Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.27. 08:22:12

Tegnap elnézve a Man Cityt Pepnek igen csak lesz ott munkája.Egy ilyen drága ennyire ötlettelen fantáziátlan keret amiben a játékosok fele az ő játékához kuka lesz fuuz.Szerintem két év és már a játékosok 70%-at kivágta.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.24. 19:22:32

Samper írta:Részt kell vennie Cruyff temetésén.
Én nem hiszem, hogy nem menne el, Pep rengeteget köszönhet neki, ahogy az egész klub is. De Cruyff alatt lett játékos, s edzőként is az ő hitvallását vitte tovább és kikérte az "öreg" véleményét. Nagyon közel álltak ők egymáshoz, biztos vagyok hogy ott lesz ő is ahogy sokan mások is.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.03.24. 19:17:45

Részt kell vennie Cruyff temetésén.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.03.18. 00:07:12

csababarca írta:Szerintem megfogalmaztam az ellenvéleményt.

10szer leírtam,hogy nem a véleményed zavar legfőképp, mindenki azt gondol amit akar.
Csak nem értem minek ezt beírni. Ez nem rád vonatkozik csak, időről időre felröppen egy két embertől egyes topikokban ez.
De ezt leírtam pü-ben is, a vita meg nem azért nem tud kialakulni (bár szerintem ez az volt így is), mert Te nem hagyod,ezt egy szóval nem írtam.

A többi példát sem azért hoztam fel,mert Te írtad. Hanem mert láttam már Pep fikázót,aki aztán jókat derül pl Klopp parádéin, meg hogy hogy fanatizál. Ez kettős mérce szerintem. De ez nem rád vonatkozott, most téged idéztelek, mert Te voltál a soros aki beírta.
Oké, tisztáztuk, vettem. Én csak azt vártam volna ellenvéleményként, hogy, amit csinál az nem színpadias, mert a taktika ezt követeli meg, vagy ilyen a kapcsolata játékosokkal, vagy az Allianznak olyan rossz az akusztikája, hogy hiába kiabál. Semmi bajom a mutogatós, ordibálós edzőkkel, csak nem értem a túlhevült gesztikulációkat a lehető legérdektelenebb szituációkban, illetve a túljátszásokat (vagy nekem annak tűnő). Csak szemléltetés kedvéért, jelzett a bírónak egy Juve görcsnél vagy valami időhúzás jellegű szitunál, az óráját kopogtatva, hogy számolja bele a hosszabbításba. Szerintem már a hosszabbítás ment, mire abbahagyta. Ez nyilván egy ártatlan szituáció, de túl lehet tolni, és nyilván akkor előfordul komolyabb helyzetekben is. Nos, teljesen igazad van, hogy kinek mi tűnik őszintének, kinek mi a sok, kategorikusan nem kijelenthető.
csababarca írta:Mindegy nincs ebben ennyi, az is szubjektív,hogy mikor utálták jobban a barcát. Nincs erre mérés, a Chelsea elleni meccs volt ilyen megbotránkoztatóbb, azóta is ez az adu sokak kezében. De akik akkor hőbörögtek nagy számban most is mondják a magukét, főleg a sok kapott 11es tudatában. De mivel erre nincs mérőeszköz,hogy mikor vagyunk szimpatikusabbak mikor nem, így ez "csak" esetleg személyes benyomások által lehet következtetést levonni.
Valóban nem mérhető, bár azt gondolom az vitathatatlan, hogy akkoriban jóval több cikk szólt arról, hogy a Barca jogtalan segítséget kapott, illetve, hogy színházi előadás egy-egy mérkőzés. Még ha kattintásvadász szennylapok is hozzák le ezeket, azért valamit visszaad a közhangulatból.
Bob_Marley írta:@jelwaz igazad van, szerintem ilyet te nem írtál
Ne érts félre, nem szemrehányás volt, csak tisztázni akartam magam, hogy nem kerültem magammal ellentmondásba ezzel, mert engem az sem zavar, ha valaki halvérű, az sem, ha idegbeteg (egy szintig). Én színpadiasnak és túljátszottnak látom, amit művel, ez nem tetszik.
Nero. írta:Persze, mondjuk egy ilyen jelwaz véleménye nem sokat ér aki a májusi kupadöntőn a Bilbaonak szurkolt meg hasonló elmebajok...
Amúgy az utolsó éve koránt sem volt annyira gáz. A két szuperkupát, a klub VBt és a CdRt is simán hoztuk, a Chelsea ellen meg úgy estünk ki hogy a Chelsea 180 perc alatt 4 helyzetből lőtt 3 gólt nekünk meg volt 5 kapufánk, 8 100%os ziccer stb. A bajnokság az télen elment, de így is 4/3al zártunk vele bajnokságok tekintetében.
Sírva búcsúztattuk anno...
Rendkívül figyelemre méltó, amikor fel nem fedezett, vagy még fel nem fedezett, Johan Cruyff kaliberű szaktekintélyek, saját tévedhetetlenségükben fürödve, ilyen filléres beszólásokat eresztenek meg, miközben saját szellemi képességét (vagy inkább képtelenségét) demonstrálja, mikor kijelenti, hogy valaki, aki egy adott csapatnak szurkol, az nem ítélheti meg helyesen egy másik csapat edzőjét. Nem keresek vissza, de gondolom te soha nem vetted a szádra más csapat egyetlen tagját sem. Mellesleg igazán nincs közöd ahhoz, hogy a két kedvenc csapatom egymás elleni meccsén melyiknek szurkolok inkább. Ha pedig olyan nagyfiú vagy, hogy ezt a tahó stílust megengeded magadnak, akkor legyél annyira is, hogy nekem címzed a mondandódat.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.17. 18:16:56

pezZy írta: No offense, de itt sokan szerintem átlépnek egy határt vele szemben..
Persze, mondjuk egy ilyen jelwaz véleménye nem sokat ér aki a májusi kupadöntőn a Bilbaonak szurkolt meg hasonló elmebajok...
Amúgy az utolsó éve koránt sem volt annyira gáz. A két szuperkupát, a klub VBt és a CdRt is simán hoztuk, a Chelsea ellen meg úgy estünk ki hogy a Chelsea 180 perc alatt 4 helyzetből lőtt 3 gólt nekünk meg volt 5 kapufánk, 8 100%os ziccer stb. A bajnokság az télen elment, de így is 4/3al zártunk vele bajnokságok tekintetében.
Sírva búcsúztattuk anno...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.17. 16:11:25

Feast4 írta:
Juventus fajokkal néztem a meccset.Ők mondták hogy kényszerű cserék mert nincs 100%-os állapotban sem Khedira sem Morata.Amúgy igazából Pep saját magát hozta hülye helyzetbe.Ribery jatszatasa szerintem a világ ökörsége volt.Thiago pedig szerintem hasznosabb lett volna ez ellen a védelem ellen.Mert az hogy egyik oldalról a másikra iveljük a labdát aztán betesszük Leva fejére nagyon nem működött.Kicsi gyors emberekkel rövid passzolnak többre ment volna.Ezt tetézte Alaba elképesztő bizonytalansága és az hogy tiszta idegbeteg volt az egész csapata.Jól látszott ez amikor Douglas Costát Ribery lökte el a szögletnél vagy amikor Vidal összeugrott a volt csapattársauvak.Az a Koman gyerek változtatta meg a játék képet.Jobb oldalt stabilizálódott a játék de Costát ezután sem tette a helyére.Meg úgye mák bolt hogy a harmadik gólt lesnek látta a partjelző.Igazából az első gól után kezdtek el jól játszani.Addig meddő nyomas volt az egész.
Több topikban is írtad, de Morata 0-1nél lőtte azt az érdekes hozzápattanó, átemelős gólt.
És az meg ugye evidens, hogy nem lehet úgy számolni hogy akkor az 0:2+1. :D

Szerintem egyébként Riberyvel sem volt gond, bár amennyit láttam belőle az nem túl sok. :D De mikor átkapcsoltak, rendre ő tette-vette a labdát. Costanak meg a tavasza koránt sem olyan erős.

@jelwaz igazad van, szerintem ilyet te nem írtál


Az edzősors nagyon nehéz, örök mondás ha nyer a csapat akkor a játékosok zsenik ha kikap akkor az edző hülye. LE most mekkora király, aztán mielőtt idekerült sokszor előkerült, hogy bezzeg a Roma. :D
Pep gyakorlatilag folyamat hozza az eredményeket, vannak persze hullámvölgyek és hegyek, de kivételes munkát végez.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.17. 16:09:19

Capon írta:Azta :shock: =D> #-o
Ez kb. olyan beszélgetés mint amikor a túlértékelt Messi volt eladólistán pár embernél.
Kb.Sokan elfelejtik mit rakott össze mit épített fel.Az hogy a Bayernnél nem úgy sültek a dolgok az nem csak az ő sara.A BL.-hez pedig kell egy köteg mázli is.Egy elszúrt meccs egy blokk és mehetsz a levesbe.A tegnapi meccs is mutatja a sírból jöttek vissza.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.03.17. 15:53:02

Azta :shock: =D> #-o
Ez kb. olyan beszélgetés mint amikor a túlértékelt Messi volt eladólistán pár embernél.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2016.03.17. 15:18:27

Lehet utálni, nem szeretni Guardiolat, de sokan úgy beszélnek itt róla, mint ha megbukott edző lett volna nálunk...

Értem én, hogy az évek múltával elfeledünk dolgokat, de azért srácok, ahogy ti róla írtok az elszomorító.. Nem kell őt szeretni, de szerintem a tiszteletünket teljes mértékben kiérdemelte, és megérdemelné!


Szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ismét triplázni tudtunk, sokan ezért is feledik, hogy mennyire szükségünk volt Pep-re annak idején.

Érdekesség, hogy Tata idejébe mennyire vissza sírtuk, most meg a fórum felének ingyen se kellene :^o

No offense, de itt sokan szerintem átlépnek egy határt vele szemben..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.17. 14:59:58

ZolTano írta:Azért a sokat szídott Pep a második félidőre összekapta rendesen a brigádot, cseréi aranyat ( továbbjutást) értek. Allegri viszont cseréivel bukta a meccset. Ennek ellenére az az érzése az embernek, hogy Allegri sokkal jobban el va ismerve ( itt most nem erről a fórumról beszélek).
Szerintem megérdemelten jutott tovább összeségében a Bayern és Pepnek is jár a dícséret, hogy egy morálisan halott csapatból egy küzdő oroszlánt csinált a 2. félidőre!
Juventus fajokkal néztem a meccset.Ők mondták hogy kényszerű cserék mert nincs 100%-os állapotban sem Khedira sem Morata.Amúgy igazából Pep saját magát hozta hülye helyzetbe.Ribery jatszatasa szerintem a világ ökörsége volt.Thiago pedig szerintem hasznosabb lett volna ez ellen a védelem ellen.Mert az hogy egyik oldalról a másikra iveljük a labdát aztán betesszük Leva fejére nagyon nem működött.Kicsi gyors emberekkel rövid passzolnak többre ment volna.Ezt tetézte Alaba elképesztő bizonytalansága és az hogy tiszta idegbeteg volt az egész csapata.Jól látszott ez amikor Douglas Costát Ribery lökte el a szögletnél vagy amikor Vidal összeugrott a volt csapattársauvak.Az a Koman gyerek változtatta meg a játék képet.Jobb oldalt stabilizálódott a játék de Costát ezután sem tette a helyére.Meg úgye mák bolt hogy a harmadik gólt lesnek látta a partjelző.Igazából az első gól után kezdtek el jól játszani.Addig meddő nyomas volt az egész.
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2016.03.17. 14:42:44

Azért a sokat szídott Pep a második félidőre összekapta rendesen a brigádot, cseréi aranyat ( továbbjutást) értek. Allegri viszont cseréivel bukta a meccset. Ennek ellenére az az érzése az embernek, hogy Allegri sokkal jobban el va ismerve ( itt most nem erről a fórumról beszélek).
Szerintem megérdemelten jutott tovább összeségében a Bayern és Pepnek is jár a dícséret, hogy egy morálisan halott csapatból egy küzdő oroszlánt csinált a 2. félidőre!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.17. 14:38:39

hajnesz írta:
bali 15 írta:A '13-ban BL-t nyerő Bayern volt talán a legtökéletesebb csapat, amit valaha láttam. Amikor Pep a Barcelonaban az utolsó éveit nyomta, gyakran volt az a benyomásom, hogy egy bőrfotelben ülő fórumozó sokkal jobban el tudná vezetni ezt a csapatot mint ő. De most komolyan, a tiki-takát egy év után kiismerte mindenki, évek óta teljesen világos volt mindenki számára, hogy mik a csapat gyengepontjai, de Pep baszott ezeket befoltozni:

Egy év után kiismerték?:D Meg utolsó éveiT ? Mi ez a többes szám? 2011 tavaszán még éppen BL-t nyertünk,tükörsimán, izzadás nélkül, sokkal könnyebben mint 2009ben.
2012 tavaszán meg távozott.
Milyen évekről beszélsz?

A gyengepontok megvoltak, nyilván, ezzel nem is vitatkozok,bár megvannak a miértjei. Xavi esetét pl le is nyilatkozta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.03.17. 14:16:25

LG írta: 2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.
2009-es barca messze volt a tökéletességtől, mintahogy a 13-as bayern is. Csak 2009-el ellentétben kb az egyetlen igazán jó formában lévő nagy csapat volt abban az idényben. Ellentétben 09-el ahol a MU is illetve a Chelsea is sokkal komolyabb játékerőt képviselt mint 2013-ban bárki.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.03.17. 14:14:35

LG írta:2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.
Nem is vitás, hogy remek csapat volt, a Bayernnel már a Linke-Kahn-Jeremies korszak óta szimpatizálok, szóval számomra nem nehéz beismerni, ha jók a németek.

Csak a megfogalmazás arra enged következtetni, hogy az a Bayern minden idők legerősebb, minden szempontból legkomplexebb csapata volt, ezt pedig erős túlzásnak tartom.
.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.17. 14:04:18

B. Tamás írta:
bali 15 írta:...
A 13'-ban BL-t nyerő Bayern olyannyira tökéletes volt, hogy az Arsenalt csak idegenben lőtt gólnak köszönhetően tudta kiejteni.
2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.03.17. 13:55:16

bali 15 írta:...
A 13'-ban BL-t nyerő Bayern olyannyira tökéletes volt, hogy az Arsenalt csak idegenben lőtt gólnak köszönhetően tudta kiejteni.
.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.03.17. 13:48:23

bali 15 írta:A '13-ban BL-t nyerő Bayern volt talán a legtökéletesebb csapat, amit valaha láttam. Amikor Pep a Barcelonaban az utolsó éveit nyomta, gyakran volt az a benyomásom, hogy egy bőrfotelben ülő fórumozó sokkal jobban el tudná vezetni ezt a csapatot mint ő. De most komolyan, a tiki-takát egy év után kiismerte mindenki, évek óta teljesen világos volt mindenki számára, hogy mik a csapat gyengepontjai, de Pep baszott ezeket befoltozni:

- a túlzott Messifüggőséget
- Xavi erőltetését a kezdőben
- a csapat semmit se tud kezdeni, ha az ellenfél betömörül a saját tizenhatosára

De nem a barom nem változtatott semmit, sőt támadt neki egy olyan agymenése, hogy a lomha középcsatárokat kitette a szélre szenvedni, csak azért, hogy Messi középen lehessen, Ibra ezért ment el. Igaz Messi király volt középen, de miért kellett Villa-t, és Ibra-t kitenni szenvedni a szélre. A Byernben is ezt csinálta a hülyéje?
Martino nem mert hozzányúlni, [auto_cenzúra] is a gárda.
Aztán jött L. Enrique: Xavi ki, Rakitic be. Jött Neymar, a szélre, és Suarez középre, Messi visszament a szélre. Az eredményt tudjuk...
Kicsit több tiszteletet a valaha volt legjobb edzőnknek...
Neki nem volt MSN-je, mégis nyertünk legalább ennyi kupát.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.17. 10:00:24

Az hogy a tegnapi meccs úgy alakult ahogy szerintem jó részt az ő hibája, igaz kapcsolt és helyre is hozta. De Ribery-t nem lett volna szabad játszatni, az elős 60 percben kb. egy értelmes megmozdulása nem volt. Costának nem feküdt úgy a jobb oldal mint a bal, meg ezzel az ivelgetős játékkal nem nagyon juttak előre. Gyors pontos kényszerítőkkel a nagy cula védőket könnyebb lett volna megszívatni. Nem is értem miért várt a hosszabításig a cserével, ennyire nem lehetett biztos benne hogy kiegyenlítenek.

A les gól meg nem volt les. Szóval azt kell mondjam szerencse meg egy bírói hiba kellett nekik.

Érdemes megnézni mennyire nem volt egyben a Bayern, veszekedtek szinte végig, volt, hogy egymást lökdösték.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.17. 09:45:22

Szerintem megfogalmaztam az ellenvéleményt.

10szer leírtam,hogy nem a véleményed zavar legfőképp, mindenki azt gondol amit akar.
Csak nem értem minek ezt beírni. Ez nem rád vonatkozik csak, időről időre felröppen egy két embertől egyes topikokban ez.
De ezt leírtam pü-ben is, a vita meg nem azért nem tud kialakulni (bár szerintem ez az volt így is), mert Te nem hagyod,ezt egy szóval nem írtam.

A többi példát sem azért hoztam fel,mert Te írtad. Hanem mert láttam már Pep fikázót,aki aztán jókat derül pl Klopp parádéin, meg hogy hogy fanatizál. Ez kettős mérce szerintem. De ez nem rád vonatkozott, most téged idéztelek, mert Te voltál a soros aki beírta.

Mindegy nincs ebben ennyi, az is szubjektív,hogy mikor utálták jobban a barcát. Nincs erre mérés, a Chelsea elleni meccs volt ilyen megbotránkoztatóbb, azóta is ez az adu sokak kezében. De akik akkor hőbörögtek nagy számban most is mondják a magukét, főleg a sok kapott 11es tudatában. De mivel erre nincs mérőeszköz,hogy mikor vagyunk szimpatikusabbak mikor nem, így ez "csak" esetleg személyes benyomások által lehet következtetést levonni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.03.17. 09:26:47

csababarca írta:mivel továbbra is olyan dolgokat hozol fel, amik a levegőben lógnak, és nincsenek alátámasztva, és full szubjektívan ítéled meg, ezért felesleges a további "vita".
Megint csak nagyon ócska húzás "vita"-ként hivatkozni erre a pár hsz váltásra, rám fogni, hogy miattam nem is érdemes vitázni (vagy "vitázni"), mert full szubjektívba' nyomom, és, hogy nincs alátámasztva a mondandóm, ugyanis egyikkel sem járultál hozzá a valódi vita kialakulásához. Arra nem voltál képes, hogy ellenvéleményt fogalmazz meg, pusztán a másikénak a lehurrogásával és degradálásával akarod azt aláásni, vagy a sajátodat (amit meg se fogalmaztál) érvényre juttatni, igazából nem is tudom mire jó ez.
csababarca írta:Az, hogy ezt gondolod nem érdekel, szíved joga, én azt nem értem továbbra is, hogy minek ezt beírni bizonyos időközönként. Jah hogy most láttál BM meccset, és ezt vontad le belőle...:D Nagyon objektív meccselemzés volt.
Öööö, meccselemzés? Hogy jön ez ide? Írtam én olyat, hogy a Bayern nagyon rosszul játszott, mert Pep egy ripacs? Vagy, hogy nagyon rossz a Bayern védelme, mert Pep sokat gesztikulál? Nem csak meccselemzéseket olvasni a fórumon. Én nem értek a focihoz, mezei néző vagyok, ha nem bánod, úgyhogy nem fogok leállni okoskodni olyan témában, amihez nem értek. Nem is értem, hogy miért kell azt magyarázni, hogy amikor egy meccsről írok, akkor miért nem az azt megelőző 2 edzéstől kezdve a bemelegítésen át a sajtótájékoztatókig teszem, miért csak kiemelek valamit, ami feltűnt. Sajnálom, ha untat a téma, de én még nem írtam ezzel kapcsolatban, sőt nem is olvastam ezzel kapcsolatban, mert nem igazán nézem a topikot, de bármilyen meglepő is számodra, vannak témák, amik újra és újra felmerülnek.Tegnap a Bayern hátrányban volt, amihez nem szoktak hozzá, úgy tűnik ez kihozta a rosszabbik énjüket (ami a Barcára is jellemző volt alatta), ez volt az apropója. De eleve apropója lehet, hogy játszott tegnap a Bayern, nem a holt szezon közepén ,,böfögtem be".
csababarca írta:Ami Simeoneéknél zsigerből jön, az nála megjátszás-> éjen a tárgyilagosság, és tapsikolhatunk a másiknak ilyen alapon.
A legostobább érvelés, hogy, ha a másik is csinálja, akkor az nem az. Simeonét megint csak nem én hoztam fel, Simeone topik nincs is a fórumon, nem is érdekel Simeone. Eléggé nevetséges tárgyilagosságot követelni a tárgyilagosság teljes hiányában.
csababarca írta:Egyébként a két bl címünket, bajnoki címeinket, meg hogy uraltuk a focit három pattanásos 13 éves real/antibarca drukkeren kívül senki nem kérdőjelezte meg. Ezek meg megkérdőjelezték a tavalyi triplánkat is, vagy az idei érinthetetlenségünket is. Releváns vélemények.
El lehet bagatellizálni a dolgot, de nem csak a madridistán kérdőjelezték meg ezeket a győzelmeket. Nem ugyanaz a futball uralom és megnyerni egy tornát, nem arról van szó, hogy az a Barca ne a legjobb lett volna, de nem mindig a legjobb nyeri BL-t, ezért nem is kell összemosni a kettőt. A Barca akkori és mostani megítélése között pedig ég és föld a különbség, ugyanis azt a Barcát rengetegen utálták (Madridon kívül is), ezt meg leginkább elismerik, ami számomra igen csak árulkodó.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.03.17. 06:51:25

Érthetetlen, hogy ennyien nem értitek: pep akkor tud jól dolgozni, ha a játékosai tűzön - vízen át követik. A Barcatól is azért ment el, mert ez már nem volt meg. A bayernnél meg a játékosok egy részénél ez kezdettől nem volt meg. Erre kellett valahogy reagálnia - nem is sikertelenül. Tegnap meg a sok sérült miatt azokkal kellett védőként felállnia, akik épen maradtak. Benatia csődöt mondott. De Pep olyat produkált, amit korábban soha: cserekirály volt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.17. 02:30:07

mivel továbbra is olyan dolgokat hozol fel, amik a levegőben lógnak, és nincsenek alátámasztva, és full szubjektívan ítéled meg, ezért felesleges a további "vita".

Az, hogy ezt gondolod nem érdekel, szíved joga, én azt nem értem továbbra is, hogy minek ezt beírni bizonyos időközönként. Jah hogy most láttál BM meccset, és ezt vontad le belőle...:D Nagyon objektív meccselemzés volt.

Ami Simeoneéknél zsigerből jön, az nála megjátszás-> éjen a tárgyilagosság, és tapsikolhatunk a másiknak ilyen alapon.

Egyébként a két bl címünket, bajnoki címeinket, meg hogy uraltuk a focit három pattanásos 13 éves real/antibarca drukkeren kívül senki nem kérdőjelezte meg. Ezek meg megkérdőjelezték a tavalyi triplánkat is, vagy az idei érinthetetlenségünket is. Releváns vélemények.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.03.17. 01:04:48

Bob_Marley írta:De régen az volt a gond hogy nem gesztikulál...
Sosem volt ezzel problémám.
csababarca írta:Lehet, csak unalmas hogy 2-3 valaki ezt beböfögi ide, miközben az egész levegőben lóg.
Másabb mint amit LE csinál, vagy a másik említettek...persze, mert Pepet utálni "kell".

Elfogultság meg nincs, szerettem Pepet de komoly korlátai voltak már nálunk is, ha hibázott, mert hibázott komolyakat kapta a savat tőlem is.

Én ma sem láttam tőle semmit, sőt visszafogott volt, ezért sem értem miért pont ma kellett ezt beírni ide. Biztos jelzett az emlékeztető, hogy már rég volt ekézve.

