Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.12. 01:07:34

connor írta: Sergi Roberto az eddig mutatottak alapján nálam nem üti meg azt a színvonalat, ami ide kell kezdő embernek. Mert most arról van szó. Rafinha idén nagyon meggyőzően játszik, ha jövőre visszajön, akkor szerintem SR mehet máshova, legalább kölcsönbe. A másik három közül Denis-ből még szinte alig láttam valamit, csak pár B-s meccset, ami alapján nem lehet sokat megítélni, míg a horvát srác pedig 3-4 évvel náluk is fiatalabb, mire ő először nyilván csak a B-be érkezne, ott válna el, hogy mi is lesz belőle,róla sem igazán tudok vélemény alkotni.
Xavi 34, Iniesta 30 lesz idén. Fabregás 27. Ők jövőre is biztos a csapat tagjai lesznek, míg nagy valószínűséggel Rafinha is. Xavi-Fabregás lehet egy poszt, Ini-Rafinha a másik, kicsit előretoltabban. Utána viszont Xavi nem biztos, hogy a 36. életévét is a csapat tagjaként fogja megélni (mint játékos). Az ő "megüresedő" helyére léphet be a képbe Denis Suárez. Ha pedig ez a Halilovic tényleg akkora nagy tehetség, akkor akár beelőzheti Suárez-t a rangsorban. De ezek még korai gondok, egyelőre le sem igazoltuk a srácot és akkor még az sem biztos, hogy Rafinha vagy Suárez akkora ászok lesznek, mint most érezzük. Továbbá nagyon meg kell gondolni, hogy kit igazolunk és milyen posztra, mert Rafinha és Suárez is inkább Iniesta posztján tűnnek jónak, ahogy Halilovic-ot sem kifejezetten szervező, középső kp-nak írják le. ÉS akkor még ott tartunk, hogy igazolás is jöhet az első csapatba a kp-ra. Kár előre ezeken gondolkodni, mert végül úgyis más lesz, sajnos ez nem olyan kiszámítható, mint egy FIFA játék.

Egyelőre inkább foglalkoztat a védőkérdés, Verthongen, David Luiz vagy akár más. :wink:
Csakhogy Robertohoz lehet, hogy Tata jövőre is ragaszkodni fog. Habár lehet csak azért játszik relatíve sokat, mert más fiatal a kp-ra nincs.
Denis, Rafinha és Halilovic nagyjából egy korosztály. Az előbbi kettő még csak most töltötte be a húszat, a horvát pedig idén "már" 18.
És igazából mindegyik inkább támadó stílusú, habár Rafinha jó ideig játszott inkább szervező szerepkörben, de Suarez is képes rá.
Mondjuk, ha megvesszük a horvátot és hármukból (négyükből) csak egy igazi klasszis kikerül, már örülni fogok, viszont jövő nyáron valószínűleg kelleni fog egy középpályás igazolás Rafinhatól függetlenül.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.11. 23:26:58

Chino írta: Azt tartom egy kis "gondnak", hogy ha a horvát is érkezne, lenne a kp-ra, szinte egy posztra 4 tehetséges fiatal játékosunk Rafinha, Denis, SR, Halilovic személyében. Lehet mondani, hogy kellemes gond, és nagyobb ne legyen, de nem lehet mindegyikőjüket annyit játszatni, hogy kijöjjön a valós tudásuk. Itt jöhet a kölcsön, az pedig... Arról nem beszélve, hogy úgy tűnik tata ragaszkodik Robertohoz, Rafinha visszajön, a horvátért pedig pénzt adtunk.
Azért akkora "gond" nincs. :D
Sergi Roberto az eddig mutatottak alapján nálam nem üti meg azt a színvonalat, ami ide kell kezdő embernek. Mert most arról van szó. Rafinha idén nagyon meggyőzően játszik, ha jövőre visszajön, akkor szerintem SR mehet máshova, legalább kölcsönbe. A másik három közül Denis-ből még szinte alig láttam valamit, csak pár B-s meccset, ami alapján nem lehet sokat megítélni, míg a horvát srác pedig 3-4 évvel náluk is fiatalabb, mire ő először nyilván csak a B-be érkezne, ott válna el, hogy mi is lesz belőle,róla sem igazán tudok vélemény alkotni.
Xavi 34, Iniesta 30 lesz idén. Fabregás 27. Ők jövőre is biztos a csapat tagjai lesznek, míg nagy valószínűséggel Rafinha is. Xavi-Fabregás lehet egy poszt, Ini-Rafinha a másik, kicsit előretoltabban. Utána viszont Xavi nem biztos, hogy a 36. életévét is a csapat tagjaként fogja megélni (mint játékos). Az ő "megüresedő" helyére léphet be a képbe Denis Suárez. Ha pedig ez a Halilovic tényleg akkora nagy tehetség, akkor akár beelőzheti Suárez-t a rangsorban. De ezek még korai gondok, egyelőre le sem igazoltuk a srácot és akkor még az sem biztos, hogy Rafinha vagy Suárez akkora ászok lesznek, mint most érezzük. Továbbá nagyon meg kell gondolni, hogy kit igazolunk és milyen posztra, mert Rafinha és Suárez is inkább Iniesta posztján tűnnek jónak, ahogy Halilovic-ot sem kifejezetten szervező, középső kp-nak írják le. ÉS akkor még ott tartunk, hogy igazolás is jöhet az első csapatba a kp-ra. Kár előre ezeken gondolkodni, mert végül úgyis más lesz, sajnos ez nem olyan kiszámítható, mint egy FIFA játék.

Egyelőre inkább foglalkoztat a védőkérdés, Verthongen, David Luiz vagy akár más. :wink:
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.11. 22:34:51

Vakmacska írta:Állítólag valami Puskás Akadémiás 15 éves gyerekre is alkudoznak...
Tegnap volt róla egy cikk. nem akar idejönni, Madridba akar szerződni, már megkeresték ez ügyben az akadémiát. Tajti "akárkicsoda" a neve. Nagypapa a Honvéd sztárja volt anno.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.11. 21:36:09

Állítólag valami Puskás Akadémiás 15 éves gyerekre is alkudoznak...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.11. 18:18:50

Gareth Tello írta:Martino is already planning for next season. Besides Ter Stegen, he wants 3 more transfers: centre back, midfielder and forward. [sport]

Halilovicnak egyébként örülnék, ha tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják, akkor megér egy próbát. (Mondjuk aki tiniként már a horvát első osztályban szerepel rendszeresen, az nem lehet rossz.)
Én óvatosan fogalmaznék ezzel kapcsolatban.
Szerintem érdemes lenne egy előszerződést vagy valamilyen opciót kötni rá és hagyni még Horvátországban, a Dinamo vezetői űgyis nagyon ott akarják még tartani 2-3 évig.
1-2 év múlva ha folyamatosan jól teljesít, pedig jöhet a "B"-be minimum egy évre még, szokni a La Ligat. Egyre több médium hozza le, szóval komoly lehet a dolog. Az mondjuk tényleg bíztató, hogy egy országos szintű élcsapatban többnyire kezdő és a felnőtt válogatottban is bemutatkozott (ha jól tudom) 16-17 évesen.

Támadó nem tudom miért olyan lényeges, habár nem tudom mire gondol, lehet Deu-ra.
Az a rész szerintem teljesen megfelelő, sőt talán a világ legjobb egysége. Ha visszajön a spanyol akkor elvileg lesz ott Neymar, Messi, alexis, Pedro, Deulofeu, Tello. Ebből, ha távozik az utóbbi, még mindig van egy nagyon erős ötös.Talán egy Larsson 2.0 lehet a cél.

A védő nem kérdés. Azon nem szabad spórolni. Ha a a Bojan, Cuenca, Afellay stb. vonulattal nem számol el lehetne már engedni őket, Telloval együtt kijönne Ter Stegen ára alsó hangon.
Ha Levy tényleg nincs, akkor Vertonghent talán olcsóbban is el lehetne hozni, ha egyáltalán jönni szeretne. Majd GT meggyőzi. :D
Legalábbis nálam a megszerezhetetlen Thiago Silva után ő lenne az első számú opció. Kár, hogy nem én vagyok a vezetőségben! :D
A középpályára mindenképp hozni kellene Rafinhat, méghozzá SR elé. A kis Alcantara akár Iniesta pótlását is elláthatná.
Azt tartom egy kis "gondnak", hogy ha a horvát is érkezne, lenne a kp-ra, szinte egy posztra 4 tehetséges fiatal játékosunk Rafinha, Denis, SR, Halilovic személyében. Lehet mondani, hogy kellemes gond, és nagyobb ne legyen, de nem lehet mindegyikőjüket annyit játszatni, hogy kijöjjön a valós tudásuk. Itt jöhet a kölcsön, az pedig... Arról nem beszélve, hogy úgy tűnik tata ragaszkodik Robertohoz, Rafinha visszajön, a horvátért pedig pénzt adtunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.11. 18:11:01

shutter most te ne figyelj :lol:

ez a deulofeu gyerek valami elképesztő önző. igaz csak 10-10 perceket láttam játszani, de egy ilyen játékosnak semmi keresnivalója barcelonában. ha egyéni képességekben olyan lenne mint messi akkora talán, de így... tipikusan önmagárt focizó spíler.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.11. 17:56:45

S.Agüero írta:Amúgy komolyra fordítva a szót, ter Stegen, Vertonghen, Rafinha, Deulofeu. 8)
Hogy én is hozzátegyek valamit, ezzel tökéletesen ki lennék békülve, megspékelve egy Benattal. :oops:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.11. 17:49:19

Amúgy komolyra fordítva a szót, ter Stegen, Vertonghen, Rafinha, Deulofeu. 8)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.11. 17:22:15

S.Agüero írta:
Gareth Tello írta:Martino is already planning for next season. Besides Ter Stegen, he wants 3 more transfers: centre back, midfielder and forward. [sport]

Halilovicnak egyébként örülnék, ha tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják, akkor megér egy próbát. (Mondjuk aki tiniként már a horvát első osztályban szerepel rendszeresen, az nem lehet rossz.)
Vertonghen, Gündogan, S.Agüero. :mrgreen:
igen én is ugy gondolom hogy simán kifizetjük azt a kb 25+40+60 milliót. :D

kapus, védő, rafinha szevasz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.11. 16:49:36

Gareth Tello írta:Martino is already planning for next season. Besides Ter Stegen, he wants 3 more transfers: centre back, midfielder and forward. [sport]

Halilovicnak egyébként örülnék, ha tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják, akkor megér egy próbát. (Mondjuk aki tiniként már a horvát első osztályban szerepel rendszeresen, az nem lehet rossz.)
Vertonghen, Gündogan, S.Agüero. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.11. 16:35:32

Martino is already planning for next season. Besides Ter Stegen, he wants 3 more transfers: centre back, midfielder and forward. [sport]

Halilovicnak egyébként örülnék, ha tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják, akkor megér egy próbát. (Mondjuk aki tiniként már a horvát első osztályban szerepel rendszeresen, az nem lehet rossz.)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.02.10. 20:26:31

Sanabria eladásából befolyt összeg (4,5M) fedezné tudtommal ezt az üzletet, legalábbis ez a cél. Jöjjön csak. :)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.10. 18:31:16

Mezner2 írta:http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/260 ... _ajanlatat

Mit gondoltok a kis srácról ? Látta már valaki teljes meccsen játszani ? Egyelőre csak youtube videóban láttam, az pedig nem támpont ! Gondolom nem kutyaütő, ha Európa legnagyobb klubjai állnak érte sorba, bár én Bojan óta azért kicsit félve tekintek mindig a csodagyerekek szerződtetése elé....

Gondolom a "B"-be szánnák egyelőre (vagy hagynák kölcsönbe), aztán majd kiderül. Legalábbis remélem. Ott talán Espinosa helyére el tudnám képzelni. Nem sokat látok abban a srácban.
Viszont nagy összeget nem lenne érdemes rászánni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.02.10. 18:16:02

http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/260 ... _ajanlatat" target="_blank

Mit gondoltok a kis srácról ? Látta már valaki teljes meccsen játszani ? Egyelőre csak youtube videóban láttam, az pedig nem támpont ! Gondolom nem kutyaütő, ha Európa legnagyobb klubjai állnak érte sorba, bár én Bojan óta azért kicsit félve tekintek mindig a csodagyerekek szerződtetése elé....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.08. 19:56:35

messideco írta:Nem Bartra helyére, hanem mellé kellene védő szerintem. Nem győzöm hangsúlyozni.
Igen, de ott a gond, hogy Bartra nem kezdő. (Egyelőre.)

Chino!
Levy már nincs a Tottenhamnél. :wink: :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.08. 19:44:03

messideco írta:Nem Bartra helyére, hanem mellé kellene védő szerintem. Nem győzöm hangsúlyozni.
Detto.
Inigo Martinez egy tökéletes védőigazolás lenne, ha nem lenne Bartra. Jó a fizikuma, fiatal és viszonylag rutinos, de most nem erre van szüksége a csapatnak. Ide egy top-védő kell most, szigorúan a kezdőbe. A gond csak az, hogy ebből elég vékony a réteg és megkérik az árukat. Egy Vertonghent nem engednek el 40-en alul az 100%, főleg Levy-t ismerve.
Habár annak örülnék, ha menne Masch, a helyére pedig IM+a belga. Na ezzel a négyessel már neki lehetne indulni a szezonnak és jó időre biztosítva lennénk. De beleér a kezem a bilibe. Habár Martinezt 10-12 millióért meg lehetne szerezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.02.08. 19:08:20

Nem Bartra helyére, hanem mellé kellene védő szerintem. Nem győzöm hangsúlyozni.
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.08. 18:55:59

S.Agüero írta:Utóbbi kettő nem lenne rossz, de ezzel csak hosszabbá tennénk a padot, nem hinném, hogy erősödne ezzel a védelmünk.
Egyáltalán jobb Martínez vagy Musacchio Bartránál? :roll:
Igen, a két M tényleg elég jó, Laporte sem rossz, nagyon tehetséges, meg ez a Sár gyerek is biztos überkirály, de szerintem sem közülük kellene hozni valakit... Most nem szabad spórolni, kell venni egy világklasszis középhátvédet. Vertonghen, Hummels, akár Luiz.

Illetve attól félek még, hogy ha a Mundo által közölt négyesből igazolunk valakit, akkor továbbra is a Piqué-Mascherano páros fog játszani a fontosabb meccseken.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.08. 18:52:09

Gareth Tello írta:Barcelona follow centre backs like Fabian Schar (Basel), Laporte (Athletic Bilbao), Inigo Martínez (Real Sociedad) and Musacchio (Villarreal). [md]

Mottó: jó bekk, jó ár, jó döntés. (Vagy nem.)
Utóbbi kettő nem lenne rossz, de ezzel csak hosszabbá tennénk a padot, nem hinném, hogy erősödne ezzel a védelmünk.
Egyáltalán jobb Martínez vagy Musacchio Bartránál? :roll:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.08. 18:48:03

Barcelona follow centre backs like Fabian Schar (Basel), Laporte (Athletic Bilbao), Inigo Martínez (Real Sociedad) and Musacchio (Villarreal). [md]

Mottó: jó bekk, jó ár, jó döntés. (Vagy nem.)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.04. 21:51:50

visca el barca írta:érdekes tavaly hummels volt a sláger, most hirtelen mindenki a belgát akarja :lol:

ter stegen, a két védő közül az egyik (luiz ne), meg rafinha vissza és elégedett is leszek.
Csak ennyi kéne,semmi több.
Belgát én egyedül a gyorsasága miatt favorizálnám,azért Hummels sem az a gyorsvonat.
Meglátjuk a vezetőség hogy gondolja,szerintem ennél ők sem terveznek több igazolást. Ilyen Silva-féle cucc biztos nem lesz, max Gündogan, őt azért 30 alatt el lehetne hozni simán, de mivel Xavi még 2-3 évik szent tehén lesz,addig felesleges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.04. 21:38:44

érdekes tavaly hummels volt a sláger, most hirtelen mindenki a belgát akarja :lol:

ter stegen, a két védő közül az egyik (luiz ne), meg rafinha vissza és elégedett is leszek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.04. 20:29:51

Én személy szerint nem kommentálom... #-o

A B csapatból szerintem egyelőre nem is lenne értelme felhozni senkit. Aki igazán tehetséges még túl fiatal, itt még a padon sem lenne. Dongou (habár számomra ő elég nagy kérdőjel), Samper, Denis, Adama(Juvenil A), Grimaldo, Bagnack akiket ki lehet emelni, de ők is 17-18-19 évesek.
Bőven elég ha Deulofeu és Rafinha visszajön, nekik se lesz könnyű elég játékpercet biztosítani.
Ter Stegen, Verthongen és esetleg Gündogan tökéletes átigazolási szezon lenne, habár kétlem, hogy lesz keret rá. Azoktól pedig meg kellene válni, akiknek nincs esélyük. Telloból, Cuencaból, Afellayból és Dos Santosból ki lehetne facsarni olyan 15 millió körül. Sergi Robertoval viszont gőzöm sincs mi a terve Tatanak. Csak remélni tudom, hogy nem Rafinha elé szánja. (már ha a brazil visszatér a nyáron)
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.04. 16:37:30

Adjuk el Pedrot, és hozzuk ide Traoré srácot, és ezek után még be se szólhatunk, hogy túl sokat Fifázol.

Mármint én mindig olyan nehezen feltételezem hogy valaki megalapozottan beszél ilyen nevekről, és rengetegszer látta játszani. Vagy csak én nem érek rá ennyire jól tájékozottnak lenni.

Legalábbis egy Gündogan vs D. Silva vitának feltételezek némi alapot ...

"Masi Depay komplexus"
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.04. 16:28:02

Szép volt, Zsolti, többet nem jövök!

Minek hoznánk el Luizt a padra?
Deulofeut meg Traorét gondolom láttad már vagy háromszor játszani, de tegyük be a kezdőbe, végül is, ki az az Alexis? :roll:
Válasz küldése