Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.04.14. 12:19:59

Messa írta:
2023.04.13. 10:06:02
Mihez képest bivaly erős? A spanyol csapatok 80%-ához képest az. Az európai top klubok kereteihez képest gyenge, legalábbis szerintem. A BL topicban épp azt fejtegettem a City-Bayern meccs alatt, hogy vajon melyik játékosunk férne be egyik vagy másik csapatba? Elsőre azt mondtam hogy Araujo és TS, de utóbbiban már nem vagyok biztos, mindkét oldalon klasszis kapus véd. Ellenben nekünk ezen csapatok bármely kezdőjátékosa erősítés lenne, és ezt túlzás nélkül merem állítani.

Szóval ja, nyilván sokat erősödött a keretünk tavalyhoz képest, de a bivalyerőstől szerintem messze vagyunk, legalábbis európai szinten.
Ahogy Chino írta, elfogadom, hogy túlzás a bivaly szó, de erős. Én azt látom, hogy a Barcába senki sem jó.- Csorgatjuk a nyálunkat valakikre, aztán mikor megvesszük, akkor is azt mondjuk, hogy nem erős a keret.. Nem azt mondom, hogy azonnal BL-t kellett volna nyernünk, mert ahhoz szerencse és sok minden más is kell... De ilyen egyszerűen kiesni a nemzetközi porondról, ez nem amiatt történt, mert gyenge a keret.

TS-nek vannak hibái, de egy nagyon jó kapus most is. Megkockáztatom, hogyha csak egy közepes kapusunk lenne, akkor azok a szűkös egynullák sem maradtak volna és most nem biztos, hogy bajnokok lennénk.
Araujo a nagyon szűk elitben van. Christensen Chealsea alap/periféria ember szinten volt, Koundé nagyon jó, csak fejben nincs egyben(viszont Sevillában szerintem nem csinál ennyi hülyeséget, tehát itt az edzőnek kéne valamit csinálnia). Balde nagyon jó játékos. FDJ bármely klubban elférne, Raphinha, Gavi és Fati pedig vagy most is nagyon kelendőek, vagy éppen leépítettük őket.
Ha Ferran Torres máshol játszana, akkor rá is csorgatnánk a nyálunkat..itt van Lewa, itt van Kessie, aki amúgy szintén zseniális játékos, csak hozzá is kell egy pedagógus edző és a helyén kéne játszatni...

Még azt se mondom, hogy irreálisan rövid a pad. Múltkori meccsen Ferran és Kessié csere volt pl..ott van Pablo Torre és még biztos lehetne szemezgetni. Nekünk nagyon hosszú pad nem is való, mert amikor ott volt a sok támadónk, akkor sem volt igazi rotáció. Valaki sokat játszott, valaki meg jó esetben kapott szánalomperceket.
Ha nem lenne itt Lewa, akkor ő kellene..ha Gavit elvitte volna a City, akkor az ő hiányára kennénk mindent...
Szerintem ez egy igen erős keret nemzetközi szinten is és a kispad sem irreális. Azért tűnik nagyon rövidnek a pad, mert Xavi nem szeret kisérletezgetni, vagy éppen fel és beépíteni fiatalokat valahogy..
Szerintem nem lenne szükség nagy bevásárlásra, sőt, Lewát kihajítanám a francba, helyette esetleg valakit lehetne venni, de megint csak azt tudom mondani, hogy Fati, Dembele, Raphinha tudtak gólokat lőni, itt csesződtek el, ergó vissza is lehetne építeni őket. De ha ők gólképtelenek, akkor kár vásárolgatni szerintem. Nem a pár évvel ezelőtti csapatot akarom, amikor Koeman már 16 éves gyerekeket küldött a pályára, vagy volt olyan, hogy nem tudott támadót a csapatba tenni.. de ez azóta egy milliószor erősebb keret. Az elmúlt tíz évben vásároltak közül nagyon kevesen hoznak stabilan olyan teljesítményt, amit máshol tudtak, és nem is csak egy edző alatt történik ez, hanem több korszakban(Koeman, Xavi, Valverde..). Szerintem még annak a szerencsétlen Ericnek is meglehetne találni a helyét(nem belső védőként), ahogy Minguesanak is lehetett volna(szintén se nem belső védőnek, se nem szélsőnek, hanem inkább szűrőként, támadásokat kullancsként gátoló vkp-ként.) A bevásárlással nem kijavítjuk a hibáinkat, hanem elfedjük..és ez vissza fog ütni. Szerintem az már egy győztes átigazolási időszak lenne, ha nem vennénk senkit, de nem is kéne elküldenünk senkit,
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.14. 12:16:48

Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 09:42:08
Állítólag megvan a megegyezès Inigo Martinezzel ès Gundogannal, akik ingyen fognak èrkezni (ha Tebas hagyja :) )
Hoznám mèg:
Ingyen: Grimaldo, Thuram (kihagyhatatlanok), Kamada (nyitni Ázsia felè, Pedrinek kell helyettes)
Arnau Martinez 20, Neves 30, Dybala 12 (ennyi a kivásárlási ára)
Ha nagyon sok pènz lenne: Messi vagy Auba ingyen.
Távozna: Griezmann, Trincao hivatalos, Ferran, Raphinha, (amortizáció miatt)
Roberto, Dest, Alonso, Garcia, Alba, Busquets, Kessie, Lenglet, Abde, Nico, Collado, (kimaradt valaki?)
Nem hangzik rosszul, néhány kivételtől eltekintve... ezeket aláhúztam. :D

Stegen/Pena
Arnau/J.Araujo-Araujo/Kounde-Christensen/Inigo-Balde/Grimaldo
De Jong/Neves?
Gavi/Gundogan-Pedri/Kamada?
Dybala még egy porcelán?/Dembele-Lewandowki/Auba-Fati/Thuram?

Illetve én elgondolkodnék Raphinha vs Dembelé dolgon is. A francia jobb játékos? Amikor egészséges és formában van, akkor igen! Ez az évi cirka 50-60 meccset nézve kb. 15. A fizetése is kb. ennyi, vagyis meccsenként cirka 1 millió??? Raphinha viszont hoz egy jó átlagos teljesítményt, sokat robotol, visszaér védekezni is, gólokat is szerzett párat idén és ami a fontos, nem sérülékeny és a fizuja is kevesebb. Dembelé szerződése jövőre lejár, megint kezdődik majd a szappanopera... ráadásul magasabb bért is akar, vagyis én bevallom, bármennyire is jó Dembelé, nem erőltetném arra a cirka 15 meccsre, a többire úgyis kidől, vagy formán kívül játszik. Vagyis, melyik a jobb? Egy jó formában játszó Neymar évi 15 meccsre, akin lehet keseregni, hogy "ha egészséges lenne, akkor minden más lehetne...."vagy egy melós Perdo évi 50 meccsre, fele annyi fizuért? Persze mindkettő esetében nem a mostani formájukban, hanem amikor itt játszottak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Subinho 2023.04.14. 12:25:49-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.14. 12:07:53

Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 09:42:08
Állítólag megvan a megegyezès Inigo Martinezzel ès Gundogannal, akik ingyen fognak èrkezni (ha Tebas hagyja :) )
Hoznám mèg:
Ingyen: Grimaldo, Thuram (kihagyhatatlanok), Kamada (nyitni Ázsia felè, Pedrinek kell helyettes)
Arnau Martinez 20, Neves 30, Dybala 12 (ennyi a kivásárlási ára)
Ha nagyon sok pènz lenne: Messi vagy Auba ingyen.
Távozna: Griezmann, Trincao hivatalos, Ferran, Raphinha, (amortizáció miatt)
Roberto, Dest, Alonso, Garcia, Alba, Busquets, Kessie, Lenglet, Abde, Nico, Collado, (kimaradt valaki?)

Stegen/Pena
Arnau/J.Araujo-Araujo/Kounde-Christensen/Inigo-Balde/Grimaldo
De Jong/Neves
Gavi/Gundogan-Pedri/Kamada
Dybala/Dembele-Lewandowki/Auba-Fati/Thuram
Kèsz is a fantasy Football :)
De ez így is reálisabb, mint Messit visszahozni sajnos.
Szerintem Ferran utóbbi meccseken jóval többet nyújt, mint Fati... Jobban hajt, jobban akar! Annyi baja van, hogy jobb oldalon, ahol jó(jobb), ő a 3. számú...
Fati meg generálhatna nagy bevételt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.14. 09:42:08

Állítólag megvan a megegyezès Inigo Martinezzel ès Gundogannal, akik ingyen fognak èrkezni (ha Tebas hagyja :) )
Hoznám mèg:
Ingyen: Grimaldo, Thuram (kihagyhatatlanok), Kamada (nyitni Ázsia felè, Pedrinek kell helyettes)
Arnau Martinez 20, Neves 30, Dybala 12 (ennyi a kivásárlási ára)
Ha nagyon sok pènz lenne: Messi vagy Auba ingyen.
Távozna: Griezmann, Trincao hivatalos, Ferran, Raphinha, (amortizáció miatt)
Roberto, Dest, Alonso, Garcia, Alba, Busquets, Kessie, Lenglet, Abde, Nico, Collado, (kimaradt valaki?)

Stegen/Pena
Arnau/J.Araujo-Araujo/Kounde-Christensen/Inigo-Balde/Grimaldo
De Jong/Neves
Gavi/Gundogan-Pedri/Kamada
Dybala/Dembele-Lewandowki/Auba-Fati/Thuram
Kèsz is a fantasy Football :)
De ez így is reálisabb, mint Messit visszahozni sajnos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.14. 02:54:41

bence0330 írta:
2023.04.14. 02:13:54
Kb ilyesmi emlékeim vannak korábbról róla, viszont ebben a szezonban nem láttam egy Leicester meccset sem. Sajna nekem is az volt az első gondolatom, ha idejön, azt is elfelejti amit eddig tudott és ami eddig az erénye volt, ahogy a két új - Koundé, Christensen - védőket kivéve szinte minden új igazolás .... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7287
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.14. 02:13:54

Peter írta:
2023.04.14. 01:57:52
bence0330 írta:
2023.04.13. 23:18:03
Én mivel félig-meddig követem a Leicestert,
Dobd majd át légyszi az igazolások topicba, ha már én megfeledkeztem erről, köszönöm!

