Camp Nou, a szentély

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.01.18. 20:27:40

A stadion átalakításhoz nincs elegendő pénzünk hiába nyereséges most a klub. Ebből fakad az arabok vs hitel vita
Nálam itt merül fel az első kérdés... Minek akarunk egyáltalán stadiont átalakítani/felújítani? Könyörgöm, Európa legnagyobb arénája a mienk, tudtommal a korszerűségével sincsenek problémák, úgyhogy nem fér a fejembe, hogy milyen célból kellene hozzányúlni... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.01.18. 19:50:51

sjd írta:1. Amúgy van bármilyen forrás erről a néveladósdiról, vagy csak megint a semmiről vitatkozunk?

2. Nem igazán értem, miért lett ez arabok vs. hitel vita hirtelen. A tavalyi pénzügyi jelentés alapján a klub nyereséges, csökken a hitelállomány, mire kellene hitel? Még egy 57 milliós játékosvásárlásra?
Normális gazdálkodás mellett itt sem az arabokra, sem hitelre nem lesz szükség. Van egy olyan érzésem, hogy a sok pénztől csak a pénzszórás lenne nagyobb, minőségileg nem jelentene sok előrelépést. Meg lehet nézni a Napoli példáján azt, hogy milyen, amikor egy csapat több pénzt kap, mint amennyit értelmesen el tud költeni. Cavani árából szépen kistafírozták a Realt, aztán most egy lépéssel nincsenek előrébb.
1 As cikket olvastam erről, facebook hír (Szóval eléggé kacsa). De feltételezve, hogyha igaz lenne.

2. A stadion átalakításhoz nincs elegendő pénzünk hiába nyereséges most a klub. Ebből fakad az arabok vs hitel vita
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.18. 19:20:21

1. Amúgy van bármilyen forrás erről a néveladósdiról, vagy csak megint a semmiről vitatkozunk?

2. Nem igazán értem, miért lett ez arabok vs. hitel vita hirtelen. A tavalyi pénzügyi jelentés alapján a klub nyereséges, csökken a hitelállomány, mire kellene hitel? Még egy 57 milliós játékosvásárlásra?
Normális gazdálkodás mellett itt sem az arabokra, sem hitelre nem lesz szükség. Van egy olyan érzésem, hogy a sok pénztől csak a pénzszórás lenne nagyobb, minőségileg nem jelentene sok előrelépést. Meg lehet nézni a Napoli példáján azt, hogy milyen, amikor egy csapat több pénzt kap, mint amennyit értelmesen el tud költeni. Cavani árából szépen kistafírozták a Realt, aztán most egy lépéssel nincsenek előrébb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.18. 17:56:15

Nekem fenntartásaim vannak a hitel intézményével,és ennyi.
Mondtam hogy én személy szerint inkább elfogadnám az arabok pénzét,mintsem banki hitelhez folyamodjak.
De ez az én véleményem,ami pontosan annyit ér,mint a tied,mert gondolom Te sem vagy támogató tag. ;)

Amúgy meg már eleve kiárosítottuk magunkat az araboknak, innentől nem nagy dolog ha mondjuk CampNou Quatar Stadium a stadionunk neve. Nem nekünk magyaroknak kell önérzeteskedni,majd katalán barátaink megteszik helyettünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.01.18. 17:02:40

Nekem erről az egészről az jut eszembe, amikor egy férfi odamegy egy nőhöz, és megkérdezi:
- Hölgyem, lefeküdne velem 10 millió forintért?
- Hmm, 10 millióért igen.
- És 20.000 forintért?
- Uram, minek néz maga engem, örömlánynak?
- Hölgyem, azt, hogy mi maga, az előbb tisztáztuk, már csak az árról vitatkozunk.

Na, pontosan ez történt a Barçával is, amikor idejött a Qatar Foundation. Mindenki a Man. City-vel meg a PSG-vel van elfoglalva, hogy így az arabok, úgy az arabok, de be kell látnunk, hogy a Barça sem különb, csak itt formális okokból nem lehet valami arab csóka az elnök.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.01.18. 16:40:52

csababarca írta:De akkor is biztonságosabb egy befektető pénze, mint akármilyen banké, bankoké.
...
Ha a klubnak kell a pénz az araboktól akkor elfogadják, ha nem,akkor marad a banki hitel. ÉN az elsőre szavaznék, mert jobbnak tartom manapság.
Ne haragudj, te tényleg nem értelek. Miért lenne egy befektető pénze biztonságosabb, mint egy banké? :shock: Miért tartod jobbnak? :shock: Ha az arabok pénzét elfogadjuk, azéért is fizetni kell, persze nem pénzben, hanem marketingértékben és az eszmét nem lehet megfizetni. Egy culének (támogató tagnak) sokkal fontosabb az, hogy a hagyományokat megőrizze a klub és úgy érjen el sikereket, mint hogy tele legyünk pénzzel és mindent eladjunk amiért a klub az az FC BARCELONA csupa nagy betűkkel.

Érdekes módon a Athletic Bilbao nem ér el nagy sikereket és a nekik szurkolók mégsem mondják azt, hogy jöjjenek ide inkább az arabok, mint hogy a csapat csak a baszkokból álljon.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.18. 13:22:53

bowlinggolyo írta:
csababarca írta:Inkább mint egy banki hitel a jelenlegi spanyol gazdasági helyzetben.
Ne haragudj de ez nagyon megütötte a szemem. Te tudod, hogy miről beszélsz? :shock: Az, hogy a spanyol gazdaság hol tart és milyen ott a munkanélküliség közel sem befolyásolja, hogy a világ egyik legnagyobb marketingértékével bíró csapat milyen konstrukciók mellett kap hitelt. Sőt sok esetben nem is a helyi bankoktól veszik fel a hiteleket, hanem külföldi bankoktól. Egyébként a hitelek világszerte a legolcsóbbak jelen gazdasági helyzetben, elég ha megnézed a magyar jegybanki alapkamatot, ami 3% és a vége 2,6% lehet a csökkentéseknek, az amerikai 0,25% és az EU-s is hasonló méretű. Jelenleg a klub olyan bevételekkel bír, ami megengedheti a hitelfelvételt és nem kell a hagyományainkat a levesbe dobni.
Most nem erről beszéltem, tisztában vagyok ezekkel a számokkal képzeld.
De akkor is biztonságosabb egy befektető pénze, mint akármilyen banké, bankoké.

Nem értem miért kell nekünk, magyaroknak ebből önérzeti kérdést csinálni, nekünk aztán teljesen mindegy,hogy fogják hívni a stadiont, fórumról átlagban mondjuk egy életben 1szer jutunk el oda,jó esetben.
Ha a klubnak kell a pénz az araboktól akkor elfogadják, ha nem,akkor marad a banki hitel. ÉN az elsőre szavaznék, mert jobbnak tartom manapság.

A mezünket már kiárusítottuk, az sokkal nagyobb kincs volt szerintem,és egyedi,mint a stadion neve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.01.18. 12:50:36

csababarca írta:Inkább mint egy banki hitel a jelenlegi spanyol gazdasági helyzetben.
Ne haragudj de ez nagyon megütötte a szemem. Te tudod, hogy miről beszélsz? :shock: Az, hogy a spanyol gazdaság hol tart és milyen ott a munkanélküliség közel sem befolyásolja, hogy a világ egyik legnagyobb marketingértékével bíró csapat milyen konstrukciók mellett kap hitelt. Sőt sok esetben nem is a helyi bankoktól veszik fel a hiteleket, hanem külföldi bankoktól. Egyébként a hitelek világszerte a legolcsóbbak jelen gazdasági helyzetben, elég ha megnézed a magyar jegybanki alapkamatot, ami 3% és a vége 2,6% lehet a csökkentéseknek, az amerikai 0,25% és az EU-s is hasonló méretű. Jelenleg a klub olyan bevételekkel bír, ami megengedheti a hitelfelvételt és nem kell a hagyományainkat a levesbe dobni.

Az olasz focinál rengeteg már probléma is van, a bevételeik kb 70%-a csak és kizárólag a médiából jön, tehát a meccsközvetítésekért fizetett pénz. A jegybevételek és a franchise értékek korántsem hoznak akkora összeget, mint máshol. Az olasz focinál még egy másik óriási probléma az adóztatási rendszer, amely nem engedi meg a kluboknak azt a fizetést, amit sok sztár játékos elvárna, vagy a klub jóval többet fizet az adók miatt, mint bármelyik más ligában.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.18. 12:05:46

Ha tényleg szüksége van a klubnak a pénzre, akkor el kell fogadni.
Inkább mint egy banki hitel a jelenlegi spanyol gazdasági helyzetben.

Tök mindegy mi a stadion neve, maradjon benne a Camp Nou, és akkor nem felejtődik el.
Nem kell ebből lelkiismereti kérdést csinálni,mert a foci üzlet, a pénzről szól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.18. 11:04:36

Mindenesetre ilyet is lehet olvasni: "However Barca have categorically denied they are in negotiations with Qatar over naming rights of Camp Nou."

Egyébként ez a lelkemet is eladom, csak legyen pénzünk, és maradjunk a csúcson, elég kényes téma. Nyilván nem lehet a csapatot a Cardiff Cityvel egy lapon emlegetni (főleg mert itt nincs tulajdonos), de ott például jött az ázsiai tulaj a pénzével, az 1908 és 2012 között használt kék színt pirosra cserélte, a Bluebird (ami a becenevük) a címer aljára került és egy nagy piros sárkány van a középpontban, bár igaz, sárkány korábban is volt a logójukban. Mindezt azért, mert Ázsiában így eladhatóbb. Mondjuk nem valószínű, hogyegy ilyen változást mi megélünk, de az irány azért erre mutat.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.01.18. 10:42:37

Barcaman14 írta:Ha valóban érkezne egy ilyen ajánlat, akkor Rosellék gondolkodás nélkül rábólintanának ez nem kérdés. De az tényleg elszomorító, hogy milyen mértékben és milyen pofátlanul terjeszkednek az arab sejkek. A következő lépés mi lesz? Fizetnek 500 millió eurót, ha megváltoztatjuk a csapat nevet, vagy mi? :roll:

Rendben van, hogy nagy a klub adóssága és a vezetőség elsődleges feladata az, hogy ezt minél kisebbre faragja, de azért van egy határ, amit már nem kéne átlépni szerintem. Az ilyen üzletekkel, csak azt sugallnánk az arabok felé, hogy jó pénzért gyakorlatilag mindent eladunk, amit el lehet látni a Qatar Airways névvel. Egy szép kis kirakatklubot csinálnának, egy nagy hagyományokkal rendelkező csapatból. Adósság ide vagy oda, azért ezt nem szeretném végig nézni. :?

Én sem vagyok oda az arab terjeszkedésért, de gondoljunk bele: A mai futballban nem lehet megélni a hagyományokból. Jó példa lehet erre a Leeds, a Deportivo, vagy a Sociedad a 2000es évek elején. És érdekes, de a Manchester City, aki tulajdonképp halálra volt ítélve egy manchesteri rangadón, ma már lehet, hogy ő a nagyobb esélyes. A PSG pár évvel ezelőtt majdnem kiesett, és mióta van pénz, azóta bajnokok, és a BLben sem rosszak.
Vagy nézzük meg az olasz csapatokat. Ott is meglátszik, hogy mekkora romlás ment végbe.

Egy szó, mint száz, én inkább elviselném a Camp Nou mellett a Qatar szót pár száz millióért, mint hogy azt a szégyent éljem át, hogy az adósságok miatt középcsapat leszünk, aztán meg kiesünk.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.18. 10:33:33

Ha valóban érkezne egy ilyen ajánlat, akkor Rosellék gondolkodás nélkül rábólintanának ez nem kérdés. De az tényleg elszomorító, hogy milyen mértékben és milyen pofátlanul terjeszkednek az arab sejkek. A következő lépés mi lesz? Fizetnek 500 millió eurót, ha megváltoztatjuk a csapat nevet, vagy mi? :roll:

Rendben van, hogy nagy a klub adóssága és a vezetőség elsődleges feladata az, hogy ezt minél kisebbre faragja, de azért van egy határ, amit már nem kéne átlépni szerintem. Az ilyen üzletekkel, csak azt sugallnánk az arabok felé, hogy jó pénzért gyakorlatilag mindent eladunk, amit el lehet látni a Qatar Airways névvel. Egy szép kis kirakatklubot csinálnának, egy nagy hagyományokkal rendelkező csapatból. Adósság ide vagy oda, azért ezt nem szeretném végig nézni. :?
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.18. 03:04:38

nagyon nehéz ezt így a fotelből megítélni, az a gond.

ez az összeg megközelíti az éves bevételünket.
ha bármelyikőtökhöz odamenne egy pali a táskával, hogy tessék, itt van az éves bevételed (legyen 1 millió forint), cserébe a barcelona stadionja nou camp helyett nou camp qatar stadium lesz, valószínű rábólintasz.
lehet, pont azért, mert van hiteled, vagy autót akarsz venni.

nyilván nem ugyanaz a szituáció, de szerintem értitek mire gondolok.

a klubunknak is van egy adóssága (ha jól tudom, százmilliós nagyságrend), szeretnénk a stadiont fejleszteni, renoválni, évről évre többért igazolunk, mint amennyiért eladunk, vélhetően ez marad is, és nyilván az utánpótlásban is meg van a helye a pénznek.

egyébként ezen összeveszni felesleges lesz, mert vélhetően kacsa.
ugyanis ha valóban létezik egy ilyen ajánlat, nem hiszem, hogy sandro barátunk és csapata ne bólintott volna rá.
van mezszponzor, a stadion tele van qataros cuccokkal (például felirat a székeken), pont ez a következő lépés, és nem úgy néz ki a pali, mint aki félne meglépni, főleg ilyen horribilis bevételért.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.01.18. 00:04:04

Szerintem érdemes lenne elolvasni azt a cikket, hogy a klub mire is kapná ezt a pénzt és mikor is kapja meg. Sokan írtátok, hogy 30 év múlva sehol sem fog annyit érni az a 350 millió €. Persze ez így igaz, mivel a pénznek van egy időértéke és inflálódik,de a pénzt a kontraktus (pletyka) szerint most kapnánk meg és azt a stadion renoválására költhetnénk. Ebből kifolyólag a hitelállomány nem növekedne, de nem is csökkenne. A 30 év az csak a stadion név módosítására vonatkozik, tehát nem változhat a név vagy a Qatar Airwaysnek szerepelnie kell a stadion nevében.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve én sokkal inkább egy hitel mellett döntenék a vezetőség helyében, így nem veszne el a hagyomány, igaz költségesebb megoldás lenne, bár a szellemi értékeket sokszor nem lehet pénzben mérni, ilyen a Barcelona felfogása is. A hitel azért lenne jobb gazdasági szemmel jelenleg, mivel a csapatnak fut a szekér és nem, hogy a jelenlegi hiteleit tudja fizetni, hanem azon túl, még pluszt is termel (játékosokat sokszor nem hitelből fedezzük), emiatt a hiteleket túl tudja nőni a klub és nem jelentene problémát.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.17. 23:03:47

Persze az ember szinte kapásból nemet mondana rá, de ha tényleg Camp Nou bla bla bla lenne a neve az még talán az egyik legjobb eshetőség, úgy is mindenhol az eredeti néven futna, max papíron lenne használatban a szponzori név.
Egyébként meg meddig lesz használatban a stadion mostani neve még? Nem valószínű, hogy évtizedekig. Egy komoly átépítéssel(feltehetőleg) vagy egy új stadion építésével(biztos) megváltozna, és ezek a tervek már évek óta terítéken vannak, a változás előbb utóbb megtörténik.
Engem nem rázna meg a dolog annyira főleg így, hogy csak idő kérdése a váltás.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.17. 22:59:35

Nálam nem prioritás a pénz, ha nem vagyunk rákényszerítve, én nem mennék bele. Vannak dolgok, amik nagyobb értékkel bírnak, hagyományok, amiket jobb megőrizni. De akik benne vannak a pénzügyi részében, azok jobban átlátják. De ha ez között és egy esetleg sztárigazolás között kellene választani, én előbbire szavaznék. Értsétek jól, amíg nem szorulunk rá, én nem erőltetném.
Kicsit nyugodtabban írok most már, kezdem érteni, hogy mire gondoltok a hagyományok szó alatt. Viszont szerintem ha ezzel az adósságaink nagy részét törleszteni tudnánk, sokkal nagyobb értékkel bírna egy olyan klub, amelynek nincs, vagy kevés az adóssága olyan klubbok ellen, mint pl akiket egy állam, vagy egy bank tart el.
Amúgy tényleg felfoghatatlan ez a rengeteg pénzdobálás jobbról balra, mint az univerzum nagysága. (Pl elmegyek egy boltba és válogatok a 300ft-os kenyerek között, hol melyik az olcsóbb 20 ft-al, mások meg marketing miatt adományoznak több millió eurót egy klubnak, nem semmi).
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.17. 22:58:01

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ra-2308443" target="_blank

Ilyet se hallottam még, egyedülálló lenne a világon?
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.17. 22:17:36

Bob_Marley írta:Pro és kontra lehet ezt magyarázni, mindkét oldalnak igaza van, szemléletfüggő. Én szerintem ez akkora pénz, hogy ilyet nem szabad kihagyni. Lejjebb is írta valaki, úgyis mindenki tudatában az lesz, hogy Nou Camp. Példának okáért mindenki azt mondja Moszkva tér, pedig már rég nem az. 350 millió euró 30 évre ez azért rengeteg.
De mondjuk 30 év múlva te meg én fogunk emlékezni az eredeti névre, a következő generáció már nem. Nálam nem prioritás a pénz, ha nem vagyunk rákényszerítve, én nem mennék bele. Vannak dolgok, amik nagyobb értékkel bírnak, hagyományok, amiket jobb megőrizni. De akik benne vannak a pénzügyi részében, azok jobban átlátják. De ha ez között és egy esetleg sztárigazolás között kellene választani, én előbbire szavaznék. Értsétek jól, amíg nem szorulunk rá, én nem erőltetném.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.01.17. 22:12:37

Ha már ilyen sponzori név kerül be a stadion nevébe akkor se fog megváltozni az amit a szurkulók mondanak a stadionról. Viszont ez annyi pénz, hogy mindenképp el kell rajt gondolkodni, mert ezzel az adósságok jó része törleszthető vagy komoly stadionfelújítás összegét lehetne belelőre finanszírozni.
Engem addig nem zavar a pénz, hogy honnan jön amíg megkapja a csapat.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.17. 22:00:52

Jókat írtatok, meg tudom érteni mindkét oldalt. Viszont a foci mögött számunkra felfoghatatlan pénz van, és itt sajnos ez a kulcsa mindennek. :roll:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.17. 21:47:11

Pro és kontra lehet ezt magyarázni, mindkét oldalnak igaza van, szemléletfüggő. Én szerintem ez akkora pénz, hogy ilyet nem szabad kihagyni. Lejjebb is írta valaki, úgyis mindenki tudatában az lesz, hogy Nou Camp. Példának okáért mindenki azt mondja Moszkva tér, pedig már rég nem az. 350 millió euró 30 évre ez azért rengeteg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.17. 21:24:26

Nem kell túlzásokba sem esni. Ha az az ára annak, hogy egy Kompany helyett egy Verthongennel (csak egy példa) erősítsük a csapatot vagy az utánpótlásnevelésbe több pénzt fektethessünk, esetleg, hogy az adósságainkat csökkenthessük, annyi hogy a közvetítésekkor az összeállításoknál a stadion módosított(!!!) nevét olvassam vagy a hivatalos híreknél azt halljam, hát legyen. (főleg, hogy elvileg a stadiont is korszerűsíteni akarják, ami nem két forint)

Ez a folyamat már rég elkezdődött. A MU-nál is fontolgatják, a Realnál már bejelentkezett a microsoft és a Coca-Cola. A nem sejk -vagy orosz milliárdos csapatokon kívül sokakat el fog érni. De örüljünk, hogy nálunk csak ennyit változna. Szegény Arsenal-drukkerek mit érezhettek, mikor a Highbury helyett, ami szintén hatalmas tradíciókkal rendelkezett, az Emirates stadionba kellett menniük szorítani kedvenceikért. Na az már tényleg túlzás és elvetendő.

Nyilván nem örömteli és nekem is keserű egy kicsit a szám, de ha ez segít a klubnak akkor legyen.
Forca Barca!!!!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.17. 21:22:24

Szerintem meg mindennek megvan a határa. Eddig is zavart, hogy az olajból (nagy szerencsével és leginkább a semmiből vagy rang alapján) meggazdagodott arabok mindenre rá akarják tenni a kezüket... Azért álljon meg a menet, itt óriási hagyományokról van szó, ez nem csak egy brand, amit eladok, ha jó ajánlat érkezik... Nagyot csalódnék, ha ez megvalósulna. Alapból konzervatív vagyok, és sok ilyen esetben nem tudom elfogadni ezt a mindent szabad elvet, meg ezt a nagy liberalizmust, hogy az értékeket váltsuk fel pénzzel, mert előbbiért nem kapunk semmit. Ugyan már, dehogynem, megbecsülést. Mekkora nívó volt már, hogy nem volt mezszponzorunk? Azt még lenyeltem, bár nem esett jól, de a stadion azért mégiscsak más... Nem szabadna hagyni, hogy ezek a pofátlan gyökerek mindenhova betegyék a lábukat.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.17. 20:36:05

Capon írta:Nem kevés pénz.
Legyen 400-500 millió és Rosell seggére is rátetoválhatják.
Legyen inkább 100 millió, és akkor csak Rossell seggére tetoválják rá, a stadiont meg hagyják békén. :lol:
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2014.01.17. 20:11:29

recrea írta:
Igen, pont ugyanilyen. :D

Nem életszerű az a nyilvánvaló hülyeség, amit írsz. El kell, h szomorítsalak, nem lehet mindent megvenni pénzért, a felszínes emberek élnek ebben a tudatban...csak pár példa: boldogság, szerelem, örök élet, nem hozza vissza az elhunyt rokonokat, tiszta levegő, tiszta víz, barátság, és embert sem ölnék pénzért, mert ennyi erővel ezt is írhattad volna remek példának. #-o

Továbbá kérdezd meg nagymamádat, h '45-ben mit kapott a pénzéért Magyarországon...
Meggyőzően érvelsz, csak osztani tudom a véleményedet. Csalódásként érne, ha ez bekövetkezne, sőt talán már már gyalázat is lenne az arabok részéről .. persze lehet, hogy a részükről csak erőfitoktatás, és egy újabb sikerként jegyeznék fel, amiből ömlik a pénz, nem beszélve arról, hogy már így is hatalmas reklámfelületté váltunk, amióta itt a qatar, de ez kellett, szóval hogy tudjuk tartani a konkurenciát, hozni a szintet, több pénzt fektetni az utánpótlásra, az új csillagok megszerzésére, és hogy ne! adósodjunk mégjobban el, igen, kellett/kell/fog kelleni a támogatás. De ez nagyon meredeknek tűnik, és szerintem nemcsak nekem, mivel itt egy kúltúráról van szó. Voltam már kétszer is Barcelónában, és az emberek a Camp Nou-t tényleg egy szentély ként tekintik, és azért mennek ki a meccsekre, hogy tényleg egy jó játékot lássanak,tele izgalmakkal, átéljék azt a hangulatot, amit ezek az "aranylábú gyerekeink" okoznak.. szóval nem épp arra vágynak, hogy lássák, ahogy a pénz diktálja a dolgokat.. mert a focit már így is eléggé a pénz uralja, világszerte, de hát ez köztudott, ezt talán már azok is látják akik szubjektív véleményeket formáltak a közelmúltban.. Az ottani katalánoknak, ez a szíve ügye ....
Válasz küldése