Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2013.03.02. 09:59:39

"Még soha nem mentünk keresztül ehhez hasonló szituáción - írta Messi a Weibo című közösségi oldalon. - Nem kellett kezelni az ilyen helyzeteket. Bízom a csapatban, hogy végre kimászunk a gödörből."

Reméljük a legjobbakat .. :?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
beremend
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.04.01. 17:08:10

2013.03.01. 17:07:24

Én úgy látom,hogy Messi figyelmét elterelia kis Thiago! Eddig csak a focira kellett figyelnie,viszont ez most megoszlik! Egyébként egyértelmű,hogy Tito hiánya vezetett ehhez a gödörhöz,mivel New York-ba távozásával egyenes lejtmenetbe kezdtünk.Nem kell megijedni,eddig minden évben ez volt év elején,most is ki fogunk ebből mászni,felesleges teóriákat gyártani,mivel egy ilyen győzelmi sorozat után természetes a formahanyatlás! :?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.28. 17:23:24

Természetes, hogy nem Messi miatt vagyunk gyengék, viszont a hozzállása igenis megváltozott negatív irányba. Nem szélsőségesen, sőt még örülhetünk neki, hogy 4 aranygömb után sem szállt el az agya, de tény, hogy ami a csapatmunkát illeti lényegesen lazábbra vette a figurát. És sokszor bizony szembetűnő, hogy a csapat magja középen és elől próbál presszionálni, Messi pedig sétálgat és várja, hogy hozzá kerüljön a labda. A nagyobb gond pedig, hogy a saját elvesztett labdái után is elvárja ezt a társaktól.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.28. 16:51:13

mindenki látja,hogy Messi gyengén teljesít. én is,nem vagyok hülye,és nem dugom homokba a fejem.
De azt is látni kéne, hogy nem miatta vagyunk gyengék. hanem a mi jó csapatjátékunk és kp-nk az előfeltétele annak,hogy Messi jól játszhasson.
Ez meg nincs meg, egyedül nem tud mit tenni, futhatna 20 kilómétert is egy meccsen,ugyanúgy haszontalan lenne, a védelmünk ugyan úgy kapná a nevetséges gólokat.
A csapatvédekezést kell rendbe tenni, kezdve hátulról, haladva a középpályán, aztán a támadók. És ott a Pep-teamben sem Messi volt a fő letámadó, hanem Pedro,Villa, a fellépő Iniesta.

Védekezésünk nevetséges, védőink nincsenek, Piqué és gyenge, Puyolról már nem érdemes érdemben beszélni. Nem véletlen az sem,hogy amikor az echte balhátvéd Abidal bement középre, simán überelte a két született khv teljesítményét. Ez Abi dícsérete, meg a a két P hatalmas kritikája is.

Ezért írtam amit írtam, hogy nagyon jó lenne, és kellemes, ha Messi sétálása lenne a problémánk.
Ezt egyébként egy erélyes edző megoldaná,mert rászólna Messire és kész. Azért se Pep alatt,se ősszel Titonál nem sétálgatott át meccseket. mindig voltak periódusai, 5-10-15 percek, amikor leállt, és sétálgatott, de ennyi.

Jó lenne ha összeszedné magát, de sajna a kp-t kéne ráncba szedni,mert anélkül nem jó. így is veszélyes tud lenni, de jelenleg az a szitu, mint a válogatottban korábban, hogy hátulról kell dolgoznia, az meg nem fekszik úgy neki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.28. 16:46:46

herlius írta:
csababarca írta:...
Szerintem teljesen félreérted a kritikákat ....
Szerintem is, egyetértek Veled, nem Messire van ez kihegyezve, de morálisan nem a legjobb szerintem sem.
Volt egy olyan meccs, ahol az egyik játékosunk a labdát birtokló ellenfelet hajkurászta, Messitől kb. kettő méterre nyargaltak el és Ő olyan nyugodtan sétált el mellettük, mint én a Duna korzón nyáron rövidnadrágban. Ez talán oké(?) egy Tello vagy egy Pedro esetében, de Init és Xavit ugyanolyan kalibernek gondolom, mint Messit, még ha komplexitásban egy szinttel felettük is áll. Tehát, ha Ini és Xavi tudnak védekezni, akkor valamennyit Messinek is tudnia kellene! Van, amikor tessék-lássék odamegy, de többnyire csak a séta van! Nem akarom, hogy felszántsa a pályát a becsúszó szereléseivel, de legalább, ha a labda a közelben van segítsen be a védekezésbe!
A másik pedig a lezseren eladott labdák, amikből kontrákat vezet az ellenfél és a séta folytatódik. Sajna ezek régóta "bökik a csőrömet", akkor is, ha Messi megérdemelte a négy aranybogyót. Azért még egyszer mondanám, nem Messi a fő ok, csak a folyamat egy része. (szerintem) A motiváció sem olyan valószínűleg, és edzőnk sincs már egy ideje, ezért csodának kell történnie a BL továbbjutáshoz. Azért csodák néha vannak... :?: :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára senkialfonz40 2013.02.28. 17:13:26-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.28. 16:30:43

azért aki régóta néz focit, vhol a szíve mélyén tisztában van (volt) vele, hogy hogy sokaig nem lehet trofeakat halmozni ezzel a jatsszunk mindent messire stílussal. lehet, hogy most csak a szokasos februari gödör van és két hét mulva minden visszaáll a régi kerékvágásba, de sokáig nem lehet ezt tovább játszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.28. 16:26:36

csababarca írta:bárcsak ez lenne a legnagyobb gondunk,hogy Messi sétálgat.ha ez lenne a legfőbb baj,nem nyelnénk be minden ellentámadásból gólt.
de tényleg, szidjuk azt, aki miatt nem teljes csőd a szezonunk,még szerintem találjuk be Iniestat is, úgy még szebb lesz.
Szerintem teljesen félreérted a kritikákat és mintha személyes sértésnek éreznéd azokat. Senki nem okolja kizárólag Messi-t a csapat eredménytelenségéért, hiszen egy csapatsportban nem is lehetne ilyesmiről beszélni. Csupán olyan esetekre világítottak rá jópáran, ami sajnos nem egyedi és bár egy győztes meccs után senkinek nem tűnne fel, néhány pofon után mégiscsak szemet szúr ez is. Mint ahogy szemet szúr Xavi vagy Cesc pocsék formája, Alexis gólképtelensége, Valdes elmaradó barvúrjai, stb stb. Ez is csak egy adalék, Messit sem kell isteníteni és felmenteni csak azért, mert 3-4 gólokat hint a spanyol kiesőjelölteknek. A Milan és a Real ellen pont annyira volt tehetetlen, mint a többi játékosunk, viszont negyedannyit sem melózott a labdákért, mint a társai. Hogy ez a taktikai utasítás része vagy személyes elhatározása, az természetesen más lapra tartozik és valószínűleg sohasem fogjuk megtudni a választ.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.02.28. 16:26:22

csababarca írta:bárcsak ez lenne a legnagyobb gondunk,hogy Messi sétálgat.ha ez lenne a legfőbb baj,nem nyelnénk be minden ellentámadásból gólt.
de tényleg, szidjuk azt, aki miatt nem teljes csőd a szezonunk,még szerintem találjuk be Iniestat is, úgy még szebb lesz.
Ez a baj, hogy hasonlóan állnak hozzá Barcelonában...Mindenki tudja mennyit köszönhetünk neki, de ha így folytatja, ő lesz a következő Ronaldinho...Lehet sok az a 4 aranylabda, egyszerűen tudja és érzi, hogy így is van olyan jó, hogy megoldja.vagy nem, a szezon két legfontosabb meccsén volt a legnagyobb flop.ezt be kell látni, de ne beszéljük azt bele, ha ő nem lenne, nem lennénk hasonlóan eredményesek, MÁS szisztémával, mert nem véletlen az se, hogy csak ő rúg szinte gól.elég megnézni odaát ki rúgja a gólokat.Nem akarja senki elküldeni, csak többek között neki is igen mélyen magába kell nézni.
Forca Barca
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.28. 16:08:33

bárcsak ez lenne a legnagyobb gondunk,hogy Messi sétálgat.ha ez lenne a legfőbb baj,nem nyelnénk be minden ellentámadásból gólt.
de tényleg, szidjuk azt, aki miatt nem teljes csőd a szezonunk,még szerintem találjuk be Iniestat is, úgy még szebb lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.28. 15:46:39

