Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.26. 11:48:36

Így már tényleg nem lesz egyszerű megfelelni a müncheni elvárásoknak, ugyanakkor ez legalább akkora kihívás lesz neki, mint egy nyeretlen, motiválatlan csapat irányítása. Egy mindent megnyert csapatnál fenntartani a motiváltságot sem egyszerűbb.

Peppel a kispadon és elnézve a Bayern keretét, el tudom képzelni sajnos, hogy a bajorok jövőre is tarolnak hazai fronton és a BL-ben is ott lesznek minimum a legjobb 4-ben.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2013.05.26. 08:49:34

connor írta:Így utólag elég elhamarkodott döntés volt Pep-től a Bayern-hez menni. A közfelfogással ellentétben szerintem csak veszíthet ebben a pozícióban.
Pontosan ezt irtam rogotn miutan alairt... Hogy a Bayernnek kinez iden egy tripla, ha tartjak a szintet amit iden hoztak, es akkor odamegy, de mar csak lefele lesz onnet ut...

Meg ha meg is vedene a BL-t, akkor is (joggal) mondanak, hogy csak beleult a tutiba, learatja az elodjei altal osszerakott csapattal a baberokat. Ha meg nem vedi meg, mar barmit csinal bukas, ennek a Bayernnek a hazai porondon valo villogas csak felsiker.

Nagyon szokatlan egy ilyen csapatot atvenni, es sztem csak bukni lehet vele. Ahogy nagyon szokatlan egy ilyen csapat mellol felallitani az edzot. Gondolom Jupp mondta a Bayernnek hogy nyugdijba megy, de akkor is, most visszanezve eleg visszas hogy mar januarban beharangoztak az utodjat...

Minden esetre drukkolni fogok Pep-nek, de nem ez lesz az az allomas a karrierjeben ahol raerosit a Barcanal elert eredmenyire, az edzoi kvalitasaira nezve. Minden siker magatol ertetodo lesz, minden vereseg kudarc.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.26. 05:35:38

Így utólag elég elhamarkodott döntés volt Pep-től a Bayern-hez menni. A közfelfogással ellentétben szerintem csak veszíthet ebben a pozícióban.

Ennél a szezonnál többet nem tud adni a Bayern Münchennek és ezt megismételni sem valószínű, hogy meg tudja. Gondoljunk bele: a bajnokságban rekordpontszám, rég nem látott mennyiségű gól és azt hiszem rekord gólkülönbség, ráadásul a legfőbb riválistól sem kaptak ki, ami tavalyhoz képest fejlődés(bár győzni sem tudtak). A szuperkupában és a kupában ütötte a legfőbb riválist és nagyon meg lennék lepve, ha a kupagyőzelem nem jönne nekik össze. A BL-ben pedig az Arsenal elleni kisikláson(amiből a további eredményeiket elnézve tanultak) kívül tökéletes tavaszt produkáltak, megverve az olasz és a spanyol bajnokot, nem is kevéssel. Mindezt nem bunkerfocival, hanem kreatív, támadó felfogású játékkal.
Ha pedig azt vesszük, hogy már eléggé meggyengítették a legfőbb riválist (Götze-igazolás) és valószínűleg a Dortmundból még fognak távozni meghatározó emberek, így jövőre alapelvárás lesz a szuperkupa,bajnoki cím, kupa megvédése (a kupát megelőlegeztem nekik). Továbbá esélyesként fognak pályára lépni az európai szuperkupában (Pep-Mourinho párharc, érdekes lesz) és a klub vb-n is. Előre láthatólag a Chelsea elleni meccs lesz a rázósabb a számukra.

Tulajdonképpen Pep munkáját akkor ismernék el, ha megvédené a Bl-címet a Bayern. Amire azért ismerve a kupa történetét nem sok esély van. Ha pedig nincs BL, csak hazai dominancia arra "legyinteni fognak", hogy csak azért van, mert "beleült a tutiba".
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.14. 18:40:37

Csak csatlakozni tudok Rinku cimborámhoz...hiába nézem meg kb tizedjére ezt a videót, 1.57nél még mindig feláll a karomon a szőr...ez a zene nekem örökre a kedvencem marad, és mindig a 6 kupás Barcára fog emlékeztetni. Mikor meghallom, akkor csak becsukom a szemem, és jönnek az emlékek.


Igazság szerint ezt a 4 évet majd akkor fogja tudni értékelni a szurkolótábor egy része, amikor éveken keresztül nem nyerünk semmit, és esélyünk se lesz a bajnoki címre.

Elég belegondolni, hogy mennyire meghatározta az életünket Guardiola és a csapata. Mennyivel boldogabb volt mindenki, mert bárki bármit mond, igenis hatással volt a csapat a hétköznapokra is. Segített felejteni, gyógyírt nyújtott egy-egy gála, kupagyőzelem azokra a sebekre is, amik nem köthetőek a focihoz. Amikor az embernek valami miatt rossz kedve volt, akkor jött egy meccs, és 1-2 napra sikerült feledtetni a szomorúságot. Mennyi buli, mennyi közös meccsnézés, mennyi öröm köthető ebbe a 4 évbe. Nem pedig sörsátorból hazakullogás, magyarázkodás, zríkák elviselése, lenyelése töltötte meg ezt a csodálatos időszakot, hanem mosolyogva, kiegyenesedve találkozhattunk a haverokkal.


Nem azt kell mondani, hogy sajnálom, hogy nem lesz még egy ilyen időszak az életemben, hanem azt, hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy ezt átélhettem. Mert van olyan család, ahol nagyapa-apa-fiú egy csapatnak drukkol, mégse adatik meg 3 generáció alatt, hogy ilyen élményben részesítse őket szeretett csapatuk.


Grácies Pep! Grácies equip!
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.05.14. 17:17:46

ettől a videótól még most is kiráz a hideg...
Nem nagyon lesz még egy ilyen periódus a közeljövőben, nagyon örülök, hogy láttam...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.14. 08:34:29

Én meg pont akkor kezdtem el szurkolni a csapatnak, mikor ő idejött (volt pár Rejkaard meccs is, első Clasicom pl. a 4-1.) Szóval nagyon szerencsés vagyok 8) Nekem is hiányzik az öreg.
Kép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.05.14. 00:00:06

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal!
Kedven Barcás és Pepes videóm! Nagyon rossz az elején látni az arcokat.
Nagyon sok érzelmet hoz ki belőlem ez a videó! :)
Ilyenkor jut eszembe: Mennyire hiányzik Pep!
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.05.13. 23:42:20

hát mikor én csatlakoztam a Barca családba akkor már bőven a Pep éra közepe volt, de akkor is olyan meccseket láttam még az utolsó 2 évben amit sosem felejtek el. Első Clasico-m az 5-0 volt, meg a BL győzelem....áá. nagyon jó év volt. Újra végig nézve a búcsú beszédét az ötlött fel bennem, hogy ha tét mérkőzésre jön a Bayern a Camp Nouba mondjuk negyed/elődöntőbe ugye a BLben akkor hogyan fogják köszönteni Pepet a közönség. Nagyon kíváncsi leszek rá. És Pepre mikor belép újra a szentélybe. Amúgy nekem nagyon hiányzik a kispad mellől, lehet azért mert nekem úgymond ő az első edző és ő "Az Edző" de akkor is nagyon hiányzik.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.13. 23:38:28

pezZy írta:Hihetetlen, ezt a videót még most is megnézve a sírás kerülget.. és a hideg ráz végig.
Tök ugyanez. :) Amikor 1:57-nél felmorajlik a tömeg, égnek áll minden szőrszálam. :wink: Ugyanezt kb. csak az AC/DC - For Those About To Rock című száma tudja eredményezni, amikor elkezdenek szólózni és dörregtetni sorozatban az ágyúkkal. :) Remek videó, bármi gondom van a csapattal, ez mindig fel tud dobni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.05.13. 22:46:50

Hihetetlen, ezt a videót még most is megnézve a sírás kerülget.. és a hideg ráz végig. Hihetetlen miket élhettünk át :) Sok klub egész történelme alatt ér el ilyen sikereket. Barca C. könyvbe olvastam, hogy nem gondolták volna, hogy Cruyff után ez megismétlődhet és mégis. Ezért kell most is bizakodónak lenni ! Nem szeretnék arra gondolni, hogy újból át kell élnem azt, amit a 2006-os szezon után átéltem. :(

Visca el Barca Visca i Catalunya!

http://www.youtube.com/watch?v=pk1DQBru ... BSfIOUO5Ig :wink:
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Messi199
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2008.11.04. 19:22:29
Tartózkodási hely: Győr , Koroncó

2013.05.07. 09:26:19

Lehet már volt , de ezen kifeküdtem :D Kép :roll: :twisted:
Tots Unit Fem Forca !!
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.05.05. 13:21:38

Azért Pep (tavalyi pletykák alapján) nyilvánosságra került "halállistája" most egészen más megvilágításba került nálam (is): Piqué, Dani Alvés, Fabregas, David Villa.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.05.03. 10:23:31

By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.04.24. 23:59:13

Boixos írta:mindenesetre pep elég jól eltalálta, h ő hova koccoljon. :)
Igen!
És nem tudom,hogy minek is nevezzem..okosnak vagy gyávának...
Egy olyan csapathoz megy amelyik csúcsra van járatva..Megint meg fogja kapni,hogy nem jó edző,mert ezzel a Beyernnel bárki nyert volna...Kíváncsi lennék rá egy gyengébb kvalitású csapatból mit hozna ki,vagy akár egy Dortmundból...
Kép
PlayMaker
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.01. 21:40:19
Tartózkodási hely: London, UK

2013.04.24. 23:44:32

Boixos írta:mindenesetre pep elég jól eltalálta, h ő hova koccoljon. :)
Pep számomra nem edző - és ez nem rosszindulatból írom - hanem pszichológus. Szerintem egy Xavi, Iniesta, Messi, Puyol stb szintű csapatnak kb ennyit kellett mondani: Mostantól azt játszátok amit 8 éves korotoktól a La Masiába taluntatok... Kb ennyi. Persze kellett a stílust csiszolni, finomítatni, de az alap nagyon adva volt. Szinte csak motiválnia kellett. De ez se ment örökké. Ezért kell évente 2-3 új embert igazolni, aki igazán akarja a sikert. Illetve megadni a lehetőséget a fiataloknak. Szép szép, hogy volt olyan mikor 11 saját nevelésű játékos volt a pályán, de kérdem én: Sergi és Thiago óta ki lett igazán beépítve? Ahogy én látom senki... A sok gagyi bajnokin 2-0-s félidő után miért nem játszhatott már akár egy éve Bartra, Dos Santos, vagy akárki más akibe van potenciál?
De vissza az eredeti témához: Szal ez a Bayern egy nagyon biztonsági döntés a részéről. Szerintem ő szurkolt egész évben az ellen hogy ne menjen nekik a szekér ennyire, hogy még legyen hova tovább fejlődni, valami nagyobb eredményt elérni. Szal lényeg a lényeg, hogy szerintem ez kicsit bukta lesz, főleg elviselni egy olyan igazgatót mint a Sammer aki beszól egy hamburgi 9-1 után, hogy azért nem kellett volna gólt kapni... :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.24. 23:12:41

gergo9 írta:
Sanama írta:
Dani Alves-re mi a panasz? Jó, egy kretén néha, és beadni nem tud, de ahogy valaki fogalmazta, a hozzáállásával egy percig sem lehet gond.

Villa: Ha játszana normálisan, semmi gond nem lenne vele. Ráadásul Pepnek kellett ő(is) ha jól emlékszem. Csak Laportáék először sajnálták a lóvét rá, aztán jött Ibra.
Alves teljesen kiegyensúlyozatlan védekezésben, Villa pedig egy szupercsere posztnál többre nem képes már szerintem.
Mondjuk itt a lényeg az lenne hogy Pep teljesen jól érezte hogy vérfrissítés kell.
Ja így értem, sry. Játék képe alapján igazad van, én azt hittem hogy a hozzáállásukat kritizálod.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.04.24. 23:08:33

Sanama írta:
Dani Alves-re mi a panasz? Jó, egy kretén néha, és beadni nem tud, de ahogy valaki fogalmazta, a hozzáállásával egy percig sem lehet gond.

Villa: Ha játszana normálisan, semmi gond nem lenne vele. Ráadásul Pepnek kellett ő(is) ha jól emlékszem. Csak Laportáék először sajnálták a lóvét rá, aztán jött Ibra.
Alves teljesen kiegyensúlyozatlan védekezésben, Villa pedig egy szupercsere posztnál többre nem képes már szerintem.
Mondjuk itt a lényeg az lenne hogy Pep teljesen jól érezte hogy vérfrissítés kell.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.04.24. 22:50:08

mindenesetre pep elég jól eltalálta, h ő hova koccoljon. :)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.24. 22:48:33

gergo9 írta:Minden bohóc utána tudja csinálni.
Azért nem járt messze az igazságtól mikor nyáron Dani Alvest, Gerard Piquét, Cesc Fabregast és David Villát házon kívül akarta tudni(persze lehet csak pletyka). Akkor vad ötletnek tűnt mostmár azt mondom ránk fért volna.
Azért álljon meg a menet.

Dani Alves-re mi a panasz? Jó, egy kretén néha, és beadni nem tud, de ahogy valaki fogalmazta, a hozzáállásával egy percig sem lehet gond.

Villa: Ha játszana normálisan, semmi gond nem lenne vele. Ráadásul Pepnek kellett ő(is) ha jól emlékszem. Csak Laportáék először sajnálták a lóvét rá, aztán jött Ibra.

Fabregas: Ezt aláírom. nem tudom mi van a gyerekkel fejben, de katasztrófa.
Pique: Miota Shakira van, azota egy fillert nem er.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.04.24. 22:24:58

lijacska írta:
hmm.... ki is igazolta Fabregast, Sanchezt, Csigát?
Mind cesc mind sanchez megmutatta rövidebb ideig sajna hogy szakmailag nem baklövés az igazolásuk. Az hogy mentálisan katasztrófa mindkettő az nem látható előre nem lehet érte hibáztatni.
Cesc teljesen meglepett ezzal a szrok bele mindenbe mentalitással, Alexis meg a kapu előtt bohóc.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 22:02:56

Bogeecy írta:
Piquenbauer írta:
gergo9 írta:Minden bohóc utána tudja csinálni.
Azért nem járt messze az igazságtól mikor nyáron Dani Alvest, Gerard Piquét, Cesc Fabregast és David Villát házon kívül akarta tudni(persze lehet csak pletyka). Akkor vad ötletnek tűnt mostmár azt mondom ránk fért volna.
Pont ez jutott most eszembe nekem is. Mind a négyen nagyon gyenge idényt futnak. Egy-egy jó mérkőzéseik voltak csak nekik...

Nem véletlen, hogy már nem akart itt edzősködni. Sajnos sokszor nem tudott beleszólni a játékosvásárlásba, és valljuk be, a játékosvásárlások, mostanában, gagyikategóriát ütnek meg (Sanchez, Villa, Affelay, Csiga, Hleb, Alba, Fabregas...), látta, hogy ezt a csapatot, nem lehet mivel motiválni, aztán jön a Krikics effektus (fiatal játékosok csúcsteljesítmény után kiégnek, és elfelejtik, hogy mit keresnek a súlyos Euromilliókért a pályán) Pedro, Krikics, Thiago...
Bakker, mi lesz a München
Peppel?!
Alexisről még nem mondanám ki, hogy gagyi kategória, Affelay szinte ingyen volt, Alba pedig az utóbbi évek legjobb igazolása. Thiago pedig még csak most közeledik a csúcsteljesítmény felé.
Azt, hogy miért nem akart tovább maradni, csak ő tudja. Megunta, félt, új kihivást keres, más országba vágyott, lehet találgatni.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 17:12:25

Arra amúgy kíváncsi lennék, hogy (főleg a 2009-es) Pep mit tudott volna kihozni a csapatból tegnap...
gergo9 írta:Minden bohóc utána tudja csinálni.
Azért nem járt messze az igazságtól mikor nyáron Dani Alvest, Gerard Piquét, Cesc Fabregast és David Villát házon kívül akarta tudni(persze lehet csak pletyka). Akkor vad ötletnek tűnt mostmár azt mondom ránk fért volna.
Az igen... Ez nem is jutott eszembe még, kösz, hogy felelevenítetted.
Lehet, hogy nem jártunk volna egyértelműen rosszul.
Bogeecy írta:aztán jön a Krikics effektus (fiatal játékosok csúcsteljesítmény után kiégnek, és elfelejtik, hogy mit keresnek a súlyos Euromilliókért a pályán) Pedro, Krikics, Thiago...
Thiago? Ez csak nekem szúrja a szemem?
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2013.04.24. 16:06:16

Bogeecy írta: Nem véletlen, hogy már nem akart itt edzősködni. Sajnos sokszor nem tudott beleszólni a játékosvásárlásba, és valljuk be, a játékosvásárlások, mostanában, gagyikategóriát ütnek meg (Sanchez, Villa, Affelay, Csiga, Hleb, Alba, Fabregas...), látta, hogy ezt a csapatot, nem lehet mivel motiválni, aztán jön a Krikics effektus (fiatal játékosok csúcsteljesítmény után kiégnek, és elfelejtik, hogy mit keresnek a súlyos Euromilliókért a pályán) Pedro, Krikics, Thiago...
Bakker, mi lesz a München
Peppel?!
hmm.... ki is igazolta Fabregast, Sanchezt, Csigát?
nagyon zavar, hogy mindenki csak a jóra emlékszik, illetve nem is mert, amit végig csinált az valami csodálatos volt, de ugyan úgy hibázott ő is, mint ahogy Tito is.
Bogeecy
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.20. 07:29:23
Tartózkodási hely: Mikor hol

2013.04.24. 16:00:22

Piquenbauer írta:
gergo9 írta:Minden bohóc utána tudja csinálni.
Azért nem járt messze az igazságtól mikor nyáron Dani Alvest, Gerard Piquét, Cesc Fabregast és David Villát házon kívül akarta tudni(persze lehet csak pletyka). Akkor vad ötletnek tűnt mostmár azt mondom ránk fért volna.
Pont ez jutott most eszembe nekem is. Mind a négyen nagyon gyenge idényt futnak. Egy-egy jó mérkőzéseik voltak csak nekik...

Nem véletlen, hogy már nem akart itt edzősködni. Sajnos sokszor nem tudott beleszólni a játékosvásárlásba, és valljuk be, a játékosvásárlások, mostanában, gagyikategóriát ütnek meg (Sanchez, Villa, Affelay, Csiga, Hleb, Alba, Fabregas...), látta, hogy ezt a csapatot, nem lehet mivel motiválni, aztán jön a Krikics effektus (fiatal játékosok csúcsteljesítmény után kiégnek, és elfelejtik, hogy mit keresnek a súlyos Euromilliókért a pályán) Pedro, Krikics, Thiago...
Bakker, mi lesz a München
Peppel?!
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2013.04.24. 15:34:13

gergo9 írta:Minden bohóc utána tudja csinálni.
Azért nem járt messze az igazságtól mikor nyáron Dani Alvest, Gerard Piquét, Cesc Fabregast és David Villát házon kívül akarta tudni(persze lehet csak pletyka). Akkor vad ötletnek tűnt mostmár azt mondom ránk fért volna.
Pont ez jutott most eszembe nekem is. Mind a négyen nagyon gyenge idényt futnak. Egy-egy jó mérkőzéseik voltak csak nekik...
Válasz küldése