Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.08. 08:56:23

Baltazar írta:
vinszentvega írta:Ernőbá kapja a hideget, meleget a tegnapi eredményért, de azért megszeretnék itt néhány dolgot említeni:
1, Ez a csapat ugyan az volt amelyik 6 napja 3-0 ra verte meg e Pool-t(lehetett volna 4, de ugye Dembe....
2, Tegnap nem Ernőbá volt ott, Alba mellett, hogy mondja neki hogy ívelt lassú labdát fejelj haza(amugy az meg van hogy mind a 4 gól a balszélről jött?)
3, Nem volt tegnap Messi mellett sem fent, hogy mondja neki, hogy egy az egybe a kapussal szemben még húzd vissza, hogy megtudd alázni a védőt
4, Nem volt Alba mellett ismét, hogy azt mondja neki, te 1vs 1 ben, inkább gurítsd le Leonak, hátha majd ő bevágja helyetted
5, De még írhatnám:Suarezre, Roberto (hosszabításkor történt Ziccerét nem merte elvállalni 16-oson belül...)
Szóval lehet bűnbakot keresni, de igazából tudjuk hogy nem Ernesto az...
Bezzeg ha rugunk 1 vagy neadjisten 2 nyavajás gólt, akkor meg jötek volna az érvek csórikám mellett:
Mekkora figura, hogy 4 fordulóval a bajnoikság előtt behúzta azt és a kezdő 97%-át tudta pihentetni a meccsre.
Szóval, ahogy valaki itt megírta, nem az edzővel, hanem a mentalitással van gond. Majd Messi megrázza magát és megoldja.. Hát tegnap ez nem jött és pofára is estünk...
Tehát az egész csapat legyen lecserélve és Valvedre maradjon, mert mekkora figura?
Örülök a remek szövegértelmezésednek, olvasd el még egy párszor az utolsó bekezdést, kösz.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2019.05.08. 08:54:56

vinszentvega írta:Ernőbá kapja a hideget, meleget a tegnapi eredményért, de azért megszeretnék itt néhány dolgot említeni:
1, Ez a csapat ugyan az volt amelyik 6 napja 3-0 ra verte meg e Pool-t(lehetett volna 4, de ugye Dembe....
2, Tegnap nem Ernőbá volt ott, Alba mellett, hogy mondja neki hogy ívelt lassú labdát fejelj haza(amugy az meg van hogy mind a 4 gól a balszélről jött?)
3, Nem volt tegnap Messi mellett sem fent, hogy mondja neki, hogy egy az egybe a kapussal szemben még húzd vissza, hogy megtudd alázni a védőt
4, Nem volt Alba mellett ismét, hogy azt mondja neki, te 1vs 1 ben, inkább gurítsd le Leonak, hátha majd ő bevágja helyetted
5, De még írhatnám:Suarezre, Roberto (hosszabításkor történt Ziccerét nem merte elvállalni 16-oson belül...)
Szóval lehet bűnbakot keresni, de igazából tudjuk hogy nem Ernesto az...
Bezzeg ha rugunk 1 vagy neadjisten 2 nyavajás gólt, akkor meg jötek volna az érvek csórikám mellett:
Mekkora figura, hogy 4 fordulóval a bajnoikság előtt behúzta azt és a kezdő 97%-át tudta pihentetni a meccsre.
Szóval, ahogy valaki itt megírta, nem az edzővel, hanem a mentalitással van gond. Majd Messi megrázza magát és megoldja.. Hát tegnap ez nem jött és pofára is estünk...
Tehát az egész csapat legyen lecserélve és Valvedre maradjon, mert mekkora figura?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.08. 08:44:52

Ernőbá kapja a hideget, meleget a tegnapi eredményért, de azért megszeretnék itt néhány dolgot említeni:
1, Ez a csapat ugyan az volt amelyik 6 napja 3-0 ra verte meg e Pool-t(lehetett volna 4, de ugye Dembe....
2, Tegnap nem Ernőbá volt ott, Alba mellett, hogy mondja neki hogy ívelt lassú labdát fejelj haza(amugy az meg van hogy mind a 4 gól a balszélről jött?)
3, Nem volt tegnap Messi mellett sem fent, hogy mondja neki, hogy egy az egybe a kapussal szemben még húzd vissza, hogy megtudd alázni a védőt
4, Nem volt Alba mellett ismét, hogy azt mondja neki, te 1vs 1 ben, inkább gurítsd le Leonak, hátha majd ő bevágja helyetted
5, De még írhatnám:Suarezre, Roberto (hosszabításkor történt Ziccerét nem merte elvállalni 16-oson belül...)
Szóval lehet bűnbakot keresni, de igazából tudjuk hogy nem Ernesto az...
Bezzeg ha rugunk 1 vagy neadjisten 2 nyavajás gólt, akkor meg jötek volna az érvek csórikám mellett:
Mekkora figura, hogy 4 fordulóval a bajnoikság előtt behúzta azt és a kezdő 97%-át tudta pihentetni a meccsre.
Szóval, ahogy valaki itt megírta, nem az edzővel, hanem a mentalitással van gond. Majd Messi megrázza magát és megoldja.. Hát tegnap ez nem jött és pofára is estünk...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2019.05.08. 08:29:52

Léfe írta:Csak az a gond, hogy ebből a csapatból nem lehet "játszó" csapatot csinlni. Ini--Xavi.D.Alves-Neymár tudtak villogni, kreativan játszani. Messi oké. Most irja le nekem valaki -mert a levegőben vagdakozni könnyü - hogy kikkel lehetne "játékos" focit csinlni. Mert a Pool sem játszott, hanem gyors volt és küzdött. Szoval ki tudna itt varázsolni. Suarez? Vicc. De a Rakitics féle garnitura is csak rakkolni tud, de öregszenek is rendesen. Ugyhogy VV. tőlem mehet, de ha nem jön 4-5tehetség aki 23-25 éves, akkor a toporgás marad.
Miért a Liverpool-ban játszanak ezek a játékosok? Tehát lehet nélkülük is szepen, jól játszani. Edző kell nem ez a nyomorult
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.08. 08:23:55

A Messi függőség tény. De szerintem ennek oka, hogy az MSN-ből elment Neymar (akivel azért voltak fenntartásaim a stílus, egyénieskedés miatt), nem tudtuk pótolni, mert Coutinho nem csatár, gólt nem lő, Dembele meg lehet, hogy örök ígéret marad. Illetve Suarez felett is eljárt az idő, kevés a jó meccse. Így 3 emberből maradt másfél. Ez kevés.
Előre igazi kaliber kellene, nálam ezek Mbappé, Ney, Griezmann.
Illetve kellene egy Suarez utód, ez lett volna Jovics.
A középpályán szerintem Busi a legnagyobb akadály, Rakitic lassú, de a legtöbbet dolgozik. Ettől függetlenül, mivel pénzt most láthatunk belőle utoljára, nem vetném el az eladását. Viszont ne egy Matát hozzunk nagyon szépen kérem.
Szörnyű leírni, de ha találtunk is volna 1 gólt a végén, és továbbmegyünk, nem érdemeltük volna meg.
Így esélyt kaptunk, hogy valami változzon. Kérdés, hogy Bartoékkal ez jó vagy rossz irány lesz...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.08. 08:11:15

Csak az a gond, hogy ebből a csapatból nem lehet "játszó" csapatot csinlni. Ini--Xavi.D.Alves-Neymár tudtak villogni, kreativan játszani. Messi oké. Most irja le nekem valaki -mert a levegőben vagdakozni könnyü - hogy kikkel lehetne "játékos" focit csinlni. Mert a Pool sem játszott, hanem gyors volt és küzdött. Szoval ki tudna itt varázsolni. Suarez? Vicc. De a Rakitics féle garnitura is csak rakkolni tud, de öregszenek is rendesen. Ugyhogy VV. tőlem mehet, de ha nem jön 4-5tehetség aki 23-25 éves, akkor a toporgás marad.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 07:24:19

Valverde vállalja a felelősséget, ezt nyilatkozta, remélem ez azt jelenti, hogy lelép. Bár így lenne. Ez a kiesés fájó, de remélem ezzel elértük, hogy EV elhúzzon innen. Egész évben nézhetetlen focit produkál, persze az eredmények jöttek, de ez a Barca, nem az Inter, vagy a Milan könyörgöm! Ez az ember egyszerűen nem idevaló! Ha tovább marad, még inkább megöli a játékunkat. Több, mint 20 éve szurkolok a Barcának, de amíg ez az ember ül a padon, inkább nem nézek Barca meccset!
És persze edzőkérdés? Az Ajax iskolapélda. Látványos, rövidpasszos, fiatalok. Pont ez kéne ide. Amíg EV az edző itt nem épülnek be fiatalok, jövőre is Buszkecc fog végig játszani DeJong helyett, pedig semmi keresni valója a kezdőben!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.08. 07:17:27

Nincs mit gondolkodni, le kell mondani, ha nem, ki kell rúgni.
Én biztos nem nézek - hosszú évtizedek után - meccset addig, amíg ő az edző.
Szörnyű ilyet mondani, de 2 nagyon jó, játszó, látványos csapat vívja a döntőt, gratula nekik.

Hasonló a 2 meccs eredménye, de mekkora volt a különbség a Barcelonában vesztes Pool és a kint vesztes Barca között. Úgy mentünk ki, hogy zsebben a meccs, a kapusnak passzolgattunk. Erre mit csinál a szünetben, úgy helyreteszi őket, hogy kapnak még kettőt rögtön.

Mennie kell Vaverdének, ahogy Busqutsnek is köszönjük meg, és hozzunk normális cserét Lajos helyére is. (Én sajnálom Jovicsot). Coutinho és Dembele pedig mehet. Cseréljük el őket a PSG.vel.. :)
Visszanézve az elmúlt évek átigazolásait pedig, az egyenleg siralmas.

Talán most De Jong, De Ligt, Puig a jövő embere, de Valverdenél sosem fognak játszani, amíg Busi és Piqué lépni tud.
A bajnokságban a Real idén nem létezett, ne misztifikáljuk túl a bajnoki címet.
Összességében Valverde óriási bukta, mert a Barca lényegét tette tönkre, miközben pont azt látni, hogy idén végre a látványos focit játszó csapatok mennek, és nem a Mourinho félék.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.05.08. 06:13:42

Samper írta:Szégyenében még nem mondott le? Felháboríító! Kirúgni persze egy megnyert bajnokság után nem lehet. Viszont sürgősen ki kell zárni az igazolási ügyekből. A véleményét se szabadna kikérni, nehogy egy vaskalapos vélemény a Barca egy egész periódusát tegye tönkre.
Úgy néz ki neked volt igazad Samper: sokkal régebben be kellett volna számoltatni szóban és írásban is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 05:51:03

Remények hamvvedre.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 05:28:09

Most EV lenne a hibás?
Amikor néhányan jómagam is krtizáltuk,hogy nem ide való, akkor kaptunk hideget meleget.
Hogy milyen jó edző, stabilitás meg minden.Most meg miért nincs mellette kiállás?
A csapat omlott össze.
Nem kizárólag ő ahibas!
Az is,aki engedte hogy elveszítjük a játékunkat,a Barca identitást.
Szégyen!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 02:43:13

Szégyenében még nem mondott le? Felháboríító! Kirúgni persze egy megnyert bajnokság után nem lehet. Viszont sürgősen ki kell zárni az igazolási ügyekből. A véleményét se szabadna kikérni, nehogy egy vaskalapos vélemény a Barca egy egész periódusát tegye tönkre.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.08. 02:08:43

Tomix354 írta:...
Ha Valverdét kritizáljuk a beszari, védekező futball miatt Allegri olaj lenne a tűzre. Wengert sem szeretném itt látni, mert nem csak a BL-ről kellene évről-évről lemondani, hanem a bajnoki címről is.

Nem nagyon szeretnék most edzőket javasolni, mert ide mindig is nehéz volt elhozni valakit. Erik ten Hag előtt nagy jövő állhat, vele tudna valamit kezdeni a klub, korábbi meccselemzője vagy mije volt Pepnek. Rajta kívül Klopp és az előbb említett Pep, akik meg tudnának felelni a csapatnak. Szerintem. Sarri is tök jó, látványos focit játszik, de ha nem nyert még karrierjében trófeát, lebőg a hatot kap a Citytől inkább ne legyen a klub edzője.

Múltkor azt olvastam az angol Sporton, hogy a Betis fontolgatja Xavi kinevezését. Mi még semmiképpen se tegyük, ráérünk még ezzel de a legreálisabbnak azt tartom, hogy valami korábbi ifi edzőt jelentenének be vagy ten Hagot is lerabolnánk az Ajaxtól - neki örülnék legjobban, de lehet csak azért, mert vajmi keveset láttam belőle viszont az tetszett. Persze igazából az se lepne meg, ha Félix Sánchez ülne le nyártól. Bármi lehet, még akár maradhat is Valverde. Bár én is azt látom a legvalószínűbb forgatókönyvnek, hogy a kupa után bejelenti a lemondását. Többször is hangsúlyozta már, hogy folyton őt okolják a vereségért (ezúttal 100%-ban jogosan) és éreztette, hogy mennyire nem tetszik ez neki. Itt lesz a lehetőség megszabadulni ettől a tehertől.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.08. 01:31:55

Tomix354 írta:Előbb néznék a padon egy öreg Wengert mint EV-t még egy évig. Az öreg franciában szerintem több vér van mint benne. Itt volt a lehetőség javítani, a sorsolás is velünk volt idén, egy idegenbeli meccset kellett volna jól lehozni, de ugyan ott tartunk mint 1 éve.

Juvénál nem tudom mi a helyzet most, de mintha lettek volna olyan hírek, hogy Allegri távozhat a nyáron. Nem lenne rossz megoldás ide. Persze az ötletelés csak EV lemondása után mehet, ami remélem még a héten meg is történik.
Bárki jobb, bárki.

Ez egyben a válasz arra (bár már egyszer megtettem) az ostoba kérdésre, h kit hoznánk helyette. Takarodjon már innen, könyörgöm.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.08. 01:28:25

Előbb néznék a padon egy öreg Wengert mint EV-t még egy évig. Az öreg franciában szerintem több vér van mint benne. Itt volt a lehetőség javítani, a sorsolás is velünk volt idén, egy idegenbeli meccset kellett volna jól lehozni, de ugyan ott tartunk mint 1 éve.

Juvénál nem tudom mi a helyzet most, de mintha lettek volna olyan hírek, hogy Allegri távozhat a nyáron. Nem lenne rossz megoldás ide. Persze az ötletelés csak EV lemondása után mehet, ami remélem még a héten meg is történik.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.05.08. 01:20:47

palesz77 írta:Ahogy ismerem ő is érzi ezt, és a Kupadöntő után - ahol én focit várok amúgy - le fog mondani. Meglepne, ha maradna még egy évet.
Akarsz fogadni? :D Biztos vagyok benne, hogy marad.
Avatar
bottlikakos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2008.11.09. 19:07:22
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2019.05.08. 01:15:52

Legendinho írta:Mostanában nem írtam a fórumra, mert igazából nem éreztem azt, hogy azt a nézhetetlen/élvezhetetlen játékot, amit produkálunk (még ha néha eredményes is) szükséges volna minősíteni... Lehet, hogy néha eredményes ez a célfoci, de a Barca sosem erről szólt, sosem erről kellene, hogy szóljon... Mióta a csapatnak szurkolok (lassan 20 éve) nem nagyon emlékszem, hogy konstans ilyen nézhetetlen és szégyenletes meccseket toljunk FOLYAMATOSAN! Persze voltak rossz időszakok, és hullámvölgyek is, sőt nagy verésekre is emlékszem, de ez a Valverde időszak mindennel szembemegy, amit anno megszerettem a csapatban. Ki lehet kapni, nincs ezzel semmi gond, de az, hogy kiesünk a BL-ből 3 gól előnyről, ez egy ilyen szintű csapatnál mint a Barca elfogadhatatlan. Pep is kiesett anno, igazából nála is többször előjött az, hogy bunker ellen nem tudtunk mit kezdeni, de amikor anno kimentünk a pályára, akkor felszántottuk azt, próbálkoztunk orrvérzésig, volt meccsenként 15+ helyzetünk, és olyanok voltunk mint akinek az élete függ a meccstől.
Ehhez képest az utóbbi 2 évben rengeteg idegenbeli meccsen közünk nincs a saját filozófiánkhoz, közünk nincs a meccsek irányításához, még ha néha a taktika része az, hogy átadjuk az irányítást, és NAGYON sokszor szerencsénk van/volt, illetve ugye jött Messi.
Lehet itt arról beszélni, hogy stabilak vagyunk, de ha stabilitást akarnék, akkor Milan, vagy Napoli szurkoló lennék, aztán milyen jó is lenne, hogy 80 perc buszozás után 5 perc focival majd talán találunk egy gólt...
Cruyf szerintem forog a sírjában az ilyen élettelen, lesz_rom játék miatt! Ki lehet esni, DE NEM ÍGY! EGY BARCA, NEM ESHET ÍGY KI!
Már a Roma ellen fel kellett volna állnia, mert azzal nincs gond, hogy kikapunk miközben felszántottuk a pályát, és lőttünk 3 kapufát, meg 30 kaput eltaláló lövésünk volt, és mentünk mint a mérgezett egér, de közünk nem volt ezekhez a dolgokhoz.
Pool ellen is ki lehet esni, ezzel sincs gond, de ilyen beszari, majd kibekkeljük valahogy, lötyögünk kicsit mentalitással egy Barca nem mehet ki egy elődöntőre, még ha 5-0ra is vezet.
Senki ne jöjjön azzal, hogy bezzeg Lajos, meg Busi, meg Cou így, meg úgy. Valverde rakta össze a csapatot, ő rakta össze a taktikát, ő volt az, aki végigmozizta. ahogy felmossák velünk a pályát úgy, hogy ennek jelei voltak már az előző meccsen is. Arról nem is beszélek, hogy a félidőben semmivel nem lettünk jobbak, pedig mindenki láthatta, hogy ha a pool rúg még egy gólt, akkor NAGYON necces lesz.
Ha fele akkora lendülettel mentünk volna neki a meccsnek mint múlt héten, akkor most mindenhol arról cikkeznének, hogy a pool megpróbálta, de a Barca mégis más szint... ehhez képest lealáztak minket, és a Roma után ismét egy csapat, aki gyakorlatilag azt csinált velünk amit akar...
Ami engem illet, már tavaly is mérhetetlenül csalódott voltam, de úgy voltam, hogy törvényszerűen ennek is be kellett egyszer következnie, de ez a mai... ez megbocsájthatatlan...
Egyetértek, nézhetetlen a focink sajnos, amióta Valverde irányít. Abban is igazad van, hogy kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, ilyen balfszságot még egy Dinamo Tbiliszi szintű csapat se csinál, mint mi, hogy két éven belül egymás után kétszer sima továbbjutást bukjon el. Valverde húzzon innen a pba... Ide egy Simeone-szerű karakteres edző kell, aki tüzelni tudja a csapatot, és nem egy "rideg, értelmiségi, a taktikát tankönyvből jól megtanuló tv-s szakértő".
Valami nagyon nem oké ezzel a csapattal. Talán már ott elkezdődött, hogy Guardiola túl hamar elment. Onnan egy szezont kivéve (2014-15) folyamatosan rapszodikus a játékunk, hol bravúrosan jönnek ki a dolgok, hol beleszaladunk egy nagy verésbe.
Tavaly az volt a gond, hogy túl keveset pihentette a kulcsembereket, idén pedig szerintem túlpihentette a csapatot. A hétvégén játszania kellett volna Messinek is, még ha csak lötyögés szinten is.
A bajnokság pedig nem kihívás jelenleg, mivel hazai pályán brutál erősek vagyunk, felmossuk a padlót mindenkivel, idegenben meg a fos játékunkkal valahogy behúzzuk ilyen kis tingli-tangli Getafe, Rayo, Levante csapatok ellen. A real idén gagyi volt, az atletico pedig lássuk be, nem egy nagy csapat. volt pár jó szezonuk, és ennyi. Apropó, idegenben őket se vertük meg, otthon pedig a végén rúgtunk nekik 2-t,amikor már elfáradtak.
A kupa hasonló módon működik, "otthon majd elintézzük"-hozzáállással megyünk az ellenfélnek.
A Bl-ben pedig ha idegenben játszuk a visszavágót, kész katasztrófa, kilátástalan a játék, hiába szerzünk (nagy) előnyt. Úgy vagyunk vele, hogy na, majd mindjárt rúgunk egyet, még van előny, no para... Ilyen mentalitással, a megúszásra játszva nem lehet az előnyt megtartani...

Valverdének nem szabad több bizalmat szavazni. Nem is értettem, mi volt ez az örömködés már februárban, hogy vele hosszabbított a vezetőség, ráadásul 2021-ig!!! Mi vaaaaan??? Ezek nem normálisak. Ugyanilyen kieséseket produkálnánk minden évben, ha ő lenne a kispadon.
Aztán el kéne adni Dembelét, Coutinho-t, Malcom-ot, és venni helyettük gyors embereket, akikkel lehet kontrázni + elhozni Griezmannt az Atletiből.
Kép

2009. MÁJUS 2.:real-BARCA2-6
2009.MÁJUS 13.:Király-kupa döntő,Barcelona-Atletic Blbao4-1
2009.MÁJUS 27.:BAJNOKOK LIGÁJA DÖNTŐ,BARCA-manchester united2-0
2010.NOVEMBER 29.:BARCA-real madrid 5-0!!!
2011.MÁJUS 28.:BL DÖNTŐ:BARCA-m.united 3-1!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.08. 01:10:02

Nem hiszem el, h nem mondott le azonnal ez a kókler :D Vesztes csapatot csinált belőlünk az ember, elhozta nekünk a két legnagyobb égését a klubnak...világ szégyene.

És van itt olyan, aki Pepet oltja #-o
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.08. 01:00:38

A BL-ből mindig ki lehet esni, benne van. Egy ilyen Pool ellen még inkább, eszméletlen milyen csapatot dobott össze Klopp. De az, hogy egész szezonban arra tartalékoltunk, hogy majd tavaszra legyünk csúcsformában, emiatt altatott el minket EV 1-0 után milliószor, és akkor tök ugyanazt eljátssza 1 évre rá, mint tavaly.. Ez azért rohadt idegesítő.

És pont ezért nem értem azokat, akik szerint nyerni kell csak bármi áron. A győzelem sosem garantált, és most is, mi van? Egész évben vissza volt fogva a csapat a BL miatt, erre se olyan játék ami ebből a keretből kitelne, se BL trófea. Fantasztikus párosítás.

A bajnokságnak én személy szerint mint kupának rohadtul örülök, a Kupadöntőnek szintén, a sok kis apró javulásnak amit láthattunk a szezonban még inkább, de ez, hogy ugyanazt 1 évvel később újra eljátssza EV.. Ez azért rohadt kemény, és baromi elkeserítő, az egész szezont nézve.

Ahogy ismerem ő is érzi ezt, és a Kupadöntő után - ahol én focit várok amúgy - le fog mondani. Meglepne, ha maradna még egy évet.
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2019.05.08. 01:00:12

Olvassátok el a mérlkőzés előtti és utáni edzői nyilatkozatokat, ill. edzőnk többi nyilatkozatát! A mi edzőnk retorikája nem egy nagyvonalú, magabiztos, győztes mentalitásról tanúskodik, egy pl. Klopp stílus viszont arról. Ez sok mindent elárul!
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.05.08. 00:43:26

Bob_Marley írta:Meccseink haromnegyedet láttam kB, pont ez volt az erősségünk ami a bajnoksághoz elengedhetetlen, annyit adj ki amennyivel nyerni tudsz. Ez mindig a legfontosabb, stabilan hozni a pontokat és ebben kiváló volt, s mindig a bajnokság a mérce. Nemzetközi szinten fájó kiesések, így a kettősség jogos, ezt elfogadom, de a bizonyítvány több mint rendben van nálam.
Épp ez a baj szerintem, hogy azt a többletet nem tudja megadni, ami egy BL-hez kellene. Örülök a bajnokságnak, real oda-vissza, spanyol kupadöntő (hurrá!), de azért mégiscsak be lett hintve, hogy a BL a prioritás, meg tanultunk a tavalyiból.. És így bizony érthető a legtöbb embernél a keserű szájíz.

Nem vagyunk bekkelős csapat, soha nem ment nekünk igazán, maximum a bajnokságban a valladolid ellen hazai pályán.

Adott lett volna minden: mély keret, lett volna miből válogatni a meccsekre, szerencsés sorsolás, egészen az elődöntőig elkerültük a nagyobb csapatokat, Real idő előtt kiesett, bajnokságban jelentős pontelőny -> akár teljes rotáció a meccsekre. Többen írták, hogy ki lehet esni, többször estünk már ki, mint ahány döntőt játszottunk.. de így.. megint így.. nevetséges.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.08. 00:41:22

Tavalyi kiesés után is leírtam,most is megteszem.Nem csak az ő sara a kiesés,de ő az edző,a kezdőcsapat,a játékosok pillanatnyi állapota,a cserék,a taktika...ez mind az ő felelőssége. Az hogy berakja azt a Coutinhot,akinek a lehozatala után lettünk jobbak az első meccsen..

A bl nem lehet elvárás,nyilván.Ahogy a tripla sem.Minden szezont így kezdünk. A bajnokságot megnyertük elég régen,a kupában meg kb csak a visszavágón kellett játszani.Lehetett a bl-re tartalékolni. De kiestünk kétszer is 3 gólos előnyről,most ráadásul úgy,hogy hetek óta rotálhat a bajnokikon,a pool 2 legjobb embere hiányzik. Távoznia kell,a ligát és kupát más is képes néhány igazolással lehozni,a bl-t vele nem fogjuk.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2019.05.08. 00:36:47

ZBarca írta:Valverde: "Nem volt még időm gondolkodni, nem tudom, milyen hatással lesz rám ez az eredmény. Egyelőre azt tudom, hogy az edzőnek vállalnia kell a felelősséget, semmi mást." (forrás: Tot El Camp facebook)

Szerintem ő is érzi, hogy most már betelt a pohár. Azért egy búcsúztatást egy kupagyőzelemmel megérdemel, nyáron pedig Barto keresheti az utódját.
Szerintem ez is egy lúzer, tesze-tosza mentalitás, hogy ő nem is tudja, nem volt ideje gondolkodni... Vállalnia kellett volna a mait, és először a vezetőség és játékosok felé, majd a sajtó és szurkolók irányába kommunikálni, hogy bocsánat, az én hibám, a Barca ettől többet érdemel és benyújtom a lemondásom...