A fentiek alapján kérdezném, hogy manapság milyen formát mutat Tielemans?
Néhány éve nagyon tetszett a játéka, de akkor a Leicester is élesebb csapatnak tűnt....
Tielemans sérült egy ideje már, idén már nem is fog játszani. Előtte egész jó volt, volt 2-3 akkora bombagólja, mint egy ház, egyiket neveztem is az év végi itteni szavazásra. Ezt nagyon érzi, de sokan érezték ezt, mielőtt Barcelonába jöttek volna, aztán itt mindenki elfelejt lőni (Torres, Coutinho, Raphinha...), úgyhogy erre nem építenék. Egy ügyes játékos, jól lát, viszont a koncentráció nem az erőssége. Kicsit olyan, mint az elmúlt hónapokban Koundé, vagy egy öregedő Busi, a játék több elemében nagyon magas szintet tud hozni nagy átlagban, de mindig becsúszik közben egy két homály megoldás, totyogás hátul, amivel ezt anullálja, és fizikailag ő is elnyomható simán. De a szétkapott/kiöregedett Leicester 3. legjobb játékosa még így is, Maddison és Barnes után, a többiek mind nullák. Ők ketten bármilyen csapatba beférnek majd, talán Tielemans is, de ő kicsit neccesebb a fentiek miatt, de ha hármójukon múlna, a Leicester lehetne BL hely ostromló továbbra is, a többiek és Rodgers miatt fognak kizúgni a PL-ből.
Nekünk sajna még a belga is erősítés lenne, az tuti, akár padra, akár kezdőbe jönne. Csak nem az a klasszis szint, aki húzná a csapatot, mint egy BS lenne, hanem egy korrekt középpályás, akivel többen vagyunk mennyiségre, és nem úgy, mint egy Sergi Robertoval, hanem tényleg. Előnye, hogy mindkét posztot érzi. Én szívesebben játszatnám 8-asban, ott a dekoncentráltsága kisebb gond, a lövőtechnikája, ügyessége meg nagyobb erény lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 14:27:33

Messa írta:
2023.04.13. 10:06:02
sansz írta:
2023.04.13. 01:26:55
De ha megnézed, a jelenlegi keret nagyon erős. Drágán és sok helyről vásárolt sztárok, rutinos öregek és beérett fiatalok.
Ha Pedri nem játszik,ez akkor is bivaly erős keret.
Mihez képest bivaly erős? A spanyol csapatok 80%-ához képest az. Az európai top klubok kereteihez képest gyenge, legalábbis szerintem. A BL topicban épp azt fejtegettem a City-Bayern meccs alatt, hogy vajon melyik játékosunk férne be egyik vagy másik csapatba? Elsőre azt mondtam hogy Araujo és TS, de utóbbiban már nem vagyok biztos, mindkét oldalon klasszis kapus véd. Ellenben nekünk ezen csapatok bármely kezdőjátékosa erősítés lenne, és ezt túlzás nélkül merem állítani.

Szóval ja, nyilván sokat erősödött a keretünk tavalyhoz képest, de a bivalyerőstől szerintem messze vagyunk, legalábbis európai szinten.
Szerintem nem. TS jó nagyon, de azért ha megnézzük a jelenlegi BL8-ban milyen kapusok vannak, nem biztos, hogy bárhova beférne. Aki biztosan erősítés lenne bármelyik csapatnak (és most a sérülteket is nézzük) az Araujo, Christensen és Pedri, ők sztem beférnének akár a Citybe is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7420
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.13. 13:45:50

Messa írta:
2023.04.13. 10:06:02
sansz írta:
2023.04.13. 01:26:55
De ha megnézed, a jelenlegi keret nagyon erős. Drágán és sok helyről vásárolt sztárok, rutinos öregek és beérett fiatalok.
Ha Pedri nem játszik,ez akkor is bivaly erős keret.
Mihez képest bivaly erős? A spanyol csapatok 80%-ához képest az. Az európai top klubok kereteihez képest gyenge, legalábbis szerintem. A BL topicban épp azt fejtegettem a City-Bayern meccs alatt, hogy vajon melyik játékosunk férne be egyik vagy másik csapatba? Elsőre azt mondtam hogy Araujo és TS, de utóbbiban már nem vagyok biztos, mindkét oldalon klasszis kapus véd. Ellenben nekünk ezen csapatok bármely kezdőjátékosa erősítés lenne, és ezt túlzás nélkül merem állítani.

Szóval ja, nyilván sokat erősödött a keretünk tavalyhoz képest, de a bivalyerőstől szerintem messze vagyunk, legalábbis európai szinten.
Én inkább azt mondom, van egy erős kezdő még nemzetközi szinten is, viszont a pad nagyon rövid. És sérülés/eltiltás/pihentetés/formahanyatlás szempontjából ez nagyon megbosszulja magát. És azt se felejtsük el, hogy vannak olyan játékosok, akik 1-2-3-4 év bőven van elérni a "jó kor" küszöbét. Pluszz vannak még azért kérdőjelek, akikben még megvan a lehetőség hogy top játékos legyen.
A Cityt és a Bayernt párhuzamba állítani nem korrekt, ez a két csapat rendelkezik jelenleg a világon a legerősebb kerettel. Vagy inkább úgy mondom Top 3.
Forca Barca!!!!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.04.13. 10:17:15

Ha a Bayern valóban kirúgja Manét, őrá kellene rámenni. Aztán eladni annyi játékost hogy be tudjuk regisztrálni őt, meg a függőben lévő hosszabbításokat. :shock:
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.13. 10:06:02

sansz írta:
2023.04.13. 01:26:55
De ha megnézed, a jelenlegi keret nagyon erős. Drágán és sok helyről vásárolt sztárok, rutinos öregek és beérett fiatalok.
Ha Pedri nem játszik,ez akkor is bivaly erős keret.
Mihez képest bivaly erős? A spanyol csapatok 80%-ához képest az. Az európai top klubok kereteihez képest gyenge, legalábbis szerintem. A BL topicban épp azt fejtegettem a City-Bayern meccs alatt, hogy vajon melyik játékosunk férne be egyik vagy másik csapatba? Elsőre azt mondtam hogy Araujo és TS, de utóbbiban már nem vagyok biztos, mindkét oldalon klasszis kapus véd. Ellenben nekünk ezen csapatok bármely kezdőjátékosa erősítés lenne, és ezt túlzás nélkül merem állítani.

Szóval ja, nyilván sokat erősödött a keretünk tavalyhoz képest, de a bivalyerőstől szerintem messze vagyunk, legalábbis európai szinten.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.13. 08:29:44

Messi szerintem sem jön vissza. Mekkora fizetèst tudunk ajánlani? 10 millió nettó (Laporta maximuma a keretben), max mèg vagy 10 millió bónuszokkal, rèszesedèssel (bevètel, szponzori). "Arábiában" pedig 100-200 milliót ajánlanak neki. Ha nagyon vissza akar jönni, mert a PSG-ből menekülne, viszont a levezetès előtt játszana 1-2 èvet, akkor talán, de erre nem sok lehetősèget látok az FFP miatt. Ha visszatèrne, szerintem az utolsó itt töltött èvèben hoztuk ki belőle a maximumot. Egyfajta második csatár, árnyèkcsatár jobb szèlről. Viszont akkor Griezmann jött vissza helyette vèdekezni, most pedig egy 35 èves Lewa lenne előtte. Talán a védekezésünk ès a fiatal, sokat futó csapatunk elbírná. A VB-n is ezt játszotta, Julian volt előtte, egy masszív kp-val mögötte. A kis csapatok ellen akár 433-ban is elfèrne. Erre a játèkra Dybala is tökèletes lett volna Raphinha helyett ingyen. Egyre több a hír azzal kapcsolatban, hogy Fati, Ferran ès Raphinha is távozhat. Szerintem egyik sem akar távozni, azt sem látom kiket igazolnánk a helyükre.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.04.13. 01:26:55

Troym írta:
2023.04.12. 23:36:22
a játékunk valami Seria A csapatra hajaz. Max 1 rúgott gól, ez meg nem a Sampdoria, hanem a Barca, a legtöbb meccsünket fájdalom nézni.
De ha megnézed, a jelenlegi keret nagyon erős. Drágán és sok helyről vásárolt sztárok, rutinos öregek és beérett fiatalok.
Ha Pedri nem játszik,ez akkor is bivaly erős keret.
Az,hogy gyenge a játék és a bajnoki címhez rengeteg szerencsés körülmény is kellett, az edzői hiba és makacsság. Lehet,hogy egy fiatal Messi ezen tudna változtatni, de hogy az idős nem, az tuti.
gy írta:
2023.04.13. 00:43:30


Fene tudja, de szerintem jelenleg ebben a csapatban a kulcspasszai, gólpasszai adnák a legnagyobb hozzáadott értéket. Ahhoz nem kéne három emberen átcseleznie magát, egyen kb. Pár gólt ez mellett is lőne.

Na most, a gólpasszhoz és a helyzethez pont nem árt,ha valaki tényleg cselekkel bontja meg a védelmet. Szerintem kulcspasszok még akadnak, váratlan cselek nincsenek. Dembelének is csak annyi a csel,hogy fut, már ha nem sérül.
Szerintem a mai fociban a csatártól hátrébb nincs olyan,hogy elbírja a csapat,ha valaki nem melózik, vagyis biztos nem olajozott lesz a gép.
Emlékezz csak a képre évekkel ezelőttről,hányszor láttuk,hogy a pálya közepén Messi sétálva veszi fel az embert, Busi a közelben,ha nem akad el a hosszú lábában a labda,akkor ő verve van, utol nem ér senkit és máris ott volt az ellenfélnek a sztráda,átrohantak a pályán, lendületből 1v1re kényszerítve a védőket. És persze mi a védőket szidjuk,mintha bármelyik másik csapatban ez normális lenne.

Különben engem Messi mindig a brazil Ronaldora emlékeztetett. Fiatalkorukban nagyon hasonlóak voltak, bármit megtehettek a pályán a labdával. Idősebb korukra viszont szerintem Ronaldo alkalmazkodott bölcsebben. Ő nem élt olyan profin és szörnyű sérüléseken is átesett. De 15 kg felesleggel is még tudott varázsolni. Hátra nem ment védekezni. Régen a pálya minden pontján fel tudott tűnni, később már csak a kaputól 16 méterre ment hátra. Egy centit nem futott feleslegesen. 100 méteren a tíz évesek is gyorsabbak voltak. Na de 3 méteren viszont nem volt párja. Kirobbant, két csel és gól.
Valami ilyesmit, Lewa helyén elnéznék szívesen. De ilyen nem lesz, szerintem Messi egyszerűen nem bölcs ehhez, ráadásul ahogy mondtam, ez a szokásos Laporta-kavarás csupán, azt akarják,hogy ezen rágódjunk és ne figyeljünk másra.
Messi ezerszer kifejtette,hogy Argentinában is akar még focizni, előtte pedig USÁba. De hány évesen?
Nem jön vissza,max beugrik a pénzéért,amit még nem fizettünk ki neki.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.04.13. 00:43:30

sansz írta:
2023.04.12. 22:59:16

A másik az az általad leírt szerepe. Szerintem Messinek pont előrébb kéne mennie,nem hátrébb. Emlékezz mi volt nálunk az utolsó elkényelmesedett 3 évében: Messi a pálya közepéről sétál fel, már Stegen is az ellenfél kapujánál lenne, mire Busiék az ötvenedik alibipasszal megvárták Messit. Amiből aztán lehetett gól is, de milyen áron..

Egy legelől levő támadó esetében nem okoz akkora gondot,ha nem támad le mindig,mintha a pálya közepén lötyögne. Felveszi az embert a társak is úgy helyezkednek, aztán kész a baj,mikor nem fut az ellenféllel,bomlik a rend.
Messi régen jóformán minden meccsen tolt egy szólót,úgy,hogy a fél pályát végigcselezte. Most is próbálkozik, szökőévente sikerülget. Két embert otthagy, a harmadik szereli. Ezért lenne jó előre,ahol eleve már csak két emberen kéne túljutnia.
Szerintem így jönne ki jobban még most is a skillje.
De ne jöjjön vissza. Az a hajó elment, nem jövőbemutató lenne most nekünk egy Messi. Jó volt, nagyon jó volt, de ígyis két évvel többet volt nálunk,mint ami egészséges volt még neki is és nekünk is.
Fene tudja, de szerintem jelenleg ebben a csapatban a kulcspasszai, gólpasszai adnák a legnagyobb hozzáadott értéket. Ahhoz nem kéne három emberen átcseleznie magát, egyen kb. Pár gólt ez mellett is lőne.

És ez a jelenlegi csapat, Lewyvel középen elbírná azt a jobb szélső védekezést amit ő hoz, ha egy beton jobbhátvéd lenne. Kounde majdnem az csak csinál minden meccsen 3 wtf dolgot mellé.

Meg hát bal szélső poszton nincs momentán az az ember aki belőné a passzokat, középen Lewy azt megoldja neki is most az a baja hogy nem kap olyan passzt ami helyzetbe hozza.

De a mostani csapat legnagyobb baja az, hogy nincs aki kulcspasszokkal megbontson egy védelmet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.12. 23:36:22

Én sokáig Messi visszahozása ellen voltam , de a VB óta meg a játékunk valami Seria A csapatra hajaz. Max 1 rúgott gól, ez meg nem a Sampdoria, hanem a Barca, a legtöbb meccsünket fájdalom nézni. Kapjon 1 éves szerződést, gondolom egy búcsúévet végighajtana, rúgja meg azt a 18-20 LaLiga gólját, adjon 8-10 gólpasszt, BL csoportmeccseken segítsen át, vérmesebb célokat meg egyenlőre nem kéne kitűzni. A csapat fele nagyon fiatal, a másik fele meg öreg.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.04.12. 22:59:16

gy írta:
2023.04.11. 08:51:47


Továbbra is tartom, hogy ha Messi jönne, neki ez a baloldali támadócska szerep amit Gavi játszik, lenne a legjobb, csak jobbon. Visszalép KPra, osztogat, érkezik 2. hullámban.

De! Ehhez kéne egy klasszis jobbhátvéd, aki mellé nem kell kisegíteni.
Ez hatalmas tévút, Messi idehozatala remélem csak a szokásos trutyikavaró Laporta kamuvihara.
Jelenleg nincs olyan játékos,mint a nyolc évvel ezelőtti Messi. Beleértve a mostani Messit is.
Messi nem tud annyit adni meccsről meccsre,hogy egyértelműen megérje, hogy lehessen azt mondani,hogy nem baj,ha nem futsz,vagy nincs kedved letámadni. Szerintem most a világon kevés csapat van,lehet nincs is,ahol ez nem okozna problémát.

A másik az az általad leírt szerepe. Szerintem Messinek pont előrébb kéne mennie,nem hátrébb. Emlékezz mi volt nálunk az utolsó elkényelmesedett 3 évében: Messi a pálya közepéről sétál fel, már Stegen is az ellenfél kapujánál lenne, mire Busiék az ötvenedik alibipasszal megvárták Messit. Amiből aztán lehetett gól is, de milyen áron..

Egy legelől levő támadó esetében nem okoz akkora gondot,ha nem támad le mindig,mintha a pálya közepén lötyögne. Felveszi az embert a társak is úgy helyezkednek, aztán kész a baj,mikor nem fut az ellenféllel,bomlik a rend.
Messi régen jóformán minden meccsen tolt egy szólót,úgy,hogy a fél pályát végigcselezte. Most is próbálkozik, szökőévente sikerülget. Két embert otthagy, a harmadik szereli. Ezért lenne jó előre,ahol eleve már csak két emberen kéne túljutnia.
Szerintem így jönne ki jobban még most is a skillje.
De ne jöjjön vissza. Az a hajó elment, nem jövőbemutató lenne most nekünk egy Messi. Jó volt, nagyon jó volt, de ígyis két évvel többet volt nálunk,mint ami egészséges volt még neki is és nekünk is.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.12. 20:29:05

A Marca szerint perpillanat Tielemans a favorit Busi pótlására, az utóbbi időben megint erősen vizsgáljuk a lehetőségét a leigazolásának, szabadon igazolható lesz nyártól.

Egy meredek Facebook pletyka szerint Xavi Simons is a radarunkon van, Xavi hisz benne hogy támadásban tudna adni a csapatnak. Igen jó szezont fut a PSV-nél, 28 meccsen 14 gól és 8 gólpassz a neve mellett támadó középpályásként.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7420
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.12. 11:51:32

Yamal szerződése úgy néz ki jól alakul, de ez igazán csak júliusban derül majd ki, akkor kaphat profi szerződést, jelenleg Xaviékkal edz. A fordulat ott lehet, hogy jelenleg De la Pena az ügynöke, de nyártól Mendes szárnya alá kerül, ez pedig bonyolíthatja a dolgokat. Ha Xavi mondjuk már láthatólag ennyire számít rá, talán az meggyőzi a maradásról, bár idáig is azt nyilatkozta, hogy maradni akar.

Ha a Roque üzlet nem jönne össze a Sport szerint van egy másik kiszemelt, a scoutok Kauã Eliast nézik nagyona Fluminense-ből, aki most az U17-es Dél Amerikai kupán van. Eddig 3 meccsen 4 gólt termelt. Egy kétlábas technikás, jó felépítésű center, aki ss-ként is bevethető. A gond csak azzal van, hogy '24-ben jöhet.
Forca Barca!!!!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.04.11. 08:51:47

MatyiG írta:
2023.04.10. 16:12:49
A MARCA szerint ők érkezhetnek ingyen nyáron: Inigo Martínez, Grimaldo, Gündogan, Thuram és Messi.

Ezt így el tudnám fogadni. Plána, ha sikerül megszabadulni mondjuk egy Alonso, Alba, Kessié, Ferran, Raphinha pakktól.

Hátra meglennénk nyolc emberrel: Koundé, két Araújo, Christensen, Inigo, Eric/Riad, Balde, Grimaldo.
Középen Busi, FdJ, Pedri, Gavi, Gündogan, SR
Elöl Lewa, Thuram, Messi, Dembélé, Fati

Ha lesz pénzünk, akkor még előre elférne Vitor Roque. Ha nem lesz, akkor meg jöhet vissza Abde.
Továbbra is tartom, hogy ha Messi jönne, neki ez a baloldali támadócska szerep amit Gavi játszik, lenne a legjobb, csak jobbon. Visszalép KPra, osztogat, érkezik 2. hullámban.

De! Ehhez kéne egy klasszis jobbhátvéd, aki mellé nem kell kisegíteni. Ha Araujo2 nem csak névrokona az elsőnek, akkor akár. Vagy ha Koundét újrahuzalozzuk fejben a nyáron (ő skillek alapján lehetne ilyen Alves light - előre kevesebb, de hátul megoldja segítség nélkül), mert minden meccsen csinál 2-3 értelmezhetetlen hülyeséget momentán. Az sok.

Ez után kell egy klasszis bal oldali támadó, ez lenne ezek szerint Thuram, Fati (ami még maradt belőle), esetleg Dembi.

Akkor FT tényleg mehetne, nincs hely neki, és kellene egy csere center mert ami volt azt eladtuk szotyiért. Ezt speciel nem látom a Marca listáján. Kessie is kellene hogy Busquets jatekpercei jelentősen csökkenjenek (Messivel végképp el kéne felejteni őt a pályán, egyszerre). Vagy ha nem K, akkor kell egy pivot is, Gundogan nem az még ha Pep mindenkit játszatott mindenhol is, időnként.

Röviden, én most nem látom hogy jobbhátvéd, bal támadó posztokon tudjuk azt hozni ami mellett Messi jó tudna lenni.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2023.04.11. 04:51:25

Ha Messi tényleg jönne én más szerepkörben nézném meg szívesen.. Ha nem támadóként tekintünk rá hanem mint egy playmaker.. Aki csak osztogatná a forintos labdákat jobbra-balra. Max második hullámban érkezni.. A labdáinak továbbra is szeme van rugótechnikája páratlan csak az a bizonyos fránya futás.. A meccsenkénti átlag 8 - 9km ei egyszerűen kevesek lennének bárhol játszana.. Ha meg az ő képességeinek kiaknázása miatt alakítjuk át a felállást ott tartanánk, hogy megint köré építenénk a csapatot, ami nem lenne jó. 2 évért teljesen felesleges lenne.. Tehát csak is abban az esetben hoznám vissza, ha a meglévő csapatba lehetne beépíteni.. Ahhoz pedig kelleni fog a futás..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 20:41:13

davi10 írta:
2023.04.10. 19:44:04

Na ne, valakinek az átigazolási eszmefuttatásakor egy olyan csapat jött össze, aminél a mostani nem jobb? :D

Az utolsó bekezdésedet nem teljesen értem, te vagy az egyik, aki talán a leginkább hangoztatja, hogy semmi nem olyan jó a csapatnál. És abban szerintem mindenki egyetért, hogy a támadórészleg gázabb, mint a mostani kp Busi-val.

Ha a Liga győzelem/címvédés a cél, arra talán elég lehet ez a keret, de ha bármit szeretnénk nemzetközi szinten (mondjuk csoportból továbbjutni), akkor erősíteni kell, mert megint kidől 2 játékos és kuka az egész.
Ezt az első kérdést nem értem.
Mi nem jobb?
A tiedre reagáltam, hogy most sem vagyunk beljebb, mert írtad a két öreget, meg a két üveglábút Matyika listájára.
De igen, szerintem azokkal az igazolásokkal nem lennénk beljebb sokkal, most rakosgathatjuk a támadókat ide oda, itt már rég nem csak ezen fog múlni.


Várjál, itt van egy félreértés.
A szememben a mostani keret spanyol szinten bőven elég, sőt, ha mindenki egészséges, akkor valószínűleg Európában is tovább jutunk vagy a BL-ben, vagy az EL-ben.
DE! Én az ellen szoktam felszólalni, amikor egy Raphinhat vagy Gavit felteszünk olyan magaslatokra a véleményezésben, értékelésben, ahol mondjuk a prime Messi és Iniesta páros volt. Ettől még mind a kettőt meg is szoktam dicsérni, és nem mondtam rájuk, hogy szarok. Csak nem látok bennük annyit, mint mások, van ilyen.

Szerintem a KP gázabb, Busquets miatt. Vele már nem tudunk jobbak lenni, ez biztos. A támadórészleg, ha (nagy ha tudom) mondjuk Lewy visszatér a formájához, meg Dembelé nem sérül le megint fél évre (szintén nagy HA), akkor jók lehetünk.

Utolsó bekezdésed meg szintén olyan gondolat, amivel egyetértek.
Realitások talaján maradva már kérdésesebb, hogy mit tudunk elérni.


PS.: Szóval engem azzal ne vádoljatok, hogy nem ismerem el a csapat bármilyen minőségét. Elismerem. Csak próbálom a helyén kezelni, nem az itteni hurrákommentek alapján megítélni. (ezt igazából két ember képviseli itt, egyik még lenéző is az ellenvéleménnyel kapcsolatban, és személyeskedik ha valami nem tetszik neki)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.10. 20:07:28

MatyiG írta:
2023.04.10. 16:12:49
Ezt így el tudnám fogadni. Plána, ha sikerül megszabadulni mondjuk egy Alonso, Alba, Kessié, Ferran, Raphinha pakktól.
Szellemében és szemléletében ez teljesen hasonló az idei koncepcióval, annyi változással, hogy a jelenlegi formák ismeretében a "B" opciókról többet feltételezhetünk.
davi10 írta:
2023.04.10. 19:44:04
És abban szerintem mindenki egyetért, hogy a támadórészleg gázabb, mint a mostani kp Busi-val.
Ha a Liga győzelem/címvédés a cél, arra talán elég lehet ez a keret, de ha bármit szeretnénk nemzetközi szinten (mondjuk csoportból továbbjutni), akkor erősíteni kell, mert megint kidől 2 játékos és kuka az egész.
Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki egyetért, mert egyáltalán nem mindegy, hogyan, milyen módon jut el a labda a támadó harmadba és mennyi idő alatt....és mindezt mekkora nyomással....
Minden attól függ, hogy mi a cél. Ettől függ a középpálya megítélése is Busival.
A Ligában elvagyunk mint a befőtt, rekord különbséggel lehetünk bajnokok miközben EL 16 közé sem kerültünk.
Ha van három Mbappénk, talán középpálya sem kell, elég 7 védő?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.04.10. 20:01:46

davi10 írta:
2023.04.10. 19:44:04
csababarca írta:
2023.04.10. 19:02:32
Most se vagyunk sokkal bentebb.
...
De az sem baj, ha ez a keret marad jövőre, csak ténylegesen limitálva Busquets-t a kp-n, ha már az elmúlt 5 évben nem sikerült. Mondjuk oda kellene valaki, mert minőségben igen vékonyan vagyunk.
Na ne, valakinek az átigazolási eszmefuttatásakor egy olyan csapat jött össze, aminél a mostani nem jobb? :D

Az utolsó bekezdésedet nem teljesen értem, te vagy az egyik, aki talán a leginkább hangoztatja, hogy semmi nem olyan jó a csapatnál. És abban szerintem mindenki egyetért, hogy a támadórészleg gázabb, mint a mostani kp Busi-val.

Ha a Liga győzelem/címvédés a cél, arra talán elég lehet ez a keret, de ha bármit szeretnénk nemzetközi szinten (mondjuk csoportból továbbjutni), akkor erősíteni kell, mert megint kidől 2 játékos és kuka az egész.
Ebben a szezonban minden fontos meccsen hiányzott 2-3 kulcsember, ami nem bírtunk el tekintettel arra, hogy van egy egész jó kezdő 11, és kb ennyi.
Ősszel a Bl-nél a védők, most Pedri, DeJong és a csatárok.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 19:44:04

csababarca írta:
2023.04.10. 19:02:32
Most se vagyunk sokkal bentebb.
...
De az sem baj, ha ez a keret marad jövőre, csak ténylegesen limitálva Busquets-t a kp-n, ha már az elmúlt 5 évben nem sikerült. Mondjuk oda kellene valaki, mert minőségben igen vékonyan vagyunk.
Na ne, valakinek az átigazolási eszmefuttatásakor egy olyan csapat jött össze, aminél a mostani nem jobb? :D

Az utolsó bekezdésedet nem teljesen értem, te vagy az egyik, aki talán a leginkább hangoztatja, hogy semmi nem olyan jó a csapatnál. És abban szerintem mindenki egyetért, hogy a támadórészleg gázabb, mint a mostani kp Busi-val.

Ha a Liga győzelem/címvédés a cél, arra talán elég lehet ez a keret, de ha bármit szeretnénk nemzetközi szinten (mondjuk csoportból továbbjutni), akkor erősíteni kell, mert megint kidől 2 játékos és kuka az egész.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 19:02:32

davi10 írta:
2023.04.10. 17:44:49
MatyiG írta:
2023.04.10. 16:12:49
Elöl Lewa, Thuram, Messi, Dembélé, Fati

Ha lesz pénzünk, akkor még előre elférne Vitor Roque. Ha nem lesz, akkor meg jöhet vissza Abde.
Huh ez nagyon rosszul néz ki így leírva. 2 öreg, 2 "üveglábú" meg egy Thuram aki nekem zsákbamacska.
Abde meg Roque nem konkurenciája egymásnak, szerintem mindketten elférnének.

(Messi-t meg én továbbra se támogatom)
Most se vagyunk sokkal bentebb.
Van egy öreg, 2 üveglábú, egy FT akire nem tudok jelzőt, meg egy top 3 szélső Raphinha, akit minden top klub kerget a 100 milliós ajánlatokkal.
Egy brazillal vagyunk beljebb:D

Egyébként ezt a Thuram gyereket elhoznám, de akár a Leverkusenből is csipegetnék, vagy az a Kolo Muani se egy rossz, ha már ilyen profilokat nézegetünk.
FT-n túladnék, Fatin is bőven tudnék gondolkozni, hogy pénzt csináljak belőle.
Ekézem a brazilt, vagyis legalább az ajnározóját, de kb ő az egyedüli és Dembelé, akiben van lehetőség és jövő, és a jelenben is teljesít.


De az sem baj, ha ez a keret marad jövőre, csak ténylegesen limitálva Busquets-t a kp-n, ha már az elmúlt 5 évben nem sikerült. Mondjuk oda kellene valaki, mert minőségben igen vékonyan vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 17:44:49

MatyiG írta:
2023.04.10. 16:12:49
Elöl Lewa, Thuram, Messi, Dembélé, Fati

Ha lesz pénzünk, akkor még előre elférne Vitor Roque. Ha nem lesz, akkor meg jöhet vissza Abde.
Huh ez nagyon rosszul néz ki így leírva. 2 öreg, 2 "üveglábú" meg egy Thuram aki nekem zsákbamacska.
Abde meg Roque nem konkurenciája egymásnak, szerintem mindketten elférnének.

(Messi-t meg én továbbra se támogatom)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése