Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.01. 12:54:22

igaza van az öreg hollandnak, tényleg intelligens, talán a legintelligensebb, és eltávolítani sem szükséges még idén.
viszont ha ez a vezető szempont, akkor igazoljuk le dr. czeizel endrét.
ez egy szegmense a focinak, egy a sok közül.
fabregas pedig annyival nem kevésbé intelligens, amennyivel fiatalabb és gólponterősebb.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.31. 16:50:41

Xavinál jobb 12. játékos elképzelni nem tudnék.
Ezen kívül most, hogy Puyi csapaton kívül van, az öltözőben sem igen lehet nála fontosabb személy.
Szerintem egy rossz szót nem kell szólnia, elég ha valakire kicsit hosszabban néz és az már tudja, hogy mit csinált rosszul.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.31. 16:10:47

Cruyff valahogy mindig jót mond. Nem azt mondom, és ő sem, hogy Xavinak bérelt helyet kell adni a kezdőben továbbra is, mert az látszik, hogy öregszik.

Viszont az látszott szerintem az ATM elleni bajnoki döntőn is, hogy egyszerűen nélküle nem volt rendesen megtartva a labda, ész nélküli rohangálás volt, és átjáróház a pálya közepe.
Ezt azt hiszem már korábban talán a City ellen is írtam, hogy amikor az kell, hogy meg legyen a labda, és megnyugodjon a csapat, akkor még mindig nagyon nagy szükség van Xavira.
Nyilván akkor már inkább Fabregas-Iniesta kettőst erőltetném, amikor minél hamarabb gólt kell lőni, mert Xavival a játék lassabb, és megfontoltabb, ha lehet így mondani.
De nekem feltűnt sokszor, hogy nélküle sem az igazi a középpálya, a labdabiztosság, és a higgadtság nagyon hiányzik.

Másik oldalról nyilván igaz, hogy Fabregas is labda biztosabb lenne, ha megfelelő időt töltene a helyén,stb., de én úgy gondolom, hogy Xavi még mindig 1. számú opció bizonyos esetekben, ahogy az fent írtam.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.30. 22:38:53

Atleti-Barca 47. perc, de most nem is ez a lényeg. Cesc nem tudja átvenni Xavi feladatát, mert egyértelműen más poszton érzi magát jól. Az egy szűrős rendszer Xavi nélkül mehet a kukába kivéve, ha megtaláljuk a helyettesét(Sergio).

Mivel nem fogjuk kivágni a kukába az addigi játékfilozófiát, vagy Cesc fog kényszerposzton játszani, vagy marad a jó öreg Xavi bácsi.
Nagyon kíváncsi vagyok a spanyol válogatottat hogyan képzeli el vdB. Remélem LE elles tőle néhány dolgot.

"Azok, akiknél egyáltalán felmerül Xavi távozása, egyszerűen idióták. Fogalmuk sincsen a futballról. A csapat esze, a legintelligensebb játékos. Mögötte következik Busquets. Mindketten nélkülözhetetlenek."
Cruyff újságírói kérdésre reagált így...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.30. 18:11:51

zola8787 írta:Na akkor röviden leírom én is a véleményemet. Xavi teljesítménye tényleg gyengült, azt viszont hozzátenném, hogy ő a kiugratások nagymestere. Amikor Messi csak ül a seggén és sz.rik a világra, akkor mi a francot csináljon Xavi? Mivel meg kell tartani a labdát alap, hogy hátraadja vagy oldalra.

Én ezzel a véleménnyel tudnék vitatkozni, mert Cesc például rengeteg olyan forintos labdát adott, több gyilkos passza volt. Tehát meg lehetett csinálni. De Xavi nem is nagyon próbálkozott velük. Olyan érzésem volt sokszor, mintha "félne" ezeket megpróbálni. És nem lehet, hogy a támadóink miatt romlott volna le ennyire a teljesítménye, ami a gólpasszok számát illeti. Lehet, hogy Messi kritikán aluli tavaszt futott, de Alexis és Neymar is sokat futott lyukra, de nem nagyon kapták a labdákat. Nem véletlen, hogy Alexis annyiszor futott lesre. Rengetegszer késve kapta a labdákat leginkább Xavitól. Akinek ilyen meglátásai vannak és ilyen érzéke a gyilkos passzokhoz az nem felejti el ennyire és nem lehet a támadókra fogni. Főleg, hogy Alexis is ilyen szezont tudott futni. Fejben nem volt vele rendben valami. Legalábbis én csak erre tudok gondolni.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.30. 14:59:45

Na akkor röviden leírom én is a véleményemet. Xavi teljesítménye tényleg gyengült, azt viszont hozzátenném, hogy ő a kiugratások nagymestere. Amikor Messi csak ül a seggén és sz.rik a világra, akkor mi a francot csináljon Xavi? Mivel meg kell tartani a labdát alap, hogy hátraadja vagy oldalra. A szélsőket meg inkább nem is mondom... Nem véletlen, hogy Ini, Cesc meg Xavinak is fos lett a szezonja, szerintetek mind a 3 egyszerre csődölt be? Nem, a támadók képtelenek helyezkedni, mellette már mindenki 10 védővel védekezik, nem lehet már tiki-takázni, el kell felejteni, bedobni középre egy b.szott nagy csatárt (hát igen, Ibrát), aztán majd ő megoldaná, mert feladni úgysem adjuk fel ezt a teljesen felesleges Barca focit, és ha Messinek továbbra sem lesz kedve futni, akkor baromira nehéz lesz 10 emberrel játszani.
Megvédem Xavit, lassult igen, de ha nem helyezkednek elől, saját klasszisát nem tudja majd hozni továbbra sem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.30. 14:38:58

Yaya(07-10) írta:Azért a vbt megvárnám, mielőtt xavit eltemetném. Nem értek egyet azzal, hogy ő lenne a kudarcok oka. Szerintem Alba, valdes és ő az akikre egy szavunk nem lehet a mögöttünk hagyott szezonban.
A csapat motorja, mindenkinél többet fut, és o volt az egyetlen, aki az atleti pajzsán lyukat tudott ütni. Kár, hogy neymar kihagyta...

Támogatnám azt, hogy Enrique megpróbáljon egy új koncepciót Cescre építve, de ha az befuccsol,vagy mondjuk pihentetni kell nehéz meccs elott, akkor vissza tudjunk nyúlni a jo öreg labdatartásához, xavival.

A kapitány továbbra is minőséget képvisel, es amikor olyanokat olvasok, hogy egyesek a 2008ashoz hasonló tisztogatást remélnek erősen megkerdojelezem ezen egyedek értelmi képességeit...
Szerintem meg pont hogy rá lehet leginkább panasz az irányítóink közül. A passzai 90%-ában semmi elképzelés nem volt, néhány meccsen 1-1 kiugratás erejéig megmutatta, hogy még mindig képes hihetetlen passzsávokba betenni a labdát, de már nem lehet nagyon érezni benne azt, hogy képes felpörgetni a tempót ha szükséges. Cescnek kiemelkedően jó volt az ősze, és tavasszal is többször volt döntő a játéka mint Xavinak - Villarreal pl -, Iniestának is jó volt a tavasza - bár a saját csúcsformájától még így is messze volt szerintem -, Xavi viszont egész szezonban szürke volt.

Az Atletico ellen nem tudom milyen passzára gondolsz amit Neymar kihagyott, nekem a Real ellen rémlik ilyen a kupadöntőben(?), amikor a hosszabbítás perceiben gyönyörűen kiugratta a Brazilt, és ő kapufára rúgta. De ha már Atletico.. Iniesta adott ellenük egy gyönyörű gólpasszt Neymarnak a Bl-ben, most a bajnokin Cesc emelte be a védők mögé Messinek, aki aztán Alexisnek mellel letette, úgyhogy az nem igaz, hogy csak ő képes lyukat ütni a pajzsokon a passzaival.

Amellett pedig hogy sokat fut, sajnos nem védekezik már olyan jól mint pár éve - pedig akkor sem az volt az erőssége azért -, úgyhogy szép és jó dolog ez a futómennyiség, de a csapat sajnos már nem profitál belőle annyit, mint tette azt anno. De mielőtt azt hinnéd, el én se adnám, csak 3-4. számú középpályás lenne már nálam, és Rafinhával "harcolna" az első számú csere posztjáért.

szerk.:
zola8787 írta:...
Ezzel egyet értek, már írtam is többször, hogy a csatár gondok miatt is ilyen fásult a középpályánk. De ez nem változtat azon, hogy Xavinak már nem kéne ekkora szerepet kapnia a csapaton belül, mint amekkorát még mindig kap - első számú fazonszabász.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.30. 15:08:09-kor.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.30. 13:53:17

Azért a vbt megvárnám, mielőtt xavit eltemetném. Nem értek egyet azzal, hogy ő lenne a kudarcok oka. Szerintem Alba, valdes és ő az akikre egy szavunk nem lehet a mögöttünk hagyott szezonban.
A csapat motorja, mindenkinél többet fut, és o volt az egyetlen, aki az atleti pajzsán lyukat tudott ütni. Kár, hogy neymar kihagyta...

Támogatnám azt, hogy Enrique megpróbáljon egy új koncepciót Cescre építve, de ha az befuccsol,vagy mondjuk pihentetni kell nehéz meccs elott, akkor vissza tudjunk nyúlni a jo öreg labdatartásához, xavival.

A kapitány továbbra is minőséget képvisel, es amikor olyanokat olvasok, hogy egyesek a 2008ashoz hasonló tisztogatást remélnek erősen megkerdojelezem ezen egyedek értelmi képességeit...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.29. 13:10:47

palesz77 írta:
messideco írta:https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
Tudtommal egy reklámforgatáshoz öltöztették fel így, és az csak paróka.. :D Legalábbis mintha így olvastam volna egyik spanyol lapban még 1-2 napja.
Tuti hogy paróka, 1héttel előtte még rövid(ebb) haja volt sokkal, meg már most is. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 10:48:56

De ez nagyon meleg. Fiatalodott vagy 10 évet :lol:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.29. 10:11:59

messideco írta:https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
Tudtommal egy reklámforgatáshoz öltöztették fel így, és az csak paróka.. :D Legalábbis mintha így olvastam volna egyik spanyol lapban még 1-2 napja.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.29. 09:00:09

Állítólag a tegnap reggel készült :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 08:21:45

Ez valami régi kép lehet max
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.28. 20:56:55

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.05.01. 14:18:45

Rivaldo11 írta:
hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Én a legnagyobb bajt abban látom Xavival kapcsolatban, hogy ő legnagyobb gátja, hogy a csapat játékában reformok következzenek be. Ugye ismert anekdota az őszi beszélgetése Tatával...
Szentségtörés leírni, de szerintem jót tenne a csapatnak, ha ő is elmenne nyáron a Valdes és Puyol haverjával egyetemben. Ő egy Barca legenda, de egy kiöregedő legenda kerékkötő lehet egy megújuló csapatban.
Hasznos lehetne a jövőben is, de csak akkor, ha elfogadná, hogy az új Barca már nem rá épül, és edzőnek se mondja meg, hogy mit hogyan csináljon.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.01. 13:40:10

Rivaldo11 írta:
hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Abszolút tisztelettel vagyok iránta, sőt, minden idők legjobb irányítójának tartom, minden idők legokosabb játékosának a pályán. De már finoman fogalmazva sem a régi, ezt mind látjuk hétről hétre. Csupán azt kívánom, hogy ezzel ő is tisztában legyen. Vannak már nála jobbak, és aki ott játszhatna a helyén, már tavaly is jobb volt. Szerintem Cesc is ott akar játszani, aki Iniestával gyilkos páros tud lenni a középpályán, mellette viszont teljesen kuka. Ez simán magyarázat. Jövőre Xavit a padon szeretném látni tartósan, kis meccseken viszont nyugodtan lehet kezdő.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.01. 12:43:50

Én pl nagyon is tisztelem Xavit és szeretném ha innen vonulna vissza de ha nem megy már úgy neki a játék mint pár éve akkor ezt neki is be kéne látnia és "hagynia kéne" Fabregast többet játszani.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.01. 12:26:43

Rivaldo11 írta: Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Szerettük vagy nem Guti is hasznosan játszott utolsó éveiben a Reálnál, szerintem hasonló szerepet kéne neki adni, mert a kezdőcsapat már valóban távolodik tőle.

Még remélem 2-3 évet lehúz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.01. 11:55:51

hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.01. 10:37:13

Xavit már kb csak a neve és a múltja tartja ott kp-n. Jövőre jó eséllyel nem érkezik kp,szóval jobb ha felkészülünk belőle még egy évet! #-o
Abban bízok,hogy az új edző majd őt padoztatja és nem Fabregast.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.30. 21:22:18

Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.04.30. 20:32:49

én biztos leültetném a padra. olyan lassú meg a tologatott labdái is. Csak a biztos passzok 2m-re.

Ha nem vállalja mehet. Le kellene cserélni a fél csapatot és elfogadni hogy 1-2 évig ott leszünk a bajnokságban de kiemelkedőt nem fogunk elérni. A mostani csapatban több olyan játékos van aki már mindent megnyert..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.30. 19:22:40

hát LE nem fogja kitenni az biztos... egy ujabb ok ami miatt nem lesz jó választás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.30. 18:46:24

Xavi meg lenyilatkozza, hogy még 5 évet érez magában, és sose volt ilyen jó erőben
#-o

ne igyál többet hernández. :lol:
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.04.30. 17:38:24

BarcafanTomee írta:és tegnap is ő adta Neymarnak a lasztit a kapufánál. Én nem érzem azt, hogy ő lenne a fék a középpályán, még ha volt is korábban 1-2 gyöngébb meccse. Nincs most már Iniesta szintjén és magához képest is kicsit vissza esett, de ettől még mindig Maestro.
Hatalmas Maestro az, akinek egész szezon alatt 4 gólt és 6 gólpasszt sikerült összehoznia, a sokat szidott Fabregas mérföldekkel jobban teljesített úgy, hogy sokszor nem is a saját posztján játszott. Már tavaly padoztatni kellett volna és Thiagot játszatni.
Erre Xavi meg lenyilatkozza, hogy még 5 évet érez magában, és sose volt ilyen jó erőben...Ő lesz a Barca Raulja? :?
Válasz küldése