Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 19:34:50

Subinho írta:Adja magát, hogy akkor mellette két szélen Cou és Demb, mögöttük pedig 2 belső kb Busi-Raki személyében.
ez tavaly is adta magát, mégse játszottunk soha 4-2-3-1-et. van egy olyan érzésem, hogy jövőre se fogunk. vagy marad ez a fhos 4-4-2, vagy visszaállunk a 4-3-3-ra
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2018.07.11. 19:33:43

Lenglet pipa. Kifizettük.

https://translate.googleusercontent.com ... nB0pLcmydQ" target="_blank
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 19:21:28

Messit visszahúzni a kp-ra irányitani. Szenzációs meglátás! Ja nem. Semmi értelme. Neki minél közelebb kell lennie a kapuhoz, középen, mert nem fog szélen futkosni, de legyen előtte egy 9-es aki küzd a védőkkel. Adja magát, hogy akkor mellette két szélen Cou és Demb, mögöttük pedig 2 belső kb Busi-Raki személyében.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 18:46:56

MatyiG írta:Vagy Alená. 8)
isten ments attól a gyerektől. C kategóriás ellenfelek ellen se mutatott soha semmit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 18:29:47

Vagy Alená. 8)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 18:06:05

lics írta:Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Messi nem játszik valamilyért, akkor arra mi, vagy ki lessz a megoldás.
Szerintem ez a legegyszerűbb az összes gond közül. Egy az egyben nyilván nem váltja ki senki, de ha Messi - azon a pár meccsen - nincs a pályán, akkor Dembélé - Suárez - Coutinho támadósor, a középpályára beteszünk valakit, és 4-3-3, ahogy az előző szezonban is ment.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 18:02:28

MessiNeymarSuarez írta:
lics írta: Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Szerintem:
*egy jó középhátvéd(pl Lenglet)
* egy jó középpályás
*esetleg egy jobbhátvéd is.(ez esetben Robit rotációs szempontból berakhatnánk a középpályára szinte bármelyik posztra, főleg Busit kellene rotálnia szerintem)

Plusz ha nagyon akarnak akkor egy támadót is, de ez a felállástól is függ, meg attól hogy Coutinho középpályás vagy balszélső lesz végül.
De legfontosabb lenne Dembelét beépíteni.

Illetve a játékstílus.Ha visszanyúlnánk a Lucho-féle focihoz, direktebben játszanánk, ha kellene akkor átadnánk a terület egy részét az ellenfél részére(!!!!!!) és kontrából, átlövésekből próbálkozzunk. Ettől megmaradhatna a tiki-taka alap, de ha lehetőségünk van rá akkor nem kellene 820 oldalpasszt végig nyomni, hátha az utolsó védő is visszazár.

És persze az, hogy Lajost csatárként használjuk, közvetlen a kapu közelében, ne pedig úgy hogy baloldalt szenvedjen Neymart játszva.

Szerintem ezek lennének a kulcsai, illetve az hogy a kezdőcsapatot megfelelően rotáljuk, hogy március-áprilisra ne a halálukon legyenek és ne legyenek fásultak.
Ez jól hangzik középpályára leszek nagyon kiváncsi, hogy oldják meg. Paulinho is elment helyette lehetne Roberto bár ez ugye függ, hogy igazolunk-e jobb hátvédet. Nagyon bízom bennt, hogy Arthur beválik mert különben érdekes lessz ez a középpályás dolog, Coutinhot én fennthagynám, inkább Messit hoznám mögéjük irányítani, ha ő is úgy akarja. Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Messi nem játszik valamilyért, akkor arra mi, vagy ki lessz a megoldás. De én Coutinhoba nagyon bízok, Levante ellen is ő volt a mentő övünk, de sajnos az is kevés volt, bár ott a csapat mondott csődöt. Értem én, hogy Messi a világ legjobbja, énis így gondolom, de kéne valaki aki leveszi róla a terhet és ez szerintem Coutinho. Maradona is lenyilatkozta, hogy anno ha ő épp nem volt, vagy nem játszott jól, ott voltak mögötte 2en akik vitték a hátukon a csapatot. Bár ezt ez Argentin válogatottra mondta. De szerintem a Barcába is ezt kéne valahogy megoldani.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 17:20:51

lics írta: Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Szerintem:
*egy jó középhátvéd(pl Lenglet)
* egy jó középpályás
*esetleg egy jobbhátvéd is.(ez esetben Robit rotációs szempontból berakhatnánk a középpályára szinte bármelyik posztra, főleg Busit kellene rotálnia szerintem)

Plusz ha nagyon akarnak akkor egy támadót is, de ez a felállástól is függ, meg attól hogy Coutinho középpályás vagy balszélső lesz végül.
De legfontosabb lenne Dembelét beépíteni.

Illetve a játékstílus.Ha visszanyúlnánk a Lucho-féle focihoz, direktebben játszanánk, ha kellene akkor átadnánk a terület egy részét az ellenfél részére(!!!!!!) és kontrából, átlövésekből próbálkozzunk. Ettől megmaradhatna a tiki-taka alap, de ha lehetőségünk van rá akkor nem kellene 820 oldalpasszt végig nyomni, hátha az utolsó védő is visszazár.

És persze az, hogy Lajost csatárként használjuk, közvetlen a kapu közelében, ne pedig úgy hogy baloldalt szenvedjen Neymart játszva.

Szerintem ezek lennének a kulcsai, illetve az hogy a kezdőcsapatot megfelelően rotáljuk, hogy március-áprilisra ne a halálukon legyenek és ne legyenek fásultak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 15:56:12

Francia cikk PSG-s újságból.

Itt is leírják, hogy elfogadta a Barca ajánlatát, megegyeztek stb., de ha a PSG is hajlandó lesz a fizetési igényének eleget tenni, valszeg lenyugszik. Szerintem földhöz verni a seggét Dembélé módra nem fogja azért. A cikk azt is írja, hogy Nasser mindenképp megtartaná, mivel fontosnak tartja, hogy a klubjának párizsias imázsa legyen, ezért nem engedné el a saját nevelésüket. Antero Henrique (aki a sportigazgató) viszont nyitott arra, hogy eladják.
lics írta: Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Inkább egy jó nagy adag szerencse kellene. A Real és az Atlético is elég erősek, nem olyan egyszerű triplázni azért egy spanyol csapatnak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:52:45

Presztízs. :D Vagy tényleg megpróbálnak vele hosszabbítani. Nem biztos, hogy nagy szükségük lenne a pénzére. :D
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 15:51:49

MessiNeymarSuarez írta:
visca el barca írta:
lics írta:idén a bl a priorítás a kupát... ...szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde.
döntsd már el mit akarsz. bl-t vagy fiatalokat játszatni, mert a kettő nem megy együtt.
Úgy értette hogy a BL-be nyomni a fullos kezdőt, kupába, bajnokságba pedig erősen rotálni, akár az eredményesség kárára is :D

De a legjobb továbbra is az lenne ha tényleg sikerül minőségben bővíteni a keretet, és akkor talán mindegyikre találnak megoldást.

Azért a kissrácoknak sem mindegy hogy rotálásnál Gomesékkel kell játszaniuk, vagy mondjuk komolyabb játékosokkal egy csapatban :D
Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:36:15

MatyiG írta:Ne éljétek bele magatokat, még a PSG-vel is meg kéne egyezni... :D
jobb lesz nekik ha jövőre ingyen megy? ennyire hülyék lennének? bár most vmi heti 80-at keres, szóval ha megduplázzák a pénzét, sanszosabb h marad ahol van
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:31:37

Ne éljétek bele magatokat, még a PSG-vel is meg kéne egyezni... :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 15:30:03

visca el barca írta:ez nem sok, kb annyi mint amennyit mondjuk rakéta is keres. gomes meg munir fizetéséből meg is van.
Benéztem. :oops: Azt hittem egy hétre kapna ennyit. :D Akkor viszont ez totál elfogadható. Selejtet ki kell csapni és oké.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:27:58

BarcafanTomee írta:Ennyiért inkább ne jöjjön. :D Nagyon örülnék le tudnánk igazolni, de ennyit nem adnék neki.
ez nem sok, kb annyi mint amennyit mondjuk rakéta is keres. gomes meg munir fizetéséből meg is van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 15:23:51

Ennyiért inkább ne jöjjön. :D Nagyon örülnék le tudnánk igazolni, de ennyit nem adnék neki.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 15:23:35

MatyiG írta:Így van, és az ügynökével elvileg megegyeztünk.
Vajon arról hogy jövőre jön ingyen, vagy pedig arról hogy most jön valahogy kiharcolva ?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:18:28

Így van, és az ügynökével elvileg megegyeztünk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:07:33

Cestus írta:
visca el barca írta:rabiot nem tudom mennyire akarna idejönni, de ha akarna, akkor neki is be kellene vágni a durcit mint anno dembelének. máshogy nem hiszem, hogy eladnák a tevések a franciát. és akármennyire makacsak, nem hülyék ő sem, inkább most 50-60-ért, mint jövőre ingyen.
Annyira nem prioritás neki a váltás a franciák szerint, leginkább a pénzről szól (most is) a történet. Ha a PSG megadja neki a havi 600 ezres fizut, valószínűleg hosszabbít velük.
én azt olvastam, hogy tőlünk kért havi 600-at és hajlandóak vagyunk megadni

Barça have accepted the financial demands of Adrien Rabiot. The French player asks for a contract of €600k a month. [sport]
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 14:55:18

visca el barca írta:rabiot nem tudom mennyire akarna idejönni, de ha akarna, akkor neki is be kellene vágni a durcit mint anno dembelének. máshogy nem hiszem, hogy eladnák a tevések a franciát. és akármennyire makacsak, nem hülyék ő sem, inkább most 50-60-ért, mint jövőre ingyen.
Annyira nem prioritás neki a váltás a franciák szerint, leginkább a pénzről szól (most is) a történet. Ha a PSG megadja neki a havi 600 ezres fizut, valószínűleg hosszabbít velük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 14:27:24

visca el barca írta:
lics írta:idén a bl a priorítás a kupát... ...szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde.
döntsd már el mit akarsz. bl-t vagy fiatalokat játszatni, mert a kettő nem megy együtt.
Úgy értette hogy a BL-be nyomni a fullos kezdőt, kupába, bajnokságba pedig erősen rotálni, akár az eredményesség kárára is :D

De a legjobb továbbra is az lenne ha tényleg sikerül minőségben bővíteni a keretet, és akkor talán mindegyikre találnak megoldást.

Azért a kissrácoknak sem mindegy hogy rotálásnál Gomesékkel kell játszaniuk, vagy mondjuk komolyabb játékosokkal egy csapatban :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 14:24:46

lics írta:idén a bl a priorítás a kupát... ...szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde.
döntsd már el mit akarsz. bl-t vagy fiatalokat játszatni, mert a kettő nem megy együtt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.11. 12:04:39

Valahogy le kellene zsírozni, hogy télig maradjon nyugton, aztán januárban ajánlani neki egy szerződést, és ingyen jönne. Bár ez tudom nem szabályos.

Thiago továbbra is az álmom.
"And my heart will leave you never."
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 11:58:13

Igazából amit látok az a semmi. Arthur megvan, Lenglettel tudja fene mi történt eltűnt. Egyenlőre azt látom, hogy van egy relatíve jó kezdőnk, de a cseréink nagyrészt értékelhetetlenek. Én beleeggyezem abba, hogy idén a bl a priorítás a kupát, bajnokságot meg 'leadjuk' de akkor szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde. Ami számomra idegesítő az két dolog: nem hozunk fiatalokat akik 1 évig játszhatnának felválta a b-be meg a magy csapatba, pedig ott kiderülne jó lessz vagy sem és szerintem ennek a fő oka amit már sokan mondtak, hogy az utánpótlás nevelésünk egy nagy 0. A másik amit már mondjuk többször írtam, lemaradunk olyanokról mint mondjuk Gelson aki ingyen volt. Tavaly leigazolhattuk volna Serit nem tudom bevált volna, de azt igen, hogy jó focista. Ha jól emlékszem Mahrezt is felajánlották 40ért ami megint jó lehetett volna. Hoztuk Dembelet 105ért aki jó focista, de szerintem ráértünk volna idén hozni, talán olcsóbb is lett volna. És amit itt írt van 3 eladólistás játékosunk elment 1Paula és maradt 3. De lagalábbis nálam Gomes, Vidal azok akik nem idevalók.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 11:52:58

rabiot nem tudom mennyire akarna idejönni, de ha akarna, akkor neki is be kellene vágni a durcit mint anno dembelének. máshogy nem hiszem, hogy eladnák a tevések a franciát. és akármennyire makacsak, nem hülyék ő sem, inkább most 50-60-ért, mint jövőre ingyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése