Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.05.25. 23:35:30

Mathekahh írta:
Thiagot magával vitte Pep Münchenbe és alapkezdő lett egy olyan csapatban, ahol előtte 1 percet sem játszott.
Nem akarok beleszólni, de az hogy alapkezdő lett nem igaz.
Miert ne lenne igaz? Mikor egeszseges volt kezdoben kapott szerepet rendszeresen.
Avatar
Mathekahh
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2013.08.25. 23:00:53

2014.05.25. 22:44:38

Thiagot magával vitte Pep Münchenbe és alapkezdő lett egy olyan csapatban, ahol előtte 1 percet sem játszott.
Nem akarok beleszólni, de az hogy alapkezdő lett nem igaz.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.05.25. 22:28:00

Barcaman1993 írta:
Tivornya írta:Már megbocsáss, de veled megosztott valamit a vezetőség, amiről mi még nem tudunk? Megsúgta neked LE a taktikai elképzeléseit? :roll:
Nem, csak szerinted egy fiatal játékos, aki 1 percet nem játszott a felnőtt csapatban (tétmeccsen), az azonos szinten tudná pótolni a világ egyik legjobb középpályását. #-o

Na erre gondoltam. :wink:


Thiagot magával vitte Pep Münchenbe és alapkezdő lett egy olyan csapatban, ahol előtte 1 percet sem játszott. LE magával visszahozta Rafinhát egy olyan csapatba, ahol még egy percet sem játszott...nem is tudom, mit akarsz bizonygatni, de nagyon hasonló a szitu, lehet kombinálni :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.25. 20:57:01

palesz77 írta:
MichaaBee írta: Az, hogy nem kötik a nyilvánosság orrára, hogy mik a tervek, nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztázva. Ha leigazoltunk már egy középhátvédet és mindenki tudja, hogy mindenáron akarunk mégegyet igazolni, akkor jelentősen rosszabb alkupozícióból indulunk.

Egyébként, mint az előbb is írtam, szerintem bőven elég lenne 1 minőségi kh + vagy Fontás vagy Mascherano 4. számú opciónak. Két drága igazolás a sírba küldené Bartrát.
Az első résszel egyetértek, a másodikkal csak félig. Pár napja én is írtam ezt, hogy 4 top védő sok már arra a 2 szabad helyre, de ha úgy jönnének, hogy Marquinhos néha kh, néha meg jobbhátvéd, akkor az úgy még pont beleférhetne ha az edző okosan cserélgeti őket ott hátul. Csak akkor tényleg normálisan kéne ezt megoldani, nem úgy mint ahogy Tata tette idén..
Tatából ne idulj ki, mert szerintem ő a rotációs elvvével magyarázta, hogy halvány dunsztja nincs mit csinál. :) Amiatt is várom nagyon az első mezőnyigazolást, mert ki fog derülni szerintem, hogy mennyite van L.E.nek beleszólása, vagy ismét Zubi az okos.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.25. 20:53:55

MichaaBee írta: Az, hogy nem kötik a nyilvánosság orrára, hogy mik a tervek, nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztázva. Ha leigazoltunk már egy középhátvédet és mindenki tudja, hogy mindenáron akarunk mégegyet igazolni, akkor jelentősen rosszabb alkupozícióból indulunk.

Egyébként, mint az előbb is írtam, szerintem bőven elég lenne 1 minőségi kh + vagy Fontás vagy Mascherano 4. számú opciónak. Két drága igazolás a sírba küldené Bartrát.
Az első résszel egyetértek, a másodikkal csak félig. Pár napja én is írtam ezt, hogy 4 top védő sok már arra a 2 szabad helyre, de ha úgy jönnének, hogy Marquinhos néha kh, néha meg jobbhátvéd, akkor az úgy még pont beleférhetne ha az edző okosan cserélgeti őket ott hátul. Csak akkor tényleg normálisan kéne ezt megoldani, nem úgy mint ahogy Tata tette idén..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.25. 20:52:51

MichaaBee írta:
Feast4 írta:Az a baj, hogy kiénzem, hogy vagy egy kh lesz és hozzák mellé Fontast vagy csak simán egy Kh és osszad szorozzad.

Legalább valaki kiállhatott volna és elmondhatta volna, hogy most hasraütés szerűen veszünk két középső egy szélső védőt, egy csatárt egy szélsőt egy középpályást és teszem azt megy 12 játékos 3 játékos vissza kölcsönből és 3-at meg felhozunk az ifiből. Vagy valami ilyesmi. Tudjátok a szurkolókat megnyugtatni vagy egy képet adni mire is számítsunk, csak elképzelés szinten ezt megosztani. De az, hogy semmi ilyen nem történt nekem kicsit arra utal, hogy nem is tudják kit kéne venni... :|

Ne legyen igazam...
Az, hogy nem kötik a nyilvánosság orrára, hogy mik a tervek, nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztázva. Ha leigazoltunk már egy középhátvédet és mindenki tudja, hogy mindenáron akarunk mégegyet igazolni, akkor jelentősen rosszabb alkupozícióból indulunk.

Egyébként, mint az előbb is írtam, szerintem bőven elég lenne 1 minőségi kh + vagy Fontás vagy Mascherano 4. számú opciónak. Két drága igazolás a sírba küldené Bartrát.
Igazából mindenki tudja, hogy kh-t akarunk venni, úgyhogy ez pont nem jó példa, mert mindenki tudja, hogy legalább kettő kéne. Én amúgy a vezetőségtől magától félek. Nagyon nem uralják a zónát játékosigazolás téren sajna már többször láttuk.

De igazad van teljesen nem kell kitenni a lapokat.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.25. 20:49:59

MichaaBee írta:
Feast4 írta:Az a baj, hogy kiénzem, hogy vagy egy kh lesz és hozzák mellé Fontast vagy csak simán egy Kh és osszad szorozzad.

Legalább valaki kiállhatott volna és elmondhatta volna, hogy most hasraütés szerűen veszünk két középső egy szélső védőt, egy csatárt egy szélsőt egy középpályást és teszem azt megy 12 játékos 3 játékos vissza kölcsönből és 3-at meg felhozunk az ifiből. Vagy valami ilyesmi. Tudjátok a szurkolókat megnyugtatni vagy egy képet adni mire is számítsunk, csak elképzelés szinten ezt megosztani. De az, hogy semmi ilyen nem történt nekem kicsit arra utal, hogy nem is tudják kit kéne venni... :|

Ne legyen igazam...
Az, hogy nem kötik a nyilvánosság orrára, hogy mik a tervek, nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztázva. Ha leigazoltunk már egy középhátvédet és mindenki tudja, hogy mindenáron akarunk mégegyet igazolni, akkor jelentősen rosszabb alkupozícióból indulunk.

Egyébként, mint az előbb is írtam, szerintem bőven elég lenne 1 minőségi kh + vagy Fontás vagy Mascherano 4. számú opciónak. Két drága igazolás a sírba küldené Bartrát.
Fontás meg engem vinne sírba :mrgreen:
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.25. 20:31:41

Feast4 írta:Az a baj, hogy kiénzem, hogy vagy egy kh lesz és hozzák mellé Fontast vagy csak simán egy Kh és osszad szorozzad.

Legalább valaki kiállhatott volna és elmondhatta volna, hogy most hasraütés szerűen veszünk két középső egy szélső védőt, egy csatárt egy szélsőt egy középpályást és teszem azt megy 12 játékos 3 játékos vissza kölcsönből és 3-at meg felhozunk az ifiből. Vagy valami ilyesmi. Tudjátok a szurkolókat megnyugtatni vagy egy képet adni mire is számítsunk, csak elképzelés szinten ezt megosztani. De az, hogy semmi ilyen nem történt nekem kicsit arra utal, hogy nem is tudják kit kéne venni... :|

Ne legyen igazam...
Az, hogy nem kötik a nyilvánosság orrára, hogy mik a tervek, nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztázva. Ha leigazoltunk már egy középhátvédet és mindenki tudja, hogy mindenáron akarunk mégegyet igazolni, akkor jelentősen rosszabb alkupozícióból indulunk.

Egyébként, mint az előbb is írtam, szerintem bőven elég lenne 1 minőségi kh + vagy Fontás vagy Mascherano 4. számú opciónak. Két drága igazolás a sírba küldené Bartrát.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.25. 20:29:37

Tobias88 írta:Koke-t felejtsétek el, az az ember Madridban született és 5 éves kora óta törzs Atletico-s, ő ott is fogja befejezni.

Torresre is ezt mondták. Nem azért a világ egyik legjobban barterező csapata mert ilyenekre figyelnek.

De meglátjuk. Egyenlőre nincs hely középpályán szóval még nem kell ilyenekbe gondolkodni. Lehet nem is lesz.

Ekőször oldódjon meg a kh. probléma. Minden másra ezután kell gondolni.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.25. 20:27:25

Tobias88 írta:Koke-t felejtsétek el, az az ember Madridban született és 5 éves kora óta törzs Atletico-s, ő ott is fogja befejezni.
Torres is "törzs-atletis" volt, mégis átigazolt máshová is. Nem hiszem, hogy Koke ott húzná le az egész pályafutását. Azt sem állítom, hogy idén el kéne hozni, viszont amikor Xavi végleg befejezi, szerintem a legjobb megoldás lenne a pótlására.

Marquinhos és Benatia együtt álomkategória lenne, viszont Bartra miatt nem támogatom a dolgot. Így egyérelműen 4. számú hátvéd lenne, annyi szerep sem jutna neki, mint idén, amikor 3. számú kh volt. Inkább benne bíznék és vagy csak Marquinhos, vagy csak Benatiát hoznám. A védelmünk elsődleges problémája továbbra sem a középhátvédek minősége, hanem hogy nulla szűrés van középpályán, Busquets egymaga kevés mióta nem működik a letámadás és Xavi sem bír már brusztolni. Del Bosque-t az utóbbi években folyamatosan szidtuk, hogy 2 szűrővel állt fel és folyamatosan gól nélkül hozták a spanyolok a meccseket 1-et vagy max 2-t pöttyintve, de lehet az öreg tudta, hogy ha nincs két szűrő, akkor letámadás hiányában lerohanják a csapatot. Itt most nem oda akarok kilyukadni, hogy legyen két szűrőnk, viszont javítani kell a középpályás védekezést és a letámadást, a védelemnek is jót fog tenni. 1 sztárigazolás elég a védelembe az emberhiányt pótolandó, viszont a probléma gyökere a csapat szerkezetében keresendő. (Középpályás védekezés, támadó szélsőhátvédek, stb.)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.25. 20:19:30

Az a baj, hogy kiénzem, hogy vagy egy kh lesz és hozzák mellé Fontast vagy csak simán egy Kh és osszad szorozzad.

Legalább valaki kiállhatott volna és elmondhatta volna, hogy most hasraütés szerűen veszünk két középső egy szélső védőt, egy csatárt egy szélsőt egy középpályást és teszem azt megy 12 játékos 3 játékos vissza kölcsönből és 3-at meg felhozunk az ifiből. Vagy valami ilyesmi. Tudjátok a szurkolókat megnyugtatni vagy egy képet adni mire is számítsunk, csak elképzelés szinten ezt megosztani. De az, hogy semmi ilyen nem történt nekem kicsit arra utal, hogy nem is tudják kit kéne venni... :|

Ne legyen igazam...
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.25. 20:02:42

Chino írta:Marquinhos távozását én könnyen el tudom képzelni. Középen újabb komoly konkurenciája lett Luiz érkezésével. Ott van Silva, Alex, Luiz. Eddig sem volt túl egyszerű a kezdőbe kerülnie, most aztán pláne. A jobbosra pedig, ha érkezik Alves és ott van van der Wiel is szintén nem garantálható a kezdőtagság.
Bár 40 millió egyszerűen nevetséges. A legnagyobb majmok vagyunk, ha annyiért elhozzuk.
Amugy van der Wiel-t nem akarjuk elhozni jobbosra? Meg az ajaxban lattam jatszani, ott eleg jol tolta, psgben pedig egyaltalan nem fix kezdo.
zola8787 írta:
Tobias88 írta:
60 milliót ha én sokallok 2 középhátvédre, akkor a nálam fukarabb vezetőségnél szóba se jöhet. Marquinhos 25m, Benatia 20m max
3 éve nem igazoltunk védőt, szóval így belegondolva 4 igazolási év alatt nem sok az a 60.
Nekunk negy ev alatt lenne meg a 60m vedore, a psgnek meg ebben a honapban. :mrgreen:
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.05.25. 20:01:32

Az igazolásoknál mindenesetre nem árt számba venni, hogy valószínűleg el leszünk meszelve a jövő nyárra. Épp emiatt nem bánnám, ha érkezne Marquinhos meg még egy elit khv (pl: Benatia).

Marquinhos azért is duplán szimpi, mert játszhat a védelem jobb oldalán, és akkor esetleg lehet kísérletezni a Pep-féle 3-4-3-mal is, amiben Abidal volt a hátulmaradó balhátvéd, aki adott esetben khv-t is eljátszik, és így a másik szél valamivel szabadabban tud mozogni (ezúttal a bal oldalon Alba).

Éppen az utóbbi megfontolásból lehet érdekes, hogy veszünk-e valakit előre, mert valószínű. hogy jövő nyáron nem tudunk újítani, akkor meg vékonyak lehetünk, ha csak Dongou-ban vagy Adamaban tudunk gondolkodni. Érdekes nyár lesz, és lehet, hogy két évet kell előre letudni benne.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.25. 20:01:17

Tivornya írta:Már megbocsáss, de veled megosztott valamit a vezetőség, amiről mi még nem tudunk? Megsúgta neked LE a taktikai elképzeléseit? :roll:
Nem, csak szerinted egy fiatal játékos, aki 1 percet nem játszott a felnőtt csapatban (tétmeccsen), az azonos szinten tudná pótolni a világ egyik legjobb középpályását. #-o

Na erre gondoltam. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.25. 19:59:40

Marquinhos távozását én könnyen el tudom képzelni. Középen újabb komoly konkurenciája lett Luiz érkezésével. Ott van Silva, Alex, Luiz. Eddig sem volt túl egyszerű a kezdőbe kerülnie, most aztán pláne. A jobbosra pedig, ha érkezik Alves és ott van van der Wiel is szintén nem garantálható a kezdőtagság.
Bár 40 millió egyszerűen nevetséges. A legnagyobb majmok vagyunk, ha annyiért elhozzuk.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.05.25. 19:59:27

Szóba sem került itt, engem viszont 1 hete is meggyőzött (sőt az összes közös meccsünkön szinte)
valamint tegnap este is.

Speciel Godinra gondoltam. Az, hogy fejelni és helyezkedni jól tud, abból kaptunk ízelítőt.
28 éves, nem rossz korban van. 2018-ig van szerződése, 17,6 millió a beárazása.
Ettől lehet többet kérnének érte.
Nálam Musacchio is befutó lenne, tetszik a játéka.
Ezek a palik nem olyan árban vannak, mint D. Luiz és nem is rossz játékosok.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.25. 19:58:27

Marquinos = Alves + vmennyi pénz és mindenki jól jár, már ha úgy dönt a vezetőség.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.05.25. 19:23:03

Védelemre sokat kell költeni idén és esélyes, hogy ez vezéráldozat nélkül nem fog menni. "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" lesz megválni valakitől( hasraütésre Fabre, Alexis), akiért értékelhető összeget lehet elkérni. A töltelékemberekből nem tudunk bevásárolni. Egyébként én egyik fent nevezett uriembert sem adnám el.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.25. 19:18:56

Nem kellene fukarkodni a pénzzel középhátvéd témában, a legutolsó kh igazolásunk még az ukrán volt, azóta csak Song érkezett a probléma megoldására... Ideje kiadni komoly összeget védőért is, már nem tűr halasztást a dolog.
Marquinhost pedig 30-ért gondolkodás nélkül hoznám
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.25. 19:18:10

zola8787 írta:
Tobias88 írta:
60 milliót ha én sokallok 2 középhátvédre, akkor a nálam fukarabb vezetőségnél szóba se jöhet. Marquinhos 25m, Benatia 20m max
3 éve nem igazoltunk védőt, szóval így belegondolva 4 igazolási év alatt nem sok az a 60.
Plusz ha Alves is megy, akkor egyben egy cserejobbhátvéd is érkezne Marquinhos személyében, szóval ha úgy vesszük az már 3 védő 60 millióért, meg ami Alvesből még bejön, az már nem olyan rossz.. Legalábbis remélem ez az ő tervük is ha így alakul, és ezzel leszállunk Cuadradoról.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.25. 19:10:21

Tobias88 írta:
60 milliót ha én sokallok 2 középhátvédre, akkor a nálam fukarabb vezetőségnél szóba se jöhet. Marquinhos 25m, Benatia 20m max
3 éve nem igazoltunk védőt, szóval így belegondolva 4 igazolási év alatt nem sok az a 60.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.25. 19:09:53

Feast4 írta: Reus jön vagy nem jön. Ezt is a lehető leghamarabb le kéne tisztázni, mert szerintem marhára megugrik az ára a VB után.
Már le lett írva százezerszer: FIX kivásárlási ára van. 35 milla. Ezt kéne leperkálni, megegyezni vele, és elhozni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.25. 19:07:49

Koke-t felejtsétek el, az az ember Madridban született és 5 éves kora óta törzs Atletico-s, ő ott is fogja befejezni.

Fabregas kizárt hogy menjen és Songot is csak akkor lenne érdemes eladni, ha valaki nála jobb érkezne, miközben ő is nagyon jó játékos ám, csak nálunk nem tudott kibontakozni.

60 milliót ha én sokallok 2 középhátvédre, akkor a nálam fukarabb vezetőségnél szóba se jöhet. Marquinhos 25m, Benatia 20m max
94:39 6 - 1
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.05.25. 19:03:45

Barcaman1993 írta:
Tivornya írta:Épp az jutott eszembe, hogy Fabre elpasszolásával csak Rafinhának akarnak helyet szorítani a kezdő közelében. Ez a terv nagyon tetszene, mert kerülne bőven 1,5 védőnyi potyajuró a kasszába és nem is menne a középpálya rovására :)
Ekkora baromságot ritkán olvas az ember...

Már megbocsáss, de veled megosztott valamit a vezetőség, amiről mi még nem tudunk? Megsúgta neked LE a taktikai elképzeléseit? :roll:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.25. 18:58:01

Tivornya írta:Épp az jutott eszembe, hogy Fabre elpasszolásával csak Rafinhának akarnak helyet szorítani a kezdő közelében. Ez a terv nagyon tetszene, mert kerülne bőven 1,5 védőnyi potyajuró a kasszába és nem is menne a középpálya rovására :)
Ekkora baromságot ritkán olvas az ember...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése