Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.18. 20:49:02

Kovbal88 írta:Számomra nem szimpatikusak az ilyen csapatok.
Akkor velem együtt te sem nőttél még fel. Egyébként ezek a csapatok nem szólnak másról mint a gengszterek közötti reprezentálásról. Az orosz gengszternek arany Rolls-Roysa van, az arab maffiózónak meg gyémánt Ferrarija, de ide jármű, ingatlan már édeskevés, klubcsapat kell, az szól igazán nagyot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.18. 20:21:05

visca el barca írta:
Feast4 írta:Érdekes de mondjuk nen különösen meglepő dolgot tapasztaltam ma.Meg akartam nézni hogy a M City drukkerek ha egyáltalán Anglián kívül léteznek milyen véleménnyel vannak az érkezéséről.És at összes a magyar szurkolói oldal halott de már kb. Manchini ideje óta. :D

Ezzel a hagyomány teremtéssel nem nagyon haladnak zsák pénz ide zsák pénz oda.
én amúgy ismerek személyesen is legalább 5 mancity drukkert, de az a vicces, hogy mind 40 feletti arc és legalább 20 éve city drukkerek :D
Amikor visszakerültek az élvonalba, még nagyon kellemes kiscsapat voltak, Keegannel a kispadon. Utána, mikor jött a pénz, amolyan Chelsea 2. Az Angol bajnokságnak nem hiszem, hogy rosszat tett, és mióta a Barcelonából vásárolgatnak Txiki stb embereket, már jönnek az eredmények is. Megszerzik még Laportát vagy Rosellt és kész az új Barca :)

Számomra nem szimpatikusak az ilyen csapatok.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 18:37:30

Ez jó kis dokumentumfilm, ajánlom mindenkinek, akinek van szabad 45 perce, és tud angolul. Plusz amit még nagyon tudnék, bár ahhoz egy kicsit több idő kell, az ez a cikk. Pepről és a Cityről, elég részletes - bár még így is a felszínt kapirgálja csak -, akit érdekelnek ezek a taktikai dolgok, azoknak bátran ajánlom, nem fognak szeirntem csalódni.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2016.08.18. 17:12:10

PEP
A Sky Sports dokumentumfilmje (bemutató: 2016.08.08.)
nyelv: angol, felirat: angol, hossz: 48 perc, méret: 360 MB, kiterjesztés: .mp4

Kép Kép Kép Kép Kép

Letöltés
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.24. 15:57:57

Én egyet, pont ahány AtMa-st személyesen :D
Mondjuk én szimpatizálok velük Touré óta,szóval már elég régóta, de drukkernek nem mondanám magam. De abból az angol valamiből nekem ők szimpatikusak.

City behúzta Gündogant,ha egészséges tud maradni,az már nagy erősítés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.24. 15:25:29

Feast4 írta:Érdekes de mondjuk nen különösen meglepő dolgot tapasztaltam ma.Meg akartam nézni hogy a M City drukkerek ha egyáltalán Anglián kívül léteznek milyen véleménnyel vannak az érkezéséről.És at összes a magyar szurkolói oldal halott de már kb. Manchini ideje óta. :D

Ezzel a hagyomány teremtéssel nem nagyon haladnak zsák pénz ide zsák pénz oda.
én amúgy ismerek személyesen is legalább 5 mancity drukkert, de az a vicces, hogy mind 40 feletti arc és legalább 20 éve city drukkerek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.05.24. 15:13:53

Legalább a nyári igazolásokat és az első kinti nyilatkozatait várnátok ki. Most még nincs miről beszélni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.24. 14:22:06

Feast4 írta:Érdekes de mondjuk nen különösen meglepő dolgot tapasztaltam ma.Meg akartam nézni hogy a M City drukkerek ha egyáltalán Anglián kívül léteznek milyen véleménnyel vannak az érkezéséről.És at összes a magyar szurkolói oldal halott de már kb. Manchini ideje óta. :D

Ezzel a hagyomány teremtéssel nem nagyon haladnak zsák pénz ide zsák pénz oda.
Jó játék, néhány kupa, és előbújnak a magyar City szurkolók, ne félj.
A fogadóirodáknál hatalmas favorit a City PL-ben, amit nem értek, mert teljesen kiszámíthatatlan a bajnokság ez elmúlt években. Megértem, hogy őket tarják a favoritnak, de azért ilyen szintem messze nem kéne.
Szegény Pep, ha bajnok lesz, majd megint ráhúzzák, hogy csak a kötelezőt hozta. #-o
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.24. 14:05:48

Érdekes de mondjuk nen különösen meglepő dolgot tapasztaltam ma.Meg akartam nézni hogy a M City drukkerek ha egyáltalán Anglián kívül léteznek milyen véleménnyel vannak az érkezéséről.És at összes a magyar szurkolói oldal halott de már kb. Manchini ideje óta. :D

Ezzel a hagyomány teremtéssel nem nagyon haladnak zsák pénz ide zsák pénz oda.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.11. 17:32:03

Chino írta:
Bob_Marley írta:Nem nagyon értettem miért ezt a bekezdést emelted ki és írtad ugyanazt mint én előtte. :D De lényegtelen is, a nagy részével egyetértek, de ezt hogy a matracosoknak közük nem volt a meccshez, ezt továbbra sem tudom elfogadni.
Nem akartam az egész hsz-t kiemelni ezért vettem csak egy részét. Az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy ezt a kiesést nem lehet szerintem Pep nyakába varrni. És tartom, hogy a visszavágón össze teheti a két kezét az ATMA és megköszönheti Fortunának meg az ügyes bajor támadóknak. A matracosoknak támadást tekintve egy lesgólra futotta, míg te is felsoroltál két ziccert és egy tizenegyest a németek mellett. Amellett voltak még kisebb-nagyobb helzetek, amikben benne volt a gól. (Oblak kiejtett labdája, amit üres kapura pofozhattak volna be stb.) A madridiak támadásban duplanullák voltak, védekezésben a két gól mellett nem egy helyzetet "engedtek" a Bayern-nek, ami az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy végig kézben tartották a meccset és a védelmük megette a németek támadásit. Plusz kellett a bírói hátszél is.
Emiatt nem tudom azt mondani, hogy Pep hibás lett volna. A taktikája bevált, megvoltak a lehetőségeik, több is, mint amire előzőleg számítottam, egyéni hibákon ment el a továbbjutás.
Kiejti a kapus és jön a csatár lemaradva és a védő szorításában azt max a testén keresztül lőheti be. :D Alig érte el a lengyel, és a kapus meg korrigált szinte azonnal. Azt megint nem tudom hol lehetett volna gól, mert ráadásul nem csak a védő volt rajta.

Én egy ilyen összefoglalót néztem vissza:
https://www.youtube.com/watch?v=Fwn3UQKHLdc
Még a lövőhelyzetek nagy részén is rajta voltak, de azt meg had ne nevezzem már helyzetnek ha valaki 25ről rárúgja. :D

És egyébként azt írtam a meccs jelentős részében ott voltak mindenen. Igen a tizi meg Müller rossz letétele volt igazán nagy esély a gólszerzésre. Tizi mondjuk volt a túloldalt is.

És olyat meg nem írtam Pep hibás lett volna, pont hogy kihozták ők is a maximumot, amit mi sem mutat jobban, hogy kettőt nem sűrűn raknak el a Tico kapujába.

A bírói hátszél kifejezés meg szerintem szintén erős, még lassítás után sem volt egyértelmű, hogy les vagy nem. Ha 3 méterest engedtek volna tovább lehetne "bírózni", de ilyet gyakorlatilag lemodellezve lehet kiszűrni hogy mi volt. És ha meg azt vesszük, hogy támadójáték segítése akkor továbbengedik általában. Hozzáteszem szerintem is inkább les volt, mert a törzse biztosan előrébb volt Griezmannak.

Mindegy igazából, a lefocizás kifejezés szerintem nagyon erős, mert a meccs java részében a Bayern támadott, mert hát nekik kellett a gól,d e az Atletico viszont az esetek nagy részében megakadályozta a támadásokat és kidolgozott helyzet nagyon kevés volt a németek előtt. Ez nálam egyáltalán nem lefocizás, hogy bokszos példát hozva ütöd a másikat, aki folyamatosan alkarral levédi. Megvolt a lehetőség a leütésre, de Müller kihagyta a tizenegyest. Ezt aláírom, hogy az döntő volt, ott lehet megzuhannak, de Gimenez megúszta. Onnantól kezdve ráadásul a második félidő már sokkal inkább szólt Atletico lehetőségekről is.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.05.11. 13:16:46

Nem olvastam végig amiket irtatok, de azt ki lehet jelenteni, hogy Pep hatalmas edzői karriert futt be. Nagyobbat, talán mint játékosként és a semmiből. Szóval, amiket elért, tudás is kell meg rengeteg munka, ugyanis ennyi szerencse nincs a világon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.05.11. 12:25:15

Bob_Marley írta:Nem nagyon értettem miért ezt a bekezdést emelted ki és írtad ugyanazt mint én előtte. :D De lényegtelen is, a nagy részével egyetértek, de ezt hogy a matracosoknak közük nem volt a meccshez, ezt továbbra sem tudom elfogadni.
Nem akartam az egész hsz-t kiemelni ezért vettem csak egy részét. Az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy ezt a kiesést nem lehet szerintem Pep nyakába varrni. És tartom, hogy a visszavágón össze teheti a két kezét az ATMA és megköszönheti Fortunának meg az ügyes bajor támadóknak. A matracosoknak támadást tekintve egy lesgólra futotta, míg te is felsoroltál két ziccert és egy tizenegyest a németek mellett. Amellett voltak még kisebb-nagyobb helzetek, amikben benne volt a gól. (Oblak kiejtett labdája, amit üres kapura pofozhattak volna be stb.) A madridiak támadásban duplanullák voltak, védekezésben a két gól mellett nem egy helyzetet "engedtek" a Bayern-nek, ami az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy végig kézben tartották a meccset és a védelmük megette a németek támadásit. Plusz kellett a bírói hátszél is.
Emiatt nem tudom azt mondani, hogy Pep hibás lett volna. A taktikája bevált, megvoltak a lehetőségeik, több is, mint amire előzőleg számítottam, egyéni hibákon ment el a továbbjutás.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.10. 20:33:08

Nem nagyon értettem miért ezt a bekezdést emelted ki és írtad ugyanazt mint én előtte. :D De lényegtelen is, a nagy részével egyetértek, de ezt hogy a matracosoknak közük nem volt a meccshez, ezt továbbra sem tudom elfogadni. Meg hogy Lewa kiejthette volna őket. Rugdosták befelé a labdákat, miután a Tico rendre ezt játssza, hogy a szélét "feladja" és középen tömörül. És belül mindent takarítottak. Azt meg had ne nevezzem már helyzetnek ha valaki 30-ról rálövi. Ilyeneket Gabi is csinált az elején. Voltak lehetőségei a Münchennek és mindent meg is tettek, de az Atletico a meccs jelentős részében nagyon jól tartotta magát és szinte hiba nélkül tolták. Az hogy Coman rárúgja kiszorított helyzetből, mikor védve van a kapus által a rövid a védő által a hosszú az nem hiba. Ha onnan berúgja pl a végén akkor extraklasszis gól. Egy ziccere volt a Bayernnek, amit Müller ügyesen elbénázott és rosszul tett Lewandowski elé.- És még egy elég nagy lehetőség mikor félfordulattal lőhetett viszonylag közelről. Ezeket el is fogadom, hogy adott esetben ez gól is (első mindenképp), de hogy itt a Ticonak köze nem volt a meccshez meg ilyenek azt nagyon nem tudom elfogadni, mert nagyon is jól zártak ahogy tőlük ez megszokott. Pont hogy emiatt volt iszonyat tanulságos és magas színvonalú, hogy az egyik csapat támadásban súrolta a tudása maximumát míg a másik védekezésben. A Bayern nem engedte kihozni a labdát, nagyon jól visszatámadtak, de erre rendre replikázott is az Atletico, mert azonnal labdavesztésből jöttek a besegítések.

Ez itt off volt, de ezt másodjára olvasom, s nem tudok vele mit kezdeni, mert most direkt visszanéztem még egyszer egy jó 15 perces összefoglalót és azokat a nagy ziccereket meg Lewa-Müller 5 gól lehetőségét nem láttam. Az nem kimondott helyzet, hogy xy lőhet és előtte ketten védik a sávokat. Lehetőségek, megpattan jó helyre esik vagy bármi. Lövőhelyzet és bármi lehet, ezt el is fogadom, de a védőktől viszont a munka teljesítve, mert max a hasukon keresztül mehet be a labda az "x-faktor" lehetőségeken kívül. És az Atletico megint mindenhol ott volt. Kettőt leszámítva, plusz a tizi. Ezért is írtam én is, hogy persze hogy lehetett volna másképp és lehet Simeone előbb lép, de annyira közük nem volt a meccshez, hogy ők tudtak váltani és Carrasco beállítása gyakorlatilag megváltoztatta a meccset.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.05.10. 15:54:11

Bob_Marley írta:
Ettől függetlenül kellett persze az olasz is a BL győzelemhez, s lehet most is az lesz. De pont ilyenek miatt tartom inkább pszichológusnak mint kiváló edzőnek, mert adott alapanyagot 1-1 meccsre feltud pörgetni. A tehetség adott és ezért a kupában továbbtud menni, de a bajnokság ahol valóban egész éves munka kell, forgatás, kis fifika hogyan készülj a csapatokból meg már nem megy neki.
Azért Pep-pel kapcsolatban nem mondanám, hogy bukott edző lenne, még ha nem is nyert BL-t. Az első elődöntőjét el lehet fogadni, hogy benne van a keze a csúnya kiesésben. De tavaly a későbbi győztessel és talán nem beszélek haza, ha azt mondom a vilag akkori legjobb csapatával került szembe kulcsemberek hiányában. Igaz, hogy a visszavágó formalitás volt, de ott azért sikerült a csorbát kiköszörülni.

Az ATMA sem számít jelenleg olyan gyenge csapatnak, hogy azt lehessen mondani sokkal esélyesebbek voltak. Idegenben, ami az egyik legnehezebb terep bármely csapat számára kikaptak egy góllal egy erősen X-szagú meccsen. A visszavágón pedig simán tovább mehettek volna. A matracosoknak közük nem volt a meccshez. A világ talán legjobb védelmét szétkapták, Lewa egyedül kiejthette volna a Madridot egy tizenegyest is kihagytak ráadásul a bírón is múlt a dolog, kellett egy lesgól is Simeoné-éknak . Ezt szerintem a legkevésbé lehet Pep nyakába varrni.

Az, hogy mi lesz Manchesterben érdekes dolog. A keret háromnegyedét legalább ki kell rakni. Vagy az életkor vagy a fogalmatlan játékosok miatt.

Ancelotti BL győzelme meg érdekes dolog. Nem tudom mennyire volt érdem Mou öröksége, de amit például Pep-től elvett a sors, azt neki visszaadta. A második évében lehet hogy trófeák nélkül maradt, de ahhoz azért kellett egy Barca is. Ráadásul már focira is kezdett hasonlítani a Real játéka és ami szerintem nagy dolog volt, hogy sikerült megszüntetni a szó szerinti háborút a két csapat között.

De azért Luchot is fel lehet hozni. Gyakorlatilag mindenki egy amatőrnek tartja, akinek van egy MSN-je és belenyúlt a tutiba. Persze nem nézik a meccseket, milyen változtatásokat hajtott végre a játékrendszerben és nem tudom hány edzőnek sikerült volna három ilyen játékost így összehangolni. Akik előző vagy aktuális csapatukban no.-ok voltak. Mindegyik elfogadta a helyét , egy összehangolt gépezet lett a támadósor. Kidolgozott egy játékrendszert amelybe megtalálta a kulcsjátékosokat. Nem tudom kinek lett volna a gondolata, hogy az öregedő Xavit kirakja a csapatból és egy Rakitic-csel pótolja, aki kulcsjátékos lett.

Igazából Benitezt is sajnálom. Mindenki bukónak nevezi meg miatta maradtak le a bajnokságról. Meg, hogy Zidane-nal bajnokesélyesek lettek. Ahhoz képest nagyobb lemaradásuk lett velünk szemben. A Pincérnek sajnos nem volt olyan mákja, hogy alatta jöjjön nekünk egy ekkora hullámvölgy és ezt a Bl-ágat sem hiszem, hogy kihagyták volna vele.
Nem Zidane-t akarom fikázni, de ő csak jól járhatott. Szabad kezet kapott, a múltja miatt tisztelték, egyből a világ harmadik legjobban fizetett edzője lett (többet keres, mint LE, aki másfél év alatt 5 kupát húzott be, elsőszámú bajnokesélyes, kupadöntős stb.), aki ha nem is nyer semmit ráfogják Benitezre. Ezért kellett volna hagyni a spanyolt. Kíváncsi vagyok ha hagyják a szezon végéig dolgozni, hogyan értékelik.

Elég szépet off-oltam, csak Pep után eszembe jutottak ezek a dolgok. Bocs érte.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.09. 21:12:13

LG írta:Viszont a Reallal meg tudta nyerni a BL-t, ami Mourinhonak nem sikerült. Most lehet mondani, hogy Mourinho öröksége is kellett hozzá, de mégiscsak az olasznak sikerült.
Peptől is jó csapatot örököl, véleményem szerint erre az évre érett be Guardiola munkája a bajoroknál, és ennek lehetett volna megkoronázása egy triplázás, de sajnos apróságokon elcsúsztak az AM ellen, ettől függetlenül az idei Bayern egy remek csapat, úgy gondolom. Nem kell nagy helyrerakás az olasztól, elég lehet neki, hogy a necces szituációkból jobban kijön, mint Pep, és elég lehet a BL címhez, ahogy Madridban is elég volt.
Még ezt el is fogadom, hogy idénre a Bayern még erősebb lett és ebből tud tovább építkezni. De ez a BL is olyan, hogy pont ha erről beszélünk, szerintem a Mourinho féle RM, amikor Ramos elrúgta a tizit erősebb volt. Ez szubjektív (mondjuk rekordpontszám, bajnoki cím), de tartom hogy ott mondjuk úgy úgy örökség még benne volt mikor Ancelotti megnyerte a BL-t. De egy Bl ennyi múlik, hogy egy tizit elrúg valaki, aztán Ramos meg két évvel később a 93-ik percben befejeli....Bajnokságban két harmadik hely az olasztól. Nálam ezek a mérvadóak, meg pl a Tico elleni gyenge sorozata, vagy tőlünk is kapott rendesen. Mourinho is futott bele ilyenekbe, de pl ha jól rémlik akkor az Atletico ellen parádés volt a mérlege, meg en bloc a nagy csapatok ellen. Sevilla, Villarreal, Atletico, Bilbao és bizony a végén ellenünk is nyertek, ikszeltek.

Ettől függetlenül kellett persze az olasz is a BL győzelemhez, s lehet most is az lesz. De pont ilyenek miatt tartom inkább pszichológusnak mint kiváló edzőnek, mert adott alapanyagot 1-1 meccsre feltud pörgetni. A tehetség adott és ezért a kupában továbbtud menni, de a bajnokság ahol valóban egész éves munka kell, forgatás, kis fifika hogyan készülj a csapatokból meg már nem megy neki.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.09. 20:37:59

Viszont a Reallal meg tudta nyerni a BL-t, ami Mourinhonak nem sikerült. Most lehet mondani, hogy Mourinho öröksége is kellett hozzá, de mégiscsak az olasznak sikerült.
Peptől is jó csapatot örököl, véleményem szerint erre az évre érett be Guardiola munkája a bajoroknál, és ennek lehetett volna megkoronázása egy triplázás, de sajnos apróságokon elcsúsztak az AM ellen, ettől függetlenül az idei Bayern egy remek csapat, úgy gondolom. Nem kell nagy helyrerakás az olasztól, elég lehet neki, hogy a necces szituációkból jobban kijön, mint Pep, és elég lehet a BL címhez, ahogy Madridban is elég volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.09. 20:16:31

Ancelottinak úgy tudom három bajnoki címe van és ha már itt tartunk, hogy német bajnokság és van a BM és a többi....Ancelotti pl nem nyerte meg a PSG-vel a bajnokságot csak a "második" évben.
Oké, hogy másabb csapat volt és ha jól rémlik nem volt Ibra vagy Verratti, de nem volt az kutyaütő csapat. Iszonyat túlértékeltnek tartom, 20 év alatt Milanokkal, Juventus, RM stb csapatokkal 3 bajnoki cím...Ne vicceljünk már. Én azt nehezményeztem, hogy Pep változtatott nevezzük sikertelenségnek (nem értek egyet, bali15 leírta pl azt amit én is hogy miért nem, de legyen így) és majd Ancelotti rakja rendbe a dolgokat. Ezt iszonyatosan vitatom, mert az a minimum hogy egy szint a kettő és ha az eredményeket nézem akkor meg egyértelmű, hogy ki felé billen a mérleg nyelve, de nálam nincs olyan párhuzamos univerzum, ahol Ancelotti jobb lenne Pepnél. Legyen anyatigris vagy elfogultság, de ott vannak az eredmények más dolog szubjektív a véleményem szerint. A munkájuk leképezése pedig az eredmény, ebben Pep pedig sikeresebb, de mondom még egyszer legyenek egy szinten, azt elfogadom, de azt hogy majd Ancelotti fehér lovon szent grállt tartva a kezében átvezeti a Vörös-tengeren a Bayernt az Ígéret földjére (túlzás persze) abban kételkedek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.05.09. 18:02:02

Jó azért Ancelottit sem kell túlnyomni, mert 7-8 évente tud nyerni BL-t, a bajnokságokban azért annyira nem vitézkedik, értem én, hogy madridi szemmel annyi, Pep, hogy itt volt neki egy aranygeneráció és 2 BL lett abból egyik triplázás, de ő se fapados csapatoknál volt azért. De azt is számoljuk, hogy Carlonak edzőként van összesen 4 bajnoki cím a 3 bl trófea mellé. Elismerem jó zseniálisan bánik a játékosaival, de ő sem korszakos zseni, ha Pep sem az akinek edzőként van 2 bl 6 bajnokság.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.05.09. 16:41:25

Feastnek igazat adok, elég érdekes egy-két ember felfogáda arrafelê, kedvenc kommentem a témában:
Nagyon örültem amikor kiderült, hogy sikerült megszerezni a világ legkeresettebb edzőjét. Sok reményt fűztem hozz, naivan tényleg azt hittem hogy sok BL trófeát fogunk vele nyerni. Minimum kettőt vártam tőle , illetve arra gondoltam hogy hosszútávon lesz most egy edzőnk. Meg se fordult a fejemben hogy Pep 3 év után távozni akar majd, de az se hogy így leég velünk, mert akárhogy nézzük gyakorlatilag semmit nem ért el velünk. Az hogy egyetlen egy BL döntőbe se tudta bevezetni a csapatot hatalmas nagy csalódás.
:lol:
És akkor még nekem van perezi felfogásom :P Minimum 2 :lol:
Érdemes beleolvasni a magyar Bayernes fórumba, vannak gyöngyszemek :D
Hiába mondjátok, hogy ott volt az előtte lévő csapat megfelelő játékosokkal és taktikával, ő azt nem tudta volna csinálni, egyszerűen nem a sajátja. Egyik edző sem tudta volna továbbvinni, mindenki változtatott volna valamit.
Persze, csak nem mindegy hogy mennyit változtat az ember, nem egy jelenlegi MUról beszélünk, ahol tényleg nem ártana új alapokra helyezni rengeteg dolgot hanem egy anno BL győztes csapatról.

Megint Ancelottit tudom felhozni példának, aki képes volt visszanyúlni teljes egészêben a Mourinho által kiépített rendszerhez, mert belátta, hogy az általa használt rendszerben még nem volt kész a Real egy müncheni kirándulásra.
Ez a nagyon nem mindegy, hogy valaki ragaszkodik vmihez a végsőkig, ha törik ha szakad, vagy képes pl ilyenekre, mint Ancelotti.
madridista
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.05.09. 16:37:04

Balinho írta: Amiben viszont egyetértek a Pep-kritizálókkal, az az, hogy odament Münchenbe, egy csapatba, amelynek van/volt egy kiforrott stílusa, megvoltak a mindenki által ismert jegyei, erősségei és az ehhez passzoló keret, viszont Pep csak a saját filozófiájában tudott gondolkodni, és azt akarta mindenáron a csapat/vezetőség/szurkolók torkán lenyomni. Nálam egy világklasszis edző az adott alapanyaghoz tudja igazítani a taktikát és játékstílust, és nem a saját elképzeléseit erőszakolja bele az adott csapatba.
Ki, vagy kik ezek a világklasszis edzők?
Én úgy gondolom minden edzőnek van egy alapvető elgondolása, filozófiája a futballról amiben hisz és azt is próbálja véghezvinni a csapatával. Hiába mondjátok, hogy ott volt az előtte lévő csapat megfelelő játékosokkal és taktikával, ő azt nem tudta volna csinálni, egyszerűen nem a sajátja. Egyik edző sem tudta volna továbbvinni, mindenki változtatott volna valamit.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.09. 15:49:33

Balinho írta:
Feast4 írta:Igazából a probléma az hogy a Bayern nem titkoltan BL.t nyerni vitte oda.A Bayernokság az náluk alap.
Ez viszont teszem hozzá a Bayern szurkolók részéről igencsak arrogáns hozzáállás. Azt gondolom legyen egy csapat bármennyire is jó, sőt a BM esetében akár kimagasló, elvárás nem lehet a BL-cím... Mit gondolnak magukról és a sorozatról generálisan? Igen a világ legjobb klubjai között vannak, a legszűkebb elitben, ezért az az elvárás, hogy minden évben legyenek kompetitívek, az jogos. De hogy a győzelem, mint elvárás? Na ne vicceljünk, náluknál jóval dominánsabb csapatok nem voltak képesek megrendelésre húzni a trófeát. Az elmúlt két évben a későbbi győztessel szemben estek ki az elődöntőben, és lehet, hogy idén is ez lesz a helyzet. Ez minden, csak nem az arcpirító kudarc kategóriája.
Ezt most ne nekem magyarázd hanem nekik.Van Bayern szurkoló barátom nem lehet vele.megértetni.Ilyenek és kész a klubban lévő arrogancia a szurkolókon is kijött.Minden edző egy kókler lesz a szemükben aki nem nyert nsluk BL.-t.Pep is.Jó persze nem mindenki ilyen de a többségük igen.
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.05.09. 13:27:10

Feast4 írta:Igazából a probléma az hogy a Bayern nem titkoltan BL.t nyerni vitte oda.A Bayernokság az náluk alap.
Ez viszont teszem hozzá a Bayern szurkolók részéről igencsak arrogáns hozzáállás. Azt gondolom legyen egy csapat bármennyire is jó, sőt a BM esetében akár kimagasló, elvárás nem lehet a BL-cím... Mit gondolnak magukról és a sorozatról generálisan? Igen a világ legjobb klubjai között vannak, a legszűkebb elitben, ezért az az elvárás, hogy minden évben legyenek kompetitívek, az jogos. De hogy a győzelem, mint elvárás? Na ne vicceljünk, náluknál jóval dominánsabb csapatok nem voltak képesek megrendelésre húzni a trófeát. Az elmúlt két évben a későbbi győztessel szemben estek ki az elődöntőben, és lehet, hogy idén is ez lesz a helyzet. Ez minden, csak nem az arcpirító kudarc kategóriája.

Amiben viszont egyetértek a Pep-kritizálókkal, az az, hogy odament Münchenbe, egy csapatba, amelynek van/volt egy kiforrott stílusa, megvoltak a mindenki által ismert jegyei, erősségei és az ehhez passzoló keret, viszont Pep csak a saját filozófiájában tudott gondolkodni, és azt akarta mindenáron a csapat/vezetőség/szurkolók torkán lenyomni. Nálam egy világklasszis edző az adott alapanyaghoz tudja igazítani a taktikát és játékstílust, és nem a saját elképzeléseit erőszakolja bele az adott csapatba. Ennek megfelelően megértem, ha a szurkolók elégedetlen azzal, hogy egy életidegen felfogást honosított meg náluk, mindezt úgy, hogy az eredmény nem lett jobb általa. Azaz a csapat identitásával szembemenve sikerült az átlagot hozni, míg eredményben nem lett többlet, így megértem ha a szurkolók ezt a fajta stílusváltást nehezményezik. De, hogy eredménytelennek, sikertelennek nyilvánítsák a korszakot, mivel alap lett volna a BL, az a felfogás szerintem végtelenül pökhendi.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.05.09. 12:40:37

Ha csak a 70%át megveszik neki a Citynél akiket kér, akkor biztos vagyok benne, hogy a bajnokság nem lesz nagy kihívás.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.09. 12:04:02

Igazából a probléma az hogy a Bayern nem titkoltan BL.t nyerni vitte oda.A Bayernokság az náluk alap.Ha valamelyik edző nem nyer ki is rúgják majdnem mindig.A kérdés nem az hogy eredményes volt e hanem az hogy nálunk mi számít eredménynek.A bajnokság nem.Ők nem a Herta ahol ha egyszer meglenne mennybe mennének.Ennyiben egyszerűbb dolga.lesz a Cityvel.Ott a bajnoki címekkel se nagyon vannak elkenyedztetve.Ha egy FA kupát behúz már belopja magát s szurkolók szívébe.Láttuk Manchini és Pellegrin esetében.A vezetőség meg marha türelmes.Az első időkben max sajtónyomástól kell tartani.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.09. 11:15:32

Res írta:
zola8787 írta: Igaz én nem vitatom a sikerességét, de azért azzal is legyünk tisztában, hogy amióta ott van, van egy jóCSKA Dortmund és a többi csapatot hagyjuk is.
Akkor közelítsük meg másként: egy erős bajnokságból könnyebb BL-t nyerni, vagy egy gyengéből??
Szerintem három év, három elődöntő nem az az eredmény amit meg kell kérdőjelezni...
Félre ne érts, én nem is kérdőjeleztem meg. Amúgy mindkét félnél vannak pozitív és negatív tényezők. Gyengébb bajnokságon belül lehet egy csomót kísérletezni, meg pihentetni agyba-szájba, míg mondjuk a spanyol bajnokságban folyamatosan kell a gála kezdő, meg a begyakorolt taktika, mert egy botlás és szevasz szezon.
Merem állítani ha Barcelona ezzel a keretben Németországban tolná a München helyett, Samper-nek lenne már vagy 20 első osztályú meccs a lábában és jóval több fiatal is tolná már a nagyban.
Emellett nehezebb rápörögni a BL-re, ez is egyértelmű. Sehogy sem jó :D

Guardiola meg nem tehet róla, hogy a saját hona erősebb a németnél :D (Jézus szerencsétlennek milyen rémálmai lehetnek, először a Real, utána a Barca, most meg az Atletico, jövőre meg a City-t a BL-ben elveri a Villareal :lol: persze ha bejutnak :mrgreen: )
Válasz küldése