Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 20:18:18

vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Ami érthetetlen, az a tavalyi csapat összezuhanása.
Mindenki brutál alulteljesít.
Idén az újak, Gündogan, a 2 Joao húzóember.
De mi van minden “régi” játékossal?? Akik bajnokok lettek.
Távoztak, sérültek.
vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Azért a pénztelenségben 3 ilyen név + Roque 1 szezonban nem olyan rossz. A Girona, Atletico, Sociedad kiket igazolt??
Vagy a Real? Joselu???
Bellingham.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.16. 20:15:08

Ami érthetetlen, az a tavalyi csapat összezuhanása.
Mindenki brutál alulteljesít.
Idén az újak, Gündogan, a 2 Joao húzóember.
De mi van minden “régi” játékossal?? Akik bajnokok lettek.
Azért a pénztelenségben 3 ilyen név + Roque 1 szezonban nem olyan rossz. A Girona, Atletico, Sociedad kiket igazolt??
Vagy a Real? Joselu???
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 20:11:47

Srácok, ha ilyeneket írunk, hogy megnéznének a portugált, akkor lesz ám Andris igazán szomorú! :mrgreen:

Amúgy ti megtartanátok Xavit, ha a játék képe nem, vagy csak minimálisan javulna, de meglenne a bajnoki top4, és mellé egy copa del rey győzelem?
Mert szerintem ez teljesen reális, a Madrid fáradt, biztos vagyok benne, hogy csütörtökön hazai pályán kiüti őket a jóval pihentebb Atlético. Onnantól meg bőven mi leszünk a fő esélyes.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.16. 20:05:10

superman írta:
2024.01.16. 18:53:44
ElBartimaeus írta:
2024.01.16. 18:35:01
Egy Arteta miért kapott több évnyi türelmet? Guardiola miért tudott éveken át bizalmat kapni, hiába nem nyert bl-t a cityvel? Ancelotti miért maradhatott a tavalyi szezon után a madridnál?
Arteta azért mert folyamatosan jöttek feljebb és feljebb. Guardiola azért mert halmozta a hazai címeket, és a BL-ben is tüzközelben voltak, plusz szép foci, jó sajtó. Ancelotti tavaly három kupát nyert.
Mindhárom edzőre igaz, hogy a klubjaikban tavaly is összehasonlíthatatlanul jobbak voltak a feltételek, mint nálunk, idén is, és jövőre is jobbak lesznek.
Ennek ellenére mindhármuknál előfordulnak gyengébb meccsek is, ez amúgy a futball természetes velejárója, hogy néha vereségek is vannak.

Mourinho csak úgy jöhet, ha van Gaal lesz a pályaedző.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.16. 20:00:42

Camp Nou99 írta:
2024.01.16. 18:36:31
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-96960096 Kövezzetek meg de én szívesen látnám a kispadon.
Én megnézném, mit tud elérni nálunk. Fárasztó egy arc, de voltak korszakalkotó húzásai. Ha nekünk eszünkbe jut, mint valami eszement lehetőség, higgyétek el, Laportanak is! Ha csak a Flick ötletre gondolunk...

Nekem alapból szimpi amúgy Xavi és sokszor nem azt az impotens tiki-taka-t játszottuk, amit korábban és amire mindenki hivatkozik, meg ami az ő érkezésével várható volt. Az elmúlt időszakban talán pont amiatt szívunk, mert elkezdett visszatérni hozzá, bár mostanában nem elemeztem annyira a Barca taktikát. Valaki biztos meg tudná mondani, hogy megint visszatértünk-e a 8-2-es taktikánkhoz, vagy nem.

A classico meccsen viszont a feltolt védelem + a kijövésben rutintalan kapus kombinációja, egyértelműen az ő hibája.
Ha van egy kapusod, aki nem tud nagy területet bevédekezni, OK, de akkor hagysz hátul embert.
Erre rájön még a játékos inkompetencia a resre állítással.
Ezekre nincs mentség, szerintem.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.16. 19:43:18

Camp Nou99 írta:
2024.01.16. 18:36:31
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-96960096 Kövezzetek meg de én szívesen látnám a kispadon.
Hat ezért tényleg járna minimum egy kovezés… amugy egyetértek 😀

De nincs itt az ideje kar is ezen lovagolni, Xavi maradni fog , es azt gondolom most már maradjon is ez igy van rendjén ! ( vagy novemberben kellett volna vagy legkorábban akkor nyár ) De bízzunk benne h tud javítani a csapata teljesítményen es nincs miről beszelni!

Mert h van min az biztos …. es ha tud valamit, akkor ezen lehet is !
Azert most mar egy kétszeresen is megszürt es kétszeresen erositett kerettel dolgozik a kezdeshez képest , nincs Pique Alba Busquets Eric García Kessie Adama Traore Trincao Fati meg jo isten tudja még ki lett “ lecserélve “ ….


Nincs az öreg Busquets es összeomlott mögötte a komplett védelem ?!
1,5 éve kis kozepcsapat szintű a támadósorunk ?!

Ennyit kell csak megoldani 🙃

A szezon simán menthető amugy , spanyol kupa finálé , LaLiga tartani lépést es hozni a rangadokat aztan meglátjuk , BL ben kipicsazni a Napolit es még 1 bravúr kört legalabb menni egy jo szoros parharccal !!


Hajrá Xavi :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 19:20:56

Kovbal88 írta:
2024.01.16. 18:54:12
vg99 írta:
2024.01.16. 17:44:08
Beszélhetünk a kihagyott helyzetekről,
De rossz nézni a csapat játékát.
Már tavaly is az volt, de működött a védelem, és bemákoltuk 1-0ra a meccseket.
Idén semmi sem működik.
A keret szűk, de ezek a fiúk többet tudnak..
Nekem, az a furcsa, hogy ha megnézzük Xavi eddigi munkáját, (az első másfél évet), az azért rendben van.
1 félév felhozta a csapatot a második helyre kb a tizedikről. Rangadókat nyert itt, annyi hiba volt, hogy a EL kikaptunk a későbbi győztestől
Tavaly, jött a bajnokság sokáig alig kaptunk gólt. Igaz ebben volt szerencse is bőven. Jött a szuperkupa, a Realt is megvertük a spanyol kupában az első meccsen. BL problémás volt, de már felvettük a versenyt a Bayern ellen. Ha csak egy félidőre is. Inter ellen estünk végülis ki, de ugye ők döntőt játszottak.
Európa -Liga búcsú a MU ellen, kb mindenki sérült volt. Szintén meg lehet magyarázni.
És akkor itt az idei év.... minden jól indult. Real ellen is végig vezetünk a bajnoki mérkőzésen. Utolsó pillanatban tudtak fordítani. Aztán azóta lejtmenet. Utolsó perces győzelem tizenegyesből stb, Ami elromolhat az el is romlott. Itt tartunk most.
Szóval összegezve, eddig nem végzett Xavi rossz munkát, akkor mi ment most ennyire félre? A Real ellen felálló kezdőnk is rendben volt nevek alapján. Aztán egy hatalmas pofon. Őszintén szólva nem értem mi folyik itt.
Első (csonka) szezonjában hazai pályán a Benfica ellen nem tudta kiharcolni a csoportkörből való kijutást, de tény, hogy ekkor még alig dolgozott a csapattal. Tavasszal volt egy nagy roham, de nem csak Xavitól, hanem sok új játékostól is kapott egy nagy adag impactet a csapat. A nemzetközi tavasz újra blama. Következő szezonban bőven a klub erején felül, 150+ millióért kapott játékosokat, a bajnokság jött, de egyre többen írjuk mostanában, hogy ahhoz nagy adag szerencse is kellett, szóval akkor mennyi Xavi érdeme? A BL/EL-ben újra tragédia. Persze a bl körülményeket ismerjük, kifogás van, ettől még nagyon gáz. Idén meg szinte minden tré. Ha nem mákolunk ilyen nyomi csoportot a bl.ben, ott is ki tudja mi lett volna.
Egyetlen egy körülmény tartja csak itt Xavit, és az a pénztelenség. Emiatt mondom azt, hogy felesleges kirúgni, mert nem lesz jobb helyette, mert nincs meg hozzá az anyagi feltétel.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.16. 18:54:12

vg99 írta:
2024.01.16. 17:44:08
Beszélhetünk a kihagyott helyzetekről,
De rossz nézni a csapat játékát.
Már tavaly is az volt, de működött a védelem, és bemákoltuk 1-0ra a meccseket.
Idén semmi sem működik.
A keret szűk, de ezek a fiúk többet tudnak..
Nekem, az a furcsa, hogy ha megnézzük Xavi eddigi munkáját, (az első másfél évet), az azért rendben van.
1 félév felhozta a csapatot a második helyre kb a tizedikről. Rangadókat nyert itt, annyi hiba volt, hogy a EL kikaptunk a későbbi győztestől
Tavaly, jött a bajnokság sokáig alig kaptunk gólt. Igaz ebben volt szerencse is bőven. Jött a szuperkupa, a Realt is megvertük a spanyol kupában az első meccsen. BL problémás volt, de már felvettük a versenyt a Bayern ellen. Ha csak egy félidőre is. Inter ellen estünk végülis ki, de ugye ők döntőt játszottak.
Európa -Liga búcsú a MU ellen, kb mindenki sérült volt. Szintén meg lehet magyarázni.
És akkor itt az idei év.... minden jól indult. Real ellen is végig vezetünk a bajnoki mérkőzésen. Utolsó pillanatban tudtak fordítani. Aztán azóta lejtmenet. Utolsó perces győzelem tizenegyesből stb, Ami elromolhat az el is romlott. Itt tartunk most.
Szóval összegezve, eddig nem végzett Xavi rossz munkát, akkor mi ment most ennyire félre? A Real ellen felálló kezdőnk is rendben volt nevek alapján. Aztán egy hatalmas pofon. Őszintén szólva nem értem mi folyik itt.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 18:53:44

ElBartimaeus írta:
2024.01.16. 18:35:01
Egy Arteta miért kapott több évnyi türelmet? Guardiola miért tudott éveken át bizalmat kapni, hiába nem nyert bl-t a cityvel? Ancelotti miért maradhatott a tavalyi szezon után a madridnál?
Arteta azért mert folyamatosan jöttek feljebb és feljebb. Guardiola azért mert halmozta a hazai címeket, és a BL-ben is tüzközelben voltak, plusz szép foci, jó sajtó. Ancelotti tavaly három kupát nyert (előtte meg BLt és bajnokságot) és ahogy írtad, csak 1-0kat mákolva vittük el előle a bajnoki címet. Melyiket látod Xavinál? Amúgy ettől függetlenül, szerintem sincs értelme elküldeni.

Mourinho nyilván képtelenség, de pikáns lenne. Amúgy anno az Inter után a Madridnak elég alaposan megalapozta a siker felé vezető utat, ha ő nincs nem biztos, hogy nyernek 5 BL-t 8 év alatt, sőt! A Barca is totál szét van esve, és egy erélyes edzőre lenne szükség, aki felrázza az állóvízet. Aztán miután ezt megfontoltuk elveti mindenki, és marad ez ami van. De ha mégis jön, csak BL győzelmet vagyok hajlandó elfogadni! :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.16. 18:53:29

Nyilván kacsa, de ha most leváltanák Xavit, hamarabb hoznék egy spanyol harmadosztályú edzőt ideiglenesbe. De komolyan.

Amúgy nincs infóm, de a magáról alkotott képe alapján gondolom a legjobban fizetett edzők egyike (szeretne lenni).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.01.16. 18:51:22

Ennél rosszabb már úgyse nagyon lesz, én hoznám és Xavit kivágnám a fenébe.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.16. 18:42:03

Camp Nou99 írta:
2024.01.16. 18:36:31
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-96960096 Kövezzetek meg de én szívesen látnám a kispadon.
VICC az az "ember"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.16. 18:36:31

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-96960096 Kövezzetek meg de én szívesen látnám a kispadon.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 18:35:01

Idén minél több meccset nézek, annál inkább érzem azt, hogy Xavi taktikája többnyire eléggé ül, egyszerűen nem képesek a játékosok kényelmesen és olajozottan mozogni azokban a szerepkörökben, amiket rájuk bíznak. Ebbe beletartozik az az irány, hogy sokkal több helyzetünk van, hogy a védelem valamivel gyengébb (noha szerintem az egyéni hibák szaporodtak meg indokolatlanul) és hogy gyakran direktebb játékot játszunk. Az egy nagyon fontos kérdés, hogy ilyenkor amúgy az edző hibája-e, hogy nem a mostani keretre próbál optimalizálni, vagy amúgy megpróbálja tanítani a hosszabb távon sikeresebb játékot? Én amondó vagyok, hogy a második lesz az, ami végső soron vissza tud minket juttatni az elitbe, míg a másik kisebb-nagyobb sikerekhez tud hozzásegíteni.

Azt kellene megérteni, hogy a legutóbbi sikeres csapat teljes mértékben lecserélődött TS-en kívül, ami a 2006 utáni mélyrepülésünknél sem történt meg. Egy ekkora újraépülés során elengedhetetlenül lesznek bukták és ehhez nem hónapok, hanem évek kellenek, hogy kijavuljanak, illetve hogy kiszóródjon az ebbe nem illő játékosállomány. Tudom, hogy a barca vagyunk, azt is, hogy tavaly sikerült valami csodával határos módon 2 kupát behúznunk, de ez nem reális elvárás. Egy Arteta miért kapott több évnyi türelmet? Guardiola miért tudott éveken át bizalmat kapni, hiába nem nyert bl-t a cityvel? Ancelotti miért maradhatott a tavalyi szezon után a madridnál? Xavinak is bőven kellene, hogy legyen ideje, főleg mert látszik egy irány, csak a várható nehézségek jönnek szembe, mint pl hogy a csatárok impotensek, vagy hogy nem olyan olajozott a letámadás, vagy gyengébb a labdakihozatal, mert nincs rendes pivotunk még csak a láthatáron sem.

Amíg befutunk bl-t érő helyre, addig én okés vagyok, a következő szezon viszont már nagyobb elvárások jöhetnek, mert 2 év alatt már lehet formálni annyit a csapaton, hogy legyen eredménye is, van esély igazolni is. Addig meg reménykedek, hogy a játékosok minimálisan is meg tudják érteni, mit vár tőlük az edző, mert legtöbbször fejben tűnik borzasztóan lassunak a csapat.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.16. 17:44:08

Beszélhetünk a kihagyott helyzetekről,
De rossz nézni a csapat játékát.
Már tavaly is az volt, de működött a védelem, és bemákoltuk 1-0ra a meccseket.
Idén semmi sem működik.
A keret szűk, de ezek a fiúk többet tudnak..
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.16. 16:55:31

Andris írta:
2024.01.16. 16:33:57
Miért? A kapott meg a rúgott gólok alapján kiosztott helyezések általában köszönőviszonyban sincsenek a valódi helyezésekkel.
Külön-külön valóban nem mindig fedik a tabellán elfoglalt helyet, mert csak a másikkal kiegészülve kapjuk meg a teljes képet. De a kettőnek együtt nagyon is van köze a tabella állásához. A 4. helyen állunk, rúgott gólok terén 5., kapott gólok terén 6. legjobbak vagyunk. A pontos helyünket ezzel még valóban nem lehet belőni, de az biztos, hogy ilyen számokkal a tabellát vezetni nem lehet.

Az igaz, hogy sokkal több lőtt góllal akár vezethetnénk is a tabellát, még úgy is, hogy kapott gólok terén csak a 6. helyen állunk. A gond, hogy nem lövünk sokkal több gólt, viszont sokkal többet kapunk. Így nincs sok értelme ennek az átalakításnak (vagy reformnak, vagy nevezzük bárhogy).

Hozzáteszem, nem hiszem, hogy akkor szakad ki a gólzsák, ha felelőtlenül feltoljuk a védekezésünket. Csak a kockázat nő, de nem nyerünk vele semmit.

Andris írta:
2024.01.16. 16:33:57
Amennyit most kapunk átlagosan, az teljesen normális, semmilyen irányba nem igazán kiugró az átlagos szezonok, félszezonok számaihoz képest. Csak és kizárólag a tavalyihoz képest, ahol évszázados rekordot döntöttünk.
A 2002-2003-as szezon óta nem volt ilyen rossz a kapott gólátlagunk. Akkor a 6. helyen fejeztük be a szezont.
Andris írta:
2024.01.16. 16:33:57
De mindettől még simán lehetnénk tabellavezetők, vagy a madrid sarkában (pontokat illetően), ha berúgjuk a helyzeteinknek legalább csak egy kis részét pluszban.
Ez tény. A probléma az, hogy nem rúgjuk be azokat a helyzeteket.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 16:33:57

gránit írta:
2024.01.16. 15:43:16
A hatodik legkevesebb gólt kaptuk eddig a bajnokságban, ezt nem nevezném normálisnak.
Miért? A kapott meg a rúgott gólok alapján kiosztott helyezések általában köszönőviszonyban sincsenek a valódi helyezésekkel.

Eleve a vizsgálat alapja téves szerintem, a huszadik helyen is állhatunk tőlem ilyen mutatóban, ha amúgy pl vezetjük a bajnokságot.
Ha a kapott gólok számát hosszabb távra nézzük (és ugye most ezt tesszük pontosan), akkor szerintem egy dologgal érdemes összehasonlítani: más években nagyságrendileg ugyanilyen időintervallumokra mennyi gólt kaptunk (akár átlagosan).

Amennyit most kapunk átlagosan, az teljesen normális, semmilyen irányba nem igazán kiugró az átlagos szezonok, félszezonok számaihoz képest. Csak és kizárólag a tavalyihoz képest, ahol évszázados rekordot döntöttünk. Mellesleg a Girona 1el többet kapott, mint mi, és vezetik a bajnokságot.

Ettől persze még mindannyian érezzük, hogy sokszor komoly stabilitási gondok vannak hátul, meg hogy nagyon rossz időzítéssel és rossz eloszlásban kapjuk a gólokat.
Ez ilyen mértékben tényleg nem várt, és nem is jó, mindenképp kell rajta javítani (valamennyit).
De mindettől még simán lehetnénk tabellavezetők, vagy a madrid sarkában (pontokat illetően), ha berúgjuk a helyzeteinknek legalább csak egy kis részét pluszban.
A védekezésünk amúgy se volt igazán jó soha, az offenzív felfogású csapatoknál ez részben természetes velejáró, mellékhatás is. Ettől még korlátlanul lehetnénk sikeresek.
Persze tavalyra nem igaz, de hát ki hitt a szemének? Én biztosan nem :D szinte röhejnek tűnt, hogy pont nekünk van rekorder védelmünk történelmi és európai viszonylatban is.

Alapvetően a helyzetkihasználásunk az, amit semmilyen szemszögből, semmilyen szempontból nem lehet úgy vizsgálnunk, hogy ne mutasson szélsőségesen rossz dolgokat. A védekezésünkre, vagy épp a kapot gólok számára ez azért nem igaz.

UI: nincs kedvem mindenhol javítani, de amikor védelemről beszélek, akkor igazából védekezésre gondolok. Ami nem a védők, hanem a teljes csapat feladata.
kisszotyi írta:
2024.01.16. 16:30:16
Mourinho szabad lett úgy hallottam. Egy ideje ha nem is (bar ki tudja) , de régen tuti volt Barcelonás pizsije.
Szerintem csak egy kiadós fizikai felkészülés meg egy kis tökösség kene ennek a csapatnak.
Ezt senki nem gondolhatja komolyan... kinek fordulhat meg egyáltalán a fejében az, hogy idehozzuk azt az embert, aki egyszemélyben felelős sok évnyi spanyol (és globális) fociünnep (= el clasico) horrorrá változtatásáért? Az hagyján, hogy kb 15 éve szinte folyamatosan bukdácsol minden egyes csapata, egy-egy nyúlfarknyi szünettel maximum.
Szerintem Figot vagy Pepét is előbb hoznánk edzőnek, mint Mourinhot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
kisszotyi
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2023.04.15. 16:55:55

2024.01.16. 16:30:16

daffy írta:
2024.01.16. 15:37:00
bunga írta:
2024.01.16. 11:00:32
...
Kizártnak tartom,hogy olyan edzője lesz a csapantnak,aki nem barcás pizsiben alszik.

Én extrém nagy bukás (bl indulás nincs)nélkül még egy teljes szezont adnék Xavinak. Igazoljon,alapozzon,mutassa meg,hogy biztos nincs-e út felfelé. Utána minden kifogás csak duma.
Mourinho szabad lett úgy hallottam. Egy ideje ha nem is (bar ki tudja) , de régen tuti volt Barcelonás pizsije.

Szerintem csak egy kiadós fizikai felkészülés meg egy kis tökösség kene ennek a csapatnak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.16. 15:43:16

Andris írta:
2024.01.16. 14:58:38
A megreformálta és az elrontotta nem ellentétes értelmű szavak, nem egymást kizáró fogalmak.
Ha a régi dolgokhoz való visszatérésről van szó, akkor nem hiszem, hogy a reform a megfelelő szó.
Andris írta:
2024.01.16. 14:58:38
kevésgólos felállásunkból egyértelműen egy sokkal támadóbbra váltottunk, és ezen semmit nem változtat az, hogy nem rúgjuk be a helyzeteinket.
Ez igaz, csak nem megyünk vele semmire. Most is kevés gólt lövünk, cserébe sokkal többet kapunk.
Andris írta:
2024.01.16. 14:58:38
a tavalyi földönkívüli számaink után most duplán soknak tűnik a kapott gól (holott kb annyit kapunk, mint az normális lenne, vagy csak minimálissal többet)
A hatodik legkevesebb gólt kaptuk eddig a bajnokságban, ezt nem nevezném normálisnak.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.16. 15:37:00

bunga írta:
2024.01.16. 11:00:32
...
Kizártnak tartom,hogy olyan edzője lesz a csapantnak,aki nem barcás pizsiben alszik.

Andris,
Szerintem egy olyan "érában" élted forum karriered csúcsát,amikor a csapat is a trónon ült. Sikereknél nagy az egyetértés és harmóia a tömegben. Nehéz időkben pedig kiderül,hogy az ember dns-e miért annyira hasonló a majmokéval.
(Este nem érdemes feljönni. Magas vérnyomással nehéz az elalvás)

Én extrém nagy bukás (bl indulás nincs)nélkül még egy teljes szezont adnék Xavinak. Igazoljon,alapozzon,mutassa meg,hogy biztos nincs-e út felfelé. Utána minden kifogás csak duma.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 14:58:38

Peter írta:
2024.01.16. 12:36:03
Andris írta:
2024.01.16. 11:24:06
Egyrészt a fórum szomorít el néha

Másrészt, és leginkább: a hazai katalán sajtó, illetve a Barcához kötődő egyéb véleményvezérek (pl közösségi média felületeken).

a stadion mindenkori népe azok, akik a nagyobb heterogenitásuk ellenére sokkal konszolidáltabb és bölcsebb, higgadtabb összképet nyújtanak. Már jó ideje.
Ha a fórum is és a katalán sajtó is hozzávetőlegesen azonos hullámon mozog egymástól teljesen függetlenül, akkor az már minimum elgondolkodtató, hogy valami oka csak lehet ennek.

A stadion mindenkori népe általában a leginkább kitartó és türelmes, ha ott elfogy a türelem, akkor az már a véget szokta elhozni.

Ezek - szerintem - teljesen olyan forgatókönyvek, amik általában véve hovatartozástól függetlenül azonosan működnek.
Nyilván léteznek kivételek, amikor egy klub belső viszonyai változnak és ebből indul ki valamilyen személyi változás, de ezek teljesen más jellegű esetek.

Az, hogy valamilyen okból a véleményed és türelmed "végtelen", ha nem is vagy ezzel egyedül, ez még nem azt jelenti, hogy ez másoknál is így lenne.
Ha már így feldobtad, akkor elmondom (mert eredetileg nem terveztem), hogy engem valóban elgondolkodtatott. És arra jutottam, hogy nem véletlen, van valami oka. Leginkább az, hogy ezek mind (bár más mértékben) olyan platformok, ami az egyszerű szurkoló elé fizikai korlátokat állít, és csak bizonyos energia befektetésével ad lehetőséged rendszeres megnyilvánulásra. És így ide már csak bizonyos embertípusok (nem csak egy féle) szűrődnek be.
Leginkább azt figyelem meg, hogy általában a nem kvalifikált, de különböző felületekhez hozzáférő megmondóemberek azok, akik mindenáron és rendszeresen hallatni akarják a hangjukat, és többet ér számukra az igazuk bizonygatása, annak minél dominánsabb és nagyobb elérésű hangoztatása, illetve annak az esetleges bebizonyosodása, mint maga a csapat, amit elvileg támogatnak. Ez különösen igaz arra a néhány jómadárra, aki véleménycikkeket írhat pl a mundo hasábjain. (és egyenlő azokkal, akik Bartomeu zsebében voltak annak idején)

Abban nincs szerintem igazad, hogy a stadion népe türelmesebb. Egyszerűen csak ők más információs közegben vannak pl a magyar szurkolókhoz képest. Sokkal több élményük, rálátásuk, közvetlen és intenzív emlékük van, és véleményem szerint ez eredményezi azt, hogy a semmiben sem lassabban fogyó türelmük csak más súlyú dolgokkal kapcsolatban triggerelődik. Ez persze csak az egyik felére igaz, a másik fele általában túrista, és jó részük még csak nem is Barca szurkoló.

Ami engem illet, ha már ezt pendíted meg konkrétan: még saját magam is gyakran, az egyszerűség kedvéért használom a türelem szót magammal kapcsolatban, de valójában nme az emberi kvalitásomról van szó. Sőt, szerintem nagy általánosságban az egyik legtürelmetlenebb ember lehetek ezen a fórumon.
Ami a részemről Xavi és a csapat felé tanúsított végtelen türelemnek tűnik, az sokkal inkább egy józan belátás, ami olyan dolgokra alapszik, mint:
1. a lehetőségeink elképesztően korlátosak minden szinten
2. adott körülmények közt mással sem lenne túl valószínű jobb összkép, viszont sokkal rosszabb könnyedén lehetne
3. más nagy csapatokat is elkezdtem intenzíven követni idén, és pontosan látom, hogy amire mi vastagon lapátoljuk a trágyát itt nap mint nap szóban, az máshol teljesen átlagos teljesítmény, átlagos meccs, csak egy átlagos nap, egy átlagos szezon. Ott sem tartozik a jók közé, sem azok közé, amiket nem illetnek kritikával, de nincs is minden második héten világvége hangulat. Ahol mégis így van, az például a United... ezt talán nem is kell tovább mondanom. :D

gránit írta:
2024.01.16. 13:57:56
Deluigi írta:
2024.01.16. 13:43:56
megreformalta a vedelmet
Szerintem inkább elrontotta. Több gólt azzal nem lüvünk, hogy tálcán kínáljuk a saját térfelünket az ellenfeleknek. Csak többet kapunk.
A megreformálta és az elrontotta nem ellentétes értelmű szavak, nem egymást kizáró fogalmak. És Deluiginek maximálisan igaza, a tavalyi betonstabil és kevésgólos felállásunkból egyértelműen egy sokkal támadóbbra váltottunk, és ezen semmit nem változtat az, hogy nem rúgjuk be a helyzeteinket. Ezerszer annyi helyzetünk, gólhelyzetünk van, mint tavaly átlagosan, cserébe a hátsó harmad lényegesen instabilabbá vált. Persze ez kicsit csalóka szerintem, mert nem csak a szerkezeti és feladatkörbeli változások történtek, hanem Busi elvesztése magában is nagy érvágás ilyen szempontból, meg az utóbbi hónapokban Gavi és TS elvesztése is elsősorban a defenzív stabilitást bontotta meg nagyon.
Az igazi katasztrófa az, hogy a tavalyi földönkívüli számaink után most duplán soknak tűnik a kapott gól (holott kb annyit kapunk, mint az normális lenne, vagy csak minimálissal többet), és ez nem csak ránk, hanem a védők önbizalmára is hatással van. A ligában a bajnoknak leggyakrabban megközelítőleg 1 kapott gólja van meccsenként, 38 forduló átlagában. Mi jelenleg 1,15ön állunk. Érzésre meg 2-3-on, ahogy azt általában a megnyilvánulásokból le lehet szűrni. És persze én is úgy érzem, hogy sokat kapunk, hiszen tavaly szinte soha nem kaptunk.
Ráadásul cserébe 5ször annyi helyzetből se tudunk több gólt belőni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.16. 13:57:56

Deluigi írta:
2024.01.16. 13:43:56
megreformalta a vedelmet
Szerintem inkább elrontotta. Több gólt azzal nem lüvünk, hogy tálcán kínáljuk a saját térfelünket az ellenfeleknek. Csak többet kapunk.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.16. 13:43:56

gránit írta:
2024.01.16. 13:35:08
Ahogy az is valószínű, hogy nem a végtelen türelem a bölcsesség nyitja.

NFL-ben aktuális, hogy az egyik csapat évről évre ugyanazokat a hibákat követi el, és laikusok is fogják a fejüket, a szóban forgó csapat szurkolói megőrülnek, az elemzők a stúdiókban a földön fetrengenek a röhögéstől.

Mi a labdarúgásban kb ezt a szerepet töltjük be. Régóta ugyanazokat a hibákat követjük el, és arra számítunk, hogy most más lesz az eredmény. Az ilyen edzőkkel felesleges húzni az időt, mert valamilyen okból kifolyólag ragaszkodnak ezekhez a hibákhoz, így sosem lesznek megoldva, akár három év telik el, akár öt, akár tíz. Tavaly nyertünk egy bajnokságot egy átmeneti évben, az azért várható volt, hogy a Madrid erősíteni fog.
pedig en pont azt latom, hogy probal valtoztatni

tavaly sok volt az 1-0-as gyozelem es a nep elegedetlen volt a keves lott gollal, erre megreformalta a vedelmet, tamadobban allunk fel, ami azt eredmenyezi, hogy sokgolos meccseken gyozunk

sajnos, kozbejott, hogy az xG-nk ala lovunk es xG folott kapjuk a golokat, de hat elso ev

amugy semmikepp nem lehet megfelelni a mai szurkoloknak
frutti55
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2019.05.07. 18:13:27

2024.01.16. 13:40:21

Nem értem és nem értek a focihoz de:
Europa egyik legjobb kapusa,
két BL. győztes,
europa egyik ha nem a legjobb? hátvédje,
két Golden Boy,
német és spanyol gólkirály
Mi hiányzik? 😭
Tudom sérültek, pénzhiány, bírók stb.
Miért tudunk a két madridi csapat ellen nagyon jól és borzalmasan játszani?
A kérdés költői és nem tudom az igazi választ!
Visca el Barca
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára frutti55 2024.01.16. 13:46:31-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.16. 13:35:08

Peter írta:
2024.01.16. 12:36:03
Az, hogy valamilyen okból a véleményed és türelmed "végtelen", ha nem is vagy ezzel egyedül, ez még nem azt jelenti, hogy ez másoknál is így lenne.
Ahogy az is valószínű, hogy nem a végtelen türelem a bölcsesség nyitja.

NFL-ben aktuális, hogy az egyik csapat évről évre ugyanazokat a hibákat követi el, és laikusok is fogják a fejüket, a szóban forgó csapat szurkolói megőrülnek, az elemzők a stúdiókban a földön fetrengenek a röhögéstől.

Mi a labdarúgásban kb ezt a szerepet töltjük be. Régóta ugyanazokat a hibákat követjük el, és arra számítunk, hogy most más lesz az eredmény. Az ilyen edzőkkel felesleges húzni az időt, mert valamilyen okból kifolyólag ragaszkodnak ezekhez a hibákhoz, így sosem lesznek megoldva, akár három év telik el, akár öt, akár tíz. Tavaly nyertünk egy bajnokságot egy átmeneti évben, az azért várható volt, hogy a Madrid erősíteni fog.
Válasz küldése