Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.26. 07:37:59

Egy valamit magyarázzon el valaki.
Kiebrudaltuk Eto'o-t, utána Ibrát, aztán kirakta Villát szélre, gyakorlatilag nincs klasszikus centerünk. Divatos szóval, Messi játszik árnyákcentert.

Szerintem ezért nem is fogunk hozni centert, ha igen, akkor olyat kell, aki a rövid passzos, gyors játékot tudja, gyorsan hoz döntést és nagyon technikás, nincs akkora egója, h dédelgetni akarja a lasztit, elfogadja, h Messi isten felett áll. Esetleg tudjon gólt lőni.

De kérdem én: hogy van az, h az elején említettek ellenére Alexis szinte mindig a védők között őrlődik és gyakorlatilag mégis centert játszik?! Holott sztem egy gólerős balszélső lenne.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.26. 03:56:12

shutterisland írta:ez az alaba kölök nagyon meggyőzött ma.
tudom, egy meccsből nem szabad kiindulni (bár párszor láttam már, csak kevésbé figyeltem rá), de amiket tőle láttam eddig :

- végig ingázott fel-le, és bírta tüdővel az iramot.
- elég jól levette céronit.
- tökös.
- technikás is.
- kellően agresszív az ártatlan pofi ellenére.
- idén lesz 20.
- amúgy pedig több poszton bevethető tudtommal.

hogy ne legyek egyoldalú, negatívumként azért fel lehet róni, hogy nem elég higgadt, néha elszórja a lasztit, illetve rutintalan még. (talán a kettő össze is függ.)

bár szinte biztosra veszem, hogy jordi alba jön nyáron (semmi problémám nincs vele, méltó utódja lehet abinak, és méghozzá spanyol is...), és alabáról szó sem volt, viszont ha esetleg bekerülne a cilinderbe a neve, mint igazolás, örülnék neki.

nagyon szimpi nekem, és látok benne potenciált.
nos, ezt írtam a bayern-real meccs után, a mai visszavágó után is tartom, bár nem nagyon figyeltem most rá, mert izgultam a meccsen, de nem volt rossz.

az meg, hogy 19 évesen, első rúgóként ilyen tökösen beverte a tizit a bernabeuban a világ legjobb kapusának egy bl elődöntőn, az nekem azt mutatja, hogy fejben nincs gond a sráccal. :)

nagyon szívesen elnézegetném adriano helyett a baloson, ebben a csapatban lenne ideje és lehetősége fejlődni, a legjobbaktól tanulni.
mert potenciál az szerintem nagyon nagy van benne.

ha alba jönne, az is jó lenne, but nekem alaba jobban teszik, és még egy betűvel több is a neve :D
kár, hogy szó sem volt róla.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.25. 18:05:42

messideco írta:+1

Afellay mindenkinél el van feledve? Tud ő focizni szerintem...

Off: Faustnak is tegyétek ki a Madridista feliratot. :wink:
A srácnak kéne a folytonosság. Tavaly rendre csere volt, most meg sérült. A nyáron nagyon jól nyomta, aztán Nesta... Nálam a csatársor maradna. Hihetetlen, hogy ennyi gólvágónk van és csak Messi lődözi a gólokat... Tavaly az év 2. felében Villát és Pedrot szapultuk, aztán mind2-en 20 fölött zártak. Bárcsak most is ezért kéne szapulni őket... Tello még nyugodtan maradhat a B-ben, max 1-2 meccset kéne az első csapatban játszania. És akkor lesz 6 csatárunk. A világ legjobbja, 2 világbajnok, 1 vb ezüstös, egy biztató Sanchez és egy feltörekvő utánpótlás válogatott Cuenca. Ha így sem megy a góllövés, akkor megérdemeljük...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.25. 18:02:54

nagyatyesz írta:Mondjuk ha Aguero tologatná bal oldalon, annak tudnék örülni :-) Na mondjuk erre 0% az esély, de azért szerintem a Messi - Aguero - Sanchez trió alázna mindenkit!
Semmivel nem tartom félelmetesebbnek, mint az Alexis, Villa, Messi hármas fogatot. Sánchez bármelyik szélen megállja a helyét, simán játszhat a balon, Messi jobbon is félelmetes, Villa meg végre visszatérhetne a helyére.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.04.25. 18:01:57

+1

Afellay mindenkinél el van feledve? Tud ő focizni szerintem...

Off: Faustnak is tegyétek ki a Madridista feliratot. :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 17:59:27

nyáron jöhetne Neymar..
talán új szint tudna hozni a játékunkba..
Ugyanúgy "be lenne fogva" a rendszerbe, mint Alexis, aki jóval többre lenne képes több szabadsággal és több megengedett kreativitással. Kérdés hogy Neymarnak ez mennyire tetszene. Valahogy nem tudom róla elképzelni, hogy beálljon a sorba.
Kép
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.04.25. 17:53:58

nyáron jöhetne Neymar..
talán új szint tudna hozni a játékunkba..
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.04.25. 12:22:53

Egyszerű a képlet, még egy Sánchez kell... és ennyi.

Nézzük meg az idei évet, Cuenca, Tello, Pedro, Villa (sérülésig) minden tiszteletem az övék, de vagy játékban vagy munkában vagy gólokban elmaradtak a chileitől... akinek az első itt töltött évében megkérdőjelezhetetlen helye lett a csatársorban.

Ha találnánk vagy kinevelnénk (?) egy hasonló típusú játékost, helyre állna a világ rendje, de valljuk, be hogy idén a támadó hármasunk csupán támadó kettes volt (+ 4-5 játékos kényszermegoldásként)... és ez rányomta a bélyegét az egész szezonra.

Egy balhátvéd és/vagy középhátvéd szintén szükséges + egy normális nyári alapozás.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 12:17:42

Most olvasom itt, hogy kell középcsatár. Minek? Annyit kéne, hogy mindenki játsszon a saját posztján és kész. Jó, azért kell 1-2 igazolás, hisz az a normális, de akkor sem értek egyet ezzel, hogy mindenképpen csatár kell. Max azért, mert Villa is már 30 elmúlt. Egy utódot kellene keresni, vagy megvárni, míg a B csapatból vki beérik.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.04.25. 12:06:13

visca el barca írta:
Hunter91 írta:Előre kell Robin Van Persie középre,mert a gólvágás nem igazán megy.
A védelem is sebezhető, ezért oda is kellene vérfrissítés. Alba valahol Adriano szintjén lehet. Őt nem igazolnám le.
az a baj ezzel a csatárkérdéssel, ha veszünk egy klasszikus befejezőcsatárt (mint anno ibra) az majd nem tudja kivenni a résézt a hülye tilitoliból, aztán szép lassan kiszorul ez miatt a kezdőből. rosszabb esetben kiteeszik szélre mint villát/etoor/henryt, és ott meg is hal.
pedig anno azért örültem annak a pötsnek, h idehozták, mert végre lett egy állat, aki három emberrel a hátán is befordul, nem lehet tőle elvenni a zsugát, csak ha agyonlövik és akkora gólokat rúgdos, h hónapokig azzal kezdődik az aktuális ország telesportja.
nem jött össze...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.25. 11:58:59

Hunter91 írta:Előre kell Robin Van Persie középre,mert a gólvágás nem igazán megy.
A védelem is sebezhető, ezért oda is kellene vérfrissítés. Alba valahol Adriano szintjén lehet. Őt nem igazolnám le.
az a baj ezzel a csatárkérdéssel, ha veszünk egy klasszikus befejezőcsatárt (mint anno ibra) az majd nem tudja kivenni a résézt a hülye tilitoliból, aztán szép lassan kiszorul ez miatt a kezdőből. rosszabb esetben kiteeszik szélre mint villát/etoor/henryt, és ott meg is hal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.04.25. 11:49:37

Mondjuk ha Aguero tologatná bal oldalon, annak tudnék örülni :-) Na mondjuk erre 0% az esély, de azért szerintem a Messi - Aguero - Sanchez trió alázna mindenkit!
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.25. 10:50:02

Előre kell Robin Van Persie középre,mert a gólvágás nem igazán megy.
A védelem is sebezhető, ezért oda is kellene vérfrissítés. Alba valahol Adriano szintjén lehet. Őt nem igazolnám le.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.25. 10:47:40

Az a baj,hogy ide hozhatunk bármilyen jó csatárt,nem lesz használható.
Ahhoz az kell,hogy átalakítsuk a rendszer,és Messit kitenni kicsit jobbra,mint régen,és akkor ott lenne helye középcsatárnak.

De igazából nem is tudom mi lenne a jó megoldás,és azt se hogy ki.
Meg amúgy is,a védelmet kell ráncba szedni,mert az a magyar bajnokság szintjén áll.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.04.25. 10:41:14

Bojanról mi véleményetek? Visszahoznátok?
Csere a romában, szóval nem.

Csatár kell, 1 vagy 2. Messin kívül nem lő senki se gólt, kell legalább 2 gólvágó (Neymar féle). + 1 bal bekk Alba személyében és kész.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.25. 10:25:23

Villa-Sanchez-Pedró-Messi ez jó sor, velük nem lesz gond. Többfelé olvasom alant. Elég nagy ökörség - elnézést. Ezek közül csak Messi tud golt rugni. A többiek nem. Villa amikor egészséges volt mindent kihagyott, Pedro inkább dolgozik a mezőnyben, Alexis is többet hagy ki mint amit kellene. Ugyanaz lesz mint ami idén, Messi vagy senki. Ráadásul 3 támadós játékhoz 4 ember kevés, min. 5 de 6 is lehet. Minimum egy jó golvágó kell, olyan mint Van Persie, Ő vagy más.
Fecó
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.04.25. 09:59:04

Szerintem is prioritást élvez a védelem megerősítése! Kell egy stabil belső védő (Silva) Piqué mellé, valamint egy bal bekk (Alba). Így hátul a következő helyzet állna fenn: Alves, Piqué, Silva, Alba. Abidalt meg kell vizsgálni, ki kell deríteni mit bír! Szerintem vele maximum belső védőként tudunk majd számolni, így Adriano maradhatna bal cserének. Középen lenne Abi, Puyol, és Masc is, bár szerintem utóbbi egy sorral előrébb fog játszani, mivel ott Keita távozni fog, így megürül egy hely! Alves cseréje Montoya, vagy néha akár Puyol is lehet, de még egyszer nem szeretném, ha szezon végére ennyire kifacsart lenne. Kupameccseken, kisebb csaőatok ellen lehet játszatni Montoyat!
Középen rendebn vagyunk, itt max Keita mehet.
Elől viszont tényleg érdekes a helyzet. Én nem támogattam azt, hogy igazoljunk csatárt, de sajnos szükség van egy góllövőre. Tudom, hogy jön vissza Villa, és remélem jó formában lesz, de elől Messi és Sanchez a biztos pont. A többiek...Villaval kérdéses mi lesz, bár szerintem lesz még néhány jó szezonja, de ha a vonal mellett kell játszania, akkor mindegy. Talán jövőre azzal újíthatna Pep, hogy Messit visszateszi szélre, Villa középen, Sanchez balon. Az nem lenne rossz. Viszont kik a cseréik? Pedro, akit szintén szeretek, de ő sem klasszikus csatár, míg Tello és Cuenca még nem készek nagy meccseket eldönteni. Én Affelayt és akár a Cuenca/Tello kettes valamelyikét is beáldoznám egy gólvágóért, mivel szélsőt tud játszani Iniesta is, de akár Alves és Adriano is, viszont ki lő gólt, ha a kezdőnek nem megy???
Szóval én 3 érkezőt várok: középhátvéd, balhátvéd, csatár
Távozók: Adriano (?), Keita, Affelay
Avatar
MU&Barca fan
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.03.07. 22:07:53
Tartózkodási hely: Old Trafford

2012.04.24. 23:50:28

visca el barca írta:
MU&Barca fan írta: Szerintem a csatársorral nem lesz gond: Villa, Sanchez, PEDRO, Messi
nem persze, ha egyik kiesik, megin ott leszünk ahol a part szakad, egy emberre hárul majd minden, ráadásul rotálni sem lehet...

én sem eőltettem tulzottam, de idén beláttam h igenis kell előre vmi klasszis messi mellé, mert láttuk telloval meg cuencaval mire mentunk
Értem én persze, csak ha így nézzük, miért nem hozunk 2őt, mert lehet kiesik Villa és Messi.
20-40 millás játékost meg ilyen nevek mellé nem látom értelmét elhozni.
Nah. Nehéz ügy.
Én továbbra is tartom a védelem megerősítését.
De Gea - Fabio,Evans,Vidic,Evra - Valencia,Pogba,Cleverley,Nani - Rooney,Welbeck
V.V - Alves,T.Silva,Piqué,Alba - Busquets,Xavi,Iniesta - Sanchez,Messi,Tello
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.24. 23:41:08

MU&Barca fan írta: Szerintem a csatársorral nem lesz gond: Villa, Sanchez, PEDRO, Messi
nem persze, ha egyik kiesik, megin ott leszünk ahol a part szakad, egy emberre hárul majd minden, ráadásul rotálni sem lehet...

én sem eőltettem tulzottam, de idén beláttam h igenis kell előre vmi klasszis messi mellé, mert láttuk telloval meg cuencaval mire mentunk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MU&Barca fan
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.03.07. 22:07:53
Tartózkodási hely: Old Trafford

2012.04.24. 23:26:08

Sokan mondják, hogy csatárt kell hozni, RvP illetve Neymar közül az egyiket.
Szerintem a csatársorral nem lesz gond: Villa, Sanchez, PEDRO, Messi
A védelembe viszont azonnali hatállyal Thiago Silva kéne. Puyol lassan de biztosan öregszik illetve Masch. se hátvéd, hiába tud ott játszani, nem az.
(A csatár kérdés másfelől azért is nehéz mert nincs olyan a piacon aki beille hozzánk és emberi ára van. AGÜERO lett volna nagyon jó szvsz, de ő már késő..
De Gea - Fabio,Evans,Vidic,Evra - Valencia,Pogba,Cleverley,Nani - Rooney,Welbeck
V.V - Alves,T.Silva,Piqué,Alba - Busquets,Xavi,Iniesta - Sanchez,Messi,Tello
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2012.04.23. 18:54:22

Firefox írta: Nem ellenezném, de ha jönne akkor középre kell rakni és Messi szélre. Ha Messi a világ legeslegjobbja, akkor a szélen is annak kell lennie! Hiába ő a leghatékonyabb emberünk középen, de ha már lenne valaki aki beveri a beérkező labdákat, akkor valamilyen szinten pótolva lenne Messi csatárszerepe, és a Bolha játszhatna szabadon(nem mintha most máshogy játszana, de úgy ténylegesen szabadon), és húzogathatná a váratlanokat.
Neymar bennem hatalmas kérdőjel, ennek pontot tennék a végére. Szívesen látnám Geretbélt és Thiago Silvát + RvP, de mivel kétlem, hogy 2 védőt hozunk, ezért Silva és RvP. És szerintem ha nem is véglegesen, de sok meccsre feljön Dölöfü és még a nagyobb tehetségek.
Vamos!
Ha Messit kirakjuk a szélre, akkor akár Villát is betehetnénk középre, semmi szükség RvP-re. Szerintem ha Villát közelebb játszatnánk a kapuhoz, akár Messi előtt is, visszanyerné a góllővő formáját, és Messin is kisebb lenne a teher, bár nem tudom ez mennyire kivitelezhető. Bale nem védő, és meglözelitőleg sincs olyan poszt nálunk, amit ő játszik. Ő egy vonalszélső tud futni meg beadni, ezeka fő erényei, a mi játékunk sokkal összetettebb(lehet h tévedek annyira nem ismerem Bale-t, de én nem tudom elképzelni itt)

Thiago Silvát jó, engem meggyőzött.
Alba ellenünk jó volt, de többet nem láttam belőle. Mielőtt igazolunk Guardioláéknak(?) szét kell nézniük a B-ben,mert hatalmas tehetségek vannak ott. Montoyának már kijárna a felnőtt szerződés, és szerintem Muniesát is felhozzuk. Meg kell adni a bizalmat, meg van az esély h valki berobban a kezdőbe (lsd. Busi). Amúgy elképesztő hogy csatárposzton milyen tehetségeket nevelünk ki: Bojan, Etock, Deulofeu, és most Dongou, persze az utolsó lépés nem mindenkinek jön ki, de akkoris.. :)

Bojanról mi véleményetek? Visszahoznátok?
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.23. 18:28:09

neobarca írta:
kanty írta:Hát, aki csak az NBA topicot olvassa. :lol:
Jó kanty de nem lettem okosabb... :lol: Igazán leírhattad volna a választ is... 8) :lol:
Igen volt egyenava. A klasszikus előtt. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.23. 17:42:44

kanty írta:Hát, aki csak az NBA topicot olvassa. :lol:
Jó kanty de nem lettem okosabb... :lol: Igazán leírhattad volna a választ is... 8) :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.23. 16:55:10

neobarca írta:Mi ez az egyen profilkép szinte mindenkinél? :lol: Lemaradtam valamiről? :oops: 8)
Hát, aki csak az NBA topicot olvassa. :lol:

ON:

Egy védő mindenképp kellene. Méghozzá egy top védő, aki fiatal, ha már hosszútávra tervezünk. Thiago Silva jöhet szóba, de én kétlem, h a Milan őt elengedi.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.23. 16:40:30

sjd írta: Ugyanakkor azt még mindig tartom, hogy egy védő sem születik úgy, hogy nem tudja előrevágni a labdát, ez egyszerűen a taktika része, Hummelstől Ramosig mindenki így csinálná, ha a Barcában játszana. Szóval ezért idehozni direkt egy német/angol védőt....
Én elégedett lennék azzal is,ha elmagyaráznák a védőinknek,hogy nem kell mindent szépen megoldani,néha beleférnek a csúnya megoldások is.
Főleg ilyen csapatok,mint pl a real,akik ki tudják használni a hibákat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése