Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.28. 14:51:29

herlius írta:
2024.01.28. 11:28:33
Nyiri81 írta:
2024.01.28. 09:26:29
A csapatnak most minnél több nyugalom és visszafogott, reális elvárások kellenek, amiből pár év alatt felépíthető egy sikeres generáció.
Á ezt felejtsd el, ezt nem lehet irányítani, h Laporta kiáll es megkér szépen mindenkit h mist 2 évig ne bántsátok az edzőt hagyjatok békén mert építkezni fogunk ….!
Tehát Vezeto kell, aki bírja a nyomást !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.01.28. 14:25:09

Az előbb még a kritikával is gond volt, mert hogy a fotelből senki ne mondjon semmit :D Na mindegy.

Egyébként pedig szerintem elég sok, értelmes és normális komment született, amiben le van írva, hogy mit adott a csapatnak, és az is, hogy mennyire lett csapnivaló ez a szezon. Nem is értem, hogy miért ne lehetne leírni a tényeket.

Xavi pedig edzőként pont ugyan olyan noname volt, amikor idejött. Egy szem szaúdi csapatot irányított. Ha ő nem Xavi, hanem Kisjóska akkor már novemberben kirúgták volna.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.28. 14:24:41

-Thiago Motta
- Rafa Márquez
- Gio van Bronckhorst
- Michel
- Imanol Alguacil

Kb a sorrend is ez nálam. Elso nekem is Motta,de csak akkor ha az elnökség látja,hogy van esély hogy alakítson a csapaton. Ha nincs,akkor Marquez,aki a legjobban ismeri a játékosokat. Gio kerdojeles,de úgy rémlik jót ment a Feyenoorddal.

Én megértem sokotokat,de tényleg nem tudom hogy mi nem ugyanazt a csapatot nézzük? Kb 30 éve nem volt olyan edzőnk aki ne holland vagy spanyol vagy valamilyen mod kapcsolódott volna az akexmiahoz,klubhoz.
És Robsont emlékszem kirohogtek,hogy nem tud spanyolul se. Ezért kellett Mourinho ugye. Ez egy ilyen közeg,full nacionalista. Lenézik, kiközösítik az embert aki nem közéjük való.

Jateksfelfogasrol nem is beszélve, az alapanyag erre a játékra van fejlesztve,ezt kell tökéletesíteni,ehhez nehéz edzőt találni. Amikor egy első helyről elküldenek edzőt (ha babonás lennék mondanám is hogy karma),amikor egy katalán edzőtől egy bajnoki cím "kevés" és magyarázkodni kell...szerintem ezekkel van leginkább a baj,ahogy Xavi is mondta. Nem tudunk basszus örülni,mindig több kéne még jobb,csak ez nem így működik. Én pont emiatt sajnálom Xavit,mert ilyen körülmények közt nálam csoda volt a tavalyi bajnoki cím és néggyel felért a szememben,idényre totál más lett a helyzet sajnos. Busi nem hiába volt mindig is a szememben extra klasszis, O hiánya óriási veszteség,100 évesen is fogja tudni előre 5 mp-vel hol a labda hova kell tovább tenni. Gavi sérülése meg a letamadadunkat nyírfa ki egy időre. De persze lehet orvosolni,edző,találja ki. Próbálkoztunk sok mindennel,ez lesz belőle hogy ad hoc eredmények. Hozzáteszem tehetünk érte,tehet érte Xavi is bőven,el kell ismerni. Tegnap is vezetünk,és rohanunk tovább...ezt egy bajnoknak le kell hozni. Mi utána nyeltunk hármat. Játékosok full ideg én,gorcsoles. Ötödik gól abból indult Araujo csapkodta a földet az ellenfél kapuja előtt,felrúgták,két érintés,gól.

Remélem a szezon végén állva tapsolnak majd azért Xavit. Mert így is rohadt sokat tett és elért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.28. 14:02:34

Alcantara írta:
2024.01.28. 13:57:50
NovaProspekt írta:
2024.01.28. 13:41:25
Én múltkor elmentem egy frankó étterembe. Rendeltem egy félig átsült steaket, erre kihoznak nekem valami odaégett ocsmányságot, ehetetetlen volt. De nem szóltam nekik miatta, hiszen én sem tudnék jobbat csinálni!
Az év kommentje nálam. Elegáns, frappáns...és igaz is. :D
:)

Nem a kritikával van a probléma, hanem azzal, ahogy megfogalmazásra kerül.

Nem mindegy, hogy közlöd a pincérrel, hogy ez bizony ehetetlen volt és figyeljenek erre a jövőben, aztán ha következő alkalommal is hasonló ételt tesznek eléd, akkor nem mész többet. Vagy felborítod az asztalt, leköpöd a felszolgálót, elküldöd a szakácsot a kumma anyjába, majd felgyújtod az egész éttermet.

Ez a különbség.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.01.28. 14:00:11

Őszintén ezzel a kerettel és lehetőségekkel Xavi ennyit bírt, meg úgy az edzők 99% ennyit (sem) bírna. Biztos van pár vezető, aki többet hozna ki, de csodák nincsenek, csak tehetséges fiatalok, akiket megtartva talán beérhet a dolog.
Voltak jó igazolásaink, de itt az álmokhoz Mbappék, Hallandok és társairól kéne beszélni, nem kiégni idehozni Lewát.. Pénz meg többre nincs, 16-17 éves gyerekekkel meg se BL, se Liga, ez nem edző, tehetség, vagy motiváltság kérdése.
2018-ban a Barca többet költött, mint az elmúlt 3 évben, persze ez Covid, de meg lehet nézni Madridban van a Citynél a kasszát.
Szerintem szép volt, hogy anno Xavi nyert egy Ligát nekünk, de a valóság az épülés és beérés folyamata, ami eddig jól állt, azonban most meccsek óta érezhető baj van és lehet itt az ideje váltani.
Azonban kötve hiszem új források nálkül elk. pár évben érdemi változás lesz, de talán nem is lesz az az érzésünk már középcsapatokkal sem bírunk..
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.01.28. 13:57:50

NovaProspekt írta:
2024.01.28. 13:41:25
Saviola írta:
2024.01.28. 13:31:20
Magyarországról, a fotelből biztosan meg lehet ítélni, hogy hogyan kéne viselkedni a pálya mellet vagy miket kéne nyilatkozni, amikor a legnagyobb riválist pofátlanul látványosan tolja az egész játékvezetői gárda. Ti, mint rutinos, sokat látott edzők, biztosan csendesen tűrnétek. :D
Én múltkor elmentem egy frankó étterembe. Rendeltem egy félig átsült steaket, erre kihoznak nekem valami odaégett ocsmányságot, ehetetetlen volt. De nem szóltam nekik miatta, hiszen én sem tudnék jobbat csinálni!
Az év kommentje nálam. Elegáns, frappáns...és igaz is. :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2024.01.28. 13:47:00

Rdinho10 írta:
2024.01.28. 13:37:47
Masik oldal ugyanezt latja csak forditva,raadasul mi ellenunk folyik nyomozas.
És ezzel mit akarsz mondani?
Ennek vannak fokozatai, odaát akkor kezdenek kiabálni, ha nem kapnak segítséget, és az nem ugyanaz.
A nyomozás is, amikor van 2-3 testület, melyekben javarészt Madrid szimpatizánsok a döntnökök, és van a csapat, amely mögött ott áll a politikai, sportszakmai elit java, és a királyi család, finoman szólva sem egyenlőek az esélyek... Igaz, ez úgy kb nyolcvan éve így van... De attól még számít...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.01.28. 13:41:25

Saviola írta:
2024.01.28. 13:31:20
Magyarországról, a fotelből biztosan meg lehet ítélni, hogy hogyan kéne viselkedni a pálya mellet vagy miket kéne nyilatkozni, amikor a legnagyobb riválist pofátlanul látványosan tolja az egész játékvezetői gárda. Ti, mint rutinos, sokat látott edzők, biztosan csendesen tűrnétek. :D
Én múltkor elmentem egy frankó étterembe. Rendeltem egy félig átsült steaket, erre kihoznak nekem valami odaégett ocsmányságot, ehetetetlen volt. De nem szóltam nekik miatta, hiszen én sem tudnék jobbat csinálni!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.28. 13:37:47

Masik oldal ugyanezt latja csak forditva,raadasul mi ellenunk folyik nyomozas.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.28. 13:31:20

Az utóbbi időben én sem támogattam a maradását és nem feltétlenül bánom, hogy feláll a padról.

De amiket itt egyesek tolnak, az kész röhej.

Magyarországról, a fotelből biztosan meg lehet ítélni, hogy hogyan kéne viselkedni a pálya mellet vagy miket kéne nyilatkozni, amikor a legnagyobb riválist pofátlanul látványosan tolja az egész játékvezetői gárda. Ti, mint rutinos, sokat látott edzők, biztosan csendesen tűrnétek. :D

Kíváncsi leszek, hogy akik most is telipofával kritizálják, amikor már fixen elmegy szezon végén, azok mit fognak karattyolni, amikor idehoznak valami noname wannabe sikeredzőt, mert csak arra van túró és küzdünk majd az EL helyért Romeuval és társaival, mert játékosra sem lesz pénz. ;)

Kicsit több tisztelettel is lehetne.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.28. 12:53:33

Andris írta:
2024.01.28. 12:47:01
superman írta:
2024.01.28. 12:38:55

Az a gondolatmenet, hogy baromi kellemetlen állandóan a realt szídni, ha előtte bőven lenne mit sepergetni a saját portánkon. És lehet mondani, hogy az újságírók kérdezik, de állandóan ez a narratíva Xavi és Laporta részéről is. Mint egy falusi csapat. Nézd meg a túloldalt, hogyan lehet ezt elegánsan csinálni. Még a negreira-ügy kapcsán sem szólaltak meg a madridi részéről, max guti egy kósza twitterben. A minden csapat által aláírt kiáltványt, hogy vizsgálják ki az ügyet is utoljára napokkal később ők írták alá.
Neharagudj, de ez szerintem megint egy oriasi ferdites, hazugsag.
Egyreszt a birokrol volt-van szo, nem kifejezetten a madridrol.
Masreszt sztem egy kezemen meg tudom szamolni, hogy Xavi mikor beszelt a madrid meccsen tortent akarmilyen esemenyrol a ket es fel eve alatt. Te pedig ugy fogalmazol, hogy “allandoan a realt szidja”.
Nem tudok olyat irni erre, amibol ne lenne sertodes.. akkora ordas nagy kamu, hogy az agyam kiesik a helyerol.

Amugy meg termeszetesen altalanossagban egyetertek, a rivalis csapatokkal semmikepp nem kene foglalkozni, leszamitva persze szigoruan a jatekukat.
Es sztem ennek Xavi maradektalanul megfelelt.
Laporta mar kevesbe.
Az "állandóan a realt szidja" a klubra vonatkozott nem konkrétan Xavira, kérlek arra reagálj, amit írtam, ne azt amit belelátsz.
Oké, hogy a bírókról volt szó, de mindig csak a madrid meccseinek bíróiról :lol: még az a jobbik eset, ha a mi meccseink bíróiról van szó. Te egy kezeden meg tudod számolni, mi nem. Nekünk kellemetlen, mert valahol minket is képvisel. Kicsinyes mentalitás, és nem ez volt a legnagyobb hibája, de valahol ez is látszik a mentalitásán.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.28. 12:49:44

Andris írta:
2024.01.28. 12:31:40
Szoval ti elkepzelhetetlennek tartjatok, hogy egy egesz edzoi stabbol legyen valaki, aki megmutat neki egy masfel perces videot akar meccs elott, akar meccs utan? Pl hogy kepben legyen, amikor Konkretan az egesz spanyol sajto ezzel van tele (az Almeria botrany), es nyilvanvaloan kozvetlenul erinti a Barcat is, meg nyilvanvaloan kerdezni is fogjak rola?

Vagy tenyleg azt feltetelezitek h Xavi a Barca meccs kezdo sipszo elotti 120 percbol 100at a madrid meccs nezesevel toltott? Vagy nem egeszen ertem, hogy mi is a gondolatmenet, es mi a gond. :D
Ezt senki nem vitatja szerintem. Inkabb az az allitas hogy nincs jo uzenete annak, hogy a klubod fel ora mulva jatszik, de te a rivalissal vagy elfoglalva, akarmennyi idot is vesz igenybe. Aztan az egyik jatekosod triplazik, jol jatszik a csapatod es nem 100%ban errol beszelsz. Nezzuk meg a Gironat, nekik a legrosszabb ha a Madridnak kedveznek, megsem szoltak egy szot sem. Nagyon is jol teszik a dolgukat, szepen csendben es bekeben.


Athletic Club’s Ernesto Valverde on all the noise by Barcelona surrounding the Real Madrid vs Almeria game:

"Girona cares little about the referees and more about the game, they are doing very well.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 12:47:01

superman írta:
2024.01.28. 12:38:55

Az a gondolatmenet, hogy baromi kellemetlen állandóan a realt szídni, ha előtte bőven lenne mit sepergetni a saját portánkon. És lehet mondani, hogy az újságírók kérdezik, de állandóan ez a narratíva Xavi és Laporta részéről is. Mint egy falusi csapat. Nézd meg a túloldalt, hogyan lehet ezt elegánsan csinálni. Még a negreira-ügy kapcsán sem szólaltak meg a madridi részéről, max guti egy kósza twitterben. A minden csapat által aláírt kiáltványt, hogy vizsgálják ki az ügyet is utoljára napokkal később ők írták alá.
Neharagudj, de ez szerintem megint egy oriasi ferdites, hazugsag.
Egyreszt a birokrol volt-van szo, nem kifejezetten a madridrol.
Masreszt sztem egy kezemen meg tudom szamolni, hogy Xavi mikor beszelt a madrid meccsen tortent akarmilyen esemenyrol a ket es fel eve alatt. Te pedig ugy fogalmazol, hogy “allandoan a realt szidja”.
Nem tudok olyat irni erre, amibol ne lenne sertodes.. akkora ordas nagy kamu, hogy az agyam kiesik a helyerol.

Amugy meg termeszetesen altalanossagban egyetertek, a rivalis csapatokkal semmikepp nem kene foglalkozni, leszamitva persze szigoruan a jatekukat.
Es sztem ennek Xavi maradektalanul megfelelt.
Laporta mar kevesbe.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.28. 12:38:55

Andris írta:
2024.01.28. 12:31:40
Szoval ti elkepzelhetetlennek tartjatok, hogy egy egesz edzoi stabbol legyen valaki, aki megmutat neki egy masfel perces videot akar meccs elott, akar meccs utan? Pl hogy kepben legyen, amikor Konkretan az egesz spanyol sajto ezzel van tele (az Almeria botrany), es nyilvanvaloan kozvetlenul erinti a Barcat is, meg nyilvanvaloan kerdezni is fogjak rola?

Vagy tenyleg azt feltetelezitek h Xavi a Barca meccs kezdo sipszo elotti 120 percbol 100at a madrid meccs nezesevel toltott? Vagy nem egeszen ertem, hogy mi is a gondolatmenet, es mi a gond. :D
Az a gondolatmenet, hogy baromi kellemetlen állandóan a realt szídni, ha előtte bőven lenne mit sepergetni a saját portánkon. És lehet mondani, hogy az újságírók kérdezik, de állandóan ez a narratíva Xavi és Laporta részéről is. Mint egy falusi csapat. Nézd meg a túloldalt, hogyan lehet ezt elegánsan csinálni. Még a negreira-ügy kapcsán sem szólaltak meg a madridi részéről, max guti egy kósza twitterben. A minden csapat által aláírt kiáltványt, hogy vizsgálják ki az ügyet is utoljára napokkal később ők írták alá.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.01.28. 12:35:01

Andris írta:
2024.01.28. 12:07:35
Ez egesz egyszeruen csak hazugsag.
Direkbe rakerdeztek nala a sajtotajekoztaton, o pedig valaszolt. Ennyi tortent, es semmi tobb. Megis milyen informacioval rendelkezel, ami alapjan azt tudod irni, hogy a sajatja helyett a masik meccsel van elfoglalva?
Lehet igy volt, de ha direktben rakerdeztek, akkor is valaszolhatott volna mashogy. De o a szurkolokhoz szolt ezzel, mert ugye a realt csalassal vadolni vagy csak utalni ra mindig nepszeru az egybites szurkolok koreben.
“A barca mindent megtesz, dehat lathatjuk a realnak csalnak!”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.28. 12:33:08

soadroli írta:
2024.01.28. 08:54:14
Barça's current list to replace Xavi:
- Thiago Motta
- Rafa Márquez
- Gio van Bronckhorst
- Michel
- Imanol Alguacil — @sport
Én megmondtam :D
gránit írta:
2024.01.24. 13:06:03

Szerintem Marquez, van Bronchorst, Motta, Michel nevei vannak a kalapban, Imanol Alguacilról (Real Sociedad) is cikkeztek, mint lehetséges utódról.
Én Scalonin is elgondolkodnék (az argentín válogatott szövetségi kapitánya). Lehet, hogy nem ártana egy olyan edző, aki külsős szemmel látja a játékunk gyermekbetegségeit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.28. 12:35:58-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 12:31:40

Szoval ti elkepzelhetetlennek tartjatok, hogy egy egesz edzoi stabbol legyen valaki, aki megmutat neki egy masfel perces videot akar meccs elott, akar meccs utan? Pl hogy kepben legyen, amikor Konkretan az egesz spanyol sajto ezzel van tele (az Almeria botrany), es nyilvanvaloan kozvetlenul erinti a Barcat is, meg nyilvanvaloan kerdezni is fogjak rola?

Vagy tenyleg azt feltetelezitek h Xavi a Barca meccs kezdo sipszo elotti 120 percbol 100at a madrid meccs nezesevel toltott? Vagy nem egeszen ertem, hogy mi is a gondolatmenet, es mi a gond. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.28. 12:23:52

Andris írta:
2024.01.28. 12:07:35
superman írta:
2024.01.28. 12:02:45

Ilyen téren bőven vannak dolgai Xavinak, a messze legkellemetlenebb az volt, amikor egy hete a madrid meccsével volt elfoglalava úgy, hogy mi közvetlenül utána játszottunk.
Ez egesz egyszeruen csak hazugsag.
Direkbe rakerdeztek nala a sajtotajekoztaton, o pedig valaszolt. Ennyi tortent, es semmi tobb. Megis milyen informacioval rendelkezel, ami alapjan azt tudod irni, hogy a sajatja helyett a masik meccsel van elfoglalva?
Ha nem látta, akkor miért nyilatkozik más csapatáról, miért nem mondja, hogy "bocs, nem láttam"? Akkor is ment a terelés, pedig a Betis elleni pont szép meccsünk volt.

Rdinho10 írta:
2024.01.28. 12:21:59
Nem vedve Mourinhot,de azert a Manchesterrel behuzott egy europa ligat es nyert melle 2 kupat..
Közel se olyan bukott edző ő, mint ahogy be van állítva. A Madriddal bajnokság, bl elődöntők + a 4-5 bl-es csapat alapjainak letétele. Chelseavel bajnoki cím a második ottléténél. Utána meg olyan kereteket kapott, amivel mások sem értek el jobb eredményeket. A hibái megvannak, az tény, olyan, amilyen. De a filozófiájához ugyanúgy ragaszkodik, mint a legtöbb top edző, akár Pep. José legnagyobb hibája, hogy nem csak a tutit vállalta el.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.28. 12:21:59

Nem vedve Mourinhot,de azert a Manchesterrel behuzott egy europa ligat es nyert melle 2 kupat..
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.28. 12:19:24

Andris írta:
2024.01.28. 12:07:35
superman írta:
2024.01.28. 12:02:45

Ilyen téren bőven vannak dolgai Xavinak, a messze legkellemetlenebb az volt, amikor egy hete a madrid meccsével volt elfoglalava úgy, hogy mi közvetlenül utána játszottunk.
Ez egesz egyszeruen csak hazugsag.
Direkbe rakerdeztek nala a sajtotajekoztaton, o pedig valaszolt. Ennyi tortent, es semmi tobb. Megis milyen informacioval rendelkezel, ami alapjan azt tudod irni, hogy a sajatja helyett a masik meccsel van elfoglalva?
Kronologia alapjan gondolom. Kozvetlen a Barca meccse utani sajtotajekoztaton azt mondta hogy 'mindannyian lattuk mi tortent es aggodunk a fejlemenyek miatt'. Amikor a Madrid Var iteletei szulettek, akkor azzal egyidoben a Barca bemelegitese mehetett eppen.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2024.01.28. 12:15:55

Xavi indulatos, lobbanékony természet, ezt a meccsek közben tett gesztusai, viselkedése és a bíróktól kapott sárga lapjai is bizonyítják. De a bejelentett távozás nyilván nem Xavi egyedüli, hirtelen felindulásban hozott döntése volt, a klubmenedzsment beleszólása nélkül egy edző saját hatáskörben nem hozhat meg egy ilyen döntést, különösen akkor, ha mint Xavi esetében is, papíron továbbra is "töretlen a bizalom iránta, és jó a kapcsolata az elnökkel" - legalábbis ez a hivatalos kommunikáció.
Nyilván elfogyott a bizalom iránta, hisz óriási a szurkolói- és médianyomás a klubvezetésen is, hogy eredményeket és látványos, szórakoztató focit produkáljon a csapat, és ilyenkor kézenfekfő, hogy az edzőt veszik elő. Valverde példája jut eszembe, akit a szezon felénél menesztettek úgy, hogy a játékosok bizony szerették, és bajnokságot is vezette a Barca - de a média és a szurkolók nyomására el kellett zavarni, mert űrfocit akartak látni egy elöregedő, korábban már mindent megnyert, nehezen motiválható kerettől. Jött hát Setién és a 8-2, majd kiteljesedett a gazdasági csőd, és elmentek a klubikonok, következett a máig tartó, igazi mélyrepülés...

Az, hogy tavaly bajnokok lettünk, talán túl korán jött, a BL és EL szereplés megmutatta, hogy valójában milyen kevesek vagyunk egy valódi küzdelemben. Xavi munkája mellett a gyengélkedő Real, az Atleti bénázása és a La Liga általános, leromló színvonala volt az, ami bajnoki címet eredményezett szeretett csapatunknak. Ez sokakban irreális vágyakat keltett, felfokozta a szurkolói várakozásokat erre a szezonra, miközben idénre a keret nem, hogy erősödött volna, Busi és Alba (valamint Piqué!) távozásával, ter Stegen kiesésével inkább végzetesen meggyengült. Igazolásokra fordítható komoly pénzek híján, valamint a sok sérülés miatt kényszerűen a 16-17 éves tehetségekhez kellett nyúlni, akiknek viszont sem rutinja, sem fizikuma nincs ahhoz, hogy meccsről meccsre, az egész szezonban folyamatosan jó teljesítményt nyújtsanak.

Ezeket mind figyelembe kell venni Xavi munkájának megítélésekor. Az biztos, hogy a jövőben lejjebb kell vinni az elvárásokat, mert ha marad ez a lehetőségeket figyelmen kívül hagyó, irreálisan magas elvárásrendszer, az a következő edző munkáját is el fogja lehetetleníteni, és csak tovább erősíti a játékosok bizonytalanságát, ami borítékolhatóan további látványos kudarcokat és kiábrándultságot fog eredményezni.

Összességében így hibásnak tartom az edzőcserét, semmi esélyét nem látom annak, hogy egy "top edző" szerződtetésével gyors és jelentős változást lehetne elérni.

Akik meg itt Murinhót emlegetik, azoknak ajánlom a MU-nál végzett munkáját. Nem hogy nem sikerült visszavezetni a csapatot a nyerő útra, látványosan kiherélte az United támadófociját, ne felejtsük el, az egész futballfilozófiája a Cruyff-féle labdabirtoklásra építő, pozíciós támadófoci antitézise! Gyakorlatilag nézhetetlen focit csinál, még ha ideig-óráig eredményes is.
Klopp, meg a többi sikeredző (akár Guardiola) kinevezése pedig szinte kizárt. Rájuk ugyanígy nincs pénz a kasszában, mint jó játékosokra, és miért is tennék tönkre a renoméjukat egy ilyen csapattal, klubbal, űrfocira vágyó szurkolótáborral? Itt csak megégni lehet most, és pénz hiányában még jó ideig a jövőben is.

Ami a legvalószínűbb, hogy jön egy újabb noname, ambiciózus, legjobb esetben is csak középszerű tréner, akinek egyszerűen nincs vesztenivalója. Az megpróbálkozhat a lehetetlennel, amiből akár még valami jó is kisülhet!
Úgyhogy legyünk türelmesek, nézzük továbbra is a meccseket, és szeressük a Barcelonát!

=D>
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.28. 12:08:28

Roberto De Zerbi is the early favourite to replace Xavi at Barcelona. @DailyMail

Porto coach Sergio Conceicao announced his departure from his team at the end of the season, and he may be an option for Barcelona. His agent is Jorge Mendes.
@diarioas

gondolom majd naponta jönnek az ilyen hírek a nyárig. :D
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 12:07:35

superman írta:
2024.01.28. 12:02:45

Ilyen téren bőven vannak dolgai Xavinak, a messze legkellemetlenebb az volt, amikor egy hete a madrid meccsével volt elfoglalava úgy, hogy mi közvetlenül utána játszottunk.
Ez egesz egyszeruen csak hazugsag.
Direkbe rakerdeztek nala a sajtotajekoztaton, o pedig valaszolt. Ennyi tortent, es semmi tobb. Megis milyen informacioval rendelkezel, ami alapjan azt tudod irni, hogy a sajatja helyett a masik meccsel van elfoglalva?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.28. 12:02:45

vidra írta:
2024.01.28. 11:34:14
Bocs, kicsit off, de 10 perce ezen röhögök, hátha más is fog. Szerintem adjunk neki egy esélyt! xD
Xavi amúgy megközelíti néha a "de amúgy elégedett vagyok, mert jól játszottunk" nyilatkozataival, meg a bírók szidásával.

"Mourinho sajtótájékoztatóin sokszor legalább annyit foglalkozott saját csapatával, mint a Barcelonával, amit szinte soha nem nevezett néven, inkább a “vannak csapatok” formulával vezette be mondanivalóját, majd hosszasan sorolta vélt, egészen ritka esetben pedig valós sérelmeit. A legvadabb elmélete talán az volt, hogy a Barcelonának mindent megenged az UEFA, mert az UNICEF-fel jótékonykodnak a mezükön, legemlékezetesebb alakítása pedig kétségtelenül az, amikor a 2011-es spanyol szuperkupa visszavágóján a Camp Nouban odasettenkedett az akkor még másodedző Tito Vilanova mögé, és beledöfte a szemébe az ujját. Majd a sajtótájékoztatón átnevezte Pito-nak, azaz fütyinek."
Ilyen téren bőven vannak dolgai Xavinak, a messze legkellemetlenebb az volt, amikor egy hete a madrid meccsével volt elfoglalava úgy, hogy mi közvetlenül utána játszottunk.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.28. 11:34:14

Bocs, kicsit off, de 10 perce ezen röhögök, hátha más is fog. Szerintem adjunk neki egy esélyt! xD
Xavi amúgy megközelíti néha a "de amúgy elégedett vagyok, mert jól játszottunk" nyilatkozataival, meg a bírók szidásával.

"Mourinho sajtótájékoztatóin sokszor legalább annyit foglalkozott saját csapatával, mint a Barcelonával, amit szinte soha nem nevezett néven, inkább a “vannak csapatok” formulával vezette be mondanivalóját, majd hosszasan sorolta vélt, egészen ritka esetben pedig valós sérelmeit. A legvadabb elmélete talán az volt, hogy a Barcelonának mindent megenged az UEFA, mert az UNICEF-fel jótékonykodnak a mezükön, legemlékezetesebb alakítása pedig kétségtelenül az, amikor a 2011-es spanyol szuperkupa visszavágóján a Camp Nouban odasettenkedett az akkor még másodedző Tito Vilanova mögé, és beledöfte a szemébe az ujját. Majd a sajtótájékoztatón átnevezte Pito-nak, azaz fütyinek."
Válasz küldése