herlius írta:Ez a sétálgatás már nem újkeletű dolog a részéről. Emlékszem annak idején az Inter ellen is úgy kaptuk az egyik gólt a San Siro-ban, hogy eladta a labdát és "elfelejtett" visszatámadni a labdás emberre, csak mutogatva sétálgatott visszafelé. Való igaz, hogy nagyon sok meccsen megfigyelhető ez a passzivitása és nehéz megmondani, hogy ez a csapat taktikájának a része (azaz ő csak a támadásokban kell részt vegyen) vagy önként vállalta a kényelmesebb melót. Az tény, hogy a góltermése és a megoldásai eddig bőven elfedték ezt a hibáját, viszont ezeken a húzósabb meccseken már feltűnően nagy hátrány egy melósabb ember hiánya a letámadásoknál. Egy Milan vagy Real már képes lehet ezt a féligmeddig emberelőnyt kihasználni. Természetesen most sem kellene csak az ő nyakába varrni a kiesést, de ez is egy fontos szelete lehet a csapat mélyrepülésének.
Teljesen egyetértek Veled. Korábban itt a fórumon is olvastam, hogy néhányan azzal érveltek, miszerint Messi eredményességéhez hozzájárul, ha nem vesz részt a többiekhez hasonló intenzitással a "zongora cipelés"-ben. Ok amíg így van/volt, bár a többiek általában végig robotolják a meccseket (Alexis, Pedro, Iniesta, Xavi, Alba, Alves stb.) és ez elvárható lenne azért Tőle is,de az utóbbi időszakban már a harcosság is hiányzik belőle. Egy ilyen - jelentős mértékben az Ő játékára épülő - csapatban ez megengedhetetlen, ráadásul éppen Tőle lenne várható necces helyzetekben a megoldás. Az az igazság, hogy anno Ronaldinho-nál is tapasztaltam ilyet, mintha elfelejtett volna focizni, alibizni kezdett, de ez talán később úgy 28-29 éves korában volt. Valami történt Messi körül az biztos, mert hónapok óta homlokegyenest ellenkező mentalitással játszik azzal a Messivel, akit robbanékonysága, kiszámíthatatlan virtuozitása, játszani-és győzni akarása miatt csodáltunk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.28. 15:40:59

Komolyan elgondolkoznék Rouráék helyében azon, hogy a klasszikuson pihentessük-e a Bolhát, (magához képest) nagyon nem megy neki az utóbbi időben, elfáradt, ki is hagyta az utóbbi edzést, lehet, hogy jól jönne neki egy pihenő.
Pláne, hogy arra is van esély, hogy José pihenteti Ronaldót a BL-visszavágóra. Úgysem volt még olyan Clásico, ahol egyikük sem játszott. :D
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.28. 14:26:40

Ez a sétálgatás már nem újkeletű dolog a részéről. Emlékszem annak idején az Inter ellen is úgy kaptuk az egyik gólt a San Siro-ban, hogy eladta a labdát és "elfelejtett" visszatámadni a labdás emberre, csak mutogatva sétálgatott visszafelé. Való igaz, hogy nagyon sok meccsen megfigyelhető ez a passzivitása és nehéz megmondani, hogy ez a csapat taktikájának a része (azaz ő csak a támadásokban kell részt vegyen) vagy önként vállalta a kényelmesebb melót. Az tény, hogy a góltermése és a megoldásai eddig bőven elfedték ezt a hibáját, viszont ezeken a húzósabb meccseken már feltűnően nagy hátrány egy melósabb ember hiánya a letámadásoknál. Egy Milan vagy Real már képes lehet ezt a féligmeddig emberelőnyt kihasználni. Természetesen most sem kellene csak az ő nyakába varrni a kiesést, de ez is egy fontos szelete lehet a csapat mélyrepülésének.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.02.28. 12:51:51

corol írta:Itt néhány szakember ügyes összevágott videókat szokott készíteni egy egy játékos mérkőzés alatti mozgásáról, tevékenységéről. Na érdekes lenne az utóbbi Barca meccsek esetében Messi-ről egy ilyen összeállítás.
Nem bántva a kis zsenit, de tegnap nyugodt körülmények között végignéztem a Milan meccset, Messi mozgására koncentrálva. Hát mit mondjak? :oops:
Nagyon feltűnő volt, hogy labdavesztés után mindenki rohangált körülötte és üldözte a madridi játékosokat, Ő pedig látványosan sétálgatott. Vagy a középpálya hozta fel a labdát, Messi ahelyett hogy beindult volna és magának vagy másnak helyet csinálna, visszalépett, elkérte a labdát, majd visszapasszolta 5 métert és sétált tovább.
Számtalan ilyen mozzanat van az utóbbi meccseken, amiket korábban elnéztünk neki, mert termelte a helyzeteket és lőtte a gólokat. De valami megváltozott.
A baj az, hogy ez már tavaly is így volt.Csak az a mi és egyben az ő szerencséje is, hogy van akkora zseni, hogy ezeket ne "vegyük" észre, mert lő mellette egy raklap gólt és ad x gólpasszt.Bár én egyre nehezebben viselem el ezt, és akkor arról nem is beszélek, hogy marha nagy szerencséje van, hogy a csapat magja(Iniesta, Pedro, egy jó Xavi, Alves stb stb...)ennyire alázatos és alárendeli magát.Nem vagyok vele megelégedve és biztos vagyok benne, hogy a stáb se, csak mit mondjanak neki?!
Forca Barca
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.28. 12:35:32

MQuC írta:A Milanban madridi játékosok jástszottak? :twisted: :wink:
Bocs elírtam, természetesen Milan játékosokat, de a Real meccs kapcsán ugyanaz volt a helyzet, mindenki próbálta visszaszerezni a labdát, csak éppen Messi nem. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.28. 09:29:58

A Milanban madridi játékosok jástszottak? :twisted: :wink:
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.28. 09:04:23

Itt néhány szakember ügyes összevágott videókat szokott készíteni egy egy játékos mérkőzés alatti mozgásáról, tevékenységéről. Na érdekes lenne az utóbbi Barca meccsek esetében Messi-ről egy ilyen összeállítás.
Nem bántva a kis zsenit, de tegnap nyugodt körülmények között végignéztem a Milan meccset, Messi mozgására koncentrálva. Hát mit mondjak? :oops:
Nagyon feltűnő volt, hogy labdavesztés után mindenki rohangált körülötte és üldözte a madridi játékosokat, Ő pedig látványosan sétálgatott. Vagy a középpálya hozta fel a labdát, Messi ahelyett hogy beindult volna és magának vagy másnak helyet csinálna, visszalépett, elkérte a labdát, majd visszapasszolta 5 métert és sétált tovább.
Számtalan ilyen mozzanat van az utóbbi meccseken, amiket korábban elnéztünk neki, mert termelte a helyzeteket és lőtte a gólokat. De valami megváltozott.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 16:59:11

S.Agüero írta:Varane? Ne vicceljünk már, h övé az aranylabda.

Amúgy meg mi az, hogy rossz kedve van? Jó kifogás. Egyszerűen megfogták és ennyi. Ha olyan rossz a kedve, akkor ültessék le a padra.
Nem fogom huszadszorra is szájbarágósan elmagyarázni mit írtam. Így baromi nehéz bármit is érdemben elmondani.
Egy szóval se mondtam, hogy az övé lehet idén, és nem is foglalkoztam a díjjal, mert nem az volt a lényege a hozzászólásnak!

A másik mondatod meg totális baromság. Ebből is látszik, hogy mennyire értelmezitek, amit más ír. Nem a meccs előtt/alatt volt rossz a kedve. Hanem utána lett az. Magyarul: "Máma cudar naptya vagyon!" Ez hivatalos formában annyit tesz, hogy állítólag lázas, ami pedig az ő elmondása szerint soha nem volt - egy régi nyilatkozata alapján -, de most hirtelen mégis az lett.
De még érettségi hiányában ezt az apró, ám de jelentős félreértelmezést elnézem neked. Ott úgyis beléd verik a szövegértést, és addig nyomatják egész utolsó évedben, amíg a végére hányinger nem kerülget, ha meglátsz egyet. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.02.27. 16:34:47

Varane? Ne vicceljünk már, h övé az aranylabda.

