Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.30. 21:18:57

Nem igazán értem ezt a nagy drámázást :)
Tulajdonképpen mi is történt?
Elérte a csapatot egy hullámvölgy, minden más csapat életében is bekövetkezik, évről évre!
Elvesztettünk jó pár pontot, na és akkor mi van, összedőlt a világ?
Nem!
Ugyan úgy vezetjük a tabellát és szépen állunk minden más fronton is, persze [auto_cenzúra] érzés ha a csapat nem nyer és nem éppen felemelő az ember hangulata, ám egyből leváltani az edzőt meg hasonló baromságok.
Nem túlzás ez kicsit, nem arról van szó: néhányan már nem tudják elviselni a kudarcokat?
Mi lenne ha egyszer az életben reálisan értékelnétek, a csapat is emberekből áll, elfáradnak, vannak szarabb napok , meccsek, ez akkora nagy és hihetetlen felismerés? :)

Néhányan csak akkor jelennek meg amikor kicsit gázosabb a helyzet, ez sokkal nagyobb baj mint maga a hullámvölgy:)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.30. 15:06:06

Subinho írta:Sztem itt a standard kezdő játékosokra gondolt.
Barça: 26 - 26, 31, 24, 29 - 30, 30, 26 - 31, 31, 21 - 27,73 a kezdő átlagéletkora

RM: 26 - 26, 25, 32, 30 - 26, 28, 33 - 29, 30, 26 - 28,27 a kezdő átlagéletkora

De ez már itt OFF.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.30. 14:38:10

Sztem itt a standard kezdő játékosokra gondolt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.30. 12:10:41

A Barca kegyetlenül kiöregedett, tényleg a Milan sorsára juthatunk, ha ez így megy tovább...
Real keretének átlagéletkora: 26,5 év
Barça keretének átlagéletkora: 26,7 év

Tényleg sokkal fiatalabb az övék. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.30. 11:55:08

Aligha valószínű, hogy Valverdet szezon közben elküldenék, de ha nem áll be nagy fordulat, akkor nemigen lehet szó hosszabbításról. És akkor a tavasz már arról fog szólni, hogy milyen edző is kell nekünk mostanában. Feltehetőleg olyan, akinek már vannak trófeái.
Zsozsomessi24
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.03.15. 17:02:38

2018.09.30. 11:36:36

Én eddig nagyon Valverde mellett álltam, de itt tényleg úgy tűnik, hogy megtört valami. A hétközi BL-meccs sorsdöntő lehet, mert amennyiben a Tottenham ellen elvérzik a csapat, akkor méretes szakadékba sikerült keveredni. Kicsit arra a periódusra emlékeztet a mostani Barca, amikor Luchonak volt még a második szezonjában egy olyan periódusa, hogy majdnem elbukta a csapat bajnokságot több mint 10 pontos előnyről.

Szerencsére a Real is beragadt, de azért én sajnos érzek a két csapat között egy marha nagy különbséget. A Madrid tele van ígéretes fiatalokkal, bombajó csapatuk lesz legkésőbb jövőre. Ráadásul az is biztos, hogy csatárt fognak igazolni. És attól tartok, hogy azért nem pótolták CR-t a nyáron, mert jövő nyáron jön hozzájuk a megoldás: Neymar vagy Mbappé. A Barca kegyetlenül kiöregedett, tényleg a Milan sorsára juthatunk, ha ez így megy tovább...

Az is más kérdés, hogy nagyon el voltunk kényeztetve az elmúlt 10-12 évben, nem lehet az mindig a mérce, amit Pep és Rijkaard a legjobb időszakában letett az asztalra. És nem érdemes elfelejteni, hogy Valverde tavaly úgy nyert toronymagasan bajnokságot, hogy Neymart a felkészülés közepén kivették a rendszerből, és a Szuperkupán még feltörölte a padlót a csapattal a Real. Azt a fordulatot, amit sikerült végrehajtania pár hét alatt nem lehet csak a szerencse számlájára írni. Ki tudja hozni ő a csapatot a gödörből. Csak érezhetően kevesebb vele szemben a türelem, mint pl. Luchóval szemben volt, mert nem látványos a csapat játéka. Ezt pedig még eredményesség esetén is nehezen viseli egy olyan közönség, amelyik 100 euró+-t köhög ki a belépőkért...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.09.30. 11:20:52

MichaaBee írta:
recrea írta:Semmi klasszikus szurkolói hozzáállás nincs ebben, nyisd ki a szemed és Te is meglátod :) szerencsét még csak nem is említettem, szóval ne írj olyat, ami nem fedi a valóságot, nem is hiszek a szerencsében.

Nyilván volt szerepe a bajnokság meg a kupa megnyerésében, ennek ellenkezőjét sem írtam, csak annyi a problémám, h van 20 jó játékosa és nincs elképzelés a játékunkban, nincs helyzetünk, kevés ehhez a csapathoz sajnos. Sztem láttunk eleget belőle, h ítélkezzünk, mondom, nálam Roma másnapján ment volna, így edző nem égetett még be minket, pedig részese voltam kijevi 0-7-eknek a BL-ben :)
Azt írtad, hogy kételkedsz abban, hogy neki volt köszönhető a tavalyi sok második félidőben megnyert meccs. Viszont az idei vereségeket kérdés nélkül az ő számlájára írod. Amire rá akartam világítani az az, hogy ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy a tavalyi fordítások miatta voltak és az idei vereségek azok, amik nem köszönhetők neki. A szerencsét valóban én hoztam be, mea culpa, de ettől még maximálisan áll a párhuzam, amire rámutattam. A rosszat egyből az edző számlájára írjuk, a jót pedig csak ritkán, vagy legalábbis könnyebben kételkedünk benne...

Kijevhez fiatal vagyok, de speciel a Getafe 4-0-ája csúnyább volt, még ha a tét nem is a BL volt, hanem a Kupa. :D
Olyat sem írtam, h az idei vereségeket az ő számlájára írom, csak annyit mondok, h kevés ő ide. Sajnos olyan az edző szakma, h őt küldik el, nem pedig a keretet. Márpedig a keret sztem nagyon jó, ennél sokkal gyengébb játékosokból szoktak csapatot építeni. Lagymatag az egész.

A Roma vereséget igen, az az övé volt, azt még én is lemeccseltem volna, ő pedig végignézte, ahogy lemészárolnak minket.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.30. 11:12:41

recrea írta:Semmi klasszikus szurkolói hozzáállás nincs ebben, nyisd ki a szemed és Te is meglátod :) szerencsét még csak nem is említettem, szóval ne írj olyat, ami nem fedi a valóságot, nem is hiszek a szerencsében.

Nyilván volt szerepe a bajnokság meg a kupa megnyerésében, ennek ellenkezőjét sem írtam, csak annyi a problémám, h van 20 jó játékosa és nincs elképzelés a játékunkban, nincs helyzetünk, kevés ehhez a csapathoz sajnos. Sztem láttunk eleget belőle, h ítélkezzünk, mondom, nálam Roma másnapján ment volna, így edző nem égetett még be minket, pedig részese voltam kijevi 0-7-eknek a BL-ben :)
Én leginkább azért küldtem volna el, mert szinte biztos hogy egy ekkora balhúzás után kb 0 respectje maradt az öltözőben, idén látszik is, rég volt ilyen szétszórt a társaság, ha annyira hallgatnának az utasításaira mint azelőtt, akkor most is stabil lehetne a csapat.

Én várnék 1-2 hónapot, ha nem javul, akkor én elengedném, és inkább hoznám pl Xavit, aki még zöldfülő, de talán összerántaná a társaságot(mint pl Zidane), és legalább a tavaszi kupákra(BL, CDR) lehetne esélyünk, de a jelenlegi felfogással majd megint kapunk tavasszal egy jó nagy zakót, ez szinte garantált, de majd szerdán kiderül.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.09.30. 10:54:53

recrea írta:Semmi klasszikus szurkolói hozzáállás nincs ebben, nyisd ki a szemed és Te is meglátod :) szerencsét még csak nem is említettem, szóval ne írj olyat, ami nem fedi a valóságot, nem is hiszek a szerencsében.

Nyilván volt szerepe a bajnokság meg a kupa megnyerésében, ennek ellenkezőjét sem írtam, csak annyi a problémám, h van 20 jó játékosa és nincs elképzelés a játékunkban, nincs helyzetünk, kevés ehhez a csapathoz sajnos. Sztem láttunk eleget belőle, h ítélkezzünk, mondom, nálam Roma másnapján ment volna, így edző nem égetett még be minket, pedig részese voltam kijevi 0-7-eknek a BL-ben :)
Azt írtad, hogy kételkedsz abban, hogy neki volt köszönhető a tavalyi sok második félidőben megnyert meccs. Viszont az idei vereségeket kérdés nélkül az ő számlájára írod. Amire rá akartam világítani az az, hogy ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy a tavalyi fordítások miatta voltak és az idei vereségek azok, amik nem köszönhetők neki. A szerencsét valóban én hoztam be, mea culpa, de ettől még maximálisan áll a párhuzam, amire rámutattam. A rosszat egyből az edző számlájára írjuk, a jót pedig csak ritkán, vagy legalábbis könnyebben kételkedünk benne...

Kijevhez fiatal vagyok, de speciel a Getafe 4-0-ája csúnyább volt, még ha a tét nem is a BL volt, hanem a Kupa. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.09.30. 10:23:13

Semmi klasszikus szurkolói hozzáállás nincs ebben, nyisd ki a szemed és Te is meglátod :) szerencsét még csak nem is említettem, szóval ne írj olyat, ami nem fedi a valóságot, nem is hiszek a szerencsében.

Nyilván volt szerepe a bajnokság meg a kupa megnyerésében, ennek ellenkezőjét sem írtam, csak annyi a problémám, h van 20 jó játékosa és nincs elképzelés a játékunkban, nincs helyzetünk, kevés ehhez a csapathoz sajnos. Sztem láttunk eleget belőle, h ítélkezzünk, mondom, nálam Roma másnapján ment volna, így edző nem égetett még be minket, pedig részese voltam kijevi 0-7-eknek a BL-ben :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.09.30. 10:04:41

recrea írta:Nincs ebben a fickóban több, Roma másnapján el kellett volna tőle köszönni. Se meccsen belül, se meccsről meccsre nem képes változtatni. Csak azt tudnám, h tavaly minek volt köszönhető a sok második félidőben megnyert meccs, mert kezdek kételkedni benne, h neki.
Azért ez is klasszikus szurkolói hozzáállás. :D Ha rosszul megy, az az edző hibája, ha pedig jól, akkor szerencséje volt. Ugyanennyi erővel feltételezhetnénk azt is, hogy a tavalyi jó szereplés volt neki köszönhető, most pedig rajta kívül álló okok miatt vagyunk hullámvölgyben.

Nem azt mondom, hogy egyik vagy másik nézőpont a helyes, de próbáljuk azért minél inkább objektíven nézni és ne egyből ítélkezni. Ahogy a tavalyi szereplésben is volt szerepe, úgy az ideiben is. Tavaly valamit nagyon jól csinált, idén ez nem sikerül neki eddig, ennyi. Nem szabad rögtön pálcát törni felette.
Yokozuna írta: Vissza kell térnie a két csatáros játékhoz, mert máshoz nincsenek meg a megfelelő játékosai, és nincs meg az ő kvalitása sem.
Itt van Messi, Suárez, Dembélé, Coutinho, de nyilván nincs alapanyag máshoz, csak a kétcsatáros játékhoz. :D

Egyszerűen az van, hogy amíg tavaly 2 vkp-val nagyon stabilan védekeztünk és borzasztó gyatrán támadtunk, addig idén 1 vkp-val gyakorlatilag átrohannak rajtunk. Teljesen olyan ez a csapat eddig, mint Lucho utolsó évében. Ugyanaz a felállás megy nagyjából ugyanazokkal a játékosokkal, csak Neymart Dembélére cseréltük, Iniestát pedig Coutinho-ra. A letámadást kellene csúcsra járatnia Valverdének szerintem, mert ebben a formációban sose leszünk annyira stabilak hátul, mint amikor Busquets és Rakitic is csak takarított, cserébe viszont támadásban se lettünk sokkal jobbak.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.09.30. 09:20:04

Nincs ebben a fickóban több, Roma másnapján el kellett volna tőle köszönni. Se meccsen belül, se meccsről meccsre nem képes változtatni. Csak azt tudnám, h tavaly minek volt köszönhető a sok második félidőben megnyert meccs, mert kezdek kételkedni benne, h neki.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.09.30. 00:40:58

A múlt szezonban tudta mit akar játszatni, és ahhoz ragaszkodott. Sokan nem szerettük ezért. Most próbálkozik, variál, pihentet, ezért nem szeretjük.
Vissza kell térnie a két csatáros játékhoz, mert máshoz nincsenek meg a megfelelő játékosai, és nincs meg az ő kvalitása sem.
Aggasztó, hogy akiket pihentetni akar, azok nem tudnak pihenni, mert a kialakuló vészhelyzetben mindig be kell hozni őket.
Biztató, hogy ma bejöttek a cseréi, hiszen összehoztak egy egyenlítő gólt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.29. 22:13:26

Sajnos nem érzem nála azt, amit Luchonál éreztem: Pontosan azt, hogy képes lenne levetkőzni azt hogy eddig kiscsapatokkal alkotott, és képes szintet lépni a csapattal együtt ő maga is, és a kishitűséget félrerakni, a csapathoz elvártan teljesíteni.

Szerintem ő maga sem tudja hogy melyik lenne a legjobb út, nyomni a tavalyi biztonsági 4-4-2-t, vagy pedig engedni a szurkolóknak, csapatnak, és támadóbb felfogásban játszani, így most maradt a kettő közötti, leginkább a negatívumokat összesítve, mert nem stabil már a védekezés, és cserébe támadásban sem jeleskedünk.

Különben egy intelligens edzőről beszélünk, aki olyan Bilbaot rakott össze, ami nagyon komolyan le tudott támadni, és sokszor borsot tört a nagycsapatok orra alá, pedig ott annyira meg volt kötve a keze, hogy többnyire csak baszk játékosokkal operálhatott.
Na itt sajnos pont ezt nem érzem, pedig nem akármilyen csapatot kapott(papíron), a matek szerint ha Bilbaoval olyan dolgokat elért a pályán, akkor a Barcával még sokkal durvább dolgokra lenne képes, de valahogy ez nem látszik a gyakorlatban.

Csapaton is ezt látni, szétszórtak, nem tudjuk mit játsszunk, össze-visszaság van.
Luchoval miután sínre vágódtak a dolgok, pontosan tudta a csapat, hogy mikor mit játsszon, mikor támadjon kegyetlenül, és mikor álljon vissza és kontrákra játsszon, egyedül az utolsó évben volt az, hogy ezt felváltotta az hogy csak nyomozzuk a labdát, és azt sem tudjuk mit játszunk.
Na ezt nézve nem valami jó előjel. Nem tudom mi lehet az oka, és az is kérdéses hogy mennyire van kontrollja az öltözőn belül egy olyan csúfos BL vereség után, ami leginkább az ő számlájára írható, és a fél csapat ellenezte a taktikáját a meccsen, szerintem azon a meccsen közte és a csapat közt erősen eltörtek a dolgok, még ha nem is 100%-osan, de nem is olyan befolyása lehet, mint a zakó előtt.

Én sem vagyok híve a szezonbeli kirúgásnak, de ha 1-2 hónapon belül nem javul az, akkor lehet hogy meg kéne lépni, ha tavasszal akarunk még valamit a BL-ben, és a Spanyol Kupában.
Kérdés, hogy ki lehetne az alternatíva?!
Xavi? Lehet jót tenne a csapatnak a jelenléte, remélem úgy végig pofozná a csapatot ha kiérdemlik, mint ahogy Neymart tette.

Nagyon hiányoznak az ilyen emberek klubból, egy steril, lelketlen társaságot látok a meccsek 95%-ában, ahol kimennek nagy mellénnyel passzolgatni aztán lesz ami lesz, ez így nagyon nem jó, sokkal több szenvedély és elszántság kellene az EGÉSZ csapattól a pályán, nem csak 1-2 embertől.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.09.29. 21:55:25

Nagy csapatoknál kisebb csapatoknál már bizonyított edző ritkán válik be. EV is jó eredményeket produkált korábbi állomásain, de mondhatom Emeryt is, aki dettó ugyanez volt. De mikor sztárokat kell motiválni, fontos hogy felnézzenek rád. A taktikai részt úgyis a stáb adja, de nem mindegy, hogy ki magyarázza a játékosoknak. Emiatt volt jó Pep, vagy Madridban Zizu. Nem török pálcát EV felett, de össze kell kapnia magát. És ha menne (nem feltétlenül a közeljövőben), akkor olyan embert hoznék, akire felnéznek a játékosok, és mögé raknék egy masszív stábot. Pl Henryt megnézném majd egyszer itt edzőként is
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.09.29. 21:41:00

Klopp valószínűleg marad a helyén, építi a csapatát.
Murinhoval szintén élvezhetetlen lenne számomra a Barca.
Zidane vélhetőleg megy a Old Traffordra.
Mi lenne ha inkább ide jönne?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.09.29. 19:12:07

Szerk: A hsz-t a bajnoki topikba szántam. Miért nem tudom törölni?
Szerintetek Rakitic miért jászott a bal oldalon?
Amikor bejött Messi, gyakorlatilag jobb oldali KP nélkül toltuk. Ilyet még nem láttam.

Nekem olyan érzésem van, hogy a túl nagy variációs lehetőség miatt Valverde sem tudja, hogy mi legyen a játék, nem, hogy a játékosok.

Amúgy a helyzetek megvoltak, csak ilyenkor már épp azért sem jön össze. Nagyon könnyen sok góllal is lehetett volna ezt a mecccset nyerni, mert a Bilbao sokat hibázott hátul, de a legegyszerúbb passzokat se tudták megcsinálni amikor 2-3 védőre mehettek 4-5en. Cou meg Suarez is lőhetett volna egy mesterhármast. A gól meg megint könnyen elkerülhető lett volna. Piqué csúnyán lemaradt, de megint nem figyeltek a hosszúra.

Előző szezonban az ilyen meccseket mind megnyertünk, most fordult a kocka.

Akadozik a gépezet rendesen, de egy fordítás sokat segíthetett volna. 3 kötelező meccsen szereztük 2 pontot, és még csak most jönnek a rangadók. Szép feladat lesz innen felállni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.09.29. 18:57:43

Sose voltam híve az evkozbeni cserenek, most se vagyok. Nagyon hosszú a szezon, voltak botlasok, de bizonyított már. Katasztrófa most sincsen, de tény nem szabadna így hullajtani a pontokat. Bajnokságban ez a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozottság, ez vezethetett tavaly is diadalra. Én nagyon bízok és hiszek benne, ez idén is sikerül és megnyerjuk, más cél nem is lehet.
Kép
Kép
Kép
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.09.29. 18:23:56

davi10 írta:Tényleg egy hihetetlenül intelligens meg szimpatikus csávónak tűnik, de ez nem mehet így tovább. Még el se kezdődött a szezon, máris gödörben a csapat, pedig a keretre nem igazán lehet panasz.

Nem vagyok híve a szezon közbeni edzőcseréknek, de ha nem javul a helyzet, akkor komolyan fontolóra kell venni. Kérdés, hogy kit hoznának, mert Klopp meg Sarri elérhetetlenek, más pedig egyelőre nem jut az eszembe.

Wenger..

De amúgy bízni kell valverdeben hogy kitalál valamit. Amúgy meg a második félidőben használt 4231 nem volt rossz.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2018.09.29. 18:16:14

Sajnos ez is megint a lelkén szárad.....a Bilbao mindig ilyen unszimpatikus focit játszi, ő már csak tudja...mégis megint a középpálya motorját meg Messit teszi a kispadra. Mégis mit várt a S Robert, Rakitic, Vidal hármastól?? Vicc az egész....úgy látom, hogy ez a Dembele gyerek sem tud semmit hozzátenni....de ez akkor is az edző marhasága volt megint.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.29. 18:12:48

Tényleg egy hihetetlenül intelligens meg szimpatikus csávónak tűnik, de ez nem mehet így tovább. Még el se kezdődött a szezon, máris gödörben a csapat, pedig a keretre nem igazán lehet panasz.

Nem vagyok híve a szezon közbeni edzőcseréknek, de ha nem javul a helyzet, akkor komolyan fontolóra kell venni. Kérdés, hogy kit hoznának, mert Klopp meg Sarri elérhetetlenek, más pedig egyelőre nem jut az eszembe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.28. 06:52:13

Sokszor mondtam már, hogy a gála 433 felállás nem fog működni, pont Messi miatt, aki nem fog jobb szélen futkározni, emiatt pedig az egész csapat tolódik. Ez a keret tipikusan egy 4231-re van kitalálva. Suareznek kell legelől a daráló, mögötte Messi szabadon, Cou szeret a bal oldalról beindulni, Demb mindegy melyik oldalon játszik, Busi mellé kell valaki aki besegit a védekezésben, ez Rakitic, hátul pedig így nem marad magára védekezésben Piqué és Umtiti, rádásul a szélső védők is fel tudnak így bátrabban menni támadásnál.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.27. 21:40:01

Valverde már tavaly azzal stabilizálta a helyét a kispadon, hogy szövetséget kötött a 30-asainkkal. Ez többé kevésbé működött, mert nem volt a keretben más, valamire való játékos. Előre viszont így nem lehetett lépni. Most jobb a keret, de a szövetséget nem meri felbontani meg az elnökség meg se engedné ezt. Így meg nem lehet csapatot építeni. Messivel nem lenne semmi baj, ha vállalná az egyenlő szerepkört Coutinhoval és nem ragaszkodna kortársaihoz. Albanak sincs ésszerű alternatívája. Viszont ha a Piqué - Busi duó nem képes változtatni a játékán akkor a szerkezeten kell változtatni.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.09.27. 20:55:20

Mondhat bárki bármit, egyébként jogosan Piqué-re vagy Busquets-re, de a fő bűnös Valverde.
Nagyon szépen kijött ezen a két meccsen, hogy mitől alkalmatlan a keret a 4-3-3-ra.

Messi nem fog visszazárni a jobboson, amit tavaly azzal kompenzáltunk, hogy a széleken Iniesta/Coutinho és Paulinho/Dembelé is besegítettek a védekezésben, mint szélső középpályások. Ez idén is működne. Ezzel együtt a középpálya közepe sem maradna üresen, ill. Busquets sem maradna magára, mert Rakitic-nek nem kellene a jobboson a széleken is futkosni, nem maradna a kötetlen szerepkörben játszó, de főként középről induló Messi mögött üres tér. A két középhátvéd nem fog tudni minden támadást elhárítani, ha nem kapnak megfelelő támogatást a szélekről és a középpályáról. Első sorban emiatt működött jól a védekezésünk tavaly.
Erre a taktikára kellett volna tovább építeni és nem újra "reset"-elni a csapat alaptaktikáját. Rafinha, Vidal és Munír (ha már Pákó nem akart tovább padozni) ebbe a taktikába is bőven jók lettek volna. Artúr és Malki helyett pedig egy normális tartalékot kellett volna találni Alba mögé, ha már a fiatalok nem kellenek.
Ez is megérne amúgy egy misét, hogy az ifik így meg úgy, aztán végül mégis a 100 éves tetű lassú Verma játszik Alba helyett. Biztos van az a logika ami alapján a belga be képes tölteni azt a szerepkört, amit Alba :roll:
Tavaly elégedett voltam, pont amiatt, mert a bajnoki kötelezőket szépen hozta a csapat és ez lenne az alapja egy sikeres szezonnak. Az idei nem lesz az, ha így haladunk. Ha pedig úgy alakulna, hogy a két fontos trófeából egyet sem húzunk be, megválnék Valverde-től a szezon végén.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.27. 17:24:15

Cestus írta:A RAC1 szerint a mai edzés előtt hegyi beszédet tartott a játékosoknak, hogy összekapják magukat. Szerinte nagyon ellazázták a Leganés elleni meccset, de úgy véli, túllendülhetnek a jelenlegi helyzeten.
Mi más tehetne, mint reménykedik. Ütőkártyája nincs.
Válasz küldése