Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.25. 00:42:03

MichaaBee írta:
2024.01.25. 00:24:07
baas11 írta:
2024.01.24. 23:30:46
Ter Stegen hatás oke azt értem…

De elzavaruk Destet, Bellerin Piquet Minguezat Eric García Albat akikre mindig lehetett mutogatni …. maradt/ jött spanyol uruguayi francia portugál dán válogatottak az utóbbi 3 ev legjobb védői !

Higy lehet ennyire bena a védekezésünk ??
komolyan nem értem !
Nem leszek népszerű ezzel, de a leginkább a mindennek elhordott Busquets hiányzik szerintem a védelem elől. Ugyanazok az emberek vannak idén is a védelemben, mint tavaly, viszont a középpályás védekezésünk borzasztó sokat romlott. Én mindig a Busquets-et jobban kedvelők/védők közé soroltam magam, de én sem gondoltam volna, hogy ennyivel más lesz a játék nélküle. Plusz a sérülésekkel sincs idén szerencsénk a védelemben... Tavaly azért ez hellyel-közzel rendben volt.
En se nagyon tudok másra gondolni … nyugdíjba vagtuk Busquetset es összeomlott mögötte minden !
Oke Ter Stegen sokat számít nyilván indirekt módon de nem minden szituban pl helyezkedés ember fogas lesre állítás 1 vs 1 stb …
Gavi is de valljuk be nem rajta mulik a védelem szeptember óta tartó meredek süllyedése …

Kar érte mert ha valamit összerakott Xavi az a védelem ( meglepő módon ) iden a támadó sor lett volt soron … ehhez képest utóbbi meg nem sikerült előbbi meg eltűnt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.25. 00:34:49

davi10 írta:
2024.01.25. 00:09:37
Szerintem már nincs értelme megvárni a Napoli meccset. Ez a szezon már bukta, Xavi pedig ezek után nem kaphatja meg a következőt. Jöjjön valaki, aki összerántja a csapatot Augusztusig, aztán jövőre újra próbálkozunk.
Ezzel nehéz vitatkozni és adott esetben egy Napoli elleni kiesés után meg egyszerűen amúgy is elfogy körülötte a levegő.
Én is most váltanék, BL szempontból semmiképp sincs sok esélyünk, de még van 19 forduló, ott kéne valamit virítani,
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.01.25. 00:24:07

baas11 írta:
2024.01.24. 23:30:46
Ter Stegen hatás oke azt értem…

De elzavaruk Destet, Bellerin Piquet Minguezat Eric García Albat akikre mindig lehetett mutogatni …. maradt/ jött spanyol uruguayi francia portugál dán válogatottak az utóbbi 3 ev legjobb védői !

Higy lehet ennyire bena a védekezésünk ??
komolyan nem értem !
Nem leszek népszerű ezzel, de a leginkább a mindennek elhordott Busquets hiányzik szerintem a védelem elől. Ugyanazok az emberek vannak idén is a védelemben, mint tavaly, viszont a középpályás védekezésünk borzasztó sokat romlott. Én mindig a Busquets-et jobban kedvelők/védők közé soroltam magam, de én sem gondoltam volna, hogy ennyivel más lesz a játék nélküle. Plusz a sérülésekkel sincs idén szerencsénk a védelemben... Tavaly azért ez hellyel-közzel rendben volt.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 00:09:37

Szerintem már nincs értelme megvárni a Napoli meccset. Ez a szezon már bukta, Xavi pedig ezek után nem kaphatja meg a következőt. Jöjjön valaki, aki összerántja a csapatot Augusztusig, aztán jövőre újra próbálkozunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.24. 23:30:46

Ter Stegen hatás oke azt értem…

De elzavaruk Destet, Bellerin Piquet Minguezat Eric García Albat akikre mindig lehetett mutogatni …. maradt/ jött spanyol uruguayi francia portugál dán válogatottak az utóbbi 3 ev legjobb védői !

Higy lehet ennyire bena a védekezésünk ??
komolyan nem értem !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 22:28:50

Na. Nem is csak a jó meccs miatt, de Xavi szerintem a lengyel becsípődésén kívül mostanában kezdte el azt csinálni, amit vártunk tőle. Fiatalítás, Masia (kp-n még mindig várnék valakit, ha már ő is az volt), és mellette egy jól kombináló középpálya. Nekem kb ezek ugrottak volna be róla elvárásként az elején, és elkezdtük megkapni. Ha a játék nem is tart esetleg ki hosszútávon, a fiatalítás már plusz pont. Az is látszik, hogy ha nekünk is van egy igazi klasszis támadónk, akkor ez az egész könnyebb. Yamal még nyilván nem az, a korral jön majd a stabilitás, de amikor igazán megy neki, akkor már lehet, hogy alig van nála jobb a felnőttek mezőnyében is, ha egyáltalán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.24. 20:18:30

Gránit írta : "Én azt mondom, egy de Jong-Kessié mélységi középpályás sor még nem is lett volna rossz." Egy Jong-Cancelo pedig még jobb...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 19:09:51

Peter írta:
2024.01.24. 17:27:43

Nem beszélve arról, hogy a játékunk egyik, ha nem a legfontosabb mozgatórugója a vkp posztból indul ki, ami évek óta tudott volt, hogy ott komoly változás lesz.

Ehhez képest a támadókra "jól megfontoltan" szórtuk egyesével az 50 milliókat már Xavi edzősége alatt is..... :mrgreen:
Abszolút. Arról a posztról beszélünk, ahol a legtöbb labdaérintés és passz történik, abszolút ez az "origó", ahogy szoktad mondani. Valóban ez a poszt a csapat szíve, motorja. Ez korábban is így volt, ezért állok megdöbbenve a helyzet előtt, hogy egy Romeut voltak képesek szerződtetni, úgy, hogy évek óta kérdéses volt a poszt jövője. Eközben másokra röpködtek az 50-60 milliók. Akkor dobok majd egy hátast, ha Felixért is kicsengetnek ennyit, miközben gólerősebb játékosok fognak nyáron kevesebbért elkelni.

https://www.fcbarcelona.com/en/news/216 ... the-league

Én azt mondom, egy de Jong-Kessié mélységi középpályás sor még nem is lett volna rossz. Amellett, hogy tavaly nem voltunk átjáróház, a hátsó sornak sem kellett ennyire fellépnie, kiegyensúlyozottabbnak éreztem a csapat szerkezetét. De Christensennel is lehetne kísérlezetni, a mester viszont sosem adott ennek egy esélyt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 17:58:04

Chino írta:
2024.01.24. 17:28:31
És egy Romeuban látta volna Xavi a megoldást a középpálya problémájára.
Szorította a keret nyakát az FFP,
Hogyan lehet ezt vajon komolyan venni akkor, amikor a vkp poszt nemzetközi szinten már Róma óta elkezdett kiáltani a változásért.....engedjük el a múltat, semmi értelme pro és kontra belemenni.

Xavi ugyanakkor legfőképpen azért jött, hogy a jövő elkezdődjön. Csak ismételni tudom, hogy a Barca játékának egyik legfontosabb pillére a vkp poszt......e körül valóban átalakított, fiatalított Xavi, de ezerszer feltettem már a költői kérdést, hogy lehet a "jövő házát a régi alapra építeni?"
Talán a vkp poszttal kellett volna kezdeni.....ahogyan egy házat is az alappal kezdik, nem pedig az emelettel vagy a tetővel.....Xavi ragaszkodott Busihoz....miközben a ligán kívül számtalanszor bebizonyosodott, hogy talán változtatni kellene....aztán ma ott tartunk, hogy ilyen poszt már nem is igazán létezik....

Az idő persze eldönti majd, de amibe belement Xavi, abból egyelőre neki is kell kijönnie.... :P
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 17:28:31

bence0330 írta:
2024.01.24. 16:38:42
gránit írta:
2024.01.24. 16:28:12

Koundét leszámítva nem látok ott nagy problémát a játékosok kvalitásaiban. Nem Koundéra költöttem volna 50 millió eurót, hanem Mac Allisterre, aki tavaly 35 millió fontért kelt el. De még azt is megjegyeztem a nyáron, hogy ha Kessiétől megválnak, akkor pótolni kell.
Az szerintem senkiben nem kérdés, hogy nem pótoltuk a posztot. Annak tudatában, hogy Romeu jö... szóval nem jött senki, Kessié és Nico elküldése egyértelmű hiba volt. Allistert többször írtad, ő egy tök jó játékos, csak azt ne felejtsd el, hogy ezek a transzferek elsősorban a játékos akaratától függnek. Hiába akartuk mi őt és Alvarezt, ha ők nem ide akartak jönni.

Kessiéért ezért volt kár, ő ide akart jönni, álmai klubja volt a Barca, de soha egy percre nem próbáltuk ki vkp poszton még dupla pivotban sem, holott a Serie A legjobb játékos volt azon a poszton.

Koundét amúgy én sem hoztam volna, ha már ennyi pénzt akartunk a posztra költeni. Salibát akkor még lehet, hogy elengedték volna ennyiért, akkor nagyon örültem, mikor bedobták a nevét.
Nem volt ilyen egyszerű a dolog. Kb. egy valamire való középső védőnk volt, évek óta a leggyengébb csapatrészünk volt, muszáj volt alapoktól kezdve megreformálni. Láttuk tavaly mit jelent, ha egy Piqué-EG duóra számíthatunk. Jött ingyen Christensen és utólag lehet okosnak lenni, hogy Saliba, Allister meg Gipsz Jakab, de akkor Koundé egyfiatal, ligát jól ismerő, ha még nem is klasszis, de top védőnek számított. Ha mondjuk Allister jön és hasonlóan gyengül, akkor meg Koundéért megy a sírás.
Ahogy azt sem gondolta szerintem senki, hogy a dán ilyen teljesítményt hoz le.

A nyári eladásnál pedig a legelső szempont a pénz volt. Gondolom Xavi sem 19 fős keretet akart vagy azért küldték el Kessiét apróért, Fatit kölcsönbe, Dembélét fillérekért mert a vezetőség és Xavi úgy gondolta majd jó lesz dolgozni 0 minőségi cserével, sok posztra helyettes nélkül. Vagy egy Alba nem maradt volna, akár cserének is. stb.
És egy Romeuban látta volna Xavi a megoldást a középpálya problémájára.
Szorította a keret nyakát az FFP, nem engedhetjük azt meg mint a City vagy United. Roquét is csak Gavi sérülése miatt tudtuk hozni. Plusz a kassza is eléggé kong.
Itt megjegyezve ha nálunk sülnek be Xavi alatt a játékosok mit mondjon az ember Manchasterben ten Haaagról vagy az elődeiről.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 17:27:43

gránit írta:
2024.01.24. 16:51:57
Az átigazolások persze elsősorban nem Xavi felelőssége, de kétlem, hogy ne lenne beleszólása.
Nem beszélve arról, hogy a játékunk egyik, ha nem a legfontosabb mozgatórugója a vkp posztból indul ki, ami évek óta tudott volt, hogy ott komoly változás lesz.

Ehhez képest a támadókra "jól megfontoltan" szórtuk egyesével az 50 milliókat már Xavi edzősége alatt is..... :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.24. 17:28:38-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 16:51:57

bence0330 írta:
2024.01.24. 16:38:42
Allistert többször írtad, ő egy tök jó játékos, csak azt ne felejtsd el, hogy ezek a transzferek elsősorban a játékos akaratától függnek. Hiába akartuk mi őt és Alvarezt, ha ők nem ide akartak jönni.
Valóban, viszont kétlem, hogy akkor a Brightonból ne jött volna szívesen. Most már persze, hogy nem jönne. Az argentín válogatottban lettem figyelmes rá meg de Paulra, hogy egy 4-2-3-1-es rendszerre mekkora buli lenne őket elhozni. Messi is mindig dícsérte őket. A többivel egyetértek, amit írtál.

Az átigazolások persze elsősorban nem Xavi felelőssége, de kétlem, hogy ne lenne beleszólása. Úgy meg főleg brutális volt ilyen taktikával kiállni, hogy lyukasak vagyunk az említett középpályás védekezésben. Kessié például nem a legnagyobb eresztés, de azért tavaly valamennyi stabilitást képes volt nyújtani, most még ez sincs, és ennek ellenére kiálltunk úgy, ahogy.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 16:47:59

ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 16:03:53
Oké, akkor te hogyan alakítanál ki hatékony középpályás védekezést, aminek a hiányában a teljes védelmünk szétesik, ha nem a középpálya megerősítésével? (Aminél ugye megegyeztünk, hogy a játékosok kvalitásai miatt nem tudunk érdemben változtatni.) Mert a terület csökkentése az egyik legjobb opció, ami feltolt védekezéssel jár.
Nem tőlem kérdezted, de nem gránit az edző, hanem Xavi, tehát elsősorban Xavi feladata erre olyan választ adni, ami megfelelő.
Itt visszacsatolnék a korábbi írásodhoz, hogy a "taktika jó, csak a kivitelezés nem".....ez pedig azért sántít, mert az a taktika jó, amit ki is lehet vitelezni az adott állománnyal.

Arról pedig gránit is írt korábban, ahogy mások is, hogy hiányzik a vkp poszt, amire Xavi válasza Romeu volt.
(és ezzel ne azt nyissuk ki újra, hogy hát Rodrit nem lehet elhozni a Citytől....)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 16:38:42

gránit írta:
2024.01.24. 16:28:12

Koundét leszámítva nem látok ott nagy problémát a játékosok kvalitásaiban. Nem Koundéra költöttem volna 50 millió eurót, hanem Mac Allisterre, aki tavaly 35 millió fontért kelt el. De még azt is megjegyeztem a nyáron, hogy ha Kessiétől megválnak, akkor pótolni kell.
Az szerintem senkiben nem kérdés, hogy nem pótoltuk a posztot. Annak tudatában, hogy Romeu jö... szóval nem jött senki, Kessié és Nico elküldése egyértelmű hiba volt. Allistert többször írtad, ő egy tök jó játékos, csak azt ne felejtsd el, hogy ezek a transzferek elsősorban a játékos akaratától függnek. Hiába akartuk mi őt és Alvarezt, ha ők nem ide akartak jönni.

Kessiéért ezért volt kár, ő ide akart jönni, álmai klubja volt a Barca, de soha egy percre nem próbáltuk ki vkp poszton még dupla pivotban sem, holott a Serie A legjobb játékos volt azon a poszton.

Koundét amúgy én sem hoztam volna, ha már ennyi pénzt akartunk a posztra költeni. Salibát akkor még lehet, hogy elengedték volna ennyiért, akkor nagyon örültem, mikor bedobták a nevét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 16:28:12

ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 16:03:53
Oké, akkor te hogyan alakítanál ki hatékony középpályás védekezést, aminek a hiányában a teljes védelmünk szétesik, ha nem a középpálya megerősítésével? (Aminél ugye megegyeztünk, hogy a játékosok kvalitásai miatt nem tudunk érdemben változtatni.) Mert a terület csökkentése az egyik legjobb opció, ami feltolt védekezéssel jár.

Koundét leszámítva nem látok ott nagy problémát a játékosok kvalitásaiban. Nem Koundéra költöttem volna 50 millió eurót, hanem Mac Allisterre, aki tavaly 35 millió fontért kelt el (két éve 50 millióból talán még egy Gvardiol-Mac Allister pakk is kijött volna). De még azt is megjegyeztem a nyáron, hogy ha Kessiétől megválnak, akkor pótolni kell. Ő például egy különbség a tavalyi meg a mostani meccseinkhez képest. Nem egy labdazsonglőr, de adott némi stabilitást. Tavaly például nem volt átjáróház a csapat. Most az. Ebben kifejezetten visszaléptünk az előző szezonhoz képest. Így félpályányi üres területet adni nekik öngyilkos taktika. Vinicius meg köszönte szépen, kétszer is megtehetett 50 métert úgy, hogy védő nem volt előtte. Lemészároltattuk saját magunkat. Még annak is több értelme lenne, ha Christensen lenne feltolva, és akkor a többieknek nem kellene ennyire felhúzódniuk. De ez újabb mínusz ember hátul, talán ezért nem a régóta állandóan sérült, már tavaly is állandóan sérült Martinezt kellett volna leigazolni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 16:18:46

Peter írta:
2024.01.24. 16:02:27
Andris írta:
2024.01.24. 15:46:23
Nem szorult itt semmi háttérbe, maximum te olvastál szelektíven. :P
Királyi többesben írsz, de speciel felhozhattalak volna, mint kivételt.... :lol:
Ugyanazt tudom mondani erre is. :) Szelektíven olvastál, szó sincs királyi többesről szerintem, igen sokan leírták már ezeket a dolgokat. Más kérdés, hogy nekem van időnként kedvem ismételni ezeket mindenki számára személyesen, meg azok számára is, akik látszólag nem akarnak tudomást venni ezekről / emlékezni ezekre. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 16:03:53

gránit írta:
2024.01.24. 15:33:01
ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 15:14:59
Az első idézett mondatod szerint akkor nem tudjuk megerősíteni a középpályát, ami kvázi az, amit én is mondok, hogy taktika ide, taktika oda, a középpályás védekezésünk Gavi nélkül idén kritikán aluli, és Gavi mellett is folyamatosan szajkóztam, hogy kell egy határozott pivot, akink nincs, úgyhogy neccesek lesznek a nagyobb rangadók.
Én nem ezt kritizáltam, hanem az értelmetlenül feltolt védekezést.
ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 15:14:59
Egy meccsre nem lehet úgy felkészíteni a játkosokat, hogy minden helyzetben előre meg legyen mondva nekik, mit kell és hogyan csinálniuk.
Minden helyzetre nem is lehet felkészülni, improvizálni is tudni kell. De alapvető dolgokra fel kell készülni, abszurd azt gondolni, hogy nem, különben minek van edző.
Oké, akkor te hogyan alakítanál ki hatékony középpályás védekezést, aminek a hiányában a teljes védelmünk szétesik, ha nem a középpálya megerősítésével? (Aminél ugye megegyeztünk, hogy a játékosok kvalitásai miatt nem tudunk érdemben változtatni.) Mert a terület csökkentése az egyik legjobb opció, ami feltolt védekezéssel jár.

Miféle alapvető dolgokra gondolsz, amikre fel kell készíteni a csapatot? Ne hagyják üresen Bellingham-et? Azt hiszem, hogy ez elég egyértelmű bárkinek, aki látott idén real meccset. Lépjen oda a Gündogan, amikor előtte viszik el a labdát? Talán nem kell elmagyarázni senkinek, hogy ez a feladata labda nélkül. Koundé ne induljon el ellenkező irányba, mint a támadó, amikor esély sincs lesreállításra, mert 2 méterrel hátrébb áll, mint kéne? Alighanem ezt is megtanítják 14 éves korban egy középső védőnek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 16:02:27

Andris írta:
2024.01.24. 15:46:23
Nem szorult itt semmi háttérbe, maximum te olvastál szelektíven. :P
Királyi többesben írsz, de speciel felhozhattalak volna, mint kivételt.... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 15:47:32

Peter írta:
2024.01.24. 15:32:33
Továbbra is érdekes olvasmány ez a topic.

"Miért Xavi a legjobb választás?"

Kérdésre a konkrét válaszok továbbra is a háttérbe szorulnak, de akik esetleg felmerülnek a kispadra, azok ellen zsigerből zúdulnak a kifogások.... :oops:
Szerintem nem így van. Nem annyira az érkezők személye ilyenkor a kérdés, hanem a váltás. A személye csak annyiban kérdés, hogy a váltás viszonylatában megérné-e, mikor amúgy alighanem pénzünk sincs komoly nevekre. Nem olvastam olyat, hogy Klopp milyen rossz edző lenne (lehet írt valaki ilyet, elenyésző szám lehet). Olyat viszont igen, hogy nincs pénzünk rá, és még a keretet is meg kéne reformálni az igényei szerint, így xy véleménye szerint ez nem éri meg, sőt, bár ezt nem tudhatjuk, de lehet, hogy egyenesen matematikailag lehetetlen a dolog.

És ebben még benne van a rizikófaktor is, és ez a legfontosabb kérdés talán. Xavinál vannak jobb edzők, meg vannak amúgy akár kevésbé jó edzők is, akik véletlenül pont itt tudnának jók lenni. Csak ezt nem lehet előre tudni. Lehet, hogy tévedek, de úgy rémlik, hogy te nagyon ten Hag mellett kampányoltál - ezt ne vedd kritikának, én is többre tartottam, mint ami kiderült róla a végén. Látható, mit mutat egy hasonlóan nagy nyomással bíró klubnál, sokszor akkora mozgástérrel, és komolyabb állománnyal. És nem tudhatod, hogy bárkit hozol, az nem sül ugyanígy be. Itt nálunk alighanem jóval nagyobb eséllyel besül, mint bárhol máshol. Xavi semmiképp sem sült be, max 1,5 év után már nem tud továbblépni, és nem elég jó egy igazi top Barcához, ezt kb én is nagyrészt így gondolom. De még most sem rossz, egyáltalán nem. Nálam ez az utolsó nekifutása, végre gatyába rázta talán a támadóinkat is, legalábbis hirtelen mindenki erősen javuló tendenciát mutat.

És persze, ennyi erővel ha ekkora a rizikó, sose váltsunk edzőt. De, kell, csak nagyon-nagyon meg kell fontolni, és nagyon biztosnak kell lenni benne. És az utódja képességeiben is. Biztosra menni nem lehet, de legalább félig-m,eddig valószínűsíteni igen.

Plusz szerintem sokszor le lett írva, miért jó (xy szerint, változóan) Xavi. Azt meg kevesen írták, hogy ő a legjobb választás, ez kb inkább úgy szokott szólni, hogy ki a legjobb választás, akit még megengedhetünk magunknak, és kivásárolja magát a saját csapatából, hogy idejöhessen. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 15:46:23

Peter írta:
2024.01.24. 15:32:33
Továbbra is érdekes olvasmány ez a topic.

"Miért Xavi a legjobb választás?"

Kérdésre a konkrét válaszok továbbra is a háttérbe szorulnak, de akik esetleg felmerülnek a kispadra, azok ellen zsigerből zúdulnak a kifogások.... :oops:
Ezeken már rég túlvagyunk, miért írnánk le újra? Hogy újra leírhassátok, hogy az bizony nem úgy van, vagy nem is fontos? :D

Ezerszer leírtunk csomó dolgot ami Xavi mellett szól. Ettől különálló újabb sok dolgot lehet leírni (meg is tettem számtalanszor), ami nem Xavi mellett, csak önmagában az edzőváltás ellen szól. És olyanból is számtalanszor csináltunk kigyűjtést, hogy mik azok, amik miatt még korai bizonyos típusú érveket Xavi mellettinek vagy Xavi elleninek kategorizálni, mert nincs elég alap hozzá.

Csak most valaki bedobott pár nevet, úgyhogy épp aktuálisan róluk volt szó, és nem Xaviról.
Nem szorult itt semmi háttérbe, maximum te olvastál szelektíven. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 15:33:01

ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 15:14:59
Az első idézett mondatod szerint akkor nem tudjuk megerősíteni a középpályát, ami kvázi az, amit én is mondok, hogy taktika ide, taktika oda, a középpályás védekezésünk Gavi nélkül idén kritikán aluli, és Gavi mellett is folyamatosan szajkóztam, hogy kell egy határozott pivot, akink nincs, úgyhogy neccesek lesznek a nagyobb rangadók.
Én nem ezt kritizáltam, hanem az értelmetlenül feltolt védekezést.
ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 15:14:59
Egy meccsre nem lehet úgy felkészíteni a játkosokat, hogy minden helyzetben előre meg legyen mondva nekik, mit kell és hogyan csinálniuk.
Minden helyzetre nem is lehet felkészülni, improvizálni is tudni kell. De alapvető dolgokra fel kell készülni, abszurd azt gondolni, hogy nem, különben minek van edző.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 15:32:33

Továbbra is érdekes olvasmány ez a topic.

"Miért Xavi a legjobb választás?"

Kérdésre a konkrét válaszok továbbra is a háttérbe szorulnak, de akik esetleg felmerülnek a kispadra, azok ellen zsigerből zúdulnak a kifogások.... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.24. 15:34:33-kor.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 15:14:59

Peter írta:
2024.01.24. 14:58:23
ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 14:48:45
A taktika játszható volt, a kivitelezés gyenge. De ha behúzódunk a 16-on belülre, akkor meg az lenne a baj, hogy hagyjuk őket lőni, meg túl sok területet kapnak. A real az egyik legjobb csapat jelenleg az ilyen taktikák ellen, főleg egy ebben tapasztalatlanabb csapat ellen.
Most akkor a taktika játszható volt vagy a Real jó ez ellen a taktika ellen is?
(az utsó mondat az többesszámú taktikákra utal)
A taktika játszható volt, ehhez hasonlóval vertük már a Realt. A részleteket sajnos nem feltétlen látom, hogy ki, mikor, merre mozogjon szándékosan, hátha így sikerült szabad embert találniuk, avagy csak azért nem ült, mert töketlenkedett a csapat fele?

Én a masszívan beállt védekezést hoztam ellenpéldának, azellen is elég sokszor találtak megoldást a madridiak. Mid-blockal is lehet próbálkozni, de akkor nincs semmi letámadásunk, különben a féltérben nyílik akkora tér, hogy esélytelen megfogni őket egy jobban sikerült passz után.

Az lenne az elképzelés ebben a "feltolt védekezésben", hogy szűkítjük a rendelkezésre álló teret hosszában, ami egész addig remekül működik, amíg a kp-n nem kapnak tisztán labdát, meg ameddig nem tud a védő szabadon indítani 10 másodpercet dédelgetve a labdát. A védők is akkor tudnak amúgy jobban lestatkikát alkalmazni, ha egyértelműbb, mikor tudja elrúgni az indító.


Az egy nagyon jó kérdés, hogy a jelenlegi játékosállományunkkal megoldható-e bármiféle visszahúzódóbb védekezésre épülő taktika, mert egyébként idén rettenet sokszor lőttek úgy át minket tiszta embert találva a 16 magasságában, hogy 8 játékosunk volt a labda mögött a kapust nem számítva.

Szerk:
gránit írta:
2024.01.24. 15:03:08
A középpályát véleményem szerint nem azzal lehet erősíteni, hogy mindenki ész nélkül előre húzódik. A középpályára kellene megfelelő játékos erre a szerepre. Volt is erre terv, Romeu, csak nem jött be. Vagy Xavi nem tudja kihozni belőle a legtöbbet, mert látjuk, hogy Garcia például Gironában egyáltalán nem tűnik akkora bohócnak. Valószínűleg Romeu sem volt az.

A hibák véleményem szerint nem csupán egyéni hibák voltak, hanem a játékosok rosszul voltak felkészítve a mérkőzésre. Ezt egy BL-győztes szakember röhögve kihasználja, főleg, ha tudja, hogy az ellenfele ilyen oktondi módon fog majd próbálkozni. Ez egy ilyen mérkőzésen nem játszható. Egy átlagos bajnoki meccsen elmegy, de olykor még akkor sem.

Capello meg rávilágított arra, hogy minden meccsre külön készülni kell. Nem lehet úgy kiállni a Madrid ellen, mint egy átlagos bajnoki meccsen. Ha tudod, hogy az ellenfelednek szélvészgyors támadói vannak, nem állsz ki ilyen taktikával. Az lehet vita tárgya, hogy ki mennyire szereti az olyan edzőket, mint Ancelotti, akiknek nincs igazán stílusuk, teljesen képlékenyek. Barcelonában van egy elvárás a játékfilozófiát illetően, Ancelotti talán éppen ezért nem is volt soha a Barcelona edzője. Van egy filozófiánk, de a hibákat nem lehet ezzel védegetni, az a filozófiánkra nézve sértő.
Az első idézett mondatod szerint akkor nem tudjuk megerősíteni a középpályát, ami kvázi az, amit én is mondok, hogy taktika ide, taktika oda, a középpályás védekezésünk Gavi nélkül idén kritikán aluli, és Gavi mellett is folyamatosan szajkóztam, hogy kell egy határozott pivot, akink nincs, úgyhogy neccesek lesznek a nagyobb rangadók.

Egy meccsre nem lehet úgy felkészíteni a játkosokat, hogy minden helyzetben előre meg legyen mondva nekik, mit kell és hogyan csinálniuk. Ez nem egy RTS, ahol mindenkit irányítani tudsz. De még egy retkes fifában sem tudod ezt megoldani, hogy akarod élőben? Az elképzelés is abszurd.

Xavi minden meccsre más taktikát visz, még akkor is, ha hasonló keretek között mozog. Pep is így tett, Lucho is így tett, Setien is így tett. Minden edző így tesz. Nincs két egyforma meccs és ha azt hiszed az az utasítás, hogy jól van, csináljátok, amit szoktatok, akkor nagyon nincs miről beszélnünk, mert teljesen más elképzelésed van arról, hogyan működik egy focicsapat.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 15:03:08

ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 14:48:45
Te nagyon beleálltál ebbe a 'magas védekezés totálisan elcseszte nekünk a meccset és hogy mi a frászért így állt fel' dologba. Mintha eddig nem vertük volna el a Madridot hasonló taktikával. Xavi még a kp-t is megpróbálta megerősíteni, de képtelenek voltunk megfelelő nyomást gyakorolni a hátsó alakzatra (ami mellett tényleg veszélyes a nagyon magasan feltolt, laza védekezés). Megjegyezném, hogy itt is a lazán van a nagyobb hangsúly, meg azokon az egyéni hibákon, hogy nem képesek vonalban maradni a védők, de cserébe fel sem veszik a futó támadó mozgását. Az első gól is a fenti két hibából jött: a sorok között presszió nélkül kapta a lasztit Bellingham (?), majd Koundé későn eszmélt, ráadásul pont rossz döntést hozva.

A taktika játszható volt, a kivitelezés gyenge. De ha behúzódunk a 16-on belülre, akkor meg az lenne a baj, hogy hagyjuk őket lőni, meg túl sok területet kapnak. A real az egyik legjobb csapat jelenleg az ilyen taktikák ellen, főleg egy ebben tapasztalatlanabb csapat ellen.
Hát látod, nem csak én. Ez egy hatamas szakmai hiba. Tavaly emlékeim szerint nem csináltuk ezt, és ezért még dícsértem is Xavit, hogy szakított ezzel a rossz felfogással, ami az azt megelőző években jellemző volt a csapatra. Idén ő is elővette ezt a rossz taktikát, és nem is válik be.

A középpályát véleményem szerint nem azzal lehet erősíteni, hogy mindenki ész nélkül előre húzódik. A középpályára kellene megfelelő játékos erre a szerepre. Volt is erre terv, Romeu, csak nem jött be. Vagy Xavi nem tudja kihozni belőle a legtöbbet, mert látjuk, hogy Garcia például Gironában egyáltalán nem tűnik akkora bohócnak. Valószínűleg Romeu sem volt az.

A hibák véleményem szerint nem csupán egyéni hibák voltak, hanem a játékosok rosszul voltak felkészítve a mérkőzésre. Ezt egy BL-győztes szakember röhögve kihasználja, főleg, ha tudja, hogy az ellenfele ilyen oktondi módon fog majd próbálkozni. Ez egy ilyen mérkőzésen nem játszható. Egy átlagos bajnoki meccsen elmegy, de olykor még akkor sem.

Capello meg rávilágított arra, hogy minden meccsre külön készülni kell. Nem lehet úgy kiállni a Madrid ellen, mint egy átlagos bajnoki meccsen. Ha tudod, hogy az ellenfelednek szélvészgyors támadói vannak, nem állsz ki ilyen taktikával. Az lehet vita tárgya, hogy ki mennyire szereti az olyan edzőket, mint Ancelotti, akiknek nincs igazán stílusuk, teljesen képlékenyek. Barcelonában van egy elvárás a játékfilozófiát illetően, Ancelotti talán éppen ezért nem is volt soha a Barcelona edzője. Van egy filozófiánk, de a hibákat nem lehet ezzel védegetni, az a filozófiánkra nézve sértő.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.24. 14:58:23

ElBartimaeus írta:
2024.01.24. 14:48:45
A taktika játszható volt, a kivitelezés gyenge. De ha behúzódunk a 16-on belülre, akkor meg az lenne a baj, hogy hagyjuk őket lőni, meg túl sok területet kapnak. A real az egyik legjobb csapat jelenleg az ilyen taktikák ellen, főleg egy ebben tapasztalatlanabb csapat ellen.
Most akkor a taktika játszható volt vagy a Real jó ez ellen a taktika ellen is?
(az utsó mondat az többesszámú taktikákra utal)
Válasz küldése