De közben megannyi szakember eszembe jutott, akik ugyanezeket csinálják, mégse zavar senkit.
Szerintem itt egyesek személyes sértésként élik meg a 2012es bl kiesést, aztán örülnek ha lehet puffogni.
Megkímélhetnél az ócska beszólásaidtól, nem az emlékeztetőm jelzett, hanem most néztem meg egy Bayern meccset hosszú idő óta, ez tűnt fel, és nem láttam a csababarca által letiltott témák között, hát beböfögtem. Engem lehet elfogultsággal vádolni, mert bár aközött az 5 ember voltam a fórumon, aki Mourinho helyett Pep kinevezését látta jónak (persze jelenleg a 23000 regisztrált tagból 22800 ilyen), de pár év után jobban megutáltam, mint Gaspartot. Kupák ide vagy oda, meg ki emlékszik, hogy hogyan nyertünk... Én emlékszem, emlékszem arra, hogy a Barca szekerét igenis megtolták, emlékszem arra, hogy ha tisztességesen fújnak 1-2 meccset, akkor irdatlanul megszívjuk (még ha ellenpélda is van), emlékszem az álszenteskedésre és amikor kimutatta a foga fehérjét. Ki nem állhatom Guardiolát, mert amikor igenis a legjobb csapat volt a Barca, akkor adott okot és alapot a győzelmek megkérdőjelezésére. Utálom és teszek magasról az x kupájára. Úgyhogy az az elméleted is bukott, hogy személyes sértésnek veszem a 201x-es bl kiesést (mondjuk, ha az az Inter elleni, akkor abban nem tévedsz, hogy hozzáadott egy nagy kalappal, csak nem az eredménye, hanem a mikéntje).

Egyébként meg nem a gesztikulálással és a vehemenciával van bajom, hanem az előadás módjával. A ripacskodás mást jelent. És ami a legrosszabb, és amiért volt pofám ezt ide beböfögni, az az, hogy ez a mentalitás ráragad a csapatára, amiben tök olyan, mint Mourinho. Jó azt a pofát nehéz utolérni, de nem a jó értelemben van hatással a csapata viselkedésére vagy nem szimplán vehemens és gesztikulál.

Felőlem körbeanyázhatjuk egymást, elküldhetsz ahova akarsz, meg makacsul ragaszkodhatsz a véleményedhez és mondhatod, hogy ótvar hülyeség amit íeok, nem veszem fel,de arról a magas lóról szállj le légy szíves, amikor megmondod, hogy divatból utálom Pepet, Luis Enriquetől meg Klopptól (akit fel sem hoztam) beleélvezek a gatyámba és azért írok be valamit, mert be van állítva a jelzés a telefonomon.
recrea írta:Én kedveltem őt, nagyon jó edzőnek tartom, de bohózat, amit csinál. Kloppnál sem szimpatikus, idétlennek tartom nehány dolgát. Csak a különbség az, h Pepen annyira látszik, h megjátsza, míg Kloppnál vagy Simeonénál zsigerből jön.
Azégieknekhálátadó smiley! :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.17. 00:06:16

recrea írta:
Bob_Marley írta:És mutogat, magyaráz, ugrál. Régebben pont ezt hozták fel páran, hogy nem gesztikulál eleget.
Ezzel az utolsó mondattal meg is magyaráztad/alá is támasztottad a dolgot. Régebben nem ilyen volt, ez itt a kulcsmondat, Klopp meg ugyanilyen hülye, mióta ismerem.

Én nem utálom őt, sőt....de ezt évek óta mondom róla, nem most találtam ki. Egyik BL kiesésért sem hibáztatom, egyszerűen óriási pech volt mindkettő, semmi más.

Nekem taszító viselkedés (lehet pontosan azért, mert annyira kedveltem), remélem ez elfogadható, nem vagyunk egyformák.
De régen az volt a gond hogy nem gesztikulál, most meg ez színpadias. Bayernnél még többet csesztetik, lehet így jön ki belőle. Nem látok Bayern meccset csak keveset szerencsére, de nekem nem tűnik fel, hogy sokkal többet parádézna vagy ripacskodna. Nálunk is csinált "showkat", most val. többet ha írjátok, de mindig az eredmény minősíti a munkát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.16. 23:57:26

recrea írta:
Nekem taszító viselkedés (lehet pontosan azért, mert annyira kedveltem), remélem ez elfogadható, nem vagyunk egyformák.

Ezzel nincs is baj, szubjektív vélemény, magyarázni sem szükséges egyébként.
Csak nem értem miért kell időközönként emlékeztetni erre a fórumot,pláne mikor semmi kirívó nem történt a meccsen. De magával azzal, hogy nem szimpatikus nincs gondom.

Egyébként már első évében nálunk is nyomta a dolgait, sot a B-nél is, csak erre már nem annyira emlékszünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése