Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Cherrycoke
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.07.27. 10:57:37

2024.01.26. 13:10:19

Rdinho10 írta:
2024.01.26. 12:34:54
Ideny vegen szo nelkul ramennek Kloppra,ha mar lep a Poolbol.Vegre egy “dns”nelkuli fanatik edzonk lenne.

https://www.nemzetisport.hu/angol-labda ... -hivatalos
Senki nem jön ide "pihenésképp", ez a klub mentálisan mindenkit megvisel, akár sikeres, akár nem. Klopp nem hiszem, hogy munkát vállalna a következő évben, max a német szövetségi kapitányságot.
Sikeres, befutott edző nem nagyon fog idejönni, mert csak vesztenivalója lenne. Én Míchelben látnék fantáziát, remélem nem valami klublegendát hoznak Xavi után.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 13:01:53

ElBartimaeus írta:
2024.01.26. 12:13:23
Érdekesnek találom, hogy az elején azt mondod, mennyivel jobbak voltak a régebbi edzők, utána meg azt ecseteled, mennyivel jobb játékosok álltak rendelkezésükre. A kettő persze nem kizáró ok, de érted, jobb csapattal sokkal könnyebb dolga van az edzőnek. Mindezzel együtt hadd idézzek a wikiről:

Annak ellenére, hogy Decot, Ronaldinhot (aki akkora császár volt, mostanáig a világ valaha volt legjobb játékosának tartják sokan abban a néhány évben), stb kapott maga alá, borzasztóan kezdett. Aztán kapott időt és nyert 2 bajnokságot, majd egy bl-t. És ennyi. Xavi másfél év alatt már egy bajnokságnál tart fényévekkel rosszabb kerettel, fényévekkel nehezebb légkörben (sokkal elérhetőbb egy csomó infó, ezért nehezebb zseni edzőnek lenned).

És végül, azért hasonlítjuk Koemanhoz, mert utána jött, azért Guardiolához, mert ő is egy rosszabbul teljesítő csapatot vett át. Rijkaard-hoz is lehetne, de az annyira rég volt, teljesen más volt a játék, a pénzügyi helyzet, az egész foci. Ráadásul mi is többnyire elég fiatalok voltunk ahhoz, hogy érdemben lássuk a meccseket. A többi említett meg aranygenerációval dolgozhatott, mégis szenvedett, teljesen indokolatlan összehasonlítás.
Kezdem az elején. Sosem mondtam mást, minthogy Xavi egy közepes edző. Rijkaard meg egy jó edző. Szerintem Rijkaard jobb mint Xavi.
Amúgy az emlékeid nem pontosak, vagy a wiki, ahogy látom, onnan szedted.

Rijkaard amikor jött 2003ban nem volt itt Deco, mások se. Csak Ronaldinho érkezett vele együtt. Overmars, Queresma, Saviola, Kluivert, stb állt a csapat, gyengén kezdett, télen jött Davids és meglett az ezüst.
A nagybevásárlást 1 évvel később kapta 2004ben. Utána bajnok lett 2005 és 2006ban és BL-t nyert 2006ban.
A játékosok jobbak voltak, de az ellenfeleknél is!!!
3-4 aranylabdás szaladgált a Madridban.

Az a mondat meg elég sértő Rijkaardra nézve, hogy nyert 2 bajnokságot, 1 BL-t és ennyi. Utána lehet csinálni.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.26. 12:34:54

Ideny vegen szo nelkul ramennek Kloppra,ha mar lep a Poolbol.Vegre egy “dns”nelkuli fanatik edzonk lenne.

https://www.nemzetisport.hu/angol-labda ... -hivatalos
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.26. 12:24:17

Többször felbukkan, de szerintem teljesen téves elképzelés az, hogy a tavalyi kerethez képest mi erősödtünk volna. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy kifejezetten gyengültünk. Ez persze Xavi felelőssége is, bár szerintem elsősorban az elnökségé, egyébként meg igazán senki se tehet róla, hogy ilyen kényszerhelyzetekben kell két rossz döntés közül a kevésbé rosszat választani folyton.
És azt is téves iránynak tartom, hogy a legtöbb érvelésben úgy tesztek, mintha a környezet nem változott volna szintén nagyot tavalyhoz képest (pl).

Tavaly nagyon stabilak voltunk a játék bizonyos elemeiben, de nem csak ez járult hozzá a bajnoki címhez, hanem az is, hogy a madrid nem volt különösebben se jó formában, se jó lélektani ponton. Ugyanígy nem volt különösebben erős sem az Atletico, se a Bilbao, a Girona meg aztán tényleg sehol nem volt.

Lényegébne, ahogy a hátország topikban is leírtam kicsit más kapcsán, a játékospolitikánk most más formában, de ismét egy 19re laphúzás volt. Ilyen sovány kerete a történelemben senkinek nem volt szerintem, nem hogy egy közepes vagy nagy elsőosztályú európai csapatnak. Emellett a bajnoki sikereink kulcsemberei közül ment el pl Busi, Dembele, de Alba is sok pontot jelentett nekünk tavaly (is). Sztem az érkezők közül Cancelo és Gündogan azok, akikkel egyértelműen előre tudtunk lépni, de sokkal több volt az a posztbeli és keretbeli változás, amivel meg egyértelműen visszafelé léptünk.
A sérülések idén sem kímélnek minket, kb ugyanolyan rossz a helyzet mint tavaly, csak most sokkal de sokkal kevesebb helyettesítő elem van, és azok is gyengébb összminőségben.

Emellett a spanyol liga és az európai porond is nagyot erősített. Nem a top csapatok közt lógunk ki azt illetően, hogy mennyi pénzért sikerült igazolni, hanem kb nincs európában olyan első osztályú csapat, aki kevesebb pénzt tudott erősítésre költeni. Az egész spanyol ligában talán mi állunk a legrosszabbul, mind a 19 versenytárs többet költött, mint mi. Ezt az ingyen érkezők (az ő minőségük) nyilván árnyalják, de akkor sem tudják megváltoztatni a tényt, hogy még a középcsapatok is sokkal több lehetőséggel rendelkeztek erősítés terén.

A girona, a real például hatalmas keretbeli erősítéseket vitt végbe a nyáron, a real már korábban is, és nagyon látszik a keretek minőségén. Nekik volt 120 misi pl egyetlen játékosra, aki amúgy húzza is masszívan a csapatot, nélküle sehol nem lennének idén (jelenlegi állapotukhoz képest).

Az elméletben kiállítható kezdőcsapatunk (amit a gyakorlatban kb 3 meccsen láthattunk idén a 30 meccsből) talán erősebb lett idénre, de a gyakorlatban a játékoskeretünk és a kezdőcsapataink (többnyire) majdnem gyengébbek, mint Xavi érkezésekor voltak. De a tavalyihoz képest mindenképp.
Nem mondom, hogy ez nem fejleszthető, de ehhez idő kell. Idő kell a sérültek visszatéréséhez mindig, és soksok idő kell a gyerekeknek is.

Ja, és amiket írok, azokat már kezeljétek kicsit másként: Én most már nem igazán Xavi mellet érvelek, igazán nem is az ő kapcsán írom. Úgy olvassátok ezeket, hogy én így látom a klub és a csapat helyzetét, és ez pontosan így fog maradni akkor is, ha Xavi holnap feláll, meg akkor is, ha Júniusban hozunk egy új edzőt. Bárki legyen is az. Ugyanezzel a játékoskerettel, ugyanezekkel a körülményekkel kell majd megbírkóznia, és szerintem sokkal nagyobb az esély egy csúfos kudarcra, mint bármiféle javulásra. Bárkivel. Akik meg elérhetők lesznek, azokkal végképp.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2212
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.26. 12:13:23

Troym írta:
2024.01.26. 10:18:35
Mai napig nem értem Xavit miért mindig Guardiolához és Koemanhoz hasonlítja mindenki? Nyilván az egyiknél gyengébb, másiknál jobb, a skála két vége.

Hasonlítsátok Titohoz, Rijkaardhoz, vagy mondjuk Martinohoz.
Nekem a szomorúság, hogy szerintem náluk is gyengébb.
vidra írta:
2024.01.26. 04:49:36
Ezen sokat lehetne vitatkozni, de szerintem simán elvernénk egy 2006-os, vagy akár egy 2008-as Barcát is a mostani kerettel, a mostani játékkal. Persze ebben benne van a foci fejlődése is. A professzionalitást, az ifik használatát és kinevelését egyértelműen Guardiola kezdte el, ami aztán egyre jobban elfelejtődött.
Ezt komolyan gondolod?
Bármelyik csapat, akár a 2006os, akár a 2008as összecsomagolná a mai csapatot. És nem azért mondom, mert 19, vagy 22, vagy 25 fős keret volt-e.
Csak a gálakezdő alapján random 2006-2008-as kezdőjátékos húzóember lenne ma, a maiak közül egyedül a kapus férne oda azokba a csapatokba (Araujo lehetne még vita tárgya).
A katalán mag emlegetése nélkül is, nem tudom elképzelni, hogy Henry, Ronaldinho, Deco, Marquez, Belletti, Gio, Abidal, Yaya, Eto'o nem az egyik legnagyobb sztár lenne ebben a mai csapatban.
Akkoriban a Ferran szintű emberek kb 5 perces cserék voltak (mondjuk Ezquerro)
A játékról meg annyit, hogy a 2005 körüli spanyol bajnokságban a mai Barca, ilyen játékkal szerintem nem jutna el BL pozícióba. A Madrid akkoriban 3-4 aranylabdással vonult fel, a Valencia BL döntőket játszott zsinórban, Forlan szintű játékosok futkároztak egy Villarealban is.
Érdekesnek találom, hogy az elején azt mondod, mennyivel jobbak voltak a régebbi edzők, utána meg azt ecseteled, mennyivel jobb játékosok álltak rendelkezésükre. A kettő persze nem kizáró ok, de érted, jobb csapattal sokkal könnyebb dolga van az edzőnek. Mindezzel együtt hadd idézzek a wikiről:

"Rijkaard had a disappointing start at Barcelona that saw some sections of the club's fans call for his resignation, and he drew flak from the media when the team lost to Real Madrid in December 2003.[24] Rijkaard's resilience won through and from 2004 onwards, he achieved a massive turnaround, as the team went from strength to strength."

Annak ellenére, hogy Decot, Ronaldinhot (aki akkora császár volt, mostanáig a világ valaha volt legjobb játékosának tartják sokan abban a néhány évben), stb kapott maga alá, borzasztóan kezdett. Aztán kapott időt és nyert 2 bajnokságot, majd egy bl-t. És ennyi. Xavi másfél év alatt már egy bajnokságnál tart fényévekkel rosszabb kerettel, fényévekkel nehezebb légkörben (sokkal elérhetőbb egy csomó infó, ezért nehezebb zseni edzőnek lenned).

És végül, azért hasonlítjuk Koemanhoz, mert utána jött, azért Guardiolához, mert ő is egy rosszabbul teljesítő csapatot vett át. Rijkaard-hoz is lehetne, de az annyira rég volt, teljesen más volt a játék, a pénzügyi helyzet, az egész foci. Ráadásul mi is többnyire elég fiatalok voltunk ahhoz, hogy érdemben lássuk a meccseket. A többi említett meg aranygenerációval dolgozhatott, mégis szenvedett, teljesen indokolatlan összehasonlítás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 12:05:14

vidra írta:
2024.01.26. 04:49:36
Ezen sokat lehetne vitatkozni, de szerintem simán elvernénk egy 2006-os, vagy akár egy 2008-as Barcát is
Eto'o, Ronaldinho semmi perc alatt szétszedné ezt a védelmet. Középpályán Deco, Xavi. Hátul Puyol, Marquez mellett Ferranék szóhoz se jutnának.

Az a 2006-os csapat azért is volt példaértékű, mert nagyon bő volt a keret. Egy Henrik Larsson ült a kispadon... A középpálya 2006-ban meg sem érezte Xavi kidőlését, ott volt Edmilson, Iniesta, iszonyat rotációnk volt. A középpályás védekezéshez ott volt van Bommel, Motta. Most, amikor a sérülések és a szűk keret miatt nyűglődünk, még inkább példakép az a keret. Több poszton is több világklasszis állt a rendelkezésre.
efrijegevaga
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022.09.02. 15:12:31

2024.01.26. 11:49:07

Sziasztok!


Csendesen figyelem az eseményeket. Én csak 1988 óta vagyok Barca szurkoló, tehát megmondó ember nem szeretnék lenni. De az elszomorít, amikor sok esetben valaki túl nagy magabiztossággal tesz kijelentéseket játékosok és edzők szakmabeli képességéről. Emlékeim szerint (fenntartom a tévedés jogát), az utóbbi évtizedekhez hasonló helyzetben nem volt még a Barcelona. Gyakorlatilag, kis túlzással, a nulláról kell elkezdeni a csapat felépítését. Nem elég az, hogy egy aranygeneració után vagyunk, ezt megspékelve még egy megismételhetetlen világklasszis emléke is nyomja a csapat vállát. A két kezemet összeteszem, hogy tanúja lehettem, vagyok egy olyan korszakos zseni pályafutásanak, mint Messi. Viszont az is sejthető volt, hogy utána lesz visszaesés. Persze az elmúlt évek gazdálkodása, amelyet egyébként ez egész modern foci rendszerének alapvető hibája is gerjesztett, ráépult erre a helyzetre, súlyos gazdasági válságot okozva. Szóval ezen körülmények között, szerintem nem ördögtől való helyzet, ami most van. Van egy fiatal csapat, akik túl fiatalok is. De van előttük jövő. A lehetőség ott van. Tavaly mindenki csodájára behúzták a spanyol bajnokságot. Aztan elment az utolsó zsenik egyike is, az ezen a fórumon sokat szidott Busquets, és most mindenki Xavira, meg Ferranra, stb-re mutogat hogy nem úgy megy. Miközben példátlan szerencsétlen sérülés hullám is tizedeli a csapatot. Biztos vagyok benne, hogy ennek a csapatnak a felépítése évekbe fog telni. De hát mi szurkolók is elkenyelmesedtunk a korábbi évek sikerszériajan. Nincs türelem bennünk. Sokszor bosszankodom a meccseken én is. Aztán utána mindig lenyugszom. Mert tudom, hogy most türelem kell. Én így szurkolok. Ja. És szerintem óriási hiba lenne elküldeni Xavit. Rosszul vagyok attól, amilyen nyilatkozatokra kényszerítik folyamatosan. Békén kellene hagyni. Kívülről így lehetne tamogatni. Szerintem, ha a 5-6. is lesz a csapat, nem nyer semmilyen serleget. Mert valljuk be, idén, most már ez a realitás. Szóval akkor sem szabad elengedni. Elkezdett valamit, fejezze is be. A vezetőség meg azon dolgozzon folyamatosan, hogy abból a kevésből, ami van, ezt a projektet támogassa.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 10:18:35

Mai napig nem értem Xavit miért mindig Guardiolához és Koemanhoz hasonlítja mindenki? Nyilván az egyiknél gyengébb, másiknál jobb, a skála két vége.

Hasonlítsátok Titohoz, Rijkaardhoz, vagy mondjuk Martinohoz.
Nekem a szomorúság, hogy szerintem náluk is gyengébb.
vidra írta:
2024.01.26. 04:49:36
Ezen sokat lehetne vitatkozni, de szerintem simán elvernénk egy 2006-os, vagy akár egy 2008-as Barcát is a mostani kerettel, a mostani játékkal. Persze ebben benne van a foci fejlődése is. A professzionalitást, az ifik használatát és kinevelését egyértelműen Guardiola kezdte el, ami aztán egyre jobban elfelejtődött.
Ezt komolyan gondolod?
Bármelyik csapat, akár a 2006os, akár a 2008as összecsomagolná a mai csapatot. És nem azért mondom, mert 19, vagy 22, vagy 25 fős keret volt-e.
Csak a gálakezdő alapján random 2006-2008-as kezdőjátékos húzóember lenne ma, a maiak közül egyedül a kapus férne oda azokba a csapatokba (Araujo lehetne még vita tárgya).
A katalán mag emlegetése nélkül is, nem tudom elképzelni, hogy Henry, Ronaldinho, Deco, Marquez, Belletti, Gio, Abidal, Yaya, Eto'o nem az egyik legnagyobb sztár lenne ebben a mai csapatban.
Akkoriban a Ferran szintű emberek kb 5 perces cserék voltak (mondjuk Ezquerro)
A játékról meg annyit, hogy a 2005 körüli spanyol bajnokságban a mai Barca, ilyen játékkal szerintem nem jutna el BL pozícióba. A Madrid akkoriban 3-4 aranylabdással vonult fel, a Valencia BL döntőket játszott zsinórban, Forlan szintű játékosok futkároztak egy Villarealban is.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.26. 09:35:49

Gyakorlatilag zéró edzői tapasztalattal lett Barca coach Xavi, és sokat is javított a csapaton az elején, majd jött egy bajnok cím, tökéletes védelemmel, érkezett Gündogan, Cancelo, Felix, most Roque, és ...
itt jönnek szerintem a bajok.
Foghatjuk a pénztelenségre, sérülésekre, sok mindenre,
de valahogy mintha a fontos meccseken a másik edző fölénk nőne, taktilkailag nincs bennünk elég.
OKé most örülünk nagyon a fiataloknak, tényleg, de valahogy akkor is kevés.
Az átigazolások kapcsán azt érzem, hogy Laporta is nagyon beleszól, pl. Roque elég lett volna nyáron, és vkp kellett volna most.
Korábban Torres, Rafinha se tudom, hogy edzői döntés volt-e.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.26. 04:49:36

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 17:00:39
Össezhasonlításképp amikor Guardiola átvette a csapatot, volt egy Eto'oja, éppen beért Messije, kapott egy Henryt, volt Inije, Xavija (mind érettebb korban, mint most Gavi, vagy Pedri), kapott egy Busquetset, aki előtt egy stabil Yaya is szerepelt, hozott egy Dani Alvest (szép fogás) és egy Piquét, akik mellett Puyolok, Marquezek, Abidalok, Sylvinhok szaladgáltak. Mind klasszis a posztján. És a csapat negyed akkora gödörben sem volt. Ha az az elvárás, hogy ugyanúgy daráljunk, akkor itt rohadás nagy boldogtalanság lesz a következő 15 évben legalább.
Szeretem az ilyen gondolatokat. Ahhoz, hogy Xavi-t el tudd helyezni, hogy mennyire jó, vagy rossz, kell valami összehasonlítás, hogy mihez képest. Guardiola fényévekkel jobb volt, Koeman rosszabb, esetleg valaki más jobb lenne?

Nagyon komplex és nehéz ezeket megválaszolni. Guardiola idején tényleg sok sztár volt, vagy a felsorolt sztárok felét ő tette azzá? Busquets, Dani Alves, Xavi, Iniesta. Mennyit számítottak a Rijkaard-tól megörökölt kész játékosok, akik már nyertek egy BL-t?

Mennyit számít az a megmosolyogtató tény, hogy Guardiola 2008-ban egy olyan csapatot vett át, ami 2007-ben még BL elődöntőt játszott, viszont a La Liga-ban 3. helyen végzett?
Mármint a BL elődöntő azért megmosolyogtató tény, mert szerintem ha most ilyet játszanánk, lehet egy 10. La liga helyet is elnéznének az aktuális edzőnek. Akkor nem így ment.

A dolgok megítélésekor mennyire vehetjük figyelembe a tényleg fiatal keretet?
A 2008-as keret átlag életkora 26.1 év, a mostanié pedig 25.4. Gondolom ezt torzítja, hogy nem látszik benne az ifik játszatása.

Mennyire szerethető a mostani keret, a mostani játék?
Jobban szerethető volt az az Era, amikor olyan sztárok rohangáltak pályán, mint Ronaldinho, Eto’o, Henry, később Neymar, Suarez, vagy a mostani, szürkébb, kevésbé sztárkodó csapat a jobb? Most is van amúgy egy Lewandowski, de ennyi. Felix sztár?

Ezen sokat lehetne vitatkozni, de szerintem simán elvernénk egy 2006-os, vagy akár egy 2008-as Barcát is a mostani kerettel, a mostani játékkal. Persze ebben benne van a foci fejlődése is. A professzionalitást, az ifik használatát és kinevelését egyértelműen Guardiola kezdte el, ami aztán egyre jobban elfelejtődött.

Amióta kiderült, hogy nincs végtelen pénzünk, amit minden évben befutott sztárokra tudunk locsolni, sokkal okosabb, átgondoltabb lett az átigazolási módszertan. Pl. a kölcsönzés is okos dolog, ahelyett, hogy megvásárolva próbáljunk ki valakit, de pl. Mingueza vagy Dest elküldésének, Luuk de Jong kirakásának volt értelme? Jobbak most, akik helyettük vannak?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 00:19:36

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 23:25:46
Általánosan, szerintem te elfelejtetted, milyen volt Koeman alatt a játékunk, mennyiszer állt szó nélkül a partvonal mellett, aztán hibáztatta a játékosokat, hogy rosszul játszottak.
Nem felejtettem el semmit, írtam is, hogy Koemanhoz képest egyértelmű előrelépés. Nem is volt magasan a léc, de egy pillanatra sem vitattam, hogy inkább ő, mint Koeman. Ez viszont nem jelenti azt, hogy Xavi a legmegfelelőbb az edzői posztra.

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 23:25:46
Ha jól látom, egyetlen egy csapat van alacsonyabb költségvetéssel előttünk, az pedig a Girona.
Hát ez az, mégis előttünk vannak. A kritikák alapja leginkább még csak nem is ez, mert kisebb költségvetéssel is lehet jól teljesíteni, ha okosan van a pénz elköltve. Csak egyrészt nézzük meg, kire költött a Real Madrid legutóbb 100 millió eurót, meg mi kiket szereztünk ennyi pénzből... A másik, hogy akik mögöttünk vannak, gyakran összeszedettebben játszanak, mint mi, de szerényebb képességű játékosokkal, és ez ment meg minket, az egyéni különbségek. De mint csapat, sokszor teljesen esetlegesen játszunk, a védelemben ez gyakran előjön, és a támadásaink befejezésében is.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2212
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 23:25:46

Peter írta:
2024.01.25. 19:48:30
ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 17:00:39
Mégis mit vársz el tőle, mi többet tehetett volna, hogy óriásit dobbantson? Mit vár tőle az összes kritikus
Kihasználtam volna a szurkolók bizalmát, elmagyaráztam volna, hogy a pincétől fogom kezdeni, néhány éven belül lehet eredménykényszer, addig semmit nem igérek, de vagy bíznak bennem, vagy nem vállalom.
Pár hónapja is azt nyilatkozta, hogy az út felénél járunk maximum. Másfél éve van itt, szóval az összesen 3 év bizalmat kellene jelentsem. Ő is azt kommunikálta, hogy hosszú az út, semmi mást.
Peter írta:
2024.01.25. 19:48:30
A csapat játékának talán legfontosabb eleme a vkp poszt. Tudni lehetett, hogy Busi kifele megy, így a legelső dolog az lehetett volna, hogy az első adandó igazolás - megfelelően körbejárva - a jövő vkp-ja. Ez lett volna a legfontosabb és folyamatosan bevezetésre került volna Busi helyére.
Ez legjobb esetben is csak utólagos okoskodás. Általános egyetértés volt abban, hogy a kp a legstabilabb pontunk, szélső védő, belső védő, bal szélső támadó és center poszton óriási lyukak tátongtak. És nem volt pénz.
Peter írta:
2024.01.25. 19:48:30
BL csoportkörből 2 szezonban nem jutottunk tovább így sem, vélhetően másképp sem jutottunk volna tovább, de komolyan vettem volna az EL-t, tapasztalat, rutin, mentalitás fejlesztésre, csapatépítésre fókuszálva. Az EL-t igazság szerint meg akartam volna nyerni. A második nekifutásra egészen biztosan.
Már bocsánat, de ez full ellentmondásban van azzal, ami eddig mondtál, miszerint nem az eredmény, hanem az építkezés számít, de azért meg kellett volna nyerni az EL-t, amit nyilván csak elszórakoztunk… Úgy, hogy vezettük a bajnokságot és több, mint versenyben voltunk.


gránit írta:
2024.01.25. 20:37:32
..
Általánosan, szerintem te elfelejtetted, milyen volt Koeman alatt a játékunk, mennyiszer állt szó nélkül a partvonal mellett, aztán hibáztatta a játékosokat, hogy rosszul játszottak. Nem cserélt soha, méregdrágán hozott olyan játékosokat, akik alig-alig spanyol élvonal szint, nemhogy Barcába valók. Javaslom, hogy nézz meg pár meccset a menesztése előtti 2 hónapból és utána ülj meccset nézni a hétvégén.
gránit írta:
2024.01.25. 20:37:32
Éppen ezért a legtöbb kritikát azért kapja, mert más csapatok gyengébb játékosállománnyal is nagyobb tudatosságot mutatnak, mind támadásban (nem alakítanak ki több helyzetet, de hatékonyabban használják ki őket), mind védekezésben. Ami megmenti Xavit, az az egyéni képességek, amiben fölényünk van. De sokszor kisebb csapatok is nagyobb tudatosságot mutatnak, láthatóan begyakorolt automatizmusokkal. Nálunk szerintem a legtöbben ezt hiányolják.
Ha jól látom, egyetlen egy csapat van alacsonyabb költségvetéssel előttünk, az pedig a Girona. Akkor mégis hogyan teljesítenek jobban, hogyha amúgy mégse? Mert 1-1 meccset látsz, azt meg nem, amikor összeszarják magukat egy Almeria ellen.
Az automatizmusokhoz meg megkérdezném, hányszor volt idén ugyanaz a kezdő 11-ünk? Mert gyanúsan 4-nél többször nem kezdett többször idén ugyanazokkal a játékosokkal a csapat. Hogyan akarunk automatizmusokat megtanítani, ha ennyire ritkán érhetők el játékosok?
Elmondom neked, hogy ahhoz, hogy működjön, fejben kell megedzeni a játékosokat, érteniük kell, hogy mi történik, de a rossz hírem az, hogy ez mindig lassabb és csak később válik ösztönössé. Ezért kell neki még legalább másfél szezon, mire pálcát lehetne törni felette hasonló eredmények mellett. (Nyilván nem süllyedhetünk egy szint alá, de attól messze vagyunk még.)
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.25. 22:39:09

10 eve nem tudunk a bl ben elorelepni! Mennyi ido kell?nem azt varom,hogy nyerjuk meg evente a blt,de legalabb tudjunk izgulni egy Bayern ellen is,es nem attol rettegni,hogy usszuk meg 5alatt.A bajnoksag az szep munka volt tavaly,orultunk is neki,epp ezert iden is vartam valami elorelepest vagy kiegeszulve az igazolasokkal legalabb ugyanazt a szintet hozni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.25. 22:33:10

Rdinho10 írta:
2024.01.25. 21:55:12
En a tavalyi bajnoksagunk miatt elorelepest vartam..az meg,h fiatalok meg nincs penz igazolni magyarazkodas megint.Hoztuk a csod kozepen Gundogan,Lewat,Felixet,Cancelot,Romeut,Raphinhat,Inigot,Roquet.Kihagytam valakit?!Ebbol a nevsorbol Gundogan total levezet vagy egyszeruen o is beleszurkult a csapatba,Lewa szinten,Felix nalam soha nem volt szint,Raphinha pedig egy kozepes brazil.Inigo tobbet serult mint egeszseges(nagy deal volt) Kounde oktatott a sevillaban,nalunk vmiert neha total vakon van.10eve atmennek rajtunk a bl ben(euroa ligaban is) akkor jo uton haladunk?! Nem Xavi hibaja ez,de az,hogy nem fejlodtunk tavaly ota ,az mar az ove.Eronletunk nulla,amit szinten nem tudok hova tenni.2003 ota kovetem a csapatot es szinte minden meccset ugy vartam mint valami dontot,de azt atelni evrol evre,hogy kieses parharcban kozunk nincs ezt mar nehez elfogadni es olvasni a magyarazkodast.Tavalyi bajnoksag utan sok szurkolo joggal varta a meg jobb szezont…

Lehet, hogy le is írtad a lényeget, nagyon mélyről kell visszajönni, mind anyagilag, mint játékban. És ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Messi nélkül nézd, meg a Koeman -féle pár hónapot, 10 körüli hely a bajnokságban, kilátástalan játék, BL-ben szintén valamelyik meccsen talán még kapura rúgás se volt. Sora bukta a rangadókat.. azóta azért van változás
Évek után sikerült bajnokságot nyerni, és amit írsz igaz, hogy onnan tovább kellett volna lépni és, ahogy kezdődött a szezon jött is pár jó meccs, utána ment félre valami, remélhetőleg csak a sérültek és a rövid keret az oka. Pl a tavalyi ősz az parádés volt. Itt még a baj az lehet, hogy Xavi se bízik már annyira magában, és a munkásságában, mint amikor belekezdett.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.25. 21:55:12

En a tavalyi bajnoksagunk miatt elorelepest vartam..az meg,h fiatalok meg nincs penz igazolni magyarazkodas megint.Hoztuk a csod kozepen Gundogan,Lewat,Felixet,Cancelot,Romeut,Raphinhat,Inigot,Roquet.Kihagytam valakit?!Ebbol a nevsorbol Gundogan total levezet vagy egyszeruen o is beleszurkult a csapatba,Lewa szinten,Felix nalam soha nem volt szint,Raphinha pedig egy kozepes brazil.Inigo tobbet serult mint egeszseges(nagy deal volt) Kounde oktatott a sevillaban,nalunk vmiert neha total vakon van.10eve atmennek rajtunk a bl ben(euroa ligaban is) akkor jo uton haladunk?! Nem Xavi hibaja ez,de az,hogy nem fejlodtunk tavaly ota ,az mar az ove.Eronletunk nulla,amit szinten nem tudok hova tenni.2003 ota kovetem a csapatot es szinte minden meccset ugy vartam mint valami dontot,de azt atelni evrol evre,hogy kieses parharcban kozunk nincs ezt mar nehez elfogadni es olvasni a magyarazkodast.Tavalyi bajnoksag utan sok szurkolo joggal varta a meg jobb szezont…
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 20:54:20

Maximálisan egyetértek azokkal, akik szerint egyelőre kérdőjelek nélkül ki kell tartani Xavi mellett. Szörprájz. :)
Nyilván egyrészt nem változott semmi egy meg két héttel ezelőtthöz képest, amikor azt írtam, hogy csakis egy bajnoki második félidő teljesítményértékelése dönthet esetleg a sorsáról, nem pedig akármilyen mérkőzés (kupa, BL, clasico, akármi... ).
De megmondom őszintén, hogy ha az ún. tavaszi félévet értékeljük majd, akkor pl a clasico szuperkupadöntővel ellentétben a Bilbao ellen lejátszott meccs nálam a mérleg pozitív serpenyőjében van.

Voltak hibák játékban? Naná, melyik csapatnál nincsenek? Xavi mérkőzés előtt és közben hozott döntései közt volt néhány rossz is? A sok között volt néhány, igen, nem gondolom őket meghatározónak, de voltak. Nyertünk? Nem, bár nyerhettünk is volna. Lesz kupánk idén? Minden valószínűség szerint nem. De mindez szerintem nem határozza meg azt, hogy hogyan is kell megítélni például a tegnapi meccset. Kicsit nézzük csak meg részleteiben, hogy mi történt:
Az ellenfél állapota: Bilbao talán a legjobb, legstabilabb spanyol csapat (jelen pillanatban, januárban), amúgy is nagyon komoly játékerőt képviselnek, van egy remek edző és kiváló játékosaik. Olyanok is némely poszton, akik nálunk is vígan kezdőbe férnének. Mindenki látta, hogy milyen jók voltak, és nem csak ellenünk ilyenek. Idén 6-8 meccsüket láttam, parádés amit csinálnak.
A Barca meg jelenleg ott tart, hogy az edzője kezét a gyakorlatban is megkötik és hátráltatnak olyan szabályok, mint pl hogy nem lehet egyszerre több akadémista a pályán. A felnőtt keretünkből 25 helyett 19.. helyett kb 12 állt rendelkezésre (csak tipp, nem pontos számadat, lehet h még kevesebb). Azok közül is többen hetek óta folyton sérüléssel játszanak valszeg (Araujo, Chris biztosan legalábbis).
Folyamatosan minimum 3-4-5 tini fiúval játszunk, akik közül a többségnek még évekig a Bben kéne lennie, és kb 19-20 éves korában kéne elkezdeni fokozatosan beépíteni őket az A keretbe, kisebb meccseken, sokkal de sokkal kisebb nyomás mellett. Emellett sajnos vannak nyuggereink is, vannak sérülésekkel játszók is, és vannak elképesztően formán kívüli játékosok is. Szerintem alig van néhány játékos (szó szerint egy kezünkön tudjuk megszámolni), akik minden szempontból alkalmasak lennének arra, hogy egy versenyképes nagycsapat kezdőjében legyenek hétről hétre. Hiába van néhány tapasztaltabb és zseni játékosunk (Cancelo, Araujo, TS, Frenkie, Gündogan..), ha közben a keretünk összességében vett ereje közelebb áll a Barca B-hez, mint a Real Madridéhoz.
Egészen elképesztő volt számomra az, ahogy pl a védelmünk kinézett kb 80 perc után:
1. A lábbal gyenge, levegőben egyenesen rémes (de amúgy közelről gyakran bravúros) cserekapusunk...
2. Koundé aki védőként hónapok óta nem találja a formát, és amúgy is egy kényszeropció (annak is gyenge) jobbhátvédre, mert konkrétan egy darab jobbhátvédünk sincs elérhető a keretben...
3. Araujo, akit valószínűleg csak egy adag fásli tart egyben valóban...
4. Egy 16 éves középhátvéd, aki élete kb második meccsét tölti első osztályú csapatban...
5. Egy 17 éves éves szélső védő, aki szintén élete 2-3. meccsét tölti első osztályú csapatban...
Nekik kellett volna fenntartani tegnap a nyugalmat a rendes játékidő után, hogy egy irtózatos kemény csapat ellen valahogy megtaláljuk a harmadik gólt.

Szerintem nem meglepő, hogy nem sikerült. Sokkal meglepőbbnek gondolom azt, hogy minden említett tényező ellenére bőven volt esélyünk nyerni, és hogy érzésre a 100-110. percig teljesen ki-ki meccset játszottunk, helyenként kifejezetten jó játékkal.

Egyéni teljesítményekből is voltak jók, de csapat szinten is elég jól funkcionálunk szerintem, ha nem is minden területen. Támadásépítés és befejezés voltak a leggyengébb elemeink tavaly és még idén ősszel is, ehhez képest mostanra szerintem hatalmas fejlődés ment végbe. Igen, a védelem továbbra is instabil, és ez nyilvánvalóan tarthatatlan hosszútávon. De nem lehet egyszerre lólépésben mindent megjavítani napok, hetek leforgása alattt, pláne nem ilyen körülmények közt.
Fiatalok használatát szintén sok kritika érte, azokról is számtalanszor elmondtam, hogy szerintem nem úgy működik, ahogy sokan elképzelik.. hogy csak úgy felhívjuk a kölyköket és bedobáljuk őket a csapatba. Mostanra szerintem nagyon szépen kezd látszani annak az eredménye, hogy ezeknek a srácoknak a nagyrésze hosszú hónapok óta rendszeresen a felnőtt kerettel dolgozik. Részben kényszer is nyilván, hogy ennyit játszanak, sztem ez még továbbra sem egészséges, de ahogy beszállnak, ahogy teljesítenek, ahogy illeszkednek(!!!!) a kirakósba, az nem a véletlen műve, és bizony az edzői stáb hatalmas érdeme. Ez nem valami játék, hogy Xavi egyszer csak előrántja a jokereket a farzsebéből, és minden megy tovább ugyanúgy. Nagyon komoly munka van abban, hogy 16-18 éves kölykök és a komoly részben belőlük álló csapat tudnak ilyen módon helytállni.

Komolyan azt érzem, hogy rengeteg a csapat játékát és Xavit ért korábbi kritika illetve negatívan megítélt terület indult látványos és impozáns fejlődésnek, mégsincs ebből jóformán semmi elismerve, mert a végeredmények nem igazán jönnek.
Továbbra is maximálisan megértem azt, hogy az embereknek rég elfogyott a türelme általánosságban. Amikor nem alakul jól az eredmény (játéktól függetlenül), akkor általában egészen komoly üresség keletkezik bennem is, úgy kapcsolom ki a tv-t. A Barcának jól kéne végre ennyi év után teljesíteni. De szerintem sajnos ez teljesen irracionális/megalapozatlan reménykedés, puszta álmodozás. Nincs edző, nincsenek semmi egyéb olyan változások sem, amivel mágikus módon hirtelen (azaz pár hét vagy pár hónap alatt) feljavulnánk és aztán az tartósan úgy is maradna.

Szóval egyrészt azt gondolom, hogy a csapat és a szurkolók hosszú-hosszú hányattatott sorsa ellenére, az igazságérzetünk egyértelmű jelzése ellenére nincs SEMMILYEN lehetőség arra, hogy újra minden téren elfogadhatót kapjunk, legalábis nem a közeljövőben.
Másrészt azt is gondolom, hogy adott körülmények közt (amikről már elég szó esett) akár úgy is lehet jogosan érezni, hogy Xaviék és a csapat összességében is erőn felül teljesít.
Harmadrészt azt is gondolom, hogy ha ebben az első két dologban nem lenne igazunk, akkor is elképesztő kicsi a valószínűsége, hogy pl egy edzőcsere ezt megoldja. Óriási lutri.
Negyedrészt, szintén abban az esetben, ha az első két pont nem volna igaz: nem tudhatjuk biztosan, nyáron fog valszeg kiderülni, de szerintem kb semmilyen esélyünk nincs nagyot javítani a játékoskereten, vagy új edzőt hozni. Ha edzőcsere lesz, az csak politikai, nem pedig sportszakmai döntés lesz. Bár ne lenne igazam, de sztem a gazdasági állapotunk és a veresenyszabályok kombinációja ezt kérdés nélkül eldönti. Nincs több eladható vagyonelem, nincs több kiskapu kozmetikázni a mérlegeinket, nem fogunk tudni nagycsapathoz méltó játékos vagy edzői szerződéseket kötni.
Ötödrészt: az év közbeni edzőcsere sztem továbbra is egyetlen helyzetben indokolt: ha a klub költségvetése vagy a csapat BL indulása kerül valódi veszélybe (ez a kettő kb ugyanaz amúgy). Ez kb lehetetlen forgatókönyv, szerintem még jelenlegi formánk mellett is. Szóval év közben váltani.. ennek én abszolút semmi értelmét nem látom, szerintem közel nulla objektív észérvet, sportszakmai indokot lehet felhozni egy ilyen vészhelyzethez méltó lépés mellett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.25. 20:37:32

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 17:00:39
Egyetértek Péterrel, a mélységi középpálya rendbetétele nagyon fontos lett volna, ez a játékunk legfontosabb csapatrésze. A labdakihozatalok, a támadásépítések, a legtöbb passz, a legtöbb labdaérintés. Itt elmaradtak a nagy változások, pedig 2022 nyarán több mint 200 millió eurót tapsoltunk el, azt pedig nem vagyok hajlandó komolyan venni, hogy ne lenne befolyása az igazolásokra. A középpálya nagy reformja elmaradt, ez pedig az ő lelkén is szárad.

Én nem szeretném fekete-fehéren ábrázolni a dolgot. Ami most van, nagyon is előrelépés ahhoz képest, amit átvett. Bátor edzőnek is tartom, mert szembe mert menni azokkal a megszokásokkal, amik a klubot jellemzik. A 4-3-3-as hadrendet úgy kezelte a szurkolók többsége is, mint valami érinthetetlen szent tehenet. Ehhez képest sok olyan dolgot megvalósított, amit régóta szerettem volna látni. A három belső védő, a csatársorban a szélsőzés helyett a két centeres játék. A két szélső a csatársorban csak akkor hatékony, ha azok a szélsők gólerősek is. Ronaldinho, Messi, Henry, Neymar. Különben nincs értelme ennek a hadrendnek, két gólszegény szélső helyett sokkal hatékonyabb, ha megerősítjük a középpályát vagy a védelmet. Két gólszegény csatárszélső hatalmas luxus, a többi csapatrész kárára.

Ő ezt látta is, és Ferranból egész jó centert faragott. Azt gondolom, ezt kb semelyik másik edző nem lépte volna meg, és nyomatta volna szélsőként Ferrant, aki hozta volna a szokásos 4 gólos szezonjait. Ő mert ezen változtatni, és tudja, hogy hatékonyabb oda helyezni az embereket, ahol a legtöbb helyzet adódik, a kapu közelébe. Felix is gólerősebb így. Képes volt azt a régi beidegződést is megcáfolni, hogy a csatárszélsőkkel lehet a legtöbb helyzetet kialakítani, mert ők bontják a védelmeket (aztán addig bontogatnak, hogy középen nincs érkező ember, és négyen fogják az egy szem centert). Képes volt tabukat döntögetni, amiért nagyon is kedvelem Xavit.

Azt gondolom, hogy csinál jó dolgokat, nem gondolom rossz edzőnek. Bátor edzőnek tartom. Tavaly nagyon sokat dícsértem azért, mert végre szakított a rossz hagyományokkal, és nem tolta fel eszetlenül a védelmet, ennek köszönhetően kevesebb gólt is kaptunk, mint korábban. Idén nem tudom, miért, de újra visszatért az őt megelőző edzők hibájához, és ő is elkezdi ész nélkül feltologatni a védelmet, így ha jön egy erősebb ellenfél, gyors támadókkal, máris lő nekünk egy négyest. Nem lehet ilyen meccseken egy félpályányi üres területet hagyni ilyen ellenfeleknek. Labdavesztések után kíméletlenül büntetik, ha úgy mehetnek a kapunk felé, hogy védő nincs előttük. És újra a régi nóta, újra a régi hibák, újra a rossz beidegződések. A bátorság sem egy fekete-fehér dolog. Néha jó, ha újítani kell, néha meg a vakmerőség nem túl bölcs dolog.

A legtöbb kritika szerintem azért éri, amiért én is kritizálom, hogy a csapatban nincsenek olyan automatizmusok, ami igazán olajozottá tenné a gépezetet. A védelmen látszik, hogy felkészületlen. Ahogy nem értik meg egymást a társak, a kapus és a védők egymást zavarják, nyomás alatt nincsenek meg azok a helyezkedési minták, csak ácsorgás, bambulás. Ha nyomás alá kerülünk, ez gyakran előjön, az ellenfél így kevesebb helyzetből is tud gólokat szerezni. A helyzetkihasználásról beszélünk folyton, az ellenfelek kevesebb helyzetből is be tudnak találni, mert a védekezésünk összeszedetlen, felkészületlen, rendezetlen, szemben az ellenfelekével.

Sokkal több helyzetünk van, ez igaz. Ezzel egyetértek. De nőtt jelentősen a góljaink száma? Valamicskét igen, a gólátlagunk kicsit, de feljavult az előző szezonhoz képest. De közel sem nőtt úgy, mint a kapott gólok számra. Az nem tartható, hogy szembejön egy komolyabb ellenfél, és máris kapunk egy négyest. Nincs olyan helyzetkihasználás, ami mellett ez tartható. Nem fogunk egy Madridnak meg egy Bilbaónak ötöt lőni. Ilyen szervezetlenség a védelemben nem tartható.

Éppen ezért a legtöbb kritikát azért kapja, mert más csapatok gyengébb játékosállománnyal is nagyobb tudatosságot mutatnak, mind támadásban (nem alakítanak ki több helyzetet, de hatékonyabban használják ki őket), mind védekezésben. Ami megmenti Xavit, az az egyéni képességek, amiben fölényünk van. De sokszor kisebb csapatok is nagyobb tudatosságot mutatnak, láthatóan begyakorolt automatizmusokkal. Nálunk szerintem a legtöbben ezt hiányolják.

Igen, megnyertük a bajnokságot tavaly. Nyíri81-hez hasonlóan úgy gondolom, ebben azért szerencséje is volt. Véleményem szerint régóta a leggyengébb kiírás volt a tavalyi, amióta én nézem a spanyol bajnokságot, kb 25 éve, biztosan a tavalyi volt a leggyengébb. Átmeneti szezon volt, a Real Madrid a BL-győzelem után odázta az újjáépítést, az Atleti borzasztó őszt futott (talán a Simeone-korszak mélypontja volt), a Sevilla összeomlott. Idénre viszont nagyon megerősödött a Liga. Megerősödött a Girona, beérnek a Bilbao fiataljai, a Real Sociedad nemzetközi szinten is komoly csapattá gyúrta ki magát, veretlenként ment tovább a BL-csoportjából. Négy spanyol csapat is csoportelsőként végzett a csoportjában, több klub fiataljai kezdenek beérni. Ezzel nem kisebbíteni akarom a tavalyi aranyérmet, az az aranyérem sem ér kevesebbet, mint bármelyik másik, ez a bajnoki cím sem ér kevesebbet a statisztikákban. Csak nem lehet a jövőt alapozni rá. Átmeneti szezon volt, szép volt, jó volt, de nem lehet belőle a jövőre nézve megélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.25. 20:56:55-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.25. 20:31:52

Nem tudom miként beszélget a srácokkal vagy nem,de a meccseken folyamat hív ki embereket. Tegnap is Yamal második ziccere után magához hívta, gondolom lelket öntött belé, feltételezés csak nyilván. Szóval emiatt nem aggodnek.

Nálam is feltétlenül marad, külföldi edzőt fél év alatt kinyirhatna a sajtó, Koeman játszott itt,de ő is hamar roncs lett. Játékos anyag szempontjából szintén fontos,hogy olyan edző kell aki ehhez a stílushoz idomul .

Én is szomorú voltam tegnap,de reménykedni ugyanúgy kell tovább,mert pozitívumok is vannak. Most könnyebb meccsek jönnek a ligában, be kell gyűjteni a pontokat, hogy megnyugodjon a hangulat is.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.25. 19:48:30

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 17:00:39
Mégis mit vársz el tőle, mi többet tehetett volna, hogy óriásit dobbantson? Mit vár tőle az összes kritikus
Nem többet vártam volna tőle, hanem teljesen mást. Sőt, a kevesebb - szerintem - több lett volna.
Röviden megpróbálom, de ez kizárólag az én verzióm, tehát az én szemléletem, hozzáállásom szerinti elképzelés. Azt nem tudhatjuk, hogyan és mit tárgyalt Laportával, miben egyezkedtek vagy miben nem.
Erről felesleges filózni, így erről nem is áll szándékomban kombinálni.

Ahogy írtad helyesen, káoszban érkezett. Csak és kizárólag akkor fogadtam volna el a posztot, ha Laporta engedi és áldását adja a terveimhez. Xavi helyében a saját jövőbeni edzői tevékenysége érdekében nagyon eltökéltnek kellett volna legyen, a maga javára fordíthatta volna a káoszt, a 8. helyet, az akkori játékot, a keret állapotát. Nyilván takarítottam volna, senki sem mondhatott volna egy rossz szót sem akkor.
Kihasználtam volna a szurkolók bizalmát, elmagyaráztam volna, hogy a pincétől fogom kezdeni, néhány éven belül lehet eredménykényszer, addig semmit nem igérek, de vagy bíznak bennem, vagy nem vállalom.

A csapat játékának talán legfontosabb eleme a vkp poszt. Tudni lehetett, hogy Busi kifele megy, így a legelső dolog az lehetett volna, hogy az első adandó igazolás - megfelelően körbejárva - a jövő vkp-ja. Ez lett volna a legfontosabb és folyamatosan bevezetésre került volna Busi helyére. Kvázi hozom az én origómat és csak ezután ehhez formázgatom a továbbikat. Volt pénz, mert költöttünk másokra. Biztosan nem hoztam volna Lewát, a többi posztra, ahogy nagyjából összeálltunk, tehát van aki saját nevelés, van aki ingyen érkezett, van kölcsön. Egyéb személyekre nem térnék ki, mert az elvi rész a lényeg.

BL csoportkörből 2 szezonban nem jutottunk tovább így sem, vélhetően másképp sem jutottunk volna tovább, de komolyan vettem volna az EL-t, tapasztalat, rutin, mentalitás fejlesztésre, csapatépítésre fókuszálva. Az EL-t igazság szerint meg akartam volna nyerni. A második nekifutásra egészen biztosan.
Ezt a lassabb, biztosabb és következetesebb építkezést választottam volna. Szóval teljesen mást.
Ha bárki mást kért volna a klubtól, akkor nem vállalom el, hiszen a saját bőrömet és a jövőmet is a vásárra viszem. Lépésről lépésre haladást igértem és vállaltam volna el, semmi hókuszpókusz meg nyomás meg ki tudja mi. Bajnoki cím nem lett volna tavaly, de idén vagy jövőre már igen. Stabilabb, kiforrottabb, egységesebb, szervezettebb lehetne a csapat. Egyszerűen időt nyertem volna a helyében és ezzel életet a csapatnak, saját magamnak és a klubnak is.
Vagy így, vagy sehogy.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.25. 18:42:25

Nagyon jó látni a sok pozitív kiállást Xavi mellett, csak az felejtik el hogy közel 10 éve nézzük hogy az gyalogol át rajtunk aki akar. Kicsit kezdem unni.
Kezdem azt érezni hogy Xavi első évében azért tett csodát meg az közutálatnak örvednő Koeman felhozott játékosai és "taktikája" beért és azért javultunk. Sajnos azt látom hogy Xavi semmilyen szinten nem tud újítani, látszik az arcán meccsről meccsre hogy full tanácstalan. Én nem vagyok edző, nem mondom meg ki lenne jobb, de rossz látni hogy az egykori klasszis CSK ennyire tehetetlen és fogalma sincs mit kellene tenni. Nincs taktika. Nincs váltás ha mondjuk az ellenfél taktikát vált. Az is beszédes hogy az összes idehozott klasszis teljesen leromlott. Mintha kinyírnánk az önbizalmát az összes játékosnak.

És ez meccsről meccsre egyre rosszabb. Ilyen hogy BL meg EL már rég elengedtem, de hogy egy amúgy sajnos közelsem a régi fényében csillogól La Liga és Copa del Rey-ben is rendszersen leiskoláznak az már zavaró. De legyünk türelemmel...

Nekem az tette be a kaput mikor kiderült hogy Xavi alig beszél a játékosokkal, nagyrészt üzenget. Ez normális?
Csak is Puyol
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2212
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 17:00:39

Peter írta:
2024.01.25. 12:28:55
gránit írta:
2024.01.25. 07:45:11
Xavi óriási lehetőség előtt állt a kinevezésekor. Más hozzáállással, más habitussal az akkori mélypont tálcán kínálta lehetőségeit kihasználva edzői pályafutását nagyon komolyan megalapozhatta volna.
Persze az azóta eltelt idő alatt már kiderült, hogy ő nem az a típus aki ezt képes lett volna a maga javára formálni.
Amikor átvette a csapatot, akkor az a 8. helyen volt, olyan támadójátékkal, aminek az egyetlen elképzelése annyi volt, hogy íveljük Araujo fejére a labdát. Ebben a szezonban második helyre hozta a csapatot, a következőben bajnok lett és a Madridot vertük a szuper kupáért.

A mostani szezonban kevésbé jön ki a lépés egy soha nem látott szűk kerettel átlagos 6-7 sérülttel. Ennek ellenére egyre több helyzetünk van, egyre többször domináljuk a játékot hosszabb időszakokra is és határozottan fejlődnek a fiatal játékosaink (de De Jong is alatta játszott messze a legjobban egész karrierje során).

Mégis mit vársz el tőle, mi többet tehetett volna, hogy óriásit dobbantson? Mit vár tőle az összes kritikus?

Össezhasonlításképp amikor Guardiola átvette a csapatot, volt egy Eto'oja, éppen beért Messije, kapott egy Henryt, volt Inije, Xavija (mind érettebb korban, mint most Gavi, vagy Pedri), kapott egy Busquetset, aki előtt egy stabil Yaya is szerepelt, hozott egy Dani Alvest (szép fogás) és egy Piquét, akik mellett Puyolok, Marquezek, Abidalok, Sylvinhok szaladgáltak. Mind klasszis a posztján. És a csapat negyed akkora gödörben sem volt. Ha az az elvárás, hogy ugyanúgy daráljunk, akkor itt rohadás nagy boldogtalanság lesz a következő 15 évben legalább.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.25. 15:38:52

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 12:16:43
Teljes bohózat lenne egy sikertelen év után elküldeni Xavit. 19 fős kerettel, aminek a fele 20 év alatt van. Telibe teszem, hogy ez a barca, úgy nem fog soha felállni, ha folyamatosan cserélgetik az edzőket.

Az meg szintén abszurd elvárás, hogy minden meccsen folyamatosan jobbak legyünk. Tendenciát érdemes nézni, ami viszont látható, sokkal több gólt lövünk, a támadók helzetbe kerülnek - és a védekezés leromlott. Noha utóbbit továbbra is egy kvázi megoldhatatlan problémának látom ezzel a játékosállománnyal pivot és Gavi nélkül, B csapatos szélsővédőkkel, rotációs lehetőség nélkül.

Én legelőször jövő év végén gondolkodnék el, hacsak nem épül le teljesen a csapat, ami viszont egyáltalán nem történt még meg és nem is látok rá tendenciát.
Hol az kell, hogy játsszunk szépen, hol az, hogy eredményesen - ha valamelyik teljesül, akkor legyen mindkettő, ha ez is megvan, akkor hol vannak a kupák? 🤣

Pénz nincs, játékosok is csak épphogy, de Xavi menjen, mert majd egy másik edző sokkal jobb lesz...

Építkezni kell, örülni a tavalyi eredményeknek, értékelni az ideieket... Utólag mindig könnyű okosnak lenni, csak az edzőnek (játékosokat igazolóknak, stb) előre kell döntést hozniuk...

Semmi értelme Xavi-t cserélni, szezon végéig biztosan, és szerintem akkor sem...
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.25. 13:45:40

Azzal mentheti a szenzont (legalábbis az én szememben mindenképpen) szakmailag ha a fiatalokat ügyesen beépiti és kipuhatolja ki hol jó és mennyire. Ezzel kapcsolatban sincsenek jó megérzéseim de ez lenne szerintem a jó döntés. Idén nyáron sem leszünk tele és a meglévők is öregednek. Az ingyen igazolások okos kölcsönök jól hangzanak de sajnos tele vannak hátránnyal. Ellenben az ifikkel akik úgymond egész életükben ezért dolgoztak és a használatuk nem jár különösebb kockázattal. Nem azt mondom, hogy ovodát kell nyitni és levinni a kor átlagot 23 alá de jelenleg csúszunk le folyamatosan. Szép volt a tavalyi bajnoki cím de összességében nem vagyunk versenyképes csapat és nincs is kilátás rá perpillanat Xavival. Egyetértek azokkal is akik azt mondják, hogy idejönnek hozzánk top kaliber játékosok leereszteni aztán az elküldött Garcia aki az egyik leggyengébb játékosunk volt meg hozza a szezont a gironával. Miért van ez?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.25. 13:17:32

Chino írta:
2024.01.24. 17:28:31
Nem volt ilyen egyszerű a dolog. Kb. egy valamire való középső védőnk volt, évek óta a leggyengébb csapatrészünk volt, muszáj volt alapoktól kezdve megreformálni. Láttuk tavaly mit jelent, ha egy Piqué-EG duóra számíthatunk. Jött ingyen Christensen és utólag lehet okosnak lenni, hogy Saliba, Allister meg Gipsz Jakab, de akkor Koundé egyfiatal, ligát jól ismerő, ha még nem is klasszis, de top védőnek számított. Ha mondjuk Allister jön és hasonlóan gyengül, akkor meg Koundéért megy a sírás.
Ahogy azt sem gondolta szerintem senki, hogy a dán ilyen teljesítményt hoz le.

A nyári eladásnál pedig a legelső szempont a pénz volt. Gondolom Xavi sem 19 fős keretet akart vagy azért küldték el Kessiét apróért, Fatit kölcsönbe, Dembélét fillérekért mert a vezetőség és Xavi úgy gondolta majd jó lesz dolgozni 0 minőségi cserével, sok posztra helyettes nélkül. Vagy egy Alba nem maradt volna, akár cserének is. stb.
És egy Romeuban látta volna Xavi a megoldást a középpálya problémájára.
Szorította a keret nyakát az FFP, nem engedhetjük azt meg mint a City vagy United. Roquét is csak Gavi sérülése miatt tudtuk hozni. Plusz a kassza is eléggé kong.
Itt megjegyezve ha nálunk sülnek be Xavi alatt a játékosok mit mondjon az ember Manchasterben ten Haaagról vagy az elődeiről.
Konkrétan Kessie is azért távozott és sürgettek minden vagyis "bármilyen" játékos eladást mert pl. Gündögan és az ifik hosszabbítását sem tudták regisztrálni. Így minden vagy csak nem egy normális szereplője az átigazolási piacnak. Kért Xavi normális vkp-t, Brozovic elment az arabokhoz, Zubimendi és Kimmich-re szintúgy nem volt pénz. Óriási slamasztikában van ez a klub a mai napig, persze a drukker csak az eredményig lát, de azt nem hogy a 19 fős keretnek a fele ifi kb.

Az utóbbi meccsekre kell alapozni, tegnap egy kőkemény és éles bilbao ellen játszottunk és 2 meccslabdát is elszórakoztunk, elkell dönteni, hogy a fiataloknak szenteljük ezt az évet (is) vagy eredményességre. Utóbbihoz hiányzik 3-4 klasszis játékos.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.25. 12:51:28

Kb a spanyol kupa volt az egyetlen esély valami címre idén..
a múltkori jó játék után többet vártam volna ezek tükrében.
Ez sem jött össze. Kis szerencsével, sorsolással, még egy BL elődöntő és bajnokság 2. hely meglehet, ez a max. De csúnya is lehet a vége.
Ettől függetlenül vigye végig az évet, és kezdjük mással a felkészülést.
Válasz küldése