Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.20. 05:58:03

Teljesen egységes nem lesz, de a jelenlegi helyzetnél értelmesebb lenne. Az eltérő szabályozásokkal addig nincs gond, amíg az érintettek nem versenyeznek egymással. De ha két ország sofőrjét versenyeztetjük abban, hogy melyik kap kevesebb büntetést ittas vezetésért, akkor egyforma szabályokat kell alkalmazni, különben nincs értelme a versenynek. Az UEFA-val ez az egyik gond, hogy nem hajlandó a szabályokat egységesen alkalmazni, így meg az FFP minden, csak nem fair, mert az alkalmazása nem egyforma mindenkire nézve.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 04:11:46

gránit írta:
2023.03.20. 00:39:24
Az meg egy vicc, hogy az FFP-t nem egységesen alkalmazzák a különböző országokban. A PSG-nek nagyobb a bértömege, mint a miénk. Minket megbüntettek, őket nem.
Hát ilyen egységet teremteni.... :roll:

Az azért nem mellékes továbbra sem, hogy amikor megfelelő bevételeink voltak, senki sem szólt bele abba, hogy milyen fizetéseket vagy igazolásokat eszközöltünk. Ugyanígy ma sem lenne ilyen gond, ha a bevételeink nem estek volna vissza. Miért is estek vissza? Mert sportszakmailag nem tartottuk a szintet, kisebb bevételek keletkeztek, de közben ugyanúgy folyt kifelé a pénz. Ez megtörténhet bárki mással is, akár a szuperligában is. Ez érzékenyen érint minket, mert pont velünk történt. Amúgy feltételezhetően a szuperligában is lesznek valamilyen szabályok....

Van ahol vezethetsz büntetlenül egy pohár sörrel, van ahol büntetnek ugyanezért.... :oops:
.
Ahogy egyéb adózási szabályok sem egységesek (áfa, tánya)....de gyakorlatilag a szuperliga sem lehet egységes a személyi jövedelemadók miatt sem....10-20-30% különbségek csak emiatt is keletkezhetnek....patthelyzet?
TAO-támogatás....itthon legális, máshol csalásért kiálltanának

Ugyanakkor pl sportszakmai oldalról, ha nézzük, a la liga első 4 indulhat BL-ben, míg a franciából kettő.(ha rosszul tudom, sorry....)
Kiemelések és sok olyan lehet még, ami most eszünkbe sem jut....a pénzek elosztása sem puszira történik
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.20. 00:39:24

Az olajosokkal nem csak anyagi jellegű problémák vannak, és nem is feltétlenül nekünk vannak a legnagyobb problémáink velük. A "családi vállalkozásként" működő angol klubok is azért cuppantak rá a Szuperligára a besztlíg ellenére, mert akkora költségekbe hajszolják bele őket az olajosok, amivel ők nem biztos, hogy lépést tudnak tartani. Nekik még nagyobb fejtörést okoznak az olajosok, mint nekünk, akiknek megint milliárdos bevételeink lesznek.

Ez csak az anyagi része a dolgoknak. A másik, az olajos egy teljesen anti-demokratikus klubmodell, és bármilyen furcsának is tűnhet ez Magyarországon, vannak a világon olyan tájak, ahol ez fontos kérdés. Németországban sem azért utálják a Lipcsét, mert a löttyösök által sok pénzük lett. A Bayernnek több pénze van, mint nekik. Hanem azért, mert szembemegy a német labdarúgás hosszú évtizedes, demokratikus alapjaival. Tudom, ez Magyarországon értelmezhetetlen. Volt, hogy egy magyar klub szurkolótábora vég nélkül a tulajdonost szidta (ugyanazek az emberek szabad piacot akartak, megkapták). Én megkérdeztem tőlük, hogy oké, akkor miért nem dobjátok össze a pénzt, és veszitek meg a klubot. És akkor a tiétek lesz. Csak néztek rám, mint egy űrlényre. Ja, és ma ugyanezek az emberek azt hiszik, hogy ők védik kivont karddal az európai kultúrát. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Peter írta:
2023.03.19. 15:13:11


Én azt gondolom alapból, hogy sehol a világon nem létezik és nem létezhet olyan szervezet vagy szövetség ezen a földön, aminek a tevékenységével a tagjai maradéktalanul elégedettek lennének.

Ez nem azt jelenti, hogy ebbe bele kellene törődni és nem lenne szükség változtatni dolgokon, hanem inkább azon van az én hangsúlyom, hogy fenékig tejföl nem lehet mindenkinek.
Ez így van, viszont ha a liga te magad vagy, te magad alakíthatod a szabályokat, sokkal könnyebben tudsz változtatni dolgokon. A spanyol bajnokság kapcsán gyakran szidják a bírókat. Ezzel egy klub sem tud mit tenni, mert a Ligán múlik, hogy ki vezethet mérkőzést. Ha a csapatoké a liga, ők hozzák a döntéseket, akkor ha egyes játékvezetők egybehangzóan nem végzik jól a dolgukat, akkor nem fognak több meccset vezetni. Ez viszont most csak a Ligán múlik, nem tudunk ez ellen tenni így semmit, mert uralkodik felettünk egy felesleges szervezet. Ha a bajnokság a csapatoké, könnyebben tudnak reagálni hibákra, hozhatnak szabályokat, javíthatnak azokon stb. Így viszont ki vagyunk szolgáltatva egy felettünk levő szervezetnek. Az meg egy vicc, hogy az FFP-t nem egységesen alkalmazzák a különböző országokban. A PSG-nek nagyobb a bértömege, mint a miénk. Minket megbüntettek, őket nem. Ezért is van szükség egységes ligára, egységes szabályokra. Az olajosok pedig már bevásárolták magukat az UEFA-ba, ők rendet rakni nem fognak. A francia liga nem bünteti a PSG-t, minket büntet a Liga. Túl kellene már lépni ezeken a szervezeteken.


A mai győzelem és a további győzelmek meg nagyon fontosak, nem csak a három pont miatt, hanem azért is, mert történjék bármi a klub háza táján, az élet megy tovább, és ha a pályán hozzuk a győzelmeket, jönnek a trófeák is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.19. 21:04:11

Ez így van, azt nem mondom, hogy nem kártékony amit az olajosok csinálnak.
De nekünk nem lett volna muszáj felülni a trendre, mert Coutinho se volt létszükség, Griezman sem.
Dembelé meg igen, valóban azért volt annyi mert épp akkor vágtak hozzánk az olajosok egy valag pénzt.
De kár volt elverni egyből kb, mert utólag Neymarért az a pénz ajándék volt.

Sportszakmailag tudsz a pénzzel konkurálni, nálunk a szakmai rész mind sport mind gazdasági oldalról hiányzott, ez vezetett ehhez a helyzethez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.19. 20:08:30

davi10 írta:
2023.03.19. 19:08:28
Ennek azért érdemes lenne utánaszámolni.
Akár egy cikket is megérne itt az eurobarca oldalon. Mondjuk 2015-től napjainkig.
- igazolások
- fizetések
- lejtmenet miatt (mert ehhez a fentiek is hozzájárultak) elmaradt bevételeket is nyugodtan hozzá lehet adni

Egy külön fejezetet lehetne szentelni a piacképes labdarúgók bérezésére is, hogy ez milyen arányban is volt egymással? (piaci érték vs fizetés)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.19. 19:55:24

Hozzátenném, hogy - ahogy én látom - a mi költségeink Bartó elmebaján kívül azért szálltak el, mert konkurálni akartunk az arabokkal. Azért hoztuk Cout ennyiért, mert kaptak érte 100 feletti ajánlatot. Azért lett ekkora Griez meg az ő, meg Dembelé fizetése, mert... Abszolút ők tolták fel szerintem az átigazolási díjakat és a fizukat is. Mi meg voltunk olyan hülyék (bár a logika érthető), hogy loholtunk utánuk. Ők okozói, mi meg követői voltunk ennek az egész elszállt helyzetnek. Ők ütöttek először, mi visszaütöttünk, ami szintén nem jó, de legalább kicsit igazolható.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.19. 19:51:44

csababarca írta:
2023.03.19. 19:16:21
https://www.sportsadda.com/football/fea ... -2012-2022

egy ilyet találtam most gyorsba.
többet nem de közel annyit elszórtunk.

De egyébként minket a LALiga szabályzatok kötnek meg leginkább, ők szórakoznak a regisztrálásokkal, ehhez vajmi kevés köze van a city és a psg ámokfutásának.
Szerintem.

A cityt ha nem csal emlékezetem egyszer elmeszelték de lehet tévedek.

Valószínűleg már nem kisebb az utóbbi 1-2 évben. Előtte viszont lehet volt annyi a mienk is.
https://khelnow.com/football/2023-02-wo ... -23-season
Én egy rövidebb, mondjuk 3-5 éves időtartamra gondoltam, mondjuk a Neymar - Mbappe bevásárlástól datálva, nálunk is ott szakadt ki igazán a pénztárca, de azért köszi a linket.

Igen, az uefa vizsgálódott mindkét csapat után, egyiknek se lett komolyabb következménye, pedig tényleg volt róla szó, hogy a City-t kizárják a BL-ből. Plusz megint volt egy 1 napos hír 1 hónapja, hogy valami 100 szabályt megszegtek, arról azóta sincs semmi. Pedig ezt most ha minden igaz az angol szövetség vizsgálja, nem az uefa.
A PSG-nek meg nyilván mindent szabad, a bajnokság aranytojást tojó tyúkja, ha nem lennének még ennyi embert se érdekelne az a liga, szóval házon belül nem fogják csesztetni őket. A Fifa - uefa meg katari zsebben van.

A bértömeggel ha jól tudom azért is szívunk, mert nálunk 50% az adó, a franciáknál meg talán az angoloknál is 30% (bár az utóbbiban nem vagyok biztos, a darts vb-ről rémlik, hogy ott a nyeremény fele egyből adó). De ezt nem tudtam, hogy még mindig dobogósok vagyunk, ez rendesen meglepett most.

Na mindegy, annyit akartam csak mondani, hogy lehet egyszerre szidni az olajosokat és beismerni, hogy a klubvezetés is hibás.
Ez olyan, mintha suliban foci közben betörnéd az ablakot és megbüntetnek, a haverodat egy másik suliban meg ugyanezért nem. Az ablak betört, de szerintem joggal lehet kifogásolni az egyenlő bánásmód hiányát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.19. 19:16:21

davi10 írta:
2023.03.19. 19:08:28

Ennek azért érdemes lenne utánaszámolni.

Azt senki nem vitatja, hogy a klubvezetésnek benne van a keze a jelenlegi helyzetben. Azt viszont szerintem teljesen jogosan meg lehet említeni, hogy mi nem igazolhatunk, regisztrálni is alig engednek játékosokat, a PSG, City meg a többiek pedig az égvilágon semmilyen plafonba nem ütköznek.

A PSG pl. az utóbbi időben rendre búcsúzik a BL 16 között, a francia bajnokságért se hiszem, hogy nagyobb lenne az érdeklődés. Teljesen jogosan vetődhet fel a kérdés, hogy nekik egy alig jobb nemzetközi teljesítménnyel és egy gyengébb bajnokságban miért lehet azt, sőt többet, amit nekünk nem. Mert ha itt valaki azt mondja, hogy a PSG bértömege kisebb, mint a mienk akkor kirohanok a világból.
https://www.sportsadda.com/football/fea ... -2012-2022

egy ilyet találtam most gyorsba.
többet nem de közel annyit elszórtunk.

De egyébként minket a LALiga szabályzatok kötnek meg leginkább, ők szórakoznak a regisztrálásokkal, ehhez vajmi kevés köze van a city és a psg ámokfutásának.
Szerintem.

A cityt ha nem csal emlékezetem egyszer elmeszelték de lehet tévedek.

Valószínűleg már nem kisebb az utóbbi 1-2 évben. Előtte viszont lehet volt annyi a mienk is.
https://khelnow.com/football/2023-02-wo ... -23-season
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.19. 19:08:28

csababarca írta:
2023.03.19. 18:07:12
Jó itt olajosozni, de ez most hogy jön ide?
Egy betis, sevilla, bilbao nyugodtan szidja az olajosokat.
De Mi miért is tesszük? Amikor legalább ha nem többet eldurrantottunk az utóbbi években mint ők. Elég fura ezután a pénzes klubokat szidni.
Ennek azért érdemes lenne utánaszámolni.

Azt senki nem vitatja, hogy a klubvezetésnek benne van a keze a jelenlegi helyzetben. Azt viszont szerintem teljesen jogosan meg lehet említeni, hogy mi nem igazolhatunk, regisztrálni is alig engednek játékosokat, a PSG, City meg a többiek pedig az égvilágon semmilyen plafonba nem ütköznek.

A PSG pl. az utóbbi időben rendre búcsúzik a BL 16 között, a francia bajnokságért se hiszem, hogy nagyobb lenne az érdeklődés. Teljesen jogosan vetődhet fel a kérdés, hogy nekik egy alig jobb nemzetközi teljesítménnyel és egy gyengébb bajnokságban miért lehet azt, sőt többet, amit nekünk nem. Mert ha itt valaki azt mondja, hogy a PSG bértömege kisebb, mint a mienk akkor kirohanok a világból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.19. 18:07:12

Jó itt olajosozni, de ez most hogy jön ide?
Egy betis, sevilla, bilbao nyugodtan szidja az olajosokat.
De Mi miért is tesszük? Amikor legalább ha nem többet eldurrantottunk az utóbbi években mint ők. Elég fura ezután a pénzes klubokat szidni.

Másrészt mit is nyertek az olajosok a pénzükkel konkrétan? Ha jól emlékszem az utóbbi évek bl-eit nem olajosok nyerték, hanem értelmesen gazdálkodó klubok, kivéve chelsea:D

Itt a PL maga egy fertő mocsok, ott kellene rendet tenni, mert a felelőtlen pénzszórás ott a legdurvább, aztán kapják bucira a túlfújt csapataik a normális európai kluboktól.

Na de mindegy, mi állandóan magunknak keressük a bajt, kezdve a felelőtlen igazoláspolitikánkkal, amit Laporta is folytat, folytatva azzal, hogy Európában nem vagyunk ennek ellenére sem tényezők. Valaki írta, az utóbbi évek szégyenei konkrét eurószázmilliókban is mérhetők.
Ezeken kellene elgondolkozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.19. 15:13:11

gránit írta:
2023.03.19. 00:52:37
Majd ha az angol csapatok kezdenek kimerülni az "olajosok" által diktált költségek miatt, ők is elkötelezettebbek lesznek egy értelmesen szabályozott liga mellett, amelyben nem uralkodik felettük semmilyen maffiaszervezet, és amiben ők is megszabhatják a szabályokat. Még kevés volt az olyan top csapat, ami ezt már elengedhetetlennek látta. Idővel jönni fognak a többiek is, de a múltkori hibákból tanulni kell. Nem a semmiből kell bedobni, hanem már kész forgatókönyvekkel, hatékony kommunikációval kell ellenük kiállni.
Én azt gondolom alapból, hogy sehol a világon nem létezik és nem létezhet olyan szervezet vagy szövetség ezen a földön, aminek a tevékenységével a tagjai maradéktalanul elégedettek lennének. Mindíg lesznek pillanatnyi érdekellentétek, mindenhol van aki sértettnek érzi magát, nem létezik olyan szabályozás, ami a tagok számára egyformán megfelelő.
Az ember már csak olyan, hogy a saját szabályai is addig jók, amíg azok kényelmesen betarthatók.
Ahogy az UEFA "maffiaszervezet", ugyanígy a szuperliga is az lesz. Ez nem azt jelenti, hogy ebbe bele kellene törődni és nem lenne szükség változtatni dolgokon, hanem inkább azon van az én hangsúlyom, hogy fenékig tejföl nem lehet mindenkinek. Akik viszont vesztesnek érzik magukat, azok mindenhol elégedetlenek lesznek.

Egyébként a pályához, a szakmai munkához és ezáltal aktuálisan sajnos hozzánk is azért kanyarodok folyamatosan vissza, mert a pálya az egyetlen olyan hely, ahol az anyagi helyzetén bárki is képes lehet saját maga változtatni.

Saját magunkon láthattuk, hogy évekig "olajosként" szórtuk a pénzt, miközben a pályán ennek semmi látszata nem volt. Annyiban különböztünk az "olajosoktól", hogy nekünk elfogyott az olaj.... :mrgreen:
Szuperliga hozhat több pénzt, de attól még a szakma szakma marad, a pálya pedig pálya marad.
PSG....nem is kell folytatnom a gondolatot, ugye?!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.19. 09:05:50

Igen, kellenek az ellenlépések, mert maga az UEFA is egy eléggé korrupt szervezet.
De valahogy ezeket a világszervezeteket kellene inkább megreformálni valahogy.
Valahogy úgy, hogy az olajosok ne tudják magukat bevásárolni pozíciókba.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.19. 00:52:37

Peter írta:
2023.03.18. 17:27:10
Összeesküvés elméletekkel, önsajnálattal és lejárató kampányokkal foglakozás csak terelés ahelyett, hogy a pályán képtelenek vagyunk évek óta a csúcs közelében maradni
Ezt főleg akkor látom, amikor nagyban szidják a Ligát meg az UEFA-t, de ha szóba kerül a Szuperliga, pont ezek mellett erőlködnek. Ilyenkor látszik, hogy ezeket a szervezeteket csak kínjukban, terelésként szidják, nem valós indokként, mert ha ezek alternatívája szóba kerül, rögtön visszabújnak ezekhez a szervezetekhez.

Viszont amellett, hogy terelésként, önfelmentésként szidják ezeket a szervezeteket, attól ezek a szervezetek még nem jó szervezetek. Csak nem amiatt rosszak, amire az összeesküvés-elméletesek használják őket. Ők a klub gyengeségeinek a felmentése miatt szidják őket. De ettől függetlenül ezek a szervezetek tényleg rossz szervezetek, amiknek az alternatíváját meg kell teremteni.

Mindkettőtöknek igaza van, de írtátok is, hogy igazából egyetértetek egymással. Péternek igaza van abban, hogy túl sok az önsajnálat. Szerencsére nem a Barcelona az egyetlen klub, amely nem olajosok kezén van. A Bayern Münchent ki vádolja? Uli Hoeness például börtönbe került, körülbelül tíz éve. Nem gyártottak összeesküvés-elméleteket, nem a világ volt ellenük, hanem ő szegte meg a törvényt. Dutyiba vonult, a klub meg működött tovább. Ennyi. Nálunk meg megy az önsajnálat, és azt a Ligát hibáztatjuk, ami ebben a kérdésben nem is büntet minket, megmondták, hogy a Liga szabálykönyve szerint részükről ez az ügy elévült. De azért ők a hibásak, nem mi, hogy magunk alatt vágjuk a fát, és persze amint szóba kerül a Szuperliga, rögtön visszamászunk a Liga ölébe. Kb ennyire vehetők komolyan a konteók.

Ha már a Bayern, hasonló a klubmodelljük, mégsem sajnáltatják magukat, teszik a dolgukat, így nem érzik azt, hogy a világ ellenük lenne. Mi azért érezzük ezt, meg azt, hogy el akarják venni tőlünk a klubot, amiről Laporta beszélt, mert a saját dolgunkat nehezítjük meg, és a világot hibáztatjuk. Miközben a hasonló klubmodellel rendelkező egyesületek, akik teszik a dolgukat, köszönik szépen, jól vannak, és nem érzik úgy, hogy tőlük bármit el akarnának venni.

Novának meg abban teljesen igaza van, hogy az "olajosok" egyre inkább nyomulnak, és erre alternatívákat kell létrehozni. A Lipcsét felhoztam példának. Ezt a jelenséget nem szabad tovább engedni, és láthatjuk, hogy a FIFA és az UEFA nem tesz ez ellen semmit, sőt, Katar is megvette őket kilóra. Külön kell választani az önsajnálatot és a valós kritikát. A kettő néha látszólag találkozik, csak az egyiket az önfelmentés szüli, a másikat a megoldáskeresés, egy vélt és egyben valós problémára.

Ezt a klub vezetősége is látja, megoldást is kerestek, meg azért igyekeznek úgy tenni, mintha mindenki ellenünk lenne. Miközben senki nem kényszerítette őket arra, Laportát sem, hogy ilyen helyzetbe hozzák a klubot, és a negreirás kifizetésekben ő is benne volt. Ahogy arra sem kényszerítette őt senki, hogy Julian Alvarez helyett Ferran Torres-t igazolják le... Ahogy arra sem mások kényszerítik őket, hogy nem akarják a középpályát megerősíteni, pedig nagyon nincs ott húzóember, legfeljebb Pedri, de ha ő nincs, tényleg csak kiegészítő embereket tudunk ott felmutatni, akik egy minőségi irányító mellett elférnének, de ilyen nincs, csak sok másodhegedűs.

Péternek meg abban is igaza van, hogy ez a Szuperliga nagyon elhamarkodottan lett bedobva. Nem volt konkrét terv, és nem is volt még komoly elhatározás mögötte. Az angol csapatok gyorsan ki is hátráltak az UEFA és a FIFA fenyegetéseire. Valószínűleg nem ilyen fogadtatásra számítottak a szurkolók részéről, ez is jelzi, mennyire a semmiből dobták be ezt a tervet, mennyire nem volt forgatókönyv, és mennyire nem volt megfelelő kommunikáció sem, hogy a szurkolóknak elmondják, miért tenne ez jót a futballnak. Majd ha az angol csapatok kezdenek kimerülni az "olajosok" által diktált költségek miatt, ők is elkötelezettebbek lesznek egy értelmesen szabályozott liga mellett, amelyben nem uralkodik felettük semmilyen maffiaszervezet, és amiben ők is megszabhatják a szabályokat. Még kevés volt az olyan top csapat, ami ezt már elengedhetetlennek látta. Idővel jönni fognak a többiek is, de a múltkori hibákból tanulni kell. Nem a semmiből kell bedobni, hanem már kész forgatókönyvekkel, hatékony kommunikációval kell ellenük kiállni.

A FIFA befenyítette őket, hogy a szuperligás játékosok nem játszhatnak a vb-n. Erre létre lehet hozni egy ellen vb-t. Ott játszott volna Messi. Meg szinte az összes nagyágyú. A FIFA mit tudott volna ezzel szemben felmutatni? C-kategóriás csapatok játékosait. Nem is tudom, melyik vb-t nézték volna többen... :mrgreen: Kellenek majd az ellenlépések, kész forgatókönyvek, visszafenyítések.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.18. 17:47:21

NovaProspekt írta:
2023.03.18. 17:36:10
Amit írsz Peter, azzal nem ellenkezem,
Értem én is az egésznek a logikáját, lobbit stb, de ettől még nem kellene a haláltusát járnunk.
Széllel szemben nem lehet locsolni, de mi fordultunk abba az irányba, ahonnan a szél fúj.
Nem vagyok szuperliga ellenes, de ha nem baltázzuk el a dolgainkat, közel nem lenne az annyira életbevágó és más a poziciónk is, ha nem vagyunk kiszolgáltatottak....

Nyilván ma, ma van. Kiutat kell keresni ez tény, sajnos. Ezért a helyzetért viszont nem más a hibás, csak ez a lényeg, amit erről gondolok....kb

Szerk.: Laporta ezt taktikailag nagyon elbaltázta, ráadásul nem az UEFA miatt rossz a helyzetünk. Ezt akkor kell meglépni amikor van erő, magabiztosság és valóban számítani lehet a támogatók végsőkig való kiállására is.
A mi érdekünk ez rendben van, da amíg EL 16 között sem vagyunk, akkor milyen támogatásra számíthatunk a többi klub részéről?
Együttérzésre maximum
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.18. 17:36:10

Amit írsz Peter, azzal nem ellenkezem, és én is írtam sokszor hasonlóakat arról, hogy egy jobb európai szerepléshez át kellene jó pár dolgot gondolni. Attól még viszont sajnos az UEFA-nál ma már nem a "hagyományosan gazdálkodó" klubok akarata érvényesül, hanem az UEFA igazgatótanácsába* is beférkőzött Nasser Al-Khelaifi és társaié. A Szuperliga a hagyományos nagyok utolsó kétségbeesett próbálkozása, hogy több cseppenjen nekik. A rajongókat javarészt mégiscsak ők hozzák. Filozofálhatunk arról, hogy az UEFA jelenlegi iránya, vagy a Szuperkupa az "igazságosabb"-e, de hogy a mi érdekünk mi, az egyértelmű szerintem.

*Érdekes, hogy minket Negreira miatt pesztrálnak, de ezzel semmi gond nincs. És valóban, lehet hogy tényleg nincs ezzel semmi gond. De az tuti, hogy a médiából nem láttam ilyen shitstormot (sőt, semmilyet) akkor, amikor ez jött hírül.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.18. 17:27:10

Talán kicsit sötétebben látjátok a kelleténél.
- csücson voltunk szakmailag és anyagilag egyaránt
- saját magunk alatt kezdtük el vágni a fát elsősorban szakmailag és ennek lett a következménye az anyagi lejtmenet is
- több éves pályán elszenvedett balfékeskedések több száz millió euroban mérhetők annak ellenére is, hogy nem is kellett volna megnyerni a BL-eket, elég lett volna 8 vagy 4 között lenni.
- ezek miatt csak a tükörbe lehet nézni, sehova máshová nem, senki sem esküdött össze ellenünk
- a fentiek miatt a pályán és a bankszámlán is erősebbek lennénk, sokkal magabiztosabban állnánk a sarat bármilyen eljárással szemben, kivéve valóban valami véresen komoly büntető ügyet.
- jó csapattal, meggyőző, stabil, folyamatos BL szereplésekkel továbbra sem lennének gondjaink
- tehát fontos a liga, de a BL bizony még ennél is fontosabb

Szóval akárhogy csűrjük, csavarjuk, a sorunk még ma is a saját kezünkben van, mégpedig a pályán.... :roll:

Összeesküvés elméletekkel, önsajnálattal és lejárató kampányokkal foglakozás csak terelés ahelyett, hogy a pályán képtelenek vagyunk évek óta a csúcs közelében maradni, mert szakmailag nem követtük és nem alkalmazkodtunk egy cseppet sem a világ futballjának változásához.
Elég ránézni szakmailag, hogy kik vannak a BL nyolcban.....Benfica, Inter, Milan, Napoly
(véletlenül sem lenézve egyiküket sem!!!! nekünk pláne nem is lehetne lekicsinylőnek lenni! ha nekik sikerült, akkor egy Barcának is illet volna)
Magunkat gyengítettük le annyira, hogy már a légy is csak ártani tud nekünk, miközben az erősebbet nagyívben elkerüli.
Ha a pályán felállunk, minden máshol is felállunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.03.18. 17:38:58-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.18. 15:23:55

Egyetértek. Én a Pérez-féle Szuperliga mellett voltam már az elejétől, hiába a kritika, ami jön bizonyos helyekről ezzel kapcsolatban. Vagy ez az út, vagy olajosék, ha fenn akarunk maradni (szerintem).

Megvenni a bírókat csúnya dolog*, de azért gyanús, hogy nemrég elmeszelték a Juvét, most nem sokkal utána nekünk van botrányunk. Ha a Realba is beleállnak a közeljövőben (eddig Szuperliga = Juve + Barca + Real), meg is írom ezt vendégposztként a Tiboru-féle konteó blogra. :mrgreen:

*Ha tényleg így volt; egyelőre ez nem hogy bizonyítva nem lett, de semmi konkrétabb infónk nincs erről a vádemelésen túl.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 15:03:47

Ha létezik ilyen nyomás, attól a Szuperliga menthet meg minket, ahol minden úgy alakul, ahogy a klubok akarják, és nincs semmiféle felesleges szervezet, nincs UEFA, nincs FIFA, nincs gonosz Liga, és nincs Tebas. Ott minden úgy alakul, ahogy azt a klubok szeretnék.

Már ha ezek után bevennének minket. Az lenne a legdurvább, ha nélkülünk valósulna meg. Az óriási csapás lenne, kiiktatná a csapatot az első vonalból. Akik annyira ragaszkodtak a foci nemzeti gyökereihez, örökre megkapnák a patás ördög Ligát és a szintén patás ördög UEFA-t. Akik hol hirtelen patás ördögök, hol hirtelen szentek, témára válogatja. Mert amikor a Szuperliga szóba kerül, akkor szentek ám, akik mellett az utolsó csepp vérig, az utolsó töltényig ki kell tartani. Aztán ha változik a téma, már patás ördögök, hozzáteszem, pont ezért kéne otthagyni ezeket a szervezeteket a csudába.

Ilyen nyomást én is látok, elképesztő, hogy a Red Bull felvásárolhatta a Lipcsét, amikor ez feketén fehéren szembemegy a német labdarúgás szabályaival. De megcsinálhatták. Ha úgy látjuk, egyes szervezeteknek ez a céljuk, akkor ettől a Szuperliga védhetne meg minket, ahol ezektől megszabadulnánk. Csak ezek után már nem biztos, hogy a többiek szóba állnának velünk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.18. 14:08:03

Kíváncsi vagyok, meddig jönnek még ezek a botrányok a klubbal kapcsolatban, és meddig akarnak majd lejjebb taszítani rajta, hogy aztán megvehessen végre minket is egy olajos, és olyan erkölcsileg makulátlan klub lehessünk végre mi is, mint mondjuk a PSG és a City.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 12:33:41

FCBsteve írta:
2023.03.18. 08:18:15

Azt nehéz átlátni a cikkek alapján, hol tart az ügy?!?
Én azt gondolnám, hogy valahol a nyomozás és az ügyészségi vádemelés között... Van egy gyanú, zajlanak tanú meghallgatások (vagy lesznek ilyenek hamarosan), és utána az ügyészség a bíróságra viszi a dolgot, ha van elég bizonyíték (vagy nem, ha nincs)...
A vádemelés már megtörtént, és sajnos nem csak Bartomeu, hanem a klub mint jogi személy ellen is vádat emelnek. Így az ügy már a bírósági szakban van. Vádemeléshez nincs szükség bizonyítékra, ahhoz bőven elég az is, hogy az ügyész meg van győződve arról, hogy megszegték a törvényt. Érdekes is lenne, ha rögtön a bizonyítékkal kezdődne az eljárás.

https://www.espn.com/soccer/barcelona-e ... ts-scandal
daffy írta:
2023.03.18. 06:30:28
Ha igaz akár egy részük is,az emberek egy hamis képbe szerettek bele.
Az emberek abba szeretnek bele, amit a pályán látnak. Ennek az ügynek semmi köze ahhoz, hogy a Barcelona játéka és stílusa iránt rajonganak emberek.



Az a szerencse, hogy 2018-ban leállították ezeket a kifizetéseket, így a Liga a saját szabálykönyvének három éves elévülési ideje miatt ebben az ügyben nem büntet minket. Így a Ligától nem, de a bíróságtól és az UEFA-tól kaphatunk büntetést.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.03.18. 11:43:15

recrea írta:
2023.03.18. 08:54:04

A wc-n lehúzástól azért még nagyon messze vagyunk.
Pár éves nemzetközi kupából kizárás és vagy másodosztály jelen gazdasági helyzetben közelebb lökné a klubot a lyukhoz.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.18. 11:42:07

dinhopuyol írta:
2023.03.17. 21:40:21
JUST IN: Negreira confirms to the treasury via El País that the money received from Barça was NOT to buy referees. He says, through the payments, club wanted referee decisions to be neutral, rather one sided. All Negreira did was handle technical reports/advices.
Ez 2021-ben történt, érdekes, hogy most kapta fel a sajtó pont mikor kezdenénk felállni a padlóról...

Már nekem is egyre inkább tűnik ez az egész egy undorító lejárató kampánynak a liga felől :evil: .

#tebasout
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 10:31:05

recrea írta:
2023.03.18. 10:26:51
bence0330 írta:
2023.03.18. 10:15:21
Laporta nyilatkozott tegnap, azt ígérte, hogy később pontosan fel fogja tárni, hogy ki, miért, és hogyan tervezte meg a lejárató kampányt, de inkkább arra bíztatta a szurkolókat, hogy ne törődjenek ezzel az egésszel, nagy meccs van a hétvégén, bíztassák a csapatot, jobban mint valaha.

Kiváncsi vagyok.
Mondjuk a lejárató kampány meg a spanyol ügyészség vádemelése között van némi bagatell különbség :D
Nyilván. :D De ha azok klub és szurkolói szemmel lényegi vádak, miszerint megvettük a bírókat, bajnoki címeket, aranylasztikat Messinek, stb nem igaz - ami azért egyelőre minimum nem bizonyítható, de alighanem nem is valószínű - az akkor lejárató kampány, függetlenól attól, hogy tényleg volt-e nyerészkedés ilyen hülyeségeket, mert az azért más tétel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.03.18. 10:26:51

bence0330 írta:
2023.03.18. 10:15:21
Laporta nyilatkozott tegnap, azt ígérte, hogy később pontosan fel fogja tárni, hogy ki, miért, és hogyan tervezte meg a lejárató kampányt, de inkkább arra bíztatta a szurkolókat, hogy ne törődjenek ezzel az egésszel, nagy meccs van a hétvégén, bíztassák a csapatot, jobban mint valaha.

Kiváncsi vagyok.
Mondjuk a lejárató kampány meg a spanyol ügyészség vádemelése között van némi bagatell különbség :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 10:15:21

Laporta nyilatkozott tegnap, azt ígérte, hogy később pontosan fel fogja tárni, hogy ki, miért, és hogyan tervezte meg a lejárató kampányt, de inkkább arra bíztatta a szurkolókat, hogy ne törődjenek ezzel az egésszel, nagy meccs van a hétvégén, bíztassák a csapatot, jobban mint valaha.

Kiváncsi vagyok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése