokozó? Ez is egy baromság. Tegye már fel a kezét az aki még soha nem okozott sérülést véletlenül valakinek. Nem nagyot elég egy pici rándulás vagy valami. Többször is visszanéztem az esetet, szabálytalan volt, de nekem továbbra se tűnik olyan brutális belépőnek, mint pl. az MU meccsen. Ha a pályára lépünk egy ilyen benne van. Mint mondtam Messit is elcsapta úgyanígy azz elején, ő fel se vette. Ez a válalt rizikó! Ha nem a mi egyik feltörekvő emberünkel történik hanem teszem azt Adrianoval, akiről azért tudjuk, hogy nem nélkülözhetetlen és nem is lesz jó eséllyel az akkor nem hiszem, hogy ekkora dühöngés lenne. A védekező játékosnak az a dolga, hogymegállítsa a kapura törő játékost. A belga egy nagy agresszív barom, de nem hiszem, hogy direkt lábra ment volna. És a játkosok azért fel vannak készülve arra, hogy a pályán ilyesmi történhet.

Én inkább azt tartom aggasztónak, hogy egy ilyen abszulut látványtalan esésbe ami sokadjára megnézve se durva belesérült. Van egy sanda gyanúm, hogy ebből a szempontból ha másból nem is de aThiagora ütött.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.18. 12:28:03

Én úgy láttam, hogy inkább boka volt, a többit elfogadom, de alapvetően én mindig is a keményebb párti voltam én is védekező játékos voltam és egy szabály volt, hogy kapura az ellenfél nem törhet. Megállítani így vagy úgy de megakarta a belga, de sérülés nem akart okozni. De ez természetes, hogy az ellenfelet meg kell állítanod. A mai papírfociban ez kirívó esetnek számít, 90-es években ilyenből tényleg meccsenként volt 10 és senki fel se szisszent. Nyilván, hogy itt sérülés volt, s nem lehet szó nélkül elmenni mellette, de hogy durva lett volna azt nem gondolom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.09.18. 11:44:28

Bob_Marley írta:Ne vicceljünk már, ilyenből ezer van. Ráadásul bokát talált, köze nemvolt a térdhez. Egész egyszerűen pont abban a pillanatban megrándult Rafinha térde és elszakadt a szalag. Sérülésokozás szándékát is 100%-ban kizárom, labdára irányult és majdnem el is kaparta. Ha nem labdára megyek, akkor magasabban csúszok be. Egész egyszerűen ez szerencsétlen eset volt. Aki focizott az tudja, hogy ilyen becsúszás benne van, azért ez nem műkorcsolya könyörgöm. Még pokróc keménynek sem mondanám egy sima becsúszás volt, sajnos ez lett a vége.
Szerintem azért ez se fekete és fehér, Nainggolan játékában meg egyszerűen benne van a sérülésokozás veszélye. Hátulról csúszik be, mindezt úgy, hogy jóval nagyobb eséllyel nem éri el a labdát, minthogy igen. Egyébként nem bokát talál, hanem a jobb térdével csúszik neki a vádli felső, közvetlenül a térd alatti részének. A szándékossággal sem értek egyet, mert Nainggolan tipikusan azok közé az alattomos, vadparaszt játékosok közé tartozik (van Bommel, de Jong, Marchena és még lehetne sorolni), akik állandó keménység és a durvaság határmezsgyéjén egyensúlyoznak, és rendre átcsúsznak a megmozdulásaik rendre átcsúsznak a suttyó oldalra, amitől persze lesz egyfajta tekintélyük, meg egy félsz az ellenfélben is. A szándékosságnak is van több fajtája, és a belga játékstílusában az eshetőleges szándék igenis megvan, ami alatt azt értem, hogy ugyan elismerem, hogy kifejezetten nem akarta a sérülést előidézni, de a stílusáról üvölt, hogy esetleges sérülésokozás veszélyét elfogadja és vállalja.

Mindenesetre többen is írták vészesen képmutatóvá kezd válni a futball, ha a bírónak beszólásért 4 meccs, egy visszaeső sérülésokozónak egy twitterüzenet a büntetése.

A térdsérülés meg minden szempontból a legrosszabb, fokozott az újrasérülés veszélye, ki tudja, hogy mennyire fogja majd félteni a lábát és úgy egyáltalán kérdéses, hogy fog-e tudni egyáltalán ezen a szinten focizni újra (ahonnan még sokat kellett volna fejlődnie pluszban a kezdő tagságig).

Én mindenesetre a Xavi-által kitaposott utat kívánom neki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.18. 10:33:21

Ne vicceljünk már, ilyenből ezer van. Ráadásul bokát talált, köze nemvolt a térdhez. Egész egyszerűen pont abban a pillanatban megrándult Rafinha térde és elszakadt a szalag. Sérülésokozás szándékát is 100%-ban kizárom, labdára irányult és majdnem el is kaparta. Ha nem labdára megyek, akkor magasabban csúszok be. Egész egyszerűen ez szerencsétlen eset volt. Aki focizott az tudja, hogy ilyen becsúszás benne van, azért ez nem műkorcsolya könyörgöm. Még pokróc keménynek sem mondanám egy sima becsúszás volt, sajnos ez lett a vége.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése