Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.16. 11:39:45

bence0330 írta:
2023.11.16. 10:26:57

Amúgy Xaviból valahogy nem nézem ki a már rendelkezésre álló modern rendszerek használatát, segítségét az elemzésekben, amit a legtöbb nagy klubban már használnak, nem tudom, hogy van-e erről valami konkrét infó.
https://onefootball.com/en/news/xavi-to ... a-34096044
MD szerint használnak.
Lehet rossz a szoftver :)

Reméljük, hogy ez a mèlypont. Szurkolok, hogy a következő fontos meccseinkből jól jöjjünk ki, a jó játèk most másodlagos.

Nem akarok már erről vitázni, múltkor írtam, Eto'o (Rijkaard) fèle Barcának emlèkeim szerint jóval nagyobb területeink voltak. (Összefoglalók alapján)
Most visszanèztem a 20/21-es meccsek rövid összefoglalóit. Sokkal több területünk volt akkor is, lendületből mentünk. Tudom, volt Messi, de már vele is problèmás volt betömörülő ellenfelek ellen.
Mostanában sokat írtam erről. Türelem, körülmènyessèg, pozíciós játèk =kèzilabda meccs.

Athleticen van egy jó cikk, magyarul is, de azt a blogot nem "merem" linkelni.

Nem csak kèzilabda VS kontra foci lètezik szerintem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.16. 10:26:57

Oké, de nyilván mindig a kisebb, kontrára játszó csapatnak lesznek átlagban nagyobb minőségű helyzetei. Nem néztem utána, de gondolom egy City, BM, vagy Pool meccsen is így van ez, ha nagy ritkán elszalad az ellen, jóval kevesebb, de átlagosan nagyobb helyzetük lesz. Ezzel nem nagyon van mit tenni, sosem leszünk kis kontracsapat, vagy max nagyon ritkán. Na akkor aztán lenne lázadás.
Nekünk támadó fellépésű csapatként, beszorított kiscsapat ellen nyilván nem, vagy csak ritkán lesz ziccerünk, de összességében mégis mi fogunk nyerni 5 alkalomból 4-szer kb, mert mi kialakítunk jobb formában 20-22 lövési lehetőséget, még ha nem is akkorákat, nekik meg van két elfutásuk ezalatt. És mivel miénk a világ egyik legjobb kapusa, általában kevesebbet fogunk kapni ebből, mint az xG. No meg azért 3 ziccer sem jelenti azt, hogy 3 góllal kéne vezetniük, nem könnyű félpályáról 3-szor végigfutni és mind beverni.
Az Alaves ellen is ez volt, csak sokkal gyengébb minőségben, ami egyrészt a formánk miatt volt, másrészt meg a teljesen elhibázott hátsó alakzat miatt, ennyi ziccert nem fog soha kialakítani kiscsapat még egyszer fél óra alatt, miután Xavi változtatott, egyetlen helyzetük sem volt. Pedig még szűrőnk sincs, azzal együtt nyilván még kevesebb ilyet kapnánk.

Ha a tizit nem kaptuk volna meg, akkor 1,05-1,84 lett volna, igen, az nyomott sokat a latban. Azért Lewy helyzete sem volt olyan kicsi, Yamalé sem. Nem voltak klasszikus ziccerek, de azért érhettek volna gólt, fogalmam sincs, mennyi lehetett az xG, de azért mivel a futball a világ tán legnagyobb szórakoztatóipari ágazata, alighanem elég intelligens emberek alakították ki a rendszert, és mivel több éve megvan, már finomítgatták is. Szerintem a tizivel együtt mindenképp korrekt az egál. Amivel nyilván nem vagyok elégedett, csak örülök, hogy ez az igazi mélypont. Utóbbival sem vitatkozok, mélypont ez, de még így is az ellenfeleink szintján állunk legalább.

Amúgy Xaviból valahogy nem nézem ki a már rendelkezésre álló modern rendszerek használatát, segítségét az elemzésekben, amit a legtöbb nagy klubban már használnak, nem tudom, hogy van-e erről valami konkrét infó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.16. 08:35:33

Mèg ha egyeseknek marha vicces is.
A Barca-Alaves meccsen
1,81 VS 1,84 volt a csapatok xG-je

A Barca helyzetei
Lewa lövèse kiszorított helyzetből a lègstop után, amikor pár m-re volt a kapus, takarva a kaput.
Felix lövèse 17-18 m-ről, ès volt egy gurítása a rövidre.
Fermin a kapufa mellől pár mèterre, èles szögből, oldalháló
Yamal lövèse 11-12 m-ről, oldalról, a kapus kezèbe.
Lewa fejese 11 m-ről
A 11-es.

Alaves helyzetei
A góljuk, mikor Inigot megverve, mellőle lőttek
Ugyanilyen helyzet Kounde mellett, a másik oldalról, csak itt tisztábban, mert mèg tolt is rajta, ès szabadon lőhetett
A ziccerük, 20+ mèterről kapura vezetve
A másik ziccer, amikor Koundet megverte, ès szemben állt a kapuval
Meccs 92. percèben 11-12 m-ről fejes a kapu fölè.

Nem mèrtem le a pontos távolságokat.

Így jött ki az 1,81 VS 1,84 xG. Mèg ha a büntetőt 0,75-re veszem is, akkor sem èrtem.
Èn szeretem a statisztikákat, de az xG-re semmit nem adok.

Ha olyan helyzetekről beszèlünk, mint az Alaves ellen, akkor tènyleg sok helyzetünk volt. Elvileg 44 nagy helyzetből rúgtunk 26-ot. A második legtöbb kialakított nagy helyzet a miènk a Ligában.

Ha olyan helyzetekről, mint az Alavesè, na arra kevèsre emlèkszem, mèg ha nincs is most előttem minden meccs.

Vèlemènyem szerint nehèz is ilyen helyzeteket kialakítani, ha mi toljuk be az ellenfelet a 16-án belülre, ezzel egyfajta "kézilabda meccset" kialakítva. Ilyen helyzetben ritkán alakul ki olyan lövőhelyzetet, hogy mèterekre nem zavarja senki a támadót a góllövèsben.

Szerk: meghallgattam a podcastot. Gratulálok! Teljes mértékben egyetèrtek mindennel. Szèpen kifejtettètek azt, amit gondolok, de itt röviden nem tudok.

Mèg egyszer gratulálok!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.11.16. 01:35:01

bence0330 írta:
2023.11.15. 22:26:40
Annyira mostanság nem nézegettem, de van valami új xG, csak nem emlékszem a másik betűre. :D Ami már magát a veszélyt mutatja, nem csak a lövést.

Az meg oké, hogy egy "a legsutább ócska sípcsonttal elkövetett vakvezetőkutyás lövés a szomszéd megyéből indítva" beleszámít az xG-be, csak kb 0,01-es lehet, vagy még annyi sem, semmi kimutatható jelentése nincs még egy adott meccsen sem, nemhogy egy évben.

Én amúgy az fbrefet nézegettem, bár mostanság annyira nem.

...
Na ezért voltál az év fórumozója, nagyon korrekt komment.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 22:26:40

Annyira mostanság nem nézegettem, de van valami új xG, csak nem emlékszem a másik betűre. :D Ami már magát a veszélyt mutatja, nem csak a lövést.

Az meg oké, hogy egy "a legsutább ócska sípcsonttal elkövetett vakvezetőkutyás lövés a szomszéd megyéből indítva" beleszámít az xG-be, csak kb 0,01-es lehet, vagy még annyi sem, semmi kimutatható jelentése nincs még egy adott meccsen sem, nemhogy egy évben.

Én amúgy az fbrefet nézegettem, bár mostanság annyira nem.

https://fbref.com/en/comps/12/La-Liga-Stats

A miénk a legmagasabb xG amúgy idén a Ligában, ez csak azoknak, akik nem emlékeznek arra, hogy azért kifejezetten sok helyzetes meccseket alakítottunk ki, viszonylag sok góllal a sérüléshullámig, a bombaformában lévő DJ és Raphinha kiválásával ugrottak el hirtelen ezek a számok, sajna érthető okokból, helyettük nem volt ki kialakítsa a helyzeteket, DJ létszükség hátulról építkezésben, és maga is tudott tálalni néha, a brazil meg az egyik legjobb helyzetkialakító egész Európában (idén 90 percre vetítve 5. a la ligában, tavaly 7. volt, Griezzel pontosan ugyanannyi várható gólos helyzetet kialakítva, így érthető, miért gáz, ha kiesik/rossz formába kerül), két ilyen ember kiválása azért nagyon komoly érvágás, Pedrin túl, nyilván, csak hát ő az eleje óta nem volt, úgyhogy nem ő a változó.

Amúgy a Reálhoz képest több helyzetet alakítunk ki, és kicsit a várható kapott góljaink száma is alacsonyabb, hosszútávon ezekkel a statokkal alighanem mi nyernénk. Csak még rövid a szezon, és azt az egy meccset, ahol egymás ellen játszottunk (és amúgy 1,5-ször annyi xG-t hoztunk össze a fél kezdőnk nélkül!), végül valami csodával elvesztettük. De azért ez is jelzi, hogy bár akadozik a helyzetkihasználás néha, azért Liga szinten még mindig a legjobb, és inkább a helyzetkihasználás az, amivel golyón szúrjuk néha magunkat, főleg, ha nincs rengeteg sérült épp. Mondjuk az is tény, hogy az ellenfél minőségét tekintve az volt az utolsó tényleg jó meccsünk. És buktuk, aztán meg megnyertünk pár gyengét, ez ilyen.
Meg nyilván a mostani nihill meccseink is olyanok, hogy nagyon magas elvárásokkal nézzük, a Soci meccsen is nekünk volt magasabb (0,95-1,23), sőt még a Sahtar ellen is (0,82-0,93), csak mi ugye többet várunk ennél magunktól (joggal). De attól még összsségében minőségben több helyzetet alakítottunk ki az ellenfeleinknél. Valahol jó is, hogy tartjuk magunkat olyan jónak, hogy ezt már komplett bénázásnak hívjuk és mélypontnak
De még az Alavesnél is 1,81-1,84-ben maradtunk csak alul, csak ilyenkor mindig arra figyelünk, hogy az ellen miket hagyott ki, arra nem, hogy mi is így tettünk párszor. Nyilván mivel kronológiailag az Alaves azt az 1,81-et kvázi az első 35 percben hozta össze, az úgy nagyon sok, és ha ott 0-3, akkor tényleg vége a meccsnek.

Andris, igen, meg lehet nyerni egy meccset 0,00-ás xG-vel is, ha a kapus kirúgás közben öngólt rúg, meg el lehet bukni 5-össel is, illetve amit írtál, lehetne egy tök jó játék 0,1-es xG-vel, mert épp valahogy a végén mindig 3 centivel elrontjuk az utolsó passzt, vagy épp fordítva. De ezek szélsőséges esetek, hosszú távon átlagolva kihozza magát, úgy is érdemes leginkább vizsgálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 18:09:00

Köszi! :) Valóban az open play az érdekes, ez talán egyértelmű. Bár ki tudja mit számítanak abba bele.

Amúgy van valakinek fogalma róla, hogy pontosan hogy számítják az xG-t? :D
Mert én hirtelen ezt találtam:
"An xG model uses historical information from thousands of shots with similar characteristics to estimate the likelihood of a goal on a scale between 0 and 1. For example, a shot with an xG value of 0.2 is one that we would generally expect to be converted twice in every 10 attempts."

Ez számomra azt jelenti, hogy a legsutább ócska sípcsonttal elkövetett vakvezetőkutyás lövés a szomszéd megyéből indítva is beleszámít az xGbe, de pl egy ordító ziccer ahol a támadó luftot rúg vagy éppen csak megelőzik belepöccintve a gólpasszba, az nem. #-o
Szerintem a meccsek igazán nagy helyzeteinek és lehetőségeinek egy jelentős hányada valamivel előbb akad meg, mint hogy a támadó rá tudná lőni a kapura. Ehhez képest ezeknek egyike sem számítódik bele semmilyen szinten a mutatóba.
Vagy rosszul értelmezem?

Másként fogalmazva az xG az égvilágon nem mond semmit a helyzetek számáról és minőségéről, csak a statisztikailag kapuralövésként értelmezhető töredékük esetében.
Arról meg végképp nem mond semmit, hogy offenzív értelemben dominált-e egy csapat, vagy sem. Pl attól függetlenül, hogy látványos és szemetgyönyörködtető támadás-parádé volt, az xG akár még 0 is lehet ugyanannak a meccsnek végén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.11.15. 18:04:15

Andris írta:
2023.11.15. 17:48:47
dinnyesz írta:
2023.11.15. 17:47:38
Én sem vagyok az xg szerelmese, csak szerintem tavaly a szokásosnál is többet mákoltunk, ami számokban kicsit torzítja pozitív irányba a tavalyi vedelmünk teljesítményét.

Most már kivancsisagbol utána néztem az előző szezonok statisztikáinak, hátha érdekel valakit, csak az akció gólokat vettem figyelembe.

Az ide szezon : 21 lőtt gól, 23 xg / 12 kapott, 12 xg
21/22es szezon: 55 lőtt, 56 xg / 25 kapott, 26xg
20/21es szezon: 71 lőtt, 70 xg/ 26 kapott, 32 xg
19/20 szezon: 67 lőtt, 60xg / 26 kapott, 26xg
Ezeket honnan hoztad? Mert délután én is megnéztem valamilyen oldalon, és ott egészen más számokat láttam. :) pl 38-42es xGA értékek az elmúlt szezonokban.
Egyébként jobb ebből is nem a szezonszintűt, mert különbözhetnek a lejátszott meccsek számai. A teljes szezonra nézett meccsenkénti átlag a legjobb mutató talán, ha már xGA.

Egyáltalán mi a klubfoci statoknak a legmegbízhatóbb forrása? Ezt mindenkihez címzem, aki esetleg képben lehet.
understat.com :D nem tudom mennyire megbízható, ritkán nézek ilyen statisztikákat. Annyi hogy ezekben az adatokban nincsenek benne a tizik, pontrugasok stb, csak az "open play", amiből szerintem jobban kiderül az, amire én akartam rávilágítani.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 17:48:47

dinnyesz írta:
2023.11.15. 17:47:38
Én sem vagyok az xg szerelmese, csak szerintem tavaly a szokásosnál is többet mákoltunk, ami számokban kicsit torzítja pozitív irányba a tavalyi vedelmünk teljesítményét.

Most már kivancsisagbol utána néztem az előző szezonok statisztikáinak, hátha érdekel valakit, csak az akció gólokat vettem figyelembe.

Az ide szezon : 21 lőtt gól, 23 xg / 12 kapott, 12 xg
21/22es szezon: 55 lőtt, 56 xg / 25 kapott, 26xg
20/21es szezon: 71 lőtt, 70 xg/ 26 kapott, 32 xg
19/20 szezon: 67 lőtt, 60xg / 26 kapott, 26xg
Ezeket honnan hoztad? Mert délután én is megnéztem valamilyen oldalon, és ott egészen más számokat láttam. :) pl 38-42es xGA értékek az elmúlt szezonokban.
Egyébként jobb ebből is nem a szezonszintűt, mert különbözhetnek a lejátszott meccsek számai. A teljes szezonra nézett meccsenkénti átlag a legjobb mutató talán, ha már xGA.

Egyáltalán mi a klubfoci statoknak a legmegbízhatóbb forrása? Ezt mindenkihez címzem, aki esetleg képben lehet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.11.15. 17:47:38

Én sem vagyok az xg szerelmese, csak szerintem tavaly a szokásosnál is többet mákoltunk, ami számokban kicsit torzítja pozitív irányba a tavalyi vedelmünk teljesítményét.

Most már kivancsisagbol utána néztem az előző szezonok statisztikáinak, hátha érdekel valakit, csak az akció gólokat vettem figyelembe.

Az ide szezon : 21 lőtt gól, 23 xg / 12 kapott, 12 xg
21/22es szezon: 55 lőtt, 56 xg / 25 kapott, 26xg
20/21es szezon: 71 lőtt, 70 xg/ 26 kapott, 32 xg
19/20 szezon: 67 lőtt, 60xg / 26 kapott, 26xg
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 17:34:49

drobika írta:
2023.11.15. 17:22:50
Mi van?! Xavi azt mondta, hogy szerencsével BL-t is nyerhetünk?
Most ez komoly?
Szerencsével bárki nyerhet BLt :P
A madrid megtette nem egyszer, de rémlenek más kis klubok is.

Viccet félretéve, a fociban bármi megtörténhet. Akár még az is, hogy az 50 milliós csapat rúg négy majdnem-gólt egy 860milliósnak. :P

Na de tényleg komolyra fordítva a szót, egy valamit illetően szerintem többé-kevésbé konszenzus van a fórumon: ha mindenki egészséges, akkor van egy ~top5ös kezdőcsapatunk. Azok meg szikár tények, hogy a BL továbbjutáshoz elég közel állunk, a Február meg nagyon messze van. Akár még az is lehet, hogy a számunkra kellemetlen stílusú csapatok kiejtik egymást, és a változatosság kedvéért nem fog megsérülni egyszerre a fél kezdőcsapatunk, mikor leginkább szükség lenne mindenkire.

Ettől függetlenül nem ez a realitás, de nem is ezt mondta Xavi.
Hogy pedagógiai értelemben vajon milyen nyilatkozatok a helytállóak, ahhoz sajnos én nem érzem elég kompetensnek magam.

Én mindig, minden körülmények közt a nyers és teljeskörű őszinteséget várnám el az edzőtől és pl az elnökségi tagoktól is. Ugyanakkor ez nem biztos, hogy mindig a legcélravezetőbb, mert nem csak magamfajta emberekből áll a célközönség.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 17:22:50

Mi van?! Xavi azt mondta, hogy szerencsével BL-t is nyerhetünk?
Most ez komoly?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 16:59:29

dinnyesz írta:
2023.11.15. 14:46:28
Megnéztem most a statisztika mit mond erről. Csak az akció gólokat tekintve 15 gólt kaptunk, ez kerekítve 30as xgből jött össze. Mi 63 akció gólt lőttünk nagyjából 70es xgből. Szerintem a 30as xg nem utal olyan beton védelemre, de igazad van, hogy mindenhez kell a szerencse is. :)
Itt az xG-nél mindig van egy hatalmas alapvető tévedés, amit senki nem vesz valamiért figyelembe. A számolása alapja egy átlagos csapat átlagos játékosa, mivel egy teljesen átlagolt statisztikai adat. Pl xy középcsatár a Las Palmasból nyilván kisebb eséllyel fog értékesíteni egy pontosan ugyanolyan helyzetet, mint Lewy. Méginkább konkretizált példa, a büntető xG-je ha jól rémlik, 0,76, statisztikailag (fogalmam sincs, mekkora adatbázisból merítve) ennyi büntetőt rúgnak be 1-re vetítve, a top büntetőrúgók ennél valamennyivel feljebb teljesítenek.

Egy Madrid, City, (fogjuk rá, Barcelona) szintű csapatnak lényegesen felül kéne rúgnia az xG-t, a játékosok minősége miatt, akik mindenképp átlagon felüliek. Ez nyilván a meccseik kb 90%-ára igaz, amikor náluk gyengébb játékosokkal játszanak, gyengébb kapusokkal, ha egy pont ugyanolyan jó csapattal játszanának egész évben, akkor kéne kb 0-ra kijönnie. Ugyanez hátul, egy klasszis kapusnál, mint TS, bőven alul kell, hogy kapja a gólokat az xGa-hoz képest. Két meg három éve a két horrorszezonjában meg bőven felül kapta, mert sérülten védett, és egy középszert sem ütött meg, akkor volt, hogy minden helyzetből gólt kaptunk kb. A kapus szintje nagyban befolyásolja az xGa-t, TS meg top3 kapus, de tavaly lehet, hogy a legjobb volt.

Tehát - amit tavaly mindig elfelejtett mindenki emlegetni a sok 1-0-nál, pedig így volt - nem csak TS óriási bravúrjai kellettek hozzá, hanem az is, hogy mi is rengeteg helyzetet hagyjunk ki, sokkal többet, mint amit akár egy középcsapatnak szabadna, annál meg pláne sokkal többet, amit nekünk kellett volna belőni a szintünk miatt. Vakon azt mondanám, nyilván komolyabb kalkulációk nélkül, hogy 15 góllal minimum alulrúgtuk magunkat, de ez tényleg nagyon alsó hangú becslés. Tehát arra a 70-es xG-re 80 körül illett volna azért vágni.

Most nem néztem utána a számoknak, az általad idézetteket vettem alapul. A tavalyi xG-G különbségből én annyit vontam volna le (azon túl, hogy azért lehetne épp több helyzetet még kialakítani), hogy baromira gyengék vagyunk még fejben a befejezéseknél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.15. 17:28:59-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 15:09:35

dinnyesz írta:
2023.11.15. 14:46:28

Megnéztem most a statisztika mit mond erről. Csak az akció gólokat tekintve 15 gólt kaptunk, ez kerekítve 30as xgből jött össze. Mi 63 akció gólt lőttünk nagyjából 70es xgből. Szerintem a 30as xg nem utal olyan beton védelemre, de igazad van, hogy mindenhez kell a szerencse is. :)
A kollégák többsége már tudja, mi a véleményem az xG-ről és a teljes rokonságáról. :D

Valóban nagy a szakadék az xG és a G közt, de egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ez csak kapusteljesítményen és támadóteljesítményen múlik. Egy már kialakult gólhelyzet közben is rengeteg minden múlik még a védők alakításán.

Picit az is sántít, hogy TS-t nem számítjuk bele a védelembe. Vagy ha így döntünk, oké, de csináljuk konzekvensen: akkor idén se része. És akkor az idén kapott gólokból meg xG-ből is vonjuk le a kapushibákat és a potyákat, mert sajnos idén ilyenből is volt nem egy, nem kettő. Aztán vonjuk le a bravúrral védhetőket is: idén volt ilyenből is néhány, lehetett volna esetleg védeni, de mégse jött a bravúr. Ha a tavalyi védelem teljesítményének megítélésén ezek a védések igazából rontottak, akkor ezeknek az elmaradása viszont ne rontson idén. Csak szépen következetesen! :P

Amúgy ha már xG, akkor az is fontos adat lenne ugye, hogy előző szezonokhoz képest hogy alakult az adat. Meg más La liga csapatokhoz képest. Egy dolog, hogy sok kimaradt, de ezzel párhuzamosan még lehet igaz, hogy sokkal kevesebb is alakult ki eleve.

Ráadásul szerintem nincs is lineáris jellege az xG/G arányoknak. Ha eleve kevesebb az xG (~kialakított helyzet), akkor törvényszerűen arányaiban is rosszabb azoknak a kihasználása. Ez emberi faktorokból fakad, pl hogy a csatár frusztráltabb a kevés (részvételi)lehetőség miatt, vagy hogy kevesebbet találkozik a labdával és rosszabb az érintések hatékonysága, vagy éppen hogy a kevesebb helyzet miatt nagyobb a nyomás, a befejezési kényszer.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.11.15. 14:46:28

Andris írta:
2023.11.15. 14:08:41
dinnyesz írta:
2023.11.15. 13:47:20
Azt se feledjük hogy a tavalyi kapott gólok száma nagyon csalóka, mert olyan ordító ziccereket hagytak ki ellenünk sokszor, amit alig akart elhinni az ember. Illetve TS is parádézott szinte egész szezonban, szóval nezhetett volna ki ez sokkal rosszabbul is.
Bár kicsit magam ellen beszélek most, de szerintem azért nem annyira csalóka. Minden évben rengeteg bravúrja van TSnek, és más csapatoknál is van ez így. Hogy messzebbre ne menjünk, Oblak meg Courtois több szezonban is kivédte a szemét majdnem minden ellenfélnek.
És szerintem annyira szokatlanul(!) sok ordító ziccer se volt ellenünk, csak mivel sok 1gólos különbségen kellett izgulnunk, ezek az emlékek élesebbek, felnagyítódnak.
Biztos volt több valamennyivel, az ilyen sokévtizedes rekordokhoz az extra szerencse is kell, mindennek össze kell állnia. De nem kell eltúlozni sem :P
Megnéztem most a statisztika mit mond erről. Csak az akció gólokat tekintve 15 gólt kaptunk, ez kerekítve 30as xgből jött össze. Mi 63 akció gólt lőttünk nagyjából 70es xgből. Szerintem a 30as xg nem utal olyan beton védelemre, de igazad van, hogy mindenhez kell a szerencse is. :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 14:08:41

dinnyesz írta:
2023.11.15. 13:47:20
Azt se feledjük hogy a tavalyi kapott gólok száma nagyon csalóka, mert olyan ordító ziccereket hagytak ki ellenünk sokszor, amit alig akart elhinni az ember. Illetve TS is parádézott szinte egész szezonban, szóval nezhetett volna ki ez sokkal rosszabbul is.
Bár kicsit magam ellen beszélek most, de szerintem azért nem annyira csalóka. Minden évben rengeteg bravúrja van TSnek, és más csapatoknál is van ez így. Hogy messzebbre ne menjünk, Oblak meg Courtois több szezonban is kivédte a szemét majdnem minden ellenfélnek.
És szerintem annyira szokatlanul(!) sok ordító ziccer se volt ellenünk, csak mivel sok 1gólos különbségen kellett izgulnunk, ezek az emlékek élesebbek, felnagyítódnak.
Biztos volt több valamennyivel, az ilyen sokévtizedes rekordokhoz az extra szerencse is kell, mindennek össze kell állnia. De nem kell eltúlozni sem :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.11.15. 13:47:20

Azt se feledjük hogy a tavalyi kapott gólok száma nagyon csalóka, mert olyan ordító ziccereket hagytak ki ellenünk sokszor, amit alig akart elhinni az ember. Illetve TS is parádézott szinte egész szezonban, szóval nezhetett volna ki ez sokkal rosszabbul is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.15. 12:18:52

Szerintem továbbra sem az számít, hogy hány középső védőnk van fent, meg az sem, hogy Cancelo és Baldé pontosan mit játszik. Mindegy teljesen, a védekezésünk eredményessége szempontjából, hogy 4-3-3, vagy 3-4-3, vagy 4-2-1-3... a lényeg ugyanaz:

Ha a nagy képet nézzük, akkor egy meghatározó dolog történt a tavalyi atomvédekezésünk (és nem atomvédelmünk!!) gyengülésének irányába:
Lett egy harmadik támadónk.

Mindegy, hogy idén éppen milyen formációban és névsorral mentünk ki (mert a sérülések miatt volt majdnem ugyanannyi, mint ahány meccs). A hangsúly szerintem azon kell legyen, hogy felhoztunk egy támadót pluszba, tehát szükségszerűen elvettük azt az egy embert valahonnan hátrébbról.

Lehet, hogy fent van 3 khv, és még Baldé... akkor a középpályáról hiányzik manpower tavalyhoz képest. -> ha mindenki egészséges és fitt lenne, talán kevésbé vennénk észre, de Frenkie nélkül eleve nagyon nehéz, Pedri hiánya detto nehezít, és Gavit meg Gündogant rojtosra hajtottuk már.

Ha fent van Cancelo, 2 khv és Baldé, akkor meg igazából a hátvédsorunkból hiányzik az egy ember: Ahogy írtam, Cancelo 95%ban kp feladatokat lát el ilyenkor, teljesen egyértelműen. Ergo két középső hátvédünk maradt, és Baldé rohangászik még fel-le. Cancelo sokkal sokkal sokkal kevésbé zár vissza, és nem is ez a feladata.

Mégegyszer: felraktuk a 3. támadót, ehhez valahonnan el kell vennünk egy embert hátrébbról. Nyilván számítani se lehetne rá, hogy akár csak fele olyan védekezésünk legyen, mint a tavalyi extrém rekorder. Ha meg sok a sérült és sok a széthajtott játékos is, egy eleve elfogadhatatlanul rövid keretből, akkor meg... hát látjuk mi az eredménye.

3 támadót követelt a nép, Xavi megcsinálta, aztán eltelt kb 3 meccs, és lesérült a fél keret.
Nincs ingyen ebéd, plusz egy támadó minden körülmények közt meggyengíti a védekezést. Ha meg jelentősen rosszabbodnak ennek tetejébe a körülmények, akkor megszívjuk. Megszívtuk.

PS: Szerintem sokkal menthetetlenebb is lehetne egy ilyen 1,5 hónap után a helyzetünk, ami a szezonunkat illeti. Rengeteget érnek a kiszenvedett pontok, és épp egy olyan oldalát csillogtatja most a csapat, amit egy évtizeden keresztül hiányoltunk. A csapat és a legjobb fiataljaink közép és hosszútávú fejlődése szempontjából hihetetlenül fontos az, hogy a mély pontjaink, a sérültjeink, akár a borzalmas játékunk ellenére is nyerjük a meccseket.
Ettől még nem szórakozunk jól hétvégente, de ne feledkezzünk meg ezekről a dolgokról.
PS2: Én legalábbis nem tudok megfeledkezni róla. Nagyon rég nem úgy tekintek már magunkra, mint abszolút top csapatra, és nagyon rég azt tartom a fontosabbnak, hogy a jövőt potenciálisan meghatározó játékosaink a lehető legjobb környezetben és legegészségesebb tempóban fejlődjenek.
Valószínű ezért is van az, hogy lehiggadva már sose érzem akkora bajnak a rossz játékot (amikor épp tényleg rossz), és fontosabbnak gondolom a hosszútávú kiszámíthatóságot Xavival a padon. Azért vele, mert ő van most itt, és mert sok tulajdonságában megbízok egy ilyen hosszabb távú alulról építkező projekthez. Amellett, hogy sokkal kapcsolatban nekem is lehetnek, vannak kétségeim.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 10:42:05

Troym írta:
2023.11.15. 10:22:49
A hozzáállást mondom, nem a taktikát, azt hosszú oldalakon keresztül feszegetitek sokan.
Az első meccsen kiállították! Őt is, Raphinhát is. Friss bajnokként is sík ideg volt már az első meccsen 5 perccel a nyári szünet után. Ez átragad mindenkire. Látszik is, azóta is.
Kicsit magukat kergették bele ebbe a nyomásba, főleg Xavi, mert nyáron olyanokat nyilatkozott, hogy szerencsével akár BL győzelemig juthatunk, ami lehet akár igaz is, csak épp teljesen felesleges plusz teher mindenkire. Ha ilyen himihumi nyári megszólalásokon csak annyit "vállalna", hogy szerencsével és sok szorgalommal bárkivel felvesszük a versenyt, akkor nem nyomná őket a teher. Ezt gondolnám az egyik fő fejlődési területnek. Nem kell többet vállalni, mint szükséges. Kétszer kiestünk a csoportkörben, annyit ha vállal, hogy "Először jussunk tovább a csoportból, ami komoly kihívás és majd meglátjuk" elég lenne. Nem kéne naponta Gavi, Pedri, Balde kvalitásait kiemelni, hogy mennyire kivételesek, hanem néha hűteni a kedélyeket, hogy még kölykök, bőven lesznek gyenge meccseik is stb.
Jó, mondjuk az első meccsen amikor szankció nélkül 5 percenként kaptunk egy könyököst a gyomrunkba, mikor a laszti még csak nem is volt a közelben én is síkideg lettem volna. :D Az egy merő pankráció volt, kb az egész csapatot vissza kéne sorolni egy osztállyal utólag egy ilyen után, hogy gondolkodjanak már el.
Szóval ezt azért levenném, akármekkora ökörség volt mindkettőtől hogy kiállíttatták magukat, extrém körülmények voltak.
De amúgy egyetértek, szerintem is generál felesleges nyomást, látom, hogy jó szándékkal teszi, emelni akarja a morált, de valahogy nem jön össze. Pedrire is kíváncsi leszek, mert két hónapja hallgatjuk, hogy majd ha ő visszajön, megment minket. Yamalnak van három meccsenként egy hasznos megmozdulása, hiába duzzad a tehetségtől, rég nem La Liga szint, csak egyszer még hónapokkal ezelőtt két meccsre az volt, és azóta látszik, hogy nem mer csinálni semmit, Baldétól is kicsit sokat vártunk, Gavi a habitusa miatt szerencsére nem annyira érintett ebben.
A tinédszereket minden apróság érinteni tudja, sajnos, tökmindegy, mennyire profik.
Yamalnál pl. nekem az maradt meg, mikor ott a 2.-3. bajnoki környékén, mikor jól játszott, Lewy leteremtette 1-2-szer, hogy lőni merészelt. Ezt azóta érzem benne.

Ebben az egész vezetőséget felelősnek érzem kicsit azért, amikor egy BL x. hely a célkitűzés, mert különben anyagilag bajban vagyunk, az gázos. Akkor is, ha a keret tényleg minimum BL negyeddöntős.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.15. 10:22:49

bence0330 írta:
2023.11.14. 23:27:31
Idén azért alapvetően jóval bátrabb lett. A pragmatikusabb felállásokat kb elfelejtette, szerintem kb egyszer volt 4-4-2 még az elején, és most besült 1-2-szer ez a... 3 védős valami.

Ehelyett 4-3-3 volt nagyrészt, illetve jópárszor voltunk 4-2-3-1-ben a legjobb focink idején, mikor pont nagy formában voltak elöl a játékosaink.
Idén végre észrevette, hogy van Masia, meg fiatalok, használja is őket, Yamallal szerintem még nagy túlzásba is esett, ez is bátrabb dolog. Megint feljebb toltuk a védelmet.

Sokkal több rúgott (és kapott) góllal játszottunk 1,5 hónapig, mint tavaly. Az elmúlt 3 meccs nulla játéka nem igazán bátorság hiánya szerintem, egyszerűn nem tudja átadni a taktikát, gondolatait(?), elfáradt a sérültekkel teletűzdelt keret(?) vagy valami ilyesmi, nem pragmatikus, vagy messze nem annyira, mint tavaly, "csak" nem megy. Én bízom benne, hogy ez átmeneti és visszatérünk az első 1-1,5 hónap játékához, az tetszett, nem volt még abszolút csúcs foci, de nagyon jó irány volt.

Konkrétan önfeledt játékot azért nehéz kérni ezen a szinten, és még nehezebb megcsinálni, ehhez bajnokként is túl nagy a nyomás.
A hozzáállást mondom, nem a taktikát, azt hosszú oldalakon keresztül feszegetitek sokan.
Az első meccsen kiállították! Őt is, Raphinhát is. Friss bajnokként is sík ideg volt már az első meccsen 5 perccel a nyári szünet után. Ez átragad mindenkire. Látszik is, azóta is.
Kicsit magukat kergették bele ebbe a nyomásba, főleg Xavi, mert nyáron olyanokat nyilatkozott, hogy szerencsével akár BL győzelemig juthatunk, ami lehet akár igaz is, csak épp teljesen felesleges plusz teher mindenkire. Ha ilyen himihumi nyári megszólalásokon csak annyit "vállalna", hogy szerencsével és sok szorgalommal bárkivel felvesszük a versenyt, akkor nem nyomná őket a teher. Ezt gondolnám az egyik fő fejlődési területnek. Nem kell többet vállalni, mint szükséges. Kétszer kiestünk a csoportkörben, annyit ha vállal, hogy "Először jussunk tovább a csoportból, ami komoly kihívás és majd meglátjuk" elég lenne. Nem kéne naponta Gavi, Pedri, Balde kvalitásait kiemelni, hogy mennyire kivételesek, hanem néha hűteni a kedélyeket, hogy még kölykök, bőven lesznek gyenge meccseik is stb. Kicsit lazítani kifelé.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 07:18:44

Hát, Gránittal nagyon szokott egyezni a véleményünk, de most a 3 védős felállással( nálunk ) nem értek egyet. Lehet hogy működne , ahogy leírja, de ahogy nálunk van, az tömény életveszély, amiből már gólokat kaptunk és ziccer hegyeket.
Xavi nagyon feltolja szélre csatár módba a szélső védőket, és iszonyat terület van mögöttük, amit labdavesztéskor be nem lehet futni időben az tuti. A középső védők, nem érnek ki, vagy 2-1 arányban kipasszolják őket és csak TS marad. A szűrő középpályások, meg hát...,Azokra nem lehet számítani.
Számomra is a támadó foci az ami élvezhető. De lehet azt 4 stabil védővel is, akik tényleg támadó szellemben lépnek fel, és segítik a csatárokat kp.-kat, de ilyen ész nélkül szerintem ez öngyilkosság.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.15. 06:34:47

A 3 védős felállás terén kiállok Xavi mellett.

Ez a felállás akkor veszélyes, ha távol helyezkednek egymástól, mert ilyenkor gyakorlatilag egy ember van csak középen, ahol az ellenfél a legrövidebb úton találhat utat a kapunk felé. Ez még törékenyebb, mint a 4 védősnek nevezett felállás, amikor ketten vannak ott. Ha nem követnek el helyezkedési hibát, és hárman levédekezik a pálya belsejét, a szárnyakon meg a többi szélső és két mélységi középpályás védekezik, akkor viszont sokkal stabilabb, mint a 4 védősnek mondott, a gyakorlatban 2 védős felállás. Meg nem kellene ennyire feltolni a védelmet, és nem Koundét kell középre tenni.

Lewandowski sokat szövegel, de érdemes figyelni arra, amit mond meg nyilatkozik, mert igaza van. Akkor javul fel valamicskét a támadójátékunk, amikor valaki fellép mellé, és megoszlik a védelem figyelme. A 3 támadós felállás ugyanúgy nem 3 támadós, ahogy a 4 védősnek mondott rendszer nem 4 védős. Lehet mondani, hogy 4-3-3, de valójában nem alkot egy csapatrészt a két szélsővel, teljesen elszigetelten játszik, többen lógnak a nyakán. Ha valaki fellép a középcsatár mellé-mögő közvetlenül, az a középcsatárt tehermentesíti, valamennyi figyelem lecsatlakozik róla, akkor megbomlik a belső tömörülés. Ezért játszanék két középcsatárral. Jó lenne, ha Roque jönne már tavaszra, ha ez nem lehetséges, akkor is mindenképp tehermentesíteném Lewandowskit. A szélső támadóink ebben a szezonban sem tudnak igazán sokat hozzátenni a támadásainkhoz. Ez a felállás nagyon jól tud működni, ha a szélsők is gólerősek, de most úgy látom, többet érnénk egy második középcsatárral.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 23:27:31

Troym írta:
2023.11.14. 21:58:16
Az hogy 4-5 év után azt mondta, hogy bármi áron, de legyen meg a bajnoki arany, azt mondom valahol logikus. De pont itt hibádzik a dolog. Friss bajnok edző miért nem tudja az önfeledt játékot kérni és elvárni? Az eredmények megvannak, innentől a türelem is több vele szemben. Ha idén ezzel a valamivel nem lesz arany és BL-ben nem jutunk messze, pont ő lesz még ennél is konzervatívabb.
Idén azért alapvetően jóval bátrabb lett. A pragmatikusabb felállásokat kb elfelejtette, szerintem kb egyszer volt 4-4-2 még az elején, és most besült 1-2-szer ez a... 3 védős valami.

Ehelyett 4-3-3 volt nagyrészt, illetve jópárszor voltunk 4-2-3-1-ben a legjobb focink idején, mikor pont nagy formában voltak elöl a játékosaink.
Idén végre észrevette, hogy van Masia, meg fiatalok, használja is őket, Yamallal szerintem még nagy túlzásba is esett, ez is bátrabb dolog. Megint feljebb toltuk a védelmet.

Sokkal több rúgott (és kapott) góllal játszottunk 1,5 hónapig, mint tavaly. Az elmúlt 3 meccs nulla játéka nem igazán bátorság hiánya szerintem, egyszerűn nem tudja átadni a taktikát, gondolatait(?), elfáradt a sérültekkel teletűzdelt keret(?) vagy valami ilyesmi, nem pragmatikus, vagy messze nem annyira, mint tavaly, "csak" nem megy. Én bízom benne, hogy ez átmeneti és visszatérünk az első 1-1,5 hónap játékához, az tetszett, nem volt még abszolút csúcs foci, de nagyon jó irány volt.

Konkrétan önfeledt játékot azért nehéz kérni ezen a szinten, és még nehezebb megcsinálni, ehhez bajnokként is túl nagy a nyomás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.14. 22:41:42

baas11 írta:
2023.11.14. 21:54:43
nem kellene ezt túl gondolni csak konzisztens en tartani a szerkezetet es nyonyni nyomni amíg tokeletes nem lesz !
Es nem ossze vissza hetente pakolgatni mindenkit mindenkivel jobbra balra aztan csodálkozunk h 2 kenyszeritot nem tudunk megcsinalni …
Ez lenne a normális és értelmes fejlődés útja ott, ahol a morális, mentális és fizikális alapok kellően szilárdak és stabilak.
Ahol ezek az alapok hiányosak, ott bármilyen csillivillit bárhogyan is pakolgatnak rá, sosem lehet stabil a felépítmény.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.14. 21:58:16

bence0330 írta:
2023.11.14. 21:10:38
Troym: én ezzel tudnék épp azonosulni - bár nagyon tudok örülni egy szenvedős győzelemnek is -, viszont Xavi, vagy bármelyik aktuális edző ezt nem teheti meg, a Barca vagyunk, óriási a nyomás, ennek meg kell felelni, szerintem nincs realitása annak, hogy oké, akkor most nyomjuk mittudomén ifikkel masiás tikitakát, de akkor konferenciában indulunk. Szerintem Xavi kevésbé szeretett volna tavaly pragmatikus lenni, de ekkora nyomás alatt ez volt a célravezető, és behúztuk a ligát, ami a célkitűzés volt. Nehéz megdorgálni ezét, akkor is, ha bőven meg tudom érteni, amit írsz.
Az hogy 4-5 év után azt mondta, hogy bármi áron, de legyen meg a bajnoki arany, azt mondom valahol logikus. De pont itt hibádzik a dolog. Friss bajnok edző miért nem tudja az önfeledt játékot kérni és elvárni? Az eredmények megvannak, innentől a türelem is több vele szemben. Ha idén ezzel a valamivel nem lesz arany és BL-ben nem jutunk messze, pont ő lesz még ennél is konzervatívabb.
gránit írta:
2023.11.14. 21:28:50
Kit hoznál helyette?

Lewandowski most is termel, és még többet termelne, ha meg tudnánk találni labdákkal. A többi felőlem is mehet.


Én Emeryt hoznám 2024 nyarán, ha nincs valami fellendülés.

Lewa egyrészt már kevéssé hatékony, de amit észrevettem és nálam a KO kritérium, hogy egyre többször veszekszik bírókkal, ellenfelekkel és csapattársakkal is. A frusztráció egy dolog, de ezt kivetíti a többiekre, így meg igazán káros.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.14. 21:28:50

bence0330 írta:
2023.11.14. 21:10:38
a TM szokott lenni a referencia, ha Nagybarcelona ilyen számokat említ, akkor erről van szó, nem fizetési keretről
A fizetési keret kb annyi, vagy még több. 590 millió a bértömeg, és több mint 200 millióval tartozunk volt játékosoknak, és még ki tudja milyen juttatásokat fizetünk. Amúgy igazad van, a transfermarktosra értette, de az is ugyanolyan semmitmondó, mint a fizetések közötti különbségek. Az Alaves bértömege 23 millió euró, és alig tudjuk megverni.
bence0330 írta:
2023.11.14. 21:10:38
A TM érték csak egy irányár, mint az autódnál, ha holnap akarod eladni, akkor a reális árának a feléért fogod csak, ha tökmindegy neked, felteszed, és majd valaki egyszer elviszi az árán, vagy akár felette is.
Az autómnál a legmagasabb ajánlat adná meg az árat, ahogy egy játékos esetén is a kereslet alakítja az árat, nem az, hogy a transfermarkt miket számolgat.
Troym írta:
2023.11.14. 21:06:38
Ha nem változna a játék minősége a szezon végéig, én hoznék másik edzőt és 5-6 játékosnak megköszönném a munkáját (Raphinha, Alonso, Romeu, Felix, Lewa) mert ha már se szépen nem tudunk játszani, viszont eredményesen sem, akkor inkább játszanak olyanok, akikkel szép játékkal lenne meg a 3-4. hely, nem így.
Kit hoznál helyette?

Lewandowski most is termel, és még többet termelne, ha meg tudnánk találni labdákkal. A többi felőlem is mehet.
Válasz küldése