Én (és szerintem még rengetegen) ezt vártam (vártuk) volna el egy ilyen alázás után.
Egy ilyen szégyent még meg lehet próbálni megmagyarázni, de kettőt már nem...
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2019.05.08. 00:33:35

Azt hiszem, ha Abidal azt a feladatot kapja, hogy keressen edzőt a csapat számára, meg fogja tudni oldani.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.08. 00:28:06

Sok előnye van Valverdenek, de talán több a hátránya a Barcelonára. Ő egy felkészült edző, de hiányzik belőle az, ami egy nagy csapat vezetéséhez elengedhetetlen. Nem vitatom az eredményeit, ezt mindig is így gondoltam! A mai meccs után viszont nem maradhat a posztján, mivel nem az első ilyen égése volt. Még akkor is, ha nem ő van a pályán. A párharc előtt azt írtam, hogy jó, hogy olyan edzőnk van, aki feladja szükség esetén az elveinket, és alkalmazkodik az ellenfélhez. Sajnos rám cáfolt most. Taktikailag felkészültebb szerintem mint Pep vagy Zizu, de egy ilyen csapat élére hadvezér kell, aki motiválja a játékosait, akire felnéznek a srácok! Ez benne hiánycikk!
A mai meccsen szerintem rosszul meccselt! Mér a kezdőt elrontotta, hiszen az első meccsen is akkor uraltuk a játékot, amikor behozta Semedot Cou helyére. Most is így kellett volna játszani. Érhető lenne a döntése, hogy kontrából gólt akart volna szerezni, de Dembele hiányában Cou erre alkalmatlan! Már félidőben is leírtam, hogy a srác nettó emberhátrány!
Iszonyat rosszul cserélt! Lehozta Vidalt, aki egyedül szétfutotta a pályát. Én nem láttam, hogy ne lenne benne szufla. Szerintem Busit kellett volna lehoznia. Aztán beküldte Arthurt, aki kb Busi szinten forog a labdával, de tempót nem tud vinni a támadásba. És őt sem Busi helyére, hanem mellé! Ha vezettünk volna, vagy így kezdünk oké, de itt menni kellett az eredmény után, ahol már nem fér bele a labda felesleges cipelése.
Mindenki tudta, hogy mind az első, mind a második félidő elejét meghajtja a Pool. Ehhez képest mi az öltözőben maradtunk fejben! Nem tudom mi mehetett a félidőben, de látva őt, el tudom képezni, hogy csendesen elmondta, hogy nyugi, még van 2 gól előnyünk, játszunk nyugodtan, találjunk egy gólt...Amikor a Pool belőtte a harmadik gólt egyből váltottunk. Ehhez az is kellett, hogy ők is visszaálltak!
Amit még egész szezonban a nyakába varnék, az az, hogy a mai kezdőn kívül kb a 2 cserejátékost és Dembit játszatta. Most, hogy égett a ház beküldte Malcomot, akit nem tartok klasszisnak, de kb nem is játszatta idén fontos meccseken, még csak 10 percekre sem. És ő csak egy ember...jobban tűzben kellett volna tartani a keretet. És aláírom, hogy a bajnokság éppen top kezdőnk állandó játszatásának köszönhetően lett ilyen pontelőnnyel megnyerve, de a sima meccseken sem nagyon adott ezeknek a srácoknak időt.
Mennie kell, ha van egy kis önbecsülése feláll! Olyan ember kell akire felnéznek, a stábot össze lehet úgy rakni, hogy ott legyen egy taktikai zseni is mellette.
Válasz küldése