Amúgy meg mi az, hogy rossz kedve van? Jó kifogás. Egyszerűen megfogták és ennyi. Ha olyan rossz a kedve, akkor ültessék le a padra.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.27. 15:45:25

CsacsMate írta: Meg a kritika! A negatív... Minden rossz meccs után jön a nagyon jól játszottunk, nem volt szerencsénk, vagy hasonló duma. Senki sem szent és sérthetetlen, még Messi sem. A Puskás hajimitátor is megkapta a kritikát, és javult, ahogy a csapata is.
Ezzel nem értek egyet, vagyis részben, jó pszichológusnak kell lenni, s a sajtóval kell tudni bánni.
Biztos vagyok benne, hogy megy a lecseszés az öltözőben, s ezeknek nagyrészt ott a helyük, olykor kicsit rá kell erélyesebben is szólni a játékosokra akár sajtón keresztül, de ez ritka.
Amit lenyilatkoznak a "séma" általában így is kell történnie, vannak olyan dolgok ami csak a 25 fős keretre meg a szakvezetésre tartozik, elmondjuk ez és ez volt, dolgozunk tovább és ennyi, nincs ezzel semmi gond.

Ja és amúgy meg olajradiátor :lol:

Messi, aranylabda és társai dolgok még valóban borzasztó koraiak, Március sincs, 9 hónap van hátra :D
Kép
Kép
Kép
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.02.27. 15:18:43

CsacsMate írta:
Renka írta:
Abban egyetértek, h változások kellenek. Néhányat akár már a Real meccs előtt is eszközölhettek volna az illetékesek, de lényegi dolgok ebben a szezonban már aligha fognak történni ebben a tekintetben. Azt viszont nem hiszem, h csak Messi áll ezeknek a változásoknak/változtatásoknak az útjában.
A hamis kilences 4-3-3 az akadály, ami miatt nem tudnak előre játszani, mert nincs kinek.
Az edző a fő oka ennek, aki jelenleg ugye nincs. Roura meg nem tehet, és valószínű nem is tudna semmit, mert egy éve sincs a csapattal. Na meg a legfőbb oka, hogy játszik a csúcsformában lévő Pedro, és Cesc.
Most is vannak szép, és hasznos elemek a játékban, mint Busquets 5-dik védőnek való visszahúzódása, (Milan ellen szükség is lesz rá) vagy Xavi olykor csatár pocíziója. (Bár ezt eredményesen csak tavaly láttam párszor).
Hiányzik a kontra. (Az odavágón volt a Real ellen, meg is lepődtem) Na meg a szerkezeti váltás meccs közben, amit már írtam. Egy állandó sémával nem lehet mindenki ellen hatékonyan játszani. Főleg nem kétszer, vagy többször.. Hiányzik Messi irányító szerepköre is, ha nincs gól lépjen vissza, és lőjön más gólt, mint Pep idején.
Meg a kritika! A negatív... Minden rossz meccs után jön a nagyon jól játszottunk, nem volt szerencsénk, vagy hasonló duma. Senki sem szent és sérthetetlen, még Messi sem. A Puskás hajimitátor is megkapta a kritikát, és javult, ahogy a csapata is.

Bár ez már nem ideillik, így másik topicban folytatható.
Meg egyébként is itt ugranak minden mondatra, amiben benne van az arany, golyó, bogyó, labda, kugli, Messi, rackajuh, villanypásztor, Ronaldo, olajradiátor szó.
Én éppen azért ugrok az aranylabdára, mert mostanára már eléggé meguntam a körülötte lévő felhajtást...így a Messi körül lévőt is. És természetesen Őt is lehet kritizálni (mondjuk a stílus azért néha zavar vele, és a többi játékossal kapcsolatban is), én is szoktam.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 15:03:31

Renka írta:
Abban egyetértek, h változások kellenek. Néhányat akár már a Real meccs előtt is eszközölhettek volna az illetékesek, de lényegi dolgok ebben a szezonban már aligha fognak történni ebben a tekintetben. Azt viszont nem hiszem, h csak Messi áll ezeknek a változásoknak/változtatásoknak az útjában.
A hamis kilences 4-3-3 az akadály, ami miatt nem tudnak előre játszani, mert nincs kinek.
Az edző a fő oka ennek, aki jelenleg ugye nincs. Roura meg nem tehet, és valószínű nem is tudna semmit, mert egy éve sincs a csapattal. Na meg a legfőbb oka, hogy játszik a csúcsformában lévő Pedro, és Cesc.
Most is vannak szép, és hasznos elemek a játékban, mint Busquets 5-dik védőnek való visszahúzódása, (Milan ellen szükség is lesz rá) vagy Xavi olykor csatár pocíziója. (Bár ezt eredményesen csak tavaly láttam párszor).
Hiányzik a kontra. (Az odavágón volt a Real ellen, meg is lepődtem) Na meg a szerkezeti váltás meccs közben, amit már írtam. Egy állandó sémával nem lehet mindenki ellen hatékonyan játszani. Főleg nem kétszer, vagy többször.. Hiányzik Messi irányító szerepköre is, ha nincs gól lépjen vissza, és lőjön más gólt, mint Pep idején.
Meg a kritika! A negatív... Minden rossz meccs után jön a nagyon jól játszottunk, nem volt szerencsénk, vagy hasonló duma. Senki sem szent és sérthetetlen, még Messi sem. A Puskás hajimitátor is megkapta a kritikát, és javult, ahogy a csapata is.

Bár ez már nem ideillik, így másik topicban folytatható.
Meg egyébként is itt ugranak minden mondatra, amiben benne van az arany, golyó, bogyó, labda, kugli, Messi, rackajuh, villanypásztor, Ronaldo, olajradiátor szó.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.27. 14:51:18

Én simán. Egyrészt, amit a Milan és a Real ellen játszottak a "nagyok", azt bárki lejátsza. Másrészt pedig, minek van kispadunk, ha nem kísérletezünk vele, mikor lehet. És hogy Messi pihenhessen, arra legjobb a bajnokság.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.27. 14:47:43

Hétvégén ki lehetne állítani egy AS-Villa-Tello hármast. Jobban használva a széleket
Ki merné ezt meglépni? :(
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.27. 14:42:53

CsacsMate írta:...
Messi pedig nem vezetőedző. Leül a padra egy meccsen, akkor mi lesz? Megsértődik? Tegye. Szomorú lesz? Tegyen ellene. De hangsúlyozom, hogy nem vele van a gond, hanem a felállással, ami RÁ épül. Nem váltunk szerkezetet elől miatta.
Az utolsó mondatod a kulcs, én is ezt érzem már 1-2 éve. Ahogy Rijkaard idejében szép lassan csak Ronaldinho-ra épült a csapat taktikája, most ugyanez a kiszámíthatóság lett megint a csapat veszte Messivel. Nem működnek már igazi csapatként, mert nem egymásért hajtanak a srácok, hanem Messi helyzetbe hozásáért. És ez óriási különbség.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.02.27. 14:40:43

CsacsMate írta:...

Jó. Úgy látom minden hozzászólást öt másikkal kell magyarázni.


Nem a díj megnyerésével, hanem a top20-al került szóba, és azt is olyan helyzetben, hogy még a BL-ben is átvezeti a csapatát, ami korántsem úgy játszik, hogy azt lehetne mondani. "Na ez egy jó formában lévő Real Madrid."
Akkor megérdemli, hogy odakerüljön. Akkor bármelyik csapatjátékosa megérdemli. Egyébként is januárban robbant be a köztudatba, hogy létezik egyáltalán. Mitől lenne esélytelenebb? Nincs akkora sajtója? Ugyanannyi ideje van bizonyítani, mint másoknak, hogy egy évben ő volt a legjobb.

Messi pedig nem vezetőedző. Leül a padra egy meccsen, akkor mi lesz? Megsértődik? Tegye. Szomorú lesz? Tegyen ellene. De hangsúlyozom, hogy nem vele van a gond, hanem a felállással, ami RÁ épül. Nem váltunk szerkezetet elől miatta.
Abban egyetértek, h változások kellenek. Néhányat akár már a Real meccs előtt is eszközölhettek volna az illetékesek, de lényegi dolgok ebben a szezonban már aligha fognak történni ebben a tekintetben. Azt viszont nem hiszem, h csak Messi áll ezeknek a változásoknak/változtatásoknak az útjában.
Válasz küldése