Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 14:48:45

gránit írta:
2024.01.24. 13:46:37
Capello megmondta a tutit.

"Capello then moved on to making a veiled comment about Xavi, noting that "a lot of coaches say, 'You have to play this way'.

"And no, you can't always play the same way. Watch the last Madrid-Barca [match]. You know they have quality players and very fast strikers, and you put the defensive line in the middle of the pitch... 'Well, thank you very much!' Carlo must have thought," said Capello, in reference to a 4-1 Spanish Super Cup final win for Los Blancos a fortnight ago."

Ezt még a hagyományokkal sem menteném, nincs olyan hagyományunk, hogy ekkora hibát el kéne követni.
Te nagyon beleálltál ebbe a 'magas védekezés totálisan elcseszte nekünk a meccset és hogy mi a frászért így állt fel' dologba. Mintha eddig nem vertük volna el a Madridot hasonló taktikával. Xavi még a kp-t is megpróbálta megerősíteni, de képtelenek voltunk megfelelő nyomást gyakorolni a hátsó alakzatra (ami mellett tényleg veszélyes a nagyon magasan feltolt, laza védekezés). Megjegyezném, hogy itt is a lazán van a nagyobb hangsúly, meg azokon az egyéni hibákon, hogy nem képesek vonalban maradni a védők, de cserébe fel sem veszik a futó támadó mozgását. Az első gól is a fenti két hibából jött: a sorok között presszió nélkül kapta a lasztit Bellingham (?), majd Koundé későn eszmélt, ráadásul pont rossz döntést hozva.

A taktika játszható volt, a kivitelezés gyenge. De ha behúzódunk a 16-on belülre, akkor meg az lenne a baj, hogy hagyjuk őket lőni, meg túl sok területet kapnak. A real az egyik legjobb csapat jelenleg az ilyen taktikák ellen, főleg egy ebben tapasztalatlanabb csapat ellen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 14:42:24

Mondjuk nyilatkozhatott volna a tavalyi szuperkupa döntő után, ami a szempontjukból még durvább volt, de még az őszi klasszikuson is inkább Xavi meccselte le az olaszt, vagy hogy tavaly 10 pontot vert rá De arra is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen szűk szinte vadonatúj és nem igazán minőségi kerettel Ancelotti mit kezdene, mikor neki évek óta megvan az a keret elég jó játékosokkal, de jobb focit nem tud játszatnii mint a miénk. Egy amolyan "Messi-faktor" nélkül, ami náluk most Bellingham, elég sz...ban lennének idén majd minden sorozatban, látszik ahogy kicsit visszaesett a srác, döcög is a gépezet.
Ez ilyen Mourinho-betegség

Én személy szerint nem szeretem az ilyen arcoskodásokat bizonyos emberektől (ráadásul duplán elég elfogult), főleg ha olyan dolgokról beszélnek, amiben nem kompetensek, csak távoli szemlélők és elő sem veszik/vehetik érte. Ha ezt Ancelotti nyilatkozza az már teljesen más, mert érintett a témában.
Pepet is sokat kérdezik Xaviról és az ellenkezőjét mondja.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 14:39:16

gránit írta:
2024.01.24. 13:46:37
Capello megmondta a tutit.

"Capello then moved on to making a veiled comment about Xavi, noting that "a lot of coaches say, 'You have to play this way'.

"And no, you can't always play the same way. Watch the last Madrid-Barca [match]. You know they have quality players and very fast strikers, and you put the defensive line in the middle of the pitch... 'Well, thank you very much!' Carlo must have thought," said Capello, in reference to a 4-1 Spanish Super Cup final win for Los Blancos a fortnight ago."

Ezt még a hagyományokkal sem menteném, nincs olyan hagyományunk, hogy ekkora hibát el kéne követni.
Ezzel még én is mélyen egyetértek, de amúgy meg ez egyetlen meccsen egyetlen hiba. Nyilván ára volt, de nem mondhatnánk, hogy ez akármilyen szinten minősíti Xavi edzői munkásságát.
FcBarcelona1 írta:
2024.01.24. 13:22:06
Capello vèlemènye Ancelottiról ès Xaviról.
A jelenlegi anyagi helyzetben célszerű lenne úgy tevèkenykedni, ha kell nyáron, olyan edzőt keresni, aki az Ancelotti fèle felfogást kèpviseli, amiről Capello beszèl. Igaz ez teljes mértékben szembe megy az FC Barcelona filozófiájával, ahol inkább a hagyományok számítanak.
https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... world/amp/
... :)

Nade, szerintem itt nem hagyományokról és azzal való szembemenetelről van szó. Ancellotti egyáltalán nem játszat szép, élvezhető, vagy akár csak sokszínű focit, még a madridnál se tolerálták volna, ha nem nyer BL címeket. Bizonyos szintekhez, versenysorozatokhoz remek dolgokat tud hozni (szerintem inkább rutinból), de nem hiszem, hogy ő a legnagyobb stratégák közé tartozna, vagy minden lényeges szempontból a legnagyobbak közt lenne. Sok dolgoban persze igen.
És értem, hogy nekünk jelenleg ilyen anyagi körülmények közt az eredmények fontosabbak, mint a szép vagy jó játék, de sztem még ezeknél is fontosabb az, hogy a jövőnkent tudjuk megalapozni. A Barcelona mindenkori közönségének nem elég az eredmény, a játékosok (nagyrészük az akadémiáról) nem alkalmasak akármilyen játékra, nem is szeretnének szerintem akármilyen játékot játszani. Alapvetően a mostani tini csapatunk fejlődése, és a hátország kiegyensúlyozott támogatása (nagy részben szurkolók, sajtó) még a konkrét címeknél is fontosabb ebben a klubszintű visszatérési, visszaépülési folyamatban. Ez ugyanis továbbra is egy hosszú projekt. Edzők jöhetnek, mehetnek, de egy ilyen mélyre került klubnak akármilyen körülmények közt is évtizedes munka lesz visszakerülni a régi helyére. Hosszú távban (is) nagyon hangsúlyosan kell gondolkodni, mikor edzőkérdésekben döntünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 14:19:08

Kovbal88 írta:
2024.01.24. 13:11:22
Klopp mitől ekkora sztár, tavaly is akkora verést kapott a Realtól, hogy van olyan csapat, ahol már akkor is elküldték volna. De ha már álmok, akkor én Simeone-t szeretném :)

Úgy gondolom Xavi olyan edző, aki képes megtalálni a közös nevezőt és a játékosok szeretik. Ez pedig sokat jelent. Sajnos pont Fatin nem tudod segíteni. Pedig egy jó Ansu Fatival elől is meglennénk.
Szerintem egyáltalán nincs barcelonai aktualitása edzői nevekben gondolkodni, de a fenti példák után néhány dolog ezzel összefüggésben említést érdemelhet:

Klopp eredményeit lebecsülni mindenkinek szíve joga, de annyit egészen biztosan ki lehet róla jelenteni, hogy neki volt már néhány olyan kézzel fogható alkalma, hogy képes volt megtalálni a közös nevezőt a csapataival, amelyek játékban látványosak, szórakoztatók voltak és mindezekkel együtt eredményességel is párosultak.
A Realtól kapott akkora verés példája éppen most, frissen.....? Érdekes példa, de amúgy látatlanban és statok bújása nélkül sejteni vélem, hogy csak olyan edző nem kapott ilyen, olyan, kínos, akkora verést a Realtól, aki nem játszott sosem még ellene.
Tegyük hozzá, Klopp is tört már borsot a Real orra alá, ahogyan Erik ten Hag is.

Egyelőre azért Xavi sem bizonyított többet, mint bármelyik üstökösként említett edző, persze a vére nyilván neki gránátvöröskékebb, mint bárkinek a felsoroltak közül.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 13:46:37

Capello megmondta a tutit.

"Capello then moved on to making a veiled comment about Xavi, noting that "a lot of coaches say, 'You have to play this way'.

"And no, you can't always play the same way. Watch the last Madrid-Barca [match]. You know they have quality players and very fast strikers, and you put the defensive line in the middle of the pitch... 'Well, thank you very much!' Carlo must have thought," said Capello, in reference to a 4-1 Spanish Super Cup final win for Los Blancos a fortnight ago."

Ezt még a hagyományokkal sem menteném, nincs olyan hagyományunk, hogy ekkora hibát el kéne követni.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.24. 13:22:06

Capello vèlemènye Ancelottiról ès Xaviról.
A jelenlegi anyagi helyzetben célszerű lenne úgy tevèkenykedni, ha kell nyáron, olyan edzőt keresni, aki az Ancelotti fèle felfogást kèpviseli, amiről Capello beszèl. Igaz ez teljes mértékben szembe megy az FC Barcelona filozófiájával, ahol inkább a hagyományok számítanak.
https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... world/amp/
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.24. 13:17:45

gránit írta:
2024.01.24. 13:06:03
Grundel írta:
2024.01.24. 10:52:56
2. Hervé Renard
Hehehe. Ezen elmosolyodtam, egyáltalán nem rosszindulatból, sőt. Üdítő, hogy felmerült a neve (biztos vagyok benne, hogy a vezetőségen belül nem fog, nem tette le a névjegyét komolyabb európai csapatban, és a barcelonai beltenyészethez sincs köze, a kettő együtt már sok)
Sajnos így van. Lassan már egy szertáros is hamarabb kap edzői állást a DNS miatt.😅 Pedig képességeiben nem egy Valverdének tűnik a pali.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Grundel 2024.01.24. 13:22:26-kor.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.24. 13:11:22

Grundel írta:
2024.01.24. 10:52:56
Ha Xavi mégis távozna szezon végén, sztem ők jó alternatívák lehetnének.
1. Klopp
2. Hervé Renard
3. Emery
4. Van Bronkhorst
Klopp mitől ekkora sztár, tavaly is akkora verést kapott a Realtól, hogy van olyan csapat, ahol már akkor is elküldték volna. De ha már álmok, akkor én Simeone-t szeretném :)
Andris írta:
2024.01.24. 12:18:08
Az ilyen üstökös karrierek, mint Ten Haagé és Naagelsmanné is, szerintem nem jó választások, nekünk biztosra kell menni jelenleg, semmilyen szintű lutri nem fér bele. Ebből kifolyólag se a Girona edzőjét, se Xabi Alonsot nem fontolgatnám semmilyen körülmények között. És senki hasonlót.
ezzel a mondatoddal teljesen egyet értek. Ten Haag-t milyen jó lett volna Xavi előtt és még MU-ban se tud kiteljesedni.

Úgy gondolom Xavi olyan edző, aki képes megtalálni a közös nevezőt és a játékosok szeretik. Ez pedig sokat jelent. Sajnos pont Fatin nem tudod segíteni. Pedig egy jó Ansu Fatival elől is meglennénk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 13:06:03

Grundel írta:
2024.01.24. 10:52:56
2. Hervé Renard
Hehehe. Ezen elmosolyodtam, egyáltalán nem rosszindulatból, sőt. Üdítő, hogy felmerült a neve (biztos vagyok benne, hogy a vezetőségen belül nem fog, nem tette le a névjegyét komolyabb európai csapatban, és a barcelonai beltenyészethez sincs köze, a kettő együtt már sok).

Az a vicces, hogy a világbajnokságon ő pont eszembe is jutott, hogy még vele is bejjebb lennénk. Ő be tudta tanítani a csapatának a lescsapdát, amivel megverték Argentínát. Az argentínok akkor lőttek vagy három lesgólt, ha nem többet, nagyon szépen léptek ki a védők, egyszerre, összehangoltan mozogva. Na ez az, ami nálunk nincs. Mindenki össze-vissza kóvályog, a leghátsó sor is az ellenfél térfelén, aztán labdavesztés után mindenki lóhalálában fut vissza, mint a vert sereg. A Betis ellen is látszott, hogy olyan szinten nincs kémia, helyette felkészületlenség, hogy az komoly akadálya a csapat fejlődésének. Ez mind az edzéseken dől el.

Szerintem Marquez, van Bronchorts, Motta, Michel nevei vannak a kalapban, Imanol Alguacilról (Real Sociedad) is cikkeztek, mint lehetséges utódról.

https://www.barcablaugranes.com/2023/11 ... elona-boss
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.24. 13:14:11-kor.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.24. 12:40:24

Andris írta:
2024.01.24. 12:18:08
Ki az a Hervé Renard?
Kétszeres Afrika kupa győztes szakember. 2022-es vbn az ő irányításával győzte le a szaúdi válogatott a későbbi világbajnokot. Főleg Afrikában edzősködött, elég jó motivátor ő is sztem. Gionak pedig 2 holland kupa, 2 szuperkupa, 1 bajnoki cím a mérlege. Ezt nem Qatarban szerezte ennyi a különbség.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 12:18:08

Grundel írta:
2024.01.24. 10:52:56
Ha Xavi mégis távozna szezon végén, sztem ők jó alternatívák lehetnének.
1. Klopp
2. Hervé Renard
3. Emery
4. Van Bronkhorst
Mondjuk, hogy nem sikerül javulni stabilitással, és nem sikerül egy jó bajnoki hajrá (végső helyezéstől teljesen függetlenül). Erre azért van esély, bár szerintem rég nem Xavi képességein és potenciálján múlik a dolog.
Ettől függetlenül ha ez az esély bejön, tényleg meg kell fontolni az edzőváltást. Azért írom, hogy megfontolni, mert itt bizony még közbeszólnak dolgok: az igazolási lehetőségeink, az anyagi lehetőségeink, és a hajlandóság/elérhetőség az "edzőpiacon".
Nálam nyilván Pep van az első helyen, és most h Laporta van itt, esély is lehetne. Tudtommal 1 év múlva lejár a szerződése, pedzegeti a távozást már, amúgy is elért mindent a Citynél, és nagyon rég óta ott van. Akár esély is lehetne elhozni idő előtt, ha ő is akarná. Nem hiszem, hogy Kloppnál kevésbé mozdítható jelen állás szerint, sőőőt.

Ki az a Hervé Renard?
Mit lehet Van Bronkhorstról tudni, ő mit ért el, vagy mit mutatott, ami Xavinál kvalifikáltabbnak mutatja esetleg? sajnos nem vagyok képben.

Az ilyen üstökös karrierek, mint Ten Haagé és Naagelsmanné is, szerintem nem jó választások, nekünk biztosra kell menni jelenleg, semmilyen szintű lutri nem fér bele. Ebből kifolyólag se a Girona edzőjét, se Xabi Alonsot nem fontolgatnám semmilyen körülmények között. És senki hasonlót.

Emeryt nagyon nagyra tartom, de ő most kezdte a projektet a Villánál.

Nekem Pellegrini az egyik kedvenc edzőm, annak idején a madridnál is hatalmasat villantott szerintem, aztóa se játszottak fele olyan jól se. Valami 90+ pontos bajnoki második hely miatt küldték el, amivel 100ból 99szer bajnoki cím szerezhető, közben meg szebben játszottak, mint a galaktikus madrid.

Ha Xavival nem akarunk tovább kísérletezni, de szeretnék stabilitást hozni a csapathoz, amíg kicsit kijövünk az anyagi és jogi gödrökből, akkor meg még Valverdét is megfontolnám újra.

Kloppnak szerintem közel sem lenne megfelelő ez a játékosállomány, és nyilvánvaló, hogy ezen sokat nem tudunk segíteni a következő 1-2-3 évben. Az ő focijához totál más kvalitások kellenek, mások helyeződnek előtérbe. Ez a legnagyobbb kudarc lenne sztem, amit ez a klub megélt.
Pedig amúgy imádom a formát, Pep után nyilván ő lenne a favoritom, ha nem lennének korlátok és egyéb aggályok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.24. 10:52:56

Ha Xavi mégis távozna szezon végén, sztem ők jó alternatívák lehetnének.
1. Klopp
2. Hervé Renard
3. Emery
4. Van Bronkhorst
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.23. 09:28:16

Helyén kell kezelni ezt a győzelmet, annak ellenére, hogy én is örültem a végén.

Megint simán kaptunk 2 gólt, ami lassan megszokottá válik és nem tartható, ha tényleg akarunk valamit nyerni.

Betis stílusa feküdt nekünk, akartak futballozni, nem védekezett a szertáros is.

Szerdán meglátjuk, mit is sikerül ebből átvinni a Bilbao elleni csörtére.
Nyiri81 írta:
2024.01.23. 09:10:18
Hurráoptimizmussal még várok 3-4 meccset. Ha a többu is javulást mutat mint a legutóbbi akkor azt mondom valami mozdult jó. Túl sok volt az elmúlt időszakban a nézhetetlen posvány mint jó. Már elengedtem azt a luxust hogy egy jó meccs után bizalmat szavazzak hirtelen. Sajnos több negatív csalódás ért az elmúlt 8 évben mint pozitív. Lehet megkövezni de én most már inkább türelemre intem magam hogy ne essek megint pofára pár napon belül :) Egyébként hajrá Barca :)
Ugyanígy gondolom.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.23. 09:10:18

Hurráoptimizmussal még várok 3-4 meccset. Ha a többu is javulást mutat mint a legutóbbi akkor azt mondom valami mozdult jó. Túl sok volt az elmúlt időszakban a nézhetetlen posvány mint jó. Már elengedtem azt a luxust hogy egy jó meccs után bizalmat szavazzak hirtelen. Sajnos több negatív csalódás ért az elmúlt 8 évben mint pozitív. Lehet megkövezni de én most már inkább türelemre intem magam hogy ne essek megint pofára pár napon belül :) Egyébként hajrá Barca :)
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.22. 23:52:20

Gyönyörűen meccselt, néhány rövidzárlatos találkozó után. Tényleg minden ült, amit előzetesen kitalált, vagy közben döntött, minden egyes játékosnál. Persze így is kikaphattunk volna egy pár perces összeomlás miatt, de nagyon igazságtalan lett volna, és azon kívül annyira megtalált mindenkinek mindent, hogy élmény volt nézni. Így tovább!!! :) Ha egyetlen egy dologban akarnék belekötni, az továbbra is a lengyel lenne, de legalább csak 1 óráig hátráltatott minket a jelenléte, szóval ez is előrelépés volt.
Látszik azért, hogy van benne potenciál bőven, függetlenül attól, mi lesz az itteni kalandjainak a vége.

Xavi most lehet hogy elkezdett bátrabban fiatalítani is, ami egy olyan út, amivel elcsendesítheti a kritikákat. Ezt mindenki jó szemmel nézi. Nálam még egy középpályás beleférne, akit csereként kicsit tehermentesítésre használhatna (Gündo nem fogja ezt bírni, és Pedrit is muszáj lehozni azért...), akkor maradéktalanul elégedett lennék, de azért így is. :) Ha ezt korában elkezdi, egész más szemmel figyeltük volna szerintem. Ha nem jöttek volna az eredmények, akkor is. De újra és újra megmutatkozik, hogy az eredményeinket sokszor a fiataljaink szállítják.

Amit még külön kiemelnék, hogy most van először az, hogy több, egyszerre három támadónk játszik jól. Az eddigi legjobb támadónk kiesésével ez hihetetlenmód kellett, Felix, Ferran, Yamal (sajna még Lewy is annak vehető a korábbiakhoz képest, az elmúlt meccseken lőtt gólokat megint a semmiből) most kerültek a legjobb formájukba, még akkor is, ha Felix egyelőre "csak" csereként. Ilyet utoljára szerintem az első fél évében láttunk, hogy 3 jó formában lévő támadóval focizhattunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.22. 12:26:07

Mindig akkor ment meglepően jól, amikor figyelembe véve az ellenfelet kicsit módosítottunk a barca DNS-ben levő taktikán. A real elleni meccs a tipikus fejjel a falnak eset volt. Ez a kényszeres ragaszkodás szokott a hiba lenni. Ahogy egyre több barca DNS-ű ÉS kreatív játékos lesz, egyre jobb lesz, de addig lesni kell az ellenfelet. Különben szenvedni fogunk, ahogy pap a GIGA pénzek ellenére.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 10:57:18

Andris írta:
2024.01.22. 10:32:49
Tartom azt, hogy elsősorban és a meccsek többségén (tehát akadnak kivételek) nem a kitalált védekezési sémák és feladatkörök hibásak, hanem a kivitelezés nem sikerül.
Nem értek egyet, a Madrid ellen már a séma is bukásra ítélte a csapatot, ami egyértelműen edzői hiba.

A bajnoki meccsek tökéletes alkalmat nyújtanak arra, hogy ezeket a problémákat ideiglenesen elfeledjük, a labdarúságban elég ritkán vannak rangadók, annál több a töltelékmeccs. De még ilyenkor is előjön a felkészültség hiánya.

Cubarsi is elég érdekes volt az első gól előtt, ahogy elhajolt a labda elől, és próbált minél kisebbre összezsugorodni. Ilynekor egy edző a védelmi koordinátorral elbeszélget vele a következő edzésen, külön foglalkozást tartanak neki stb. Nem tartom valószínűnek, hogy ez meg fog történni, mert a második gólnál kiderült, hogy a lescsapdát sem nagyon ismeri a társaság. Illetve ismeri, csak nincs begyakorolva, és felkészletlenül lettek a pályára küldve.

Ezeket a meccseket így is hozzuk, olyan csapatokkal játszunk, amelyeknek a költségvetése a töredéke a miénknek. Én nem nagyon látom ennek értelmét, de ilyen a labdarúgás. A hideg zuhany akkor jön, amikor megkapjuk a keményebb ellenfeleket, és már régóta kegyetlenül kitömnek minket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.22. 10:35:11

gránit írta:
2024.01.22. 10:15:11
Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
Az a Penaa-Araujo szitut, amiből volt elég az utóbbi hetekben, nem venném alapul. MAtS már hosszú évek óta itt van, vele nem nagyon láttam még olyat, hogy ne lenne meg az összhang a többiekkel. Igaz a kijövetelek neki sem az erősségei, de ha elindul az a labda nem marad ott. Egy fiatal cserekapussal, akinek kb. ez az első érdemi felnőtt szezonja a csapattal nem csoda hogy ilyenek történnek. Nagyon hiányzik ter Stegen a csapatból, az egész védelmünk, labdakihozatalaink mások lennének vele, ráadásul irányítja, össze is fogja a védelmet. Míg Pena inkább egy megilletődött kisgyerek, ezzel rövidtávon sem az edző, sem a csapattársak nem tudnak mit tenni és most arra ki sem térek, hogy mennyire kellene a német "lába". És ne álltassuk magunkat ezek benne lesznek a következő meccseinkben is.
FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
A média felé mutatott kép, nyilatkozatokatok a legritkább esetben tükrözik a valós dolgokat. Ez legyen akár pozitív, akár negatív. És ez nem Xavira kihegyezve, hanem bármely edzőre, játékosra, közszuereplőre.
Az, hogy pályán, sajtótájékoztatón kívül mit mond a játékosoknak fogalmunk sincs, legfeljebb találgathatunk, de szerintem még ezek is távol állnak a valóságtól.

Mindössze egy teljes szezon után, amiben két trófeát is szerzett és két fél szezont követően, ami alatt az elsőben kb.csodát művelt, az utóbbinak pedig vége sincs ha elküldenék -amit kötve hiszek- a világ egyik legnagyobb igazságtalansága lenne.
Ráadásul pont egy Mottát hozni aa helyébe. Azért megy a sírás, mert mindig belterjes az edző. A brazillal aztán kilépnénk ebből...

Ráadásul a "fiatal", játékosokból lett edzők a legritkább esetekben válnak be. Nálunk volt egy Guardiola, aki egyértelműen a kivételt erősíti, de Rijkaard sem volt a legélesebb kés a fiókban. Nyertünk vele 5 év alatt egy Bl-t tény, de ebből 2 év volt amire azt lehet mondani, hogy jó volt. Kb. amíg Ronaldinho focizni akart és Henk ten Cate ott volt mögötte.
Luis Enrique-t én imádtam játékosként, edzőként egyaránt, de nem hasonlítható össze a két edző helyzete. Lucho a világ talán legerősebb keretével dolgozott és nem csak a futballtörténelem vitathatatlanul legzseniálisabb támadószekcióját értem ezalatt. Megkockáztatom, abban a csapatban simán benne maradt egy BL. Ha minden tekintetben abba a milliőbe érkezik, mint Xavi..... Nyilván nem tudjuk meg, de erősen kérdéses többre jutott volna-e. Koemant is valamennyire ebbe a halmazba sorolnám.

De ha a nagyobb kluboknál nézzük, (legalábbis gyorsan a mélyvízbe szitut) akkor is inkább ez a tendencia figyelhető meg, persze kivételek vannak, mint mondjuk Conte vagy Zidane.

Ugyanakkor azt sem nagyon látom, hogy a szurkolók vagy az elnök az elküldését sürgetné. Az ilyen újságírói szenzációk és kombinálások, hogy látták Mourinhot a városban stb. pedig max. összeesküvés-elméletnek jó, amivel nézettséget lehet generálni/újságot eladni.

És még arról sincs fogalmunk, hogy ennek a szezonnak mi lesz a vége. Féltávnál tartunk szinte új kerettel. Bajnokságban állunk, kupában legjobb nyolc között, Bl-ben továbbjutottunk, egyedül a szuperkupa úszott el, ami tavaly úgyis mikiegér kupának volt címezve és és nem sok érdemet tulajdonítva azzal Xavinak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.22. 10:32:49

gránit írta:
2024.01.22. 10:15:11
Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
1. Leírtad az ellenkezőjét annak, amit én mondtam, de nem indokoltál, nem fogalmaztad meg azt, hogy ez miért van így. Sztem alapvetően nem rosszak általában a védekező sémáink, max 1-1 meccsen. Más kérdés, hogy mit sikerül kivitelezni. Kivétel pl a legutóbbi clasico, ahol sztem eleve rossz elképzeléssel álltunk ki. Bővebben ezt este tudom kifejteni, mármint hogy szerintem milyen esetekben milyen védekezésre törekszünk, és azok hogy működnének, és a gyakorlatban hogy működnek.
2. Egyetértek, és elsősorban Pena számlájára írnám ezt, az ő tapasztalatlansága / gyengébb képességei lehetnek itt az okok. Ettől függetlenül ez rövid távon(!!) nem az edző hatásköre, ha ez hiányzik akkor csak valamennyi idővel, gyakorlással és tanulással tud kialakulni, ha egyáltalán a cserekapus erre alkalmas. És ettől függetlenül: sztem semmi köze a védekező stratégiá(i)nkhoz, ez egyéni hiba / egyéni hiányosság. Ha úgy tetszik, potya(gól) kategóriába is sorolhatjuk.

Tartom azt, hogy elsősorban és a meccsek többségén (tehát akadnak kivételek) nem a kitalált védekezési sémák és feladatkörök hibásak, hanem a kivitelezés nem sikerül. Ez lehet az edző hibája, ha olyan feladatot ad, ami nem kivitelezhető eleve, vagy a játékosok képességei kevésnek bizonyulnak ehhez. De lehet az is, ahogy írtam, hogy elsősorban fejben/mentálisan blokkolunk le sokszor (illteve eleve későn ébredünk bizonyos meccseken). Ez nem magát a védekező játékot minősíti, hanem azt, hogy a játékosok fejében nem klappol valami. A későn ébredés egy olyan dolog, amin az edzőnek idővel tudni kell segíteni. Viszont az, amikor kapunk egy gólt, és látványosan leolvadunk/leblokkolunk egy időre, szerintem egyértelműen a cidrizéstől van, az önbizalom hiányáról van szó. És erről tegnap már kifejtettem a bajnoki topikban, hogy szerintem elsősorban egy pontig bezárólag külső tényezőkön múlik, és eddig a pontig még nem jutottunk el.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 10:15:11

Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.22. 09:45:16

vidra írta:
2024.01.22. 04:37:31
A számok néha érdekesek, úgyhogy dobok párat.
Azon agyaltam, hogy a korábbi csapatok mennyivel érhettek többet, mint a mostani, ha az inflációt is nézzük.

A 2006-os csapat: 1.262 milliárd Euro (Rijkaard)
A 2008-as csapat: 1.1 milliárd Euro (Guardiola)
A 2014-es csapat: 1.09 milliárd Euro (Luis enrique)
2021-es csapat: 830 millió Euro (Koeman)
A 2024-es csapat: 858 millió Euro (Xavi)

A 2023-as Inter: 567 millió Euro...

Kb. számok, de nagyjából közelítik a valóságot és látható a lényeg belőlük.
Valószínűleg kicsivel jobb lett volna a BL győzelemekhez képest a korábbi évet nézni, mielőtt felhájpolódtak a játékosok, de nem volt nagy különbség (ami fura amúgy). Szóval kb. jó.
A világon semmi értelme ezeknek a számoknak, a játékosok értéke a gyakorlatban nem létezik, és még távolról sem egy objektíven belőhető dolog. A játékjogokat adják, veszik, alkudoznak rajta, a piacon nulla a kiegyensúlyozottság, nincsenek árfolyamok és egyértelműen meghatározott befolyásoló tényezők. Amiket itt kilistáztál, azok kb annyit érnek, mint ha te magad találtad volna ki a számokat.
Anyagilag - gazdaságilag is értelmezhetetlen ez szerintem, a játékos játékjogával mint értékkel nem lehet számolni. Csak ha történik egy eladás, akkor lesz számszerűsítve a könyvelésben. És amikor ez az eladás megtörténik, akkor aztán halálmindegy volt hogy milyen forrás (pl: transfermarkt) milyen értéket adott neki, vagy mi volt a kivásárlási ára. Lehet hogy 50 millió volt, és ennek ellenére 10 millióért vagy 150 millióért kelt el. Ráadásul ugyanaz a játékos, ugyanabban a formában ha a Cádizban kezdő minden héten, 10 milliót ér, ha a Barcában ül a kispadon akkor meg egyből 40et ér.

Ugyanígy semmi értelme a labdarúgásban a teljesítményeket a keretek vagy a játékosok értékéhez viszonyítani. Minden évben TÖRVÉNYSZERŰEN van kis értékű meglepetéscsapat, aki szívatja a nagyokat. Minden évben TÖRVÉNYSZERŰEN vannak hatalmas értékű csapatok akik bukdácsolnak. És százával vannak olyan meccsek, ahol az alacsonyabb, adott esetben tizedannyit se érő csapatok kerekednek felül a másikon. Az Inter a számaid alapján szerintem legalább 10-15 európai csapatnál kisebb értékű, mégis BL döntőt játszottak. Szerinted akkor ez mit mond el az Interről? Mit mond el a maradék 10-15 csapatról, aki nem döntőzött, vagy akár közelébe se került? Vagy nem is volt BL résztvevő?
Semmit. Az ég világon semmit nem mond el. A leghalványabb értelme sincs a [foci mint sport] kategóriájú diskurzusokba behozni a játékosok és keretek akárkik által önfelkenten meghatározott értékét.

Oké, hogy látszik, a jelenlegi Barca kb minden korábbinál kevésbé értékes, de ezt ezek nélkül a random számok nélkül is tudjuk. Egyébként meg egy tinikkel és nyuggerekkel megtűzdelt, extrém sovány 19 fős keret sose fog 850 milliót érni. Araujo lehet hogy 60at ér, Cubarasi (vagy ki) meg 1et se. Aztán a pályán is ez van? Az egyik zseni, a másik meg semmit sem ér? Dehogy van ez. Amúgy el tudnánk kérni Araujoért 120 milliót is? Igen, a Bayern vígan kifizetné.
Sztem még napokig tudnám írni, hogy mennyire nincs a leghalványabb értelme sem ezeket a számokat nézegetni. Érdekességnek is hasznavehetetlen a dolog a természetéből fakadóan, szerintem, ezt jól mutatja az utolsó 1-2 mondat is önmagában.
gránit írta:
2024.01.22. 07:48:11
FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
Véleményem szerint ez a legnagyobb gond. Hogy nem talál kivetnivalót a problémákban. Így az időt sem fogadhatjuk el kifogásként, mert ez nem az idő függvénye. A védekezésünk tegnap is borzasztó volt. Egy komolyabb mérkőzésen ilyen védekezéssel megint legalább egy négyest kapunk.

A pozitívum, hogy a csatársorban elengedte a szélsőzést. Ferran Torres sokkal gólerősebb, amióta középcsatárt játszik. Már most több gólnál tart, mint amennyit az előző szezonban összesen szerzett, pedig alig vagyunk túl a féltávon. A két középcsatáros rendszer sokkal hatékonyabb. Megosztottabb a védők figyelme, és a kapu előtti kavarodásoknál van ember, aki be tudja lőni. Oda kell az ember, ahol a gólhelyzetek kialakulnak.

A két középcsatáros és három belső védős felállással megcsinálta, amit évek óta mondok (3-5-2), de a védelmünk olyan gyatra, hogy ha hozzuk is ezeket a hokimeccseket, a nagy meccseken kitömnek minket ilyen védekezéssel.
Szeritnem meg szó sincs arról, hogy a védekezésünkkel lett volna a gond. A kapott gólok pár perc leforgása alatt nem a kidolgozott stratégián, és nem is a kivitelezésen múltak.
Tökmindegy, hogy milyen képességűek a játékosaink, tökmindegy milyen a védősorunk, és tökmindegy milyen a védekező játékunk. Ha ilyen önbizalomhiány van, és ilyen rövidzárlatok keletkeznek mentálisan, akár csak pár percre is, akkor halál mindegy hogy milyen védekezés van kidolgozva, mert ez egyáltalán nem azon múlik.
Amúgy a Betisnek nem igazán volt sok helyzete, pedig szokott lenni, az ő csapatuknak a támadásépítés kifejezett erőssége. Rendkívül labdabiztos és technikás játékosokból áll a támadó és középpályás részleg. Sztem kifejezetten jól védekeztünk. Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 07:48:11

FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
Véleményem szerint ez a legnagyobb gond. Hogy nem talál kivetnivalót a problémákban. Így az időt sem fogadhatjuk el kifogásként, mert ez nem az idő függvénye. A védekezésünk tegnap is borzasztó volt. Egy komolyabb mérkőzésen ilyen védekezéssel megint legalább egy négyest kapunk.

A pozitívum, hogy a csatársorban elengedte a szélsőzést. Ferran Torres sokkal gólerősebb, amióta középcsatárt játszik. Már most több gólnál tart, mint amennyit az előző szezonban összesen szerzett, pedig alig vagyunk túl a féltávon. A két középcsatáros rendszer sokkal hatékonyabb. Megosztottabb a védők figyelme, és a kapu előtti kavarodásoknál van ember, aki be tudja lőni. Oda kell az ember, ahol a gólhelyzetek kialakulnak.

A két középcsatáros és három belső védős felállással megcsinálta, amit évek óta mondok (3-5-2), de a védelmünk olyan gyatra, hogy ha hozzuk is ezeket a hokimeccseket, a nagy meccseken kitömnek minket ilyen védekezéssel.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.22. 04:37:31

A számok néha érdekesek, úgyhogy dobok párat.
Azon agyaltam, hogy a korábbi csapatok mennyivel érhettek többet, mint a mostani, ha az inflációt is nézzük.

A 2006-os csapat: 1.262 milliárd Euro (Rijkaard)
A 2008-as csapat: 1.1 milliárd Euro (Guardiola)
A 2014-es csapat: 1.09 milliárd Euro (Luis enrique)
2021-es csapat: 830 millió Euro (Koeman)
A 2024-es csapat: 858 millió Euro (Xavi)

A 2023-as Inter: 567 millió Euro...

Kb. számok, de nagyjából közelítik a valóságot és látható a lényeg belőlük.
Valószínűleg kicsivel jobb lett volna a BL győzelemekhez képest a korábbi évet nézni, mielőtt felhájpolódtak a játékosok, de nem volt nagy különbség (ami fura amúgy). Szóval kb. jó.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 22:11:25

bunga írta:
2024.01.21. 21:25:09
És nem utolsó sorban, hogy végig nem játszatta SR-t és lecserélte Lewat. Csak remélni lehet, hogy ez nem egyetlen meccs, hanem fordulópont.
Emlékeim szerint volt már hasonlóra példa (Lewa esetére ugyan a nyakamat nem tenném), sőt, olyanra is, hogy valaki jól játszott, aztán legközelebb a padon kezdett. Bármennyire is szeretném én is, hogy fordulóponthoz érkeztünk, ezt majd csak utólag fogjuk megtudni.
Szóval volt már néhány olyan meccs, amikor azt lehetett volna gondolni, hogy kihúzhatjuk magunkat a gödörből.....reméljük, ez a sorozat is egyszer megszakad és most képesek leszünk ezzel a lehetőséggel élni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.21. 21:25:09

Ha eddig méltán hibáztattuk Xavit sok mindenért, ma sorozatos jó döntéseiért megérdemli a dicséretet. Yamal és Cubarsi a kezdőben telitalálat volt. A cserék zsinórban jók voltak. A meredeknek látszók is nagyon bejöttek: a csúcs, hogy Cubarsi helyére csatárt hozott. És nem utolsó sorban, hogy végig nem játszatta SR-t és lecserélte Lewat. Csak remélni lehet, hogy ez nem egyetlen meccs, hanem fordulópont.
Válasz küldése